ssajü £tutd= m tycMwciaal Tlieiws fBituwdand het olympisch hockey- tournooi. de olympische zeil wedstrijden. de olympische gymnastiek- wedstrijden. de olympische scherm- wedstfijden. WINKEL. WESTWOUD. BOVENKARSPEL. W ARMENHUIZEN. Het hooi uit de overige schuren kon be houden blijven. EGMONDBINNEN. SINT MAARTENSBRUG. WIERINGEN. straatroover op heeterdaad betrapt. „.-at., vinden De finale vindt dus op fe d<?p"r Volgende dager, onmiddellijk plaats. Ernstige incidenten. e-n telegram uit Los Angeles maakt dezen Je'ding van een minder sportieve ge- keer nie^ ».dens den waterpolo-wedstrijd «"•ïJtiland—Blazillë welke naar gemeld is, 7U1r Duitóchland met 7-3 is gewonnen, is «enige incidenten gekomen. De Bra- -rtnen speelden unfair, waartegen de Hon- Z'lSe scheidsrechter Komjady qp de §a L Jize optrad. Toen de wedstrijd was ]U, monen gingen drie Brazilianen den hpidsrechter te lijf en de politie moest er te nas komen, om den scheidsrechter uit benarde positie te bevrijden F 1 N-A. heeft in verband met deze rif! en ten besloten, Brazilië van verdere jjeelnerning aan de watefpolo-wedstrijden uit te sluiten. Japan wint van v.s. r> tweede hockeywedstrijd vond heden „laats en wel tusschen Japan en de Ver. Sta- P fapan was veel sterker en won met 9-2. ^1 de stand bij rust 4-1 was. Wint Bob Maas in de Een heidsklasse? 10S ANGELES, 8 Aug.: Heden werd de vijfde race in de Mono v pe llai gehouden, waarbij de weersomstan- Sen ongunstig waren wegens geringe whidsterkte. Bob Maas kwam heden als der- ^iftotaal heeft Bob Maas in deze klasse +h'"s m de vijf verschillende races 1 maal de eerste plaats en twee maal de tweede en twee ^HoHanïlei'dfdan ook in 'het klassement SI 7. Zweden. 8. Ver Staten, 9. Oosten- riik, 10. Italië, 11. Zuid-Afrika. In totaal worden >n deze klasse nog ze- races gehouden. Bob Maas staat er momen teel in het klassement zoo voor dat een O ym- pische overwinning m deze klasse lang niet tot de onmogelijkheden behoort- Wat de Starklasse betreft, de mast van de „Holland" blijkt te zwaar onze vertegenwoordigers met groote moei lijkheden te kampen hebbem Eenmaal bezette de „Holland de vierd- «laats en eenmaal de zesde plaats. LOS ANGELES, 8 Aug.: Het programma van heden Maandag der Olympische Spelen was maar mager ues morgens vonden in het Olympisch Stadion de gymnastiek wedstrijden plaats, waarhij geen toeschouwers aanwezig waren, vermoedelijk in verband met het vroege morgenuur Aangevangen werd met de vrije oefenin *eri, zoowel personeel als ploegsgewijs. De wegblijvers hebben overigens veel ge mist, ook bij de turnwedstrijden zijn uitste kende prestaties geleverd. In de personeeie wedstrijden won de Ho gaar Felle met slechts een halve punt voor sprong op den bekenden Zwitserschen turner In* de landenontmoeting werd Italië eer ste, eveneens met zeer klein verschil, daar e Ver. Staten slechts 1 punt in totaal achterble- De uitslagen van den eersten dag luidden Vrije oefeningen personeel: 1; Pelte (Hon garije) 28.8 punten; 2. Miez (Zwitserland 28.3 punten; 3. Letora (Italië) 27.7 punten 4. Hauboid (V.S.) 27 punten; 5. Nerii (Italië 27 punten; 6. Savolainen (Finiand) 20.9 p. Landen wedstrijd: Vrije oefeningen 1. Haie 105.5 punt, 2. Ver. Staten 104.5 punt, 3. Fin land 103.5 punt, 4. Hongarije 101 punten, 5 Japan 87.3 punt. Op degen personeel. De Jong niet in de finale. Heden is een aanvang gemaakt met de èchermwedstrijden op degen, waarvoor in drie poules werd getrokken. Onzerzijds wer deelgenomen door de Jong, terwijl Meyer op dit wapen niet uitkwam, De Jong lootte in een zeer sterke greep, nl. de eerste poule, waarin o.a. uitkwamen de Italiaan Raguno en de Franschman Buchard. Het mocht hem dan ook niet gelukken ge noeg partijen te winnen om zich voor oen eindstrijd tc plaatsen. De Jong won ini totaal twee partijen nl. van Beukelaer (Belgie) met 1 ontvangen en 3 gegeven treffers en vooi 3 van Markus (Canada) met de zelfde cijfers. De Belg Beukelaer wist zich overigens als derde in zijn poule nog voor de finale te Iwalificeerén. De cijfers vau de Jong waren: Gewonnen van Beukelaer met 1—3, en.J'.a",K^ar\u® 1—3 Verloren van Ragno (Italië) met 2—3, van den Amerikaan Coicln met 2—3, yan Buchard (Frankrijk) met 1-3, van Thofolt (Zweden 1 den bekenden vijlkaraper met 0 3, van Leidersdorff (Deneraarken) met - 3, van Lanef (Mexico) eveneens met 2—5 Uit i eerste poule werden geplaatst in de finale: Ragno (Italië), Buchard (Frankrijk) en Beukelaer (België;. gingen naar de finale over Agostoni (Italië), Sehmetz (Frankrijk) en Popltmo (Belgie). Uit de derde poule plaatsten zich voor den eindstrijd de Fanscnman Catbau eo de BeL, Ja\v5 de equipewedstrijden op dit wapen be- tToffen, Frankrijk won ook h'w V ItaUa- pisch kampioenschap, al werd v Frank nen met grootste moeite ?.ew0"n^r ^n rijk won nl. in deze ontmoeting 9 partijen en Italië zeven partijen. olvmpisch kam- De mtslag luidde: 1. en uiynjp pioen Frankrijk; 2. Italië; 3- VeK60^ ten; 4. België OLYMPISCH KUNSTTOURNOOI. De littciatuurprijzen. Thans zijn in het Olympisch kunsttournooi cok fe prijzen voor 'itteratuur beke^ge^ worden. De gouden medaille aau den schrijver Paul Bauer (Duitschland) voor het boek „Kangehenzongha" met den ondertitel „Kamf urn dem Himalaya". De volgende medaille werd toegekend aan José Petersen (Denemarken) voor het boek De Argonauten. Avrey Brundage (Amerika) verwierf den derden prijs voor een werk over de beteekenis van de amateur-sport. In de muziekafdeeling werd slechts een tweeden prijs toegekend en wel aan den componist José Suk (Tsjecho Slowakije) voor een symphonische marsch. De I. A. A. F. bijeen. Heden kwam het congres van de I. A. A F. weer bijeen. De tijdens de atletiekwed strijden gemaakte wereldrecords werden ge homologeerd. Besloten werd in den vervolge wereldrecords over afstanden beneden 1000 Meter slechts in tienden van seconden te erkennen. Records boven 1000 M. zullen nog met vijfden van seconden worden erkend. Dit alles in verband met het feit dat de pho- tometrische tijdbepaling van Kirby bij de atletiekwedstrijden uitstekend heeft voldaan. Startklokjes mogen niet worden gebruikt en records, tot stand gekomen met die start klokjes, worden niet erkend. HET PROGRAMMA VOOR MORGEN. 8.uur: Turnen, Sabelschermen, roeien, ruitersport. 8 30 uur: Schoonspringen voor dames, finale 9.uur: Boksen. 13.uur: Sabelschermen, zeilen, 4 X 100 M. vrije slag voor dames, voor- wedstrijden, roeien. 13.20 uur: Waterpolo, borstzwemmen 200 M. voor heeren, voorwedstrijden. 14.uur: Boksen, ruitersport. 15.uur: Turnen, schoonspringen voor dames (demonstratie). 15.30 uur: 400 M. vrije slag voor heeren, beslissing. 15.50 uur: 100 M. rugzwemmen voor da mes, demi-finale. 16.10 uur: Waterpolo. 20.uur: Turnen, boksen. Voetbal. De competitiein deeling. Afdeeling I le klasse: Z.F.C., V.S.V, Hermes-D.V.S., A.D.O., 't Gooi, D.H.C., Feijeuoord, R.C.H., Blauw wit, H.B.S. 2e klasse A: Alcmaria Victrix, H.R.C., Kinheim, W.F.C., Z.V.V., E.D.O., V.V.A., T.O.G., Zee- burgia, D.E.C. 2e klasse B: Bloemendaal, H.F.C., Baarn, Hercules, Ve- lox, B.F.C., Alphen, De Spartaan, A.F.C., D. W.S. 3e klasse A Helder, Hollandia, K.V.V., Purmersteijn, Zaandijk, Meervogels, O S-V., Assendelft, De Volewijckers, D.W.V. 3e klasse B: De Kennemers. Zeemeeuwen, Schoten, Hil- liuen, S.D.W., Halfweg, O.V.V.O., W.M.S., D.J.K., Oosterpark. 4e klasse A: Q.SC., D.T.S., Schagen, Uitgeest, Vrone, Alkmaar, Texel, Zilvermeeuwen, Bever wijk, E.V.C. 4e klasse B: Zaanlandia, Verkade, I.V.V.. Schinkelha ven, Rivaien, H.E.D.W., SCA., L.O.C., Wil- helmina Vooruit, SN.A Reserve 2e klasse A: West-Frisia II, Alcmaria Victrix II, H.R.C. II, K.F.C. II. W.F.C. II, V.S.V. II, R.C. H. II, Ajax III, V.V.A. II, T.O G. II. Reserve 3e klasse A: Alcmaria Victrix III, Helder' II, Hol landia II, Q S C. II. W.F.C. III. Z.F.C. III, Z. V V. II, O.S.V. II, De Kennemers II. Afdeeling II le klasse; Ajax, West-Frisia, Hilversum, Stormvogels, D.F.C., K.F.C., Sparta, V.U.C., Xerxes. Haar lem. Paarden. Harddraverij te Castricum. Voor de op 16 Augustus a s. te 'houden 'harddraverij te Castricum zijn de volgende paarden tot heden ingeschreven: Eulogie, eig. Gebr. de Roos k Groningen; Sally Hamster, eig. J Holland te Beverwijk; Norma B, eg. J. ten Hoorn tc Alkmaar; Ken- neth, eig. K. Davidson te O.-Blokker; Pieter nel, eig W. Vessies te BeverwijkOur Ul'han B en Minnetonka, eig. J A. Mooij te Wie- ringerwaard; Reva D en Harold, eig. J. Prin- ze te Zaandam; Fatina, eig. J. de Haan te Wijdenes; Gretchen H cn Northernman B, eig. J, Vergaai te Purraerend; Peter Kerrigan eig. Th, Schermer te Bakkum; Odessa. eig. J W. Borst te Bakkum; Miss Zelda Peter en Lady Bon, eig. van S. v. d. Oort te Haarlem mermeer; Oplooper, eig. K- Bakker te Am sterdam; Teil en Queenie van J. v. Leeuwen Sr te Amsterdam; Ruda van K. Hart te Me- demblik. Prince Mooue van T Smit te Alk maar; Janet Harvester van G. Taams te Am sterdam; Catriena Spier van G. Hart te Me- demblik; Miss Evemaida van G. Koster te Jisp; Navarra van A. Witteveen te Schoorl; Kapitein Bruane van N. Groot te Bakkum; Uniform van J. W. Borst te Bakkum; Malie B. van Thies te Hoorn; Queen Ethel van Bakker te Hilversum; Syknt Nancy van Th. Smit te AlAkinaar; Biize van J. v. Lienen te Zaandam; Fretchen van N- Beets te Beem- ster; Catabora T van J. van Twisk te Beem- ster; Prinses Bertfca van Gebr, Knijnenburg te Waasenaar; Edna M. van J. Schoon te Me- demblik en Princes Oiga van A. v. Veen te Wulvega. KORTE BERICHTEN. De minister van defensie dr. L. N. Dec- kers za! tot het einde dezer maand afwezig zijn. Hij blijft met verlof binnenslands. Een boeienkoning, die op de kermis te Gouda voorstellingen gaf, is daarbij door een paar omstanders, die hem op zijn ver zoek boeiden, zóó vastgesnoerd, dat hij be wusteloos neerviel en ae aangelegde touwen in allerijl moesten worden doorgesneden. Op de kermis te Gouda is een 8-arig meisje door een aap gebeten. Het vertonnen van aDen is nu verhort»»!». DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Wie er nu soms nog aan twijfelen mocht, dat in het gebied van de twee centrale groen- tenveilingen van Langendijlc en omstreken een buitengewoon ernstige noodtoestand is in getreden, kome maar eens een kijkje nemen in de veilingsgebouwen, als de bouwers hun ge teelde producten aanvoeren of legge zijn oor eens te luisteren aan de talrijke gesprekken, die daar en elders worden gevoerd over de oorzaken van deze crisis en de middelen, om er uit vandaan te komen. Er is, door de onge kend lage prijzen van de tuinbouwproducten, een verarming ingetreden, die men zich moei lijk kan voorstellen, als men terugdenkt aan den tijd, toen Langendijk als een van de wel varendste streken kon worden aangemerkt. Tuinders, die twee, drie jaar geleden, nog tot de gegoeden gerekend konden worden, zijn nu zoo achteruit gegaan, dat zij geen arbeiders in dienst kunnen houden, daar de noodigc financiën ontbreken, om hun tetetalen. De gemeentebesturen, die zwaar worden belast met uitgaven voor werkloozenuitkeering cn verminderde ontvangsten, staan machteloos in deze grooten nood. Het verloop der prijzen aan onze twee groote veilingen was bedroe vend slecht. De aardappelen worden nog wel verkocht, maar voor prijzen, die elke verbeel ding tarten. Het gevolg hiervan is, dat de aanvoeren nog kleiner werden, ook al, door die groote hoeveelheden worden ingekuild oi in boeten als anderszins worden opgeslagen. De mooiste Schotsche muizen van de beste kwaliteit konden zelfs geen f 2 per 100 K.G. meer opbrengen en talrijke aanvoeren moes ten voor prijzen beneden 1 worden ver kocht. Nog lager waren de groote Schotten, die in hoofdzaak voor het buitenland zijn be stemd, en die soms 60 cent pier 100 K.G. op brachten! Men mocht zich gelukkig prijzen, als men 1 maakte. Voor Eigenheimers wer den ook slechte prijzen besteed, die lagen tus schen 1.30 en ruim 2. Blauwe Eigen heimers liepen ook nog in prijs terug en kwam het in het begin der week voor, dat er 2.50 3 voor werd betaald, later kon nog nau welijks 2 worden bedongen. Voor drielingen werd 1.30—1.90 betaald. Voor Duken was de belangstelling geheel verdwenen en ze werden verkocht voor minder dan 1. Aan gevoerd werden 31 spoorwagens van 10000 K.G. Buitengewoon treurig was het weer gesteld met de vroege koolsoorten, nog slechter dan de vorige week. Roode kool was voor een zeer groot gedeele onverkoopbaar en wat verkocht werd, bracht 60 cent per 100 K G. op. Er is uit het buitenland heelemaal geen vraag en ook het binnenland neemt weinig af. Er wa ren deze week aanvoerders, die tot 3 maal toe hun roode kool presenteerden en den vierden dag er nog mee terug konden en ze op de ak kers deponeerden, waar ze tot verrotting kan overgaan. Ongeveer 17 spoorwagens werden verhandeld. Met de gele kool liep het al niet veel beter en uitgezonderd den eersten veilingsdag, toen nog ongeveer 1 kon worden gemaakt, werd ook deze kool voor 60 én 70 cent per 100 K G verkocht of bleef onverkocht. Aangevoerd werden ongeveer 8 spoorwagens. Van witte kool kan hetzelfde werden ge zegd; onverkoopbaar of prijs f 0.60070 per 100 K.G. Goede bloemkool bracht nog een redelijken prijs op, doch de aanvoeren waren zoo gering, dat ook deze teelt niets beteekent. Er werden in de afgeloopen week aan beide veilingen on geveer 8000 stuks verkocht, die voor eerste soort f 7.7013.50 opbrachten, tweede soort 13.70. Zaterdag liep de prijs voor eerste soort weer sterk terug. Slaboonen, die het vorige jaar nog zulke beste prijzen opbrachten, "moesten nu voor veel lager prijzen worden verkocht. De mooi ste kont i nauwelijks 8 opbrengen, de min der mooie 67. Tuinboonen brachten 1.602 op. In totaal werden 24000 K G boonen geveild. Bieten waren ook vrij goedkoop. De meest gewilde brachten 2.30—2.60 op; andere 1 60-/ 2. Voor uien worden prijzen besteed, die wel niet hoog zijn, doch nog wat geld opbrengen. Zilvernep werd verkocht voor 8—10; drielingen voor f 5-—ƒ 7 ir. het begin, 3— 5 op het laatst der week. Zilveruien golden niet meer dan 1 2. Voor gele nep weken de prijzen weinig van die voor zilvernep af: 8.5010.60. Gele drielingen brachten 35 op en uien 3—5.50. Er werden ongeveer 30 spoorwagens uien verhandeld De aanvoer van wortelen was klein en de prijzen laag. Ze brachten 1.40— f 3.10 per 100 bos op. Tomaten waren wel niet hoog in prijs, doch vrij bevredigend. A bracht gemiddeld 13 op. B 14.50, C f 12.50 en CC 5. Druiven werden verkocht voor 58—/ 63 (Alicante) en 61—/ 70 (Frankenthaler). WARME NHUIZEN. Overzicht „C.V.V." van 1 tot cn /net 6 Augustus 1932. Ondanks het feit, dat de prijzen van de muizen al zeer laag zijn, werden de prijzen in deze week wederom pl.m. een halve gul den per 100 K.G. omlaag gedreven. Verleden Zaterdag 30 Juli werd ten hoogste betaald 2.80 en gedurende deze week ten hoogste 2.10 per 100 K.G. De laagste noteering bedroeg zelfs nog 0.80 per 10 K G. De- prijzen van de drielingen schotsche muizen moesten 't eveneens ontgelden. In het begin van deze week werd nog 2.10 betaald en op den laatsten dag van deze veiling week 1.40 per 100 K.G. Voor de grove schotsche muizen werd betaald van 0.80 tot 1.30 per 100 K.G. De prijzen van de blauwe aardappelen welke voorheen besteed waren konden ook in deze week niet meer gelden. Ook deze da ling bedroeg wel 0.50 ƒ1.— jier 100 K.G. Op j.L Zaterdag bedroeg de noteering hiervan van 1.60 tot 2. Evenzoo ging het met de blanke eigenhei mers. Hiervoor is in deze week betaald van 1.20 tot 2.70 per 100 K.G. De totale aanvoer van aardappielen bedroeg in deze week 120900 K.G. tegen 304.700 K G. in de vorige week. De prijzen van uien zijn tegenwoordig wei onderhevig aan eenige prijsschommelingen. In het begin van deze week werd voor de zilvernep nauwelijks 10.gemaakt, terwijl op de overige dagen ruimschoots bo ven de 10 betaald werd, zelfs nog een keer 13.60 per 100 K.G. De laagste notee ring bedroeg voor de nep 8.10. Voor de zilveruien werd betaald van 0.50 tot 1.50 en voor de zilverdrielingen van 2.tot 6.60 per 100 Kg. Ook deze prijzen waren zeer wisselvallig In het begin van deze week waren de prijzen van de gele nep het hoogst en op het einde van deze week het laagst. De noteering van de nep bedroeg 7.70 tot 12.30 per 100 K.G. Voor de zilverdrielingen is betaald 2.a 4.— en voor de zilver uien van 2.— tot 3.80 per 100 Kg. De roode kool is verkocht voor 0.60 h 1.per 100 K.G. Verkocht werd in deze week 2450 K G. tegen 12.500 K.G. in de vo rige week. Tot en met j.1. Woensdag werd voor de slaboonen nog betaald van 5.30 tot 8.80 per 100 K.G. en op het einde van deze^week slechts van 5.20 tot 5.50. De aanvoer bedroeg 2000 K.G. tegen 261 K.G. in de vo rige week. 2525 K.G. bieten zijn verkocht voor 0.60 tot 2.30 per 100 K.G. DE VOORSCHOTTEN GROVE TUINBOUW. Vraag aan den minister om de uit betaling te bespoedigen. Het Tweede Kamerlid de heer IJzerman heeft den minister van Economische Zaken en Arbeid gevraagd, of hem bekend is dat vele tuinders in West-Friesland reikhalzend uitzien naar de rentelooze voorschotten, wel ke ten behoeve van den groven tuinbouw kunnen worden verleend, en de minister be reid is te bevorderen, dat de uitbetaling dier rentelooze voorschotten aan degenen, die daarvoor in aanmerking komen, zoo spoedig mogelijk zal plaats vinden. REGELING UITVOER POOT- AARDAPPELEN. Waarborgen voor buitenlandse/te afnemers. Ingediend is een wetsontwerp, houdende bepalingen tot regeling van den uitvoer van pootaardappelen. Door Gedeputeerde Staten is aan deze gemeente een bijdrage toegekend in het on derhoud van de wegen over 1931 van 1150 gulden. Vrijdagvoormiddag omstreeks half tien had te Lutjewinkel een auto-ongeval plaats De te Winkel wonende P. Fijnheer, die al ventende in zijn onderhoud tracht te voor zien, reed met zijn hondenwagen op den weg van Lutjewinkel naar de Weere, toen een auto hem achterop reed. Hoewel de heer Fijnheer rechts van den weg reed, raakte hij in zoover zijn bezinning kwijt, dat hij op korten afstand van ge noemden auto, vlak daarvoor, plotseling over stak naar de linkerzijde, een manoeuvre, die den autobestuurder volkomen ver raste. Een aanrijding werd daardoor onvermijdelijk en de hondenkar werd aangereden en vernield en de berijder over den weg geslingerd. Hoewel het ongeval zich ernstig liet aanzien, bleek hij zich toch niet ernstig te hebben bezeerd, doch van schrik was hij geheel van streek. Een door de politie ter plaatse inge steld onderzoek heeft uitgewezen dat den autobestuurder geen schuld treft en zijn auto aan alle eischen betreffende de vei ligheid voldeed, doch dat de getroffene, die lichamelijk en geestelijk gebrekkig is en van de regels van den weg weinig begrip heeft, het ongeluk, dat wonder- goed is afgeloopen, heeft veroorzaakt. Ook de hond bekwam geen letsel en de handelswaar werd licht beschadigd In den gemeenteraad is de rekening over 1931 aangeboden. Deze sluit voor den gewonen dienst in ontvangsten op 61 500.18; uitgaven 46.885.82, alzoo met een batig saldo van 14-614 30. Do kapitaaldienst sluit op 1.387.16 aan inkomsten en 3 387.16 aau uitga ven; voordeelig saldo 2000. Bij de 7e bollenveiling van de bloem bollen veilirigsvereeniging „Westfries land" bedroeg de aanvoer ongeveer 10 millioen stuks. De handel was goed, de belangstelling was iets minder dan bij do vorige veilingen. Ijk en herifk. De ijk en herijk in deze gemeente zal plaats hebben op Woensdag 17 Aug. a s. iu de kolfbaan van den heer Slikker en wel van des morgens 10—12 uur en van des middags 13—15K uur, alles nieuwe tijd. weest, dat het op het land liggende hooi (in totaal ongeveer 50 wagens) geheel is verbrand. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer G. J. Swarthof. is bevorderd tot majoor-machi nist bij de Kon. marine te Soerabaja. Roilre/pel. Onder de schapen van den veehouder M. alhier heerscht rotkreupel. Hooibroei. In den loop van de vorige week werd mel ding gemaakt van een zeer sterke hooibroei in de schuren van de groote boerderij van den heer B. Appel alhier. Zooals vermeld, werd de hulp van de brandspuit van Scha- gerbrug ingeroepen, teneinde de eventueel uitslaaude vlammen te kunnen bedwingen. Thans kunnen wij medeelen, dat het hooi uit een der schuren totaal uit elkaar is ge haald, waarna het over het land werd ver spreid. Het hooi broeide echter zoo hevig, dat het onder het wegrijden op den wagen in brand geraakte. Het gevolg is dan ook ge- Boerderij afgebrand, Gisteravond is de boerderij, „Grebbe" ge naamd, toebehoorende aan de kinderen van den heer C. P. Mulder in de Noorderbuurt (Westerland) op Wieringen, met den geheele voorraad hooi, groot 40 wagens, en eten in ventaris tot den grond toe afgebrand. De mo torspuit van Hippolytushoef bluschte de smeulende resten. Oorzaak hooibroei. Verze kering d^kt de schade. LANGENDIJK. Bij den Zondag gehouden sprintwea» strijd van de alhier bestaande Wielerclub was de uitslag: 1. A. Willemse te Schagen; 2. A. Kos- sen te Oudkarspel en 3. C. Jongsma te Oud karspel. TERAARDEBESTELLING IS. QUERIDO. In aansluiting met hetgeen wij gister reeds meedeelden, zij nog gemeld, dat de stoet den Amstelveenschen weg volgde, en dan langs Overtoom en Stadhouderskade naar de Jor- aan ging, waar de overleden schrijver een groot deel van zijn werken schreef. Langs de Prinsegracht ging het toen naar Zorgvlied. Zeer velen hadden zich hier verzameld om den grooten doode de laatste eer te bewijzen. Het Amsterdamsch gemeentebesturu was ver tegenwoordigd door wethouder E. Boekman. Overigens waren o.a. de volgende letterkun digen aanwezigde dames Anna van Gogh Kaulbach, Jo van Ammers—Küller, Ina BoudierBakker; de heeren Herman Rob bers, Henri van Booven, Eduard Brom, Siegfried van Praag, Frans Hulleman, Pedro Beukman, A. M. de Jong, mr. Fr. Pauwels, Andr. de Rosa, A. Booleman, Cornelis Veth, Sam Goudsmit, mr. Benno Stokvis. Uit tooneelkringen waren o.a. aanwezig mevr. Esther de BoerVan Rijk, het echt paar BouberTen Hope, Anny Verhulst, Ant. Borgdorffer, Willem Hunsche, Louis de Vries, Elias v. Praag, Louis Saalborn, Oscar Tourniaire. Verder musici, uitgevers, de hoofdredactie van het weekblad „De Dames kroniek", waaraan Querido langen tijd als letterkundig chroniqueur verbonden is ge weest, alsmede vele personen uit diamantbe werkerskringen; de zangeres Liesbet San ders— Herzbergde schilderes Marie de RoodeHeyermans. Vrienden en bewonderaars droegen het stoffelijk overschot naar de laatste rustplaats. Aan het graf voerde een lange rij van spre kers het woord: de heer E. Boekman, mr. Francois Pauwels, Eduard Brom, Paul Fr. Sanders, Lauis Saalborn, Herman Robbers, Joseph Gomperts, een vertegenwoordigster der Jordaanvrienden en voorts de heeren Pinto, Scheltens en Andries de Rosa. Minister Terpstra had een telegram van deelneming gezonden. Dr. A. Querido dankte voor de belangstel ling. HET HUIS VAN FREDERIK VAN EEDEN. De weduwe van Frederik van Eeden zal, naar de „N. Rott. Ct.'' verneemt, het volgend jaar Walden, het huis dat de dichter in 1898 heeft doen bouwen, verlaten en zich in de kom van de gemeente Bussem vestigen. Het huis zal worden verkocht en de tuinen zullen worden verkaveld. Er is echter gegronde hoop dat de laatste in één hand zullen blij ven. DE GEVAARLIJKE ZEE. Drie meisjes te Scheveningen juist tijdig gered. nog Twee meisjes, resp. 16 en 17 jaar oud bei den wonende aan den Rijswijkscheweg, had den zich Zaterdagmiddag aan het Stille Strand te Scheveningen te ver in zee ge waagd. Ze werden door den stroom meege sleurd, hetgeen door burgers aan het strand werd opgemerkt. Met behulp van een red- dingslijn slaagde men er in de beide meisjes behouden aan het strand te brengen. Een 15-jarig meisje uit Rotterdam, dat mei familie te Scheveningen vertoefde, had zich in zee begeven en was daarbij te ver gegaan. Een bewoner van de v. d. Werffstraat zag het gevaar, waarin het kind verkeerde en slaagde er in het meisje,, dat reeds bewus teloos was, aan het strand te brengen. Ter plaatse is het meisje weer bijgebracht. Zaterdagavond is in de Van Ostadestraat te Den Haag een 45-jarig los werkman, wo nende in de Koningstraat aldaar, op heeter- daad betrapt, toen hij een 80-jarige bewoon ster uit dezelfde straat een taschje ontrukte. Behalve een paar sleutels en nog enkele an dere voorwerpen bevatte het taschje slechts 66 cent. De man kon gearresteerd worden en is in het hoofdbureau van politie opgesloten. BELEED1GING IN EEN BEZOEKREGISTER. Bij een bezoek, dat onlangs een Tsjechisch communistisch Georiënteerd gezelschap aan Naarden en bet Comenius-museum ge bracht heeft, zijn eenige voor de Tsjechi sche regeering bcleedigende uitdrukkingen neergeschreven in het bezoekregister. Een lid van de Tsjechische kolonie te Amsterdam, die bij een bezoek aan Iret museum het in schrift las, waarschuwde den consul. De Tsjechische gezant heeft, toen hij Zondae met het Kon. Nederl. Gymnastiek Verbond het museum bezocht, het reeds uitgescheurde blad in beslag genomen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7