ALKMAARSCHE COURANT HET DOEL BEREIKT. Fortinbras' toovermacht Qemeenletxidm Mo. 173 MAANDAG 25 JULI 1932 De afdeeling Alkmaar van het Witte Kruis heeft een eigen gebouw gekregen. HENSBROEK. Nu de afdeeling Alkmaar op het punt «taat een eigen gebouw te betrekken, nu zij een doel berMkt heeft, dat jarenlang als een der liefsfe wenschen op het pro gramma heeft gestaan, voldoen wij gaarne aan het verzoek om van den ar beid en de geschiedenis dezer organisa tie in onze courant met een enkel woord melding te maken. „Het is een kruis", zegt men wel eens en men bedoelt er mee, dat het een of ander last en moeite veroorzaakt. Be halve de muziekleeraar, die er in zijn notenschrift dagelijks mee omgaat, is dan ook niemand op kennismaking met een kruis gesteld, maar het eigenaardi ge is, dat er sedert een menschenleeftijd diverse kruizen van verschillende kleu ren gekomen zijn, die allesbehalve in het teeken van rampen en ongelukken hebben gestaan en die juist den lijden den mensch in alle opzichten ten zegen geweest zijn. Twee kruiskleuren, wit en groen, trelken daarbij onze bijzondere aan dacht, omdat de organisaties welker symbool zij zijn, als het ware uit den aandrang van het volk zelf zijn gebo ren. In 1875 is de Prov. Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" opgericht en vijf-en-twintig jaar later werd de groote vereeniging Het Groene Kruis geboren, waarmede het Witte Kruis geregeld samenwerkt. Wat het Witte Kruis doet voor Noord- Holland, doet het Groene voor de overi ge provinciën. Wij zullen ons in dit ar tikel dan ook bepalen tot een beschou wing van de vereeniging, welke voor dit gewest al bijna zestig jaren haar zegen rijken arbeid ten bate der lijdende menschheid verricht heeft. In 1875 werd op aandrang van den ge neeskundigen inspecteur, Dr. Jac. Penn, in Hilversum een afdeeling van Het Witte Kruis opgericht, welke een 600 leden telde. Blijkbaar voorzag deze or ganisatie in de behoefte de zieken op doeltreffender wijze te kunnen verple gen, want tien jaar later, in 1885, waren er reeds 15 afdeelingen, hoewel het le dental slechts tot 849 was geklommen. Men begon met het aanschaffen van ziekenverplegingsartikelen en kocht een aantal bedden aan met matrassen en dekens, welke in een ziekenfondsge bouw in Amsterdam werden opgebor gen. Vandaar verhuisden ze later naar de Oude Walenkerk, waar zij een plaatsje onder het orgel kregen, men bracht ze vervolgens in een pakhuis en ten slotte op den zolder van het Alkmaarsche badhuis waar ze hun laatste rustplaats vonden. Er bleek nooit iemand naar te vragen en de geheele collectie werd daarom in 1914 ter beschikking gesteld van het toen te Blaricum opgerichte herstellings oord voor manner *en jongens „Bosch en Heide". Een veelbelovend begin was dit na tuurlijk allerminst, maar de taak der vereeniging bleek zoo veel-omvattend, dat zij door haar arbeid steeds meer be staansrecht heeft gekregen. Men nam het barakkenvoor be smettelijke ziekten en drinkwater- vraagstuk ter hand, waaraan in die jaren nogal wat mankeerde aan het drinkwater men richtte in 1878 een school op voor ziekenverpleegsters met het gevolg, dat twee jaar later het Witte Kruis de beschiking over zes gediplo meerde verpleegsters had en dit voor beeld in den lande navolging ging vin den. In velerlei opzicht heeft Het Witte Kruis dus baanbrekend werk verricht zoowel wat betreft de practische verple ging als het preventieve werk, waar het geldt ziekten te voorkomen. In 1890 verrees te Hilversum het her- naar het Engelsch van William Locke door J. E. d. B. K. t 4) Voor een paar minuten was de glans van het Parijsche dineetje getaand. Hij zag zich zeiven zooals het zoo menigmaal was ge beurd in de stille oogenblikken tusschen het genotvolle van de laatste dagen als een angstigen, wanhopigen jonge man: er naar snakkend om weer zoo'n ellendig leeraars baantje te krijgen, en terzelfder tijd ook weer wanhopig bij het vooruitzicht zijn hee- le leven een intellectueele duivelstoejager te moeten zijn. Corinna, die met de ellebogen op tafel een theelepeltje flauw aardbeienijs in haar hand hield, keek hem met ernstige oogen aan. Ik wou dat ik een man was, zei hij. Wat zou je dan doen? Ze at haar ijs op en liet het lepeltje klette- ïënd op haar bord vallen. Dan zou ik het leven bij den keel grij pen en er iets grootsch uitschudden, zei ze op dramatischen toon. Waarschijnlijk een oceaan van tranen of een Sahara van wanhoop, sprak een stem bij de deur. Verrast draaiden beiden zich om. De spie ker was een man van middelbaren die iets gebiedends en iets onderdanigs had. stellingsoord voor meisjes „Heideheu vel" en in 1894 stichtte het hoofdbestuur te Alkmaar een ontsmettingsoven, wel ke in den loop der jaren onvoldoende werd. Daarop is in 1921 een geheele nieuwe ontsmettingsoven gesticht. In 1910 kwam het rusthuis voor ziekenver pleegsters „Vechtoever" te Maarseveen tot stand en in 1914 volgde, zooals wij reeds meldden, de stichting „Bosch en Heide". Op 1 Januari 1900 telde de organisatie niet minder dan 61 afdeelingen met 9373 leden. Toen waren reeds overal maga zijnen van verplegingsartikelen opge richt en waren wijkgebouwen, verpleeg huizen en badhuizen verrezen. Latere jaren brachten meer centralisatie van de wijkverpleging in Noord-Holland en het arbeidsveld der organisatie werd steeds grooter doordat men zich daad werkelijk interesseerde voor zuigelin genbescherming, huisverzorging, t. b. c.- bestrijding, malaria-bestrijding, cursus sen in eerste hulp bij ongelukken, moe der- en bakercursussen, ziekenvervoer, nacht-telefoon en nog vele daarmee ver bonden belangen. Rijk, Provincie en Ge meenten gaven subsidie en steunden daarmede een vereeniging, die zeer veel preventief werk verricht heeft, waardoor een kostbare ziekenverpleging in vele gevallen achterwege is kunnen blijven. Zoo kon men in 1925 dankbaar en voldaan het gouden feest der organisa tie vieren, dat zooals men zich nog wel zal herinneren in Alkmaar her dacht is, daar deze afdeeling de grootste was en naar verhouding het meeste tot de 63000 toenmalige leden had bijgedra gen. Alkmaar is inderdaad een der oudste dochters der Prov. organisatie en zij heeft zich in den loop der jaren zeer voorspoedig ontwikkeld, zooals dit trou wens bij oudste dochters wel eens meer het geval is. Bij de afdeeling heeft men evenwel niet alles aan een natuurlijken groei kunnen overlaten en het is de groote verdienste der bestuursleden, die in ver loop van jaren moeite noch tijd ontzien hebben, dat onze gemeente in het werk der preventieve hygiëne, en der toege paste hygiëne bij ziekenverpleging in het huisgezin, een zoo belangrijke plaats heeft ingenomen. De oprichting der afdeeling Alkmaar dateert van April 1889, toen onder voor zitterschap van mr. F. F. Karseboom een vergadering bijeen geroepen werd door de Gezondheidscommissie en de regen ten van het Oude Mannen- en Vrouwen huis (later stadsziekenhuis). Bij de op richting telde de afdeeling 90 leden, waarvan er 22 in Koedijk, 4 in Heiloo en 6 in Bergen woonden, zoodat er voor Alkmaar niet eens zooveel overbleef. Verscheidene plaatsen hadden zich toen bij Alkmaar aangesloten, waarvan de gemeente Oudorp thans nog de eeni- ge is gebleven, daar alle andere gemeen ten zelfstandig een afdeeling hebben opgericht. In 1892 werd te Alkmaar het badhuis aan het Kweerenpad geopend, dat in 1914 gedeeltelijk verbrandde, maar di rect herbouwd werd en in 1930 belang rijk werd uitgebreid. In 1921 werd, op initiatief van Dr. J. H. Pameyer het zoogenaamde magazijn van verplegingsartikelen krachtig aan gepakt. Het bevatte tot dat tijdstip niet veel anders dan een kleine collectie lage, plaatijzeren ledikanten met stroo- matrassen, bedden, die zoo weinig be geerd werden, dat alleen de allerarm sten er om kwamen vragen. Voor beter gesitueerden was Het Wit- Zijn dik grijs haar was naar achteren ge borsteld op een wijze, die aan den abbé Liszt zaliger deed denken. Hij had een kaal gescho ren, breed en massief gezicht, forsche trek ken, bolle grijze oogen, dikke lippen. Zijn gezicht had vele rimpels; tusschen de oogen liep een diepe verticale groeve. Zijn kleeding was nog al shabby: hij droeg een gekleede jas en een witte das, zooals de Fransche ad vocaten die dragen. Zijn stem was bijzonder muzikaal. Goede hemel, Fortinbras, wat doe je me schrikken, zei Corinna. Dat kan ik niet helpen, zei hij, naar hen toekomende. Als je van le petii Corni- chon het tooneel van het Odéon maakt, dan moet je toch antwoorden. Ik kwam hier voor onzen goeden vriend Widrington. Widrington is vanmorgen naar Enge land vertrokken, verkondigde zij. Dat is jammer, ik heb zulk goed nieuws voor hem. Ik heb hier moeten zijn om er voordeel van te hebben. Ik houd van op- bruischendheid bij de jeugd, zei hij, zich tot Martin wendend, als het uit edele motieven voorkomt, maar als het alleen is de leeg hoofdige onverantwoordelijk van een dom kop, dan kan ik 't niet genoeg veroordeelen. Aldus gedwongen te antwoorden, zeide Martin: Dat ben ik geheel met u eens, mijnheer. Gij beiden moet kennis maken, zeide Corinna. Dit is mijn vriend mr. Overshaw, Martin, laat mij je voorstellen aan mr. Da niël Fortinbras, Marchand de Bonheur (han delaar in geluk). Fortinbras stak zijn zachte, blanke hand uit en, die van Martin vaderlijk vast houden- te Kruis hoofdzakelijk nog maar de leverancier van windkussens, ijsblazen en hospitaal doek, dat men intusschen zoo zelden noodig had, dat men het niet de moeite waard vond, om er lid van de afdeeling voor te worden. Dr. Pameyer heeft door zijn krachtig ingrijpen in dezen toestand verandering gebracht. Men besloot dadelijk voor 3000 materiaal aan te koopen en het bedrag van 800 dat men tot dusver per jaar besteed had, tot 2000 te verhoo- gen. Er werden twee geneesheeren in het bestuur gekozen, die tevens lid van de commissie van beheer over het ma gazijn waren en dus deskundige voor lichting konden geven. Men huurde den zolder van den ont smettingsoven als magazijn en tegelijk met de reorganisatie der afdeeling kwam die van het magazijn tot stand. Het was tot dien tijd geen zeldzaam heid, dat bedden en verplegingsartikelen werden uitgeleend en in zeer gehaven- den toestand of heelemaal niet terug kwamen. Men had een goeden vriend, die ook een bed noodig had, een vriend van dien vriend kreeg plotseling een logé waarvoor hij een bed kon gebrui ken en het resultaat was, dat de organi satie menigmaal wel een prijsraadsel had kunnen uitschrijven en de lezers had kunnen laten raden waar een uitge leend bed was gebleven. Het systeem van uitleening werd ver anderd en er werden vaste uren voor de terugbezorging gesteld, terwijl tegelij kertijd de administratie werd verbeterd en een contract met den ontsmettings- dienst werd gesloten, zoodat alles wat terugkwam ontsmet kon worden. Er werd veel nieuw materiaal aangeschaft, o.a. bedden voor volwassenen en kinde ren en er werden een drietal groote kas ten gemaakt waarvan een met een pe- troleum-reservoir voor het bewaren van gummi-artikelen. Het gevolg van een en ander was een groote vooruitgang in ledental, wat blijkt uit de cijfers van 1920 en 1921 toen de afdeeling respectievelijk 1191 en 3027 leden telde. In 1924 telde de afdeeling bijna 4000 leden, had zij een inkomen van 7000 en bezat het magazijn o.a. 40 ledikanten voor volwassenen, 10 voor kinderen en 25 ruststoelen. In 1929 herdacht de afdeeling haar veertigjarig bestaan en werd in de Har monie een bazar georganiseerd, waar van de gelden voor den bouw van een eigen tehuis bestemd waren. Toen was de afdeeling de grootste van Noord-Hol land, telde 5700 leden en bezat voor een bedrag van 16500 aan verplegingsarti kelen, o.a. 110 ledikanten, waarvan meestal een derde gedeelte in gebruik was voor t. b. c.-patiënten, een derde deel voor kraamvrouwen en een derde deel voor andere patiënten. f Nadat door de krachtige leiding van Dr. Pameyer en den onvolprezen steun van den ijverigen secretaris-penning meester, den heer H. W. Frese, het ma gazijn volgens de eischen des tijds gere organiseerd en aangevuld was, kwam steeds meer het verlangen tot uiting nog eens over een eigen gebouw te kunnen beschikken. In 1927 werd besloten daartoe over te gaan zoodra de omstan digheden dat zouden veroorloven en werd goedgevonden, dat men daarvoor elk jaar 2000 zou reserveeren. In 1928 werd voor dit doel een extra bijdrage der leden gevraagd en ontving de ver eeniging het overschot van de dat jaar gehouden landbouwverloting. In 1929, bij het veertigjarig bestaan, bracht een fancy fair een aardig kapitaaltje binnen en kon men het nieuwe gebouw al be wonderen, hoewel het practisch on bruikbaar was, daar de firma Ringers het van chocolade had vervaardigd. In September 1928 begonnen de onderhan delingen met het gemeentebestuur over de plaats en den grond voor het te stichten gebouw, welke onderhandelin gen eind 1931 hun beslag kregen, en be sloten werd, dat men in de Gasthuis straat zou bouwen. Op 16 December van het vorige jaar werd het werk aan besteed, 6 Januari 1932 werd de uitvoe ring gegund aan den heer Buis te Oudorp en op 11 Januari j.1. verdween d' zei hij: In gewone taal uitgedrukt noemt men dat: iemand die geluk verkoopt. Ik wou dat u mij wat bezorgen kon, zei Martin lachend. En mij ook, voegde Corinna er bfi. Fortinbras trok een stoel bij de tafel en ging zitten. Het honoranium is vijf franc voor ieder, zei hij. HOOFDSTUK II Na deze onverwachte mededeeling, wis selde Martin een snellen blik met Corinna. Glimlachend nam ze een vijf francsstuk uit haar beurs en legde dit op de tafel. Met ver wondering deed Martin hetzelfde. De Mar chand de Bonheur knoopte zijn gekleeden jas los en met iets professeraals in zijn manie ren, liet hij de geldstukken in zijn vestzak glijden. Mr. Overschaw, zei hij, u moet goed be grijpen, zooals onze charmante vriendin Corinna Hastings en het heele Quartier latin (studentenwijk) het begrijpen, dat ik geen stuiver in rekening breng voor het geluk dat ik de menschen misschien bezorg. Maar daar ik van mijn beroep leven moet, reken ik 5 francs voor elk consult, al duurt het tien uur inplaats van tien minuten. En wat dat betreft, mag het ook langer duren dan tien uur. Voor onbepaalden tijd ben ik tot uw dienst altijd als u dien tijd niet onder breekt. Dat is heel aardig van u, zei Martin. Ik hoop dat u ons gezelschap houdt, vervolg de hij, toen de bediende met de kopjes koffie binnenkwam. Dank u, ik heb mijn koffie al op, maar de eerste spade in den grond en stiet men weldra op de dikke fundamenten van de oude Geesterpoort, een werk uit de 15e eeuw, zoodat het nieuwe gebouw van Het Witte Kruis zeker een alleszins soliden ondergrond heeft gekregen. Op 16 Maart werd door Dr. Pameyer de eerste steen gelegd en thans is het gebouw gereed, dat niet alleen voor ma gazijn, maar tevens voor kantoor van den secretaris-penningmeester bestemd is, die er zijn onvolprezen kaartsysteem van leden en verplegingsartikelen in zal overbrengen. De afdeeling Alkmaar telt thans pl. m. 6200 leden, heeft 1330 stuk verplegings artikelen ter waard van 18750 en ont vangt een jaarlijks contributiebedrag van ongeveer 10.000. Dit is natuurlijk niet bestemd voor den magazijnbouw die ongeveer 30.000 heeft gekost want er zijn elk jaar zooveel uitgaven, die o.a. als subsidies voor onderafdee- lingen bestemd zijn, dat de afdeeling heel wat geld kan gebruiken. Sinds 1931 is de commissie tot bestrij ding der t. b. c. als onderafdeeling van het Witte Kruis opgeheven en veran derd in een Alkmaarsche Vereeniging tot bestrijding van t. b. c., hoewel haar werk door de afdeeling toch nog gesub sidieerd wordt. Bedenkt men, dat ver der nog subsidies worden gegeven, o. a. aan Huisverzorging en aan Zuigelingen- bescherming, dan is het te begrijpen, dat de secretaris-penningmeester eigenlijk dag en nacht gereed staat om in dank bare stemming nieuwe leden te notee- ren. Het nieuwe gebouw, dat een schepping van den heer D. Saai is en o. a. een af deeling bevat, waar men verplegingsar tikelen thans zelf met formaline en lysol kan ontsmetten, zal, zooals men Zater dag in dit blad heeft kunnen lezen, op Vrijdag 29 Juli, des middags te 3 uur geopend worden door Jhr. Mr. Dr. A. Röell, commissaris der Koningin in Noord-Holland, die eere-voorzitter der N. Holl. Ver. v. Het Witte Kruis is. De drie volgende dagen zal het ge bouw daarna van 2 tot 5 uur voor de le den, op vertoon van hun contributie- kaart, te bezichtigen zijn en reeds den dag na de opening wordt het gebouw in gebruik genomen en zal men er ook het benoodigde ijs kunnen krijgen. Daarnaast staat natuurlijk de opening zelf als een voor de afdeeling zeer bij zondere en zeer verheugende gebeurte nis. Wij zullen een beschrijving en foto van het gebouw plaatsen als het Vrijdag officieel is geopend. Thans volstaan wij met op deze plaats onze vreugde te uiten over het feit, dat het doel, dat het bestuur zoo lang voor oogen heeft ge staan, dank zij een krachtige en goed geleide bestuursactie, thans bereikt is en de hoop uit te spreken, dat het ge bouw tot in lengte van jaren den voor- spoedigen groei der afdeeling nog zal mogen versterken. Vergadering van den raad dezer ge meente op Vrijdag 22 Juli 's morgens 10 uur. Afwezig met kennisgeving de heer P. v. d. Gracht. De voorzitter, burgemeester Kooiman, te vens secretaris, opent met een woord van welkom waarna de notulen der vorige verga dering werden vastgesteld. Daarna werden de volgende mededeelin- gen gedaan: a. dat de demonstratie met de brandspuit alhier gehouden zal worden op Woensdag 27 Juli en de datum voor de Wogmeer daar voor is vastgesteld op Vrijdag 29 Juli. Ver der dat op 30 Juni een kasinspectie bij den gemeente-ontvanger is gehouden, dat inge volge de Zuivelcrisiswet is uitbetaald een aan loon in het tijdvak van 11 Jan. tot 30 April een bedrag van 1966.98, waarvan door 't Rijk is bijgedragen een bedrag van 1475.23. polders Wogmeer en Hensbroek te samen 196.69, gemeente 295 06. In 't tijdvak van 2 Mei tot 28 Mei waren deze bedragen resp.: uitbetaald bedrag 87.45, waarvan rijk 56.84, polder 8.74, gem. 21.87. Verder is tot Juli nog een klein bedrag uitbetaald. als ik iets anders bestellen mag? Wel zeker, zei Martin gastvrij. Wat wilt u hebben? Cognoc, likeur, whisky met spuitwater? Fortinbras hief zijn hand op, de hand van een -gemoedelijken iewat suffen prelaat en glimlachte. Ik heb in jaren geen alcohol gebruikt. Ik vind dat het je fijn opmerkingsvermogen een onmisbaar iets voor een Marchand de Bonheur, bij de uitoefening van zijn beroep, afstompt. Auguste zal men een sirop de framboise a I'eau (Frambozenlimonade) brengen. Bien M'sieur, goed mijnheer) zei Auguste. Maar ik wil heel graag één van uw fijne Engelsche cigaretten opsteken. Dank u, permiteer me. Met iets voornaams in zijn manieren hield hij een brandende lucifer voor de cigaretten van Corinna en Martin, blies haar uit en stak een andere aan voor zijn cigaret. Dat is bijgeloof, zeidê hij bij wijze van verontschuldiging. Dat vindt zijn oorsprong in het ritueel bij de Russische begrafenissen waar de drie kaarsen op 't altaar aangesto ken worden met hetzelfde stuk papier. Drie wereldsche voorwerpen, sigaren en c igaret- ten op dezelfde manier aan te steken, wordt als heiligschennis beschouwd en brengt on geluk. Zoo mogen ook twee menschen niet hunne handen steken in dezelfde bak mei water, zonder daarin het teeken des kruises te maken, wat zijn oorsprong vindt in het gebeurde bij het laatste avondmaal. En Co rinna, morsen met zout, zooals jij doet op dit oogenblik, is een schenden van de heilige vriendschapsband. Dan is nog ingekomen het jaarverslag vaa de provincie Noordholland over 1931: ver slag van de Kamer van Koophandel en Fa brieken over 1931, verslag Malariabestrij ding over 1931, verslag van den Keurings dienst voor waren over 1931. Daarna volgde jaarverslag van de veree niging tot bevordering van het vakonder wijs in Westfriesland, waarin de gemeente werd gevraagd 30 pCt. bij te willen dragen per leerling. Dit berekend naar het aantal leerlingen uit de gemeente, wat op 't oogen blik twee is. De kosten zullen voor die twee leerlingen ongeveer 35 bedragen. De raad ging hiermede accoord. Dan is nog binnengekomen een schrijven van den minister van binnenlandsche zaken aangaande werkverschaffing, waarin wordt medegedeeld, dat het rijk 65 pCt. in de kos ten zal bijdragen mits de gemeente 25 pCt. en de polder 10 pCt. voor haar rekening nemen. De volgende voorwaarden werden hierbij nog vastgesteld, dat er zooveel moge lijk in accoord moet worden gewerkt en een gemiddeld geen booger loon mag worden uitbetaald dan 23 ct. per uur. Onderscheid tusschen georganiseerd en ongeorganiseerd mag niet meer worden gemaakt. B. en W. stelden voor, deze voorwaarden te accepteeren. Na uitvoerige bespreking weird aldus be sloten. Nu volgde behandeling van 't adres van de plaatselijke winkeliers en andere nering doenden om hun zaken een uur langer open temogen houden. Besloten werd hier goed gunstig op te beschikken. Wat betreft open houden bij eventueele gelegenheden nemen B. en W. geen besluit, daar zij bevoegd zijn om bij gelegenheid dit toe te staan. Schrijven van de gymnastiekvereendging, dat zij met de gevraagde huur voor het ge bruik van het sportterrein accoord gaat. Nog is ingekomen een schrijven van den polder Wogmeer, dat hij bij deze loonen in de werkverschaffing geen subsidie meer wil verleenen. Werd voor kennisgeving aangenomen. 4 Exploitatierekening keuringsdienst kring- Spanbroek. Geen bezwaren behoefden wor den ingebracht. Verder deelde de voorzitter aan den raad mede, dat op een vergadering van gecommit teerden besloten is, de school te Spierdijk 1 Mei (1.1.) te doen opheffen. Door den voor de vergadering bekend gemaakt. De begroo- betalen bedragen van iedere gemeente aan zitter werd nu de exploitatierekening bij te ting over 1933 van genoemde school door op wachtgeld zetten van de onderwijzeres in handwerken, den secretaris-burgemeester Dekker van Obdam en een gratificatie aan den schoolschoonmaker, vormen tezamen 'n bedrag van ƒ250, waarvan iedere gemeente 62.50 moet bijdragen. Van den raad der gemeente Jisp was een schrijven ingekomen om ten eerste steun >an noodlijdende boerentuinders, pluimveebedrij- ven enz., verlaging tarieven electriciteits- en waterleiding. Besloten werd op punt 1 en 3 in te gaan daar punt 2 gemeentebelang is. Aangaande bespreking huur woning hoofd der school werd besloten deze zonder meer vast te stellen op 425. Inzake de ambtswo ning gemeente-geneesheer stelden B. en W. voor niet van hun genomen besluit af te stap pen en den huurprijs te houden op 450 en dit Ged. Staten mede te deelen. De raad ging hiermede accoord. Kohier hondenbelasting. Over 1932 kon worden ontvangen 76 tegen dit jaar den som van 62. Van den heer K. Sijm was een verzoek in gekomen om hulp van gemeentewege bij aankoop van een paard om zija tent naar de kermissen te rijden. De raad besloot om dit in comité te be handelen. Na heropening der vergadering werd zonder hoofdelijke stemming besloten afwijzend op dit adres te beschikken. De pensioengeondslagen van C. Koppenol en N. Kok werden op een salaris van respec tievelijk 3036 en 1875 per jaar vastge steld. Benoeming lid burgerlijk armbestuur. Af tredend C. Smit. De voordracht luidde: G. Smit en C. de Boer. Benoemd werd de heer C. Smit. Aangaande af- en overschrijving dienst 1931 werd besloten overleg met Haarlem te plegen. Aanbieding gemeenterekening 1931. Na enkele inlichtingen werden de leden van den raad, behalve de wethouder, aangewezen tot nazien der gemeenterekeningen. Daar de rondvraag geen bizonders ople verde, volgde sluiting. Dat is allemaal heel interessant, zeide Corinna leukjes, maar wat moeten Martin Overshaw en ik doen om gelukkig te wor den? Met vriendelijke slimme oogen keek For tinbras van den een naar den ander en adem de de sigarettenrook in. Hoe staat het met onzen jongen me- dischen student, Camille Fargot? Een vuurroode blos overtoog Corinna's gezichtje. Alleen bleeke blondines kunnen zóó blozen. Wat weet u van Camille af? vroeg ze. Alles en niets. Kom, kom, het is mijn recht om een vaderlijk oog over jullie te la ten gaan, kinderen. Waar is hij? Wie voor den duivel is die Camille, dacht Martin. Hij is in Bordeaux in de armen van zijn malle moeder, zei Corinna snibbig. Goed hoor, zei Fortinbras. En u, mr. Overshaw, waar is de dame op wie u de oogen hebt geslagen? Martin lachte hartelijk. Dat weet de He mel. Die bestaat niet. Misschien la Princesse lointaine (de verre prinses) die ik nooit heb gezien. Weer keek Fortinbras van den een naar den ander. Dat maakt het moeilijker, zei hij. En aan den anderen kant vereenvoudigt het de zaak. Daar je dus geen punten van overeen komst hebt op den weg naar het geluk, moet ieder geval apart behandeld worden. Place aux dames (voorrang aan de dames). Corin na moet me eerst de oorzaak van haar groo te ontevredenheid mededeelen. Begin du» Corinna. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5