PLY-TOX Rechtszaken JUovinciaat Tlieums Spoct Bij Kon. besluit is vrijstelling van zegel recht verleend voor de stukken, verband hou dende met of voortvloeiende uit de verstrek king van voorschotten door of aan openbare en andere lichamen, ten behoeve van natuur lijke personen, die als gevolg van een econo mische crisis voor het ontvangen van steun in aanmerking zijn gebracht. 30. 3. De MeeToet. HOORN. NOORDSCHARWOUDE. TEXEL WINKEL. t^n broche met brilj., waarde 1000; nlatina face ruin, afgezet met briljan- - waarde 800; een platina ring met twee ««te diamanten, waarde '1380; een pla- schakelarmband met paarltjes en dia manten waarde 700; een langwerpige pla- lï«!. broche met een smaragd, omgeven door briljanten, waarde f 1000; een gouden scha kelarmband met om den ander smaragden briljanten, waarde 338; een langwerpi ge briljanten haarbroche, waarde f 200; een houden dameshorloge met paarls, waarde f 650; voorts een groot aantal gouden voor werpen, ais beursjes, potlooden, armbanden, horloge», hangers kettingen enz. Xls veidacht betrokken te zijn bij den be langrijken juweelendiefstal in het flatgebouw aan de Hogenhoucklaan te Den Haag, ten nadeele van den heer ir. Philips j.1. Zondag middag gepleegd, is door de politie aange houden een gewezen huisknecht van den b«r Philips, een 28-jarigen Oostenrijker. De ze persoon, die een paar maanden geleden ujt den dienst van de familie Philips is ont slagen, is in voorloopige politiebewaiing ge steld. Wel ontkent hij schuld, maar voor de uren, binnen welke de diefstal moet gepleegd ■ijn, kan hij geen alibi opgeven. HET ONGEVAL IN HET CIRCUS TE SCHEVENINGEN. Het is gebleken, dat de acrobaat, die Maandagavond in den circus Maxo te Sche- veningen uit een trapezium is gevallen, een hersenschudding heeft gekregen. Zij kameraad kreeg een bloeduitstorting in de rechterhand. Nummers zonder valnet verboden. Naar aanleiding van het ongeval heeft de politie verboden acrobatische en andere toeren, welke op groote hoogte worden ver richt, uit te voeren zonder valnet. Het „num mer" waarbij Dinsdagavono een ongeval ge beurde, werd uitgevoerd gedeeltelijk met en gedeeltelijk zonder valnet. VRIJSTELLING VAN ZEGELRECHT. Deze vrijstelling is niet toepasselijk, indien terzake van de verleening van een voorschot een hoogere rente dan 3 pCt. 's jaars wordt gevorderd. NEDERLANDER IN ENGELAND VEROORDEELD. Wegens aanrijding van een motor- wielrijder. Reuter meldt uit Leeds, dat de jury van de fiviele Kamer van het assizenhof van West Riding aan den eischer Ledgard een schade- vergadering van 2547 heeft toegekend in zijn proces tegen den gedaagden Bernard Vrught en de N.V. J. Vrught en Zonen, Nederland. De eischer reed op een motorfiets toen hij werd aangereden, zoodat zijn been op twee plaatsen werd gebroken. De Nederlandsche maatschappij voerde aan, dat hoewel Bernard Vrught voor haar in Engeland reisde, hij geen vergunning had om voor dit doel een auto te bezigen. De ge daagden werden in de kosten van het geding .veroordeeld. INT. ANTI-OORLOGSFONDS. Ds. J. B. Th. Hugenholtz heeft namens den Duitschen schrijver Otto Lehmann-Russ- büldt) (auteur van „Revolutie voor den vrede" en „De bloedige internationale der bewapenings-industrle"), aan de leden van den ministerraad en van de beide Kamers der Staten-Generaal een adres gezonden in zake de stichting van een Internationeal An ti-Oorlogsfonds. Ter vestiging van een duur- zamen vrede en algeheele ontwapening is, evenals voor oorlogsvoering veel geld noo- dig. De ontwerper van het nlan stelt nu voor, dat gedurende -drie jaren een fonds zal worden gevormd naar den maatstaf van 1/10.000 per hoofd der bevolking en 1/10.000 van het budget der landsverdediging. Het eerste bedrag zou voor ons land ƒ870 en voor Indië 6000 bedragen en het tweede 12.000. In ieder land zou als beheerder van dit geld een persoon van aanzien wor den benoemd en voor geheel Europa even eens. .Jpeze gedachte, die Otto Lehmann sedert propageert, heeft langzamerhand aan hangers gevonden in Duitschland, de Scandi navische landen, Zwitserland, Tsjecho-Slo- wakije en Spanje; in Frankrijk heeft de ra- öicaal-socialistische partij een wetsvoorstel '"gediend om den oorlogsgeest te vernietigen Goor de bewapening te verminderen en een besparing Van A van het oorlogsbudget 5 millioen francs) te besteden voor vredes- Propagatjda. Het adres vraagt nu in Nederland een bergefijk wetsvoorstel tot stand te dóén ko men voor afschaffing van het corlogsap- Paraat. OPGRAVING TE EMST. (VELUWE) Onder leiding van den heer J. Butter, jeeraar aan de Deventersche Handelsschool, d'e al sinds geruimen tijd zich met prae-his- 'orisch onderzoek bezig houdt, wordt te tmst, gemeente Epe, een prae-historische "euvel afgegraven. Wegens ontginning m°et deze met den grond gelijk worden ge maakt. Uit een heuvel daarnaast is in 1926 een klokbeker voor den dag gekomen, die thans in het bezit is van het biólogisch-archaeolo- g'sch instituut van de universiteit te Gronin- Dr. Van Giffen schreef daarover in „De auart der Einzelgraber". ,'n, den tweeden heuvel zijn nu urnen ge- v°nden. EEN VINDER DIE ZICHZELF BELOONDE, een te Goor gehouden school- en volks- mn ver'00r een ingezetene van Markelo een Portefeuille, inhoudende o m. een bedrag van ♦in l'-.*®1 rii' en nummerbewijs en een belas- «ngbiljet Doodt vliegen, muggen met Gegarandeerd afdoende. Let op de blauwe verpakking. Deze week ontving de man uit Enschede het rij- en nummerbewijs per post terug, als mede het belastingbiljet. De vinder had zich zelf beloond door het achterhouden van de PIJPENFA^RÏEKHEROPEND. Arbeiders uit het buitenland. De directie der voormalige aardenpijpen- fabriek Trum-Bergmans, te Weert, waar reeds tien jaren niet meer gewerkt is, heeft besloten het werk te hervatten onder den firma-naam Bergmans. Voorloopig zullen de werkkrachten uit Parijs worden gehaald, daar het vervaar digen van alle soorten pijpen eerste klas vak- menschen vereischt. Men is reeds begonnen met verbouwing en vergrooting van het nog bestaande fabrieks gebouw. SCHIETPARTIJ TE 's-GRAVENHAGE. In een perceel aan de Kemperstraat te 's-Gravenhage, waar F. G. O. W. woont, is gisteravond een familieruzie ontstaan. Daar was o.a. op bezoek W's schoonvader, de 47- jarige D. H. R., wonende in de Koningstraat Deze heeft in zijn woede drie ruiten en een sponning van het perceel vernield. Toen de politie er bij te pas gebracht werd en zij den woesteling arresteerde, ondervond zij op straat last van het publiek, dat dermate opdrong, dat eenige waarschuwingsschoten gelost werden, waarvan één den arrestant trof. Deze is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. Zijn toestand scheen niet direct levensgevaarlijk te zijn. ZANDBERGEN. Maatschappij tot opvoeding van weezen en andere minderjarigen in het huisgezin. Verschenen is het jaarverslag van deze in stelling. Als een zeer belangrijk iets blijkt, dat er een groot tekort op de exploitatie is, n.1. van 21.696..94 (thans ten laste van de kapitaalrekening gebracht) en waarvoor de penningmeester de hulp inroept, om het werk van „Zandbergen" in stand te helpen houden. In het bestuur is geen verandering geko men. Het verslag van den secretaris wijst op het feit, dat de hoog noodige bouw van een vierde tehuis, waartoe besloten werd, door de crisis moest worden uitgesteld, omdat de gel den daarvoor niet bijeen waren. De directeur geeft een overzicht van zijn taak, nu dit de laatste keer is, dat hij zijn ar tikel in het jaarverslag schrijft, aangezien hij in Mei 19933 zijn werk zal overdragen aan zijn opvolger, den heer D. Q. R. Mulock Houwer. Eind 1931 waren in de verzorging 273 verpleegden tegen 296 in bet vorige jaar. Aan giften werd ontvangen 77.758.14. BRAND. Varkens omgekomen. In den nacht van Maandag op Dinsdag brak door onbekende oorzaak, brand uit bij J. van Utrecht, op het „Roth", te Geldermal- sen. De geheele inboedel werd een prooi der vlammen, alsmede zes varkens en een aantal kippen. Hooibroei Maandagochtend brandde te Hitzum bij Franeker tengevolge van hooibroei de kapi tale boerderij, bewoond door de gebroeders Jorna af. Het woonhuis bleef behouden. Hooi en machinerieën gingen verloren. Hooibroei. Vermoedelijk door hooibroei is gisteren de boerderij van de familie de Vries te Vlagt - wedde afgebrand. Verzekering dekt de schade. VERKEERSONGEVALLEN. Een wandelaar een arm afgerukt. Op den Heyenschen Weg onder Gennep Lp Maandagavond omstreeks halftien de hr. J. Verzet uit Gennep, toen hij werd achterop gereder, door een vrachtauto, die uitweek voor een tegemoetkomenden auto. Onder het voorbijrijden werd de heer Verzet echter ge grepen door een haak, welke aan den vracht auto bevestigd was, met het gevolg, dat den heer Verzet de linkerarm werd afgerukt. Het parket uit Den Bosch stelde een onder zoek naar de toedracht van 't ongeluk in en gelastte de inbeslagneming van den auto. Het ongeluk heeft groote opschudding veroor zaakt. De aangeredene liep geheel rechts van den weg, zoodat het niet aan eigen schuld te wijten is. EEN ZEILJACHT GESTOLEN. En in den steek gelaten. Dinsdagavond hebben zich bij den burge meester van Veere twee personen aangemeld die per roeiboot aan wal waren gekomen en zeiden, zich aan diefstal van een jacht te hebben schuldig gemaakt. Het bleken te zijn de 32-jarige Eagar Lake, een Engelschman, en de 44-jarige Johan de Wit, een Zuid- Afrikaander van geboorte. Zij deelden mee, te Whitstable (Kent) een jacht te hebben ge stolen en met dit schip op avontuur te zijn gegaan. Zonder Kompas staken zij naar Oostende over en voeren van daar in de richting van ons land. In het Veersche Gat gekomen, zagen zij Veere liggen, en daar zij honger en dorst hadden, lieten zij het jacht in den steek en voeren met de roeiboot naar den wal. De burgemeester hield d? beide mannen aan en bracht hen naar Middiburg over, waar zij op het politiebureau werden opgesloten, in afwachting van hun voorgeleiding voor den officier van iustitie, Het Engelsche jacht is gister in den loop van den dag te Veere binnengebracht. BRANDSTICHTING Te 's Heerenberg is de 30-jarige gehuwde boerenarbeider H. gearresteerd en naar Arn hem gebracht, daar bij den landbouwer Scholten te Azewijn, waar hij werkte, Maan dag j.1. brand zou hebben gesticht. KORTE BERICHTEN Op 31 Juli a.s. hopen Gerrit van Dijk en Cornelia van Dijk—Heesterman te Leer dam den dag te herdenken, dat zij vóór 60 jaar in den echt werden verbonden. De heer T. V. heeft in verschillende ge meenten in de buurt van Giessendam de ooievaarsnesten gecontroleerd. In 21 nesten bevonden zich in totaal 73 jonge vogels, die thans alle aan de pooten zijn geringd. Zondag zal te Haarlem in den tuin van het Brongebouw een Vrijdenkers-Landdag worden gehouden, georganiseerd door de Vrij- denkersvereeniging „De Dageraad". Het door de „Academie Internationale de Droit Comparéêê in Den Haag bijeenge roepen congres voor vergelijkend recht houdt a.s. Dinsdag zijn eerste publieke zitting, 's ochtends om 11 uur in de Ridderzaal te Den fiaag. DE MOORD TE KERKDRIEL. Op Donderdag 4 Augustus zal de Hooge Raad behandelen de zaak tegen de gebroe ders, die door het gerechtshof te Arnhem in hooger beroep ieder tot dertien jaren gevan genisstraf zijn veroordeeld wegens zware mishandeling, den dood ten gevolge hebben de van den rijksveldwachter Tap te Driel. OPLICHTING DOOR EEN KANTOORBEDIENDE. Ter zake van oplichting stond Maandag voor de Haagsche rechtbank terecht een kan toorbediende, wien ten laste is gelegd, dat hij in het tijdvak van 1 Aug. 1929 tot Janu ari 1930 met het oogmerk zich wederrechte lijk te bevoordeelen, eenige personen, behoo- rende tot de directie en administratie der C.V. Bezuidenhoutsche Bankvereeniging te Den Haag, zou hebben bewogen tot afgifte van effecten voor een bedrag van ongeveer 14.000, door het valschelijk te doen voor komen dat hem door een oi meer gefingeerde personen opdrachten waren gegeven om ef fecten voor hen te koop en, daarbij voorge vende dat deze personen stortingen op hun rekening hadden gedaan. Verdachte legde een volledige bekentenis af. Door speculatie was hij tot het misdrijf gekomen. Na getuigenverhoor eischte het O.M. een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Vonnis 9 Augustus a.s. VERTINDE CENTEN. Een 32-jarige los werkman heeft verschil lende automaten in Den Haag bewerkt met vertinde centen en kwam op deze wijze in het bezit van den inhoud, voor het meeren- deel sigaretten en snoepgoed. Verdachte was op zekeren nacht op heeterdaad betrapt toen hij opereerde bij een winkelier in het West einde. Een huiszoekcling bracht aan het licht dat op verd.'s kamer een installatie voor het vertinnen van centen aanwezig bleek. Ver dachte beweerde de toestellen gebruikt te hebben om armbanden en speelpenningen te maken. De pensionhouder bij wien de man in woonde, kwam verklaren, dat deze meerma len om centen vroeg, en er bijvoegde, dat hij alleen g?" muntstukken kon gebruiken. Het O.. dat het wettig en overtuigd be- wijs hier geleverd achtte, requireerde tegen verdachte, die reeds eerder ook in het buiten land is veroordeeld, een jaar en drie maan den gevangenisstraf. Vonnis 9 Augustus a.s. DE AVIFAUNA VAN NEDERLAND. De vogels nemen in aantal af, en ook zijn er minder soorten dan voorheen. Deze ge vleugelde aard- en luchtbewoners werden dan ook op velerlei wreede wijze vervolgd en nog gebeurt dit wel, meer nog om de kopjes en vleugels, die als mode-artikelen dienst moes ten doen, dan wel voor de tafels. En dat is te bejammeren, want deze dieren vormen een schoon decoratief op vele plaatsen, en hun gezang en het intieme leven der meeste species verheffen ons. Tal van menschen zijn onbekend met wat Nederland nog aan vogels bezit, n.b. in den vrijen Natuurstaat, en daarom wordt de aandacht gevraagd voor de verschillende soorten, waarvan er een maal in de maand drie genoemd en kort be schreven zullen worden. We stellen ons voor, dat dan alles te zamen een volledig overzicht zal omvatten eu in een bundeltje uitgegeven zullen kunnen worden. Moge er dan teven-» liefde voor de vogels mede gewekt worden en de martelingen er door verminderen en ten slotte geheel ophouden! 1. De Wachtelkoning. Wanneer men in den zomer langs hooilan den en graanvelden gaat, kan men gedurig vernemen het tamelijk schel klinkend geluid van den W a c h t e 1 k o n i n g, dien men zoo moeilijk te zien kan krijgen, want zóó hoort men het geluid van dit zonderlinge dier in zijn nabijheid en zoekt men op die plek naar den vogel, en even later klinkt het reeds op verren afstand. De Wachtel heeft zich dan in zeer korten tijd, al loopende tus schen gras- en graanhalmen, een groot eind verplaatst. Slechts zeer zelden ziet men de zen roestgeel-gevleugelden vogel, die verder meer geelbruin op de overige bovendeelen en lichtbruin aan de onderzijde vertoont, vlie gen. Deze kleuren zijn met zwarte vlekken versierd; alleen, wanneer men het nest wee', kan men met geduld en overleg den vogel wel te zien krijgen. Dit nest is een eenvoudig met droge planten bekleed 1 ommetje in den bodem en 3e 7 A 9 eieren zijn geelachtig wit met grijze en bruine vlekken, fraai glad en hard van schaal. Veel van deze nesten gaan verloren door de zeis des maaiers, daar de Wachtelkoning pas in Juni en soms nog in Juli zijn nest maakt. Met den Kwartel heeft hij deze wijze van doen gemeen, en wanneer men nu weet, dat de Kwartelkoning wel Spriet genoemd wordt, begrijpt men het al om bekende kreupelrijmpje, dat aanvangt met de woorden; „In Mei, dan leggen alle vogels een ei, Behalve de Kwartel en de Spriet, enz." De Washtelkoning is voor ons land zomer vogel en woont er van Mei tot.October, maar nergens in talrijke exemplaren. Alleen op den najaarstrek kan men meermalen ver scheidene exemplaren in het hakhout aan treffen. 2. De Waterr a 1. Tot dezelfde familie als de Wachtelkoning behoort ook de Wa terra 1, die even ge heimzinnig en in het verborgen leeft, maar meer tusschen het riet der moerassen, dan In het land. Wie zich bij sloot of plas bevindt, ziet meermalen plotseling een dier wegslui pen, en denkt dan misschien aan een water rat. Toch is het dikwijls een vogel, die niet opvliegt, maar sluipende snel wegloopt. Het lichaam er van is smal, zoodat het samenge drukt schijnt te zijn. De pooten zijn lang, evenals die van de overige Rallidae. Dat men ook elders deze vogelsoort uit hetzelfde oog punt beschouwt als in Nederland, blijkt wel uit den naam, die in Frankrijk Rale d'eau. in Duitschland Wasserrolle, in Engeland Wa ter-Rail en bij de wetenschap Rallus equali- cus luidt. Den Waterral ziet »nen nergens veelvuldig, doch juist door zijn verborgen leven, komt hij toch meermalen bij ons voor, dan men wel meent. Toch wordt maar zelden een nest gevonden. Men heeft het te zoeken op omge slagen rietstelen of tusschen wilgenstruiken, waar het vervaardigd is van gras- en rietbla deren. De 6 tot 10 eieren zijn geelachtig wit met bruine en grijze vlekken. In den paartijd leveren de mannetjes hevige gevechten, waar- ze den staart opgericht houden en de vleu gels latenhangen. Gedurig laten ze dan ook een knorrend geluid hooren. De vogel is kenbaar aan den langen dun nen snavel, die roodachtig is, en aan het 're derblad. dat op de bovendeelen bruin is met grocte, zwarte lengtevlekken, op de onder deden donkergrauw en op buik en zijden van romp zwart met vele witte dwarsbanden. Van Maart tot October kan men hem bij ons vinden. Als derde exemplaar uit de orde der Cur- sores of Loopvogels noemen we heden d e M e e r k o e t, die in alk plassen van Neder land woont, zoowel des winters als in den zomer. Wie door het Naardermeer spoort, kan gewoonlijk vele exemplaren waarnemen aan beide zijden van den weg. 't Zii-n zwarte vogels met een breede, witte voorhoofds- plaat. waaraan de meerkoet steeds duidelijk is te herkennen. Bij streng winterweer komen dikwijls vele exemplaren om het leven. In het voorjaar zoekt men in het moeras gewoonlijk niet te vergeefs naar nesten, die van rietbladeren gemaakt zijn en soms wel tot 15 eieren bevatten. Deze zijn sterk van schaal en grijsachtig geel met zwarte en bruine stippen Aardig is het, op den plas een oude Meerkoet te mid den van haar talrijke kroost te zien, vooral, wanneer dit nog zeer jong is. De kleinties kenmerken zich dan door rood op den kruin en door wolachtige, zwarte vederen. Ook de Meerkoeten kunnen in den paar tijd hevige gevechten leveren, maar ook daar buiten leven ze niet erg in vrede met elkan der. Gedurig ziet men ze in het water op el kander toeschieten. Vliegen doen ze tamelijk gemakkelijk en snel, doch het kost eenige moeite om op de vleugels te komen. Er wor den eerst vele voetbewegingen op het water gemaakt, om op gang te komen, doch de vlucht mist alle bevalligheid en doet denken aan die van de houtsnip. J. DAALDER Dz. O een neutrale lagere landbouwschool. Hoewel de plannen tot stichting van een neutrale lagere Landbouwschool alhier in een vergevorderd stadium van voorbereiding waren, is thans van de regeering een wenk ontvangen, om in verband met het bezuini- gingsrapport-Welter, de verdere voorberei ding te staken Woensdag werd het schoolfeest van de groote kinderen der r.-k. school gehouden Met autobussen werd een reisje gemaakt naar Amsterdam, waar de verschillende be zienswaardigheden bezichtigd werden. Het was een genoegelijke dag. Vandaag wordt door de kleinen een uit stapje gemaakt naar Schoorl en Bergen. Vreemdelingenverkeer op Texel Het bezoek aan Texel is dif jaar vooral niet minder dan vorige jaren, doch de hotels en pensions ontvangen niet zooveel aanvra gen om pensions, zoodat in verschillende pen sions nog plaats over is, hoewel het seizoen thans zijn hoogtepunt bereikt heeft. Het aan tal kampeerders is dit jaar stellig veel groo ter dan gewoonlijk, overal ziet men tenten, in de duinen en op weilanden nabij „de Koog", Cocksdorp en Westermient. Ook is de jeugd herberg „Panorama", doorloopend bezet, en de aanvragen om verblijf daarin zijn zoo tal rijk dat de trekkers niet langer dan twee et malen in de herberg mogen vertoeven, om dan weer voor andere liefhebbers plaats te maken. Het onstuimige weer der laatste da gen, zal echter 't vreemdelingenbezoek ote' bevorderen, vooral kampeeren is bij regen verre van aangenaam. Fokveedag op Texel. Op Woensdag 7 Sept. a.s zal te den Burg een fokveedag worden gehouden uit sluitend van wolvee, zoowel geregistreerd ats niet-geregistreerd. Deze fokveedag gaat uit van de afd. Texel van den L. T. B., van de H. M. v. Landbouw en de vereeniging Texelsche Sehapenstar.iboek. Het vee zal wel worden gekeurd en geprimeerd, doch er woi den geen geldprijzen beschikbaar gesteld. Ook al bezuinicrinsr TEXEL (Den Burg). Restauratie toren herv. kerk. De toren der Ned. herv. kerk te den Burg, zal gerestaureerd worden. Het wordt meer dan tijd, want hij begint leelijk naar één zijde over te hellen. Minstens 5 jaren zijn over de restauratie tusschen rijk, provincie en gemeente onderhandelingen gevoerd, doch thans worden de steigers om den toren ge plaatst en zal het werk een aanvang nemen. Bij koninklijk besluit van 16 Juli 1932 no. 92 is goedgekeurd de door den raad vastgestelde verordening inzake de winkel sluiting. Als gevolg daarvan zullen gedu rende de zomertijdregeling de sluitingsuren een uur later zijn gesteld, terwijl ook tijdens de kermisdagen de winkelsluitingswet buiten werking zal zijn gesteld, doch alleen in dat deel der gemeente waar de kermis is. AVENHORN. Tengevolge van hooibroei is een hooi- klamp, staande op het erf van de wed. P. Boots, verbrand. De brandweer wist de aan grenzende hooiklampen en het woonhuis te behouden. ZWAAG. De Raad der gemeente heeft de rekening 1931 goedgekeurd. Deze sluit wat den gewo- nendienst betreft met een bedrag aan ont vangsten van 46.571.59; uitgaven 46.168.66J4; batig slot 402.92J4. Wat den kapitaaldienst betreft: aan ont vangsten 64.543.64; uitgaven 64.443.64; batig slot 100. Schaken. Het tournooi te Bern. De uitslagen van de 12de ronde zijn: Flohr wint van Grob. Bogoljoebof wint van Colin. Naegeli verliest van Euwe. Gygli remise met Stahelin. Henneberger verliest van Aljechin. De stand der leiders is nu als volgt: IIjechin 10*, Euwe en llohr 9J4, Sultan Khan 8*, Bernstein 7*. afgebroken of nog niet bekende partij Bridge. Wedstrijd te Bergen. Gisteravond had in het Oranje-Hotel te Bergen een bridgewestrijd plaats waaraan niet minder dan 84 pers. deelnamen, 't Geheel was 'n groot succes Er werd gespeeld volgens het bekende wedstrijdsysteem in drie groepen van 7 tafels. Het was prettig te zien met hoeveel genoegen zij die nog nimmer volgens dit systeem hadden gespeeld aan den wed strijd deelnamen. Er werd op de meest aan gename wijze gesneld, alleen om het spel zelf. En wanneer deze wedstrijd maar weer velen een en ander van het zoo moeilijke bridgespel heeft geleerd, is het doel volko men bereikt. De directie van het Oranje Hotel had voor betere verlichting gezorgd. De avond vloog voor de spelers om. De Alk- maarsche wedstrijdcommissie kon spoedig na beëindiging den uitslag bekend maken. (In elke groep waren twee winnende paren, éér in de oneven-lijn en één in de even-lijn. Voor alle prijswinnende personen waren kunst voorwerpen als prijzen). De uitslag was als volgt: (wij vermelden ook het paar dat no. 2 uitkwam). Groep A. Oneven-Lijn. 7 paren. 1. de heeren P. Tuijn en J. Voort te Alk maar 2635 p. 2. dr. Becker en ir. Hubregtse te Bever wijk 4- 1595 p. Groep A .Éven-Lijn 7 paren. 1. de heeren B. Menist en N. Schermen hom te Alkmaar 1235 p. 2. de heeren Anten en Moerel te Bever wijk 40 p. Groep B Oneven-Lijn 7 paren. 1. Mej. M. Schermerhorn en de heer J Rus te Alkmaar 930 p. 2. heeren mr. P. Boelmans ter Spill en D. B. Vrijdag te Bergen 1000 p. Groeo B. Even-Lijn 7 paren. 1. Mevr C. Oost wou der en Mej. S. Kam per te Alkmaar 3890 p. 2. Heeren G- Cloeck en A. Depeweg te Alkmaar 2850 p. Groep C. Oneven Nummers 7 paren. 1. de heeren D. Leijen en L. Trijbetz te Alkmaar -j- 2035 p. 2. de heeren Otto en de Boer te Nooró- scharwoude 1065 p. Groep C. Even Nummers. 7 paren. 1. de heer C. Beek Jr. en P. Smit te Alk maar 4- 1800 p. 2. de heeren B. de Boer en J. Nijman te Alkmaar -p 1230 p. Voor de drie paren no. 2, die 't minst ver schilden met no. 1 was een kleine extra prijs beschikbaar. Aan 't slot bracht de leider, de heer G. van Gulik uit Alkmaar, dank aan het Oranje Hotel voor de medewerking en aan den heer H. Jansen te Alkmaar voor 't be schikbaar stellen van eenige fraaie bridge tafels. Paarden Draverijen te Hoorn. De harddraverijvereeniging „Hoorn en Omstreken" heeft Woensdag haar jaarlijk- sche wedstrijden gehouden. In de morgenuren was het weer heet slecht, wat velen uit den omtrek heeft weer houden de draverij te bezoeken. De opkomst van het publiek liet dan ook te wenschen over. Gelukkig verbeterde in den namiddag het weer, wat het bezoek nog eenigermate ten goede kwam. Van de 31 ingeschreven paarden versche nen er 29 aan den start. De volgende vier paarden kwamen ten slotte in de prijzen: Maggy Henri, Gretcheri H, Miss Zelda Peter en Northerman B. Na eeu vinnigen eindstrijd luidt de uit slag als volgt: le prijs 300, Gretchen H., eigenaar en berijder j. Vergaaij te Purmer- end; 2e prijs f 150, Miss Zelda Peter, eige naar en berijder S. v. d. Oord te Haarlem mermeer; 3e prijs 75 Maggy Henri, eige naar J. Schoon te Medemblik; berijder K,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7