FLY-TOX Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland Jkouutciaai Tlieuws WIERINGERWAARD. BEVERWIJK. WINKEL. was de handel beduidend beter, nu koeler weer is ingetreden. Toch liep de prijs met 2 a 6.50 per 100 stuks nog beduidend uiteen. Doperwten en peulen waren, voor zoover le soort. duur. De noteering was resp. 6 5010 en 6—/ 12 per 100 pond, voor zoover le soort. Kropsla, waarin gedurende de hitte een groote opruiming is gehouden, goki beter, le soort noteerde i 75—3 per 100 stuks. Komkommers, mooie kwaliteit, golden (bij ruimen aanvoel niet slecht. De noteering was 3.oO— f w per 100 stuks. In postelein was weinig handel. P^jzen «tra laag, slechts 1020 cent per 6®k;e Snijboonen en dubbele spercieboonen golden niet slecht. De noteering, hoewel met hoog, was resp. 11-/ 24 en IS-/ 20 per 100 K O. wortelen golden niet hoog, hoewel de kwaliteit bijzonder goed was; de noteenng was 1.50—4 per 100 bos. Rabarber was, voor zoover le s., nogal gewild, prijs 3 M) 5 per 100 bos De overige aanvoer bepaalde ztch tot kleine kwantums welke voor redelijke prijzen wer den verkocht. Hoewel geen hooge prijzen werd besteed, geeft alles toch weer een beter beeld en betere stemming. v -OS KENNEMERLAND. Vroeger dan verwacht werd, loopt de aard beiencampagne ten einde. De afgeloopen week is voor den aardbeienteler een bittere teleurstelling geweest. De snikheete dagen van 11 en 12 Juli hadden de vrucht „gaari gestoofd en toen 12 Juli de zware regenval 'kwam, was in één slag alles bedorven. 13 Uulï trad een sterk verlaagde prijs in van ge- middel 7 h 8 cent per kilogram en hoewel de markt nadien enkele centen opliep, was een prijs van 9 a f 11 per 100 K.G. van dien 'aard, dat velen hun pluksters en plukkers ge daan gaven en men ruw weg de velden door liep om de laatste aardbeien, die niet waren verregend, nog te plukken. De aanvoer was tot 12 Juli bijzonder groot. Op alle veilingen in Kennemerland werfl tot dien dag ongeveer 150.000 K.O. per dag aangevoerd, doch na dien dag werd het beduidend minder, terwijl de campagne in de week van 18 op 23 Juli geheel afloopt. Aan de groenteveiling was ook de hooge druk der warmte te bemerken. Het was moei lijk uit te maken, welke groente het belang rijkste artikel was, want de hitte deed alle producten snel rijpen, zoodat er een over vloed van alles was. Warm weer geeft altijd een luien handel te zien, daar de groente er slap en onooglijk uitziet en men heeft dan weinig animo om veel te koopen, daar spoe dig bederf intreedt en 't proauct waardeloos is. In de eerste dagen der vorige week was er een zeer groote aanvoer van bloemkool, doch de bespottelijk lage prijzen deden menigeen .van snijden afzien, daar le soort enkele cen ten opbracht en 2e soort beneden den mini mumprijs ging en daardoor op de vuilnisbelt terecht kwam. Met sla en postelein was het eveneens hopeloos mis. De 1 le en 12e Juli waren deze groeten zoo goed als waardeloos, doch na 12 Juli, toen er koeler weer intrad, kwam er eenige opleving en het gevolg was, dat voor 1 e soort sla 0.300.45 per kist werd be steed, terwijl postelein ongeveer 0.20 0.35 per kist opbracht. Doppers, capucij- ners en peulen, die tot 9 Juli goed prijsden, liepen zoó sterk terug, dat de handel op het doode punt stond. Nadien is er eenige veran dering gekomen, doch 't wordt niet meer goed, daar de scheden te dik zijn en bij ge volg vrijwel waardeloos. Voor mooie kwaliteit werd f 6.5014 per 100 K G. besteed. Tuinboonen, die in groote kwantums werden aangevoerd, golden weinig, slechts 1— 2 50 per 100 K.G. v Bospeen, welke zich lang goed hield, moest ook een veer laten, de prijs liep terug tot 3.50f 6.50 per 100 bos. Spinazie en rabarber waren duur. Mooie spinazie gold 0.601.30 per kist en rabarber (le soort) van f 4.707'per 100 bos. E>e han del in aardappelen liep bij een grooten aan voer geweldig uiteen. Hierbij spelen de grootte en de kwaliteit een voorname rol. De prijzen, die varieerden van 1.50—7 per 100 K.G., zijn veelzeggend. Naast groenten komt er reeds een bedui dende aanvoer van roode,' witte en zwarte bes sen en frambozen. De prijzen schommelen voor bessen van 14—30 per 100 K.G. en voor frambozen van 0.30—0.65 per K G. De overige aanvoer wisselende prijzen, met goede vraag naar selderie, pieterselie en uien, die ongeveer 4.50—6.50 per 100 bos op brachten. WIERINGERMEERPOLDER. In verband met het afwerken van nog niet gereed zijnde verkavelingswerken in den M leringermeerpolder, zullen de abeiders, voor zoover afkomstig uit de omgeving van den polder, en aan wie „tegen .7 Juli ontslag was aangezegd nog voorloopig in dienst worden gehou den. De in barakken gehuisveste arbei ders, afkomstig uit de andere provin cies, zullen deze week naar hun woon plaatsen vertrekken. WATERSCHAPPEN. Bij koninklijk besluit is benoemd met ingang van 1 Juli tot dijkgraaf van den polder Eyerland op Tezel, R. P. Kevser Johzn. te Texel (den Burg). SINT-PANCPAS. De kernüs aan het Zuideinde behoort weer tot het verleden. Ze kenmerkte zich naai de tijdsomstandigheden. Als nooit te voren was het aantal amuse mentsaangelegenheden, behalve de kramen en ^^5? wareD wee zweefmolens en een HicntscnomiTKl aanwezig. In de beide café s was gelegenheid tot dan- waar slechts matig gebruik van weid gemaakt. Maandagavond voerde de tooneefvereem- ging -Kunst naar Kracht" in het café van den op Jordaansche schets De Famihe Hoogerop schrijver Jean Stapelveld Het was wel een gewaagde onderneming van deze diilettantenvereeniging om een dergelijk stuk ten gehoore ie brengen. De beer Gerritsen als regisseur der ver- eenigiug vroeg de medewerking van het pu- bïk ÏS ÏS niet aan de crisis te denken, doch roede te leven met het spel dat door de tooneelisten ten gehoore zou worden ge- brHherin is de vereeniging ten volle ge- SÜH« stuk leende zich ten volle voor een kennisstuk, wij verplaatsten ons volkomen terug in de vahitatijd. De rol van Manus Hoogerop (vertolkt door Jan Bruin), de arme oliekoopman, welke plotseling in goede doen is geraakt, werd mooi weergegeven. Zijn vrouw, vertolkt door mevr. Volkers Kuiper was af- De Jordaansche uitspraak en de uitbeelding van deze rol waren zoo prach tig weergegeven, dat wij haar alle lof toe zwaaien voor de juiste vertolking. Ook Dirk, hun zoon, weergegeven door Jac. Groen, was goed op dreef. Alsmede de dochter, Annetje, vertolkt door mevr Klooster boe: Gerritsen. Om alle medespelenden persoonlijk te noe men, zou te veel plaatsruimte vergen, doch over het geheel genomen is goed spel gele- veni, wai getuigd van goede leiding en zware studie. Twee gastrollen, vervuld door mej. A. Timmerman en W. C. Pool, werden ook heel aardig gespeeld. De tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" kan terug zien op een goed geslaag de avond. Wij konden ons volkomen aansluiten bij den heer Van der Ham, die „Kunst naar Kracht" in het Zuideinde een tot weerziens toeriep. De grime, alsmede de tooneelaankleeding, geleverd door den heer Groothuizen uit Alk maar, was heel goed verzorgd. OTERLEEK. Terwijl gistermorgen de smid bezig was een hooi-ijzer te herstellen, hetwlk in het vuur lag, had hij het ongeluk met z'n wang in de scherpe punt te loopen. De schok was zoo hevig, dat de weerhaak er geheel in schoot Nadat met een betonschaar de lange staaf was afgeknepen, werd de man naar het zie kenhuis vervoerd, waar het stuk verwijderd werd. Naar omstandigheden lijkt de toestand niet ongunstig. VENHUIZEN. De gemeenteraad heeft de gemeente rekening, dienst 1932, goedgekeurd. Deze sluit met een bedrag aan inkomsten groot 11709.67; aan uitgaven 99252.63, zoo dat er een batig saldo is ad. 17857 04. HOOGKARSPEL. De gemiddelde prijs van de aan de vei ling aangevoerde aardappelen tot 15 Juli bedroeg in 1931 3.78 per baal; in dit jaar slechts 1.46 per baal. De uitslag van de gehouden kortebaan- draverij luidt als volgt: 1ste pr. 250, Nor- therman B., eig. en berijder T. Slikker te Den Helder; 2e pr. 100, Grechen H., eig. en ber. J. Vergay, Purmerend; 3e pr. 40, Norma B„ eig. J. v. Hoorn te Alkmaar, ber. J v. Leeuwen Jr.4e pr. 10, toegevoegd 5, gedeeld door Kenneth, eig. R. Davidson, Hildcgard, eig. C. de Hart en Edna M, eig. J. Schoon. BERGEN. De in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van de Stichting Tehuis voor alleenstaande blinden te Wolfhezen, heeft 10.65 opgebracht. Gevonden voorwerpen: Een portemon- naie met eenig geld, een damestaschje, een damesportemonnaie, een broche met steentje, een belastingplaatje, een Chassis film, een mantelceintuur, een voetbal, een portemon- naie met eenig geld, een rozenkrans in étui; een zakkammetje in étui, een heerenschoen een zwarte portemonnaie, een hoed, een Lips- sleutel, een damestaschje met inhoud, een zwarte portemonnaie, een speelgoedhond, een potlood, een portemonnaie met Duitsch geld, een zakmes, een belastingplaatje, een porte monnaie met eenige centen, een gabardine regenjas, een jasje. NIEUWE NIEDORP. Voor honderden personen is vorige week gebruik gemaakt van de badinrichting bij de Rijd. Ver uit de omtrek kwam men naar hfer om van de zwemgelegenheid gebruik te ma ken, vooral ook doordat de Zuiderzee bij Aartswoud droog is. Dit zwemmen heeft ech ter voor sommige minder aangename gevol gen gehad. Men klaagde er met zwemmen soms over, dat men jeuk kreeg en op de huid zaten da nallemaal gele blaasjes. Sommigen kregen na het zwemmen zoo'n huiduitslag, dat zij zich onder geneeskundige behand*- mg moest stellen, met het gevolg dat enke len zelfs vooreerste dagen onder de wol gin- gen. Natuurlijk i- de animo van de echte zwemllefhebbers, die zich van een beetje min- "iet laten afschrikken, ook nu bedoeld Of dit eenig verband houdt met de op de Langendijker heerschende rattenpest waardoor het water is besmet is nog niet be kend. Naar we vernamen is er water voor onderzoek opgezonden. Woensdagavond heeft ten overstaan van den alhier gevestigden notaris J. Koo- men in het lokaal van den heer Jb. Borst de afslag plaats gehad van een huis met schuur en bouwland tezamen groot 2.31.90 H A staande en gelegen aan den Balgweg te öreezand en eigendom van den heer P. Wa- gemaker. In twee perceelen werd het de vonge week ingezet op 2600 en 1450. dij cfc combinatie werd niets geboden en evenmin gemijnd. De uitslag is dus, dat de hoogste bieders *r vorige week nl. de heeren D. KooyCzte D L" Raven te Breezand en voof totaal B"' k00per> zi'° f"*» EEN WANDELKAART VAN WIJK AAN ZEE EN DUIN, BEVERWIJK EN HEEMSKERK. Bij den uitgever G. Eikelenboom te Haarlem, die zich specialiseert op het uit geven van plattegronden etc., verscheen een keurig uitgevoerde wandelkaart van boven genoemde gemeenten in 5-kleurendruk, op schaal 1 10.000, in zakformaat voorzien van een stratqplijst met toelichting. Dit is de eerste plattegrond, welke van deze omgeving verscheen. Van deze uitgave zal nu vooral in het midden van het zomerseizoen door bad- en pensiongasten een gretig gebruik worden 'gemaakt. Enkele jaren geleden wilden de hier ge vestigde veilingbesturen de teelt van gewone komkommers bevorderen. Zelfs werden speciale veilingen hiervan gehouden. Som mige tuinders prefereerden de gewone nog boven de gele, doch het oog sprak ook een woordje mee en daar laatstgenoemde kom kommer aan eiken eisch beantwoordde, is de teelt van groene komkommers teloor gegaan. Zelfs de witte komkommer is niet in trek. Zoowel door het algemeen Burgerlijk Arm bestuur als door kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Kerk, is besloten de huur voor den eersten termijn landhuur, van tot die instellingen behoorende landerijen op te schorten tot aanstaande najaar. BOVENKARSPEL. Op de tweede bollenveiling van de veilings- vereeniging „Westfriesland" waren ongeveer 10 millioen bloembollen aangevoerd. De han del was vlug te noemen. CONGRES KON. NED. MIDDEN STANDSBOND GEHOUDEN TE ARNHEM. Het bestuur van den Bond en de afgevaar digden naar het vooral dit jaar zeer belang rijke congres werden Dinsdagavond ten Stad- huize van Arnhem officieel namens het ge meentebestuur door den burgemeester ontvan gen. De bondsvoorzitter, de heer E. G. Schürmann, beantwoordde de van groote waardeering voor den middenstand getuigen de toespraak. Na de de ontvangst begaf men zich naar Musis Sacrum, waar het congres wordt ge- gehouden. Alhier had een huishoudelijke ver gadering plaats. De voorzitter van de Arnhemsche vereeni ging van Handel en Nijverheid, mr. M. J. Wolff, ontving met een korte rede de congres sisten, waarbij hij speciaal den bondsvoorzit ter gelukwenschte met het dertig-jarig be staan van den Bond en hem onder daverend applaus een lauwerkrans aanbood. De heer Schürmann antwoordde daarop met hartelijke woorden van dank. De heer G. A. Zeeman bood namens de ge zamenlijke aangesloten vereenigingen een voorzittershamer aan, waarna hij den bonds voorzitter een gouden medaille overhandigde Daarna was aan de orde het jaarverslag, dat evenals het financieel verslag en de be grooting voor 1933 werd goedgekeurd. Bij de rondvraag drong de heer J. Balder (Amsterdam) er bij het bondsbestuur op aan, de totstandkoming van een wet op het innen van kleine vorderingen, zooals die in ontwerp door de Arnhemsche Kamer van Koophandel is ingediend, te willen bevorderen. De bondssecretaris, de heer de Groot, wees erop, dat er bij den minister twee ontwerpen zijn: een van den Middenstandsraad en een van de Arnhemsche Kamer van Koophandel. Laat nu de minister zijn keus doen en spoed maken met deze zaak. De heer Tietsma (Leeuwarden) drong aan op spoedige wettelijke regeling van het cadeaustelsel en van de uitverkoopen. De heer C. J. de Vrieze (winschoten) diende een motie in om de commissie-Romijn uit te noodigen, op de nog in dit jaar te hou den vergadering uit te komen met een wets voorstel op den kleinhandel, c.a. op de oneer lijke concurrentie en het uitverkoopwezen. De heer Kropveld (Den Haag) wees erop, dat in den laatsten tijd een nieuwe actie is ontstaan tegen het cadeaustelsel. Er is een nieuwe commissie gevormd en het is ge- wenscht, om haar voorloopig rustig te laten doorwerken. ,».De vergadering werd hierna verdaagd tot woensdag. Tweede dag. Gister werden eenige rapporten van bonds- commissies behandeld, allereerst dat van de reorganisatiecommissie. Verschillende spre kers voerden daarover het woord. Zij allen werden ten slotte door den voorzitter der com- missie beantwoord, die o.a. mededeelde, dat met Doodt vliegen, muggen Gegarandeerd afdoende. Let op de blauwe verpakking. het althans voorloopig niet mogelijk lS f^ble- ken om te komen tot een gratis Bondsblad. De commissie streeft er naar tot een weke liiksc*"? courant te komen tot zoo laag moge lijken prijs, daarnaast wil zij een maand schrift, waarin belangrijke middenstands- vraagstukken worden behandeld. De conclusies van het rapport werden aan- ëen0men'Beirekkingen tusschen grossier en winkelier. Van het rapport inzake de betrekkingen tusschen grossier en winkelier zeide de heer L. de Groot (bondssecretaris) dat het vaag moet worden genoemd. Wanneer aan het bondsbestuur de machtiging wordt verleend om, wanneer in eenige branche deze zaak wordt ter hand genomen, steun te verleenen, behoeft over het rapport niet nader te worden gediscussieerd. Na een korte toelichting van den voorzitter der commissie, den heer A. Spaander te Hoorn werd aldus besloten. Verzorging bejaarde middenstanders. Breedvoerig werd gesproken over het rap port van de commissie inzake een Tehuis voor den bejaarden middenstander. Van ver scheidene zijden werd het plan te groot scheeps opgezet genoemd, een huurprijs van 3000 voor gehuwden en van 2000 voor ongehuwden is te hoog. Ook werd instem ming betuigd met het denkbeeld en namens de Vereeniging te Wageningen toezegging ge daan van 500 in het aandeelenkapitaal. De heer H. J. Sendram, voorzitter der commissie, deelde mede, dat de commissie voornemens is om het voorbeeld van Pro Senectute te volgen. Samenwerking met deze vereeniging wordt niet wenschelijk geacht. Men wil baas blijven op eigen terrein. Be sloten werd om aan de aangesloten vereeni gingen een circulaire te doen toekomen met de vraag tot welk bedrag zij in het aandeelen kapitaal willen deelnemen. De voorzitter zegde toe, dat aan het ver zoek van de A. W. V. te Amsterdam zal kun nen worden voldaan door op de agenda van de volgende jaarvergadering te plaatsen: „de verzorging van den bejaarden middenstan der". De voorzitter ziet geen reden tot wanhoop. Gistermiddag is het eigenlijke congres be gonnen met een rede van den bondsvoorzit ter, getiteld „Realiteit", waarin hij allereerst herinnerde aan het dertigjarig bestaan van den Bond. Ofschoon in de afgeloopen dertig jaren niet alles kon worden bereikt wat men wenschte, is zooveel verkregen, dat men zon der aarzelen kan spreken van een batig saldo. Als voornaamste bate beschouwde spr. het feit, dat ondanks felle tegenkanting, er niet alleen nog een middenstand bestaat, maar zelfs een krachtige middenstand, die vooral in de laatste jaren het bewijs heeft kunnen leveren te algemeenen nutte werkzaam te zijn. Spr. wees daarna op de toeneming van het ledental en de opkomende en groeiende be weging onder de middenstandszonen. Ook de handeldrijvende en de industrieele middenstand ondervindt in hevige mate de gevolgen van de wereldcrisis. De strijd te gen warenhuizen, filiaalzaken, coöperatieve verbruiksveerenigingen, door hooge tarieven, hooge exploitatiekosten en groote concurren tie reeds zoo zwaar, is sedert eenige jaren in hevigheid toegenomen door de werelddepres sie, waaraan geen enkele onderneming kan ontkomen, en die op den duur zelfs voor den staat noodlottig kan worden. De midden stand lijdt onder den druk der omstandig heden en ziet door de daling der inkomsten van het publiek zijn omzet achteruitgaan, hetgeen in vele zaken zelfs de bestaansmoge lijkheid heeft aangetast. Toch is er geen reden om te wanhopen. Zoolang deze wereld door menschen zal worden bewoond, die niet terug willen kee- ren tot de primitieve levensvoorwaarden der negers van Centraal-Afrika, zal men moeten wonen, gevoed en gekleed worden, zal men door meer ontwikkeling behoefte aan geeste lijke ontspanning hebben, waardoor een uit- Iw goederen moet P^ats hebben aoor middel van de vervoermiddelen te land hniH?fr a d°0r de lucht" Een gro°' deel der huidige depressie in kunstmatig door de hooge tolmuren, die elk land uit verkeerd SïSTSt ing'nbelang ]leefl 0Pgetrokken. nnkJ™ 7 een ™aan' die- hoe lang deze ook moge duren, eenmaal zal moeten DlaaK maken voor het besef der realiteit. Op dien ag zal het herstel beginnen. Op dien dag zal elke zaak weder door haar eigen voor. treffelijkheid haar bestaansrecht moeten be- wijzen, zonder dat de Staat behoeft bij te springen om noodlijdende ondernemingen in het leven te houden. Dat ontwaken zal den middenstand niet onvoorbereid vinden, gewend als hij is om met beide beenen op den bodem der realiteit te staan, om de zaken te zien, zooals zij zijn en zich niet in te laten met utopieën. Reali teitsbesef zal het parool der naaste toekomst moeten zijn, de leuze bij de aanstaande eeo. nomische renaissance. Realiteit zonder prijs geven van idealen, maar deze op logische wijze tot verwezenlijking trachten te brengen zij het streven der naaste toekomst. De mid denstand kan dezen wederopbouw van het economisch leven helpen bespoedigen door rustig voort te werken op den ingeslagen weg, al zal dit menigeen moeilijk vallen. De middenstand, gewend zelfstandig zijn zaken te drijven, heeft reeds zooveel ups en downs doorgemaakt, en is tenslotte door alle crises gekomen, waarom dan nu te wan hopen? De realiteit is immers, dat de middenstand een economische taak te vervullen heeft, dat de jarenlange ondervinding heeft geleerd, dat de arbeid van den zelfstandigen onder nemer ons land tot zegen heeft verstrekt en dat uitschaking van dien stand, zelfs in de moeilijke oorlogsjaren, onhoudbaar is geble ken. Men houde rekening met de feiten en la te zich niet door moedeloosheid beinvloeden. Hoe men ook moge denken over den duup van den arbeidstijd, de realiteit leert ons, dat werkloosheid tot verval, dat arbeid tot wel- vaart voert. Door rustig voort te werken steunt men de regeering in haar moeilijke taak om ons volk door de crisis te voeren. Met een herinnering aan Goethe's woord: „woorden zijn genoeg gewisseld, laat ons nu eindelijk daden zien", besloot spr. zijn toege juichte rede. De voorzitter heette vervolgens alle aan wezigen welkom, o.w. de burgermeester van Arnhem, de voorzitter van den Midden standsraad, vertegenwoordigers van Kamers van Koophandel en de voorzitter van den R.K. Middenstandsbond in het aartsbisdom Utrecht, de heer H. G. J. van de Sand, lid van den Middenstandsraad e.d. De directeur van het bureau van den Mid denstandsbond, de heer Ingenool, deelde mede, dat vertegenwoordigd waren 88 orga nisaties met 16.524 leden en 27 Kamers van Koophandel door 38 vertegenwoordigers. De minister van economische zaken en ar beid was vertegenwoordigd door den heer JJ J. R. Schmal, directeur van het bureau voor economische zaken. Van verscheidene autoriteiten waren be< richten van verhindering ingekomen. De winkelsluiting. Alvorens met de behandeling der agenda aan te vagen, had een korte bespreking plaats van het vraagstuk der winkelsluiting. Ver schillende aanwezigen voerden hierover het woord. .Vyj Ten slotte werd bij acclamatie besloten om de volgende motie telegrafisch aan de regee ring te doen toekomen: De Kon. Ned. Middenstandsbond enz. on der den indruk van de uiterst moeilijke om standigheden, waarin de huidige Winkel- sluitingswet een groot deel van den winke liersstand heeft gebracht. gelet op het feit, dat de regeering aan tal van andere takken van bedrijf steun verleent ten koste van groote offers, die mede door den Ned. Middenstand moeten worden opge bracht; wendt zich in uitersten nood tof de regee ring en volksvertegenwoordiging met het dringend verzoek ten spoedigste maatregelen te nemen tot zoodanige toepassing van be doelde wet, wat ook op Zondag aan die win keliers, voor wie de Zondagverkoop de meest beteekenende bron van inkomsten vormt, de gelegenheid wordt gegeven door ruimere ver koopsmogelijkheid op Zondag voor hun gezin het brood te verdienen. Wat hier wordt ge vraagd is een maatregel, die van de gemeen schap geen geldelijk offer vergt en onmiddel lijk tot uitvoering kan worden gebracht. Vakpatroon en overheid. Hierna kwamen de prae-adviezen in be handeling. Mr. B. Bouman, secretaris van den Pa troonsbond voor de Bouwbedrijven in Ne- dei land, te Haarlem, heeft prae-advies uit gebracht over het onderwerp De Midden- stander-vakpatroon en de Overheid". Hij kwam tot de volgende stellingen: De taak der overheid is het bevorderen van het algemeen welzijn. Een juist functionneerende middenstand een algemeen belang en dient derhalve door de overheid te worden bevorderd De overheid kan het best deze taak vol- consumr>tf°0r de,.Productie. distributie en S7Ï Tgelljk te ™ken, door het er rïint T,61! door de harmonieuse dene SJh de belang€n der onderschei dene maatschappelijke standen. lanSen wn Hg Van^aar P"cht om de be- trS dl mA"-^lcklenstancl te bevorderen, den middpnef a steeds meer het werk van en middenstand over te nemen. 59. Spoedig wisten de kabouters dat Tiiim.n keerde. Ze haalden voorzichtig een h.Ï t *7*" Ver_ die toevallig hing te drogen en sin* *an draad, staan. Spring maar, we vangen je wVriap" tertje, maar Tuimeltje vond het een eehi V. abou" de wel drie minuten voor ie dmfd" he' duur" 60. Maar eindelijk dat «jn «tengel eindelijk* '6 da° t0ch' Wat was de bloem bIii fch oprichten, maar dutV™ was' In een «"uk wilde ie h«t valnet neergeknmf'nfi ï0.° ®aar niet' Tuimeltje was nu en vanaf de straat 7 ,7 Zich Éelukkig niet bezeerd '1 afgeloopen, schreen V6 6 m toe- Dat is nog wonder- nog een extra emmertje C C bIoem toe, daarvoor krijg je

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6