Van Egmond wint een eersten en tweeden prijs! HET POLSSTOKHOOGSPRINGEN. A t h 1 e t i e k. HET OLYMPISCH ATHLETIEK- TOURNOOI. Vierde dag. Stijgende belangstel ling. Nieuw wereldrecord. 80 M. horden dames. LOS ANGELES, 3 Aug. De buitenge wone prestaties der athleten blijken een uit nemende reclame te zijn voor het bezoek Tenminste, het publiek komt bij iederen nieu wen dag in grooter drommen naar het Sta dion. Op den eersten dag waren er 30.000 l,ezoekers, dit aantal steeg gisteren tot 40.000 en vandaag waren er niet minder dan 80 000 toeschouwers aanwezig. Ook voor heden was het programma belangwekkend, immers de finale 200 M. hardloopen stond op het pro gram ma. De 200 M. (heerenV Voordat de finale in dit nummer verwerkt werd, moesten nog eerst de beide demifinales worden geloopen, waarvoor zich de volgende athleten geplaatst hadden: Tolan, Metcalfe, Simpson (allen V.S.), Borchmeyer en Jonath (Duitschland), Joubert en Walters (Zuid- Afrika), Pearson en Wright (Canada, Luti en Genta (Argentinië) en tenslotte de Nieuw Zeelander Ellliott. Ook ditmaal zal de strijd in de finale blij ken te gaan tusschen de sterke negersprin ters va de Vereenigde Staten en Jonath, die van zijn verwonding blijkbaar geen last meer heeft. In de eerste demi-finale won Metcalfe iu 215 sec., den zelfden tijd als hij gisteren in zijn serie wist te maken. De snelle Zuid-Afri kaan Joubert werd uitgeschakeld, evenals de Duitscher Borchmeyer en de Canadees Paer- son. De uitslag luidde: 1. Metcalfe tijd 21.5 sec., 2. Simpson (V.S.) op 2 M., 3. Luti (Ar gentinië), 4. Joubert (Zuid-Afrika), 5. Borch meyer (Duitschland), 6. Pearson Canada). In de tweede serie kwamen uit Tolan, •Jonath, Walters, Wright, Genta en Elliott. De Duitscher Jonath liep in schitterende stijl en won op vrij gemakkelijke wijze zijn demifinale. Tweede werd de Zuid-Afrikaan Walters op 2 M. achterstand. Wright, Elliott en Genta werden voor de finale uitgeschakeld. De uitslag der tweede demifinale luidde: 1. Jonath (Duitschland) tijd 21.5 sec., 2. Walters (Zuid-Afrika), 3. Tolan (V.S.), 4. Wright (Canada), 5. Elliott (Nieuw Zee land), 6. Genta (Argentinië). In de finale zijn dus geplaatst drie Ameri kanen, 1 Argentijn, 1 Duitscher en 1 Zuid- Afrikaan. Zoodat Jonath hier al weer de eer van Europa zal moeten ophouden tegenover .de andere werelddeelen. Beslissing 200 M. Wederom een Amerikaansch nummer. Evenals bij de finale 100 M. heerschte er ook bij de finale 200 M. hardloopen voor heeren groote spanning onder de tienduizen den toeschouwers. Drie Amerikanen, 1 Argentijn, 1 Zuid- Afrikaan en 1 Duitscher betwistten elkaar den Olympischen titel. In de volgende positie verschijnen de loo- pers aan den start: Tolan (V.S.) binnenbaan Metcalfe (V.S.), Simpson (V.S.), Luti (Ar gentinië), Walter Zuid-Afrika en Jonath (Duitschland) De start is voortreffelijk, de Amerikanen liggen in leidende positie met Jonath direct daarachter. De Duitscher viel in den eindspurt iets terug en moet zich ach ter de drie Amerikanen met de vierde plaats tevreden stellen. Eerste werd Eddy Tolan in den tijd van 21.2 sec. Het Olympische record over dezen afstand tot dusver op naam van Hahn (V.S.), te St. Louis in de Vereenigde Staten in 1900 gevestigd met een tijd van 21.6 sec. Dit record was intusschen reeds in de voorwedstrijden eenige malen verbeterd en thans is het in den eindstrijd gebracht op 21.2 sec. Z°o is het Tolan dus gelukt, behalve de 100 M. ook de 200 M. op zijn naam te bren gen. Een tvpische overeenkomst wel met den Canadees Williams, wien het in 1028 te Am sterdam gelukte behalve de 100 ook de 200 M te winnen. Overigens kwamen ook in dit nummer de sprintcapaciteiten der Amerikanen wel bijzon der tot uiting. De eerste drie plaatsen bezet f°°,r Amerikanen spreekt toch wel boekdee- len! Het eindresultaat luidde: 1. en Olympisch /i/"oer Tolan (V-S.) 21.2 sec., 2. Simpson (V.S), 3. Metcalfe (V.S.), 4. Jonath (Duitschland). SNELWANDELEN. Na de 200 M. demifinale voor heeren wer den de snelwandelaars aan den start geroe pen voor hun afstand van 50 K M. Na een ronde door het Stadion te hebben gemaakt, verlieten zij door de Marathon poort het terrein om hun groote reis van eeni ge uren aan te vangen. Een Engelsche overwinning. Als er drievierde van den afstand is afge legd, 37.5 K M., is de stand als volgt: i. Crigerio (Italië) 3 uur 39 min. 54 sec.2. Dahlin (Letland) 3 uur 39 niin. 55 sec.; 3. Op de derde plaats Green (Engeland) met 1 min. 24 sec. achterstand op den leider. Daarachter Haehnel (Duitschland met een 0]d van 3 uur 46 min. 30 sec. en tenslotte «ivolta (Italië). Het parcours was nogal heuvelachtig, zoo dat de prestaties niet bizonder hoog waren te n°emen. De leiders verwisselden nogal eens \an plaats, en vooral op de laatste K.M. wist Green goed uit te loopen en als eerste binnen ts komen. De einduitslag werd: 1 en Olvmpisch win baar Green (Engeland) 4 uur 50 min. 10 8ec.; 2. Dahlin (Letland): 3. Frigerio (Italië) 110 M. HORDEN. Een Amerikaansch nummer. Nog steeds stroomt het publiek binnen en als de hordenloopers voor de finale worden opgeroepen, zijn er zeker 90.000 toeschou wers in het Stadion aanwezig. Voor de finale komen aan den start de Amerikanen Beard, Keiler en Saling, verder de Engelschen Lord Burghley en Finlay eii tenlotte de Duitscher Welscher. Het is een Amerikaansch nummer gewor den en de vertegenwoordigers van Europa hadden tegen de drie meeloopende Amerika nen absoluut geen kans. In de volgorde Saling, Beard, Keiler belegden zij de drie eerste plaatsen. Na den start liggen de loopers bij hel nemen der vierde horde nog vrijwel gelijk Dan komt met een snellen spurt Saling naar voren en bij de zesde horde is hij reeds aan zienlijk uitgeloopen. Hij wint vrij gemakkelijk in den tijd van 14.6 sec. De Duitscher Welscher werd gedisqualifi- ceerd, omdat hij vier horden had omverge worpen. De uitslag luidde: 1. en Olympisch win naar Saling V.S.) tijd 14.6 sec., 2. Beard (V. S.), 3 Keiler (V.S.). 4. Finlay (Engeland), 5. Lord Burghley (Engeland), 6. Welscher (Duitschland). DISCUSWERPEN. Intusschen is men aangevangen met het verwerken van het nummer discuswerpen. Hierbij werden uitstekende prestaties ver richt. Vooral de Amerikaan Anderson onder scheidde zich bijzonder, door een maal de discus 49.39 M. weg te werpen. Dit beteeken- de een nieuw Olympisch record. Het oude Olympisch record stond op naam van Houser V.S. in Amsterdam in 1928 gemaakt met een worp van 47.32 M. Voor de beslissing wisten zich te plaatsen behalve Anderson de athleten Laborde V.S.) met een worp van 48.55 M., Winter (Frank rijk) 47.72 M. Denogan (Hongarije) 47.07 M., Madarasz (Hongarije) 46.52 M., Noel (Frankrijk) 46.42 M. Discuswerpen finale. Ook in het discuswerpen werd een Ameri- kaansche zege bereikt. Anderson wist zijn prestatie in de finale nog te verbeteren en wierp thans 49.49 M., waarmede hij dus een nieuw Olympisch record vestigde. Laborde bezette de tweede plaats. De derde en vierde plaats werden door de Franschen Winter en Noel bezet, terwijl Hongarije de rij sloot. De einduitslag luidde: 1. en Olympischwinnaar Anderson (V.S.) 49.49 M.. 2. Laborde (V S.) 48.47 M., 3. Winter (Frankrijk) 47.85 M., 4. Noel (Frankrijk) 47.74 M., 5. Dono- gan (Hongarije) 47.07 M., 5. Madarasz (Hongarije) 46.52 M. MODERNE VIJFKAMP. De degenwedstrijden. Voor heden stond wat de Moderne Vijf kamp betreft, het schermen op degen voor de deelnemers op het programma. De beste schermer was Thofolt (Zweden) met als tweede Pacini (Italië) en als derde Lind- man (Zweden). In totaal namen 24 deelnemers deel aan de degenwedstrijden voor de moderne vijf kamp. Van Rhijn staat iets beter Bij de schermwedstrijden op den degen voor de deelnemers aan den modernen vijf kamp heeft Luit. van Rhijn zich heden iets naar voren kunnen plaatsen. Van de 24 deel nemers aan deze vijfkamp neemt van Rhijn thans de zestiende plaats in. 80 M. HORDEN DAMES. De 1ste serie in 11.8 sec. Bekend wordt, dat Miss Didrikson (V. S.), haar eerste serie 80 Meter horden heeft ge wonnen. Haar tijd is 11,8 sec., hetgeen een nieuw wereldrecord beteekende. De uitslag der eerste serie 80 Meter hor denloop luidde: 1. Miss Didrikson (V. S.) 11,8 sec. 2. Miss Schalier (V. S.) 3. Miss Clarke (Zuid- Af rika). De tweede serie 80 Meter hordenloop voer dames had het volgende resultaat: 1. Miss Hall (V. S. tijd 12 sec. 2. Miss Webb (Engeland. 3. Miss Wilson (Canada). Het verloop van het snelwandelen. Tusschen de wedstrijden door verkondigt de luidspreker ons eenige malen den stand van den wedstrijd 50 K. M. snelwandelen Zoo bleek het dat na 12,5 K M. twee Itali anen Pretti en Frigerio de leiding hadden, op den voet gevolg door Cieman (Canada) en Green (Engeland). Wanneer de luidspreker ons voor de tweede maal den stand vertelt van den wedstriju blijkt er wijziging in de volgorde der snel wandelaars gekomen te zijn. Aan den kop loopt dan Dahlinsch, onmiddellijk gevolgd door Green en Frigerio. De kopgroep heeft den halven afstand afgelegd in 2 uur 23 min. 11 sec. Op geruimen afstand van den kopgroep volgen Pretti (Italië), Cieman (Canada) en Revolta (Italië). De andere wandelaars zijn thans een flink stuk achtergeraakt. Het polsstokhoogspringen had intusschen reeds geruimen tija in beslag genomen. De lat kwam steeds hooger te liggen en toen de luidsprekers verkondigden, dat de lat op 4 Meter was gelegd was het enthousiasme bij de toeschouwers zeer groot. Vier springers bereikten deze hoogte met vrij groot gemak, waarbij de kleine Japan ner Nishida opviel door zijn gemakkelijk springen. Op 4.20 Meter moet de Amerikaau Graber er mee uitscheiden, ook zijn derde sprong mislukt n.1. Deze hoogte wordt ge haald door de Amerikanen Jefferson en Miller en voorts door den Japanner Nishida. Gememoreerd dient te worden, dat Nishida de 4.15 Meter reeds bij den eersten sprong haalde. Bij den stand 4.25 Meter valt Jeffer son af. De spanning stijgt ten top. Miller en Nishida komen er nog vrij gemakkelijk over heen. Het geheele Stadion juicht als Miller de 4.30 Meter haalt. Nog is de overwnning niet binnen. Tweemaal werpt Nishida den lat er af, doch bij den derden sprong zweeft de Japanner er prachtig overheen. De lat wordt nu gelegd op 4.31 Vt Meter. Miller komt er overheen, doch de Japanner schijnt met 4.30 Meter zijn hoogste prestatie te hebben be reikt. Zoo wint Miller met 1 lA c.m. voorsprong Zijn afstand 4 31A Meter beteekende tevens een nieuw Olympisch record. Het oude stonci op naam van Carr (V.S.) met 4.20 Meter te Amsterdam in 1928 gevestigd. Wanneer men bedenkt, dat het wereld record staande op naam van Graber 4.32 Meter bedrSagt, dan blijkt duidelijk, dal de verrichtingen in het polstokhoogspringen wel van zeer specialen aard zijn geweest. De einduitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar Miller (V.S.) 4.31 M Meter. 2. Nishida (Japan) 4.30 Me ter 3. Jefferson (V. S.) 4.20 Meter. 4. Gra ber (V. S.) 4.15 Meter. 5. Michizuki (Japan) 4 Meter. 6. Castro (Brazilië) 3.90 Meter. 1500 M. HARDLOOPEN. De seriewinnaars. De series 1500 Meter hardloopen hadden het volgende resultaat: lste serie: 1. Cunningham (V.S.) tijd 3 min. 55.8 sec. 2 Cornes (Engeland). 3. Luomanen (Finland). 4. Edwards (Canada). Uit iedere serie werden de vier eerst aan komenden gepla; tst. 2e serie: 1. Lcvelock (Nieuw Zeeland) tijd 3 min. 58 sec. 2. Hallowell (V. S.). 3. King (Canada). 4 Larva (Finland). Larva is de winnaar van de 1500 Meter der Olympische Spelen te Amsterdam in den tijd van 3 min. 53,2 sec. 3e serie: 1. Beccali (Italië) tijd 3 min. 59,6 sec. 2. Purjo (Finland). 3. Ny (Zweden). 4 Crowley (V. S.) In deze serie liep ook dr. Peltzer (Duitsch land) mee, doch na 1400 Meter werd hel tempo hem te sterk en was hij gedwongen op te geven. HET WORSTEL TOURNOOI. Tweede beslissing gevallen. Het Olympisch tournooi in het Vrij Wor stelen werd heden voortgezet. Viel gisteren een beslissing in de zwaargewichtklasse waarin de Zweed Richthoff winnaar werd heden werden de wedstrijden in de miit dengewichtklasse beëindigd. Ook in deze klasse werd een Zweed winnaar. Het eindresultaat luidde: 1. en Olympisch winnaar: Johannsson (Zweden). 2. Luukko (Finland). 3. Tunyoghy (Hongarije). Het OriekschRomeinsch worstelen. Bij de wedstrijden in het Grieksch-Ro- meinsch worstelen werden de volgende re sultaten geboekt: Bantamgewicht: Pearcï (V. S.) slaat Zobori (Hongarije) op punten LichtgewichtKarpathy (Hongarije) vloert Susuki (Japan) na 6 min. 13 sec. DE SCHERMWEDSTRIJDEN. Het eindresultaat der floret-equipe-wed strijden luidde als volgt: 1. Frankrijk. Olympisch winnaar. 2. Ita lië. 3. Vereenigde Staten. 4. Denemarken. De winnaars verloren een ontmoeting, n.1. tegen de Vereenigde Staten in de finale, ter wijl zij den wedstrijd tegen Italië slechts door een beter treffergemiddelde konden winnen Hiermede zijn de floret-equipewedstrijden afgeloopen. Wielrennen. DE WIELERWEDSTRIJDEN. Van Egotond wint de 1000 M. sprint. Op den laatsten avond der Olympische wielerwedstrijden in het Rose Bowl-stadion te Passadena was de belangstelling van het publiek grooter dan de vorige avonden. Ongeveer 16.000 toeschouwers vulden het stadion, om daar aan het slot van den sprint wedstrijd J. J. v. Egmond toe te juichen. Duizenden waren per auto naar Passade na gekomen en zeker wel 4000 wagens ston den geparkeerd. De toeschouwers leefden geheel met den strijd mede, die cp de houten baan werd ge voerd. Meermalen werd door geschreeuw of gefluit te kennen gegeven, dat men het niet eens was met hetgeen gebeurde. In de eerste demi-finale van den sprint wedstrijd kwamen Chaillot (Frankrijk) en Gray (Australië) aan den start. Het werd een spannende race, die na een mooie eind spurt door Chaillot werd gewonnen met slechts een banddikte verschil. Gray was het met de beslissing van de jury niet eens en is voor den strijd om de derde en vierde plaats niet meer aan den start verschenen. In de tweede demi-finale kwam v. Egmond tegenover Pellizzari (Italië), v. Egmond, die uitstekend in conditie was, had geen moeite met zijn tegenstander. Met niet minder dan 10 M. voorsprong ging van Egmond dooi* de finish, den Italiaan op de tweede plaats latende. Spoedig werd daarop de finale verreden Eerst zouden de beide tweeden uitkomen, doch Gray (Australië), die niet tevreden was met de beslissing van de jury in de derai- finale, verscheen niet aan den start en Pelliz zari reed alleen de 1000 M. en werd daar door op gemakkelijke wijze derde. De finale werd in drie ritten verreden. In de eerste rit zag het er nog niet naar uit, dat van Egmond als overwinnaar uit den strijd zou komen. De spanning in het stadion was groot, toen in den eindspurt er nagenoeg geen verschil tusschen de beide renners was. De eerste rit werd gewonnen door Chaillot met een banddikte voorsprong In de tweede rit heeft van Egmond echter laten zien, wat hij kon. Hij zette de eindspurt wat vroeger in en sloeg Ghaillot met een lengte voorsprong. De beslissing moest in de derde rit vallen en de weinige landgenoo- ten, die getuige mochten zijn van de eerste Nederlandsche overwinning, waren zeer ge spannen. Van Egmond had getoond, dat hij sterker was dan Chaillot, doch Chaillot had de eerste rit zij het met klein verschil gewonnen. De derde rit bracht echter voor Nederland de eerste gouden Olympische medaille. In een schitterende eindspurt won van Egmond deze rit met een voorwiel verschil en was hier mede Olympisch sprintkampioen! Tijd laat ste 200 M 12,6 sec. Tweede werd Chaillot (Frankrijk)- derde Pellizzari (Italië) en vier de Gray (Australië). Van Egmond tweede in de tijdrace! Onmiddellijk na den sprintwedstrijd had de 1000 M. tijdrace plaats. Gray (Australië), die in den sprintwedstrijd als vierde eindigde, doordat hij niet meer uitkwam nadat hem de beslissing van de jury niet was bevallen, toonde in dezen wedstrijd, dat hij rijden kan. Hij won dezen tijdrace in een nieuwen Olym pische recordtijd van 1 min. 13 sec. Van Egmond (Nederland) werd een goede tweede met slechts klein verschil, nl. in 1 min. 13.3 sec. De zilveren Olympische medaille was hier voor de belooning. Derde werd een Franschman in 1 min. 13.4 sec., vierde Consionni (Italië) in 1 min 14.7 sec., vijfde Haprvell (Engeland) met denzelfden tijd en zesde Rush (Bulgarije) in 1 min. 15.6 sec. De Nederlanders niet in den tandemwedstrijd. Na de overwinning van van Egmond was het een teleurstelling voor de Nederlanders, dat van Egmond en Leene niet konden uit- komen in de beslissing van den tandem wed-^ strijd. Hun tandemrijwiel was defect geraakt" bii de training en daar de bochten in de baan naar de meening van de Nederlanders niet hoog genoeg waren, vonden zij het beter niet op een vreemd rijwiel te gaan rijden. Zij had den ook in dezen wedstrijd een goede kans gemaakt, zeker voor de tweede plaats en het is te betreuren, dat zij thans moesten toezien hoe anderen wonnen. Van Egmond verreweg de sterkste. Ongeveer 800 landgenooten zijn in het Rose Bowl-stadion getuige geweest van de overwinning van van Egmond, nationaal sprint kampioen en thans ook Olympisch sprintkampioen. De eerste rit van de finale, waarin Chaillot (Frankrijk) door de jury als winnaar werd aangewezen, was volgens ve len reeds door van Egmond gewonnen. Het verschil was dan ook miniem. Van Egmond, als goed sportman, legde zich natuurlijk bij de beslissing van de jury neer. De overwinning is hem tenslotte niet ontgaan en reeds in de tweede rit bleek, dat hij veel sterker was dan Chaillot. In deze rit gingen de beide rijden: eenige malen om beur ten aan den kop. In de laatste ronde zette van Egmond een lang eindspurt in, waartegen Chaillot niet was opgewassen. Van Egmond won dan ook gemakkelijk met een volle lengte In de laatste rit moest van Egmond den kop nemen. In de laatste ronde valt Chaillot aan, doch van Egmond is op zijn hoede en slaat den aanval met beslistheid af. Hij wint met een halve lengte en bevestigd daarmede de meening van velen, dat hij reeds in de eerste rit als winnaar kon worden beschouwd Bij de aanwezige Nederlanders heerscht groote vreugde en van Egmond rijdt zijn eereronde, terwijl voor het eerst tijdens deze Olympische Spelen de Nederlandsche drie kleur in oe middelste mast staat. Direct na zijn overwinning hebben wij even met Van Egmond gesproken, die ons slechts kon mededeeler.. dat hij zich zeer ver heugt over zijn overwinning. Daar Van Eg mond echter weer moest deelnemen aan den tijdrit, zetten wij het gesprek met den heer Kellenbach voort. De heer Kellenbach vertelde ons, dat de Amerikanen veel belangstelling voor de wie- lerspoit hebben, ofschoon zij er zelf weinig aan doen. De overwinning van Van Egmond is zeer verdiend. Over de regeling in het Stadion zelf ver klaarde de heer Kellenbach ons nog, dat alles goed was voorbereid, doch dat de regeling niet valt te vergelijken met die in Europa. De tandemwedstrijden. De Olympische wielerwedstrijden werden besloten met de beslissingen in den tandem wedstrijd. In de eerste demi-finale kwamen ChaillotPerrin (Frankrijk) en Christiaan- sen—Gardin (Denemarken) aan den start. De Franschen wonnen deze rit met ander halve lengte voorsprong en plaatsten zich hiermede in de finale. In de tweede demi-finale zouden van Eg mond en Leene tegen de gebroeders Cham- bers (Engeland) uitkomen. Hun rijwiel was echter verbogen, zoodat zij niet konden starten en de Engelschen alleen over de baan gingen. Voor de gebroeders Ghambers was deze pech van de Nederlanders een geluk, omdat zij hierdoor gemakkelijk cp de tweede plaats kwamen. Thans kwamen voor de finale aan den start ChaillotPerrin en de gebroeders Chambers. Eerstgenoemden wonnen gemak kelijk met niet minder dan vijf lengten voor sprong in de eerste rit er. met anderhalve lengte voorsprong in de tweede rit. De gouden Olympische medaille voor dit onderdeel der wielerwedstrijden gaat dus naar Frankrijk. Ohristiaansen en Garvin (Denemarken) kwamen zonder verderen strijd' hierdoor op de derde plaats en de Nederlanders eindigden als vierde. De Olympische wielerwedstrijden op de baan waren hiermede geëindigd. HET WORSTELTOURNOOI. De eindresultaten. Woensdagavond werden onder groote be langstelling de eindwedstrijdeo vrij-worste- len gehouden, waarbij het publiek fanatiek te keer ging. In het bantamgewicht weid' Pearce (Ame rika) Olympisch kampioen met als tweede Zambori (Hongarije) en Jas'kari (Finland) als derde. In het vedergewicht kwam de gouden Olympische medaille aan Pihlajamaki (Fin land) met Nemir (Amerika) als tweede en Karlsson (Zweden) als derde. Pacome (Frankrijk) won den Olympischen titel in het lichtgewicht met Karpathy (Hon garije) ais tweede en Klaren (Zweden) als derde. In het weltergewicht kwam de overwin ning aan Beber (in het telegram werd Bubba geseind, doch deze naam is ons niet bekend (Amerika). De 2e prijs ging naar MacDonald (Engeland) en de derde prijs naar Lenio (Finland). Nehringer (Amerika) werd kampioen half- zwaargewicht. De Zweed Ejoestedt werd tweede en Scarf (Australië) derde. Zwaar gewicht kampioen werd Richthoff (Zweden) met Reley (Amerika) als tweede en Hirsoh'1 (Oostenrijk) als derde. Paarden. Draverijen te Alkmaar. Het programma en inschrijvingen voor de draverijen van de Kennemer Sportclub op Zondag 7 Augustus a.s. des namiddags 2 uur luidt als volgt: I. (2.00 uur). A.-prijs. Heat-handicap draverij le klasse. Afstand 1610 Meter. Ingeschreven: Na- varra, Brichembeau, Newbold, Queenie, Caid, Trotteur, Rabenhaupt, Saffier, Fatima, Brise, Flambeau. II. (3.05 uur). C.-prijs. Prijzendraverij 2e en 3e klasse. Afstand 2000 Meter. Aan gegeven: Vliegende Hollander, Robbedoes B, Catabora T, Roulette, Rempla^ante, Sister Patrick, Saffier. III. (3.25 uur). D.-prijs. Prijzendraverij le klasse. Heerrijderscourse. Afstand 2320 Meter. Ingeschreven: Robbert Lee, Trot teur, Parmenio, Caid, Senator Madden, Diamant Bleu. V. (3.45 uur). E.-prijs. Kortebaandrave- rij Handicap voor alle in Nederland geregis treerde paarden. Max. afstand 800 Meter. Ingeschreven: Konora, Roulette, Peter Ker- rigan St. L, Omega, Pieternel, Noma B, Pal, Northernmann B, Edna M, Idylle, Our Uhlan B, Catabora T, Rentner, Fanfare, Odessa, Kap. de Bruane, Queenie, Minneton- ka, Hildegard I, Sire Axworthy K, Sister Patrick H, Brise, Prinses Bertha, Cleowatts, Frettchen, Fatima, Sally Harvester, Miss Zelda Peter. Kanosport. „De Zaanrace—1932". De traditioneele „Zaanrace" zal dit jaaf gehouden worden op Zondag 28 Aug. a.s. Evenals vorige jaren staat ook thans deze race in het middelpunt aller belangstelling en mag, wanneer de voorteekenen niet be driegen, een record aantal inschrijvingen worden verwacht In verband hiemede zal het clubhuis de Z.W.V. „Stormvogels" „het Herderskind" in de nabijheid van het wedstrijdterrein gelegen, voor kampeergele genheid worden ingericht, zoodat deelnemers daar reeds Zaterdag hun leger kunnen op slaan. Het traject gaat door één der mooiste dee- len der Zaan, wat ook een reden is van de groote populairiteit dezer race. Bedoeld als propaganda der kanosport is deze wedstrijd opengesteld voor alle kanoïs- ten in Nederland in het bezit van een één persoons kano, ongeacht van welk type. De baan loopt vanaf Marktstraat Wormerveer (start) tot Zaanbrug (spoorlijn Zaandam- Hoorn), Zaandam en terug tot Marktstraat Wormerveer (finish). Lengte 10 K M Hoofd prijs een zilveren wisselbeker, beschikbaar gesteld door den heer A. G. A. Verstegen, burgemeester van Koog aan de Zaan. Verder zullen dien dag vereenigings-wed- strijden plaatsvinden voor heeren over lange baan 10 K.M. (traject als „Zaanrace") zoo mede een dames-race, over korte baan 300 M. in S.S.R.-kano's om den „Stormvogels- beker". Inlichtingen en inschrijfformulieren wor- der. verstrekt door de Zaan race-commissie, secretariaat mevr. T. BarkRuneman, Wil- helminastraat 3, Koog aan de Zaan itumtland ZAANDAM STAAT VOOR MOEILIJKHEDEN. Van hooger hand waren bezuinigirb gen opgedragen, maar de raad wees de voorstellen van B. en W. dienaangaande af. In de Dinsdagavond gehouden raadsver gadering van Zaandam zijn in behandeling genomen de voorstellen van B. en W. tot wij ziging der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1932. Van Ged. Staten van Noord Holland was een schrijven ingekomen, waarin betoogd werd, dat de ter' goedkeuring aangeboden gemeentebegrooting niet meer in overeen stemming is met de gewijzigde toestanden. Behalve dat de uitgaven gestegen zijn, zijn de ontvangsten gedaald. Ten einde het ver stoorde evenwicht te herstellen, meenden Ged. Staten, dat over een jaar tijds, 400.000 moest worden gevonden. Ook van de regeering was een schrijven ontvangen, dat, wilde men het rijksvoorschot (thans reeds 2.790.000), zien verhoogd, aanzienlijke bezuinigingen dienen te worden aangebracht. Als gevolg hiervan hadden B. en W. de be grooting opnieuw onderhanden genomen, echter hadden zij niet meer kunnen vinden dan ongeveer 50.000, zoodat er nog een gat te stoppen viel van 350.000, waarvoor zij voorstelden een crisis-leening aan te gaan. Vijl z.g- burgelijke raadsleden van ver schillende politieke fracties hadden een voor stel ingediend om op de salarissen der ge meente-ambtenaren en werklieden 3 procent korting toe te passen. Dit voorstel hebben B. en W. ontraden. Men wees er op, dat de loonen in Zaan dam uitsteken boven bijna alle andere ge-, meenten in ons land, bij Amsterdam verge leken zelfs 10 k 12 Een storting van 3 beteekende dus nog heel weinig. Wan neer die niet wordt toegqpast, derft de ge meente J 30.000 aan een verminderde bij drage uit de gemeentefondsbelasting, zoodat het nadeel oplevert van 60 000, waarbij de intrekking der verlofstoelage, die B. en W. hebben voorgesteld, kan worden gevoeg die op 15.000 is te ramen. Op een crisisleening is naar het oordeel

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7