Radiomemos Rechtszaken !Bimen£attd Tuimettje en Kruimeltje in het Kabouterkind. Dinsdag 26 ]uh. Hilversum. 1875 M. (Uitsluitend AVRO). Gramofoonpl. 10— Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. lOJOPjano-^ Am* U-AX.". Sal benga "Zelfgemaakte spelletjes 1*1.30 Orgel- WO- coocert Piet van Egmond J'r. m m. v. Rodriguez, viool. 12.302.15 Concert door het ensemble Ritmeester en gramofoonpl. 2 30 Drs. P. Dijkema: Kinderlijke belang stelling. 3.Gramofoonpl. 4.— Julie de Stuers. zang en Jan Oovers, piano. 4.30 Kinderuur 5 30 S. H. Eyssen zingt Afri- kaansche liedjes. 6.Onderwijafonda Bin- neovaart. 6 30 R. V. U. Psychologische le zing dr. J. H. van der Hoop. 7.— Ltrechtsch Stedelijk Orkest 0.1*. Albert van Raalte, ra. m. v. Julie de Stuers, zang en Stephan Berg maan, piano. Franz Liezt-programma O.a Pianoconcert nr. 1 in Ea. gr. t. en „Les Pré ludes", svmph. gedicht. 8.Gramofoonpl. QUtréchtech Sted. Orkest o.l.v. Albert v. Raalte. Oa. „Pas des fleurs" wals, Delibes en „Toréador et Andalouse Rubinstein 10.— Vaz Dian. 10.10 Boekbespreking door Dr. P. H. Ritter Jr. 10.30-12.— Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte. Huizen, 296 M. (Uitsluitend K. R. O.) 8—9.15 en 10.— Oramofoonpl. 11.30 Oodsd Halfuurtje. 12.15 Trioconcert. 1.45 Oraroofoonplaten 2— Vrouwenuurtje. 3.— 3.30 Gramofoonpl. 4.Oramofoonpl. 5.30 Orkestconcert. 7.10 Lezing. 7.45 Causerie. 8.11.Orkeetconcert uit Groningen. Ca. 9.— Vaz Dias. 11—12.— Gramofoonpl. Doventry, 1554 Af. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein, ber. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert Re< Foort. 1.20 Leonardo Kemp't Plcradilly Hotel Orkest. 2.20—2.50 Gramofoonplaten. 4.20 Moscbefto's orkest. 5,35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Beet hoven'» Pianosonates door D. Moggridge 7 10 Lezing. 7.40 BBC-Strijkorkest o.l.v. A. Caterall, o.a. Serenata Notturna (nr. 6 in d voor strijkorkest en tympani) Mozart. 8.40 Werken v. Dswthy Howell door D. Howell, piano en E. Owen, viool. 9.20 Berichten 9.40 „Breap", hoorspel van L. du Garde Feach. 10.5512.20 Dansmuziek door Ber- tini'a Dance Band. Parifs „Radio-Paris", 1725 M. 8 05, 12.20 en 7.50 Oramofoonpl. 8.20 „De Barbier van SevHIa", opera van Roesinl. (Oramofoonpl.) Kalundborg, 1153 Af. 12 20-2.20 Con cert uit Hotel Angleterre. 3.30—3.50 Deen- sche liederen, 2ang en plano. 3.50—520 Concert uit Rest. „Wlvex". 8.20—9.20 Radio- ♦ooneel. 9.45—10.05 Frantz Klaebel, plano speelt eigen composities. 10.20^—11.20 Fratt- sche Operettemuziek door Omroeporkest o.l.v. Emil Reesen. O.a. uit „Nitouche", Hervé. 11.20—12.50 Dansmuziek uit Rest. „Nlmb". Langenberg 473 Af. 7.25—8.20 Concert uit Bad Oeynhausen o.l.v. O. Ladewig. 12.20 —1.35 Oramofoonpl. 1.50—2.50 Concert door werklooze musici o.l.v. Prof. A. Nowa- kowskl. 5.20—6.35 Solistenconcert, alt en piano. 8.20 Concert o.l.v. Wolf. Orieg- programma. 9.05 „Herr und Frau ZockT', vroolijk spel van J. H Rösler. Orkest en so listen o.l.v. A. Wo'f. Rome 441 Af. 9.05 Concert door het Rome- kwartet, o.a. Kwartet F. gr.i. I>vorak. 9.50 L'Ultino convegno" van Enrlco Cavacchloli 10.20 Vervolg oncert o.a. uit „Faust", Gou nod. Brussel, 508 Af. tn 338 Af. 506 M.: 12.20 Oramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest ol.v J. Kumps. 6.50 Oramofoonplaten 8 20 Radio-orkest o.l.v. K. Walpot. 9.20 $ym- phonie-concert vanuit de Kurzaal te Osfende Dr. Felit Weingartner. Werken van Bentoz. Na afloop gramofoonpl. 338 M.S 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Radio-orkest ol.v K. Walpot. 6.50 Oramofoonplaten 8.20 Om roeporkest o.l.v. J. Kumps. 10.30 Oramo foonplaten. Zeesen, 1635 Af. 8.20 Duitsche dansmuziek E" v- Sosen- 905 »Die Dorfmusi kanten«pel met zang en dans van H. Schnrey. Orkest o.l.v. Fr. Oartz. 10.35 Ber en hierna tot 12.20 Populair concert uit Heilsberg o.l.v. Eugen Wilcken. onroerende goederen aan familieleden, nende in hetzelfde huis, hadden verkocht voor een bedrag van ongeveer 11 000. Toen de curator er toe overging om alles wat tot het beslag behoorde in beslag te ne men. stelden de koopers een eisch in tegen der. 'curator tot teruggave van de goederen. De curator beriep er zich op, dat het hier een schiinverkoop gold; de goederen waren nooit geleverd, maar gebleven in de loodsen en op de terreinen waar zij zich oorspronke lijk bevonden. De koopers beweerden dat de goederen wel waren geleverd: zij verklaarden in de koop- acten de goederen in ontvangst te hebben ge nomen; zij hadden dit niet anders kunnen doen omdat zij met de gefailleerden hetzelf de huis bewoonden en de goederen zich be vonden op de terreinen bij het huis in lood sen, die niet konden worden afgesloten, waar door een andere feitelijke in ontvangstne ming niet mogelijk was. Zoowel de rechtbank te Zupthen als het gerechtshof te Arnhem stelden den curator in het gelijk, o.a. overwegende dat eigen domsoverdracht plaats heeft door koop en levering, terwijl hier wel koop plaats had maar levering niet geschiedde. De koopers beweerden wel, dat zij de gekochte goederen weer aan de verkoopers hadden verhuurd, maar dit was slechts een bewering daar van dien huur geen schriftelijk contract was op gemaakt en over de voorwaarden van den huur niets vaststond. De verkoopers waren ook na den béweerden verkoop doorgegaan, met over het verkochte op dezelfde wijze als te voren te beschikken en uit den houtvoor- raad te verkoopen. Op dien grond werd aan genomen, dat geen werkelijke verkoop was bedoeld. De vordering tot afgifte werd om- zegd en de koopers veroordeeld in de proces kosten. JLM 1 E«t» d«'i Poster't Maagpillw 's avonds bij het naar bed gaan genomen, verzekert een goede nachtrntt en verschaf! i morgens volkomen normale stoelgang. f 0.65 pet flacon. GEDWONGEN OM VOOR DE MICROFOON TE SPREKEN. Op IJsland heerscht groot gebrek aan sprekers over verschillende onderwerpen voor de omroep-microfoon en de omroep- maatschappij beschikt niet over de noodigc middelen om deskundigen uit het buitenland 1e laten overkomen. Men is nu op de ori- gineele gedachte gekomen om aan het IJs- Fandsche parlement een wetsontwerp voor re leggen, volgens hetwelk alle IJslanden in staatsdienst de verplichting krijgen zich ten minste 2 maanden per jaar ter beschikking te stellen van de Omroepmaatschappij, voor het houden van een voordracht voor de mi crofoon. Zij krijgen hiervoor geen honora rium, alleen de reiskosten naar de hoofdstad Reykjavik worden hun vergoed. MEDICUS EN KWAKZALVER. Een dokter mag niet assisteer en. Onlangs heeft het Amhemsche Gerechts hof in hooger beroep behandeld een beslis sing, gegeven door het Tuchtcollege te Zwolle, betreffende een zaak van tuchtrecht voor medici. Uitgemaakt werd, dat het een medicus niet geoorloofd is, iemand, die onbe voegd de geneeskunst uitoefent, te assistee ren en zoodoende zijn onbevoegdheid te dek ken. De betrokken arts werd gedurende eent- gen tijd in de uitoefening van praktijk ge- 1 mhamt. - --m KANTONOERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 22 Juli 1932. P. H. K. te Egmondbinnen, H. S. te Heemstede, G. H. R. te Velsen, K. S. te HeilOo, G. J. O. en C. R. «e Beverwijk, I. H. te Schöorl, G. J., T J. 8., A. FJ. B. en J. M. te Bergen, A. J. v D. te Bloe- mendaal. W. C. B., C. H de W. en P. A. de A. te Alkmaar. \V. S. S. te Wijk aan Zee en Duin, P. G te Hugowaard, S. G. te Avenhorn, D. W. te Koog a. d. Zaan, J. T. te Oudorp, D. M. te Hoorn H. J. A. te Loosduinen, C. D., F. J. W. de L. en A. A. N. te Amsterdam, C. V te Nijme gen, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le en 18e ieder 4 boete of 1 week tuchtschool, de 2e, 21e en 24e ieder 6 boet© of 6 dagen hechtenis, de 3e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 4e, 5e, 6e, 7e, 8e, 11e, 13e, 15e, 16e, 23e, 25e, 26e eh 27e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 9e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 10e en 14e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 12e 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 17e 3 boete of 1 week tuchtschool, de 19e 15 boete of 15 da gen hechtenis, de 20e en 28e ieder 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 22e 2 X 4 boete of 2 X 4 dagen hechtenis. E. N. te Egmond a. d. Hoef. N. de L. te Stompet oren, J. de G. te Groningen, D. K. te Wormerveer, W. v. N. te Zeist, P. J. A. v. C en J. M. te Utrecht, B. H. te Rotterdam, A. B. te Broek op Langen- dijk. A. V. H. D. en P. V. te St. Pancras, D. B. en J. B. te 's Gravenhage, G. v. G. te Nijmegen, W. v. d. B. te Eichelshorn, W. V. E., A. A. B. en J. C. R. te Amster dam, T. E. T. te Muiden, A. S., M. de R., C. A. en S. S. te Alkmaar, overtreding Politieverordening, de le en 20e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e en 4e ieder 2 boete of 1 week tuchtschool, de 3e, 5e, 6e, 7e, 8e, 10e, 12e, 13e, 14e, 16e, 17e en 22e leder 3 bofte of 3 dagen hechtenis, de 9e, 11e, 18e en t9e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 15e 3 en 4 boete of 3 en 4 dagen hechtenis, de 21e 0.50 boete of 1 dag hechtenis, de 23e 1 boete of 1 dag hechtenis. H. P. en E. G. te Egmond aan Zee, J. C. U. te Delft, M. R. te Landsmeer, J de M. te Alkmaar, loopen verboden grond, de le en 5e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e 5 boete of 5 da gen hechtenis, de 3e en 4e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. H G. Hz. te Egmond aan Zee, G. J. S. te Alkmaar, M. K. en G. T. te Akersloot, overtreding Jacht en Visscherijwet, de le en 4e leder 5 boete of 5 dagen hech tenis, de 2e 1 en 3 boete of 1 en 3 da gen hechtenis, de 3e 8 en 6 boete of 8 er. 6 dagen hechtenis. P. v. S. te Zuid- en Noordschermer, overtreding art. 459 W. v. S., 4 boete of 4 dagen hechtenis. S. H. J. S. te Alkmaar, overtreding Arbeidswet, 2 boete of 2 dagen hecht. A. P. te Harenkarspel, in staat van dronkenschap de orde verstoren, 7 boete of 7 dagen hechtenis. H. S te Hoorn, dronkenschap, 3 boe te of 3 dagen hechtens. Schriftelijke uitspraak. C. C. R te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwielwet, ontslag van rechtsvervolging. jieest ongelukkige wet van kracht is, persoonlijk en via onzen reizigersstaf aangetoond resp. ter oore gekomen is, werkelijk ten hemel schreiend is. Waar moet het heen, wanneer wat wij reeds in enkele gevallen aan den lijve voelen moesten en ons onweerlegbaar duidelijk gemaakt werd de kleinere winkeliers en die zijn er duizenden, die tóch al met moeite het hoofd net boven water houden konden, alleen en uitsluitend tengevolge van die sluitingswet in be talingsmoeilijkheden komen, met al den ellendigen nasleep van dien, zoowel economisch als moreel? Kan het wel langer zoo doorgaan, als dergelijke wet ten, ontworpen door lieden, die niet in het minst dié gevolgen kónden voorzien, met de beste kans van aannemen den Stnten-Generaal kunnen worden voorge legd? Nog veel meer misère is gebleken uit deze wet te zullen voortvloeien, maar het Is ons natuurlijk niet toegestaan meerdere plaatsruimte voor de uiteen- zitting daarvan te gebruiken. Waar wij echter een economisch gevaar zien op duiken, dat, eerlijk gezegd, ook door ons niet in die mate voorzien is geworden, kunnen wij niet anders dan al het mo gelijke doen om het onrecht minstens een flink stuk verzacht te krijgen. Wij kunnen echter alleen iets bereiken met den steun van alle winkeliers en na tuurlijk in 't bijzonder van hen, die zwaar getroffen zijn door deze wet en niet alleen winkeliers maar ook parti culieren. Wij zijn van plan om in de hoofdplaatsen van provincies vergade ringen te organiseeren en voor kundige en deskundige sprekers te zorgen. Wij zullen bij den Ministerraad en de Ka mers rekwesteeren met uitvoerige toe lichting en hopelijk met den moreelen steun van duizenden en duizenden. Wij zullen, zoo noodig, nog verdere maatre gelen treffen om althans te trachten ons doel te bereiken: te redden een stuk nationale welvaart, dat, ditmaal geheel onnoodig, dreigt te worden vernietigd. Wij verzoeken aan allen, die met dit plan sympathiseeren, ons hun naam en adres nauwkeurig op te geven. U, Mijnheer de Redacteur, onzen har- telijken dank voor dé afgestane plaats ruimte, waarmede alvast door U, in het belang der zaak, die wij voorstaan, een goede daad verricht werd. De Directie der A. J. TEN HOPE'S HANDEL MAATSCHAPPIJ. N. V ROTTERDAM. de terst\olgende jaren ontzettend veel arme oudjes krijgen te verzorgen, oudjes die altijd hebben gewerkt en gezwoegd. Die klasse van werkers hebben in de eerste plaats recht op het geld van de Diaco- 06 De redactie veel dank ruimte. voor de plaats- X. RUMOER OP DEN DAM TE AMSTERDAM. Volksredenaar gearresteerd, speech ging niet door. zonderling relletje heeft zich dagavond op den Dam afgespeeld. i - i Ec.i Zijn Zater- Sinds eenige dagen hingen in de stad aanplakbiljet ten, waarop een onbekende grootheid beloof de, Zaterdagavond half negen op het midden- Damterrein een middel aan de nand te doen, waarmee hij vertrouwt, de crisis annex werk loosheid en malaise, in enkele maanden tijds uit de wereld te kunnen helpen. Niet meer en niet minder! Inderdaad was het tegen het bewuste uur op den Dam zwart van de menschen't was mooi weer, men wandelde töch, men kon al licht eens even gaan kijken. En klokslag half negen klom in een van de daar staande tram palen een bleek-uitziende jongeman, die met jMQezwuleH Stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redact'e. De opname in de rubriek, bewl/st geenszins dat de redactie er mede instemt). koop- SCHIJN-VERKOOPEN. Een ongeldig verklaard contract. De curator in een faillissement van hout handelaren, handelende onder firma, consta teerde bij de iventarisatie, dat de eigendom men zoodanig met hypotheek waren be zwaard, dat daarvan voor de schuldeischers niet veel overbleef. Voorts was een onder- handsche acte aanwezig, waaruit bleek, dat de gefailleerden enkele maanden te voren de PROTEST WINKELSLUITING. M de R. Hoewel aanvankelijk van opinie, dat het niet op onzen weg lag ln deze aan gelegenheid uitgespoken partij te kie zen, zijn de resultaten van de wet op de winkelsluiting werkelijk dermate ont stellend, niet alleen voor de winkeliers en het publiek, maar óók voor de fabri kanten en, automatisch voortgaand, binnen afzienbaren tijd voor tallooze andere categorieën, dat wij ons niet meer afzijdig houden kunnen, maar voor 100 partij kiezen voor den wel héél erg geknauwden winkelstand. Wij heb ben hier in het land met ca. 15.000 win- kelers, in verschillende branches, te maken en moeten bekennen, dat wat ons in de korte spanne tijds, dat deze NA ALKMAAR PURMEREND? Vriendelijk verzoek ik U om eenige plaats ruimte. De Vereen, van Herv. Diaconieën in öe classis Edam zal een tehuis voor ouden van dagen stichten, aldus een bericht in uw blad Een schijnbaar eenvoudig berichtje maar wat gaat hier nu weer gebeuren. Wordt dit nu wel goed ingezien? Eerst in Alkmaar, nu straks weer in Pur merend. Het geld van de diaconieën toch, be hoort aan de allerarmsten. Met behulp van dat geld worden tehuizen gesticht. Het paleis in den Alkmaarschen Hout is ook met behulp van dat geld geplaatst. Onder de allerarmsten beschouw ik men schen die in hun beste jaren gewerkt hebben en zijn de jaren van ouderdom gekomen, dan is voor die menschen hulp noodig in den vorm van ondersteuning op verschillende manier. In het tehuis in Alkmaar is voor deze menschen geen plaats. Zal het in Purmer- end die kant ook uitgaan? Ik vrees van wel De personen die de gelden beheeren van de diaconie en v.n.1. de plattelandsdiaconieën mogen dit wel eens goed bedenken. Het geld dat beschikbaar moet blijven voor de arme werkers van het platteland mag niet worden besteed op deze manier. De te huizen zijn geen stichtingen voor arme wer kers, was dat zoo, dan zou er niets tegen zijn. De opzet zou dan ook veel eenvoudiger kunnen en moeten zijn. Bij meer eenvoud zouden driemaal meer menschen kunnen worden verzorgd in het dure gebouw in Alkmaar. De klasse van menschen die verzorgd worden in Alkmaar, heeft geen recht op de gelden der diaconieën, in Purmerend moet men dat wel bedenken. Het platteland zal in bezwerend gebaar zijn hanclen tegen de menigte ophief. Vóór de volksredenaar een woord kon uit brengen, was politie toegesneld, die hem ge lastte, naar beneden te komen. Onder gejoel en gefluit van de teleurgestelde massa ge leidde de politie, gevolgd door een grooten volksoploop, den crisis-bestrijder langs N. Z. Voorburgwal en Oudebrugsteeg naar het politie-bureau Warmoesstraat. Want de Al- gemeene Politieverordening verbiedt om op of aan den openbaren weg toespraken te houden. Weliswaar was dit den man van te voren ter kennis gebracht, maart belofte maakt schuld en hij wilde het publiek niet zóó laten vertrekken, doch op de afgesproken tijd en plaats meedeel en, dat het redeneeren hem verboden was. Doch ook d i t werd niet toegestaan. Om nieuwe zenuwachtigheid te voorkomen, hield de politie den man nog eenigen tijd op het bureau, daar op den Dam nog steeds een hoop volk bijeen was, zich bezig houdende met beurtelings op de klok te kijken en poli tieke debatten te houden. Een propaganda- wagen van de O. S. P. reed rond, een komie keling probeerde op zijn beurt uit den tram paal het woord te voeren en heel den avond hield politie te voet en te paard toezicht op den rumoerigen Dam. DE LANDBOUWSTAKINGEN IN GRONINGEN. Partijen hebben elkaar gevonden. De rijksbemiddelaar de heer J. B. Wester- dijk heeft in verband met de stakingen in het landbouwbedrijf in verschillende deel en der provincie Groningen ir.t» de daarbij betrokken partijen besprekingen gevoerd op het stad huis te Groningen, De besprekingen tusschen vertegenwoordi gers van beide partijen uit Siddeburen en uit Scharmer-Harkstede zijn daarbij zoo ver ge vorderd, dat beide partijen in genoemde Elaatsen hebben besloten deze voort te zetten. >e verwachting is gewettigd, dat de bespre kingen alsdan tot een goed resultaat zullen leiden. De partijen uit Garmerwolde en die uit Vlagtwedde zijn het over de arbeidsvoor waarden eens geworden behoudens de goed keuring hunner vereenigingsleden. SENSATIENUMMERS IN CIRCUSSEN Voor voldoende veiligheid moet worden gezorgd De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de burgemeesters het volgende schrijven betreffende gevaarlijke verrichtin gen bij openbare vermakelijkheden gezonden: In den laatsten tijd worden in de program ma's van circussen en variété's nummers in gelast, welke, teneinde de sensatiezucht van het publiek aan te wakkeren, gevaarlijk moe ten worden geacht, hetzij voor de uitvoerende artisten, hetzij voor het publiek. Het behoeft geen betoog, dat het, om erger te voorkomen, noodzakelijk is aan bedoelde vertooningen zooveel mogelijk paal en perk te stellen, Door wettelijke voorschriften kan dit doel niet ten volle worden bereikt, omdat daarvan geen oogenblikkelijk effect is te wachten. Echter heeft de plaatselijke overheid het in u W op £rond van het bepaalde in artikel 221 der gemeentewet, de voor uitvoe renden en voor het publiek gevaarlijke ver tooningen tegen te gaan. Aan de vergunningen tot het geven van vermakelijkheden, kunnen toch v onden w°rden, waarbij op straffe van intrekking dier vergunning!' öf verboden wordt het geven van voontellingen waaraan gevaar verbonden is voor de uitvoe renden óf voor het publiek, óf waarbij deze vertooningen slechts worden toegelaten, in. dien, naar het oordeel van de plaatselijks Eolitie, voldoende maatregelen met betrek. Ing tot de veiligheid worden getroffen. RAPPORT-WELTER BESTREDEN. Actie van de A C.O.P. en aan gesloten bonden. Dezer dagen kwamen de hoofdbesturen der bij het comité ter behartiging van de alge- meene belangen van overheidspersoneel (A. CO.P.) aangesloten bonden in Amsterdam in gecombineerde vergadeffiig bijeen. Besproken werd het rapport-Weiter, dat algemeen werd gekwalificeerd als een reac- tionnaire aanval op de positie van hef over» heidspersoneel en de arbeidersklasse. De ver- gadering liet zich in scherp afkeurenden zfit over het rapport uit en besloot tot het voeren van een felle afweeractie. GEVAARLIJK SPEELGOED. Zijn broertje doodgeschoten, Vrijdagmiddag is, in een boomgaard ach» ter de boerderij van den landbouwer Bus tt Maurik, meldt de Tel., een droevig ongevat gebeurd, dat aan een jongetje van omstreeks zeven jaar het leven heeft gekost. De heer B. had zich, om eksters, die zijn kuikens roofden, te kunnen dooden, een geweer aangeschaft en dit met hagel geladen tegen een boom ge zet. Zonder dat hij er iets van merkte, waren zijn beide zoontjes van tien en zeven jaar, in de buurt van den boom gekomen en had de oudste jongen het geweer spelenderwijs in zijn hand genomen. Piotteling klonk een schot. Het jongste zoontje, dat op slechts enkele meters afstand stond, kreeg de Volle lading hagel in het achterhoofd. In zeer zorgwekkenden toestand werd hij in huis ge dragen, waar hij na enkele uren aan dé ver wonding is overleden. DRIE ONOELUKKEN OP DEN LEIDSCHESTRAATWEO BIJ WASSENAAR. Eén doode. Zaterdagmorgen omstreeks tien uur wilde de heer J. M. uit Hoofddorp het landgoed Ter Horst oprijden en gaf daartoe met zijn richtingwijzer een signaal naar links, om daarna een grootere bocht naar rechts te kunnen nemen. De heer F. G. Th. uit Amsterdam, die met een snelheid van pl.m. 80 K M. achter hem aanreed, begreep de bedoeling te laat en kon een aanrijding niet meer voorkomen. Met een hevigen slag botsien de wagens op el kaar. De materiëele schade was groot, doch de inzittenden kwamen met den schrik vrij. Een droeviger afloop had het ongeval, dat te 11.45 uur eveneens op den Leidschestraat- weg te Wassenaar nabij de Maa'drift plans vond. Daar reed de heer V. uit Apeldoorn, vergezeld van zijn echtgenoote per auto ln de richting Den Haag, toen hij werd inge haald door een vrachtauto, bestuurd door B. uit Katwijk, die hem wilde passeeren. Op hetzelfde moment naderde echter uit tegen overgestelde richting eveneens een auto. Hij is toen waarschijnlijk te vroeg naar rechts uitgeweken met het noodlottige gevolg, dat zijn rechter-achterwiel vermoedelijk haakte aan het linker-voorwiel van den auto van den heer V.. welke daardoor tegen een boom reed en totaal werd vernield. Mevrouw V. werd onmiddellijk naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar zij eenige uren later is overleden; terwijl de heer V <la ver bonden te zijn, naar huis kon terugkeeren. De auto van V. is in beslag genomen. De vrachtwagen was licht beschadigd, de be stuurder ongedeerd. Tenslotte vond om half één een ongeluk plaats op denzelfden drukken verkeersweg ter hoogte van Persijn. Deheer A. C. J. P. uit Den Haag, die den weg wilde overateken, werd aangereden door een auto uit Wasse naar. Beide auto's werden zwaar bescha digd, doch persoonlijke ongelukken vonden niet plaats KIND VERBRAND IN EEN TOBBE MET HEET WATER. Een driejarig jongetje, dat in de keukeé van een huis aan de Schutterstraat te Haar lem speelde, kwam in een tobbe met heet water !"erc'n- "et is naar het ziekenhuis ver voerd, waar het Zaterdag is overleden. WAPENS EN MUNITIE IN BESLAG GENOMEN. c te f** Haa« heeft op het H. IJ- j' n aldaar twee mannen aangehou- pn Vneactetasch elf cylinderrevolvers fn arrl? zlch hadden. Beiden zijn VuuïwaieS W»egenS over,redl"g van de slag genomen munitie Z'ln in UJ. En gelukkig, misschien was er uitkomst. Na een half uur wuiven had een torretje, met een zwart jasje aan, hen ontdekt. Zoo vlug het beestje kon was ie bij de kaboutertjes en deze ver telden hem wat er gebeurd was. Nou kunnen we niet meer naar het paleis terug, huilden de kaboutertjes. Help ons toch lief torretje. Ik moet eigenlijk nog naar den notaris, sprak het torretje, maar ik beloof jullie dat ik wel iemand zal opzoeken, die jullie komt verlossen. j To"en»«neer, begon Kruimeltje, tal dat nog voor dit an(C Zj,n' ik niet seggen, antwoordde de tor, en V°nden 100 verschrikkelijk, dat Tuimelt)# een v- waagde en den torrenmeneer smeekte er direct j 6 Z0r^en' Om maar van het gezanik ef te tijn beloofde de tor eindelijk zelf er op uit te gaan.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6