£ucfitmact JUik Sxftool Qememtecadett O&ucqecÜike Sland T^ovuidaai Tlieuws alle boeken en leermiddelen Van Putten Oortmeijer, Payglop. de olympische zeilwed strijden. de ATHLEET SCHWAB ONGESTELD. voor het GYMNASIUM, H.B.S, en HANDELSSCHOOL. Hoor kleine tutneiT» Heden aangevangen. Hol land tweede op den eersten dag. Te Long Beach vingen heden de zeilwed strijden aan onder begunstiging van vrij goed zeilweer. Begonnen werd met de wed- strijde nin het Mono-type, waarbij ook Ne derland was vertegenwoordigd. Aanvanke- jijk was er niet veel wind, doch naderhand nam de wind belangrijk in kracht toe. In den loop van den strijd kwamen er flinke koppen op de golven en daardoor werden de zeilers wat hun techniek betreft op de proef gesteld, waarbij bleek, dat enkelen niet tegen de moeilijkheden opgewassen waren. Niet echter Nederland, want de gebroeders Maar leverden 'n goede prestatie door op de zen eersten dag als tweede te eindigen ach ter Engeland. De voorloopige uitslag luidde: 1. Enge land, 2. Nederland, 3. Ver. Staten, 4. Italië, 5 Spanje, 6. Frankrijk, 7. Canada, 8. 7,weden, 9. Oostenrijk, 10 Duitschland, 11. Zuid-Afrika. 12. Zwitserland. In de 50 K.M. snelwandelwedstrijd liep pok de Zwitser Schwab mee. Deze scheen dermate last van de hitte te hebben gehad, dat hij tijdens den wedstrijd onwel werd en naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. Naar omstandigheden is zijn toestand redelijk wel. Deze wedstrijd schijnt'zeer veel van de deelnemers gevergd te hebben. De Italianen Frigerio en Rivokta, die resp. als derde en vijfde aan de finish arriveerden, zegen daar volkomen uitgeput ineen. Zij konden echter spoedig weer worder. bijgebracht en naar hun kleedkamers worden geleid. De enorme hitte zal hier wel het hare toe hebben bijgebracht. HET BOKSTOURNOOI. Een zeer sterke Amerikaan- sche ploeg. De Amerikanen verwachten van hun boks ploeg even goede prestaties als zij in andere takken van sport tot nu toe hebben bereikt De trainer van de boksploeg meent, dat b.v. de vlieggewicht Salica niet zwakker is als Frankie Genaro en Fidel la Barba in hun tijd van amateurisme. Ook de vedergewicht Jon- ny Hines geeft trainer Webb een grootere kans dan den Olympischen winnaar van 1924 Jackie Fields. Van vlieg- tot zwaargewicht komen voor de Ver. Staten de volgende boksers uit: Salica (New-York); Lang (San Francisco); Hines (San Pedro); Bor (Fall River); Flynn (New-Orleans)Barth (Cleve'and); Miller (Chicago); Feary (Stackton). Als reserves zijn gekozen: Perrin. Martin Mascarello, Mac Carron, Cavotta, Caserio, Brand en Hili. TOLAN NAAR EUROPA? Hoogstwaarschijnlijk zal de Olympisch winnaar in de nummers 100 en 200 Meter hardloopen Eddy Tolan in der. a.s. herfst te- samen met zijn landgenoot Ratph Metcalfe een tournee door Europa maken. GRIEKSCH—ROMEINSCH WORSTELEN. Zweden 1ste in het half- zwaargewicht. Heden is in het Grieksch-Romeinsch wor- steltournooi de beslissing gevallen in het half- zwaar gewicht. Svensson (Zweden) wist de gouden me daille te winnen. De uitslag luidt: 1. en Olymp. kampioen Svensson (Zweden); 2. Pellinen (Finland); 3. Gruppioni (Italië). De belangrijkste andere uitslagen luiden: Kokkinen Finland) slaat m het middenge wicht Foeldack (Duitschland) op punten. In het zwaar gewicht won Gehring (Duitse' land) van Westergreen (Zweden) op punten. Roeien. ONZE ROEIERS IN GOEDE CONDITIE. De Hollandsche twee zonder stuurman, jhr. Roëll en Roelofsen, bevindt zich momenteel in goeden vorm. De stemming onder hen is best en zij hopen op een goede plaats in hun nummer. Vermoedelijk zullen ze starten in oranje truien, witte mutsen en met Wauw- vitte spanen roeien. o HET PROGRAMMA DER VOLGENDE DAGEN. Zaterdag 6 Augustus: 9 uur: Vijfkamp (veldloop) equipescher- men; 10 uur: Tienkamp (110 M. horden), dis cuswerpen 11 uur: Grieksch-Romeinsch worstelen; 14 uur: Viermaal 100 M. estafettevoor- wedstrijden; Tienkamp (poltsokdioogspringen) 14.45 uur: Viermaal 100 M. estafette voor dames, voorwedstrijedn 15.30 uur: 3000 M. hindernis, beslissing. 16 uur: Tienkamp (speerwerpen), 4 x 400 M. estafette voorwedstrijden; 17 uur: Tienkamp (1500 M.); 18 uur: Grieksch-Romeinsch worstelen; 9 uur: Zwemmen, 100 M. vrije slag hee- ren, voorwedstrijden; 9.30 uur: 200 M. borstzwemmen voor da mes, voorwedstrijden; 10.10 uur*, Waterpolo; 12 uur: Zeilen; 15 uur: 100 M. vrije slag voor dames, voorwedstrijden; 15.30 uur: 100 M. vrije slag voor heeren de mi-finale; 15.40 uur: Waterpolo; uur: Hockey. Zondag 7 Augustus: 12 uur: Zeilen; '4 uur: Hoogspringen, dames, 'beslissing, 4 x 100 M. estafette voor heeren, demi-finale, equipe-schermen 14.30 uur: 4 x 100 M. estafette voor dames, beslissing; '5 uur: Marathon-loop, 4 x 100 M. esta fette voor heeren, beslissing. *100 M. vrije slag voor dames, demi finale; Lacr osse-demonstratie 100M. vrije slag voor heeren, be slissing; Waterpolo; 4 x 400 M. estafette, beslissing; Marathonloop; Grieksch-Romeinsch worstelen, beslissingen. aandag 8 Augustus: Turnen; Schoonspringen voor heeren, be slissing; Degenschermen 4 x 200 M. vrije slag vodr heeren, voorwedstrijden; Waterpolo, zeilen; Degenschermen Hockey; 100 M. vrije slag voor dames, be slissing; 400 M. vrije slag voor heeren, voorwedstrijden Waterpolo. Rugby-demonstratie. 15.30 uur: 15.30 uur: 15.45 uur: 16 uur: 17.35 uur: 18 uur: M 8 uur: 8.30 uur: 9 uur: 11.30uur: 12 uur: 13 uur: 14.30 uur: 15 uur: 15.15uur: 16.10 uur: 20 uur: Tennis. Wedstrijden te Bergen aan Zee. Gisteren werden de wedstrijden met veel succes voortgezet. In de verschillende afdeelingen komen de sterke spelers en paren al langzamerhand naar voren. In 't heerenenkelspel volgt men met steeds meer belangstelling het spel van Witse- laar, Jh. v. Riemsdijk en Modtien. In 't dames enkelspel trekken mevr. v. GulickJob en mevr. de BruynKops de aandacht. De uitslagen van gisteren volgen hieronder. Heerenenkelspel, le ronde. M. Wetselaar sl. W. F. Westerman 6—2, 60, C. C. v, Brero sl. D. H. Buiskool 6—2, 6—0, J. Kern sl. Jhr. W. E. van Citters 75, 60, W. A. Dingemans sl. Mr. J. J. H. J. v. Reenen 60, 60, Jhr. H. A. C. v. Riemsdijk sl. C. Hocke 61, 61, K. J. W. Bartelds sl. Mr. J. A. E. Buiskool 61, 60, Jhr. Mr. G. C. J. v, Reenen sl. F. H. Reu- vekamp Gille 60, 63, C. v. Baaien sl. A. U. W. Schoute 6—1, 6—7, 6—3, E. G. Buma sl. Jhr. C. M. J. v. Panhuijs 75, 61, J. Nielsen sl. D. Nap 61, 61, Jhr. P, Quarles v. Ufford sl. G. A. Overdijkink 62, 63, „Hermans" w.o. J, Bache, R Cox w.o. J. de Leon. 2e ronde. Mr. M. v. d. Feen sl. Jhr. N. van Foreest 62, 60, M. Wetselaar sl. C. C. v. Brero 60, 62. Damesenkelspel, le ronde. Mevr. Crena de Jongh sl. Mevr. E. v. Huystee 63, 86, Mevr. A. de Bruyn Kops sl. Mej. D. v. d. Stadt 62, 60, Mej. T. Bogtman sl. Mej. N. Binks- ma 61, 6-2, Mevr. Wetselaar Ament sl. Mevr. A. v. Laer 63, 62, Mevr, v. Gulick sl. Mej. Bruynse 61, 61. Heerendubbelspel, le ronde. M. Wetselaar en G. v. Galen Last sl. W. F. Westerman en Mr. H. D. A. v. Reenen 60, 60, F. Elhorst en J. W. C. Kern sl. Jhr. v. Panhuys en A. M. J. Huystee 63, 64, „Hermans" en Hoche sl. J. Nieuwenhuyzen en P. A. Offers 61, 64, Guy Dutilh en P. de Kuyper sl. Jhr. de Jonge en H. Dutilh 5—7, 8—6, 6—2, Jhr. A. v. d. Poll en Jhr. P. Quarles van Ufford sl. G. A. Over dijkink en C. C. v. Brero 6—2, 6—1, K. J. W. Bartelds en Jhr. W. E. v. Citters w.o. Gemengd Dubbelspel, le ronde. Mevr. v. Marle de Booij en Jhr. Mr. G. C. J. v. Reenen sl. Mevr. J. Troelstra Romein en J. Troelstra 6L 62, Mej. D. v. d. Stadt en „Hermans" sl. Mevr. Crena de Jongh en H. Dutilh 97, 64, Mevr. Elhorst Dekker en F. Elhorst sl. Mej. S. Aberson en Mr. M. v. d. Feen 61, 6—3. Damesdubbelspel, le ronde: Mevr. Jongmère en Mevr. Wetselaar Ament sl. Mej. Mensing en Mevr. v. Huystee 6—3, 62, Mej. N. Binksma en Mej. Bruynse sl. Jonkvr. v. Panhuys en Mevr. v. d. Broek 61, 60, Mevr. de Bruyn Kops en Mevr. v. GulickJob sl. Mevr. van Heemskerck Veeckens en Mevr. Crena de Jongh 61, 61. Bridge. Wedstrijd te Wijk aan Zee. Bij den gisteren in het Badhotel te Wijk aan Zee gehouden bridgewedstrijd hebben de Alk- maarsche dames zich van haar beste zijde doen kennen. In groep A werden mevr. Oostwouder en mej. S. Kamper nummer één in de oneven lijn en mevr. v. Gulik en mevr. de Vries num mer één in de even lijn. De heeren P. Tuyn en J. Voort bezetten in de oneven lijn de tweede plaats. In een andere groep werd de tweede prijs gewonen door de heeren C. H. de Lange en E. Hamburger alhier, zoodat Alkmaar weer met succes uit den strijd is gekomen. Een sprintrit. Zondag a.s. zal de sportclub „Onderling Genoegen" te Langendijk een sprintrit laten verrijden bij de Roskambrug. Donderdag slaagde de heer J. Langedijk, lid van genoemde vereenigiag er in, om het clubrecord over 22 K.M., staande op een tijd van 38 min. 13 sec., te brengen op 37 min. 40 sec. Dit is een kranige prestatie, daar hij een gemiddelde snelheid van ruim 35 KM. per uur heeft gereden. Motorrennen verboden. Daar de keuringscommissie van de K. N. M. V. de renbaan te Hilversum heeft afge keurd, is door ds politie geen vergunning ge geven de reeds aangekondigde motorrennen op morgen, Zondag 7 Aug., te houden. VARIA UIT DE VOGELWERELD. „Aaneensluiting" b ij vogels. Het ringen van vogels wierp niet alleen reeds eenig meer licht op hun trek-bewegin- gen, maar bracht ook een en ander aan den dag aangaande hun samenscholingen in het winter- of buiten het broedseizoen. Op een bepaalde plaats in Californië komen gedu rende den herfst-trek zwermen van twee tot de Vinkachtigen behoorende vogelsoorten aan, die er ook wel den winter overblijvsn om in April en Mei weer af te reizen. Als aanvulling nu van de ring-methode, heeft men enkele veeren van een aantal dier vogels met een opvallende kleur gemerkt, zoodat dfe individuen gemakkelijk te herkennen waren Uit de resultaten hiervan bleek, dat een en dezelfde vogel steeds in dezelfde streek niet alleen, maar zelfs op dezelfde plek terug komt. De waarnemer maakt hieruit de gevolg trekking op, dat beide bedoelde soorten den winter in vaste troepen doorbrengen, die zich elk binnen een bepaalde uitgestrektheid, on geveer 60 tot 80.000 M2. beslaande, bewe gen Onderlinge wisseling van indivdiuen tus schen de troepen komt maar heel zelden voor en het „plaatsgeheugen" schijnt van jaar tot jaar te blijven voortbestaan, want in de meeste gevallen zag men een bepaalden vo gel na den trek weer op het oorspronkelijk terrein van den troep, waartoe hij behoorde, terug. Onze Watersnip weer eens op Java waarge nomen. f Zooals in het „Systematische Uebersicht der bisher von Java nachgewiesenen Vogel", door M. Bartels Jr. en dr. E. Stressemann (1930) wordt vermeld, was tot dusverre slechts één exemplaar van de Europeesche Watersnip met zekerheid op Java bekend, het voorwerp namelijk, dat vele jaren geleden door nu wijlen dr. A. G. Vorderman gecon stateerd werd. Op 14 October 1930 nu schoot J. Olivier zooals hij in „De Tropische Natuur" (XX, 1, '31) mededeelt tusschen Meester Cornelis en Bekassi een 6-tal Watersnippen, waaronder één, die door de van de Javaan sche Watersnip afwijkende teekening O.'s aandacht trok. Diens voorloopige determina tie van het bewuste voorwerp als Europee- sch Watersnip werd door dr. J. Verwey zon der eenig voorbehoud bevestigd. Een her nieuwde vondst dus van onze Watersnip op Java. Als broedvogel komt zij door bijna gt- heel Europa. Noord-Azië noordwaarts fot den 70. breedtegraad, op IJsland en de Fa röer-eilanden voor. Haar winterkwartieren strekken zich van Zuid-China tot den Sene gal over alle tusschen den 45. en 10. breedte graad liggende landen uit. Ongewone nestplaat s e n. In het vorige broedseizoen vond men bij Genève op een zeiljacht, dat ongeveer 100 M. uit den oever lag, op een door het want van dat vaartuig voor het oog goed verbor gen plekje, het nest van een Merel, waar in 3 bedorven eieren lagen. Het jacht had ge durende een maand geankerd gelegen; in dien tijd was er niemand aan boord geweest Een Waterhoen nam een in een haag gebouwd Merelnest in beslag en legde 6 eieren daarin. Terwijl het wijfje zat te broe den, sleepte het mannetje nog steeds nest materiaal aan. Een dergelijke „aanvulling" van het nest, als het wijfje reeds zit te broe den, nam ik onlangs persoonlijk waar aan den Grooten Vijver op Sonsbeek, waar een Waterhoen-paartje hun nest gebouwd had in een over dien vijver hangende wilg. (Het Waterhoen-nest vindt men soms op vrij aan zienlijke hoogte; ook in meidoornstruiken, el zen, enz.). Een ongewonen stand voor een V i n k e fi ne s t zag ik in Juni j.1. op de Stads-kweeke- rij, aan den Boschweg te Arnhem. De hr. J Spaargaren was zoo vriendelijk mij daarop attent te maken. Het nest lag op een steun lat, die langs jonge boomen aangebracht was, waartegen een rietmat was opgezet. Aan de eene zijde werd het door de mat, aan de andere door een gevorkt takje van een der boomen gesteundde hoogte, waarop het zich bevond, bedroeg ongeveer 1.40 M. boven den beganen grond. Het broedsel is helaas (door een kat of eekhoorn?) verstoord geworden. Zooals bekend, nestelt de Vink als regel in boomen; op zijtakken, daar waar deze uit den stom ontspringen; ook wel vrij liggend, op grooteren of kleineren afstand van den stam verwijderd, vindt men het nest, terwijl het vaak in een takvork wordt aangebracht. De zonderlingste plaats voor een Vinken-nest, die ik in de literatuur vermeld vind, is zeker wel die tusschen het touwwe r_k van een schip, dat een tijdlang in een haven had stilgelegen (dr. F. A. L. Thienemann, in diens „Fortpfanz. d. ges. Vogel", 1845'54, p. 11). A. A. VAN PELT LECHNER. Arnhem, Augustus 1932. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ekster (uitreis) en de Uil (thuis reis) zijn gister te Cairo aangekomen De Ibis (uitreis) is te Calcutta gearri veerd. PILOTE WIL EEN MAAND IN DE LUCHT BLIJVEN. De Engelsche vliegster mrs. Bruce Is Donderdagmiddag te Cowes opgestegen voor een duur-vlucht. Zij wil gedurende een maand in de lucht blijven. De brandstof zal tijdens de vlucht in de lucht worden bijgevuld. Behalve de pilote bevinden zich nog twee ervaren vlieginstructeurs aan boord. VON GRONAU IN MILWAUKES AANGEKOMEN De Duitsche vlieger von Gronau is gister van Chicago gestart en om 23 uur MET un Milwaukee aangekomen, waar hij door een geweldige menigte geest driftig werd toegejuicht. OVER DEN OCEAAN? De avjateur Wiliains en de Estlandsche vliegster Kalep zijn Donderdag van New York vertrokken. Waarheen is onbekend. Men vermoedt, dat zij over den Atlantischen Oceaan willen vliegen. PICCARD ZAL TE DUEBENDORF STARTEN. De start van professor Piccard voor zijn vlucht naar de stratosfeer is thans op zijn vroegst te verwachten in de tweede helft van de volgende week. Te voren moeten evenwel alle instrumenten nog aan een nauwkeurig onderzoek worden onderworpen, aangezien een of ander instrument ondanks groote om zichtigheid bij het transnort kan be schadigd worden. Als startplaats is de finitief het nieuwe vliegveld te Duebin- gen aangewezen. De heer J. J. Vendel, onderwijze^fean de r.k. school te 't Zand in deze gemeente, is geslaagd voor de hoofdakte. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan de o.l. school te Zuid- scharwoude bestaat uit de dames: 1. G. Ver wey te Alkmaar, 2. G. le Maire te Wormer- veer en 3. T. Bakker te Alkmaar. Te Haarlem is voor het examen hoofd- acte o.a. geslaagd mej. M. M. Verheus, vroe ger te Alkmaar. Voor de acte Engelsch 1.0. is geslaagd mej. F. M. Oudshoorn te Anna-Paulowna. De heer J. Gerling te Alkmaar heeft de acte Fransch l.o. behaald. DE EERSTE PREDIKANT IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Intrede op 28 Augustus. Ds. J. C. Fischer te Jukwerd, benoemd als hulpprediker bij de Herv. gemeente in den Wieringermeerpolder, zal 21 Augustus as. te Slootdorp door ds. H. Buiskool, praeses van het classicaal bestuur van Hoorn, dat als kerkeraad optreedt, bevestigd worden. Het kerkgebouw zal op Zaterdag 27 Augus tus door het Zuiderzee-fonds der herv. kerk ter beschikking van den kerkeraad worden gesteld en 28 Augustus zal ds. Fischer in het kerkgebouw zijn intree doen. PREDIKBEURTEN. Zondag 7 Augustus. Kapelkerk, 10 uur, ds. Hak. LEGER DES HEILS. Zaterdag 6 Augustus 8 uur, Openluchtsa menkomst, Steenenbrug. Zondag 10 uur Heiligingsdienst. Zondag 3.30 uur Openluchtsamenkomst in het bosch van Heiloo. Zondag 8 uur Openbare Verlossingsmee ting. Al deze samenkomsten worden geleid door luitenante van de Kapel van Amsterdam V. Donderdag 8 uur Samenkomst. UIT DE OMGEVING. UITGEEST, Evangelisatiegebouw, 10 uur, de heer Besselaar, van Amsterdam en te 11.40 uur Zondagsschool. WIERINGEN. De raad vergaderde Donderdag om 11 uur. De voorzitter deelde mede, dat de vergade ring speciaal belegd werd voor de benoe ming van een hoofd der school te Ooster- land. De voordracht luidt: 1. de heer J. Lammes te Amsterdam; 2. de heer H. J. C. van der Snoek te Middelburg en 3. de heer H. O. Nuijs te Winterswijk. Na een opmerkiflg van den heer P. Kooij over den brief van den inspecteur van het L. O. werd met algemeene stemmen benoemd de heer Lammes. Verder werd de in de vorige vergadering vastgestelde verordening tot het heffen van reinigingsrechten gewijzigd en opnieuw vast gesteld. In de verordening was n.1. bepaald, dat vrijstelling van betaling bij onvermogen kon worden verleend door B. en W. Ged. Sta ten maakten hiertegen bezwaar en wensch- ten, dat die bevoegdheid werd in handen ge legd van den raad. De verordening werd daarom in dien geest gewijzigd. Hierna sluiting. HARENKARSPEL (Juli) Geboren: Adam Martinus z. van P. Danenberg en S. Jong. Aaltje d. van A. J. Veter en M. C. Dam. Maarten z. van B. Hoogstra en F. Reins. Petrus Cornelis z. van P. Bruin en J. Jong. Catharina Eva d. van J. Ruiter en M. Wijnker. Ondertrouwd: Klaas Paarlberg en Guurtje Bijpost. Cornelis Moras en Pe- tronella Bakker. Getrouwd: Petrus Nicolaas Raas en Anionia Fernanda Maria Jansen. Klaas Paarlberg en Guurtje Bijpost. Overleden: Louise Doekes, 7 j. Leven loos aangegeven kind van Johannes Dekker en Eilsabeth Divera Slijkerman. SCHERM ERHORN (Juli) Geboren: Cornelus Manuel z. van C. Smit en J. C. Louwe. Emma Amelia d. van R. A. Sturtewagen en L. M. Boeckling. Eduarda d. van G. Deckwitz en C. E. Kuij- per. Petrus Marie z. van J. N. Knook en KI. W. Kramer. Overleden: J. S. Heus, 23 j. (van Pur- merend). SCHOORL (Juli). Geboren: Johannes, z. v. H. Goedhart en A. Dam. Marius Minze, z. v. M. Wijn- jeterp en M. N. Keuris. Pieter Frans, z. v. J. J. Siekman en C. E. Stenneberg. Getrouwd: J. Vries uit Koedijk en J. Koel. H. Bredewout en G. Hoogvorst. BERGEN (N H.) (Juli) Ingekomen personen F. Beuker, G.K., kellner, Breelaan 2 van Maastricht. Q. Roelofs, E.L., h.i.d.h., Dorpsstraat 10 van Purmerend. M Schouten, R.K., dienstbode, Dorpsstraat 30 j van Blokker. N. Schouten, idem. H. N Damhuis, R.K., landbouwer, Voert 11 van Losser. G. Schilder, echtg. van S. C. Min, R.K., z.b., Hoopweg 17 van Edam. J. C j Kuiper, N.H., werktuigk., Karei de Groote- j laan 13 van Vlissingen. J E. J. Stecher echtg. van H. Schouten, z.b., Oosterweg 30 Herfstseringeu. Gedurende de bloeitijd van de herfstscring of Phlox decussata kan onze bloementuin wel het meest kleurig en bloemrijk aanzien heb ben. Het hoogtepunt van de bloei der ver schillende variëteiten valt in Augustus; en vrijwel eike stengel draagt dan ten forsche bloemtros. De kleurenrijkdom onder de va riëteiten dezer Phloxsoort is bijzonder uit gebreid. Meest voorkomende kleuren zijn: wit, rose, lila. violet, oranje en rood, met tal van tusschentinten. In 't algemeen behoeven de planten niet te worden opgebonden, al leen enkele hooggroeiend? variëëteiten zal men soms van steunsel moeten voorzien Ze verlangen geen bijzondere behandeling irrar wenschen een beslist zonnige staudpiaat, en een voedzame bodem Om de drie jaar moet men de planten liefst verplanten en tevens scheuren. De beste tijd daarvoor is omstreeks einde Sept. of begin October. Ook kan men in eht voo*iaar omstreeks Maart April plan ten. Voor beman ting van noord bedden zijn tbc onnrisb-ar, maar ook als groepsgewijze aanplanting v,oi heesters en coniferen zijn ze mooi. Ook als losse voorbeplanting in het gazon maken ze een goed effect. Overigens planten we steeds in groepen van 3, 5, 7 of mee stuks. We geven ze een afstand van 50 c.M., zoodat de planten voldoende ruimte hebben om zich krachtig te ontwikkelen. Tus schen de planten kunnen we zeer goed Dar- wintulpen, Narcissen of andere vroegbloeien- de bolgewassen aanplanten. Zoodoende zal deze plek in het voorjaar ook mooi zijn ter wijl hier tevens het verdorrende loof dezer bolgewassen aan het oog wordt onttrokken door de jonge scheuten van de Phlox. Bij het planten moet men rekening houden met mo gelijke kleurencombinaties. Vooral de varië teiten met levendige kleuren zijn goed te combineeren met sommige Dahlia's. Bij het beplanten van de bloementuin wordt nog veel te weinig gedacht aan een goede kleu rencombinatie. Wanneer de planten eenmaal in bloei staan, ziet men de gemaakte foute» soms wel. maar dan is het voor dat jaar te laat. Maak daarom het geheeie jaar notitie;, van uw tuin en beplant aan de hand van de op deze wijze verkregen gegevens uw tuin voor een volgend jaar. Wanneer men zoo werkt wordt de verzorging van de Boen:en- tuin een genot. van Amsterdam. J. P. Timmerman, geen, z.b., Kerkedijk 7 van Zijpe. P. Balk, ë.H., bakker, Molenstraat 14 van Wijdenes. E. Gramatzki, E.L., dienstbode, Komlaan 19 van Duitschland. A. W. Schrieke, N.H., z.b., Komlaan 19 van Zwitserland. C. N Mul ler, R.K., z.b., Prinsesselaan 46 naar N.O.- Indië. P. Groenwoudt, D.G., z.b., St. An- toniusstraat 9 van Heiloo. W. G. Sangers, N.H., z.b., Meerweg 19 van Amsterdam. A. Blaauboer, N.H., slager, Dorpsstraat 52 van Wieringerwaard. P. J. J. Cuypers, R.K., beambte N.S., Witteweg 15 van Alk maar. J. Willeskes Macdonald, geen, z.b., Duinweg 9 van Deventer. W. Buender, H.A., tuinman, Tuindorpweg 7 van Middelie. W. Zijp, N.H., beambte N.S Witteweg 15 van Midwoud. J. Nierop, geen. z.b,, Zeeweg 22 van Harenkarspel. E Goudo mond, G.K., kapper, Lijtweg 20 van Sass-^n- heim. C. Snip, N.H., arbeider, Kogendijk 21 van Schoorl. A. Symanski, E L., dienst bode, Meerwijklaan 2 van Duitschland. G. N. Kramer, geen, z.b., Doorntjes 8 van U.SA. A. H. Theelen. R.K., z.b., Zuidlaan 2 van Duitschland. C. J. Zillinger Molenaar, N.H., z.b., Verspijkcweg 5 van Wedde. H. G. van Eelen, N.Hmed. student Breelaan 50 van N.O.-lndië. M. Swager, N.H z b.. Kanaaldijk 27 van Oudkarspel G. van de Pol, N.H., dienstbode, Kerkedijk 29 van Alk maar. P. M. Rietveld, R.K., tuinder, Dorpsstraat 116 van Schoorl. J. Wester hof, geen, h.i.d.h., Vijverlaan 6 van Gronin gen. L. J. Spoor, R.K., bankwerker. Dorps straat 84 van Arnhem. D. J Ebing, N H z.b., Pier Panderstr. 6 van Velsen. P. Vo gel, N.H., boerenkn., Baakmeerd 2 van Ha renkarspel. R.Couwenhoven, NH., z b., Rondelaan 19 van Koog aan de Zaan. C. Menke, R.K., dienstbode, Russenweg 1 van Zaandam. Vertrokken personen. E. Lengemann, E.L., z.b., naar Duitsch land. M. E. G. Koekenbier, R.K-, z.b., naar Leiden. A. M. C. Aleve, R.K., z.b., naar Zandvoort. P. J. A. Braam, idem, naar Den Haag. T. P. M. Dorsman, idem, naar Hilversum. J. F. M. Grol, idem, naar Am sterdam. E. M. Groothuizen, idem, naar Rlkmaar. H. G. M. Lenglet, idem, naar Hilversum. E. G. van der Linden, idem, naar Hilversum. C. Mak, idem, naar Ob- dam. H. J. C. Mantjes, idem, naar Wor- merveer. H. M. Ranzijn, idem, naar Eg- mondbinnen. E. Reynders, idem, naar Am sterdam. M. J. H. Rietbergen, idem, naar Delft. S. H.M. van der Stok, idem, naar Amsterdam. C. P. P. van Trienen, idem, naar Purmerend. C. M. C. Veltman, idem, naar Alkmaar. A. M. Verduin, idem, naar Bloemendaal. M. M. H. Wellens, idem, naar Den Helder. A. A. Fanselow, Apost., dienstbode naar Duitschland. J. Hof, R.K., koetsier, naar Alkmaar. G. Doesburg. E. L., z.b., naar Den Haag. G. Thijsse, E L., hotelhouder, naar Den Haag. W. Dijk- sen, echtg. van D. A. Klok, N.H., z.b.. naar Haarlemmerliede. A Bergman, echtg. van F. F. Flurschütz, geen, z.b., naar Amster dam. C. Komen, R.K., z.b., naar Uitgeest. J. S. H. Th. Ram, R.K., z.b., naar Uib geest. M. E. A. A. Snel, idem. M. Th. Scholten, echtg. van H. J M. Brugman, R.K., z.b„ naar Amsterdam A. van der Wal, geen, dienstbode, naar Oosthuizen. M. v. Trirum, N.H., huisknecht naar Rotterdam. M. J. A. Bijvoet, R.K., z.b., naar Haarlem J. H. H. M. Grol, R.K., z.b,, naar Amster dam. A. Dijkema, G.K., dienstbode, naar Leens. H. van der Molen, C.G., z b., naar Schagen. K. Roersma, N H huishoudster, naar Alkmaar. G. C. E. M. v. d. Klaauw, R.K. z.b., naar Nieuwer-Amstel. A San ders, N.H., arbeider, naar Purmerend. J. D. van den Berg. RK.zb., naar Amslerdam. G. Laan, R.K religieuse, raar Den Hel- éer M Ca Kuvs RK. z r.. naa- Alk maar. W. J. Vos, N.H banketbakker naar

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11