Aqmda fBucqediike Stand Rechtszaken £aatsle betichten JCeck Schooi Stad en Omgeving. UleecAecicht Artikel 6 regelt de beslechting van BOMAANSLAGEN EN GEVECHTEN IN DUITSCHLAND. Donderdag 4 Augustus. 7.30 uur, Cinema America in: 1. Droog Chicago (kracht); 2. De koning van den Con- go (avonturen), seriefilm; boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De bende van de Trans Atlantic (sens.); bo ven 18 jaar. 2.30 uur en 7.30 uur. Victoria-Theater: 1. Romance (drama), 2. De Harlekijn (come- die)elke leeftijd. 8 uur, 't Gulden Vlies, vergadering groen- tenhandelaars 8.30 uur, beiaardconcert van derf Waagto ren, door P. A. van Langen. Hippische feesten te Midden-Beemster. koming van een grootere vrijheid aan ruilverkeer een der voornaamste voor waarden is voor het herstel van de wel' vaart in de wereld; wenscbende in dere richting een ge meenschappelijke actie te ondernemen, waaraan alle staten sullen kunnen deel nemen, en op deze wijze mede te werken tot het herstel van den algemeenen eco- nomischen toestand: Hebben besloten «en verdrag tot ver mindering van handelsbelemmeringen te sluiten", enz. Artikel 1 luidt als volgt: f „De Hooge Verdragsluitende Par tijen verbinden zich om niet over te gaan, in haar wederzijdsche betrekkin gen, tot verhoogingen van invoerrechten boven het peil van rechten, bestaande op den datum van onderteekening van dit verdrag noch tot de instelling van rechten, niet bestaande op dien dag. De Hooge Verdrag sluitende Partijen komen overeen om niet over te gaan tot eenige verhooging van beschermend ka rakter van haar invoerrechten, noch tot eenige instelling van nieuwe bescher mende rechten, ten aanzien van goede ren van derde Staten, waarmede zij ge bonden zijn door handelsverdragen, be halve in het geval, dat deze Staten, door een nieuwe verhooging van tarief muren of verzwaring der handelsbelem meringen ernstig afbreuk zouden doen aan de Hooge Verdrag sluitende Par tijen". Artikel 2 bepaalt: „Do Hooge Verdrag sluitende Partijen verbinden zich in haar wederzijdsche betrekkingen, haar invoerrechten ge leidelijk te verlagen overeenkomstig de volgende bepalingen: De invoerrechten zullen op het oogen- blik van de inwerkingtreding van dit verdrag worden vorlaagd met 10 pCt. van het tarief, bestaande op den datum der onderteekening van dit verdrag; deze verlaging zal één jaar later wor den gebracht op 20 pCt. van dit tarief, twee jaren later op 30 pCt., drie jaren later op 40 pCt. en vier jaren later op 50 pCt. van dit tarief. De invoerrechten zullen niet behoeven te worden verlaagd benéden 50 pCt. van het tarief, bestaande op den datum der onderteekening van dit Verdrag, noch beneden een peil, overeenkomende met ■4 pCt. ad valorem voor halffabricaten en 8 pCt. ad valorerfi voor afgewerkte pro ducten". Artikel 3 behelst o.m. het volgende: „Dc Hooge Verdrag sluitende Partijen verbinden zich, onder elkander geen en kel nieuw verbod of geen enkele nieuwe beperking van den in- of uitvoer toe te pasoen, noch een enkelen nieuwen maat regel tot reglementeering te treffen, die als gevolg zou kunnen hebben, het wederzijdsche ruilverkeer te belemme- ren Volgens dit artikel behouden de par tijen zich evenwel het reeds voor over te gaan tot de algemeen als noodzakelijk erkende reserves zooals verboden of beperkingen met betrekking tot open bare veiligheid, zedelijke of humani taire gronden, vervoer van oorlogsmatc- rieel, volksgezondheid en voedselvoor ziening, in- en uitvoer van edele me talen, papiergeld en effecten (met uit zondering van de maatregelen voor be toezicht op deviezen) staatsm.nopoi.es enz Voorts bepaalt artikel 3: „Andererzijds, in het geval, dat het ruilverkeer tusschen de Hooge Verdr -g sluitende Partijen ernstig beroerd zou worden door abnormale omstandig heden, heeft ieder der Hoogs Verdrag sluitende Partijen de bevoegdheid, den in- of uitvoer te beperken, onder voor waarde evenwel, dat een contingent zal worden vastgesteld, dat in beginsel en behalve in uitzonderingsgevallen, niet lager zal kunnen zijn dan 100 pCt. van het gemiddelde der ingevoerde of uitge voerde hoeveelheden gedurende normale jaren. De Hooge Verdragsluitende Partijen verbinden zich, in haar wederzijdsche betrekkingen, te doen verdwijnen, zoo dra de omstandigheden zulks zullen veroorloven, de op den datum der on dertekening van dit Verdrag bestaande verbods-of beperkingsmaatregelen of maatregelen tot reglementeering, onder voorbehoud van de hierboven vermelde uitzonderingen". Artikel 4 luidt: Ten einde zooveel mogelijk de toepas sing van dit Verdrag te vergemakkelij ken, behouden zich de Hooge Verdrag sluitende Partijen voor, bij in- of uitvoer- certificaten van herkomst of bestem ming te eischen. Zij zullen zich te voren verstaan om trent de wijze, waarop zij bedoeld re gime zuilen instellen. Met hetzelfde doel zullen zij het eens worden omtrent het aanvaarden van gemeenschappelijke tariefnaamlijsten". Artikel 5 bepaalt: De Hooge Verdragsluitende Partijen verbinden zich, in baar wederzijdsch ruilverkeer de onvoorwaardelijke en on beperkte behandeling van de meestbe- gunstigde natie toe te passen. I geschillen ^ie uit dit Verdrag mochten ontstaan. Krachtens artikel 7 is dit verdrag voor den tijd van vijf jaren gesloten In de volgende alinea's zijn de opzeggings termijnen geregeld. Artikel 8 bepaalt, dat Iedere derde Staat de bevoegdheid zal hebben, toe te treden tot dit verdrag op voet van ge lijkheid met de Staten die het Verdrag onderteekend hebben. In de verdere alinea's wordt geregeld de wijze waar op de vreemde Staat kan toetreden. Artikel 9 behandelt de ratificatie van dit verdrag. Artikel 10 behandelt de eventuëele toetreding van overzeesche gebieden, koloniën of gebieden onder mandaat van de verdragsniitende partijen. In het protocol wordt aan den fiscus der betrokken landen zekere vrijheid gelaten met betrekking tot de zuiver fiscale maatregelen. Voorts zijn daarin enkele douane-technische kwesties onder geregeld. Een toegevoegde verklaring regelt het slechts van bijzondere overeenkomsten (waartoe alle Staten onverschillig of zij al dan niet partij zijn, bij dit Verdrag zullen toetreden), ten doel hebbende de invoerrechten op bepaalde goederen te verlagen volgens andere richtlijnen dan die voorzien in artikel 2. Bij de onderteekening van dit verdrag hebben de minister de verklaring afge legd, dat hun regeeringen zich vrij zul len beschouwen, eventueel maatregelen van fiscaal karakter te nemen tijdens den termijn tusschen de onderteekening en de inwerkingtreding van het onder havige verdrag. Van den tekst van dit Verdrag is door de Nederlandsche diplomatieke verte genwoordigers mede namens de Luxem- burgsche Regeering, mededeeling ge daan aan de regeeringen van Staten, waarmede Nederland resp. Luxemburg een handelsovereenkomst op voet van meest begunstiging heeft gesloten. ALKMAAR. GETROUWD: Bijn Heertjes en Grietje Schipper. Si mon Willekes en Anna Kager. Wilhelmus Dingerdis en Petronella Teileman. GEBOREN: Alexander Andreas, z. van Jan Burkunk en Carolina Karseboom. Johannes Maria, d. van Nicolaas Kager en Anna de Boer. OVERLEDEN: Volkert Hoorns, 43 jaar. TEXEL. (Juli). Geboren: Foekje, d. van Pieter Mein dertsma en Fietje IJbema. Cornelis Pieter, z. van Simon Cornelis Witte en Cornelia Agatha Witte. Antje, d. van Simon Pieter Troost en Aaltje Lap. Elisabq^h Engelina, d van Jacobus Adrianus Dros en Lientje Witte. Aaltje, d. van Johannes van der Bij en Grietje Doldersum. Anthonius Petrus, z. van Anthonius van Heerwaarden en Aga tha Zoetelief. Bernardus, z. van Dirk Witte en Hendrica Witte. Marinus Johan nes Cornelis, z. van Cornelis v. d. Dorpel en Jacomina Jakobsen. Aagje Cornelia, d. v. Simon Knol en Dieuwertje de Ridder. Antje, d. van Dirk Cornelis Kooij en Dirkje Kuijper. Annigje Petronella, d. van Egb van der Burg en Aaltje Koning. Ondertrouwd: Jan Snitjer en Frouw- tje Dogger. Albert Backer en Jannetje van Putten. Hendrik Willem Hoogerheide en Geertje Bakker. Jan Lok en Barber Rctper. Dirk Biesboer en Jannetje Catha- rina Eelman. Jacobus van der Vliet en Ja- coba Mina de Bloois. Getrouwd: Jan Snitjer en Frouwtje Dogger. Leendert Jan Pieterse en Aafje Burgman. Overleden: Trijntje Arkema, wed. van Thomas Thomassen. Martje Schagen 40 jaar, wed. van Jacob Sieds v. Dijk. Lam mert Jakob Kaan 63 jaar, geh met Martje Duinker. CASTRICUM (Juli) Geboren: Maria Elisabeth d. van S. Beentjes en J. Boots. Getrouwd: Alphonsus M. H de Jongh en Helena A. Koopman. - Overleden: Nelia Margrieta Lasthuis, 77 j. won. te Amsterdam. Johanna Catha- rina van Es, 29 j., won. te Haarlem. HEILOO (Juli.) Geboren: Aaltje, d. van Jacob de Vries en Jantje Dirkje van Essen. Johanna Maria, d. van Petrus Kuijper en Anna Maria Baltus. Johannes Hermanus Maria, z. van Johannes Wil helmus Linssen en Johanna Regina Kalbman. Atze Albert, z. van Lam mert de Vries en Aaltje Bouwes. Bet tij Judith, d. van Samuel Menist en Marianne Ansel. Luitje, z. van Poulus Spaans en Maartje Scholten. Johan nes Simon, z. van Adrianus Kleef en Eli- sabeth Agatha Reus. Zwiertje, d. van Gerbrand Oldenbroek en Marrigje ten Hoeve. Johannes, z. van Hermanus Rotteveel en Maria Petronella Romijn. Meinardus Joseph, z. van Martinus Jozef Klaver en Guurtje Kuijs. ACor- nelia Trijntje Elisabeth, d. van Willem Franciscus Kappers en- Margaretha Buschhoff Anna Wilhelmina. d. van Dirk Bakker en Wilhelmina Engelina Daans. Petrus Theodorus z. van Ja cobus Joseph de Graaff en Dieuwertje van Veen. Wijnanda Hendrika, d. van Cornelis Kaandorp en Anna Maria Win der. Ondertrouwd: Nicolaas Bakker en Eva Müller. Johannes Cornelis Hollander te Limmen en Johanna Ma- thilda van Schooten. Hermanus Lan- gedijk te Abbekerk en Siebertha Maria Koppes. Anthonius Cornelis Voorn te Uithoorn en Catharina Hillegonda IJpe- laan. Ralhp Geerlings te Alkmaar en Anna Brommer, Getrouwds Nieolaas Bakker en Eva Müller Overleden: Suzanna Catharina Stuifbergen. 4 dagen. Catharina «eer- truida Admiraal, echtgen. van Maximi- lianus Nuijena, 28 jaar Anthonius Martinus Ruijters. 89 jaar. Elisabeth Bakker, 15 jaar. Jantien Moes. echt- genoote van Hendrik Talsma, 68 jaar. EGMONDBINNEN (Juli) Geboren: Petronella Johanna d. van J. Nijtnan en C. van der Molen. Joanna a. van Cornelis Hof en Agatha Schuit. Hen- drikus Augustimis z- van W. Kooyman en M. B. Nooteboe (won. te Wervershoof). Getrouwd: Petrus VekH te Castricum en Hendrika Schuit. Overleden: Johannes Simon Witte brood, 1 j. Johannes Theooorus Klooster. 69 j. Martinus Hendrik»» Houtenbos. 0 mnd. Jan Blokker, 38 j. Catharina Eli sabeth Ruiter, 17 mnd. SINT PANCRAS (Juli) Geboren: Johanna Catharina d. van W. Kloosterboer en C- J. Hendrifcse Joba^- nes Marinus z- van Gerdint» de Waal en M. Glas. Getrouwd: Pieter van Stipriaan en Anna Ringnalda. Overleden: Simun Gunder, 63 j. Pieter Deutekom, 85 j., wed. van Cornelisje Kroonenburg. HEERHUOOWAARD (Juli) Andréas Jacobus z- van A. Roose en E. A. Kaptoin. Cecilia Theodora d. van P. van Lange nen G. Schaap. Theodorus Johan nes z. van W. Dekker en A. M. Roozendaal. Elisabeth d. van J. Snoek en C. A. Laan. Cornelia d. van N. Proers en A. Kieft. Maria Catharina d- van C. Koppes en D. De- lis. Anna d. van H. J. Schermer en G. Pluister. Catharina Maria d. van A. Groot en M. Groothuizen. Nicolaas z- van M. v. Laneen en J. A Roozendaal, Margaretha Ursula d. van P. Mooij en U. E- Oudeman. Johannes Simon Wuifram z. van J. G. Jongkind en M. M. Jaspers. Cornelis Ge- rardus z. van C. Mul en M. Verwer. Anna Maria Magdalena d. van J. Schouten en L. Schilder. Petrus z. van C. Schouten en G. Beers. Petrus Johannes z. van J. Keuning en P. Komen. Adriana d. van G. Groot en C. H. Barhorst. Neeltje d, van K. Modder en G. v. Twisk. Overleden: Johanria Klein, 73 j.f wed. A. Swinkels. Wilhelmine Helene Marie Boekwinkel. 48 j., ...vanH.—dHBYsPetru wij J.dU HEEMSKERK (Juli). Ondertrouwd; M. W. D. Rozenbroek en Gr. C, Peijs. Fr, v. Eijk en J. M, Roiing. H. Lemb en Chr. Oehrlein. Getrouwd; Jee. v. Lieshout en C, M. Groeneveld. C. de Groot en F. IJ, Schipper. J. F. M. Mulders en C. C. Beentjes. N, C. Hin en Chr. M. A. Henneman. Bevallen; H. BeentjesOverboom, z. J. Beemsterboerv, Roon, d P. Koper Vendel, d. J. v. Duivenvoorde—Zonneveld, zoon. Overleden; D. C. J. Sap, 0 jaar. J. Klinkenberg, 66 jaar, G. Henneman, 81 jaar. H. J. Numan, 35 jaar. ZUID-SCHARWOUDE (Juli). Geboren: Cornelis, z. v. Johannes Broers rn van Johanna Schouten. Petronella, d v. Arie Weel en Marie Broersen. Cathari na Johanna, d. v. Willem Zoon en Wilhel mina Bergen. Jo, z. v. Jacob Berkhout en Aloisia Brunovsky. Maria Oeertruida, d v. Pieter Kraakman en Alida Bruin. Overleden: Klaas de Geus, oud 92 jaar, weduwnaar van Neeltje Oudes. P ACHTVERM INDE R1NG. Ruim vierhonderd aanvragen in een maand te Beetsterzwaag. Hoezeer de crisispachtwet in een behoefte voorziet, blijkt wel uit het feit, dat gedurende de maand Juli j.1. het kantongerecht te Beet- sterzwaag 411 verzoekschriften zijn binnen gekomen, strekkende tot vermindering van pacht. Tot nu toe heeft de kantonrechter in 56 zaken persoonlijke comparities gehouden, waarvan slechts vijf door minnelijke schik king zijn afgedaan. DOODELIJK MIJNONGEVAL. Gisteren had op de Oranje-Nassau-mijn IV te Heerlen een doodelijk ongeval plaats, doordat de arbeider J. Mastnak te Heerier- heide bij het verrichten van reparaties in een tusschenschacht van de kooi naar beneden is gevallen. Hij werd terstond gedood. H/ slachtoffer was gehuwd, vader van drie kin deren en Oostenrijker van geboorte. Ongecorrigeerd. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 4 Aug. 1932. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 550 H.L. GASONTPLOFFING BIJ HANNOVER. Zeven personen zwaar gewond. Te Misburg bij Hannover ontstond heden morgen op het terrein van de petroleumraffi- naderij Doerak een gasontploffing, waardoor zeven personen zwaar werden gewond. i Bomaanslagen in Oost-Pruisen. In den afgeloopen nacht werd te Ortelsburg uit een auto een brandbom geworpen naar het huis van den koopman Robert Neumann. waardoor aan den voorkant een begin van brand ontstod. Verder werd een bomaanslag gepleegd op het kantongerecht te Mehlaubken, waar on bekenden een bom in den kelder van het ge bouw hadden geplaatst en van te voren van een 'an<»e lont hadden voorzien. Tegen twee uur vannacht ontplofte de bom De materieele schade is vrij genng en per soonlijke ongevallen kwamen met \oor. Gevecht tusschen communisten en nazi's te München. In den afgeloopen nacht ontstonden te Mün chen wederom botsingen tusschen communis ten en nazi's. Een werd door een scho in de borst zwaar gewond. De dader wist te om komen. Bommen gevonden. Te Wiehe vond de politie gisteren bij een huiszoeking in het communistische partij lokaal acht zeer explosieve bommen. De eige naar van het lokaal en zijn zoon zijn ge arresteerd. Bomaanslagen en gevechten in Duitschland. Op twee agen ten geschoten. In den afgeloopen nacht werd te Sosnitza door den duo-rijder van een passeerend mo torrijwiel op twee patrouilleerende politie agenten geschoten. Een agent werd in het been geraakt, de andere werd levensgevaar lijk ln den buik gewond. HET DUITSCHE RIJKSKABINET. Hedenmorgen kwamen de te Berlijn geble ven rijksministers in een kabinetszitting bij een ter beraadslaging over den binnenland- schen politieken toestand en in het bijzonder tot het nemen van maatregelen, om de rust en orde in het land te verbeteren. ERNSTIG AUTO-ONGFLUK NABIJ BELFORD. Autorijder rijdt op trottoir en doodt twee personen. Gisteren heeft in een klein plaatsje in de onmiddellijke nabijheid van Belfort een ern stig auto-ongeval plaats gehad. De chauffeur van een naderenden auto bevond zich plotse ling voor twee fietsers, die zonder licht aan de verkeerde zijde van den weg reden. Tenein de op het laatste oogenblik een aanrijding van de beide onvoorzichtige fietsers te voor komen, wierp de chauffeur het stuur van zijn wagen om, waardoor hij nog met volle vaart op een groepj'e van tien dorpelingen inreed, die voor de deur van een der huizen met elkaar stonden te praten. Een bejaarde vrouw en een kind werden op slag gedood, terwij! viif anderen zoo erstig gewond werden, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden over gebracht. De toestand van eenigen hunner is in verband met hun hoogen leeftijd, hopeloos. FILMPLANNEN VAN GRETA GARBO IN ZWEDEN? Volgens de „Dagens Nyheter" zou de Zweedsche actrice Greta Garbo voornemens zijn, de villa van den luciferskoning Ivar Kreuger, die dezer dagen verkocht zal wor den, te koopen, om zich aaar blijvend te ves tigen. De villa is gelegen in de Stockholmer Scheren. Hetzelfde blad weet voorts mede te deelen, dat Greta Garbo het plan zou heb ben om in Zweden zelf een eigen groote film studio te openen. KREUGER'S NALATENSCHAP. Verschillende processen. Het onderzoek naar de Kreuger-affaire brengt dagelijks nieuwe bijzonderheden aan het licht. Behalve de aanklacht, die gisteren tegen twee leden van de familie Kreuger aan hangig is gemaakt wegens het aandeel enbezit van „Svenska Dagbladet", worden dezer da gen eenige nieuwe aanklachten verwacht, die om bedragen van millioenen gaan. De justi tie heeft gisteren het onderzoek ingeleid tegen de acht leden van de Directie van Kreuger en Toll wegens het ontduiken van de betaling van zegelrechten bij de aankoop van aandee- len der Noord-Zweedsche goudmijn Boliden. Aangezien het object zeer groote waarde had is het ontdoken bedrag zeer hoog. Men ver wacht dat de directeuren van Kreuger en Toll in September a.s. rekenschap zullen moeten afleggen op grond van hun persoon lijke aansprakelijkheid bij de gevoerde mani pulaties. Het gisteren door de politie gepubli ceerde rapport brengt vele bijzonderheden aan het licht over de geheimzinnige beurs- manoeuvres bij Ivar Kreuger's dood en over de valsche berichten, die Kreuger eenige weken voor zijn zelfmoord zelf uit Amerika de wereld inzond. Mej. M. C. Brouwer te Hoorn is te Utrecht geslaagd voor het examen Engelsch l.o. KON1NGINNEVERJAARDAG. De Chr. Oranjevereeniging hoopt 31 Aug. a.s. den verjaardag van de koningin te vieren en tevens haar 12)4-jarig bestaan te herden ken op de traditioneele wijze in den muzieïc- tuin. Een gevierd spreker, mr. H. Bijleveld, oud-minister van marine, zal een Oranje-rede uitspreken. De medewerking is verkregen van de chr. muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" en tevens van de Alkmaarsche Drie- hoekmeisjes. Aan het einde van de feestviering een schit terend tuinvuurwerk. BRAND TE HEERHUGOWAARD. Een schuur verwoest, met alles wat er in was, o.a. een auto. Dinsdagavond 11 uur ontdekten buren brand in de aan de woning vastgebouwde schuur van den heer Stammes aan den Mid denweg alhier. Nadat de familie S. gewekt was, werd oogenblikkelijk de brandweer ge- wafJs,chuw^' terw'jl toegeschoten buren in middels de zich in 't achterste deel der schuur bevindende varkens naar béiten wisten te drijven. Dank zij het stille weer en doordat de motorspuit zeer spoedig ter plaatse was werd voorkomen, dat de woning mede aan getast werd terwijl eveneens een op het be lendende erf staan de kippenschuur van den heer Bas gespaard bleef. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.0 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 747,3 mM. t* Seidisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van 5 Augustus Zwakke tot matigen meest Westelijke windj gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Overzicht. De depressie over IJsland vulde een web nig op, doch verplaatste zich vrijwel niet. Dt hoogedruk in het Zuidwesten bleef stand hou- den. Over de Middellandsche zee ligt een on diep lage-drukgebied, terwijl zich over Oost- Duitschland en Polen een zeer actieve de- pressie bevindt, die echter Noord-Oostwaarts aftrekt Na de passeering van de gisteren genoem de secundaire, die in den afgeloopen nacht in het Oosten van ons land dichte regen bracht, is het weer ten onzent weer verOe terd en het is niet waarschijnlijk, dat er in den toestand veel verandering komt. Men mag dus rekenen op koel weer met weinig of geen regen. Over het Zuiden van Engeland, Midden- en Zuid-Duitschland en Frankrijk heerscht hetzelfde weertype. In Noorwegen en Oost- Duitschland viel plaatselijk zware regen. Aardappelziekte, In het etmaal van den avond van 2 Aug, tot den avond van 3 Aug. waren op de Zui3- hollandsche eilanden en in Noordholland in de omgeving van Noordscharwoude de weersomstandigheden gunstig voor het op treden van aardappelziekte. In het midden van het land gupstig, be houdens iets te lage temperatuur, HOOO- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water Laag water, dat. v.m. nam. vm. nap?. Augustus. 5 6,02 6.27 2 38 2.55 6 6.39 7.05 3.15 3 33 7 7.20 7.44 3 57 4-11 8 8.00 8.25 4.36 4.49 HOOG- EN IAAG WATER IE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water. Laag water, dat. v.m. nam. v.m. nam. Augustus. 5 559 624 2.26 2.43 6 6.36 7.02 3.03 3 21 7 17 7.41 3.45 359 8 7.57 8.22 4.24 4.37 Een auto, benevens de andere zich in de schuur bevindende voorwerpen werden ech ter een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Omtrent <x zaak en oorsprong van den brand tast m in het duister. HOOIBRAND TE SCHAGERBRUO, Dinsdagmiddag j.1, werd, zooals reeds it een vorig nummer van dit blad werd ver meld, de brandspuit gealarmeerd in verband met een begin van brand in de hooiklamp van den heer S. Blaauboer aan den Schager- weg te Schagerbrug. Wij meldden toen, dat de vlammen door de brandspuit konden worden bedwongen. Bij het uit elkaar halen van het sterk broeiende hooi, dat daarna per wagen over het land werd verspreid vatte dit denzelfden avond, terwijl het hooi over het land lag vlam en verbrandde in den loop "an den nacht totaal. Verzekering dekt de schade. HERSTELLINGSOORD VOOR ONDERWIJZERS TE LUNTEREN. 1 let bouwen van een herstellingsoord voor onderwijzers te Lunteren is opgedragen aan de firma Leegwater en Hittema te Heer- li ugo waard voor een bedrag van 129 750, zijnde op twee na de laagste inschrijvers. PROGRAMMA van het BE1AARDCONCERT op heden DONDERDAG 4 AUGUSTUS» S aTdS D .Uur' van den Waagtoren, door P. A. VAN LANGEN? 1- Wiihelmus. 2 Fragment uit „Judas Maccabeus", o 7 c G. F. HSndel f Sonate, Nicolai. 4 Liederen van Hullebroeck, c il Hol en Lootè l' Alkmaarsch Victorielied; Coster. uga op een Oud-Hollandsch lied, 7 r> v- Langen. Drie Oud-Hollandsche liederen. o t!1" yeine PuPl* Klagelied, C. Franck. R- The Rosary E. Nevio. 0. Adeste René de Clerq. Predudium Jef Denijn 12. Avondzang. Van Langen is reeds eenigen tijd met de2e beiaardbespelingen bezig, het doel dat hij daarmede beoogt is, ook hier langzamerhand belangstelling voor het beiaardspel te wek- keD Zii z'n streven niet te vergeefs! A. K.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2