Miss ASPACA Siimnieuws ^Binnenland LON DON CARAMEL WORKS ASPACA VRUCHTENROL loosd en deze waardevermindering zal zich ook in 1933 nog wel doen gevoelen. Nu wordt getracht middelen ter verbetering te kriigen, maar die zijn ingrijpend, en toch het moet wel omdat er niets ter verbetering komt. pe tarweboeren en anderen krijgen wel steun, tn wij niets. Nu zoeken wij iets dat men eigenlijk in het hart niet wil, maar het is het moeten. Ook wees de voorzitter op de deze week gehouden audiëntie. De minister had zich voor deze reeds op de hoogte doen stellen door den heer Winter plans, die met behulp van den heer Hazeloop reeds vroeger een steunregeling had klaar gemaakt, zoodoende heeft de minister met ge noemden heer Wintermans 1.1. Maandag van 3ll uur geconfereerd. Het verslag van de audiëntie is evenwel teleurstellend. Ik heb 3 leden der deputatie gesproken. Het is de mi nister volle ernst om een steunregeling klaar te krijgen. De moeilijkheid is de steunregeling zelve en ten tweede: waar moet het geld vandaan komen. Kramer heeft gewezen op de vermogens en op eventueele mobilisatie. Voor den tuinbouw moet er geld gevonden worden voor steun, het uitblijven daarvan is voor de tuinders verbitterend. Alle andere steun- verleening moet echter ook door ons betaald worden. Spreker zette dit uiteen. Ook voor het bank- verlies was wel geld. De heer Kepper vroeg straks aan den heer Mluler om een ander middel dan wij nu bespreken. Dat is moeilijk. Wij kunnen demonstreeren en kunnen ook stopzetten. Doch eerst aan den minister nog eens vragen. Ik moet verklaren, dat het de mi nister ernstig is steun te verleenen, misschien over drie weken. Zouden wij het per motie be derven? (Er valt niets te bederven). Verder wees spreker op Italië, welk land zoo'n groo- te voorsprong in Duitschland heeft tegen over Nederland. Wat beteekent dat? Ook is onze regeering bij de Duitsche regeering ge weest om te trachten voor Nederland gunsti ger bepalingen te verkrijgen, maar het resul taat was- nihil. Ook illustreert spr. een om standigheid, waarbij bleek, dat Duitschland respect voor boycot-maatregelen heeft. Oofc dit blijkt een middel. De eventueele stopzet ting zouden wij kunnen noemen: een paar denmiddel. Hij grijpt echter in de rechten van het individu. Er zijn menschen die een be paald product er buiten willen houden. De bloemkool liep b.v. van 10 tot de 17 gulden. Dan is zooiets weer misdadig. Nog eens stel de de voorzitter de omzet in het licht, b.v 1929—1932 gaf een daling aan van 25 op 13 millioen. Andere provincies hebben het niet zoo erg als wij, b.v. in Zuidholland wa ren deze cijfers van 48 op 44 millioen, en zoo is er meer. Dit zijn feiten waarmede wij re kening moeten houden. Ten slotte kom ik op hetgeen de heer Muller zeide: wij hebben geen weerstandskas. Als wij besluiten te stop pen, dan dienen wij eerst adhaesiebetuigin- gen van ventersvereenigingen te vragen, en ons wenden tot bestuur, via Prov. bestuur naar het C.B. De heer Jb. Kramer trad nu andermaat in eene beschouwing, waai bij hij o.m. trachtte aan te toonen, dat het indirecte belang van alle tuinders staat boven het directe belang van het individu. De bevolking schijnt wel uit twee deelen te bestaan, n.1. Slavische en Noorsche. De eerste groep wil met de pet in de hand maar steeds verzoeken, wijl de twee de groep zegt: wij bedelen niet, wij hebben rechten, wij eischen. Er wordt zooveel steun aan werkloozen verschaft en groote bedragen verstrekt aan wachtgeld enz. De bezuiniging moet op alle terrein geschieden, maar van be zuiniging bij ons vorstenhuis wordt niet ge rept, wij zijn verplicht tegenover ons gezin de regeering duidelijk te maken, dat 't ons ernst is. Spr. gelooft, dat de-communisten in minister Verschuur een goede propagandist hebben. Verder hield spr. nog een warm plei dooi ter aanbeveling van het voorstel. Na nog eenig over en weer gepraat werd tot stemming overgegaan: n.1. stopzetting van de veilingen, op te wijze zooals reeds eer der in dit verslag is omschreven. Het werd met op twee na algemeene stemmen aangeno men, n.1. 55 voor en 2 tegen. De rondvraag was heel kort. Op een des betreffende vraag antwoordde de voorzitter dat de pootaardappelen Wilde Duch, niet door de L. G. C. maar door een firma waren gedistribueerd, die ze ter goeder trouw aan den man bracht. Echter nu bleek, dat ze niet aan de verwachtingen voldoen, zal t.z.t. gc tracht worden naar beste kunnen te hande len De voorzitter zeide nu, dat ieder gelegen heid heeft gehad zich te kunnen uiten wat tren op zijn gemoed had. Zij, die dit niet kun nen hebben zeker door het gesprokene van anderen voldoening gehad. Hij bracht verder dank aan de vergadering, die »ich ook nu weer, evenals altijd, zich gehouden heeft aan het organisatorisch karakter en zakelijke b iprekingen. ICH BLIEB BEI DIR. Victoria-Theater. Succesvol spel van Thimig en lenny Jugo in een amusante filnt. Hermann Thimig is een uitmuntend acteur en zijn speciale genre is de heer, die ondanks zich zelf in allerlei moeilijkheden komt, waar uit hij zich met een wanhopig gezicht zeer handig weet te redden. In de alleraardigste film Ich bleib bei dir. zorgt Mary Peters (Jenny Jugo) er wel voor dat het de heer Blohm (Thimig) niet juist gemakkelijk wordt gemaakt. Miry ontvlucht n.1. het ouderlijk huis, omdat zij den voor haar bestemden man niet wil trou wen. In den trein wordt zij ten onrechte door den heer Blohm voor een dievegge aan gezien. Hij wil haar aan de politie over leveren, doch neemt haar eerst mee naar zijn huis, waar Mary alles in de war stuurt Voor- al als de verloofde van Blohm komt. Op het feest van de barones gaat Maiy ten onrechte voor die verloofde door. En als dan de juweelen van de barones worden ge stolen, stijgt de verwarring ten top. Maar dat Mary ten slotte voor goed bij Blohm blijft, is toch maar weer het slot van de ge schiedenis. Het buitengewoon vlotte spel van hiniig Jenny Jugo geeft deze film een eigen aardige bekoring, maar ook de personen N.V, OP EEN van het tweede plan zijn zoo juist in hun typeeringen, dat het geheel op hetzelfde peil staat. Het voorprogramma bracht een geluids journaal van de Paramount, een komische tweeacter, spelend in Mexico, een Fransch cabaretnummer (Chat noir) en Hollandsch Nieuws van Polygoon met interessante op namen. DE KLOKKENLUIDER VAN DE NOTRE DAME. Bioscoop Theater Harmonie. Lon Chaney in zijn geweldige creatie. De creatie van Quasimodo, den mismaak- ten klokkenluider van de Notre Dame in het jaar 1482, door Lon Chaney gegeven heeft reeds in den tijd der stille film een grooten indruk gemaakt en De Klokkenluider was in die periode één der grootste succesfilms. Zij, die toen ^on Chaney niet hebben gezien, heb ben nu opnieuw de gelegenheid, want het theater Harmonie brengt de film thans terug als geluidsfilm, waardoor zij nog meer tot haar recht komt. De film is vervaardigd naar het boek van Victor Hugo. Zij speelt ten tijde van Lode- wijk XI en naast den klokkenluider zijn Clopin, de koning der bedelaars en Esdieral- da, zijn pleegkind, de hoofdpersonen. Verder de gardekapitein Phoebus en de verraderlijke Jehan, die de reine Esmeraldo belaagt. Deze Jehan, die de reine Esmeralda belaagt. Deze lijk te beschuldigen, maar Quasimodo redt haar van het schavot. Clopin verwekt een op stand, de mismaakte klokkenluider verdedigt zijn kathedraal en na verwoeden strijd wor de kerk behouden. Phoebus en Esmeraldo worden gelukkig, de verrader vindt den dood, maar ook de ongelukkige Quasimodo. Een filmwerk vol sensatie en spanning Adembenemend zijn de groote tafreelen van opstand en de prestatie van Lon Chaney gaat boven alles uit. Wie deze film nog niet gezien heeft, neme thans de gelegenheid waar. Voor de pauze wordt een andere boeiende film vertoond, n.1. De blinde passagier. Het geluid in dit theater is door 't aanbren gen van de nieuwste Philips loudspeaker veel mooier geworden. Zondag en Woensdagmiddag wordt er dit theater een programma vertoond, dat toegan kelijk is voor alle leeftijden met als hoofd nummer Gino Gadari, de groote onbekende met Albestini in de hoofdrol. CINEMA EN THEATER. Wat in het Weekblad van heden vooral treft is het fraaie portret van de jeugdige Ciska Kremer. De overige portretten rijn te veel om ze allen op te noemen, vermelden we slechts dat van de violiste Cecilia Hansen, van den Belgischen schilder Maurice Langaskens met afbeeldingen van zijn werk, van Ferdinand Helman, den tweeden concertmeester van het concertgebouw-orkest, van Clinge Doore-bos met bijschrift enz. Lectuur o.a. „Als het leven een strijd wordt" (Friedrich Nietzsche). Het liedje „Vacantie" is van Annie de HoogNooy, en Henri van Praag, No, 443 is een prachtnummer. GEEN MACHINES, MAAR WERKLOOZEN AAN DEN ARBEID. De directie van de maatschappij Van der Griend, landexploitatie te Griendtsveen heeft besloten al de door haar op ontgonnen Peelgrond verbouwde haver, rogge en tarwe te deen maaien met de zicht. In verband hiermede heeft zij zich gewend tot het bureau voor arbeidsbemiddeling en het bestuur der werkliedenvereeniging voor arbeidskrachten. GEEN BADMANTEL NOODIG TE ZANDVOORT. In een vorige raadsvergadering der meente Zandvoort had het katholieke Geers een voorstel ingediend om in de poli tie verordening een bepaling op te nemen, dat het verboden is zich van en naar woning of tijdelijke woning naar en het strand te begeven zonder goed ges! badmantel. Over dit voorstel hadden stemmen toen met 55 gestaakt. Donderdag avond is het voorstel opnieuw in stemming gebracht en nu verworpen met 8-3 stemmen. EEN NIEUW SANATORIUM VOOR ONDERWIJZERS TE LUNTEREN. Te Lunteren is aanbesteed het bouwen van een sanatorium voor onderwijzers. Laagste inschrijver was J. A. Kranenburg te Delft, met 123.600. DE NOOD IN TWENTE. Het werkcomité uit de Twentsche gemeen tebesturen, dat werd gekozen na de op Dins dag in Hengelo gehouden vergadering onder voorzitterschap van den heer J. M. Krijger Jr., burgemeester van Vriezenveen. In den breede werden de richtlijnen bespor- ken, door welke het comité zich bij de be oordeeling van den toestand in Twente zal laten leiden. In de allereerste plaats achtte men het gewenscht om materiaal te verzame len, waaruit zal blijken in welke mate de Twentsche gemeentebesturen door den nood der textielindustrie zijn getroffen. Tot dit doel zal men aan de verschillende gemeentebestu ren circulaires richten, waarin gevraagd zal worden welke uitgaven voor werklooze tex tielarbeiders moeten worden gemaakt. Daar voor zal men cijfermeteriaal over een aantal jaren vragen. In 't bijzonder zal nog aandacht worden besteed aan de gevolgen, welke immigratie van gezinnen uit andere deelen des lands, tijdens de hoogconjunctuur heeft gehad. Vooral denkt men hierbij aan de zeer vele Drentsche gezinnen, die naar Enschede kwa men en die nu bijna geheel ten laste van de gemeente zijn gekomen. Men zal onderzoeken of niet de mogelijk heid bestaat, dat ook gemeenten buiten Twente in de kosten voor deze gezinnen deelen. Na het bijeenbrengen der cijfers zal wor den overwogen of stappen bij de regeering zullen worden gedaan. POSTWISSELS GESTOLEN. V Een 17-jarige hulpbesteller te Heer len stal postwissels en liet ze innen door een vriend. Den laatsten tijd was het op het postkan toor te Heerlen meermalen gebeurd, dat zon der dat de beambte aan het loket er iets aan doen kon, postwissels aan de niet rechtmati ge eigenaars werden uitbetaald. Zelfs een postwissel van 117 was al uitbetaald, toen de rechtmatige eigenaar aan het loket kwam opdagen. Donderdag werd bij de politie weer een aangifte gedaan, dat eeu postwissel van 50 verdwenen was. Het onderzoek deed de ver denking al spoedig vallen, een 17 jarige hulpbesteller, door wien de postwisel van 50 was besteld. Bij zijn verhoor ontkende hij echter. Een ambtenaar vergklaarde even wel, dat hij den jongen wel degelijk den post wissel had meegegeven. Bij zijn verder ver hoor gaf de jongen ten slotte toe, dat hij den postwissel verduistert had. Hij had een me dedader, ook een 17 jarige jongen uit Heer len, die den postwissel had geind. Toen deze een half uur later op het postkantoor kwam, werd hij eveneens gearresteerd. Het bleek, dat hulpbesteller tot een be drag van 300 aan postwissels gestolen had De postwissels nam hij weg bij de tweede sorteering, dus vóór zij naar den geadres seerde gingen. De beide jongens zullen te beschikking van de politie te Maastricht wor den gesteld. Beide jongens hebben het geld ten eigen bate aangewend. DE BANKETBAKKERS EN DE WINKELSLUITINGSWET. De heeren W- Berkhoff te Amsterdam, voorzitter en M. M. Weijl te 's-Hertogen- bosch, secretaris der Nederlandsche Banketbakkersvereeniging, waarbij ruim 900 banketbakkers zijn aangeslo ten, uitmakende 80 van alle in Ne derland gevestigde banketbakkers, heb ben ter kennis van den minister van economische zaken gebracht dat zij een enquête hebben gehouden onder de leden der N. B. V. naar aanleiding van de vele ernstige klachten, die warer» in gekomen over de gevolgen der winkel sluitingswet, aan welke enquete door 70 der leden is voldaan. Uit d'e ingekomen antwoorden blijkt dat de schade door de beperking der verkoopuren op Zondag bedraagt van 45 tot 70 van den omzet op Zondag en die, veroorzaakt door het sluitings uur te bepalen op 8 uur des avonds op de dagen van Maandag tot en met Vrijdag en des Zaterdags op 10 uur, ongeveer 15 (Dit geldt alleen voor die plaat sen, waar nog geen sluitingsuur bestond of op een later uur was bepaald.; Een vroegere enquête heeft uitgewe zen, dat het grootste deel der banket bakkers de helft en meer van hun week- omzet op den Zondag moeten behalen. De beperking van de verkoopuren heeft dus tengevolge dat meer dan 1/4 gedeel te van den omzet is verloren gegaan en de meeste bedrijven niet meer loonend zaken kunnen doen. Dit heeft tengevolge ontslag van personeel, het insolvabel worden van den patroon, die door winstderving niet meer in staat is zijn leveranciers op tijd te betalen en ver dere consekwenties hieraan verbonden. De verkoop op den Zaterdag is niet gestegen en vormt dus geen vergoeding voor den verminderden omzet op Zon dag. Voortgaande wijst het adres er op, dat de banketbakkerij in normale tijden een der grootste afnemers is van inland- sche tarwe, van zuivelproducten en eieren, waarmede landbouwers, vee- en pluimveehouders zijn gebaat en dat deze producten nu ook in evenredigheid minder worden gebruikt, dat de banketbakkers geen bevoor rechting of regeeringssteun wenschen, maar er aanspraak op maken, als eer lijke vaklieden het brood voor zich en de zijnen te kunnen verdienen, dat do winkelsluitingswet hun daartoe de mogelijkheid ontneemt, door op den dag, dat. hun omzet moet gemaakt wor den slechts 4 verkoopuren toe te staan dat de gelegenheid om met kleine eet waren te venten, de onbeperkte verkoop van ijs en die per automaat wantoestan den in het leven hebben geroepen, die veel minder toelaatbaar zijn dan het openhouden der banketbakkerswinkels, dat de banketbakkers nooit om be scherming hebben gevraagd, maar zich zeer gegriefd gevoelen door het feit, dat inrichtingen waar minder onschuldige genotmiddelen worden verkocht en ook hun artikelen verkrijgbaar zijn, den ge heel en dag tot in den nacht mogen open zijn en hun debiet zich daarheen ver plaatst, dat zij derhalve dringend verzoeken óf de winkelsluitingswet tot gunstiger tijden buiten werking te stellen, óf de bepalingen betreffende den Zondagsver koop op te heffen; in elk geval een zoo danige verruiming der verkoopuren op Zondag toe te staan, dat aan hunne ge rechtvaardigde wenschen wordt tege moet gekomen. Ten slotte vragen adressanten in de gelegenheid te worden gesteld, dit adres persoonlijk toe te lichten. EEN OUD LANDGOED VERKOCHT. Meer dan 100 H.A. land met bosch, huizen en boerderijen voor f 73.629. Het landgoed „Het Laar", gelegen te Ommen tusschen Vecht en Regge, bekend om zijn prachtige beukenlanen, is publiek verkocht. Het versterkte slot dateerde oorspronkelijk uit de dertiende eeuw, maar de heeren van Laer waren voortdurend in oorlog gewikkeld öf met den bisschop van Utrecht, öf met Kam pen, Zwolle of Deventer, zoodat het o.a. in 1230 door den bisschop van Utrecht werd verwoest, na opbouw een eeuw later weer verwoest door anderen. In de zestiende eeuw ging het uit handen van de familie Van Laer over in andere handen, tot in de achttiende eeuw jhr. Van Sandberg bezitter werd. Thans is de bezitting uit elkander gevallen. Het huis met naaste omgeving werd gekocht door den heer J. H. Denneboom, houthandelaar te Lonneker; verder waren er nog negen koo- pers voor de onderscheidene perceelen. Het heerenhuis met dependance, koetshuis, tuin manswoning, landhuisje „De Lariks", grachten, zwaar opgaand geboomte, dennenbosschen, wei- en bouwlanderijen, oprijlanen en drie boerderijen, groot 103.34.08 ha., bracht slechts in totaal op 73.629. Het hout werd afzonder lijk verkocht. STUDENTEN EN ONTWAPENING. De Ned. Chr. Stud. Ver. en de Vrijz. Chr. Stud. Ver. hebben, elk in eigen zomerconferentie bijeen, na eenig over leg van de hoofdbesturen samen een telegram naar de ontwapenings-com- missie te Genève gezonden, waarin zij deze verzoeken, eer zij uiteengaat, con crete besluiten te nemen tot vérgaande vermindering van bewapening en tot het afstaan van souvereiniteitsrechten terwille van controle en voorbereiding der algeheele ontwapening en interna tionale rechtsorde der wereld. CRISISREDE VAN MINISTER RUYS DE BEERENBROUCK. Als geluidsfilm opgenomen. In aansluiting op de radiorede, die de minister-president Dinsdagavond ge houden heeft, heeft df minister, door tusschenkomst van de filmfabriek „Po lygoon" te Haarlem, de sprekende film te baat genomen, teneinde zich tot het Nederlandsche volk te kunnen wenden. Donderdagmorgen was de historische torenkamer van het ministerie van bin- nenlandsche zaken veranderd in een klein filmatelier. Schijnwerpers ston den opgesteld en zetten den minister president in het zonnetje, kabels lagen over de tapijten en in het midden van dezen technischen rompslomp stond jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck achter een katheder en sprak met duidelijke stem de volgende rede uit: „De wenschelijkheid van grootere eenheid en saamhoorigheid tusschen bevolking en overheid in een ernstig tijdsgewricht, is voor mij aanleiding geweest, door middel van de radio de openbare meening tijdig vertrouwd te maken met den zorgwekkenden toe stand des lands. Weliswaar is den laa sten tijd bij her haling aangetoond en uiteengezet, hoe zeer de wereldcrisis, van verontrusten den omvang, het Nederlandsche wel vaartspeil heeft neergedruktt, doch het is plicht der overheid, ook harerzijds tijdig een beroep te doen op den werke lijkheidszin en het verantwoordelijk heidsbesef van ons volk, dat zich in zijn geheel niet langer aan den teruggang en versobering zal mogen onttrekken en dat zich in zijn levenswijze daaraan zal dienen aan te passen. Daarom heb ik met overtuiging de verwachting uitgesproken, dat het uit houdingsvermogen en de historisch be wezen veerkracht van het Nederland sche volk nu het moet in staat zullen blijken offers te brengen, welke het algemeen welzijn en de overgang naar een herlevenden en herstellenden toestand eischen." DE ZORGEN DER TEXTIELINDUSTRIE. Ned. Indië dreigt verloren te gaan voor onze textielproducten. De heer Sigmond Menko NJzn., textielfabri kant te Enschede, is gisteren van zijn reis naar Ned.-Indië, welke reis vier maanden heeft ge duurd, teruggekeerd. In een onderhoud, dat een vertegenwoordiger van het Hbld. met den heer Menko had, deelde deze mede, dat wat aan manufacturen in Indië door Japan wordt ingevoerd, tegen zulke lage verkoopsprijzen wordt geleverd, dat elke con currentie bij voorbaat reeds uitgesloten moet worden geacht. Hij heeft den indruk, dat Ned.- Indië binnen afzienbaren tijd voor de West- Europeesche textielindustrie verloren zal zijn. In de z.g. edele artikelen, welke door Japan niet worden geleverd, is Engeland goedkooper dan Twente en ook op dit punt verliest Twente langzamerhand de geheele markt. Voor een deel is dit misschien het gevolg van de waar devermindering van het pond sterling, waar door de arbeidsloonen lager zijn. De contingenteering, waarvoor in Twente thans zoo sterk wordt geijverd, zou een middel tot verbetering kunnen zijn, maar stuit op zeer heftig verzet van de Nederlandsch-Indische re geering. De gouverneur-generaal, met wien de heer Menko een onderhoud heeft gehad, heeft ernstige bezwaren tegen contingenteering. Meer voelde de heer Menko voor differentieel» rechten, maar de invoering daarvan stuit af op de bestaande tractaten. Voor een toluni» voelt men in Indië hoegenaamd niets. Over de vestiging van de textielindustri» in Indië wilde de heer Menko zich niet uitlaten. Hij is van meening, dat er slechts iets ber»ikt kan worden, wanneer van Nederlandsche zijd» in Indië al het mogelijke wordt gedaan om het afzet gebied t« heroveren, waardoor voortdu rend persoonlijk contact van de fabrikanten zelf noodzakelijk is. SCHORSING VAN EEN RAADSLID. Oed. Staten vonden er geen vol doende termen voor aanwezig. De gemeenteraad van Uithoorn heeft on langs een gemeenteraadslid geschort, omdat hij betrokken zou zijn bij leveranties aan de gemeente. Twee andere raadsleden zouden eveneens in de termen vallen van schorsing, doch de Raad wilde de beslissing in de geval len overlaten aan de Ged. Staten. Ged. Staten van Noordholland hebben de schorsing ongedaan gemaakt, omdat niet voldoende grond daarvoor aanwezig wera geacht. Ten aanzien van het tweede raadslid heb ben Ged. Staten beslist, dat voor schorsing geen aanleiding bestaat; omtrent den derde heeft het college nog geen beslissing geno- men. ONTSLAGEN OP 'S RIJKSWERF. Aan veertig contractarbeiders van 's Rijks* werf te Willemsoord is met ingang van 7 Augustus ontslag aangezegd. FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN VOOR DE GEMEENTE LONNEKER. Qemeentebegrooting 1932 door Oed. Staten niet goedgekeurd. Oeëischl worden een hoogere belastingklasse en bezuiniging van nog een ton. Ged. Staten van Overijsel hebben de ge- meentebrooting van Lonekker voor het dienst jaar 1932 niet goegekeurd, daar de gemeen teraad heeft geweigerd te voldoen aan het verzoek van Ged. Staten om de gemeente in een hoogere klasse voor de belasting tp brengen. Slechts indien dit geschiedt en in totaal nog 100.000 op de begrooting wordt be zuinigd, zal goedkeuring kunnen geschieden In verband hiermede heeft een deputatie uit den gemeenteraad van Lonneker deze weekje Zwolle een onderhond gehad met Ged. Staten doch deze bleven bij hun stand punt. In verband met het feit, dat de gemeente Lonneker na 32 Juli geen enkele uitgave meer kan doen, hebben B. en W. maatrege- '€n genomen, teneinde te trachten uit de moeilijkheden te komen. Zij hebben den raad in spoedvergadering bijeengeroepen en een begrotingswijziging voorgesteld, waardoor een bezuiniging van 100.000 kan worden verkregen. Een be drag van ruim 66.000 denkt men te vinder in grootere belastingsopbrengst. COWBOY'S IN AMSTERDAM. De Rodeo's in het Stadion Colonel Cy Compton's Wild West Rodeo traden gisteravond voor het eerst in Neder land op in het Stadion. Aanvankelijk was de openingsvoorstelling van deze zonen van het wilde westen vast gesteld op gistermiddag, doch de onweers bui, die zich boven de hoofdstad ontlastte, maakte uitstel noodzakelijk. Een Rodeo, dit ter verklaring, is de vertoo ning van cowboy-trucs. De troep bestaat uit 21 ruiters, 25 paarden en 6 stieren. Het zeer uitvoerige programma, bestaande uit circa 20 nummers. Een aardig nummer was b.v. de Ponnjr- express, de primitieve maar romantische wij ze waarop in vroeger tijden in het wilde wes ten van blokhut naar blokhut de post werd bezorgd. Lassowerpen kunnen we hier in ons gecivi liseerde Europa slechts bewonderen in een circus, doch gisteravond hebben we kennis gemaakt met de rasechte cowboys, die de lij nen op onnavolgbaar handige wijze wisten tc slingeren. Ook de cow-girls deden voor hun manlijke collega's niet onder. De boemerangwerpers toonden de werking van dit gevaarlijke wapen, terwijl Harry Rooks, de kampioen in het zweepklappen, de Amsterdamsche aapjeskoetsiers deed water tanden. Een auto bleek voor een cowboy te paard slechts een geringe hindernis; staande op den rug van zijn rijdier sprong hij over het moderne vehikel. VECHTPARTIJ. In de Bethanierstraat 17 te Amsterdam ontstond gistermiddag ruzie tusschen een man en een vrouw, die weldra ontaardde ln een vechtpartij. De man trok een mes en ta kelde de vrouw daarmede toe. Zij kreeg vier steken in het hoofd en twee in de linkerhand. De G D. bracht haar naar het Binnengast huis. Haar toestand is van dien aard, dat zij nog niet door de politie kon worden gehoord. KIND UIT HET RAAM GEVALLEN. Op den hoek van den Lijnbaangracht en de Westerstraat te Amsterdam is gisteravond een kind van vier jaar uit het raam gevallen. Ernstig gewond is de kleine naar het Tes- selschadeziekenhuis vervoerd. KORTE BERICHTEN. De NederL Vereeniging van Reini gingsdirecteuren herdenkt in Septem ber a.s. haar 25-jarig bestaan. Ter ge legenheid van deze gebeurtenis wor It de jaarvergadering op 13 en 14 Septem ber te 's-Gravenhage gehouden en zal tevens een tentoonstelling worden inge richt.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11