Tuimettje en Kruimeltje in het Kabouterkind. Uit de Pers 'fxouinciaal 'Hieuw* HEILOO. KOEDIJK. OTERLEEK. £aad: en Jmmiéuhuo Jnqzzondm Stukken VERLAGING VAN HET P. E. N.- TARIEF. Een gunstig prae-advies van Ged. Staten te verwachten. De Haarlemsche correspondent van het Hbld schrijft: In de zomerzitting van de Prov. Staten van NoordhoBand hebben de heeren Hooy c.s een motie mgedteod, waarin rij ging van de tarieven van bet P£N- v®°rst5! Jen met ingang vao 1 Januari 1933. In de toe. lichting zeggen de voorstellers o-a., dat B het voor tariefsverlaging te besteden l^rag op 500000 willen bepaald zien. Tevens dringen zij er op aan meer uniformiteit in de tarieven toe te passen Uu*-rd<> Blijkens bet jasrvereagover 1931 kvtrC* het P E N, op 1 Januari 1932 tn 56 gemee" ten den stroom aan huis en aan 52 gemeenten of groepen van gemeenten stroom en 8T0®, Indien er nu twee tarieven waren, een voor de gemeenten waar stroom aan nuts wordt geleverd, een ander voor de gemeen- ten, waaraan het P E N. en gros levert, da zou dat begrijpelijk zijd. Maar de en gros- groep wordt in vijf tarief-groepen onderver deeld: gToep 1 bestaat uit 12 gtmeenten. groep II uit 23 gemeenten, groep III u»t gerSenten, groep lila uit 3 en groep IV uit 3 STSmeenten betalen jaarlijto per K.W^ eer bedrag varieerende van 80 tot 150 en per k W h. van 2.4375 tot cenL Toen een jaar of tien geleden het P.E.N. financieei een mislukking voor de provincie dreigde te worden, heeft het provinciaal be stuur krachtig aangedrongen op de stichting van gemeentelijke distributiebedrijven, omdat de gemeenten veel voordeeüger konden ex- ploiteeren en een gemeentebedrijf bij zijn ta- riefsbepaling meer dan het P.E.N. Tekening zou kuimen houden met de behoefte der plaatselijke consumenten. NTu de gemeenten het P E N. op de been hebben geholpen, wordt het roer omgegooid en het wordt den gemeenten, die nog een eigen distributiebedrijf hebben, onmogelijk gemaakt voordeelig te explorteeren. In het verslag over 1931 wordt met groote voldoening melding gemaakt van het toene mende stroomverbruik voor huishoudelijke doeleinden in het laagspanningsgebied; dat is het gebied, waar het P.E.N. rechtstreeks aan huis levert. Door lage tarieven wordt dit ruime verbruik mogelijk gemaakt en in de hand gewerkt; gedurende een deel van den dag en bovendien van 11 uur 's avonds tot 7 uur 's morgens wordt stroom geleverd te gen 2'/i cent per k.W.h. De engros-srroomafnemende gemeenten ge ven haar consumenten deze voordeelen niet; zoodat het P.E.N. in zijn laagspanningsge bied de aangrenzende gemeenten, die ever eens den provincialen stroom afnemen, con currentie aandoet. Maar als men nu bedenkt, dat die gemeenten, behalve een vergoeding voor maximale belasting, aan het P.E.N. een stroomprijs moeten betalen van 2.4375 tot 4.5 cent per k.W.h., zoodat zij in de onmogelijk heid verkeeren om hun consumenten van een zoo voordeelig dag- en nachttarief te laten profiteeren als de afnemers in het laagspan ningsgebied kennen, dan ligt de vraag voor de hand of hier eigenlijk wel van een eerlijke concurrentie kan worden gesproken. Het P.E.N. heeft in het laagspanningsge bied, zijn gunstige tarieven Ingevoerd in net belang van de consumenten. Van een over heidsbedrijf mag men niet anders verwach ten. Maar de inwoners van de 52 gemeenten, waar het P.E.N. niet rechtstreeks aan huis levert, zijn ook zij 't indirect afnemers van den stroom van het provinciale over heidsbedrijf. Waarom telt het belang van die afnemers niet? Waarom laat het PE.N., door die ge meenten hooge tarieven te doen betalen, deze afnemers verschoond blijven van de terecht aangeprezen voordeelen van het ruime ver bruik van stroom voor de huishouding? Als centralisatie nuttig en noodig is in het belang van de consumenten dan is het gewenscht dat de Staten zich daarover uit spreken. Het P.E.N. heeft voor 1932 een winst ge raamd van 900.000. Tot deze winst zullen de laagspanningsgebieden met 14.000 bij dragen; de winst wordt dus feitelijk gemaakt door de groot-industrie en andere groot-ver bruikers en door de en gros afnemende ge meenten Zoodat o.a deze gemeenten net P E N. in de gelegenheid moeten stellen om in de rechtstreeks bediende gemeenten lage tarieven te kunnen handhaven De motie-Hooy wü nu de winst met f 500.000 verminderen om de tarieven te ver lagen en er uniformiteit in te brengen. Ged. Staten zullen vóór de najaarezitting prae-advies over deze motie uitbrengen Zijn onze inlichtingen juist, dan zal het antwoord van Oed. Staten in zoover gunstig zijn. dat zij verlaging der tarieven zullen aan kondigen; echter niet tot een to'aai bedrag wan 500.000. BOVENKARSPEL. Op de 5e bollenveiling van de Bloem- DOllenveilingsvereeniging „Westfriesland" bedroeg de aanvoer ongeveer 9 millioen stuks. Voor deze veiling bestond flinke be langstelling; de handel was vlug. ZUIDERMEER. Tengevolge van hooibroei is een hooi schelf, staande op het erf van den veehou der N. van Diepen afgebrand. De brandweer wist het belendende perceel te sparen. Op de bestuursvergadering van de Kring der Gezinsverpleging werd over den toe stand der Vereeniging gesproken. Duidelijk bleek uit de ingekomen rapporten hoe nut tig het werk der Vereeniging is. Door on derlinge samenwerking toch wordt een goede verpleging in eigen huis door een bevoegd zuster, een werkelijkheid waarover velen zich verblijden. Wil dit mooie werk in stand blijven, dan zal het noodig zijn, dat naast den steun dien men krijgt van de gemeente en enkele ins el - hingen vin armenzorg, meerdere particulie ren dit nuttige werk steunen en in stand hou den Er zal een actie gevoerd worden om tn de toekomst dit mooie werk te steunen Dit kunnen velen van welke gezindte of kerk oo. en wij spreken de hoop uit dat velen aan den oproep van het bestuur gevolg zullen geven Zooals bekend, is de vereeniging neutraal en strekt zijn zegenrijken arbeid uit over de ge- beele gemeente. Zondagmiddag half drie gaf het R. k. Fanfarecorps „St. Caecelia'M op het veilmg- terrein van „it Willebrordus'', een co neer van de V. V. V. dat Vrijdagavond door het ongunstige weer, niet doorging Er was veel publiek aanwezig, dat het concert op prijs stelde en dankbaar applaudiaeerde In de vergadering van de afd Heiloo van de Nationale Oranjebond, heeft de door de vergadering benoemde commissie, bestaan de uit de heeren Brand, Meilink en Nijdam de volgende plannen voor de feestelijkheder op 31 Augustus ontworpen. 1. Rondgang door het dorp, de kinderen zullen worden verzocht met vlaggetjes of rn aardige costuumpjes te verschijnen. In over leg met de commissie zullen voor de aardig ste kleeding prijsjes beschikbaar worden ge steld. 2. Kinderspelen, waarvoor het Heuooer- bosch zal worden aangevraagd. Voorts zal de Oymnastiekvereeniging „D. O. V. E. S." en het onderwijzend personeel om medewerking worden verzocht. Een en ander behoudens goedkeuring der autoriteiten. Het program ma der kinderfeesten is als volgt: Jongens van 6—7 jaar autopedwedstrijd en vliegende Hollanders eierloopen of zakloo- pen. 8—9 jaar zakloopen, touwtrekken 1011; jaar hindernisloopen en hindernisfietsen bo ven de 11 jaar hindernisfietsen en estafette loop. Meisjes van 67 jaar eierloopen, balspel, 8—9 jaar zakloopen, balspel, 1011 jaar, zakloopen estafetteloop, boven de 12 jaar es tafetteloop, hindernisfietsen. Het is natuurlijk niet zeker dat alle spelen gehouden worden. Dit hangt hoofdzakelijk van de deelname af. Zij die zich vóór 13 Augustus aanmelden, behoeven geen inleg- geld te betalen. Aanmelding kan geschieden bij de heeren Th. B. Brand op Kapel en H Nijdam, Nic. Beetsweg I 12, tusschen 79 uur 's avonds. De burgemeester gaf toestemming om met lijsten rond te gaan. NIEUWE NIEDORP. Naar we vernemen wordt met ingang van 8 Augustus a.s. de tweede postbestelling (de middagbestelling) voor de geheele gemeente opgeheven. De hulppost is tegen dien datum Zondagmiddag werd van uit onze gemeente door de afdeeling der s. d. a. p. en door den Bond van landarbeiders een optocht met vaan dels samen gesteld om deel te nemen aan de demonstratie te Alkmaar. Door enkele kleine tuinders werd daaraan mede deel genomen, wat langs de gemeente veel belangstelling trok. Het geheel vormde een groep van ruim 80 per sonen, doch gezien de groote werkloosheid in de gemeente en den noodtoestand in de tuin- dersbedrijven had men mogen verwachten dat de deelname grooter was geweest. Wanneer men actie wil voeren voor betere toestanden is samen werken en eendrachtig optreden ten zeerste noodzakelijk. Het geheel had een zeer ordelijk verloop. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Hooibroei. Zaterdagmiddag is men in den hooiop- slag van den veehouder Oerritsen aan den Zeeweg (tusschenwijk) begonnen met het verwijderen van het hooi. De brandweer die spoedig ter plaatse was legde een slang uit waarmee het vuur be dwongen werd. Een troostelooze aanblik bood het hooi aan op het erf op den Zondag waarlangs tallooze fietsen en auto's zich naar zee bewogen. Een paar voer hooi, grootendeels zwart geblakerd lag aan den weg, terwijl ook het inwendige van den hooi berg door den broei voor voer ongeschikt is. Voor den eigenaar beteekent dit een scha depost van ruim 800, waarvan nog afge wacht dient te worden in hoeverre de assu rantiemaatschappij deze schade voor hare rekening wil nemen. TEXEL. Kapitein plotseling doodgebleven. Vrijdagmiddag was het s.s. De Dageraad juist gereed om de reis van 12.30 uit Den Hel der te aanvaarden, de touwen waren reeds losgeworpen, de heer L. Kaan, die als kapitein dienst deed, had juist in den stuurstoel plaats genomen, toen hij plotseling neerviel. De he vig ontstelde bemanning schoot toe, maar kwam lot de verschrikkelijke ontdekking, dat de dood reeds was ingetreden. Natuurlijk was de ontsteltenis zeer groot, de boot legde weer aan en de dienst werd ditmaal niet uit gevoerd. De heer L. Kaan was 25 jaar lang stuur man op debooten van T.E.S.O. en deed, op de tusschenreizen dienst als kapitein. Zoowel onder de bemann nj als bij de passagiers 9^* gemoedelijke zeeman zeer gezien. Vrijdag is weer op twee plaatsen sterke hooibroei geconstateerd, te Oudeschild op de boerderij van den beer P. Dalmeijer en op Zuid-Haffel in een schelf nabij de woning van den heer C. Hm. Op de laatstgenoemde plaats was 't brandgevaar zoo groot, dat de brandspuit van den Burg werd aangevoerd, om bij 't uitbreken van brand direct aanwe zig te zijn. Vrijdagmorgen, de dag van het school feest, was aangebroken. Grauw-grijze wol ken joegen door het luchtruim, een aanhou dende regen plensde neer. Menig kindemeus- je werd tegen de ruiten platgedrukt, om de lucht te inspecteeren. Met een bezwaard hart keken de moeders naar buiten, boj>ende, dat het nu eindelijk eens droog zou wonden. De commissieleden keken wanhopig, wat moes ten ze in zulk weer met zooveel kinderen .aan vangen? Een claxon liet zich hooren en de prachti ge K.A.C.O.-bussen reden het doro binnen I met gejuich door de kinderen begroet, deerde hun een beetje regen, ze gingen ut met de bus immers Bewonderenswaardig 's het aanpassingsvermogen der jeugd. Eerst werd koers gezet naar Bergen en vervolgens naar Schoort, waar naar harte lust genoten werd, van duin en speeltuin Gelukkig hield het weer zich goed, later werd het zelfs beelemaal droog. De commissie zag er van af de zee te bezoeken, inplaats daar van werd een voorstelling in een bioscoop bijgewoond. Wat ons daarover ter oore kwam, was niet anders dan lof. men had *un- nen lachen en dan is alles goed- Het was aan ook een hoogstvoMaan troepje kinderen, wat 's avonds mooi op tijd weer bij de ouders ar riveerde. HET VOORZITTERSCHAP VAN DEN RADIORAAD Het Hbl. schrijft hiervan o.a.: Als lid van Ged. Staten van Zuid-Holland als lid van enkele staatscommissies, heeft de heer Van Boeyen ongetwijfeld zijn verdien sten, maar de vraag is of hij in de positie van dr. De Visser wou treden, én naar bin nen als voorzitter van een college, waarin belangrijke representatieve figuren een plaats hebben gevonden én naar buiten als nationale figuur tot behartiging van een na tionaal belang, dat boven het belang gaat eener bepaalde partijgroepeering in de Ne derlandsche politiek. De benoeming van den heer Van Boeyen op déze plaats heeft ons dan ook eerlijk ge zegd verwonderd. Hoe is zij te verklaren? Is Nederland zoo arm aan nationale figu ren, dat de heer Van Boeyen in de termen moet komen om dr. De Visser op te volgen? Óf ligt de quaestie anders? Heeft de Ra dio-Raad als algemeen adviseerend college zijn taak in hoofdzaak volbracht? Gaar het nog maar om enkele administratieve kleinig heden en is een president-administrateur thans voldoende om de zaken loopende te houden? Of ligt de grond der benoeming toch nog dieper verscholen in de op radio gebied zoo enghartige politiek van den minister van Waterstaat? Moest 't chr.-historisch element beter dan onder Dr. Visser mogelijk was, daaraan worden vastgeklonken? DE NOOD IN DEN WESTFRIESCHEN TUINBOUW. Ineenstorting der bedrijven bin nen enkele weken, als niet spoe dig geholpen wordt. De commissie uit de Westfriesche gemeente besturen, bestaande uit de burgemeesters van Andijk, Blokker, Broek op Langendijk, Orootebroek en Obdam, heeft een adres ge zonden aan den minister van economische zaken en arbeid, waarin erop gewezen wordt dat men binnen enkele weken voor een vol slagen ineenstorting staat der tuinbouwbe drijven, met stopzetting der productie. Deze catastrophe dreigt bijna universeel, dus ook voor die tuinbouwbedrijven, die in 1930 en 1931 niet aanvroegen voor provinciaal- en rijkscrediet en thans hun laatste geld in de ze moeilijke jaren geofferd hebben. Alleen regeeringshulp tot instandhouding der tot voor kort nog zoo bloeiende tuinbouwbedrij ven kan afdoende redding brengen. De com missie doet een dringend beroep op den mi nister om spoedige hulp in den vorm van toeslag tot productiekosten op de voornaam ste tuinbouwproducten met terugwerkende kracht van het begin der aardappelcam- pagne. DUITSCHLAND EN ONZE BOTER Geen reden tot juichen. Dat er voorshands nog héélemaal geen reden is, om te juichen over het accoord tus schen de Duitsche agrariëre en de export industrie inzake de boterpolitiek (op welke basis straks onderhandelingen tusschen Duitschland eenerzijds, Nederland, Denemar ken en Finland anderzijds, zullen worden aangeknoopt) is óók het oordeel onzer Neder landsche coöperatieve zuivelindustrie E(ygenraam), handelsconsulent dier orga nisatie, schrijft: „Het had reeds in de bedoeling van het kabinet-Bruening gelegen tot deze besprekin gen over te gaan, zij zijn echter door de ver andering van kabinet en door de conferentie van Lausanne aanmerkelijk vertraagd. Bij deze onderhandelingen schijnt men van de zijde der Duitsche regeering het accoord tusschen den Duitschen landbouw en de exportindustrie, waarop boven gewezen werd, inderdaad als basis te willen nemen. Dat komt dus neer, de berichten dienaan gaande houden hardnekkig aan, op: 1. afschaffing van het gelijke aouane-con- tingent van 5000 ton (daarvoor zou Finland afstand moeten doen van het bepaalde in hef handelsverdrag van Augustus 1930). Van Duitsche zijde schijnt men er van uit te gaan, dat Nederland en Denemarken bereid zijn om door concessies hunnerzijds Finland tot een tegemoetkomende houding een handje Pe2: verhooging van het invoerrecht van 50 Mark per 100 KTT tot- zooalt.thans ge meld wordt - 75 Mark per IOCI K.O, 3. Het toekennen aan ieder land van een contingent, dat tegen dit tarief van 75 Mark mag worden ingevoerd. Dat contingent zal Zr iederland in overeenstemming worden gebracht met zijn boterleveringen aan Duitschland in vroeger jaren Bij deze regeling zullen dus, zooals wij vreesden, de valutatoeslagen op Deensehe en Finsche boter worden afgeschaft, hetge n voor ons land zou beteekenen een ïnvoerrech- verhooging van 50 op 75 Mark en voor de Finse'; en Deensehe valutaboters een invoer- rechtverlaging van 86 op 75 Mark. Bij een dergelijken staat van zaken, een nog hooger invoerrecht, de geringe koop kracht van het Duitsche publiek en de af schaffing van de valuta-rechten, zou het pro- portioneele contingent voor de Nederlandsche botermarkt een voordeel op papier zijn Elders schrijft het blad: „Gesteld, dat de Nederlandsche grief recht wedervaart, en de toekomstige Duitsche boterpolitiek in staat stelt ons evenredig aan deel in den Duitschen boter-import in te voe ren, dan moet men er zich wel van bewust zijn, dat onze boter-kwestie met Duitschland niet wordt opgelost door wijziging in Duitschlands boterpolitiek alleen! Voor den Rus of den Deen moge dat misschien zoo zijn Die schijnen nog uit andere vaatjes te kunnen tappen dan uit de Duitsche Divsenbewirt- scnafiung om betaling voor hun boter te krij gen. Doch met Nederland beleeft Duitsch land nog steeds het feit, dat wij met een arm zalige fractie van onze normale vorderingen uit de export, welke onzen exporteurs door de Duitsche Devisenbewirtschaftung wordt voortgezet, genoegen moeten nemen. Het is duidelijk, dat onder deze omstandigheden voor den Nederlandschen boterexporteur, en voor Nederland de voor ons land meest ideale boterpolitiek van Duitsche zijde ons niets baat". DE AARDBEIEN-CAMPAGNE IN KENNEMERLAND. Ongunstige resultaten. De aardbeiencampagne in Kennemerland is ten einde; de resultaten zijn zeer teleur stellend. De doorsneeprijs was. blijkens cijfers in het Hbld., nog weer lager aan net vorige jaar en bedroeg 16.41 per 100 K G. tegen 17.81 In 1931. In totaal werden dit jaar te Bever wijk 33 speciale aardbeienveilingen gehou den. Bij de r.k. tulndersvereeniging „Kennemer land", de belangrijkste veiling, bedroeg de aanvoer in totaal 1.467.201 K.G. met een om zet cijfer van 238.037. Het vorige jaar wa ren deze cijfers respectievelijk 1.301.784 K.0. en 226.794. Aan de „Beverwijksche Export veiling" bedroeg de aanvoer dit jaar 820 000 K.0. met een omzet van 137.234. Aan de „Vrije Groenten- en Fruitveiling werd 493.843 K.G. aangevoerd met een opbrengst van f 81.047.14. De aanvoer aan de gezamenlijke veilingen heeft dus bedragen 2.781.044 K.G.,; het totale omzetcijfer was 456.318.44. Het vorige jaar waren deze' totaalcijfers 2.459.144 K.G. en 438.036. Deze cijfers hebben uitsluitend betrekking op de aanvoer aan de speciale aardbeien veilingen. Daar ook tusschen de groenten door aardbeien geveild worden, kan bij het totaalcijfer nog wel een hoeveelheid van 200.00 OK.G. gevoegd worden, die op andere wijze geveild is. Ter vergelijking laten we de totaalcijfers van de vijf voorgaande jaren volgen: 1927 aanv. 3.652.400 kg, opbr. 1.196.400; 1928 aanv. 3.015.600 kg, opbr. 1.437.000; 1929 aanv. 1.905.000 kg, opbr. 1.580.416; 1930 aanv. 2.060.054 kg, opbr. 658.318; 1931 aanv. 2.459. 144 kg, opbr. 438.036. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt Mijnheer de Redacteur! In de Vee- en Vleeschhandel van Dinsdag 26 Juli 1932 komt een bericht voor, dat geplaatst is op verzoek van den heer S. Kramer, Secr. der Afdeeling Noord-Holland van den Nederl. Bond an Veehandelaren, dat de raad der ge meente Purmerend in zijn 1.1. gehouden vergadering op verzoek van genoemden Bondsafdeeling, heeft besloten, ver schillende markt- en hokkengelden zul len worden verlaagd en de hokkengel den voor schapen geheel zullen verval len, zoodra hierop de Koninklijke goedkeuring is verkregen. Do heer Kramer voegt hieraan nog toe,, dat het een mooie reclame is, ver- eenigd veehandelaar te zijn, omdat een enkeling zulks niet kan bereiken, of ge daan kan krijgen. Het is zeer juist dat een enkeling mo menteel niets kan bereiken, maar 't is absoluut onjuist, dat bovengenoemd be- sluit is genomen, op verzoek van de afd. N.-Holland van den Bond van Veehan delaren. Uit de raadsverslagen, betrekking heb bende op de herziening der marktgeb den is zeer duidelijk gebleken, dat af reeds in September 1931, door de Ver eeniging tot onderlinge verzekering v&n slachtvee te Purmerend, tan adres om herziening der marktgelden is gezon den waaraan op verzoek van deze ver eeniging door tal van diverse vereeni- gingen en afdeelingen van de Holl. Mij. van Landbouw adhaesie is betuigd. Nu is 't wel 't goed recht van den ijverigen sec. van de Bonds-afdeeling N.-Holland om reclame te maken en te strijden voor zijn vereeniging, doch dan moet men dit doen met juiste en eigen middelen, maar men moet niet gaan pronken met de veeren van anderen. Met vriendelijken dank voor de op- name, Hoogachtend, C. LAKEMAN Ez. Secr. Purmerender Veefonds. Heiloo, 29 Juli 1932. ALKMAAR, 30 Juli 1932. Zeer geachte Redactie, Ik weet niet hoe het in Alkmaar is gesteld met het vlagvertoon op nationale feestdagen. Ik ben daarvoor nog te kort ingezetene dezer stad. Ik zou echter niet weten, waarom Alk maar een uitzondering zou moeten maken op andere gemeenten, waar het opvallend is, dat men op die dagen steeds minder vlaggen ziet. En niet alleen op „nationale" feestdagen, maar ook op feestdagen, die meer een „stede lijk" karakter dragen. De kosten en dikwijls ook de moeite, ver bonden aan het uitsteken van een vlag, zijn als oorzaken aan te wijzen. Nu trok één dezer dagen het volgende be richt in het „Rotterdamsch Nieuwsblad" mijn aandacht: In Rotterdam is een commissie gevormd die het betreurt, dat in de laatste jaren het vlagvertoon op nationale feestdagen zoo sterk achteruitgegaan is. Hier en aaar ziet men nog eens een vlag wapperen, doch aan de meeste gevels ontbreekt de vaderlandeche driekleur. Als oorzaak daarvan beschouwt de commissie het feit, dat de burgerij nu een maal, bij het hooren van het woord „vlag", denkt aan iets geweldig groots en duurs. Wanneer mijnheer A. een reusachtige vlag uit het zolderraam heeft hangen, durft mijn heer B., die naast A. woont, niet met iets kleiners voor den dag te komen. Maar wat doet het er toe, zegt de commissie, of een vlag groot of klein is, als het maar een vlag is Niet de afmetingen der vlaggen werken mede tot de feeststemming, doch het aantal. Wat vlagvertoon aangaat, wint de kwantiteit het altijd van de kwaliteit. Ja maar, werpen velen tegen, hoe moet ik een vlag uitsteken? 't Is allemaal veel te lastig. Ik zal het Oranje maar in mijn hart ronddragen, dat is net zoo goed! Bij een persconferentie vertelde men, dat het buitenland over het algemeen veel klei nere vlaggen gebruikt dan wij. Een dame, die pas in Rome was geweest, had vlaggen zon der stok uit de vensters zien hangen. Anderen merkten op, dat in Parijs de gevels drape rieën krijgen. Het is nu de bedoeling van de commissie om een standaard-model voor een vlag in te voeren, waarvan de afmetingen bedragen 1.50 bij 1 Meter, met een stok van 215 Meter en een daarbij behoorenden ijzeren stokhouder. Schaft ieder zich zooiets aan ('t kost, alles bij elkaar, niet meer dan 3.75), dan zal de stad er op den eerstvol- genden Koninginnedag recht feestelijk uit zien. De vlaggestokhouders eenvoudige aluminium-kleurige ijzeren buisjes, kunnen in vier verschillende standen aan elk kozijn be vestigd worden. De vlag wordt erin vastge houden door een veer; muurvast. Het adres van de commissie, welke het „V'ag Meer!" tot leuze heeft, is Willem Buvtewechstraat 225c te Rotterdam Het hierin ontwikkelde plan had'dadelijk mijn volle instemming en al was mijn eerste aandrangf, bij de Rotterdamsche commissie een standaardvlag te bestellen, later dacht ik, dat het wellicht beter zou zijn, wanneer Alk maar een eigen Commissie zou hebben, die de vlaggen en de stokken dan zelf zou kun nen aanschaffen en distribueeren De Alk- maarsche leveranciers zouden dan de voor deelen, aan den verkoop verbonden, zelf kun nen genieten. Is hier in Alkmaar, zoo is mijn vraag, niet een vereeniging, die de zaak ter hand zou kunnen en willen nemen? De Rot- terdamsche commissie zal ongetwijfeld alle inlichtingen willen verschaffen. Wanneer U, geachte Redactie, het boven- zmTIL lui *al wi,len °Pnenien, dan zeg ik U daarvoor vriendelijk dank. Hoogachtend, ESSER. 79- ~^aar, .h,t muisje scheen maar niet op te vvÓUiT en Tunneltje vond het natuurlijk erg leuk. Een kabouter *i 5 al met een afgunstig gezicht te kiiken Fn -r ?n<I erg dol was, Lid en ze op en danste' he" mui.ie oo h"T met de anderen. Zoo bleef er een leuke ItS1 - -P .beurt zaal hangen en de oude kabouter vond het zelf oók fijn dït kon je goed aan zijn gezicht zien. 1 komen°dansenze^ "ui"'®1 fcns waarom het muisje hier ie maar e.n, érUll J Pkabou «baa* eindelijk. Laat z. het «elf muisje, dat ze m ar P'ePstemmetje vertelde het recht kwamen *11 Wat ®ten voor baar broertjes had. Di- lekkers en zoo ui nu ,,ute.r'|es »anloopen met mandjes vol haar huisje teru£ mutsje met een heele hoop eten naar

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6