Agenda £ucfitoaact JCerk Sxftooi JCunst at Wetenschap Stad w Omgeving. Weec&ecicht CE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Maandag 18 Juli. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Vadertje Langbeen (rom.); voor eiken leef tijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Weekend im Paradies (comedie); 2. Voorwaarts Marsch (komisch); boven 18 jaar. Dinsdag 19 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Lichtzinnig Parijs (pikant); boven 18 jaar. 730 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Vadertje Langbeen (rom.); voor eiken leef- tijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Weekend im Paradies (comedie)2. Voorwaarts Marsch (komisch); boven 18 jaar. 8 uur, Groote Kerk te Alkmaar, concert mannenkoor Orpheus. Woensdag 20 Juli. 2.30 uur, Victoria-Theater, middagvoor stelling voor eiken leeftijd. 2.30 uur, Victoria-Theater, vertooning Voorwaarts marsch (hoofdrol Buster Keaton)voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Cinema Americain: Lichtzinnig Parijs (pikant): boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. Vadertje Langbeen (rom.); voor eiken leet- 7 30 uur, Victoria-Theater: 1. Weekend im Paradies (comedie); 2. Voorwaarts Marsch (komisch); boven 18 jaar. BRANDEN. Oroote boerderij bij Eist verbrand. Zondag is te Valburg bij Eist een groote hofstede op het Hoog bewoond door de fa milie Holleman afgebrand. De Hofstede is het eigendom van de katholieke kerk. De oor zaak van den brand is, dat er een vlam in een pan spek geslagen is. De vrouw des huizes kon ternauwernood worden gered. Alles is verbrand Verzekering dekt slechts gedeelte lijk de schade. VERKEERSONGEVALLEN. Twee meisjes door motorrijwiel om vergereden en ernstig gewond. Gisermiddag omstreeks half vijf liepen in de scherpe bocht van den Rijksstr.weg tus- schen Loenen en Nieuwersluis onder 't buurt schap Nieuwerhoek aan den rechterkant van den weg twee meisjes te wandelen in de richting Nieuwersluis. Uit tegenovergestelde richting naderde in volle vaart een luxe auto die te veel links aanhield. Tevens kwam uit de richting Amsterdam een motorrijder aan gereden, aie zich plotseling recht voor den auto geplaatst zag. Deze gooide toen zijn stuur om en kwam met zijn voertuig, waar op zich ook nog een duorijdster bevond, par does tusschen de wandelde jonge dames te recht, om vervolgens tegen een boom te rij den. De beide meisjes werden tegen den grond geslagen en bleven met ernstige won den aan het hoofd liggen. De berijders van het motorrijwiel kwamen eveneens te vallen. De man kwam er met een lichte wonde aan een knie af, terwijl de vrouw met den schrik vrijkwam. Een der meisjes, de ongeveer 18-jarige mej. De Haan, die te Loenen logeerde, is met een ernstige schedelbreuk en hersenschudding naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Het andere meisje, een nichtje van het eerst genoemde slachtoffer, eveneens De Haan ge- neeten en te Loenen woonachtig, is met een ernstige hoofdwonde naar haar woning ver voerd. Het motorrijwiel schijnt geen groote snel heid te hebben gehad en werd slechts licht beschadigd. Het ongeval moet behalve aan het te snel le rijden van den auto, die het veroorzaakte, eveneens worden toegeschreven aan den te smallen weg ter plaatse, waar een wandel pad ontbreekt. Auto-ongeluk door slippen. Op den provincialen weg tusschen Aduard en den Ham (Gron.) kwamen twee luxe auto's met elkaar in botsing, zoodat één der wagens slipte. Beide auto's kwamen tegen een boom terecht. De voertuigen werden zwaar beschadigd. Een der inzittenden werd zwaar gewond en moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. De overige passagiers kwamen met den schrik vrij. Twee gewonden. t Gistermorgen heeft te Overveen een bot sing plaats gehad tusschen een motorrijwiel waarop gezeten was de rechercheur van po litie W. uit Haarlem en zijn zeven-jarig dochtertje, en een auto bestuurd door den heer De G. uit Bloemendaal.. De botsing was vrij hevig. De heer W. en het meisje werden tegen den grond geslingerd. Eerst genoemde werd ernstig aan een der voeten gewond, terwijl het kind een been brak. Bei den zijn naar het ziekenhuis vervoerd. De auto is in beslag genomen. De bestuurder van den auto kwam er goed af. Motor in brand gevlogen. Zaterdagavond tegen tien uur had op den Rijksstraatweg te Ouderkerk a.d. Amstel in de nabijheid van de Ouderkerkerlaan een ernstig motorongeluk plaats. Een omstreeks 45-jarige inwoner van Utrecht reed, terwijl zij_n vrouw op de duo-zitting gezeten was, met zijn motor in de richting Amsterdam. Na in botsing te zijn geweest met een vrachtauto v-oog plotseling de motor in brand. Weldra stonden de kleeren van den man in lichter laaie. oorbijgangers wisten het vuur te dooven De man werd naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam vervoerd. De vrouw liep slechts enkele lichte schaafwonden op. Jongetje overreden. Op de Sloterkade te Amsterdam is gister een vijfjarig jongetje door een auto overre den. Ernstig gewond is de kleine vervoerd naar het Tesselschade ziekenhuis. Tegen een boom gereden. Zondagavond kwam de motorrijder Goris, wonende te Bergen op Zoom. met den duo rijder, J. Vriens, eveneens uit Bergen op Zoom, uit de richting Wouw gereden. Bij het nemen van een bocht raakte de motor rijder, doordat het al eenigszins duister be gon te worden en tevens doordat hij iets te hard remde, van den weg, met het gevolg, dat hij tegen een boom vloog en vervolgens op het trottoir terecht kwam. De motorrijder zelf kwam met den schrik vrij. De duorijder moest met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis worden overgebracht. Uitkijken is de boodschap. Zondag reed op den Nieuwen Rijksweg ter hoogte van café restaurant „De Witte Ber- te Laren 'n 21-j. motorrijder R uit Haarlem met 'n snelheid van ong. 80 K.AU in de richting Baarn. Waarschijnlijk doordat hii ver over zijn stuur gebogen zat, zag hij eerst op het laatste oogenblik, dat een auto den weg wilde oversteken. Hij poogde nog rechts te passeeren, doch reed met volle kracht tegen de bumpers van den auto op. In hopeloozen toestand is de jonge man naar de Majellastichting te Bussum overgebracht Hij had een ernstige hersenschudding en ernstige inwendige kneuzingen bekomen. Motorrijder overleden. De motorrijder R. uit Haarlem, die gister middag op den rijksweg te Eemnes een ern stig ongeluk heeft gehad door een botsing met een auto, is in den afgeloopen nacht zonder tot bewustzijn te zijn gekomen over leden. Botsing tusschen twee auto's. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks 1.30 uur is een personenauto ko mende uit de richting Haarlem in botsing ge komen met een personenauto uit de richting Amsterdam. Vermoedelijk is de bestuurder van de uit Haarlem komende auto door het licht verblind, waardoor hij te veel naar links week en een hevige botsing plaats had. De auto sloeg over den kop en bleef midden op den weg liggen, terwijl de andere auto geheel links van den weg kwam te liggen. De be stuurders kwamen met den schrik vrij. Beide auto's werden deerlijk gehavend. KORTE BERICHTEN. Vrijdag is to Nijmegen in den gevel van het geboortehuis van nu wijlen prof. W. L. P. A. Molengraaff aan de Hezelstraat, waarin thans een hulp postkantoor is gevestigd, een gedenk steen onthuld. Ongeveer 40 werkloozen uit de gemeente Onstwedde (Gr.) die te werk waren gesteld bij de centrale werkverschaffing in Wester- wolde, hebben het werk neergelegd. Zij eischen een uurloon van 24 cent. Vrijdag is de tienjarige D. B., uit de Douzastraat, van den hoogen walkant in het water van de Nieuwe Binnenhaven te Sche- veningen gevallen en verdronken. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De agenda voor de op Donderdag 21 Juli a.s., nam. 1 uur te houden raads vergadering bevat de volgende voor stellen: 1. Vaststelling van ><ie notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. In gekomen stukken. 2. Voorstel tot het geven van namen aan eenige straten (bijlage Nr. 103). S. Idem tot het niet-vormen van een le klasse aan de Gemeenteschool Nr. 2 (bijlage Nr. 117). 4. Idem tot overplaatsing van perso neel van scholen voor gewoon lager on derwijs (bijlage Nr. 124). 5. Idem tot intrekking van het besluit tot invoering van de vakken machine- schrijven en stenografie bij het Han delsonderwijs (bijlage Nr. 106). 6. Idem tot reorganisatie der ge meentelijke school voor uitgebreid Nij verheids-onderwijs (bijlage Nr. 107). 7. Idem tot het verleenen van de financiëele medewerking der gemeente, ten behoeve van werkzaamheden aan de Wilhelminaschool der Vereeniging tot bevordering van Christelijk Schoolon derwijs (bijlage Nr. 109). 8. Idem tot vaststelling eener veror dening tot tijdelijke afwijking van de Verordening, regelende de voorwaar den, waarop aan bijzondere bewaarscho len subsidie uit de gemeentekas kan worden verleend (bijlage Nr. 110). 9. Idem tot vaststelling eener sup- pletoire begrooting, dienst 1931 (bijlage Nr. 108). 10. Idem tot vaststelling van de sup- pletoire begrooting voor 1931 van on derscheidene bedrijven (bijlage Nr. 111). 11. Idem tot goedkeuring van de re kening over 1931 van vereenigingen en instellingen (bijlage Nr. 112). 12. Idem inzake toepassing der Win kelsluitingswet 1930, S. 460 (bijlagen Nrs. 101 en 125). 13 Idem inzake verhuur van met rijkssteun gebouwde gemeente-wonin gen (bijlage Nr. 113). 14. Idem tot wijziging der Verorde ning regelende de inrichting der Ge- meente-politie, met betrekking tot de regeling der overuren (bijlage Nr. 114). 15. Idem tot toelating van de ver eenigingen van politiepersoneel tot de commissie van georganiseerd overleg voor ambtenaren (bijl. Nr. 118). 16. Idem met betrekking tot de we tenschappelijke balans van het gemeen telijk pensioenfonds (bijlage Nr. 115). 17. Idem tot intrekking van het Raadsbesluit d.d. 30 Juni j.1. tot verhuur fen van een regeling met het bestuur van het perceel Laat 167 en tot het tref- der openbare leeszaal en bibliotheek inzake de huisvesting van den con ciërge dier instelling (bijlage Nr. 116). 18. Idem tot opheffing der ver plichting betreffende de afscheiding der erven van de woningen aan de Van Hou tenkade (bijlage Nrs. 76 en 119). 19. Idem betreffende de tarieven van het Centraal Ziekenhuis (bijl. Nr. 120). 20. Idem tot het aanleggen van een inrichting voor alarmeering bij brand ten behoeve van de brandweer (bijlage Ni. 123). CORRESPONDENTIE. J. A. R. te Driehuizen. Uw ingezonden stukje kunnen wij slechts plaatsen, wanneer L het met Uw naam onderteekent. De Ekster (thuisreis) gister uit Rangoon vertrokken en in Calcutta geland. De Havik (uitreis) gister uit Athene trokken en te Caïro geland. ver- gi" de VLIEGTUIO VERMIST. Naar uit Santiago de Cholin wordt meld, wordt een verkeersvliegtuig van Pan-America-Ayrways, dat Zaterdag met 9 personen onder wie zes passagiers van San tiago vertrok" vermist. Het vliegtuig is op het eerste landingsveld te Mendoza ia Argenti nië niet aangekomen. Het werd het laatst in de nabijheid van Rio Blanco gezien, waar het in verband met den storm zeer laag vloog. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de o. 1. school te Winkel (kom) is benoemd mej. A. van der Laan te Dirkshorn, tij dens de ongesteldheid van mej. A. C. Janse. Ds. M. SC. van Wijhe te Purmerend is beroepen tot predikant bij de herv. kerk te Vught (N.-Br.) Aan ds. S. R. Walsenberger te Cubaart is toezegging van beroep gedaan te Medem- blik. We vernemen, dat namens de dagelijksche besturen der gemeenten Oudkarspel, Noord- Scharwoude en Zuid-Scharwoude aan den gemeenteraad van Broek op Langendijk een schrijven is gericht met het verzoek, te willen toetreden tot de gemeenschappelijke regeling der Ulo-school te Noord-Scharwoude, die thans door de drie eerstgenoemde gemeenten wordt in stand gehouden. Het feit, dat de meeste leerlingen, die deze school bezoeken, uit Broek op Langendijk komen, moet wel een van de krachtigste motieven zijn, welke de gemeenteraad van deze gemeente tot toe treden zullen doen besluiten. Bij beschikking van den minister van onderwijs is dr. J. W. Ph. Borleffs te 's Gra- venhage tot wederopzeggens toegelaten als privaat-docent in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Lei den, om onderwijs te geven in de Latijnsche patristiek. M.U.L.O.-EXAMEN TE ALKMAAR. Zaterdag, den laatsten dag van het examen, zijn geslaagd: A. Pastoor te Koedijk; J. v. Hout en C. Groeneveld te Oudkarspel; G. Voorthuizen te Broek op Langendijk; G. T. Droog te Noordscharwoude; G." Ham e Heiloo; J. Jonker, D. M. Landmand, C. van Til en H. v. Westrienen te Alkmaar; M. Wagenaar te Heerhugowaard^A. M. S. Huigen en P. M. Lafeber te Den Helder; A. Veerbeek te Beverwijk; G. Poortstra en J. Joor te Wijk aan Duin; W. T. v. d- Meulen te Velsen; J. Bouhof te Uitgeest; J. Eelman, H. Bakker en J. Hemelrijk te Texel; C. J. v. d. Rol en E. van Riel te .HoornA. Donker te Twisk en P. Has te Oosthuizen. Afgewezen drie candidaten. EXAMENS ZEEVAARTSCHOOL TE TEXEL. Voor het eindexamen van den twee jarigen cursus van de Zeevaartschool te Texel slaagden de volgende leerlingen: W. Ch. v. d. Berg, J. L. v. Reenen, W. P. Hamers, L. C. v. Dijk, R. H. J. H. Fortuijn, M. J. Hulscher, G. de Jong, H. H. ter Brugge, G. J. H. Pijpers, F. W. Moerbeek. Vier leerlingen werden afgewezen. De diploma's werden uitgereikt door den heer W. H. Lap, lid van de commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs, die tot allen een toepasselijk woord richtte, soms vergezeld van een vermaning. Tevens sprak de heer Lap een afscheidswoord tot de leer aren Willemsen en De Gooijer, die door de versobering van het zeevaartonderwijs de Zeevaartschool gaan veriaten. Als aandenken werd van de leeraren en de leerlingen aan beide heeren een ca leau aangeboden. De heer Willemsen ontving een fraai tafelkleed, de heer Gooyer een mooi schoorsteengarnituur. Daar beide heeren reeds tal van jaren aan de Zeevaartschool werkzaam waren, en bij de jongens zeer gezien zijn, deed dit afscheid eenigszins pijnlijk aan. IN DEN MUZIEKTU1N. Het jaarlijksche concert van de Langedijker zangvereenigingen Soli Deo Gloria (Noord- Scharwoude), Crescendo (Dirkshorn), Looft den Heer (St. Pancras), Hallelujah (Broek op Langendijk) en „de Lofstem"', mannenkoor (ook van Broek op Langendijk), allen onder leiding van Paul Kok, wordt dit jaar op Woensdag 20 Juli. gegeven. Elke vereeniging zingt drie nummers, wat aanleiding is tot het vormen van een gevarieert programma, dat zeer zeker met zorg zal worden uitgevoerd. BERGEN. Toen men Zaterdagmiddag, 9 Juli, na de welgeslaagde vertolking van de driestem mige mis voor vrouwenkoor van André CaPlet, door het Alkmaarsche koor „Pro •Arte dirigent Jac. Jansen, bij de opening va? Dekker-huis, de wensch te kennen gaf dit werk nog eens, maar dan in andere omgeving te hooren, was men daar dadelijk toe bereidt. De voorbereidende maatregelen waren spoedig genomen en zoo kon de tweede uitvoering j.1. Vrijdagavond in de Kumekerk plaats vinden, voor een tamelijk talrijk publiek. Het vijfdeelige werk is de moeite van een nauwkeurige studie ten volle waard, want het heeft gedeelten van o.itroerende schoon heid, maar dan moet er hard gewerkt wor den want het is zeer moeilijk. En bij „Pro Arte is hard gewerkt, anders had men het met zoo kunnen zingen als men het gedaan heeft. De vertolking heeft niet nagelaten grooten indruk te maken, en het doel dezer dtvoeraig - batig saldo was ten voordeele der Hervormde Diaconie alhier daarbij gerekend kan men verklaren, dat het een avond is geweest die dat doel tweeledig volkomen heeft bereikt, vooral wat de artis tieke zijde aangaat, wat in het woord van dank, na afloop, door den heer Langenberg gesproken, werd gereleveerd. Het eerste gedeeite van het programma werd gevuld met eenige orgelstukken van Bach en Handel. A K. GESLAAGD. Aan de M.T.S. te Dordrecht slaagde voor het diploma Suikertechniek de heer D. A Kloos. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING Van 10 Juli tot en met 17 Juli werden door heeren 813, dames 754, kosteloos jongens 480 en kosteloos meisjes 296 baden genomen Totaal 2343. Hoogste temperatuur 74 gra den. AANRIJDINGEN. Zondagmorgen had op den hoek Wilhelmi- nalaan—Kruislaan een botsing plaats tus schen de wielrijdster T. K. alhier en den mo torrijder C. L. de B. te Den Helder. Het rijwiel werd beschadigd. Vermoedelijk heeft men elkaar niet begre pen, waardoor de botsing volgde. Op den hoek PaternosterstraatDub belebuurt had gisteravond laat een botsing plaats tusschen een autobus, bestuurd door F. C. B. te Koog aan de Zaan en een luxe auto, bestuurd door L. D. te Kolhorn. Beide wa gens werden beschadigd, terwijl de schade onderling geregeld werd. Tegen L. D. werd evenwel proces-verbaal opgemaakt wegens het verkeerd inrijden van de Dubbelebuurt. VERSLAG OMTRENT DEN TOESTAND VAN HET LAGER ONDERWIJS. Verschenen is het verslag omtrent den toe stand van het lager onderwijs over het jaar 1931. In de Openbare Leeszaal liggen eenige exemplaren er van voor belangstellenden ter lezing. Uit het verslag blijkt, dat op 31 Dec. 1931, 1049 jongens en 994 meisjes het openbaar onderwijs volgden, terwijl op dien datum 1221 jongens en 1119 meisjes de bijzondere scholen bezochten. CONCERT ORPHEUS. In verband met het bericht, dat de mee ting van Kerk en Vrede, die Dinsdagavond in den Muziektuin wordt gehouden, bi] slecht weer in de Groote Kerk zal plaats heb ben, deelt men ons mede, dat dit onjuist is, omdat Dinsdagavond het Mannenkoor „Or pheus" in de Groote Kerk concerteert. „WESTERLICHT". In ons verslag van de officieele opening van „Westerlicht" staat in de rede van Dr. Schröder „een d r a g e 1 ij k architect enz Men gelieve te lezen een vaardig archi tect enz. Het aantal bezoekers bedroeg Vrijdag 600, Zaterdag 700 en Zondag 2680. Er is dus wel groote belangstelling voor de stichting en zeker was het van het bestuur goed gezien om slechts enkele kamers tijdens het bezoek in te richten. ARBEIDERS JEUGD CENTRALE AFDEELING ALKMAAR. We kunnen berichten, dat de in verband met het Leekenspel weekend uitgestelde inza meling „Voor Zon en Vrijheid" 177.07 heeft opgebracht. Naast de vele Alkmaarsche vrienden past een woord van dank aan die uit Bergen, Hei loo en de Langendijk, die het kampfonds van de A.J.C. niet vergaten. OPENING TENTOONSTELLING BERGENSCHE KUNSTENAARSVEREENIGING. Zaterdagmiddag werd in het kunstzaaltje van den heer Hopman te Bergen, de door de Bergensche Kunstenaarsvereeniging georga niseerde tentoonstelling tot vorming van een fonds tot ondersteuning van noodlijdende kunstenaars in Bergen, geopend. Het eigenaardige van deze tentoonstelling is, dat de exposeerde kunstenaars Charley Tooron, A. Colnot, D. H. W. Filarski, J. M Graadt van Roggen, Huismans, F. Kamstra en Matthieu Wiegman ieder een schilderij voor het fonds hebben geschonken, waaroo de bezoekers, door het invullen van een for mulier, dat in een aanwezige bus kan wor den geworpen, welke bus door den bure- gemeester wordt geopend, een bod op een of meer werken kunnen doen. Na afloop van de tentoonstelling worden de werken aan de hoogste bieders toegewezen. De Vereeniein^ „Moderne Kunst aan het Volk" heeft bovem dien een onbeperkt aantal litho's beschikbaar gesteld, die 4.25 per stuk ingelijst) even eens ten bate van het fonds worden verkocht Van Charley Toorop is aanwezig een Ha vengezicht van Rotterdam. Colnot exposeert een Hollandsch Polderlandschap, Filarski een landschap uit Sémur (Frankrijk), Frans Huismans een Winterlandschap uit Schoorl Kamstra een Bloemstuk met een donker' blauwen ach ergrond, Graadt van Roggen een groote ets van Giethoorn, en Matthieï Wiegman een Landschap uit Giw™ c Mer (Zuid Frankrijk) P Lagnes Sur ™2eC°nÜtat?er,d kan w°rden dat de schilders zeer goede doeken voor het doel hpKKpn z gestaan. Over de waardevolle litho's schre ven wij reeds eerder. chre' Onder de aanwezigen merkten wii n„ k meester en wethouders en twee hLt lir" den van de V.V.V. bestuursle- Namer.s de kunstenaars heette MaHh- Wiegman de aanwezigen welkom 7-1 ',eu den burgemeester richtende, verzekerd? h"* m diens tegenwoordigheid een aS^U'g naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.8 te Valencia, Laagste barometerstand 748.4 te Skagen, Verwachting, geldig tot den avond van 19 Juli: Meest matige Noordwestelijke tot Westelij. ken wind, gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen, iets warmer. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind 18 Juli te 9.05 uur aan alle posten? Attentiesein neer! Overzicht. De depressie die in Duitschland en Zwe- den nog zware onweerregens bracht, trekt nu in Noord-Oostelijke rich'ing weg en ofschoon bij IJsland een nieuwe daling verscheen, is die reeds weer ten einde en schijnt de hooge djuk uit het westen zich over onze omgeving té zullen uitbreiden, zoodat voor de eerste dagen weersverbetering te wachten is. Aan de Noorsche en Schotsche kust waaien nog stormachtige Noordelijke winden. Op de Britsche eilanden matige tot krachtige win- den uit Noordelijke richtingen die het onweer daar koel zullen houden met weinig regen. In Engeland en Zweden is de temperatuur nog vrij hoog, ten Oosten van de Oostzee nog zeer hoog. Om de Oostzee zullen nog on weersregens vallen Gisteren viel in Hernö- sand en Karlstadt meer dan 20 m.M. In onze omgeving en Frankrijk zijn nog lichte Noordwester buitjes te wachten die bij verdere ontwikkeling van den hoogen druk verdwijnen. HOOG- EN LAAG WATER Tt BERGEN AAN ZEE. r (in Zomertijd). Hoog watei. Laag water. Juli. dat. v.m. nam. v m. naiA 19 5.00 5 30 1.31 1.55 20 5.4Ï* 6.13 2.16 2.39 21 6 26 6.53 3.01 3.21 22 7.06 7.31 3.41 3.56 23 7.45 8.07 4.18 4.31 HOOG- EN LAAG WATER ■TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). 1 u 1 i. dat. Hoog water. Laag water. v.m nam. v.m nam. 19 4.57 5.27 1.19 1.43 20 5.41 6.10 2.04 2.27 21 6.23 6.50 2.49 3.09 22 7.03 728 3.29 3.44 23 7.42 8.04 4.06 4.19 te zien voor het streven van de vereeniging. Deze samenkomst, zoo vervolgde hij, is een gemeentebelang in de eerste plaats, aan gezien elk goed streven van een groep ge meentenaren behoort-verstaan te worden al vorens er algemeene aandacht voor te vra gen. De Berger kunstenaars hebben een uit gesproken plaats in de kunstontwikkeling van Holland. Waar nu algemeen in den lande het stre ven is, de kunstenaars als groep erkend té zien in den nood van dezen tijd, vragen wij aan de gemeente deze erkenning te willen steunen. Uwe aanwezigheid, burgemeester, getuigt hiervan. Hoe konden wij beter dit plan inzetten dan door zelve voor te gaan met een daad. Wij besloten een fonds te stichten, door ons werk te schenken ten bate van dit fonds, en nu vragen wij uw aandacht voor dit werk. Deze tentoonstelling bestaat uit geschonken werken, die zullen verkocht worden ten bate van het fonds. Onze ver eeniging vraagt aan de gemeente en de V.V.V. de micidelen om 't fonds te versterken. De ac tiviteit van ons allen tezamen heeft reeds bijval in den landg en wij hopen straks den minister te kunnen toonen, dat wij als één man hem het goed recht vragen van een gioep die in het maatschappelijk verband een ingrijpende beteekenis heeft, t uk 'ens'°de den heer Hopman dank te ubben gebracht voor het beschikbaar stel- mLcV»an i zaahje, noodigde hij den burge meester uit, de tentoonstelling te willen openen. Waardeering van den burgemeester. e burgemeester zeide volgaarne te heb- Ji",! ,an. aan het verzoek om met een en* oord deze tentoonstelling te openen en daaraan iets toe te voegen, wat op een ge- Vooraf unstelling lliet gebruikelijk is. kT'! spr' velaren, dat het dage- naihifl k ur van de gemeente warme sym- stellincr Voor doe' van de tentoon- Gij kunstenaars, zijt in Bergen welbekend hnito!] "evof'en voor u meer dan wellicht van uiten wordt gedacht. Door uw kunst geeft riiprf i"g aan de schoonheid, die zij appre- en uw werk geeft dat aan anderen. hpH„:^aSg5led^n was Bergen een klein on- uiaend dorpje, waar iedere bewoner er g noren was. De schoonheid van Bergen 's g leven en dat is de groote kracht, die u ei samenbracht met andere burgers en dat LVw doorgegaan. Van harte hoop ik, dat "n me* Bergen steeds goed kunt vinden, n-u de eerste plaats de artisten de moei- JJ kneden van de tijden ondervinden, ügf ooi de hand en het is een verheugenis, dat gij zelf tegen die moeilijkheden de handen ?ande ploeg hebt geslagen en een voor beeld geeft van zelfactiviteit en een eigen weg baant om de helpende hand te kunnen uitsteken. Deze tentoonstelling, waarvan de werken zijn geschonken door de exposanten» getuigt zeker weer van het kunnen van u a'" 'en en ik ben er van overtuigd, dat gij h'ef"

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2