y/APIAPfeK2 PiDsZUtiJVL Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. TAIWANSIAG^ Wees niet bang om te lachen* Willy den Ouden wint den tweeden prijs. Nederland leidt bij de zeilwedstrijden. HOORN. - 'f nu.1'- Aanbieding rekeningen van Gemeente Bur- perl. Armbestuur en Lichtbedrijven Hierna werd de gemeenterekening aangeboden, slui tende in den gewonen dienst met ontvangsten 118.695.18, uitgaven 99.478.57, voordee- iig saldo 19.216.61. Voor den kapitaal- dienst in ontvangsten met 75.115.75, uit gaven 85.115.75, nadeelig saldo 10.000. De rekening van bet burg. armbestuur sloot in ontvangsten met 2592.95, in uit gaven met 2478.11, voordeehg saldo 114.84. De rekening van de licbtbedrijven gaf een winst aan van 79086. voor het gasbedrijf en voer bet elektriciteitsbedrijf een winst van 183.83 K. De rekeningen zuHen worden onderzocht door de heeren Duijvis. Kansen en Kwadijk. Rondvraag. De beer Kansen vroeg om wat metr toezicht op bet te snel rijden van auto's en motorfietsen. De voorzitter antwoordde, dat, als er op surveillance wordt gegaan, de automobilis ten het als het ware kunnen ruiken, dat dit plaats heeft, want resultaten heeft men nooit. De beer Kooi merkte op, dat er voor den bouw van twee lokalen bij de r.k. school een architect uit Haarlem was. Waarom niet uit de eigen gemeente? De voorzitter antwoordde, dat bet school bestuur vrij was, iemand te kiezen. De heer Duijvis lichtte toe, dat de heele school onder dien architect is gebouwd, zoo dat men eigenlijk we! eenige verplichtingen had. De heer Kwadijk weer op het in den raad van Koeijk beslotenen, n.1. om nogmaals de verschillende belanghebbende gemeenten en corporaties te trachten te bewegen, dat de aanleg van den weg door het Geestmeram- bacht mogelijk werd gemaakt. Is daarvan niets ingekomen De voorzitter antwoordde ontkennend. De heer Kwadijk vroeg of B. en W. het er over eens waren, waarop de voorzitter ant woordde, dat B. en W. geen bezwaren heb ben. Het hangt echter hoofdzakelijk op het Geestmerambacht. De heer J. Ootjers eheft niet veel hoop, de Hoofdingelanden er voor te kunnen winnen. Spr. zou het anders zeer toejuichen. Het is een groot belang. Hierna sluiting. EGMOND-BINNEN. Vrijdagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burge meester Bos. De heer Groot was door ernsti ge ziekte afwezig. De voorzitter sprak de hoop uit, dat de heer Groot weer in hun mid den terug mag komen. Behanaeld worden de volgende ingekomen stukken een schrijven van de Vereeniging van Stroomdistributiebedrijven met verzoek een financieele bijdrage te verstrekken ad 5 cent per aansluiting. B. en W. stelden voor de bijdrage te ver leenen, omdat het goed is contact met deze vereeniging te houden. De raad ging hier mede accoord. een schrijven van Deus Dedit te Egmond aan den Hoef, berichtende, dat de heer C. Moison werd aangewezen als lid voor het op te richten Agentschap Arbeidsbemiddeling, dit schrijven wordt voor kennisgeving aange wezen. een schrijven van het Ned. Genootschap tot zed. verbetering der Gevangenen met ver zoek een bijdrage te mogen ontvangen van 3 per 1000 inwoners met een minimum van 5, welke schrijven voor kennisgeving werd aangenomen. een schrijven van het Hoogheemraadschap met ontwerp aankoop benoodigden grond voor den weg. Dit betreft grond van het kolo niehuis, de R.K. kerk te Rinnegom en van den heer van der Vliet. De raad ging met het ont werp accoord. een schrijven van de Rijwielpadvereeniglag houdende verzoek een bijdrage ad 100 te mogen ontvangen voor rijwielpad Castricum Limmen wordt afgewezen, omdat het meer een streekbelang dan een gemeentebelang is en deze gemeente thans reeds zeer veel kosten aan onderhoud wegen heeft. De heer de Waard meende, dat de gemeen te wel een bijdrage mocht vragen van de Rij- wielpadvereeniging. De voorzitter antwoordde, dat dit geen ka pitaalkrachtige vereen, is en men zich voor een bijdrage zou moeten wenden tot den A.N. W.B. een schrijven van den L.T.B. houdende be richt, dat S. Zuurbier werd aangewezen als lid-werkgever Agentschap Arbeidsbemidde ling, welke schrijven voor kennisgeving wordt aangenomen; alsook de aanwijzing van J. Setveld Pz. door den Landarbeidersbond. een schrijven van het Hoogheemraadschap met ontwerp verkoop grond aan P. J. Mooy Het perceel van den heer Mooy staat voor een klein gedeelte op gemeentegrond. Toen M. grond voor den weg afstond, vroeg hij dat deel (5 c.A.) te mogen koopen. Op voorstel van B. en W. werd besloten hem dit te verkoopen voor 1 in totaal. Een dergelijke kwestie bestaat ook met grond van den heer Schuit, deze zal van de gemeend aankoopen 30 c.A. hoek Tiggellaan voor 1.25 per M2., zijnde die de prijs, waar voor hij grond voor den weg afstond. van den heer G- de Wit was een verzoek in- gekomeu om verlaging van grashuur over 1331. B en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken, daar in 1931 de werkzaamheden aan den weg niet van dien aard waren, dat het bedrag van 5 te hoog zou zijn. De raad steunde dit voorstel, het gemeentebestuur van Jisp verzoekt adhaesie te willen betuigen aan hun verzoek aan Ged. Staten om verlaging te verkrijgen van waterlieding- en electriciteitstarieven, alsmede voor steunverleening aan noodlij dende bedrijven. De raad besloot adhaesie te betuigen aan het eerste inzake verlaging tarieven en aan het tweede inzake verlaging inkoopsbasis. Uit de exploitatie-rekening R.K. Bouwver- eeniging 1931-1932 bleek, dat de rekening sluit met een tekort van 1188, dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. goedkeuring af- en overschrijving 1931, evenals goedkeuring gefdleening ad 20.000 voor kennisgeving aangenomen. een schrijven van P.W.N. houdende, dat op de uitbreiding waterleiding richting Wimme- num 2 brandkranen worden geplaatst De voorzitter lichtte toe. dat de leiding 800 M. verder werd gelegd. B. en W. stelden voor de 3 door de bonden voorgedragen leden voor de Commissie Werkl.verzek. en Arbeidsbemid. te benoemen De raad besloot aldus. Vervolgens stelden B. en W. voor als vier de lid te benoemen de heer J. Pepping te Eg- mond aan den Hoef, die verklaard heeft bij benoeming deze functie te willen aanvaarden. De raad ging hiermee accoord. Naar aanleiding hiervan merkte de heer Apeldoorn op, dat hij gehoord had, dat juist raadsleden in deze commissie zitting zouden moeten hebben. De voorzitter beweerde echter het tegendeel, wel staat de raad en B. en W. steeds boven deze commissie. B. en W. stelden voor de wedde van den te benoemen correspondent te bepalen op 200. Het Rijk draagt hiervan 40 De wedde is volgens B. en W. niet te hoog, er is veel werk aan. De heer Bras dacht het beter de wedde later te regelen. De voorzitter deelde mede, dat nu een wedde moet worden vastgesteld, desonods kan deze later herzien worden. De raad ging dan met deze wedde accoord De voorzitter deelde mede, dat inzake de verbindingsweg EgmondbinnenHeiloo, ge sproken is met Prov. Waterstaat en Prov. Staten en B. en W. thans voorstellen in prin cipe te besluiten tot verbetering van den be- staanden Vennewatersweg. De door Heiloo voorgestelden weg HeilooRinnegom zou 1750 M. langer zijn. Het lan zou dan zijn dezen winter in werk verschaffing met het vergraven van slooten te beginnen. Wanneer de raad dit principe besluit zou genomen hebben, dan zou bij Rijk en Provincie om steun gevraagd moeten wor den. De heer de Waard vroeg, wat de polder doet in deze kwestie. De voorzitter antwoordde, dat ongeveer de helft in onderhoud is bij het Waterschap, na het besluit van den raad zou ook met het Wa terschap onderhandeld moeten worden. De heer de Waard vroeg of het nu wel den tijd is dit besluit te nemen, gaat ook Alkmaar niet den Hoeverweg verbeteren, zoodat daar aan werkloozen uit deze gemeente geplaatst zouden Jcunnen worden. De voorzitter antwoordde, dat indien Alk maar hiertoe overgaat, deze gemeente geen eischen kan stellen en bovendien verplicht het besluit tot verbetering Vennewatersweg tot niets, wij zorgen hiermede alleen gereed te zijn, indien werkverschaffing noodig blijkt. De raad besloot dan in principe tot ver betering Vennewatersweg. Van 2 gezinnen te Egmondbinnen was een verzoek ingekomen om vergoeding te mogen ontvangen voor het vervoer van hun kinderen per autobus naar de O.L. school te Egmond aan den hoef. Het bezoeken van deze 5 kinderen der school te den Hoef is voor de gemeente geen nadeel, de kosten zijn bovendien slechts 10 per maand. B. en W. stelden voor 75 hierin bij te dragen. De raad ging hiermee accoord. Na de behandeling der agenda vroeg de heer Dekker of het niet mogelijk zou zijn de vuilnisophaaldienst uit te breiden in de rich ting Wimmenum, waar langzamerhand veel woningen zijn gekomen. De voorzitter meende, dat dit beter bij de begrooting behandeld kan worden, het opha len is nu voor een vast bedrag aangenomen, en als men een ref heeft, kan men toch zijn a'val gemakkelijk begraven. De heer Bras zou de heele ophaaldienst af willen schaffen. De heer van de Reep vraagt of er rioleering komt in den weg bij J. Bakker naar de school. Dit is in de vergadering van B. en W. be sproken en reeds werd den gemeente-opzich ter opgedragen een begrooting te maken. De heer van de Reep vroeg, hoe het komt, dat de wed. Baltus meer schijnt te moeten be talen voor electr. licht dan juist is, haar meter scheen volgens deskundigen niet juist aan te wijzen. De voorzitter deelde mede, dat alles door deskundigen van de zijde van de gemeente (en wel door den heer Hofman) werd onderzocht en in orde bevonden. Vervolgens werd nog even gesproken over het slordige opruimen van het gesloopte bovengrondsche net. Dit is echter inmiddels opgeruimd. De heer de Waard vond, dat het Hoog heemraadschap den weg wel keurig afwerkt, maar is niet tevreden over de gegraven sloo ten, deze verzakken. De voorzitter deelde mede, dat alles zal worden nagegaan en het Hoogheemraad schap alles in orde zal brengen. Hierna sluiting. Vrijdagavond werd een vergadering van den gemeenteraad gehouden. Afwezig de heeren Stumpel en Baes- Jou Het voornaamsto agenda-punt was wel de voorgestelde onderwijs-reorganlsatie. Met het oog op de in het wetsontwerp- Terpstra gelegen onzekerheid en in ver band met de noodzakelijkheid om aller lei bezuinigingsmaatregelen te nemen, teneinde zoo mogelijk een sluitende be grooting voor 1933 te kunnen opmaken, hadden B en W. een indeeling der leer lingen over de scholen en klassen bij 't openbaar lager onderwijs opgezet, vol gens welke alle leerkrachten op één na althans aanvankelijk voor rekening van het Rfjk komen. Wat het U. L. O. betreft, waar op 't oogenblik een vacature bestaat, was door B en W. advies gevraagd, of het onder wijs aan genoemde school zoodanig te regelen zou zijn, dat bedoelde vacature onvervuld zou blijven. De schoolvergadering achtte het niet mogelijk de leerlingen zooda nig te groepeeren, dat met 6 leer krachten kan worden volstaan, zonder ernstige schade toe te brengen aan de belangen der leerlingen, vooral in ver band met de tot nu toe bestaande moge lijkheid om in 3 of 4 jaar te worden op geleid. B. en W. achtten de klachten niet ongegrond en vinden het wensche- lifk de beslissing of opnieuw een 7e leer kracht zal worden aangesteld, aan te Op de volgende manier kunt ge Uw tanden blinkend wit maken. DE werking van Pepsodent is tweeërleihet verwijdert den tandaanslag en polijst het glazuur, daarom maakt het de tanden zoo mooi. Tandaanslag is een kleverig laagje op de tanden en bevat bacteriën. Het absorbeert voedsel- en rookdeeltjes. Ge moet daarom dien aanslag ver wijderen. Witte tanden zijn afhankelijk van de tandpasta die U gebruikt Pepsodent verwijdert den tandaanslag en polijst de tanden tot ze blinkend wit zijn. Koopt nog heden een tube. Het is absoluut onschadelijk. "V* I M HANOCLSMEPK GtDEP hMoaaMBHaHwa De nieuHt hedendaagsc/ie Amerikaanse/ie tandpasta houden tot Sept. a.s. Ten aanzien van het openbaar lager onderwijs vragen B. en W. machtiging: le met ingang van den nieuwen cur sus de leerlingen van de gemeentescho len I, II en III in te deelen volgens den hun opgegeven staat; 2e met ingang van 1 Sept. e.k. aan drie leerkrachten bij het openbaar lager on derwijs eervol ontslag te verleenen. Door wethouder Betlem is aan den raad medegedeeld, dat hij zich niet kan vereenigen met het voorstel van B. en W. inzake de reorganisatie bezuiniging) bij het L. O. Wethouder Betlem wenschte de parallelklasen te handhaven en 2 bo ventallige leerkrachten voor rekening der gemeente te houden. Door den heer v. d. Plas (C. H.) wordt een indeeling voorgesteld van resp. 240, 315 en 264 leerlingen. In dit stelsel worden de hoogere klas sen iets ontlast. Echter komt bij deze in deeling aan school III voor ééh onder wijzer een dubbele klas, beide van 15 leerlingen. Bij de indeeling v. d. Plas kan worden volstaan met ontslag van 2 leerkrach ten. Door den heer Dorhout (V. D.) is een indeeliug als volgt voorgesteld; 242, 320, 257. Bij deze indeeling worden de aan- vangsklassen belangrijk verlaagd, ter wijl aan school III tevens parallelklas sen komen van 30 lerlingen. Ook de indeeling van den heer Dor hout heeft tengevolge dat voorloopig met ontslag van 2 leerkrachten kan worden volstaan. De voorstellen van de heeren Betlem en v. d. Plas worden genoegzaam onder steund om in behandeling te komen. Het voorstel-Dorhout werd niet onder steund. Hierop nam de voorzitter het voorstel-Dorhout over. Na uitvoerige discussie werd het voor stel Betlem verworpen met 7 tegen 6 stemmen (5 S. D. A. P. plus de heer Dor hout). Alsnu kwam in stemming het door den voorzitter overgenomen voorstel van den heer Dorhout. Dit voorstel werd verwor pen met 12 tegen 1 stem. Het voorstel-v. d. Plas werd aange nomen met 8 tegen 5 stemmen (S. D A. P.) Aangenomen werd voorts een voorstel van B. en W om aan de afd. Hoorn e. o. van de Holl. Mij. van Landbouw een subsidie te verleenen van 125 voor de dit jaar te kouden fokveekeuring, welke zal plaats hebben op 3 Sept. a s., ter gelegenheid van de jaarlijksche stie- renmarkt. Aan de Huishoud- en Industrieschool voor Meisjes worden door het tijdvak 1932/33 opnieuw tijdelijk benoemd in de vakken koken en voedingsleer en kin derverzorging en opvoedkunde de da mes A. C. van Kooten en H. W. A. Wage naarReisiger. Tot tijdelijk wethouder, ten einde op te treden voor het geval van ongesteld heid, afwezigheid of ontstentenis van twee der leden van het college van B. en W. wordt benoemd de heer Spaander. Aangenomen een voorstel tot het ver leenen van een voorschot aan de \\o- ningvereeniging „Mr. Jan Dirkszoon Binneblijf" ten behoeve van het maken van closets met waterspoeling in 18 wo ningen van die vereeniging. Afwijzend werd beschikt op een ver zoekschrift van het bestuur van den pol der „de Groote Waal" om ontheffing of vermindering van den aanslag in (je straatbelasting voor de perceelen, gele gen aan den Middenweg. Aan mevr. C. A. Heuckeroth—Kroon werd eervol ontslag verleend als lid van de Commisie van Toezicht en Beheer op de openbare school voor Voorbereidend onderwijs. Hierna sluiting. ll»« V 8...yy,-r.>,. DE OLYMPISCHE ZWEM WEDSTRIJDEN. Helen Madison wint de 100 M. vrije slag. Willy den Ouden tweede. Nieuw wereldrecord. Gistermiddag werden de Olympische zwemwedstrijden in het zwemstadion voort gezet. Begonnen werd met de 100 M. vrije slag dames finale. Aan den start verschenen de dames Madi son, Saviüe en Mac Kim (allen Vereenigde Staten), Willy den Ouden (Nederland), Bult (Australië) en Maakal (Zuid-Afrika). Het werd een bijzonder snelle race met van begin tot eind spanning. Direct na den start nam Helen Madison de leiding met Willy den Ouden als tweede. Reeds dadelijk was het iedereen duidelijk, dat de strijd slechts zou gaan tusschen de Amerikaansche en Hollandsche zwemster. Op de eerste 50 M. had Helen Madison een kleinen voorsprong verkregen en bij het keerpunt sloeg zij dan ook even eerder aan dan onze Hollandsche vertegenwoordigster. Onze jeugdige zwemster gaf den strijd ech ter niet op en op de tweede 50 M. haalde zij haar achterstand schitterend in. In den eindspurt bleek de Amerikaansche echter de sterkste te zijn en met 1 sec. verschil tikte Helen Madison als eerste aan terwijl Willy den Ouden tweede werd. De snelle race had tot gevolg, dat de tijd van Madison uitstekend was geworden, im mers zij bleef met een tijd van 1 min. 6,8 sec. 0,2 sec. onder het Olympisch record Helen Madison vestigde dus een nieuw Olympisch record. De tijd van Willy den Ouden was 1 min. 7,8 sec., dus 0,2 sec. slechter dan in de demi- rinale van gisteren. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioene Helen Madi son (V. S.) tijd 1 min. 6,8 sec. Nieuw Olym pisch record. 2. Willy den Oud en (Holland) tijd 1 min. 7,8 sec. 3. Miss Sa- ville (V. S.) tijd 1 min. 8,2 sec. 4. Miss Mai Kim (V.S.) tijd 1 min. 9,3 sec. 5. Miss Bult (Australië) tijd 1 min. 9,9 sec. 6. Mej. Maakal (Zuid-Afrka) tijd 1 min. 10,8 sec. 400 Mefer vrije slag heeren. Ongeveer 1500 toeschouwers waren aan wezig, toen gistermiddag de series werden gezwommen van de 400 M. vrije slag hee ren. Reeds in de eerste serie werd het Olym pisch record, dat op naam stond van den Argentijn Zorilla met een tijd van 5 min. 1,6 sec., in 1928 te Amsterdam gevestigd, verbeterd. De Japanner Yokoyama won de eerste se rie met een tijd van 4 min. 53,2 sec. een nieuw Olympisch record. Deze serie was uiterst spannend en de Amerikaan Gilhula werd tweede met slechts eenige decimeters verschil op den Japanner. De Hongaar Wannie en de bekende Ar- gentijnsche zwemmer en winnaar in dit num mer te Amsterdam, Zorilla waren niet aan den start verschenen. Uitslag eerste serie: 1. Yokoyama (Japan) tijd 4 min. 53,2 sec. 2. Gilhula (V.S.) zelfde tijd. In de tweede serie won de Amerikaan Crabbe in den tijd van 4 min. 59,8 sec. Op de tweede plaats een Japanner, terwijl de be kende zwemmer Wainwright niet voor de halve finales kon worden geplaatst, daar hij voor de 400 M. 5 min. 12 sec. noodig had. Uitslag tweede serie: 1. Crabbe (V. S.) tijd 4 min. 59,8 sec. 2- Sugimoto (Japan) tijd 5 min. 0.2 sec. De derde serie was voor den Australiër Charlton met een tijd van 4 min. 59,8 sec. De Canadees Spence werd derde achter Costoli (Italië) en heeft zich voor de halve finales als snelste derde weten te plaatsen Uitslag derde serie: 1. Charlton (Australië) tijd 4 min. 59,8 sec. 2. Costoli (Italië) 5 min. 6,2 sec. 3. Dpence (Canada) 5 min. 10 sec. In de vierde serie toonde de Franschman Taris, die in de 100 M. niet was uitgekomen, zijn kracht. Hij bleef slechts 0,1 sec. boven het nieuwe Olympische record van den Ja panner Yokoyama. De uitslag vierde serie luidde: 1. Taris (Frankrijk) tijd 4 min. 53,3 sec. 2. Perentin (Italië) 5 min. 9,9 sec. 3. Lei- wers (Engeland) 5 min. 14,6 sec. Tenslotte de vijfde serie, waarin hevige strijd gevoerd werd tusschen den Canadees Ryan en den Japanner Oyoto. Eerst op de laatste baan wist de Canadees zijn tegenstan der beslissend te slaan. De uitslag luidde: 1. Ryan (Canada) tijd 5 min. 1.9 sec. 2. Oykoto (Japan) 5 min 6,3 sec. Voor de demifinales zijn dus geplaatst: de Japanners Yokoyama, Sugimoto en Oykoto, de Amerikanen Gilhula en Crabbe, de Itali anen Castoli en Perentin, de Franschman Taris, en de Canadeezen Ryan en Spence, en tenslotte de Australiër Charlton. Het schoonspringen heeren; Galitzen (V.S wint. Vijf duizend toeschouwers waren gister aanwezig bij het schoonspringen voor hee ren. Het prachtige weer was van grooten in vloed op de prestaties der springers, immers alle oefeningen konden in een rustige en heerlijke atmosfeer worden gedaan. Vooral de Amerikaansche schoonspringers Smith en Galitzen brachten de toeschouwers in verrukking. Beide springers verzamelden bij iederen sprong vrijwel evenveel punten, zoodat tot op het laatste oogenblik nog niet te zeggen was, wie Olympisch kampioen zou worden. Tenslotte wist Galitzen de eerste plaats te bezetten met slechts gering puntenverschil op Smith. Galitzen een zeer bekende schoonspringer, die tëeds tijdens de Olym pische Spelen te Amsterdam uitblonk en daar den tweeden prijs behaalde. Ook de derde plaats was voor een Ameri kaan, terwijl de andere mededingers met grooten achterstand de andere plaatsen in namen. Als zevende eindigde de Fransche springer Poussard, een leerling van den Olympischen winnaar van 1928 Desjardins Het resultaat luidde: 1. en Olympisch winnaar Galitzen 161,38 punten (V.S.); 2. Smith (VS.) 158.54 punten; 3. Degener (V. S.) 151.82 punten; 4. Philips (Canada) 134.64 punten; 5. Esser (Duitschland) 134.30 punten; 6. Kaboyashi (Japan) 133.76 punten; 7. Pous sard (Frankrijk) 128.66 punten. HET WATERPOLOTOURNOOI. DuitschlandBrazilië. Hedenavond slechts een waterpolowedstrijd gespeeld, nl.: die tusschen Duitschland en Brazilië. Zooals te verwachten was won Duitschland gemakkelijk. Ruststand 70. Eindstand 73 voor Duitschland.. Hongarije—Japan. LOS ANGELES, 8 Aug.: Heden werd gespeeld de ontmoeting tus schen Hongarije en Japan. Hongarije speelde een dergelijk hoog staand technisch en tactisch spel, dat Japan rust waren de dubbele cijfers reeds bereikt, n.1. 100 voor Hongarije. De eindstand werd 17—0 voor Hongarije. De stand i nhet waterpolotournooi luidt thans als volgt: Gesp.gew. gel. verl. pt. doelp. Hongarije 2 2 0 0 4 23—2 Ver. Staten 2 2 0 0 4 16—1 Duitschland 2 1 0 2 2 9—9 Brazilië 2 0 0 2 0 4—13 Japan 2 0 0 2 0 0—27 4 X 200 M. estafette. De 4 x 200 Meter estafette zou heden ver- zwommen worden. Daar deze series beden- morgen zouden plaats vinden en geen uitsla gen daaromtrent zijn binnengekomen, kan aangenomen worden, dat het aantal inschrij- vingen met voldoende was om vooruit ser>es 91 Toen Tunneltje alles opgegeten had, begon ie ineens heel gek te huppelen. Een voor een nam hij de pannen in zijn hand het ze een keer ronddraaien, gooide een emmer met groenten om en tenslotte stak hij zijn hoold in een groote kan De ka bouterkok wist niet wat hij beginnen moest. Tuimeltje heeft zeker koorts prevelde hij, maar hij werd gauw uit zijn over- ktl1»21! ?f- Êeschud. toen Tuimeltje om hulp riep. Zijn heele hoofd zat in de kan en na veel moeite had de kok het zware ding van zijn hoofd getrokken. j °i®n weyd er op de keukendeur geklopt. Tuimeltje, bij onri.t ®u'.ei"baas komen, zei een zware stem en met een mJtt^1CVTuimeltje naar hem toe. Voor straf moet Te i™, ie drie dagen turf-trappen, zei de kabouterbaas uimeltje durfde natuurlijk niet tegen te pruttelen. Hij es e opzichter en Kruimeltje naar het turfland en daar ,r c ^'1 Sroote zware blokken hout onder zijn voeten gebon- en. Kruimeltje was er nog het ergste aan toe. Groote rim pels kwamen er in zijn hoofd bij het looDen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6