JUoouiciaal Tlieuws Rechtszaken Spoct 10. 11. DE KLOPPARTIJ TE OVERSCHIE. Te Delft zijn, in verband met de ongere geldheden te Overschie. twee jeugdige com munisten gearresteerd. Zij worden verdacht te hebben deelgenomen aan den overval op de auto met fascisten. EEN GROOT SPORTPARK TE UTRECHT B. en W. van Utrecht hebben plannen om het terrein Maarschalkerweerd, deel uitma kend van de hofstede „De Groote Kuil" aan Óen Konigsweg onder de gemeente Houten voor sportdoeleinden in te richten. Zij vra gen daarvoor een crediet van 242.400. Er zal worden aangelegd een sportveld voor groote wedstrijden waaromheen eerst een athletiekbaan en vervolgens een aarden wal met wielerbaan en tribunes zullen wor den gebouwd. CONFLICT JULIANAKANAAL. 'Arbeiders aanvaarden bemiddelings voorstel. Naar het H.bld. verneemt hebben de ar beiders-organisaties het bemiddelingsvoor stel van den rijksbemiddelaar prof. mr. P. J. IM. Aalberse inzake het conflict aan het Ju- lianakanaal te Born aanvaard. De directie van de N.V. Beetzers Beton bouw heeft het voorstel gedeeltelijk aanvaard en daarbij een gewijzigd voorstel gedaan. OUDERLIEFDE BELOOND. Enkele dagen geleden trof de politie te Almelo 's nachts half-één in de portiek van een groote manufactuurzaak twee jongens -van 15 en 17 jaar aan. Zij vertrouwde hei zaakje niet en stelde een onderzoek in. Daar bij bleek, dat den volgenden morgen een groote uitverkoop begon en de jongens be slag wilden leggen op een mantelpak voor hun moeder, dat voor 3.48 in de uitstal ling stond, 's Morgens werden de jongens be zitter van dat mantelpak, i Een inwoner van Noord-Brabant, die dit verhaal in een locaal blad gelezen had, zond verleden week 10 aan den hoofdinspecteur van politie te Almelo met verzoek, dit bedrag aan deze jongens ter hand te stellen. De hoofdinspecteur heeft aan dit verzoek vol daan en daarbij opgemerkt, dat een goede daad steeds instemming en waardeering bij anderen vindt. van bekwaamheid hebben bereikt, welke 'en minste kan worden gelijk gesteld met dien voor het vliegbewijs A; b. met medewerking van de K. L. M., voor wat betreft het voort gezet vliegonderwijs op z.g. overgangsvlieg tuigen en op zwaardere verkeersvliegtuigen. In den opleidingstijd zullen de adspiranten in de gelegenheid worden gesteld, om, ter ver dere opleiding, vluchten mede te maken op vliegtuigen van de K. L. M. Het is niet uitge sloten, dat dit ook in de groote vacantie zal kunnen geschieden. Aangezien vermoedelijk slechts tot 1 Augustus gelegenheid tot aanmelding zal worden gegeven, wordt eventueelen candida- ten aangeraden, hun aanvragen ten spoedig- ste te richten tot den directeur van den lucht vaartdienst te 's-Gravenhage. BRAND IN DEN IJPOLDER. In den grooten IJpolder heeft Zondag avond een groote brand gewoed. Een groote landbouwschuur en een woonhuis zijn het vuur ten offer gevallen. Het zal even over tie nen geweest zijn, toen de brand werd ont dekt in perceel r. 240 aan den weg langs het Noordzeekanaal, bij den Ringweg. Aan den weg staat een woonhuis, daarachter een groote landbouwschuur, naar schatting 30 bij 30 M. In de woning woont de losse ar beider Stangen, er achter in het rechterdeel van de schuur de losse arbeider Steensma. Beiden werken aan het Noordzeekanaal. De landbouwschuur is verder in gebruik bij de wed. Stolwijk. Een aantal landbouwwerktui gen waren er in opgeborgen. De beide arbeiders waren al te ruste toer, het vuur ontdekt werd in de schuur. De beide gezinnen konden bijtijds vluchten. Weldra stond de geheele schuur in lichte laaie. Van niet minder dan drie posten rukte de brandweer uit. Toen de eerste wagen bij de plaats des onheils kwam, was reeds niets meer te redden. Allereerst bepaalde de brandweer zich er toe het vuur in het woonhuis te blusschen. Alle vertrekken brandden zoo goed als uit. Woning en schuur waren eigendom van het Rijk. De landbouwwerktuigen waren ver zekerd, evenals de inboedel van den arbeider Stangen. De arbeider Steensma was niet ver zekerd. DE OPLEIDING TOT BESTUURDER VAN VERKEERSVLIEGTUIGEN. Aan dt Kweekschool voor de vaart te Amsterdam. Zee- Bij wijze van proef, zal voor een telken jare tt bepalen aantal jongelieden de gelegenheid worden Opengesteld, om te worden opgeleid tot bestuurder van verkeersvliegtuigen. De opleiding zal geschieden door de Kweekschool voor de Zeevaart, te Amster dam. De adspirantenz uilen in het internaat van die school den tweejarigen cursus volgen ter opleiding tot stuurman voor de groote vaart, die begin September aanvangt, en daarnaast practisch, technisch en theoretisch vliegonderwijs genieten. De duur van de ge heele opleiding bedraagt ten minste 2 jaar en 6 maanden en ten hoogste 3 jaar. Gedurende de eerste twee opleidingsjaren wordt derhalve gemengd zeevaartkundig en vliegonderwijs genoten. Aan het eind van het tweede leerjaar zullen de adspiranten het eindexamen van de Kweekschool afleggen. In aansluiting daarmede ontvangen zij dan nog uitsluitend practisch, technisch en theoretisch vliegonderwijs gedurende 6 maanden, welke tijd, zoo daartoe aanleiding mocht bestaan zal worden verlengd tot ten hoogste 1 jaar! De opleiding wordt besloten met een eind examen, met het eindigen waarvan de adspi ranten van de opleiding zullen zijn ontsla gen. Aan het einde van den opleidingstijd zul len de adspiranten, die met goed gevolg het eindexamen hebben afgelegd, een graad van bekwaamheid bezitten, ten minste overeen komende met de bekwaamheid, welke wordt vereischt voor het vliegbewijs B, het bewijs van geschiktheid als navigator der tweede klasse en het bewijs van geschiktheid als radio-telefonist. Het onderwijs aan de adspiranten zal, voor zooveel mogelijk, worden gegeven door de leeraren van de Kweekschool. De oplei ding zal verder geschieden met medewerking van de N.V. Koninklijke Luchtvaart Maat schappij voor Nederland en Koloniën en de N.V. Nationale Luchtvaartschool. Verder zal het practisch, technisch en theoretisch vlieg onderwijs worde ngegeven door en onder lei ding van deskundigen, die, voor zoovee! noodig, daartoe tijdelijk aan de Kweekschool zullen worden verbonden. Het practisch vliegonderwijs zal bepaalde lijk op het luchtvaartterrein Schiphol worden gegeven: a. door de N.V. Nationale Lucht vaartschool, totdat de adspiranten een graad OPENING BERGER WINKELWEKEN. De Berger Winkeliersvq;eenigingen orga niseeren van 16 tot 30 Juli winkelweken, met het doel koopers in die weken in de gelegen heid te stellen mooie prijzen te winnen. Negentig winkeliers hebben zich hierbij aan gesloten en een zestigtal prijzen beschikbaar gesteld, die geëtaleerd staan in het Dr. Dek kerhuis. De luxe voorwerpen zijn goed geko zen en zullen zeker de gasten tot koopen aanmoedigen. De opzet is, dat de aangeslo ten winkeliers aan ieder kooper die een be drag van 0.50 besteedt, een punt geven. 5 punten kunnen worden ingewisseld tegen een lot waarop de prijzen gewonnen kunnen wor den. Aangezien de verkoopsprijzen niet zijn verhoogd, heeft men hier waarlijk te doen met een offer van de winkeliers om hun om zet te verhoogen. Om half acht Zaterdagavond werd de com missie officieel door B. en W. ten Raadhuize ontvangen. Namens de commissie sprak de heer Kolmer zijn voldoening er oveï uit, dat thans over de winkelweken overeenstemming was bereikt door de 3 plaatselijke winkeliersverenigin gen. Hij hoopte, dat dit de inzet zou zijn voor een blijvende samenwerking en noodigde hierop den burgemeester uit de winkelweken officieel te openen. De burgemeester ver klaarde met voldoening vernomen te hebben, dat de organisaties tot overeenstemming wa ren gekomen. Het had zijn instemming, dat de winkeliers in deze benarde tijden met bij de pakken gaan neerzitten. Het is een daad van activiteit de winkelweken te organiseeren en spreker hoopte, dat het verwachte succes behaald zou worden. Over de keurige prijzen was hij hoogst voldaan en hij was dan ook overtuigd, dat de gasten er door tot het doen van extra inkoopen zouden worden aange spoord. Juist in deze dagen is een verhoogde activiteit noodzakelijk. Spr. bracht de com missie hulde voor het tot stand gebrachte en verklaarde tenslotte de winkelweken voor ge opend, waarop de eerewijn werd rondge diend. Het muziekgezelschap St. Louis uit Alkmaar, dat zich omringd door een groot aantal belangstellenden voor het raadhuis had opgesteld, zette hierop het liedje van den Bergenaar in en maakte daarna met de com missie en B. en W. een rondwandeling door het dorp, hetgeen de gewenschte beweging bracht en groote belangstelling trok. OUDE NIEDORP. Door 86 melkveehouders in deze ge meente is eene uitkeering gevraagd voor melkvee op grond van ae crisis-zuivelwet. Het totaal aangevraagde bedrag beloopt 1701. Het gemeentebestuur heeft zich tot den betrokken minister gewend met verzoek dit bedrag aan de gemeente te voldoen, waar na de uitkeeringen zullen plaats hebben. Naar wij vernemen, heeft het verzamelen der noodige gegevens nog aanmerkelijke stagna tie ondervonden, doordat meerdere veehou 'ders, zelfs na aansporing, in gebreke bleven de gevraagde gegevens te verstrekken. STOMPETOREN. Naar wij vernemen zal mej. de wed. D. Ottde Jongh, de oudste inwoonster van de Schermeer, a.s. Zondag haar 92sten verjaar dag herdenken. Zij is woonachtig bij den heer W. Portegies te Zuid-Schermer, post Stompetoren. SCHOORL. In de zaal van „De Roode Leeuw" alhier was Donderdagavond een flinke schare be langstellenden bij elkaar gekomen, ter behan deling van het ontwerp statuten voor de vereeniging Jeugdherberg „de Bregthoeve" te Schoorl. Het bleek, dat de aanwezigen met het ont werp vrijwel accoord gingen. Na deze bespreking werd door den heer A. C. Kroon alhier, op zeer duidelijke wijze een film vertoond, van bevriende zijde gaarne voor deze avond afgestaan. Deze film was een zeer mooie propaganda voor het goede werk der jeugdherbergen in het algemeen. URSEM. Het besluit van den raad dezer gemeente tot belegging van overtollig kasgeld bij de Boerenleenbank zonder onderpand, is door Ged. Staten niet goedgekeurd. Door rijks- en gemeente-politie alhier, is in samenwerking met brigadier Talsma uit Scnermerhorn, gearresteerd Pieter Moeske gesignaleerd in het Algemeen Politieblad en in 9 verschillende plaatsen gezocht wegens dronkenschap en verzet tegen de politie. De arrestant, die tevens nog een gevange nisstraf van 4 maanden had te ondergaan, is naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht. ZUIDSCH AR W OUDE. 'Ook hier werd Vrijdagavond, evenals op zoovele andere plaatsen in den om trek eene lezing gehouden met lichtbeel den en demonstratie over de bestralings- geneeswijze n.1. in de kleine zaal van De Roode Leeuw". 'Vrijdagmiddag zou een autobus van de firma Kok, Tuinman en Wilken een luxe auto passeeren, welke aan den verkeerden kant nabij den winkelier J. Schoenmaker stond. De bestuurder van de autobus gaf wel signalen maar de be stuurder van de luxe auto vond gelegenheid tijdig weg te komen. De autobus reed daardoor een fiets van ge noemden winkelier aan stukken, ware dit laatste niet gebeurd, dan zou e®°e aanrijding met een kinderwagen, welke eveneens in de nabijheid stond, hebben plasfts gevonden. *De schoolfeesttcommissie verga derde Vrijdagavond. Het bleek dat de inteekenlijsten hadden opgebracht 226.25. Door de kinderen was gecon tribueerd 50 en het overige saldo was 32.65, zoodat een totaal bedrag ver kregen werd van 308.90. De heer D. de Geus werd als secretaris herkozen. De kinderen der hoogste klassen gaan per autobus naar den Haag en de kinderen der jongste klassen naar Camperduin. 'Vrijdagavond had de verkooping plaats van een tuinbouwerswoning in „De Roode Leeuw" te Z.-Scharwoude, behoorende tot de nalatenschap van de heer L. van Rodegraven en bewoond door J. Kansen. Hoogste bieder den heer J. Schoorl voor 1300, gemijnd op 1310 door den heer K. Jongert. LANGENDIJK. Op initiatief van de V. A- R. A. afdeeling hier ter plaatse is er thans een commissie ge vormd uit de verschillende omroepvereeni- gingen, welke zich ten doel stelt hem die werkloos zijn of zich hiermede gelijk stellen een restitutie te verleenen op het abonne mentsgeld van de Radio-centrale. Deze com missie wordt hiertoe in staat gesteld door de welwillende medewerking welke volledig werd verkregen met de centralehouders de heeren Hart en Kuyt. Met de centrale van den heer Schuitemaker werd door de commissie nog geen volledige overeenstemming bereikt, doch is de verwachting dat dit alsnog zal geschieden. Een dergelijke samenwerking zooals hier boven genoemd bestaat o.a. te Krommenie. De werkzaamheid der commissie strekt over den geheelen Langendijk. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 15 Juli 1932. C. M. te Egmondbinnen, P. W. te Haar lem, J. v. R. te Heiloo, C. J. v. W„ P. B., J. H. en C. v. d. B. te Bergen, J. C. P. te Velsen, J. R. te Limmen, W. J. S. te Hil versum, A. B. te Jutphaas, A. Z. te Aer- denhout, S. M. te Utrecht, C. A. V. te Tilburg, J. B. te Enschedé, J. F. H. te Rotterdam, J. Z., F. L. H. en P. W. M. te Amsterdam, H. K. te Berlijn, E. M. en J. G. te Hoorn W. M. H., L. V., F. J. D A. W. G„ T. M„ H. v. V., P. K. en A. A. E. te Alkmaar, overtreding Politiever ordening, de le geen straf toegepast, de 2e, 12e, 18e, 20e en 21e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 4e, 5e, 6e, 23e en 25e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 7e 8e, 22e en 26e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 9e 6 boete of 1 week tuchtschool, de 10e en He ieder 5 boe te of 5 dagen hechtenis, de 13e, 15e, 16e, 7e, 19e, 24e, 28 en 30 ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 14e 2 X 3 boete of 2 X 3 dagen hechtenis, de 27e vrij spraak, de 29e 6 boete of 6 dagen hechtenis. C. W. B. te Alkmaar, overtreding Hin derwet, 6 boete of 6 dagen hechtenis. D. de J. te Katwijk a. d. Rijn, overtre ding Kanaalreglement, 3 X 3 boete of 3X3 dagen hechtenis. C. D. te Hugowaard, in staat van dronkenschap de orde verstoren, 8 boete of 8 dagen hechtenis. H. J. v. d. L. te Arnhem, M. L. te Zwolle, loopen over verboden grond, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. C. W. te Egmond aan Zee, A. v. E. te Heiloo, overtreding Arbeidswet, de ie 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e 4 boete of 4 dagen hechtenis. T. K. te Veendam, dronkenschap, 3 boete of 3 dagen hechtenis. M v. d. P. te Lisse en J. K. te Zuid en Noordschermer, overtreding wet openbare vervoermiddelen, de ie 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 2e 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. M. en C. v. d. V. te Limmen, over treding Vogelwet, de le voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van 2 maanden met een proeftijd van 3 jaar, de 2e teruggave aan de ouders J. S. te Oterleek, T. de R. te Alkmaar, J. K„ J. S„ W. K„ J. H H B., F H. D. en J. S te Amsterdam, overtreding jacht en visscherijwet, de le 5 boete of 2 we ken tuchtschool, de 2e vrijgesproken, de 3e, 4e, 5e, 6e en ieder 7 boete of 7 da gen hechtenis, de 8e 3 boete of 3 dagen hecht-nis G. F. T. G. te Schoorl, A. G. Az. te Eg- mond aan Zee, C. G. te Castricum, S. B. te Egmondbinnen, J. K. en A. S. te Hei loo, J. V. te Uitgeest, P. B., C. J. v. d. L C. J. en A. V. te Bergen, L. R., W. de V., D. J te Alkmaar. G. K. te Zuid- en Noordschermer, W. V. te Broek op Lan gendijk, E. L. te IJmuiden, P. v. d. W. te Haarlemmermeer, P. J. A. V. te Rotter dam, J. D. te Medemblik, J. M. v. B en S. K. te Amsterdam, P. M. te Volendatn, H. P. te St Pancras, J. L. V. te Wasse naar, H. J. te Noordscharwoude, G. J v R te Maasbommel, J. J. A„ E. R. P. en U. A. S. te Hoorn, overtreding motor en njwiel-wet, de le en 5e ieder 7 boete of 7 dagen hechtenis de 2e 30 boete of 30 dagen hechtenis de 3e en 17e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de Llo*oettoi 15 da^6n hechtenis, de 60, 18e, 20e, 1.2e en 28e ieder 5 boete of 0 dagen hechtenis, de 7e, 10e. He, 13e en 14e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 8e en 16e ieder 40 boete of 40 dagen hechtenis, de 9e 2x/4 boete of 2x4 dagen hechtenis, de 12e en 25e ieder 1 1~ boete of 12 dagen hechtenis, de 15e f 10 boete of 1 week tuchtschool, de 19e, 25e, 26e en 27e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 21e 12 en 4 boete of 12 en 4 dagen hechtenis, de 24e 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 29e en 30e ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis Voetbal. AlcmariaStormvogels 36. Zaterdagavond ontving Alcmaria de IJmuider eersteklasser Stormvogels. Het was van Alcmaria goed gezien om ook eens een sterke eersteklasser te ont moeten, want pas dan zouden de te kortkomingen goed aan het licht komen. En nu kunnen anderen beweren, dat reeds een paar eersteklassers hier ge weest zijn en zij kunnen er zelfs aan toevoegen, dat deze hooger op de rang lijst staan, dan wil dat niet zeggen, dat het spel van deze clubs beter is dan dat van de Stormvogels. Eerder zouden we het tegendeel zeggen. Qua spel staat Stormvogels boven deze bedoelde clubs en dat zij het niet zoo ver gebracht heeft, ligt aan oorzaken, die ieder weet en die wij hier niet nogmaals behoeven te me- moreeren. Alcmaria dus ontving de Stormvogels en het mag er de IJmuider club dank baar voor zijn, dat ze zoo sterk mogelijk opkwamen. Immers nu bleek, dat onze withemden er nog lang niet zijn. Er moet nog heel ernstig geoefend worden door allemaal, wil men een succesvol seizoen krijgen. Toch heeft de trainer reeds verschil lende dingen bereikt, zij het dan nog slechts in grove trekken. Zoo heeft de voorhoede nu al eenige keeren een spel letje laten zien, dat voor de toekomst veelbeloovend is. Er wordt thans meer over de geheele linie gewerkt, dan vroeger, toen het spel steeds te kort gehouden werd. En er wordt veel meer geschoten! Dat Alcmaria Zaterdag verloor, lag dan ook niet aan de voorhoede, maar aan de rest. Ooms ontbrak in de achter hoede, waardoor Burger op diens plaats stond. Hier is Burger echter niet thuis, al deed hij na de rust vrij goed werk. Maar voor de thee waren beide backs er volkomen uit. Gelukkig, dat de G. V. A. V.-er, die in 't doel stond, een goede kijk op 't spel had en met veel bravour en in mooie stijl heel wat heeft gehouyden. Speciaal het klem-vast heb ben van de ballen was zeer te waardee- ren, evenals zijn opstellen bij corners, en dergelijke. Was het backstel dus zwak, van de halflinie ging al heel weinig kracht uit. Alleen Lengers was de oude, maar die kon niet alles doen. En de Grand als spil had in de eerste helft geen kijk op 't spel der tegenpartij. Erger was het nog met Rootring, die er volkomen uit was en pas in het laatste half uur iets presteerde. Rootring is een ras-voetbal ler, die echter voortdurend moet trai- ïün, om in vorm te blijven. En als hij telkens traint, zal zijn plaatsen ook veel zuiverder worden. Wellicht, dat hij Zaterdagavond geleerd heeft, dat er aan z'n spel nog al iets ontbrak. De IJmuidenaren speelden een zeer vlotte partij. Bizondere uitblinkers wa ren er wel niet, maar zwakke plekken evenmin. Het opstellen van den mid- voor viel zeer te roemen. Hij was door zijn vooruit geschoven positie steeds een gevaar voor Alcmaria's achterhoe de. Het plaatsen was heel goed en in elk geval stukken beter dan bij Alcmaria. De scheidsrechter weet zijn fluit goed te hanteeren, doch liep niet altijd even snel mee. Daardoor kwamen er enkele fouten en daardoor ontging Alcmaria ook een geheide strafschop. Wat het wedstrijdverloop betreft: de eerste helft was van de zijde der thuis club al heel slecht. De Stormvogels do mineerden over alle linies, hoofdzake lijk door het falen der verdediging van Alcmaria. Heel spoedig leidden de Stormvogels met 1—0, doch Alcmaria maakte gelijk. Even later was het 21 voor de bezoekers. Na de thee was het de eerste 10 minu ten met Alcmaria nog mis. Toen kwam er plotseling een ommekeer en het laat ste half uur kregen we een boeienden wedstrijd te zien. Toen kwam de half linie opzetten, schoten volgden en al maakten de Stormvogels ook nog eeni ge punten, Alcmaria deed niet minder Tenslotte werd het 6—3 voor de be zoekers, wat misschien iets te veel was Nog een paar zulke oefenwedstrijden de trainingsavonden goed benutten en da nfull speed de competitie in! Motoren. Races te Amersfoort Zondag werden op het sportpark Birk- 5an6dit 1aflreerSi!e ,grasbaanmotorraces van dit jaar gehouden. Enkele renners stHwf ?ijnders is in den wed strijd voor juniores 350 c.c. in de derde baStoSS.""1 hKek hij zijn rechter scheenbeen brak en naar 6nhuis De Lichtenberg mo6st worden overgebracht. De rijder P o2 terbaan viel in de eerste ronde van dpn dekle 75 K M p«r jiur? 660 as v sum (Motosacoc^e) 2 f n Dal" sing, Twtodn(E?°slSki-<D2reCn beslls- (Ariel);3. AHow fils2; De a;r Seniores 500 c.c. (Finale): 1. v Pluym (Norton); 2. Van Dijk (Lady)- 3' De Ridder (Ariel); 4. Hartman (Arielj Nieuwelingen 350 c.c. (Finale): 1. k6v ser (Velocette); 2. Frank (Norton); 3" Staals (H.D.); 4. Scheffer (Motosacoche)' Langebaanwedstrijd Seniores 350 c.g (10 baanronden, 7500 M.): 1. v. d. Bert* (Rudge); 2. Jac. Al (Royal E.); 3. Bever- dam (Royal E.); 4. Moeke (B.S.A.). Oos- terbaan viel in de bocht en kneusde den linker schouder; Kuyper is eveneens uit- gevallen. Langebaanrace Seniores 500 c.c. (iq baanronden): 1. v. d. Pluym (Norton). 2. Van Dijk (Lady); 3. Hartman (Ariel)-' 4. De Ridder (Ariel; 4. Rijk (Ariel); g' De Jong (Royal E.). Juniores 350 c.c. (zes baanronden): 1, Pollé (Ariel); 2. Westerop (Velocette); 3. Poldervaart (Ariel). Zeilen. Alkmaarsche Roei- en Zeilvereeniging, Men schrijft ons: Zaterdag en Zondag j.1. werden door de A. R. Z. V. zeilwedstrijden gehouden op het Alkmaardermeer. De belangstel, ling was groot, hetgeen blijkt uit het feit, dat 17 zeilvaartuigen hieraan deel- namens en tevens is het een teeken van de vooial dit jaar sterk toenemende zeilsport. Na afloop reikt de voorzitter der A. R. Z. V. met een geestige speech de prijzen uit. Uitslagen Zaterdag: le prijs C. Lely, 2e prijs B. Poorter Sr., 3e prijs E. Conijn, 4e prijs Cuperus. Zondag: le prijs B. /an Hilten, 2e pr. D. Heiligenberg, 3e pr. E. Conijn, 4e pr. Cuperus. A t h 1 e t i e k. Haarlem wint den P. H.-beker. In Hilversum zijn gistermiddag de athLetiekwedstrijden gehouden om den P. H.-beker, waaraan onze beste en sterkste clubs deelnamen. Zooals ver wacht kan worder. wSrd Haarlem ook dit jaar weer eerste, niettegenstaande het ontbreken van Berger. De uitslag was: 1. Haarlem 83 1/3 p.; 2. A. V. 1923 70 1/3 p.; 3. V. en L. 40 K p.; 4. Hellas 32 1/3 p.; 5. Pro Pa ir 32 p.; 6, A. A. C. 2314 p.; 7. Trekvogels 13 p.; 8 en 9 G. A. C. en B. A. C. 7 p.; 10. Feyenoord 2 punten. Drie records werden, naar de Crt. meldt, verbeterd: in de eerste plaats dat voor polsstok hoogspringen, hetwelk door v. d. Zee op 3.8714 M. werl ge bracht. 't Springen van den Haarlemmer wekte reeds aanstonds vertrouwen, daartegenover sprong De Keyser zeer onzeker, een vreemde polsstok en spier pijn in zijn rechterarm waren daaraan niet vreemd, v. daZee's clubgenoot Eys- ker smaakte de voldoening het recórd discuswerpen wederom officieel te ver beteren, een voldoening te meer nu zijn recordworp van eenige weken terug wegens onvoldoende terreininrichting niet kon worden erkend. Eysker heeft in training reeds herhaaldelijk de re cords voor discus en kogel verbeterd, doch hij behoort tot degenen, die zich zeer moeilijk kunnen concentroeren en die door het minste worden afgeleid. Gubbels was de 3e die een nieuw Ne* derlandsch record maakte. Hij is in de wandelnummers een klasse op zichzelf en wist op de 3000 Me*er zelfs eenige tegenstanders te lappen. Verder vroeg de Hagenaar Jansen de aandacht op de 100 M Hij won zijn serie in 10.8 sec. en werd in de finale met miniem verschil door v. d. Berge ge klopt. Oost-Nederland verliest. De athleiiekwedstrijd Oost-Nederlané W'est-Duitschland werd gisteren dóór onze naburen gewonnen met 114—83 punten. De Nederlandsche dames be haalden 42 punten tegen de Duitsche 33 Boksen. v. Klaveren verliest In Rotterdam is gisteren de bokswed1 strijd tusschen v. Klaveren en den Ita liaan Locatelli gehouden om het kam pioenschap van Europa. De titelhouder v. Klaveren verloor met zeer gering ver schil. c Duiven. P os tdui ven vereeniging „Steeds in spanning". 7,B°iIen1g,en^mde ve«eniging hield op Zondag 17 Juli een wedvlucht met jonge duiven vanuit „Baarle Nassau". Gelost om 9 uur aankomst aL volgW H. Mooij G. Hijmans Jn. Huberts Jzn. F. H. C. Dingerdis L J. Paulisse Jn. Huiberts Jzn J- J. Veel J. J. Veel H. Punt H. Punt J- J. Veel Jn. Huiberts Jzn 11.4112 11.4848 11.5113 11.54 3 11.54 54 11.5516 11.56 32 12. 117 12. 2.32 12. 2.40 12. 3.17 12. 5 12. 5.48 12. 5.36 H. Mooij Mooij Postduiven-Ver. „Alcmaria Victrix" Bovengenoemde vereeniging hield op zondag 3 Juli een wedvlucht vanuit Corbeil. Afstand 940 K M. Wind Z -W- Los 6 uur, aankomst als volgt: 1- J. Kaper 12.53.22 2. L. v. Vuure 12.59-43 H. Machielse 1- 3.25 H. J. Caarls 1. 4-26 1. 7.11 1. 8.4 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. H. Machielse C. H. Noome H. J. Struys S. Dingerdis H. J. Caarls J. A. Dekker B. Ter maat 1.10.10 1.11.52 117-J 1.17.56 1.18.53

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8