De wedstrijden van Zondag. een worp van 44.56 M. Daarop volgden g* 44.5] M-, Bacsamalsi 41.45 Meter, |!^rle 4' 54 Meter. Sivdlecki 40.86 Meter, vrioela 40.77 M., Dim&a 40.76 Meter. Hart ;n^9 vretcr, Charles 38.71 Meter. Jaervinen fin Meter, Coffwann 34.40 Meter, Tisdall $3? Meter. Wegner 33.25 Meter. rv> «tand na het zeveade nummer luidde: 1 Sievert (Duitschland) 6028.26 punten, 2. Charles (V-S) 5005.20 punten, 3. Bausch a's) 5891 04 punten, 4. Dimsa (Letland) ko'0 04 ounten, 5. Jaervinen (Finland) 5782*68 punten, 6. Eberie (Duitschland) 5595.93 punten. Bausch winnaar. Nieuw wereld record. Na het discuswerpen werd het nummer ao' sstokhoogapringen afgewerkt De Amen- Lrten Bausch en Cofmann sprongen schitte- a en haalden beiden de 4 Meter. Zij ver kregen hiervoor elk 1027 punten. De Let Dim- «9 die onder de eerste zes lag, moest opge- wegens een blessure. Ook de Duitscher Sievert werd gewond aan den enkel. Hier door bereikte hij in het polsstokhoogsprin- slechts een afstand van 3.20 Meter, waar door hij de eerste plaats moest prijsgeven en oo de derde plaats terecht kwam. tte stand na het poisstokhoogspringen was dat Bausch leidde met daarachter Dim sa Sievert. Charles, Jafcvinen, Eberle en Coffmann Het negende nummer der tienkamp was het speerwerpen. Wederom volbracht de Amerikaan Bausch de beste prestatie door de speer 61.91 Meter ver te werpen. De Fin Jaervinen werd tweede met 61 Meter pre cies, daarna volgden Eberle met 54.49 Meter en Sievert met 5Q.91 Meter. Na het speerwerpen leidde Bausch m tiet algemeen klassement met flinken voorsprong, tweede was Jaervinen en derde Sievert. Daar op volgde nog Eberle, Charles en Coffmann. Het laatste nummer was de 1500 Meter Ihardloopen De beste tijd werd hierbij ge maakt door den Duitscher Eberle met 4 min. 34 sec. De leider Bausch noteerde een tijd van 5 min. 17 sec., voldoende om hem den eersten prijs te verzekeren. De geblesseerde Sievert trachtte de 1500 Meter te voleindigen en onder vrij hevige pijnen gelukte hem dit ook in den vrij slechten tijd van 5 min. 18 In het algemeen klassement werd Bausch (Ver. Staten) eerste met in totaal 8462.23 p. Dit beteekende tevens een nieuw wereldre cord, hetwelk tot nu op naam stond van Achilles Jaervinen (Finland) met een totaal van 8255.475 punten. Vanzelfsprekend werd ook het Olympisch record verbeterd, dat Yr- joela (Finiand) hield met 8053.29 punten, in 1928 te Amsterdam gemaakt. De einduitslag Werd: 1. en Olympisch winnaar Bausch (Vereen Staten) 8462.23 punten, 2. Jaervinen (Fin land) 8292.48 punten,, 3. Eberle (Duitsch land) 8030.80 punten, 4. Charles (Ver. Sta iten) 7985 punten, 5. Sievert (Duitschland) 7941.07 punten, 6. Yrjoela (Finland) 7688.09 punten, 7. Coffmann (Ver. Staten) 7534.41 punten, 8. Tisdall (Ierland) 7327.17 punten, 9. Wegner (Duitschland) 7179.93 punten, 10. Bacsalmasi (Hongarije) 7001.73 punten, 11. Hart (Zuid-Afrika) 6799.25 punten. De Pool Siedlcki had na het speerwerpen den strijd opgegeven. 3000 Meter steeplechase Iso Hollo wint maar loopt een ronde te veel. Voor den start van de finale 3000 Meter- «teeple-chase verschenen tien athleten, te we ten de Italianen Lippi, en Bartolini, de Fin nen Toivonen, Mattilainen en Lo Hollo, de Amerikanen Cluskey, Dawson en Pritchard en de Engelschen Evenson en Baily. Iso Hollo, die op Maandag j.1. zijn serie had gewonnen in den nieuwen Olympische recordtijd van 9 min. 14.6 sec., nam onmid dellijk den kop. Het veld bleef dicht opeen en op een gegeven moment nam Dawson den kop. Als de halve afstand is afgelegd wist Evenson de tweede plaats te bereiken. Iso Hollo bleef leiden, terwijl zioh een heftige strijd ontspon tusschen Evenson en Cluskey om de tweede plaats. Iso Hollo won met een flinken voorsprong, terwijl Evenson tweede werd. Het bleek dat een ronde te veel was geloo pen, doch de wedstrijdleiding besloot, met goedkeuring van de deelnemers, dezen uit slag toch als resultaat van een Olympischen wedstrijd te beschouwen. De einduitslag werd dus: 1. en Olympisch winnaar Iso Hollo (Finland) tijd 10 min. 33.4 sec., 2. Evenson (Engeland) op 100 Meter. 3. Cluskey (Ver. Staten), 4. Mattilainen (Fin land), 5. Baily (Engeland), 6. Dawson (Ver. Staten). Tenslotte nog Pritchard (Ver. Staten), Toi vonen (Finland), en de Italianen Lippi en Bartolini. DE MODERNE VIJFKAMP. Oxenstierna Olympisch winnaar. Heden werd de veldloop over 4000 Meter tehouden. De Zweed Lindman werd winnaar ®et 4 punten. Oxenstierna werd derde met 7 Punten. Door dezen uitslag is Oxenstierna (Zweden) Olympisch kampioen in de Moderne Vijf- kamp geworden met 32 punten. Het resultaat van den veldloop luidde- l. Lindman (Zweden), 2. Miersch (Duitschland), 3- Oxenstierna (Zweden) 7 punten, 4. Tho- felt (Zweden) 13 punten. Het eindklassement der vijfkamp luidde: 1. cn Olympisch winnaar: Oxenstierna (Zwe den) 32 punten, 2 Lindman ^Zweden) 35 5 Punten, 3. Nayo (Ver. Staten) 38.5 punten, 4. Thofelt (Zweden) 39 punten. DE SCHERMWEDSTRIJDEN. Op degen equipe. Heden werden de degen wedstrijden equipe voortgezet. Voorat tusschen Denemarken en de Ver. Staten spande het geducht. Beide landen wonnen acht partijen, toch de geplaat ste en ontvangen treffers beslisten in het voordeel van de Ver. Staten. In de finale zijn ?vpbatst de volgende landen: Ver. Staten, ta'ië, Frankrijk en België. °E OLYMPISCHE ZEILWEDSTRIJDEN Eerste race sterklasse. Hol land tweede. Op de kleine zeilbaan werd heden aange togen met de eerste race in de sterklasse. Holland nam hieraan deel met de boot Hol land" van de gebroeders Maas. Er stond eeü wind van 1 tot 3 Meter per sec. De race ging in hoofdzaak tusschen Nederland en Duitsch land. Aanvankelijk lag ce „Holland" voor, maar door kruisen wiêt de Duitsche zeiler Behr de „Holland" voorbij te KOtnen Er ont stond een uiterst vinnige raCe, welke tenslotte door Duitschland werd gewonnen. 2. Hol land. In het puntenklassement staat Nederland aan den kop, gevolgd door Engeland, Ver. Staten, Duitschland, Oostenrijk, Frankrijk, Spanje, Italië, Zwedeu, Canada en Zuid- Afrika. LOS ANGELES, 7 Aug.: Nederland leidt. Op de kleine zeilbaan te Long Beach, heb ben heden weer twee zeilwedstrijden plaats gehad Bij den eersten wedstrijd, den derden- wisten de gebroeders Maas met een klein ver schil de tweede plaats achter Engeland in te nemen. Behr (Duitschland) die vooral een feilen strijd met onze vertegenwoordigers had ge geven werd derde. De windsterkte was 1 tot 3 M. per seconde. Bij den vieiden wedstrijd van het zeil- tournooi werd de strijd tusschen de gebroe ders Maas en Behi (Duitschland) Voortgezet. De rivalen hadden een zeer goeden start, scherp met aansluitend kruisen. De strijd bleef spannen, omdat beide partijen om beur ten de leiding hadden. Nederland Werd eer ste met 3 sec. voor op Duitschland. In het klassement der Olympische Zeilwedstrijden, rta vier wedstrijden Staat Nedeiland op de eerste plaats, als volgt: 1. Nederland, 2. Engeland, 3. Duitschland, 4. Spanje, 5. Frankrijk, 6. Amerika. In den tweeden zeilwedstrijd van Zaterdag was niet Behr (Duitschland) eerste, maar tweede achter Nederland, (Het schijnt dat er eenige verwarring omtrent dezen uitslag be staat en dat ook de klassen waarin wordt ge zeild door elkaar zijn gehaald). Zoodat Ne derland vrij vast op de eerste plaats staat. DE OLYMPISCHE ZWEM WEDSTRIJDEN. Willy den Ouden in pracht- vorm. Zij zwemt in de demi finale in nieuwen Olympischen recordtijd. LOS ANGELES 7 Aug. Hedenmiddag werden de Olympische zwemwedstrijden voortgezet met de demifinales 100 Meter vrije slag dames. Daarbij wiet Willy den Ouden een prach tige overwinning in de eerste demi-finale te behalen. In haar demifinaie kwamen j.a. uit de ster ke Amerikaansche zwemsters Mac Kim en Saville; de laatste had onze landgenoote gis teren in haar serie geslagen met den nieuwen Olympischen recordtijd van 1 min. 8.5 sec. In een prachtige uiterst spannende en snel le race kwam onze jeugdige vertegenwoordig ster met een tijd van 1 min. 7.6 sec. als eerste aan. Zij bracht daarmede het Olympisch re cord op haar naam. De beide Amerikaansche zwemsters likten met een achterstand van 1.2 sec, op Wiliy den Ouden vrijwel gelijk aan. De uitslag van de eerste demi-finale luid de: 1. Willy den Ouden (Nederland) tijd 1 min, 7.6 sec. Nieuw Olympisch record, 2. Miss Mac Kim (V.S.) tijd 1 min. 8.8 sec3. Miss Saville (V.S.) tijd 1 min. 8 8 sec., 4. Miss Cooper (Engeland) tijd 1 min. 9.2 sec., 5. Mlle Godard (Frankrijk) tijd 1 min. 14 1 sec. In de tweede demifinaie kwam Corry Laddé uit. Zij zwom uitstekend, doch vermocht zich niet te plaatsen voor den eindstrijd, daar zij op de vierde plaats arriveerde. Helen Madi- son wend eerste in 1 min. 9.9 secdoch hier bij dient te worden opgemerkt, dat de Ame rikaansche zwemster zich in deze demi-finale niet volkomen gaf. Spaarde zij haar krachten voor de finale De uitslag van de tweede demifinale luid de: 1. Helen Madisoi. (V.S.) tijd 1 min. 9.9 sec., 2. Miss Bult (Australië) tijd 1 min. 10.2 aeC., 3. Mej. Maakal (Zuid-Afrika) tijd 1 min. 10.8 sec., 4. Corrie Laddé tijd 1 min. 11.8 sec. In den eindstrijd komen dus uit Willy den Ouden, de Amerikaansche zwemsters Helen Madison, Mac Kim en Saville, de Australi sche Bult en de Zuid-Afrikaansche zwemster Maakal. Onze vertegenwoordigster zwemt dus niet alleen voor Holland, maar tevens voor Europa, waaruit blijkt, dat zij Euro- peesche kampioene is. Beslissing 100 Meter vrije slag heeren. Groote spanning heerschte er onder de duizenden toeschouwers in het zwemstadion, toen de finalisten op de 100 M. vrije slag heeren aan den start verschenen. Men wist immers, het werd een strijd tusschen Japan en Amerika en zouden de Vereenigde Staten ditmaal niet het Olympisch kampioenschap behalen? Aan den start verschenen de Japanners Takaishi, Kawaishi en Miyozaki en de Ame rikanen Kilili, Thompson en Schwartz. De eerste 50 M. werd vrijwel zonder on derling verschil gezwommen. Kop aan kop betwistten de snelle zwemmers elkaar elke decimeter. De Amerikaan Kilili bereikte het eerst het keerpunt, doch een onderdeel van een seconde later tikten Takaishi en Kawais hi aan. Op de laatste M. kwam plotseling de Japanner Miyozaki sterk opzetten. Met iederen slag liep hij op zijn tegenstanders in en reeds spoedig had hij den kop. Met een fraaien eindspurt slaafde Miyozaki er in als eerste aan te komen in 58,2 sec. Deze tijd ligt hooger dan die. welke de Japanner gis teren in de halve finale heeft gemaakt n.1. 58 sec. Als tweede kwam aan zijn landgenoot Kawaishi en daarop volgde pas de eerste Amerikaan Schwarz met een tijd van 58,8 sec. Miyozaki heeft de finale vrij gemakkelijk gewonnen. Bedreigd door een zijner landge- nooten of een der Amerikanen is hij niet be paald. De resultaten waren: 1. en Olympisch winnaar: Miyozaki (Japan) tijd 58,2 sec. 2 Kawaishi (Japan) 58,6 sec. 3. Schwarz (V. S.) tijd 58,8 sec. 4 Kalili (V. S.) 59,2 sec. 5. Takaishi (Japan) 59,2 sec. 6. Thomp son (V. S.) 59,5 sec. Dr. Barany gedupeerd. Filmopnamen hebben laten zien, dat de Europeesche kampioen dr. Barany (Honga rije) ten zeerste gedupeerd is geworden bij de vaststelling van het resultaat der eerste demifinaie 100 M. vrije slag, welke gisteren werd gehouden. Naar men zich herinnert ar riveerde dr. Barany als vierde in 59,4 sec achter Miyozaki, Thompson en Kalili, waar door hij niet voor den eindstrijd in aanmer king kwam. De filmopnamen hebben nu laten zien, dat dr. Barany duidelijk als tweede is aangeko men en dus gister in den eindstrijd had moe ten uitkomen De wedstrijdleiding heeft ech- t€r ^»?ter voor ^en aanvang der finale 100 M. vrije slag anders beslist en deze laten verzwemmen zonder den Hongaar. HET OLYMPISCH WATERPOLO- TOURNOOI. V. S-Brazilië 61. De tweede waterpolowedstrijd ging tus schen de Vereenigde Staten en Brazilië, Mét de rust leidden dé Amerikanen met 20. Eindstand 6—1 voor de Vereenigde Staten. Vooral het samenspel der Brazilianen liet veel te wenschen over. Naar bekend is wordt ter gelegenheid van de Spelen te Los Angeles een wedstrijd ge houden over 4 X 200 M. vrije slag heeren tusschen Amerika en Europa. Te dien einde werden eergisteren wed strijden gehouden om de Europeesche ploeg samen te stellen. De Italiaan Costoli maakte den besten tijd n.1. met 2 min. 22,8 sec., daarop volgden nog Perentin (Italië) met 2 min. 24 sec., Wannie (Hongarije) 2 min. 25 sec. en Syabados (Hongarije) 2 mi'1- 25.4 sec. De Europeescl n ploeg zal zeer waar schijnlijk als volgt zijn samengesteld: Taris (Frankrijk), dr. Barany (Hongarije), Costoli (Italië) en Szekdly Hongarije) ot Perentin (Italië). V. S.—Japan 100. De derde ontmoeting in het Olympisch Waterpolotournooi vond gistermiddag plaats tusschen de Vereenigde Staten en Japan. Physiek waren de Japanners niet tegen de Amerikanen opgewassen, terwijl de verdedi ging van Japan nog al wat te wenschen over liet. De Amerikanen wonnen dan ook met dub bele cijfers. Ruststand 30 en eindstand 100 voor de Vereenigde Staten. DE OLYMPISCHE ATLETIEK WEDSTRIJDEN. Nederland in het estafette- nummer vierde. Het was gister de laatste dag der Olym pische atletiekwedstrijden en ongetwijfeld was 't programma weer zeer 'belangwekkend. Immers, behalve de verschillende beslissin gen estafettenummers stond ook de Mara thon op het programma en vanzelf sprekend was aller belangstelling op dit interessante evenement gericht. Toen ae wedstrijden een aanvang namen met de beslissing 4 X 100 M. estafette dames waren er zeker 85.000 toeschouwers in het Olympisch Stadion aan wezig. Amerika loopt in wereldrecordtijd. Door de geringere inschrijving op het nummer 4 X 100 M. estafette dames kwa men de zes landen direct in de finale. Japan lootte de binnenbaan en daarnaast volgde Nederland, Canada, Vereenigde Staten, Engeland en Duitschland. Onze estafetteploeg liep in de volgende formatie: Dalmolen, Aalten, Du Mée en Schuurman. Na den start liepen de Vereenigde Staten, Canada en Engeland direct op de andere ploegen uit. Duitschland. die een zeer zwak ke ploeg had samengesteld telde niet mee. Toen op het derde wisselpunt Tollina Schuurman het stokje van Bep du Mee kreeg was op dat moment Holland niet min der dan tien M. achter op de Vereenigde Staten, welk land den kop had. Mej. Schuurman heeft nog kans gezien 1,5 M. op te halen, doch kon niet verhinderen, dat de- Hol landsche ploeg zich met de vierde plaats tevreden moest stellen. Amerika won in den nieuwen wereldrecordtijd van 47 sec. Het Olympisch record stond op naam van Canada, in 1928 te Amsterdam gemaakt met een tijd van 48,4 sec. De Vereenigde Staten had als zwaarste concurrente de Canadeesche ploeg, die uitste kend liep en slechts 1 M. achter de Ameri kaansche als tweede aankwam. 3 M. daar achter kwam Engeland door de finish en tenslotte Holland. Mej. Schuurman lag weer 3 M. voor Japan. Met gering verschil eindigde Duitsch land als zesde. De einduitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar Vereenigde Sta ten tijd 47 sec. Nieuw wereld- en Olympisch record. 2. Canada op 1 Meter. 3. Engeland. 4. Nederland. 5. Japan. 6. Duitschland. De 4 X 100 Meter estafette voor de Vereenigde Staten. Nieuw wereldrecord. Tijdens den Marathonloop vonden in het Olympisch Stadion Lacrossedemonstraties plaats. De demonstraties waren zeer ge slaagd en de tienduizenden toeschouwers volgden een en ander met de grootste belang stelling. De laatste athletiekwedstrijd. De 4 X 400 M. estafette tusschen Canada, Vereenigde Staten, Japan, Engeland, Italië en Duitsch land. In de serie hadden de Vereenigde Staten reeds een nieuw wereld- en Olympisch record gevestigd met een tijd van 3 min. 11,8 sec. Vanzelfsprekend deden de Amerikanen het in de finale nog beter. In de Amerikaansche estafetteploeg liepen de volgende athleten mee: Foucard, Ablowich, Warner en Carr. Na het tweede wisselpunt leidden de Ver eenigde Staten reeds met eenige meters voor sprong op Engeland en daarachter Duitsch land op ae derde plaats. Na het derde wis selpunt lag, Amerika voor met Engeland op de tweede plaats en Canada op de derde plaats. Vooral Lord Burghley ^Engeland) en Ed wards (Canada) hadden uitstekend geloopen. Op de laatste 400 M. vond nog een verwoede striid plaats tusscben den Japanner Nishi en dr. Peltzer (Duitschland), waarbij de Duit scher met een halve M. voorsprong nog juist als vierde door de finish ging. Intusèchen hadden de Vereenigde Staten gewonnen met 5 M. voorsprong op Enge land, welk land weer 5 M. voof lag oij Canada. Het bleek, dat de Vereenigde Staten weer een nieuw wereldrecord hadden gemaakt, n.1. hun tijd bedroeg 3 min. 8,2 sec., tevens dus nieuw Olympisch record. De tusschentijd van de loopers waren: Eoucard 47,1 sec., Ablo wich 47,6 sec., Werner 47,3 $e<;. en Carr 46,2 sec. De einduitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar: Vereenigde Staten tijd 3 min. 8.2 sec. 2. Engeland op 5 Meter. 3. Canada weer 5 Meter achter stand. 4. Duitschland weer 5 M. achter. 5. Japan. 6. Italië. De 4 X 100 Meter heeren. Vereenigde Staten wint in den phenomenalen tijd van 40 sec. Nieuw wereldrecord Gisteren wisten de Ver. Staten hun serie -van de 4 X 100 Meter heeren te winnen in den nieuwen wereldrecordtijd van 40.6 sec. Daarbij had de Amerikaansche athletiek- ploeg zich in een dergelijken vorm getoond, dat alleen de Duitsche estafetteploeg kafts doch een zeer kleine had. om de Amerika- nen voor de eerste plaats te bedreigen. Het is echter wel heel anders uitgekomen. De estafetteploeg bestond vandaag weer uit dezelfde loopers als die van gisteren, n.1. in de startvolgorde Kiesel, Toppino, Dyer en Wykoff. Reeds direct na het startschot nam Ame rika de leiding. Direct hierop volgde Duitsch land. terwijl de andere finalisten Italië Cana da, Japan en Engeland onmiddellijk achter raakten. Na het eerste wisselpunt was reeds te 2ien, dat de Ver. Staten onbedreigd zouden win nen. Toppino liep uit op den tweeden Duit- schen sprinter Hendrix, terwijl ook Dyer uitliep op den derden Duitschen looper Borchmeyer. Toen Jonath nog 2 Meter ver loor door slecht overgeven van Borchmeyer was het pleit totaal beslecht. De Vereenigde Staten gingen met acht Meter voorsprong het eerst door de finish en liepen de 4 X 10O Meter estafette in den phenomenalen tijd van precies 40 sec. Het geen een nieuw wereld- en nieuw Olympisch record beteekende. önnoodig te melden, dat de tienduizenden bij het bekend worden van den uitslag in buitengewone geestdrift ge raakten. Tweede werd Duitschland, derde Italië, die 3 Meter achter Duitschland door de finish ging. Vierde was Canada vlak achter Italië en tenslotte Japan en Engeland. De einduitslag werd: 1. en Olympisch win naar Vereenigde Staten met de sprinters Kie sel, Toppino, Dyer en Wykoff. Tijd 40 sec. Nieuw wereld- en Olympisch record; 2. Duitschland met Koernig, Hendrix, Borch meyer en Jonath; 3. Italië; 4. Canada; 5. Japan; 6. Engeland. De start van den Marathon. Direct na de 4 x 100 Meter estafette werd gestart voor den klassieken Marathonloop. In totaal 28 athleten maakten hun ronde door het Olympisch Stadion, waar zij storm achtig toegejuicht werden door het publiek. Precies 15.36 viel het startschot. Na de twee ronden in het Stadion geloo pen te hebben ging het door de Marathon poort naar buiten, waar de groote reis een aanvang nam. Zabala<Argentinië) lag op dat moment aan den kop voor den Italiaan Fanelii, den Mexi caan Banos en den Duitscher de Bruyn. Zabala heeft de leiding. Toen er 5 K.M. geloopen waren (het eer ste controlepunt) lag Zabala aan den kop met den Mexicaan Banos op de tweede plaats. Derde was Briker (Canada) en daar achter weer de Argentijn Ribas. Ook bij de tweede controle heeft Zabala de leiding met ongeveer 10 Meter voorsprong op Banos en Briker. Zijn landgenoot Ribas ligt dan 200 Meter achter. LOS ANGELES, 7 Aug.: Hoogspringen dames. Mej. Gisolf vierde, en stelt teleur. Miss Shiley springt 1.67 Meter. Het ongelooflijke is waar geworden. Ne derland heeft geen enkelen prijs gewonnen bij de athleti-ekwedstrijden. Onze laatste kans was mej. Gisolf in het hoogspringen, doch ook hier vermocht onze Hollandsche vertegenwoordigster niet een dergelijke pre statie te leveren om voor een prijs in aan merking te kunnen komen. Met een sprong van 1.58 Meter bleef zij op de vierde plaats. Intusschen zou het Los Angeles niet zijn, of er moest ook dit num mer een wereldrecord vallen. Dat is dan ook gebeurd, doch de prestatie is van een zooda nige hoogte, dat de cijfers ongelooflijk klin ken. Miss Shiley sprong niet minder dan 1.67 Meter hoog. Het wereldrecord stond tot nu toe op naam van Miss Shiley (Ver. Sta ten) met een sprong van 1.61 Meter. Lien Gi solf sprong daarna bij de athletiekwedstrij- den te Amsterdam in het Stadion 1.623 Me ter hoog en bracht daarmede het wereldre cord op haar naam. Doch heden sprongen niet minder dan drie dames hooger. Behalve Miss Shiley met haar schitterende prestatie bracht miss Didrikson het tot 1.64 Meter en Miss Dawes (Canada) tot 1.63 Meter. Zoo werd mej. Gisolf vierde. Het eindresultaat wend: 1. en Olympisch winnares Miss Shiley (Ver. Staten) 1.67 M., nieuw wereld- en Olymp -record. Het oude Olympische record stond op naam van Ethel Catherwood (Canada) met een sprong van 1.59 Meter, destijds te Amsterdam gemaakt. 2. Miss Didrikson (V.S.) 1.64 Meter, 3. Miss Dawes (Canada) 1.63 Meter, 4. Lien Gi solf 1.58 Meter, 5. Miss Oiark (Zuid-Afrika) 1.58 Meter, 6. Miss Rogers (V.S 1.58 Meter. Hoe mej. Oisolf op de vierde plaats kwam. Met geluk! Omtrent het hoogspringen der dames wordt nog gemeld Het bleek weldra, dat de Amerikaansche Miss Shiley een kracht van speciale beteeke- nis was in dit nummer. Waar de andere da mes athleten groote moeite hadden met de 1.55 Meter, zoo sprong Miss Shiley dezen af stand gemakkeliik over. Onze vertegenwoordigster stelde ook in dit nummer teleur. De eerste twee sprongen bij een hoogte van 1.55 Meter mislukten, doch voor de derde maal ging mej. Gisolf er overheen. Toen de lat op 1.58 Meter stond mislukte de eerste Sprong, doch bij den tweeden sprong kwam ónze landgenoote er overigen. Zij trachtte daarna nog de 1.60 Meter te ha- Jen, doch alle sprongen mislukten. Intusschen waren reeds drie deelneemsters boven de 1.60 Meter gekozen, zoodat mej. Gisolf zich met de vierde plaats zou moeten tevreden stel len. Doch de 1.58 Meter was ook nog door twee andere dames gehaald, n.1. Miss Ro gers (V S.) en Miss Clark (Zuid-Arika). Door gelukkig loten kon mej. Oisolf nog de vierde plaats bezettai. Het verloop van den Mara thonloop. Het derde controlepunt was gelegen op 15.3 K M. Hier kwam Zabale het eerste aan. Hij bleek den afstand te hebben afgelegd ift 57 min. Direct daarop volgde de Canadees Vrikers die er 57 min. 30 sec. over had ge daan. Weer een halve minuut later arriveer- de aan dit controlepunt de Japanner Oon. Daarna volgden nog Ribas (Argentini) en M'iehilsen (Ver. St.). Zabala behield Steeds de leiding en bij het vierde controlepunt er waren toen ruitn 23 K.M. afgelegd bleek het, dat hij dezen afstand had afgelegd In 1 uur 20 minuten. Op het vierde gedeelte van den Marathon loop kwamen de Finnen naar voren. Vooral Virtanen en Toivonen versnelden het tempo aanmerkelijk en liepen zichtbaar op het lei dend peleton in. Direct daarachter kwamen Tsoeda (Japan), Briker (Canada) en Michel- sen (V.S.). Op het vijfde controlepunt 1 na 31.38 K.M. had Vitanen den kop genomen met den Argentijn Zabala daar vlak achter. Daar op kwamen Toivonen, Wright, Tsoeda, Eer- ris. Virtanen zette er een flinken spurt ifl. De Italiaan Roccati had intusschen opgegeven, daar hij last van zijn maag had. Ook de Ame rikaan Hennigan was gedwongen den strijd te staken. Bij het zesde controlepunt, toen er 35 K.M. waren afgelegd, had de Engelsch- fflan Wrigfh de tekiing. Voor dezen afstand had hij 2 uur en 6 minuten tioodig gehad. Zabala volgde met 1 minuut achterstand, daarop nog Toivonen, Ferris en Tsoeda. Ook bij het zevende controlepunt lag Wright nog aan den kop voor Zabala en Toi vonen. Doch spoedig daarna haalde de Ar gentijn zijn tegenstanders weer in en hernam de leiding. De Fin Virtanen had den strijd in tusschen om onbekende redenen opgegeven. Zabala had zich op de laatste K.M. van een kleinen voorsprong verzekerd en toen ba zuingeschal aankondigde, dat Zabala in aan tocht was, lag hij 100 Meter voor den En- gelschman Ferris. Zabala won den Marathonloop in 2 uur 31 min. 36 sec. Tweede aankomende was Ferris met 100 Meter achterstand, derde werd de Fin Toivonen met 100 Meter achterstand op Ferris en tenslotte Wright op de vierde plaats. Met grooten achterstand werd Tsoe da vijfde. De einduitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar Zabala (Argentinië) tijd 2 uur 31 min. 36 sec., 2. Ferris (Engeland) tijd 2 uur 32 min. 12 sec., 3. Toivonen (Finland) tijd 2 uur 32 min. 12 sec., 4. Wright (Engeland) 2 uur 32 min. 42 sec., 5. Tsoeda (Japan) tijd 2 uur 35 min. 42 sec., 6. Kin (Japan) tijd 2 uur 37 min. 28 sec., 8. Michelsen (V.S.), 8. Heks (Tsjechoslovakye), 9. Gon (Japan), 10. Ol- dag (V.S.), 12. Briker (Canada), 13. Fanelii (Italië), 14. Maiss (Canada), 15. De Bruyn (Duitschland). Hiermede was het athletiektournooi be ëindigd DE MODERNE VIJFKAMP. Van Rhijn op de 16e plaats. De Moderne Vijfkamp i3 naar reeds ge meld werd gewonnen door den Zweed Oxenstierna met 32 punten. Luitenant Van Rhijn beëindigde de vijfkamp op de 16e plaata. In totaal namen 24 athleten deel. Luitenant van Rhijn is vooral achtergeko men door de cross-country, waarbij het hem niet mee zat en waardoor hij 19 punten ver loor. Wel heeft hij in de volgende onderdee» ten zijn achterstand langzamerhand opge haald, doch hooger dan de 16e plaats kon hij' niet komen. In het degenschermen had hiji 16 punten, voor het schieten 13 punten en voor het zwemmen 10 punten, terwijl hiji voor den veldloop 5 punten kreeg. In totaal 63 punten. In het klassement bleef hij vlak achter de beide Engelschen Barlow, die met 61 punten 14e werd en Dougall, die met 67 punten de 15e plaats bezette. HET OLYMPISCH ATHLETIEK TOURNOOI. Het klassement der athletiek* wedstrijden op den voorlaatsten dag. Op Zaterdag 6 Augustus, den voorlaatsten dag der Olympische atletiekwedstrijden, luidde het klassement der naties als volgt: 1. Ver. Staten 200.5 punten, 2. Finland 65 punten, 3. Duitschland 42.5 punten, 4. Enge land 38 punten, 5. Canada 29 punten. 6. Ja pan 28 punten, 7. Polen 17 punten, 8. Zwe den 17 punten, 9. Ierland 15 punten, 10 Ita lië 14 punten, 11. Zuid-Afrika 10 punten, 12. Frankrijk 7 punten, 13. Nieuw Zeeland 6 pun ten, 14. Letland 5 punten, 15. Pbilippijnen 4 punten, 16. Tsjechoslowakije 4 punten, 17. Hongarije 3 punten, 18. Argentinië 3 punten, 19. Nederland 2 punten (Peters vijfde hinkstapsprong), 20. Brazilië 1 punt, 21. Australië 1 punt. Het totaalklassement. LOS ANOELES, 7 Aug. 1932. Het landenklassement na 8 dagen Olympi sche Spelen, dus tot en met Zondag 7 Aug., luidt als volgt; (De Olympische winnaar krijgt 3 punten, no. twee 2 punten en no. drie 1 punt). 1. Amerika 100 punten; 2. Finland 30 punten; 3. Frankrijk 24 punten; 4. Italië 24 punten; 5. Zweden 21 punten; 6. Engeland 21 punten; 7. Canada 16 punten; 8. Duitsch land 16 punten; 9. Japan 12 punten; 10. Polen 7 punten; 11. Oostenrijk 7 punten; 12. Ierland 6 punten13. Tsjecho-Slowaije 6 punten; 14. Hongarüe 6 punten; 15. Neder land 5 punten (Eeiate en tweede oriis J. v,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7