Jktmnciaal Tlieums Jiackt&ecichtm Van Puiten Oortmeijer, Payplop. Jiunst £n Wetenschap £uchtvaact MOTORJACHT GESTRAND. KON. NEDERLANDSCHE ZANGERS VERBOND. WIERINGEN. DE WIERINGERMEERDIJK. ZUIDSCHARWOUDE. LANGENDIJK. HEILOO. ALLE BOEKEN EN LEERMIDDELEN voor het GYMNASIUM, H.B.S. en HANDELSSCHOOL DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, PICCARD TE ZURICH. EEN OCEAANVLUCHT NEW-YORK— OSLO. VON GRONAU OVER EEN EUROPA-AMERIKA-DIENST. ALKMAARSCHE EXPORTVEILINCT" Appels: Yellow Transparant 12/.31 van alle niet-socialistische leden geenerlei kans, zoolang men weigert salariskorting toe te passen. Bij de stemming over het voorstel van de vijf burgelijke raadsleden betreffende 3 salariskorting verklaarden alle socialistische leden tegen benevens de heer De tsser (diss. kath.), zoodat dit voorstel met 11 te gen 10 stemmen werd verworpen. Het voorstel van B. en W. tot het aan brengen van bezuinigingen tot een totaal be drag van 50.000 en Set aangaan van een crisisleening voor het ongedekte tekort van 350.000 werd daarna verworpen met 11 tegen 10 stemmen. Tegen de burgelijke leden behalve de heer De Vries (diss. kath.) be nevens de heer Poppen (O.S.P.) Burgemeester Ter Laan zeide de ver dere voorstellen terug te nemen. B. en W. zullen zich beraden wat hun nu te doen staat Alle opvarenden gered. Schipper J. Dof uit Uithuizen geraakte W oensdag met zijo motorjacht, aan boord waarvan zich 8 personen uit Uithuizen en omgeving bevonden, op de Boschplaat bij het indertijd aldaar gestrande schip „Ama zone" in de branding. Eenigen der opvaren den sprongen van boord. De anderen, die aan boord van het jacht gebleven waren, dat zich in een zeer gevaarlijke positie begon te bevinden, werden opgemerkt door de rob- benjagers J. Botrema en J. Bol uit Zout kamp. Met gevaar voor eigen leven en vaar tuig wisten zij de vijf opvarenden van het Jacht via een lijn bij zich aan boord te bren gen. Daarop werden de andere drie schip breukelingen, die zich op de Boschplaat in veiligheid hadden gesteld, eveneens aan boord gehaald. Zij werden allen door de robben jagers behouden in Noord Polderzei 1 ran land gebracht. VERGOEDING NACHTELIJKE WERKUREN BIJ DE POST. Bij Kon. Besl. van 16 Juli is wijziging ge tracht in de artt. 13 en 17 van het D.A.P.TT. In den eersten zin van lid 1 van art. 13 over de berekening der nachturen - tusschen 10 en 6 uur - wordt de vermenigvuldiging van den werktijd van anderhalf maal den tijd teruggebracht tot een en een kwart. En in art. 17 wordt de termijn, waarbinnen het overwerk wordt vergoed door vrijstelling van dienst gebracht van 30 op 180 dagen. IJZEREN PLAAT GEVALLEN. Twee arbeiders licht gewond. Gisterochtend werd op „Werkspoor" H 'Amsterdam een ijzeren plaat van 250 K G. in een ruim van een schip geheschen. Op onge veer 5 M. boven den bodem van het schip schoot de plaat uit de strop. In den val raakte het stuk ijzer twee arbeiders. Zij sloegen ach terover en kregen een lichte hersenschudding. Zij zijn naar een der ziekenhuizen vervoerd De strop was goed bevestigd. Wellicht was het ijzer glad, waardoor het is gaan glijden. NAAR RUSLAND. Johan de Meester. In den loop dezer maand zal Johan de Meester op uitnoodiging van William Curtis Bok, den zoon van den bekenden Edward Bok, een studiereis maken door Rusland. Het reisgezelschap van den heer Bok bestaat ver der uit negen Amerikaansche rechtsgeleerden onder leiding van Judah Zelitsch uit Phila- delphia en zal verschillende gerechtshoven, gevangenissen en experimenteele stations voor crimineel onderzoek in de Sovjet-Unie bezoeken. Johan de Meester zal zooveel mogelijk de tooneel-toestanden bestudeeren. De reis-route gaat over Leningrad, Moskou, Nizjni-Novgo- rod, per boot de Wolga af, over Rostov en Warschau terug. Vandaag begint de tocht vanuit Berlijn. Nederlandsche studenten. Naar de N.V. Intourist mededeelt, zijn Dinsdag dertig Nederlandsche studenten uit Berlijn als deelnemers aan den tweeden inter nationalen studentenreis naar de Sovjet- Unie vertrokken. Een derde reis begint op 1 September. BEZUINIGING TE AMSTERDAM. Het vrij tramvervoer der gemeente werklieden. In antwoord op desbetreffende schriftelij ke vragen van het raadslid den heer Rustige, deelen B. en W. van Amsterdam mede, dat sinds 1919 gemeentewerklieden die een vaste arbeidsplaats hebben, dagelijks een gratis tramkaartje krijgen van hun woning daar heen en terug, als zij op een bepaalden af- stand van hun werk wonen en de woning- nood het hun in 1916 onmogelijk maakte een woning meer in de nabijheid daarvan te vin oen. Later is bepaald dat de regeling alleen geldt voor hen die reeds vóór 31 Maart 1932 in gemeentedienst waren. Bij verhuizing ver liezen de werklieden die vrij tramvervoer hebben dit. ongeacht den afstand tusschen woning en werkplaats Op ambtenaren heeft deze regeling geen betrekking. Over het jaar 1931 hebben de diensten en bedrijven inge volge deze regeling ruim 43.000 uitgege ven. B. en W. zijn van oordeel dat door de verandering van de omstandigheden dit vrij tramvervoer moet vervallen en hebben een daartoe strekkend voorstel bij het georg. overleg ingediend. Ingesteld is ook een com missie die moet onderzoeken of en hoe de ten laste der gemeente komende kosten we gens gebrui van trammen, veren, dienstaan- sluitingen aan de telefoon en gebruik van personen- en vrachtauto's en rijwielen, als mede van dienstwoningen kunnen worden beperkt. De jaarlijksche vergadering van het Kon. Nederl. Zangersverbond is op 31 Jufi te Utrecht gehouden. Vertegenwoordigd wa ren 43 vereenigingen. Bij den aanvang der vergadering herdacht de voorzitter het overleden eerelid van het verbond Maurits Loeh, Het jaarverslag van den lsten secretaris, W. Sterk, gewaagde van een opgewekt ver- eenigingsleven en van de toetreding van ver schillende mannenkoren. Rekening en verantwoording van den pen ningmeester werden goedgekeurd, evenals de begrooting 19321933. In de rustpoos gaf het Utrechtsch Mannen koor Euterpe een concert onder leiding van Lieven Duvosel, wiens werken, door de mu- ziekcomtmssie van het verbond bekroond, werden ten gehoore gebracht. Ook een be kroond werk van Corn. A. Galesloot werd voorgedragen. Besloten werd in 1933 bij het 80-jarig bestaan van het verbond een groot zangers feest te houden in bet centrum van het land. Een commissie van voorbereiding werd daar voor benoemd. De aftredende bestuursleden R. Koersel- man en P. C. Wijdekop werden herkozen. De voorzitter, Joh. W. B. Hage, die ruim 20 jaren het verbond heeft geleid, wenschte wegens zijn hoogen leeftijd niet voor een her benoeming in aanmerking te komen. Hij werd bij acclamatie tof eere-voorzitter be noemd. De vergadering koos daarna als voorzitter met 91 van de 100 uitgebrachte stemmen den heer W. H. van den Toorn, uit Schiedam. CONFLICT VOORKOMEN. Naar wij vernemen zijn de partijen betrok ken bij het dreigend conflict bij de N.V. F. W. Braat, Kon. fabrieken van metaalwerken te Delft, het na onderlinge besprekingen goedgevonden. POGING TOT MOORD OP ZIJN VROEGEREN KOSTGANGER. Wegens een ongeoorloofde houding. ver- De losse arbeider P. K., woonachtig te IJmuiden, werd heden in hooger beroep door het gerechtshof te Amsterdam wegens po ging tot moord veroordeeld tot 2 jaar gevan genisstraf. De man had zijn vroegeren kost ganger, die een verhouding met zijn vrouw had, met een houweel een tweetal klappen toegediend, waarbij het slachtoffer een onge vaarlijke hoofdwonde had gekregen, terwijl zijn pink bij het afweren van een slag gedeel telijk werd verbrijzeld. Verdachte had zijn slachtoffer achter een schutting opgewacht. De rechtbank te Haarlem had den man tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Erocureur bij het Amsterdamsche gerechts- of had 2 jaar gevorderd. VERDRONKEN. Hedenmorgen is door de gemeentepolitic te Wormerveer uit een sloot, genaamd de Noordsche Balk, het lijk van den petroleum- venter P. Koning, woonachtig in een woon schuit aldaar, opgehaald. Door onbekende oorzaak is hij hedennacht te water geraakt en verdronken. De overledene was een alleen wonend man, ongehuwd en 51 jaar oud. LEGER DES HEILS. Van het Leger des Heils ontvingen wij het jaarverslag van het reclasseerings-werk de zer instelling over het jaar 1931. Het jaar verslag is met de meeste zorg samengesteld en geeft een duidelijk overzicht van den ar beid den afdeeüngen onderling, als wel van het resultaat aer verrichte werkzaamhe den. Door de verschillende statistiek-kolommen blijkt met een enkelen oogopslag het aantal bezochte cellen, alsmede het aantal uren hier aan besteed, terwijl onder het hoofd: Onze Maatsch. Inrichtingen zoowel het aantal der opgenomen reclassenten als het verloop van hun Inrichtings-verblijf door de reeds genoemde kolommen onmiddellijk in het oog valt. Niettegenstaande de periode van werkloosheid geeft het aan Plaatsingen gewijde artikel door de daarin voorkomende vergelijkende cijfers wel tref fend weer, hoe door energieke pogingen nog vele reclassenten aan een plaats in de Maat schappij werden geholpen. Voorwaardelijke veroordeeling. Aangezien dit Instituut zulk een belangrijke plaats in neemt in het Reclasseerings-werk, is ditmaal eer. zeer nauwkeurig overzicht gegeven van het aantal der uitgebacht rappoiten naar de daarin gegeven adviezen, alsmede het resul taat dat bereikt werd. VERKEERSONGEVALLEN. Van schrik tweemaal flauw geval len. Gisteravond sprong de 19-jarige R. H. uit de Rozenburgstraat op den Oostzeedijk te Rotterdam van een rijdenden vrachtauto en kwam daardoor terecht onder een van den anderen kant komenden auto. Met een ge compliceerde breuk aan het rechterbeen en een wond aan dat been is hij in het zieken huis aan den Coolsingel opgenomen. Een van de omstanders viel van den schrik flauw Toen hij bijkwam en bloed op de straat zag liggen, is hij voor de tweede maal flauw ge vallen. Doodelifke aanrijding. Eergistermiddag heeft bij het Kruispunt te Sprong de heer N. van Laan uit Waalwijk den 61-jarigen H. v. d. Hoven, met zijn auto overreden. De heer v. d. Hoven., die een ernstige sche delfractuur had opgeloopen, is naar het St. Nicolaas ziekenhuis te Waalwijk gebracht waar hij spoedig is overleden. Een vrouw overreden en gedood Op den verkeersweg tusschen Haastrecht en Öudewater is gistermiddag een 50 a 60- jarige zwerfster door een haar achteroprij denden vrachtauto aangereden en gedood. Een zeer zwaar gewonde. Hedenmorgen omstreeks half negen heeft op den rijksstraatweg Zwolle—Meppel nabij café „de YToolijkbeid". gem. Zwollerkerspe), een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een luxe-auto, bestuurd door den heer Gerritsen uit Amsterdam en waarin behalve de chauf feur nog een persoon gezeten was, reed met zeer snelle vaart tegen een boom. De heer Gerritsen moest uit den auto gekapt worden en werd met ingedrukte borstkas an zware hoofd- en beenwonden in hoogst bedenkelij- ken toestand naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Zijn toestand is levens- g De andere inzittende bekwam verwondingen. De auto werd totaal vern Dit is het vierde ongeluk, dat deze op den Meppeler straatweg bij Zwolle pl vond. Een auto met een mast. Dinsdagavond kwam een auto, waarin ee- nige jongelui zaten, met vrij fT0°^ Xaa, den Overtoom te Amsterdam afgereden in de richting van de stad Aa De wagen reed den vluchtheuvel bij de Eerste Contantijn Huygensstraat op en bot ste juist tegen een lantaarnaal aan. L>oo den schok vloog deze lantaarnpaal uit den grond en duikelde onderste boven door de kap van de auto, zoodat de paal rechtop midden in den wagen stond. De auto schoot nog ongeveer tien meter vooruit en kwam toen tot stilstand door te gen een boom te botsen. De inzittenden kwamen er vrij goed af. Zij hadden slechts een paar schrammetjes. Maar de paal, die daar omgekeerd rechtop in den wagen stond, kon eersf na ongeveer een uur hard werken worden losgemaakt. BRANDEN. schuur in Hofstede, woonhuis en vlammen opgegaan. Dinsdagavond elf uur is door hooibroei brand uitgebroken in de kapitale hofstede, be woond door A. Visser, aan de Rijsoordsche Steeg te Zwijndrecht. De hofstede, een belen dend woonhuis, alsmede een tegenover lig gende schuur werden een prooi der vlammen Hooi vernield en een stier omgeko men. Te Weper bij Oosterwolde (Fr.) brandde tengevolge van hooibroei de boerderij, be woond door R. de Boer en eigendom van U. de Boer van Beets, gedeeltelijk af. De schuur en het daarin geborgen hooi werd een prooi dei vlammen. Een stier werd zoo zwaar ge wond, dat hij moest worden afgemaakt. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag is te Wassenaar het groote padvinderskamp door prins Hendrik officieel geopend. Bij Kon. Besluit van 26 Juli is be paald, dat het mijnveld van de staatsmijn „Emma" nader wordt uitgebreid. De politie te Vlaardingen heeft gear resteerd vier opgeschoten jongens uit Am sterdam, die ingebroken hadden in een con sumptiewagen aan de Westhavenkade en een kistje sigaren en chocolade hadden ont vreemd. Het viertal was met een melkauto van Amsterdam naar Vlaardingen gekomen. Gister is te Didam de groote land- bouwschuur van de weduwe Winters afge brand. Tal van landbouwmachines gingen verloren, benevens een partij van 500 K.G. hooi. Groep Nederland van het Algemeen Nederlandsch Verbond houdt ook dit jaar een groepsdag te Zwolle op 10 September. Dinsdagavond is aan boord van een in den Rijn bij Arnhem liggend schip de schip persvrouw, die een koffiekan omspoelde, over boord geslagen en verdronken. Gister is te Beuningen bij Nijmegen een ruim 30-jarige Duitsche matroos, ge- heeten Robert Volrath, die uit Brunswijk af komstig is, over boord geslagen van het Duitsche schip, waarop hij werkzaam was. Vanwege de directie der Zuiderzeewerken is aanbesteed: de aanleg van een verharden weg, een rijwielpad en een aarden baan als gedeelte van den Rijksweg No. 9, tusschen den weg of den afsluitdijk door het Amstel- diep en den Koningsweg te Westerland op Wieringen met bijkomende werken. Laagste inschrijver N.V. Aannemingsbedrijf voorheen H. J. te Siepe, te Winterswijk, voor 57.360. Het voltooien van de kleibekleeding op een 4323 M. lang gedeelte van den Wieringer- meerdijk nabij de haven van de Oude Zeug, is bij overeenkomst opgedragen aan de N.V. Baggerwerken De Vries en Van den Bosch te 's-Gravenhage voor 79.700. Bij de verkiezing van een bestuurslid der banne Zuidscharwoude werd de heer T. Kos telijk te Alkmaar herkozen. A.s. Zaterdag 6 Augustus, des middags 5 uur, zal in „De Unie" te Alkmaar eene buitengewone algemeene vergadering plaats hebben van den Neutralen Bond van Boeren- Land- en Tuinbouwers. De aanleiding tot het houden van die bijeenkomst is o.m. vermeld in eene circulaire, welke per data gister aan de afdeeüngen is verzonden, en luidt als volgt: Al was de uitslag der audiëntie op Dinsdag 19 Juli bij Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken en Arbeid niet onbevredigend, het feit dat de Minister geen toezegging kon doen voor toeslag op de veilingsprijzen van terugwerkende kracht, hoewel hij dit gaarne zou overwegen, achten wij van een zoodanige beteekenis, dat naar onze meening hiervoor nog met kracht moet worden geageerd, ten einde den minister ♦U vo'Vertegenwoordiging duidelijk te maken, dat dit vooral voor Noord-hol land absoluut noodzakelijk is, daar zonder dit de tuinbouw m deze provincie hopeloos vernietigd is. Daar toch in September de Kamer pas bij een komt, lijkt ons een dergelijke actie zeer nuttig en noodig voor het bereiken van te rugwerkende kracht, die wij naar onze mee ning moeten hebben minstens vanaf half Juni. Het hierop betrekking hebbende bestuurs voorstel luidt aldus: Een krachtige actie te ontwikkelen voor terugwerkende kracht bij eventueel steunverleening op de veilingsprij zen. hetzij door middel van een demonstratie bv naar Den Haag of anderszins, zulks naar het oordeel der vergadering van afge vaardigden. Ingekomen personen. H. Meulijk, N.H., van N. O. Indië. Aa. A. J. van Giesen, R.K., van Alkmaar. P. C. Kappers, geen, van Eindhoven. N W. van oer Drift, R.K., van 's Hertogen- boscb. T. F. Geven, R.K., van 's Herto genbosch. W. J. H. L. Stakenburg, R.K., van 's Hertogenbosch. J. P. de Smet, R K van Amsterdam. I. H. Morsch, R.K., van Veandam. Wed. P. Hemmes-Rietveld, C G., van Den Helder. J. A. Tiel, geen, v. Amsterdam. Sa. Beijé, geen, van Amster dam. J. Borsjes, D.G., van Alkmaar. A. H. Leurs en echtgen., R.K., van Utrecht. Wed. G. E. de Groot-Böhm, N.H., Oudorp Wed. A. M. Böhm-van der Pot, N.H., v Oudorp. C. A. Beke, R.K., Beverwijk. C. den Hartigh, Chr. Ger., van Broek op Langendijk. C. Wagenaar en gezin, R K van Alkmaar. C. A. van Giersbergen, R K., van Dongen. J. A. van Vonderen v. Dongen. Aa. Versteeg, geen, van Haar lem. W. olding en gezin, D.G., van Wor merveer. C. W. Scholtens-Bomhof, G.K., van Zwolle. S. M. Vader-Mans, R.K., v. Alkmaar. Vertrokken personen. Wed. A. Moeijes-Waterdrinker naar Hoog woud. Wed. A. Relk-Duin naar Oudkar spel. Wed. R. Lek-Leegwater, naar Am sterdam. Wed. G. Cornelissen-Rorst naar Zaandam. Aa. M. Corneüssen naar Zaan dam. R. D. Koldewijn naar Rotterdam. Ae. van den Berg naar Hoorn. P. A. Ad miraal naar Alkmaar. G. C. Fernée naar Alkmaar. Ba. Schouten naar Alkmaar. C. Blom en echtgen. naar Alkmaar. Ca. Flores naar Haarlem. J. B. A. Savenije naar 's Hertogenbosch. J. G. Krimp a Castricum. A. van Boven naar Aalsmeer Th. Oubrecht naar Alkmaar. C. Both naar Hazerswoude. W. G. Driehuijs en echtgen. naar 's Gravenhage. BERGEN. Ten bate van het orgelfonds het orgel in de Ruïnekerk behoeft restauratie werd gisteravond in genoemde kerk een concert gegeven door mej. Maja Reilingh (sopraan), Arthur Wegelin (violist) en mej. Elisabeth Huysinga (organiste). De uitvoering van het programma dezer hier onbekende artis- ten gaf blijk dat we te doen hadden met zeer begaafde personen. 'n Zangeres met 'n licht aansprekend, zui ver sopraangeluid dat, hoe hooger, hoe mooi er wordt; 'n organiste die haar solo's voor treffelijk speelde en keurig begeleidde, 'n violist die frappeerde door den toon die hij uit z'n instrument haalde, en door z'n ran zikaliteit. Alzoo genoot men zeer van dit con cert waarop werken werden uitgevoerd van Locatelli en Handel, voor viool; van aria's van Bach (alles voor sopraan) van koraal voorspelen en korte stukken van Cesar Franck voor orgel. Het financiëele succes had echter grooter kunnen zijn. A. K. Hedenmorgen 4 20 uur is de Ekster van Schiphol naar Indië vertrokken. Het vlieg tuig vervoert 212.438 K.G. post en 10.410 K.G. lading. Een passagier maakt de reis tot Leipzig mede. Het vliegtuig is om 6.57 uur te Leipzig ge land en om 7.50 uur vandaar vertrokken, waar het nog 45 K G. post en 6 K G. lading innam. De Ibis (heenreis) en de Uil (terugreis) zijn gister beide te Karachi geland. De „Neue Zuericher Zeitung" meldt, dat nadat prof. Piccard met de gondel te Zeurich is aangekomen, de ballon in ongeveer vier dagen gereed zal kunnen worden gemaakt. Het opstijgen hangt evenwel van de weers omstandigheden af. Waarschijnlijk zal mme. Piccard met haar vijf kinderen Zondag te Zu- richt aankomen. Men meldt de N.R.Crt. uit Stockholm: De Noorsche vlieger Thor Solberg, die thans in de Ver. Staten vertoeft, is van plan in de tweede helft van deze maand zonder tusschenlanding van New-York naar Oslo te vliegen. In overleg met zijn landgenoot Bernt Balchen heeft Solberg de voorbereiding voor deze oceaanvlucht getroffen. Hij heeft bij Bellanca een vliegtuig besteld, dat de volgen de week geheel gereed zal zijn en dat een snelheid zal hebben van gemiddeld 115 mijl peruur, zoodat de afstand New-YoricOslo in ongeveer 35 uur afgelegd zal kunnen wor den. Solberg wordt op zijnOceaanvlucht ver gezeld door den Noorschen marconist Carl O. Petersen, die o.a. deelnam aan de Zuid- pool-expeditie van Byrd en Balchen. Von Gronau heeft zich uitgelaten over de mogelijkheid een geregelden vliegdienst te organiseeren tusschen Europa en Amerika. De organisatie voor een dergelijken dienst zou 5 millioen vereischen. Als Europeesche vlieg- haven komt in aanmerking een plaats in N - Ierland of in Schotland. Tusschen landings plaatsen moeten worden opgericht op IJsland Groenland en Labrador. Als Amerikaansche vlieghaven noemde von Gronau Montreal Morgen zal von Gronau verder vlied Milwauk.e Hij h,,„ Donu-wi b«."k brengen aan Japan, ALKMAAR, 3 Aug. 1932. In de heden gehouden veiling werd betaald voor- Aar? appelen per 100 K.G. 1 -ƒ 2.60; AalW sen per 100 pond 413; Andijvie rvê 100 stuks 0.50—3.40; Augurken per ion pond 3—31Bloemkool le s. per loo Vt f 7 5014.50, 2e s. 2-/ 4.50-D0£rt ten per 100 pond 39Druiven per ion pond 27—42; Groene Kool per joq j? 1.80-/ 3.10; Kropsla per 100 stuk» 0.40—3.40; Komkommers per 100 stuk, 5.50; Meloenen per 100 stuks j 37; Postelein per bakje 15—80 cent- r, barber per 100 bos 4—7Roode Kool nJ lOOstuks 0.80—1-80; Selderie per bos 0.50—1-40; Spinazie per bak 27-, 81 cent; Snijboonen per 100 pond 3.50^ 9; Dubbele spercieboonen per zak 0.75-, 1.40; Tuinboon en per zak 15—55 cent- Uien per 100 bos 5.30—6.90; Wortelen' per 100 bos 1.50—7.50; Zwarte bessen per 100 pond 13—/ 17. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Aug.'32 Langendijker Groentenveiling. 1850 stuks Bloemkool, le s. 4.508.60 en 2e s j 140 per lOOstuks; 4000 K.G. Roode Kool 60 cent; 8000 K.G. Gele Kool 60—70 cent; 500 K.G. Witte Kool 6 cent; 1450 K.G. Uien: Drielingen 6.30, Nep 8.40, Zilver- nep 8.20—10.70; 630 K.G. Snijboonen 4.90—7.70; 2650 K.G. iBeten 0.70— 1 40; 15000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen f 1—f 1.40, Eigenheimers 1.60 en Drielingen 1-501.80, alles p. 100 K.G. EIERENVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 4 Aug 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren totaal 93.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: bruin 3.103.80, wit 2 90—3.50; wit (klein) 2.20; 850 stuks Eendeieren 2.202.30. SCHAGEN, 4 Aug. 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 11 Paarden 150375; 5 Veu lens 5090; 10 Stieren 50-ƒ 150; 19 Geldekoeien (mag.) 100—180; 70 Gel- dekoeien (vette) 180275; 20 Kalf. koeien 160220; 5 Pinken 4060; 34 Nuchtere kalveren 4—12; 30 Schapen (magere) 1013; 10 Kalveren (vette) 8.50—14; 72 Lammeren 5—10; 3 Bokken en Geiten 37; 27 Varkens (mag.) 714; 45 Varkens (vette) per K G. 28—30 cent; 148 Biggen 5—8; 90 Kippen 1—f 1.25. NOORDSCHARWOUDE, 3 Aug. 1932, 30400 K.G. Aardappelen: Groote Schotsche Muizen 0.60—0.70; Schotsche Muizen 0.80—1.70; Drielingen 1.501.80; Duken 0.80; BI. Eigenheimers 1.30— 1.90; 2850 K.G. Spercieboonen 7 90 9.20; 240 K.G. Tuinboonen 1.60; 31500 K.G. Zilveruien; Zilvernep 8.5010.90, Drielingen 4.50—5.60, Zilveruien 1.40 2; 6700 K.G. Uien; Gele Nep 8.80 11.90, Drielingen 3.80—5.60; 250 KG. Kroten 1.60—170; 4000 K.G. Roode Kool 0.60; 8500 K.G. Gew Witte Kool 0.60; 4000 K G. Gele Kool 0.60— 0.70, alles per 100 K.G.; 135 stuks Bloem kool 7.80 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 3 Aug. 1932. Schot sche Muizen 1.20—2.10; Drielingen 1.60; Grove 1.101.20; Eigenheimers 1.70—2.20; BI. Aardappelen 2.50; Roode Kool 60 cent; Gele Kool 6070 cent; Gele Nep 11.10-/ 11.20; Zilver Nep 10.30—12.30; Zilveruien 1.10 1.30; Zilver drielingen 4—4.50; Sla- boonen 7.408.80. Aanvoer: 7500 K.G. Aardappelen; 1300 K.G. Roode Kool; 2100 K.G. Gele Kool; 400 K.G. Gele Nep; 7150 K.G. Zilveruien; 150 K.G. Slaboonen. WIJDENES, 3 Aug. 1932. Veiling Tuin- dersbelang. Bloemkool le s. 6—7 en 2e s- 34; Slaboonen 56.50; Snijboo nen 12—/ 14; Wortelen 34; Prole- fiek 2831Roode bessen 9f 13; Witte bessen 11—12; Appelen 10- PckPcr? f l°-f 20' Roode K°o1 1- 1 50; Schotsche 1—f 1.10. PURMEREND, 3 Aug. 1932. „Afslag, vereemging Beemster, P urmerend en Om- streken Aardappelen; Sch. Muizen 20—40 cent, BI. Eigenheimers 20—36 cent, Schot- Tlzen (kl-> 20~34 cenf, Blauwe (kl.) 20r~29 Per zaK 25 K.G.; Slaboonen: dubeble 75-80 cent, dubb. z. dr. 1.10- 1.25,enkele 1.40 en enkele z. dr. 1.75 \5 K.G.; Snijboonen: Stok 1.80— 2.85; Stam (smaUe) ƒ0.60—1.65 per i c v- !- ri Tuinboonen 15 cent per zak, 15 K.G.; Doperwten 2.50 p. zak, 50 K.'G.; Roode Aalbessen 7—f 29 per 100 K.G.; Zwarte bessoi 12-/ 41 per 100 K-G-J Klapbessen 0.30-/ 105 per 10 K.G.; Komkommers ƒ1—5 per 100; Tomaten: RI^CiliV f l i 15 I*1" ^G'{ Bloemkool 1-f 9 per 1007 Roode Koof fïji Savoye Kool 2-- 3.40 per 100; Spinazie 83 cent per j.. i 1.804 per 100 krop; Afl- ïjvie 0.300.65 per kist; Pieterselie 3 per 100 bos; Selderij 1—f 4 Pff 100 bos; W ortelen 3.80—10.60 per bos, Uien 0.80—1.15 per 25 K-G-» Druiven: Frankenthalers 70 cent en Ahcant 70 cent per K.G. Per 100 KG Janbaasje f ZAANDAM, 3 Aug. 1932. Veilingver. »L>e Zaanstreek". Sla 20—50 cent per kist; Andijvie 3060 cent per kist; Peen 46 ct per bos; Bloemkool 18 cent tier stuk; Pie" terselie 12 cent per bos; Selderie 24 cent per bos; Slaboonen 34 cent per pond; Snij boonen 3IVi cent per pond; Tuinboonen 15—30 cent per zak; Komkommers 2414 7 cent per stuk; Rabarber 3—5 cent per bos; Spinazie 60—80 cent per kl. kist; Postelein 25—30 cent per kl. kist; Roode Kool 1 *4— 2y, cent per stuk; Groene Kool 3—4 cent per stuk; Stoofperen 24 cent per pond; Gele Kool 1 *A2 cent per stuk; Tomaten 47'4 cent fier pond; Augurken 420 ct. per pond; Klapbessen 57 cent per pond; Bieten 2—J 2V» cent per bos; Uien 214—3)4 ct. per bos.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8