Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. De Vrachtwagenfabriek met de grootste ervaring van de principalen op 10 pCt. stellen en de korting voor de contante betaling op 5 pCt dan bleef er 5 pCt. voor de veiling. De heer S. de Boer Kzn. zeide, dat het een heel moeilijke zaak was. daar de Mei-beta ling al zoo ingeworteld is Men zal ook der. handel mee moeten krijgen. Het hoofdbestuur van Bloembollencultuur heeft wel gezegd, dat de veilingen 100 pCt. moeten uitbetalen, doch dan moeten ze cok maar zeggen, waar het geld vandaan moet komen De Bond van Bloembollenhandelaren heeft een regeling voorgesteld, dat, als een lid dier vereeniging op een veiling voor 1000 bollen koopt en op diezelfde veiling voor 1000 bollen veilt, dit üd ook oe volle 1000 wordt uitbetaald. Spr. deelde mede, dat door den heer L. ce Boer Wzn. verslag is uitgebracht van ac iaarlijksche vergadering, waar de verschil lende bloembollenhandelaren allen worden besproken en deze heer was ook van meening dat het noodig was, de contante betaling in te voeren, daar hij vreesde, dat men_ meer moeilijkheden met wanbetalers zal hebben dan verleden jaar We moeten echter rekening houden met het feit, dat als er a contant wordt geveild, men ook a contant moet uit betalen. En men kan niet verlangen, dat ae bollenhandelaren allen met geld in hun zak hier komen. Voor de firma's die hier middel van commissionnairs koopen zou de gelegenheid moeten worden opengesteld ora een bankgarantie of een borgtocht te stellen, al is daar ook nog eenige risico aan verbon den. Spreker vreesde echter niet voor groots stroppen. De huidige marier van veilen kost veel geld. Dè kweekers juichten de invoering van contante betaling ook zeer toe. De heer Tromp, lid der commissie voor de bloembollenveiling, was ook voor het voor stel. Na eenige discussie werd besloten om con tante betaling in te voeren en een percentage van de aanvoerders te heffen van 12 pCt-> waarvan 5 pCt. voor de veiling en 7 pCt. voor de koopers. f De voorzitter merkte op, dat het eerst de bedoeling was, de eerste bollenveiling op 22 ljuli a.s. te houden, doch het was nog een te korte tijd om een en ander goed voor elkan der te zetten, waarom spr. voorstelde, om den 29sten te beginnen, welk voorstel werd aan genomen. De secretaris deelde nog mede, dat de drui- venkweekers hebben vergaderd en dat op d'e vergadering is besloten de druiven en bloc te veilen en wel de Alicante in groote pooten- hakken en de Frankenthalers in 8-pondsbak- \en. Verder deelde spr. mede, dat de Noord overkapping dit jaar zal worden geverfd Spreker vroeg aan den voorzitter van den Keuringsdienst, of het gewenscht zou zijn een veiling te houden van goedgekeurde poot- aardappelen. i De heer A. Hoogland zeide, dat hij de ex- voorzitter van den ex-keuringsdienst was, want die bestaat niet meer. Spreker verwees naar den alg. secretaris van den Provincia ,'len Keuringsdienst, de heer Jb. Groen te Zuidscharwoude en achtte het wel wensche- lijk, dat tot in Augustus werd gewacht met veilen, daar de meeste poters op September- levering worden gekocht. De voorzitter zegde toe, dat als „Koop handel" het wensent, dit zal gebeuren. Moet de veiling stopgezet worden? Bij de rondvraag vroeg de heer A. Hoog land of het nu zoo maar door moest gaan aan de veiling. Spreker zou er voor zijn, dat de veiling werd stopgezet. We worden van boven af aan den linger gehouden met het uitzicht op steun. De voorzitter vond stopzetting geen aan bevelenswaardige maatregel. De heer Madderom juichte het gesproke ne van den heer Hoogland toe. Andere pro ducten, welke niet zoo in den knel zitten als de onze, worden wel spoedig gesteund. De veilingen moeten overleg plegen om te trach ten iets te bereiken. De voorzitter merkte op, dat dit ook in De Streek naar voren is gebracht, doch de vlie ger ging niet op. Dan verkoopt men immers uit de hand De heer Hoogland was van meening, dat als de veiling besloot niet meer te veilen, de leden ook niet mochten verkoopen. De heer S. de Boer Kzn betwijfelde of dit wel het juiste middel was. Er moet echter iets gebeuren. Toen in Borculo een paar huizen werden verwoest, stond heel Nederland klaar. Ook heeft de Vierbond in de oorlogsjaren tonnen betaald van zijn winterkool en nu kunnen wij nog niet eens een cent per K.G. toeslag van .producten krijgen. De minister geeft heel ge makkelijk een kort antwoord. De steunrege ling is van den vloer. Een minister heeft eens gezegd: O, die bou wers werken toch allemaal weer, waarop on ze voorzitter hem antwoordde, dat deze men- schen werken wilden en dat ze niet thuis ble ven zitten omdat de zaken niet gaan. Er moet iets gebeuren. Heel Nederland moet er aan meedoen. Nu wordt er weer door den minis ter gezegd, dat men bezig is met de garan tieprijzen, doch spr. gelooft er niets van. De voorzitter merkte op, dat men niet zoo doordrijven moest, waarop de secretaris op merkte, dat de tijd toch wel verschenen was De voorzitter zeide, dat de toestand niet te sterk kan worden uitgedrukt, doch zou niet adviseeren om te doen, zooals de heer Hoog land voorstelt. Er zijn nog steeds streken, waar het den tuinbouw wel goed gaat en die passen er voor, de veilingen te stoppen. Na nog eenige bespreking sloot de voor zitter de vergadering ring op 3 Juni gesteld op 1 en op 10, 17 en 24 Juni en op 1 Juli 11.15 per K G. De Nederlandscbe noteering stond tengevolge van diverse maatregelen reeds o weken ruim 30 pet. boven de wereldmarkt. De uitbetaalde m- kprijzen pasten zich daarbij aan. Op 8 Juli is echter de noteenng voor 8 en 9 Juli weer op f 1.15 gesteld doch van 10 juh af op 0.78. Daarbij werd echter de bij slag op de melk bepaald op 1.25 per 100 K G. melk van 3 pet. vetgehalte. Wat gedurende de maand Juni reeds otti- cieus gebeurde, is dus nu officieel volgens de wet geregeld: door een bijslag wordt den Nederlandschen melkveehouder een melkprijs verschaft die boven den natuurlijken prijs ligt Een verhooging voor Juli in vergelijking met Juni en begin Juli beteekent die echter Of het in de toekomst mogelijk zal zijn den bijslag te verhoogen teneinde meer dan thans tot den richtprijs voor de melk te naderen, is nog niet te zeggen. Men kan slechts hopen, of het zal gelukken moet nader blijken. Voorhands zij slechts geconstateerd, dat het gelukt is om de totale ineenstorting, die eind Mei dreigde, reeds in Juni af te wenden en te doen veranderen in een prijsverhooging, die reeds in Juni inging en welke door de toezegging van een bijslag van 10 Juli tot 30 Juli van f 1.25 per 100 K.G. melk ook gedurende deze periode vermoedelijk zal kun nen worden gehandhaafd. OOK IN GRONINGEN ZIJN DE GROENTEN WAARDELOOS. De Coöp. Veilingsvereeniging „Hooge- zand-Sappemeer" c.a. heeft op dringend ver zoek van een groot aantal leden een buiten gewone ledenvergadering gehouden, die uit sluitend was gewijd aan den noodtoestand in den tuinbouw. In den laatsten tijd zijn meer dan 100.000 stuks bloem- en spitskool, waar voor geen afnemers waren, naar de vuilnis belt gebracht. Groote hoeveelheden producten zijn ver loren gegaan, omdat de kosten van oogsten en vervoer geen vergoeding zouden vinden. De prijzen van alle artikelen zijn op een dermate laag peil gevallen, dat vele leden met plannen rondloojren tot een algeheel stilleggen der bedrijven. Elke dag van ver dere exploitatie verhoogt de verliezen. Was verleden jaar de omzet der Veiligsvereeni- ging op 1 Juli 635.569.86, dit jaar be droeg de besomming slechts 440.115.28 of wel dertig percent minder dan in 1932. Dat hier vitale belangen op het spel staan, kan o.m. blijken uit het feit, dat de tuin bouw te Hoogezand-Sappemeer per jaar een bedrag van ca. 250.000 loon betaalt. Het buitenland, dit jaar weer Engeland, heeft de invoerrechten zoodanig verhoogd, dat een levering van producten zoo goed als niet meer mogelijk is. En de economische ontred dering doet de rest. De vergadering besloot ten slotte de vol gende motie ter kennis te brengen van het Centraal Bureau van Veilingen in Den Haag en van verschillende autoriteiten. „De tuinbouw te Hoogezand-Sappemeer, in buitengewone vergadering bijeen, ge hoord de besprekingen over den onhoudba- ren toestand in den tuinbouw, als gevolg van den buitengewoon slechten prijs der producten, een toestand, die met den dag erger wordt. In aanmerking nemende, dat de geldmid delen van vele kweekers tot op een minimum zijn verbruikt, zoodat een stilleggen van be drijven wordt gevreesd, en ontslag van per soneel op groote schaal. Verzoekt U met spoed bij de regeering aan te dringen op het nemen van onmiddellijke steunmaatregelen. DE UITVOERING VAN DE CRISIS- ZUIVELWET De regeringscommissaris voor de hulp- ferleening aan de melkveehouderij, voorzitter van de crisis-zuivel-centrale, deelt mede: Met het in werking treden van de crisis- zuivelwet begin van deze week vragen de melkveehouders zich af, welke de Invloed daarvan is op den prijs dien zij voor hun melk ontvangen. Tot voorkoming van verwarring is het nut tig, er de aandacht op te vestigen, dat de melkprijswerking van regeering en zuivel- organisaties reeds begin Juni is ingetreden en voorshands slechts het doel kon zijn om die verhooging te handhaven gedurende Juli. Op 27 Mei was de Leeuwarder botemotee- ring 78 cent per K.G. en de wereldmarkt prijs is sedertdien daar nog beneden geble ven. Niettemin werd de Leeuwarder notee COLORADO-KEVER BIJ FRANKFURT WAARGENOMEN. De gevaarlijke colorado-kever is waargenomen in een aardappelland bi; de grens van de gemeente Frankfurt a/Main. Larven werden onmiddellijk gezonden naar de autoriteiten, die met het onderzoek belast zijn. Voorzorgs maatregelen zijn genomen Jnq&ZQnden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). WATER!!! Ellende is er genoeg, maar als nu de platte landsch autoriteiten deze beroerdigheid nog een beetje aanwakkeren, dan ben je met een dergelijk dorpsbestuur toch wel „in de aap gelogeerd". Luister! Dit drama speelt zich af in den jare 1932 te Graft. Men was verplicht zich aan te sluiten bij de waterleiding, 't Zij zoo! Men moet daar z'n abonnementsgeld voor betalen. GoedlB Maar nu raakt men met z'n financiëelen toestand zoo in den knel, dat daardoor waterleidingskosten niet kunnen worden \o daan. Wat doet men nu te Graft. Korte metten: „afsnijden"!! Hier is geen bcoze wil van niet betaler, neen, hier is het icrce majeur: armoede, en wat doet die goede burgemeester van Graft? Die bemoeit zich niet met zulke zaken, 't gaar hem niet aan! Nu vraag ik mij af, als de bur gemeester nu niet .n kan grijpen, tot wien mij dan gewend, 't Schijnt dat die burgemeester al een zeer gemoedelijke opvatting heeft van z'n taak: de belangen van z'n dorpelingen te behartigen of ehspelen bij hem jrersoon- lijke anti- of sympathie een rol, dan doet ie beter als burgemeester in te pakken, wam vooral in deze tijden is het hard noodig dat men de reddende hand uitsteekt. Een beest kan niet buiten water, hoe dan te denken over een burgemeester, die toestaat dat zijn gemeente een huisgezin met een flink aanta! kinderen zonder water komt te zitten? Hij schept wanhoopstoestanden waarvan hij allicht de gevolgen niet overziet! Water! Water!Moge hij ooit voor een dergelijk iets gespaard blijven!Maar laat hij ook z*h medemensch, z'n dorpsgenoot daarvoor sparen, al is deze dorpsgenoot geen boer of bouwer. Moge dit stukske redding brengen Graft, Juli 1932. -' A. BAKKER. Vracht wagens Tractors Omnibussen —Ais N.V.H. ENGLEBERT'S AUTOMOBIELHANDEL OEN-HAAG, THERESIASTRAAT UJ, TELEFOON 772083 AMSTERDAM. WETERINGSCHANS 130, TELEFOON 3435» MIDDELBURG. KORTE DELFT A83, TELEFOON 625 van de winst. En wat het bij den neus nemen den stedeiing betreft, geef ik den heer Vries in overweging om dat zelf eens te pio- beeren. Dan zal hij bemerken, dat het publiek er te slim voor is. om zich bij den neus te laten nemen. Als die heer met mij eens praten wil, ben ik steeds disponibel. Met dank voor de verleende plaatsruimte, JAN BIJTJES, Groenten- en fruithandel, Laat 83, Alkmaar. m Mijnheer de Redacteur, Zou u zoo goed willen zijn onderstaande in uw veel gelezen blad te willen plaatsen, bij voorbaat mijn dank. In antwoord op het schrijven van den heer De Vries van 13 Juli j.1. het volgende: Dat het in de tuinbouw tegenwoordig een onhoudbare toestand is, zal iedereen die door eenigszins mee op de hoogte is en na de droevige demonstratie van Dinsdag j.1. wel instemmen, maar wat de heer de Vries zegt van de buitengewone winsten gemaakt door den handel, is voor mij zoo vreemd, dat ik den heer de Vries verzoek met mij per soonlijk deze zaak aan een onderzoek te wil len onderwerpen; ik heb altijd beweerd, dat door verschillende omstandigheden de markt prijs (vooral als deze laag zijn) niet als ba sis genomen kan worden voor den verkoop wat betreft kleinhandelsprijs, maar als ge noemde heer met mij 'n onderzoek wil instel len naar 't feit, dat naar hij beweert op 31 aardappelen 89 verdiend wordt, dan zou mijn bewering gelogenstraft worden. Ik ben dan ook bereid zonder aanziens des persoons dergelijke daden te publiceeren, desnoods met naam en toenaam, echter zoolang ik van een eglgNnrn-,na.enzetfrlddi d.e dergelijke handeling niet overtuigd ben, zal ik zoo vrij zijn dit in twijfel te trekken. Ik noodig bij deze den heer de Vries uit derge lijke daden met mij te onderzoeken, waarop na oderzoek een volgende mededeeling aan uwe lezers zal worden gedaan, nogmaals dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, E. MAK. k't Geachte Redactie! Gaarne wenschte ik dit ingezonden stukje in Uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Ik ontving een schrijven van den Raad van Arbeid over het niet plakken van rentezegels. Iedere stucadoor ontvangt van mij een rentezegel. Maar als zij geen boekje hebbm en zeggen „ik heb geen renfekaart", wat moet dan een patroon doen? Nu is het met de va- cantiebonnen anders. Als de knechts die niet krijgen, dan sturen zij het bestuur naar je huis. Maar waarom zorgt zulk een bestuur tevens niet voor hun plicht, dien zij zoo duur gekocht hebben en waarom stelt de Raad van Arbeid geen boete voor het personeel in- plaats van voor den patroon, die liever iedere week plakt, dan er last mee krijgt? Ik denk dat dan alles beter liep en ieder er mede ge baat was. WAAR MOET HET HEEN? Mijnheer de Redacteur, Ruim een week geleden las ik in 't verslag van een rede van oud-minister Colijn, in Alk maar gehouden, dat onder het systeem van autarchie iedere natie voor zich zelf ui Nederland slechts een bestaansvoorwaarde was voor niet meer dan vijf miilioen men- schen, terwijl er 8 miilioen zijn. Zou Ehiitschland terug gaan naar den toestand van 100 jaar geleden (en waarheen het mooi op weg is) dan zal daar het over schot 25 en 30 miilioen menscben zijn, vol gens verslag der rede van dr. Colijn. Geen mooi vooruitzicht. Heden lees ik van groenteverbouwers in en om Alkmaar, in optocht met allerlei op schriften op hun volgeladen wagens met bloemkool en aardappelen, rijdende naar de vuilnisbelt. Het heil der tolmuren. Waar moeten wij ons werkvolk van betalen? Enz Dat alles is droevig, maar brengt geen brood, ook al is de heele wereld ontvreden met den toestand van beden. De tolmuren staan stevig. Ondanks dat zou ik me toch wel gaarne met ambitieuse menschen onder de tuinders en (of) exporteurs willen verstaan over de mogelijkheid, wat met een handels en export trust te bereiken zou zijn om de export der Nederlandsche bodemproducten te bevorde ren en zooveel mogelijk te herstellen. Waar dit tegen de tolmuren zou gaan, heeft het heel wat voor den boeg, al is het zoo aan te leggen dat het op zich zelf een winstgevende onderneming kan zijn, een on derneming die voor me zelf alleen echter te veel zou zijn, al zou ik ine mede met de op richting willen belasten. Wie er verder belang in stelt, heeft mijn adres. Cocksdorp, Texel. t H. BREAM. 1932. Alkmaar, 16 Juli Mijnheer de Redacteur! Zeer gaarne had ik een plaatsje in Uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. In Uw blad van 15 Juli kwam een stuk voor over de treurige demonstratie, over de onverkoopbare versche groenten en over het bij den neus nemen van den stedeling, ge schreven door den heer de Vries. Ik wil hier mede zeggen, dat ik het zeer treurig vind, dat een product waardeloos is, doch waar ligt dit aan? Dat naar dit product absoluut geen vraag is, komt doordat het niet gecon sumeerd wordt, en er voor den groentenboer niets aan te verdienen is. Als een product graag is, zijn er altijd koopers voor te vinden en wordt er altijd op de veiling een redelijke prijs voor betaald. De bloemkool was, omdat het weer even koeler was, vandaag 15 Juli weer even duurder, n.1. de mooie 7 ct. per stuk op de Alkmaarsche veiling.B En om den heer de Vries even nader in te lichten. Is het nu een hevige concurrentie strijd? Voor aardaj>pe!en van 6 ct. per K.G. wordt in de stad geen 18 ct. per K.G. betaald, doch wel 8 A 9 ct. per K G. Dit is dus geen 300 pCt. winst, zooals de heer de Vries het belieft te nemen, en wat de versche groente aangaat, de heer de Vries houdt zeker geen rekening met wat er bederft. Ik zou dien heer wel eens zelf met een wagen groenten willen zien venten, dan zou hij wel bemerken, dat het een heele dobber is, om een een klein weekloontje te komen. Neen, waarde heer, de handel richt zich naar de vraag. Wij hebben een tijd gehad, dat bloemkool ook 30 a 35 ct. per stuk gekost heeft en dan besteden wij dien prijs op de veilingen, oindat er dan 5 ct. of 0 ct. per stuk aan te verdienen is, dus ook geen 300 pCt. Jiunst jen Wetenschap MUZIEK WEDSTRIJD. Zaterdagavond, 16 Juli, werd de muziek- wedstrijd, uitgeschreven door de R.K. Har monie St. Caecilia (dirigent P. N. Joosen) ter herdenking van het 12*4-jarig bestaan van het koips, ingeleid met een jubileumconcert, door de feestvierende vereeniging, in den Muziektuin. Den dag daarop, den eersten wedstrijd dag, werden heeren juryleden, voorzitters, secretarissen en dirigenten der deelnemende vereenigingen officieel ten stadhuize ont vangen. Ofjiciïele ontvangst ten Stadhuize. Om twaalf uur had op het Stadhuis door het gemeentebestuur de officieele ontvangst plaats der aan het concours deelnemende ver eenigingen. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op de wethouders G. v. Slingerland en T. Bon- sema, de raadsleden V. Keijsj>er, H. van Drunen en C Venneker, den directeur van Gemeentewerken, den heer Margadant, den gemeentensecretaris mr. A. Koelma, en den voorzitter van V. V. V., mr. J P. Bosman. De loco-burgemeester, de heer Westerhof, heette de vertegenwoordigers der deelnemen de vereenigingen hartelijk welkom en in het bijzonder St. Caecilia, die heden haar 12*4- jarig feest viert en in die jaren steeds een groote cultureele taak vervuld heeft. Wij als gemeentebestuur denken er in de eerste plaats aan, wat „St. Caecilia" in dienst der barmhartigheid heeft gedaan, door zoo vaak te spelen voor liefdadige doeleinden. Spr. hoopte dat St. Caecilia nog meer in ledental vooruit moge gaan en een nog grootere hoogte in de kunst moge bereiken De deelnemende vereenigingen zijn van verschillende richtingen en kleuren, maar allen hebben slechts één doel, dat is, de kunst dienen. In dit concours moet gij alles geven wat gij kunt, want daarom zijt gij hier bij elkaar gekomen. Spr. eindigde met den wensch, dat dezen Zondag en de volgende Zondagen waarop het concours gehouden wordt, een prettige herinnering achter mogen laten en dat de deelnemende vereenigingen in ae toe komst een blijvende beschavingsfactor mo<ren zijn. (Applaus). De voorzitter van St. Caecilia, de heer Groot, dankte den loco-burgemeester voor zijn hartelijke woorden en het gemeente bestuur voor de medewerking, welke St. Caecilia bij gelegenheid van dit groote con cours mocht ondervinden en in het bijzonder voor de fraaie medaille, welke het beschik baar stelde. Een bijzonder woord van dank richtte spf. aan het adres van den burgemeester, mr. W. C. Wendelaar, die tot spr.'s groote spijt niet aanwezig kon zijn, voor de sympathieke woorden, welke hij i-n den feestgids geschre ven heeft. Eveneens een woord van dank aan de burgerij en de vereenigingen van Alkmaar voor de geschonken prijzen en aan de jury voor hare medewerking aan dit concours Moge ieder van het concours en ook van onze mooie stad Alkmaar een goeden indruk medenemen. (Applaus). Na dit officieele gedeelte van de ontvangst werden de ververschingen rondgediend. Marschwedstrijd, De marschwedstrijd, waaraan acht korp sen deelnamen, had daarna plaats. De te marcheeren route was; Laat, Schoutenstraat, Breedstraat. Men begon op tijd en werkte vlu°* af 1. Haarlemsche Postfanfare, 2e pr, 96 p.; 2. Wilhelmina, Santpoort, 2e pr., 96 p3. Kunst en Strijd. Amsterdam, Ie pr., 108 p.; 4. Excelsior, Alkmaar, 2e pr., 96 p.; 5. Haarlemsch Politiekorps, le pr., 111 p.6. Jong Excelsior, Amsterdam, le pr., 108 p Sted. Muziekkorps. Enkhuizen, le pr., 120 p.; 8. Verkade's Harmonie, Zaandam, le pr,, 108 p. In den Muziektuin. De eigenlijke muziekwedstrijd begon om ruim half 2 in den Muziektuin. Als juryleden fungeerden: M. C. v. d. Roovaart, Amsterdam, Saffl Vlessing, IJmuiden; Jos de Klerk, Haarlem. De derde afdeeling Fanfare was het eerst aan de beurt. Verplicht nummer: Sluierdans van Overbeeke. 1. St. Gregorius, Duivendrecht, 25 leden, dir. J. F. Kok. Vrij nummer: Paise a Labeur, van O. Filstils. Het korps musiceert heel aardig. Nuanceert goed. In het vrije nummer durft men beter, daardoor staat de uit. voering hooger dan van het voorafgaande stuk. 240 p., 2e pr. 2 Excelsior, Oostzaan, 33 leden, dir. A'. de Vries. Vrij nummer: Ouverture d'Antan van G. Guillemont. Zeer beschaafd spel, mooie ronde klank. Goede stemming. 310 p., le pr. 3. Soli Deo, Warmenhuizen, 20 leden dir. Th. van Baar. Vrij nummer; La petite Du- chesse, van F. Riccius. Stemming minder goed. Voor dit korps is het jammer, dat het niet vóór maar na Oostzaan moest spelen. Begin van het vrije nummer is erg valsch. In het vlugge gedeelte wordt het wat beter. Op vatting wel goed. 150 p., geen prijs. 4. Haarlemsche Postfanfare, 46 leden, dir, Reynier van 't Hoff. Vrij nummer: Mercedes, ouverture fantastique, van M. J. H. Kessels. De leden van dit korps zijn in fraaie uniform gestoken, 't Begin van JLverplichte nummer valt, wat stemming betreft, niet mee. Later kleine verbetering, die niet aanhoudt. In 'f vrije nummer is men gelukkiger. 305 p., le pr. Derde afdeeling Harmonie. 1Jong Excelsior, Amsterdam, 47 leden, dir. P. Swager. Verplicht nummer: Echo's de basse Bretagne, van G. Balay. Vrij nummer: Fantaisie sur 1'operette Le Kedive, van C. Faust. 'n Goed korps, gevormd door jeugdige per sonen. Spelen muzikaal. Ook het vrije num mer was uitmuntend. 321 p., le pr. 2. Kolping, Maassluis, 21 leden, dir. F. C. van Hal. Vrij nummer: Fant. de 1'Opera Nabuchodonosor, van M. J. H. Kessels. Stemming 'n zwak punt bij dit ensemble, dat zich in het vrije nummer niet voldoende vermocht te herstellen. 191 p., 3e pr. Tweede afdeeling Fanfare. Verplicht nummer: Ouverture d'Antait, van G. Guillemont. 1. Onderlinge Oefening, Uitgeest, 35 le den, dir. A. de Vries. Vrij nummer: Le lack mysterieux (Ouverture) van A. A. Pellegrin. Het vrije nummer van no. 2 (3i afd. Fanfare) doet nu dienst als verplicht nummer. Een heel goed korps, dat ook in het vrije nummer flink voor den dag komt, 303 p., le pr. Eerste afdeeling Fanfare. Verplicht nummer: Hymne Cortège, vaft rl. Louvreur. 0 w/'^lhelmina' SanfrP°°rt, 31 leden, dir. P. Wrt. Vrij nummer: Antigone van Rousseau. Deze afd. wordt goed ingezet, 't Vriie num mer begint niet erg gelukkig; het Allegro daarin was veel beter. 273 p., 2e pr. r 2n na?r'emwh Politiekorps. 28 leden, dir. B D. Peters. Vrij nummer: La Reine de 1 Olympe, van P. N. Labole. Klankgehalte niet zoo scherp als van 't vorige korps. Later niet erg zuiver. Slot goed. (Verplichte nummer). Het vrije nummer noch de uitvoering er yanJv?s n bijdrage die de prestatie van het korps hooger plaatste. 280 punten, 2e prijs. h'r V"' ^armenhuizen, 26 Dofw Andersom Vrij nummer: Ouv. athetique van Egmond Avon. Nog al eens 53. Als je kunt en je vliegt hier langs, grijp dan mijn staart vast en klimt er op, had het haantje hun gezegd en alles wat goed afgeloopen. Nu waren ze hun eigen weer meester en hoe boos de wind was en hoe hij probeerde het haantje en de ka bouters van den toren af te werpen, het lukte hem niet en met hangende pootjes droop ie af. 2 51 kabouters het h»» °ffr huis w'llen hrengen, smeekten d» beeren zei hel l, h°ht wordt wil ik het wel pro- zoodra het aantle ea het goede dier ondernam de tocht het kasteel a W?r(^' Pe kaboutertjes hadden hem vanaf „hoera" En W Z'en men en bedankten hem met een luid mand zoo vro^ WdS dat er in de stad nog nie- toren wel <1»°* op was, anders zouden ze het haantje op den 1 «««ut hebben»

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6