Agenda Jieck éi School ^Binnenland Kkecbedcht Stad w Omgeving. VERKEERSONGEVALLEN Dinsdag 2 Augustus. (.30 uur, Cinema Americain: 1. Droog Chicago (klacht)2. De koning van den Congo (avonturen), seriefilm; boven 14 730 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De bende van de Trans Atlantic (sens bo ven 18 jaar. 730 uur, Victoria-Theater: 1. Romance (dram.), 2. De Harlekijn (comedie); elk»; leeftijd. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Vijftig va demen diep (onderzeedrama); boven 18 jaar Woensdag 3 Augustus, r 2.30 uur, bioscoop Harmonie: Een man van ijzer en staal wild-Westfilm)voor ei ken leeftijd. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Droog Chicago (klucht); 2. De koning van den Congo (avonturen), seriefilm; boven 14 jaar 730 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. De bende van de Trans Atlantic (sens bo ven 18 jaar. 7 30 uur, Victoria-Theater: 1. Romance (dram.), 2. De Harlekijn (comedie); elke leeftijd. 8 uur, concert Ruïne-kerk te Bergen. Bal-charapêtre in den tuin van de Rusten de Jager te Bergen. Donderdag 4 Augustus. 7 30 uur, Cinema Americain: 1. Droog Chicago (klucht); 2. De koning van den Con go (avonturen), seriefilm; boven 14 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. De bende van de Trans Atlantic (sens bo ven 18 jaar. 2 30 uur en 7.30 uur. Victoria-Theater. 1. Romance (drama), 2. De Harlekijn (come die) elke leeftijd. 8 uur, 't Gulden Vlies, vergadering groen- tenhandelaars. Hippische feesten te Midden-Beemster. MGR. SEIPEL. t In een sanatorium in het Wienerwoud is na een langdurige riekte overleden Ignas Seipel. Hij werd in 1876 t^Weenen geboren en koos den geestelijken stand. In 1908 promoveerde hij aan de Weensche Universiteit op een proefschrift over moraal theologie en reeds het volgende jaar werd hij beroepen aan den phylosophisch theologische hoogeschool te Salsburg. vanwaar hij in 1917 hoogleeraar werd aan de Weensche Universi teit. Reeds geruimen tijd had hij zich toen ai op politiek gebied bewogen en in October 1918 trad hij als minister voor Sociale Zaken toe tot het kabinet Lammasch, terwijl hij in 1919 vice-president werd van de socialisatie-com- missie. In Mei 1922 werd hij bondskanselier, waarmede voor het eerst in 600 jaar een pries ter in Oostenrijk de leiding van de regeering kreeg. In November 1924 trad hij af, doch na het aftreden van het kabinet-Ramek vormde hij in October 1926 zijn tweede kabinet. Als gevolg van de verkiezingen in April 1927 trad hij wederom af, doch reeds op 19 Mei 1927 vormde hij zijn derde kabinet. In 1929 trad hij voor goed af. Zijn invloed op het politieke leven van Oostenrijk was nog zeer groot. Ook toen hij in 1930 de leiding van de -Christelijke Sociale Partij neerlegde. In 1932 verleende de Weensche universiteit hem het eere-doctoraat in de rechten. NOODWEER BOVEN INSBRUCK. Gisteravond ontlaadde zich boven Insbruck een hevig noodweer tengevolge waarvan groo- te verkeersstoringen ontstonden. Vooral de Mittenwald-spoorweg is nabij de Diepenbach ernstig bschadigd. Vele gedeelten zijn bedolven door neervallend gesteente en aardmassa's. Op enkele plaatsen ligt de aardmassa over een af stand van 200 Meter 3 Meter hoog op de rails. Militairen zijn met het opruimingswerk be gonnen. DE ONLUSTEN IN KONINGSBERGEN. 30 tot 40 personen gearres teerd; de toestand weer rustig. Na de onrust, die de aanslagen van gister nacht te Koningsbergen hebben gewekt, is de toestand in de stad thans weer normaal te noemen. Afgezien van eenige klein volksoploopen, die de politie kon ontbinden, deden zich geen in cidenten meer voor. In totaal werden 30 k 40 personen gearres teerd, bij wie slechts voor een deel wapenen werden gevonden De politie acht het niet uitgesloten, dat in de komende dagnn nieuwe onlusten ontstaan, doch verklaart uitdrukkelijk, dat zij desnoods met geweld elke beweging zal onderdrukken. Ook vandaag zijn er verscheidene personen in verband met de aanslagen gearresteerd. Men hoopt vandaag nog de justitie de zaak in handen te kunnen geven. De heer G. Lebbing te Hoorn slaagde voor het examen Duitsch L. O. De Vakteekenschool te Schagen, welke reeds lange jaren bestaat, werd tot nog toe in stand gehouden door de Vereenigingcn Bouwkunst en het Smedenfonds. Na ophef fing van de Vereen. Bouwkunst is op advies van den Minister een bespreking gehouden om de Vakteekenschool over te dragen aan de Vereen, tot Bevordering van het Vak onderwijs in West-Friesland. Hierin heeft de overdracht plaats gehad, terwijl tevens te Schagen een afdeeling van bovengenoemde vereeniging is gesticht. De geheele kring in West-Friesland is hiermede door de vereeni ging ingesloten. De heer J. Deutekom Jz. vroeger te Schagen thans onderwijzer te Midden-Beem ster is geslaagd voor de hoofdakte. Voor het examen hoofdacte is te Haar lem o.a. geslaagd mej. A. Boerendans te Barsingernorn. I SALARISBEREKENING LEERAREN. Militaire diensttijd wordt niet in aanmerking genomen. Naar aanleiding van een adres van den /ter S. Hiemstra, leeraar in de lichamelijke opvoeding aan de R. H. B. S. te Hoorn, hou dende verzoek te willen bevorder», dat een gedeelte van zijn militairen diensttijd bij de berekening van zijn salaris in aanmerking worde genomen, deelde de minister van onder wijs aan de Tueede Kamer mede, dat zonder wijziging van de desbetreffende regeling zijn salaris niet verhoogd kan worden. Tegen een wijziging van de regeling in dier voege dat militaire diensten bij het salaris van leeraren aan rijkshoogereburgersdiolen in rekening kunnen worden gebracht, be staat bezwaar. Koninklijke besluiten, waarbij beslissingen zouden zijn genomen, welke van de vigeeren- de regeling afwijken, zijn den minister niet bekend. SCHOOLRAAD VOOR DE SCHOLEN MET DEN BIJBEL. Op 1 Juli warn bij den Schoolraad aange sloten 1715 scholen, waaronder 14 kweek scholen en 20 scholen voor voorbereidend la ger onderwijs. De rekening over 1931 van den Schoolraad sluit met een uitgaaf van 33,229 21 en een batig slot van l 1882.39. Mej. M. G. Boon te Beverwijk is te Utrecht geslaagd voor het diploma A Fransch M. O. AANSPORING TOT HET GEBRUIKEN VAN NEDERLANDSCHE KOLEN. Teneinde een zoo groot mogelijken afzet van Nederlandsche kolen in ons land te be vorderen heeft de minister van binnenland- sche zaken aan ir. G. F. H. Houben opge dragen, zich in overleg met de rijkscommis sie voor de werkverruiming in verbinding te stellen met die lichamen, waarvan het be kend is, dat zij nog niet voldoende aan den wensch der regeering te dezer zake hebben gevolg gegeven. Aanleiding tot dezen maatregel zijn klach ten, die den minister van binnenlansche za ken hebben bereikt, volgens welke verschil lende publiekrechtelijke lichamen nog niet voldoende doordrongen zijn van de wensche- lijkheid, dat zooveel mogelijk gebruikt wordt gemaakt van de producten der Nederland sche mijnen, hoewel daarop herhJhldelijk door de regeering is gewezen. BOND VAN CRISIS-SLACHTOFFERS. Ongedoopt in: Nationale Midden standsbond. De bond van crisisslachtoffers heeft gister middag te Utrecht een algemeene vergade ring gehouden. De heer van der Hoven te Alblasserdam, voorzitter van den bond, wees in zijn ope ningsrede allereerst op den nood van den middenstand. Het is duidelijk, zeide hij, dat met alle mogelijke middelen wordt getracht den middenstand er uit te krijgen. Toch Wordt er onder dien stand, zoowel in de stad als op het platteland, het hardst en het langst gewerkt. Vaak gebeurt het, zoo ging spr. voort, dat een landbouwer, die tot het einde met de crisisomstandigheden tracht te worstelen, op het laatst slachtoffer wordt van de wettelijke eischen, welke hem door notaris of advocaat in zijn stuk gesteld wor den. Spr. heeft een enquête ingesteld, onder de eigenaars van boerenbedrijven, waarbij de vreeselijkste toestanden aan het licht kwamen. Spr. gaf tenslotte een overzicht van wat reeds door den bond is gedaan. Aan den mi nister is gevraagd om in de ergste gevallen van crisisnood onder de boeren, aan hen, die genoodzaakt zijn hun bedrijf te verkoo- pen, het geld, dat hierbij als belasting aan de regeering vervalt, terug te geven Bevredi gende resultaten zijn echter nog niet bereikt Ten sterkste kwam spr. verder op, tegen de praktijken van notarissen ten plattelande. Een uitvoerige gedachtenwisseling over de door den voorzitter in zijn rede aangevoerde punten volgde. Besloten werd den bond voortaan te noe men: Nationale Middenstandsbond. Getracht zal worden, het daarheen te lei den, dat de regeering door bemiddeling van boerenleenbanken en crisisbesturen aan mid denstanders, die daaraan behoefte hebben, rentelooze voorschotten verstrekt. Ook zal aan de regeering gevraagd worden boeren, die hun bedrijf kwijt zijn, een betrekking te bezorgen, bv. in het nieuwe Zuiderzeegebied. Tenslotte werd een bestuur voor den bond benoemd. NIEUWE BURGEMEESTER VAN ENSCHEDE. Bij Kon. besluit van 26 Juli is benoemd tot burgemeester der gemeente Enschedé J. J. G. E Rückert. De heer J. J. C. E. Rückert, die den heer Edo Bergsma als burgemeester van Enschedé zal ovolgen, is 46 jaar oud. Hij was aanvan kelijk luitenant der genie en bekleedde verder ambtelijke betrekkingen in Ned. Indië; oa was hij directeur van Openbare Werken tc Semarang. Laatstelijk was de heer Rückert burgemeester van Meester Comelis, tevens lid van den Volksraad DIEFSTAL VAN KOFFERS UIT EEN AUTO. In de tweede helft van Mei werden uit een auto, die op den Zijlweg achter de sociëteit „De Vereeniging te Haarlem stond, twee kof fers met damesmantels en regenjassen gesto len ten nadeele van een inwoner van Zand- voort. De kap van den auto was opengesneden Deze dagen werd een Duitsche vrouw uit Haarlem over de grens gezet. Zij bleek in het bezit te zijn van twee regenjassen. De politie kreeg argwaan en stelde een onderzoek naar de herkomst van de regenjassen in. Daarbij kwam aan het licht, dat de jassen afkomstig waren van den in Mei te Haarlem gepleegden diefstal. De recherche te Haarlem heeft daarop aangehouden een 28-jarige Duitsche dienstbode, een 27-jarige Duitsche vrouw en een 27-jarige winkelbediende, die, als verdacht van heling, zijn opgesloten. Een deel van het in Mei gestolene is ten huize van den winkelbediende in de Duiven voordestraat in beslag genomen. Voor dit huis heeft enkele weken geleden een schietpartij plaats gehad. De dader, e*. JUux^tuk, uwdïfi ASPIRIHg} LetopdonorenJebandenhefSey»*'*''»- Priji75dfc Alfred Lingner, die zooals men weet, Essen in Duitschland werd gearresteera, schijnt ook bij dezen manteldiefstal betrokken te zijn geweest. In het lege huis in de Duivenvoordestraa waarin hij zich e» dag heeft verstopt, wera namelijk een revolver gevonden, en het tou- draal van deze revolver was vervaardigd van stof, welke in Mei eveneens uit de auto op den Zijlweg is gestolen. IN EEN FABRIEK DOOD GEVALLEN Gistermiddag is de 40-jarige fabrieksarbei der M. Vervee£, werkzaam bij de N.V. Gutta- percha- en Caoutchoufabriek v/h. Bakker Zoon te Ridderkerk, in een der magazijnen dood gevonden. Vermoedelijk is hij van een ladder gevallen. HET NE DER L ANDSCH-BE LGISCHE HANDELSVERDRAG. D onderdag wordt de tekst gepu bliceerd. Men meldde gisteravond uit Brussel: De Belgische regeering heeft aan de bui- tenlandsche regeeringen mededeel ing gedaan van de te Ouchy tusschen België en Neder land gesloten conventie, die wordt voorge steld als een eerste gevolg van de overeen komst van Oslo. De Belgische regeering vraagt tezelfder tijd aan eiken staat, tot de overeenkomst toe te treden. Volgens de tusschen Brussel en Den Haag getroffen schikking zal de officieele tekst van de overeenkomst Donderdag worden gepubli ceerd. DE MOORD TE ONSTWEDDE. Een der twee daders is een klein zoon vas het slachtoffer. Gistermorgen hebben de marechaussees, in samenwerking met gemeente- en rijkspolitie, de daders gevat van den moord op den 77- jarigen E. H. te Onstwedde, gepleegd in den nacht van Vrijdag op Zaterdag. Dit blijken te zijn de 17-jarige A. M., van Stadskanaal, en de 21-jarige H. U., van Musselkanaa! Eerstgenoemde is een kleinzoon van het slachtoffer en kon zich aldus gemakkelijk toegang tot de woning verschaffen. Zij heb ben een volledige bekentenis afgelegd. Het blijkt, dat de daders den man met een beitel vijftien steken hebben toegebracht. Slechts een klein bedrag aan geld is hun in handen gevallen. De daders zijn voorloopig pte Musselkanaal opgesloten, doch zullen naar het huis van bewaring te Winschoten worden overgebracht. p Een rijwiel te zwaar belast. Maandagmiddag is op den Noorddammer weg te Nieuwer-Amstel een fiet, waarop twee volwassen personenzaten tengevolge van overbelasting door midden gebroken. Beiden kwamen met een geweldigen smak op den weg terecht. Met inwendige- kneuzingen zijn zij in een ziekeninrichting opgenomen. Een nieuwe motor beproefd. Zondagmorgen kwam de heer Eijhuizen, op de Nieuwe Haven te Zwolle, toen hij een nieuw motorrijwiel beproefde, in botsing met een auto, die uit de tegenovergestelde rich ting naderde. Met zware verwondingen werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Drie gewonden bij een botsing tijdens een sterrit. Bij een Zondag door de Blericksche-Motor Club georganiseerden sterrit botsten op een kruispunt twee motorrijwielen tegen elkaar. De agent van politie Th. van Heusden uit Wassenaar, met als duorijdster mej. D. Gan- devoort eveneens uit Wassenaar, botste met zijn motorrijwiel in volle vaart tegen het motorrijwiel, bestuurd door den bouwkundi ge J. van Soest uit Baarlo, die zijn broer op ae duo had. De heer Van Heusden en mej. Gandevoort werden beiden van het rijwiel geslingerd. De heer H. kreeg zware inwendige kneuzingen en een hersenschudding; mej. G. smakte te gen een boom, waardoor zij een gapende hoofdwonde, een armfractuur en diverse schaafwonden opliep. De motorrijder Van Soest werd aan been en hoofd vrij zwaar verwond. Zijn broer kwam er met eenige schrammen af. De drie eerstgenoemde slachtoffers werden naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht, waar bleek, dat de toestand van Van Heus den uiterst zorgwekkend was. De motorrij wielen werden zeer zwaar beschadigd. Auto eerst tegen een vlucht heuvel en toen achtereenvolgens tegen een café en een auto gebotst. Zondagavond omstreeks twaalf uur kwam op den Bosschen weg te Tilburg een auto, bestuurd door A v. Zandvoort, met groote snelheid den heuvel afgereden in de richting 's-Hertogenbosch. Een wielrijder versperde daar den weg. Daardoor botste de wagen eerst tegen een vluchtheuvel en vervolgens tegen het koffiehuis van Hermans aan. Met een geweldigen slag werd de auto vervol gens naar de overzijde van de straat geslin gerd, waar een stilstaande auto als laatste stootblok diende. De chauffeur was slechts licht gekwetst. De beide overige inzittende jongelui M. Houdijk en A. Brekelmans uit Tilburg werden vrij zwaar gewond, Houdijk vooral aan het hoofd, terwijl Brekelmans ook over inwendige pijnen klaagde. De ge neeskundige dienst verleende hulp en ver voerde de gewonden naar hun woning. Doodelijk ongeluk. Een negen jarige jongen te de Bilt, J Bronceisen genaamd, is van een verbindings staag van een motor met aanhangwagen waarop hij was geklommen, gevallen, toen het voertuig door den chauffeur in beweging werd gebracht. Het knaapje kwam onder de wielen terecht. Met inwendige kneuzingen werd het jongetje naar de Rijksklinieken te Utrech vervoerd, alwaar het na enkele uren is overleden, Van een wagen gevallen en gedood. De 9-iarige Ype de Jong te Genum (Fr.) zat gister op een rijdenden wagen en kwam zoodanig te vallen .dat een der wielen hem over het lichaam ging. Het ventje is tenge volge van zware inwendige kwetsuren in het ziekenhuis te Leeuwarden ovei leden. Doodelijk ongeval te Apeldoorn. Gisteravond reed een vrachtauto, bestuurd door J D. uit Apeldoorn in de Hoofdstraat aldaar in de richting van den Groeneweg. Vanuit een zijstraat rechts van den auto kwam per rijwiel de 18-jarige J. Vis, wonen de aan den Waterlooscheweg aldaar. Gelijk tijdig naderden zij het kruispunt, de wielrij der reed. vermoedelijk uit zenuwachtigheid tegen den rechterkant van den auto op en kwam er onder te liggen. Hij kreeg zulke ernstige verwondingen, dat hij na eenige oogenblikken overleed. De auto is in beslag genomen. Ernstig auto-ongeval te Eindhoven. Gisteravond heeft tusschen Vaals en Maas tricht bij Heer een ernstig auto-ongeval plaats gehad. De 56-jarige heer J. van der Velden Keunen, directeur van het bijkantoor der Rotterdamsche Bankvereeniging te Eind hoven keerde per'auto van een vacantiereis uit het Rijnland terug. Hij was vergezeld van zijn echtgenoote, twee zoons en een dochter. Doordat de auto op den natten, hobbeligen weg slipte, reed het voertuig tegen een boom en sloeg om. De heer Van der Velden Keu nen, die achter in den wagen zat, kreeg een zware schedelbreuk en overleed spoedig aan de gevolgen. De 24-jarige zoon van den heer Van der Velden sprong toen de auto tegen de boom botste uit den wagen en liep een hoofdwonde op. De overige inzittenden kre gen slechts lichte verwondingen. De auto werd de politie in beslag genomen. Den chauffeur treft geen schuld. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer werd voorloo pig overgebracht naar het ziekenhuis Calva- riënberg te Maastricht en zal morgen naar Eindhoven worden vervoerd. De overledene was vroeger directeur van de Eindhoven- sche bank en sinds 1914 directeur van het bij kantoor der Rotterdamsche Bankvereeniging te Eindhoven, tevens lid van de firma Duyn- stee en Van der Velden. BRANDEN. Hooibroei. Zaterdag is de boerderij van Calkar te Kolham (gem. Hoogezand) afgebrand. Hooibroei is de oorzaak. Door broei 200 wagens hooi ver loren gegaan. Nadat Zaterdag alle pogingen in het werk waren gesteld om het uitslaan van brand ten fevolge van hooibroei te voorkomen, is het cndagmiddag toch nog brand uitgebroken in de groote boerderij van den heer N. Lettin- ga te Lekkum (Fr.) 200 wagens hooi gin gen in de vlammen op. Het voorhuis bleef be nouden. Slagerij en woonhuis uitgebrand. Zondagmorgen brak brand uit in de schuur van den slager Wijnhoven in de Grootestraat te Vierlingsbeek. Door den feilen wind stond de aangrenzende slagerij annex woonhuis zeer spoedig in lichte laaie. Woonhuis, winkel en bijgebouwen brandden uit. Van den in ventaris werd slechts weinig gered. Hooibroei. Gistermiddag is door hooibroei een felle brand uitgebroken op het boerenerf van Gebr. Van der Lans aan den Broekweg te Honselersdijk bij Naaldwijk. Door den ster ken wind aangewakkerd, greep het vuur snel om zich heen, zoodat een wagenschuur en de hooizolder door de vlammen werden aangetast. Beide zijn afgebrand, terwijl de hooiberg eveneens in vlammen opging. Benzine en vuur. Gistermiddag is in de woning van den heer A. v. d. Kaay aan den Monsterscheweg te 's-Gravenzande brand ontstaan. De voor kamer brandde geheel uit; de zolder en het dak kregen belangrijke waterschade. De brand is vermoedelijk ontstaan, doordat een der bewoners zijn kleeren met benzine schoon maakte en daarbij rookte. Houtloodsen afgebrand. Bij den houthandel van de firma Clerkx aan den Kanaalweg te Helmond heeft brand gewoed. Eenige loodsen zijn totaal afge brand. 5000 kilo stroo verloren. Door onbekende oorzaak is gistermiddag afgebrand de landbouwschuur, eigendom van den landbouwer J. F. E. te Reutum bij Tub- bergen. Ook zijn twea bij die schuur staande stroomijten elk van 5000 K G. stroo ver- bran^De inventaris van de schuur bestond uit aOOO KG. stroo, wagens en landbouw gereedschappen, welke alle in vlammen zijn opgegaan. KORTE BERICHTEN. Aan de Zuider Amstellaan te Amster dam is gisteravond een communistische be tooging gehouden tegen het rapport-Welter Spreker was het Kamerlid L de Visser. B. en W. van Zaandam hebben bij den gemeenteraad een voorstel ingediend tot op heffing van de tol op de Noorderbrug over de Binnen zaan tussclien Koog aan de Zaan en Oost-Zaandam. rw„Bi]xKi0n- b^luit van 26 Juli is aan P Dumon Tak op zijn verzoek, met ingang van a eerV°1 ontslag verleend als SaE er gemeente Middelburg, met hem m Hifw de goede diensten, door nem in die betrekking bewezen. Gister IS te Waddinxveen de 20-jarige Barend van Buitene uit Delft, bij het visschen overboord geslagen en verdronken. VrïTo Za„terdag i® overleden de heer T. E de Vries, voorzitter van de afdeeling Amster dam van den Bond van Nederlandsche On derwijzers en redacteur van „Volksschool" Te Rijswijk is Zondag in den ourWHnm van 61 jaren overleden de heer J. van V<x>ri huysen, oud-leeraar aan de R. H B Stl vprh^rfJS' waaraan hli meer dan 30 iaren verbonden is geweest. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mét. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.5 mM. te La Laagste barometerstand 746.2 mM. te 1S Verwachting, geldig tot den avond van 3 AU£akke tot matige, Westelijke tot Zuid- Westelijke wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; aanvankelijk weinig of geen, later weer toenemende kans op regen, weinig ver andering in temperatuur. HOOG- EN LAAG WATER. TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water. Laag water, dat. v.m. nam. v.m. nam. Augustus. 3 4 49 544 1.22 1.41 4 5.25 5.52 2.00 2.18 5 6.02 6.27 2.38 2.55 6 6.39 7.05 3.15 3.33 7 7 20 7.44 3.57 4.11 8 8.00 8.25 4.36 4.49 HOOG- EN LAAG WATER IE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water. Laag water, dat. v.m. nam. v.m. nam. Augustus 3 4.46 5.1.1 1 10 1.29 4 5.22 5.49 1.48 2.06 5 5.59 6.24 2.26 2.43 6 6.36 7.02 3.03 321 7 7.17 7.41 3.45 3.59 8 7.57 8.22 4.24 4.37 ARM GEBROKEN. Toen hedenmorgen een auto en een motor rijwiel elkaar in de Houttil moesten passee- ren, bleek daardoor zulk een verkeersstagna- tie te ontstaan, dat mevr. S., die juist de straat overstak, door den motorrijder werd aangereden en den rechteronderarm brak. De motorrijder en duo-passagiere kwamen met den schrik vrij. BRAND TE WINKEL. Heden Dinsdagnacht omstreeks drie uuf is tengevolge van hooibroei brand uitgebro ken in de boerderij van de gebroeders Sloo- ves, in het Oosteinde der gemeente. In een oogenblik, stond het geheele perceel in lichte laaie en brandde geheel af, zoodat alleen de hooiberg als een groote gloeiende klomp overbleef. Met het zeer kalme weer bestond voor de omgeving geen gevaar, en bepaalde het blusschingswerk zich tot het brandende hooi. De bewoners, twee broeders en een huis houdster, konden nog tijdig het jDerceel verla ten, doch van den inboedel kon niets worden gered. Een overbuurvrouw, die den brand het eerst ontdekte, is in haar haast om de benedenbe- woners te waarschuwen, zoodanig van de trap gevallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. DE DOKTER VAN WESTERLICHT. Door het bestuur van Huize Westerlicht is tot geneesheer aan deze instelling benoemd de heer R. G. C. Schröder. VOOR HET DIERENASYL. Onder het motto „Later niet, dus nu" is een bedrag van 5 binnengekomen voor het te stichten dierenasyl. GESLAAGD. Op het 19 Juli te Haarlem gehouden exa men voor stenografie slaagde onze stadge- noote mej. N. Termast met een snelheid van 130 lettergrepen per minuut. De heer J. Koelman, onderwijzer aan Ge meenteschool no. 3, alhier, slaagde gisteren te s-Gravenhage voor het examen Hoog- duitsch L. O. Bij het te Den Haag gehouden examen voor coupeuse, costuum- en mantelvak, slaag den de dames T. Ooms en A. Nelis alhier en J. de Geus te Koedijk. OUDE RIJWIELPLAATJES. J^.u e^e fietsrijder zich weer een nieuw te" lastmgplaatje moet aanschaffen, is het dienstig er aan te herinneren, dat de oud* niet alle waarde hebben verloren. Door ie a' te staan aan het voor de inzameling opgp; richte comité doet men een goed werk, ook a' doordat de opbrengst der oude plaatjes Alkmaar wordt besteed. Het adres van het comité is: Consultatiebureau, Scheteldoeksha- ven. KIND TE WATER. Hedenmorgen circa 12 uur viel een onge veer 4-jarig zoontje van den heer Adrichem dat zich vermaakte met het spelen op i° het water aan de Sandersbuurt liggende vlet ten, te water. Een zich in de buurt bevinden de schipper, de heer Baas, sprong gekleed te water en wist den reeds in zinkenden toe stand verkeerenden knaap nog te redden- Een meerschuimen pijp, die de man in den zak had, sneuvelde bij de redding van den drenkeling. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 21,18 uur licht op.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2