Spoct Jifdscficiftm Jiackt&etichtm Haagsche briewen. RELLETJES IN DE HOOFDSTAD Gisteravond heeft een vijftigtal com- Aunisten te Amsterdam gedemonstreerd tegen het feit, dat Karikar een Hon- gaarsch communist, die zooals bekend, door de autoriteiten in Hongarije in ar rest wordt gehouden en die zich binnen kort te verantwoorden zal hebben waarschijnlijk evenals Furst en Sallay, ter dood zal worden veroordeeld. Nadat de troep voor het gebouw van het Hongaarsche consulaat op de Hee rengracht had gedemonstreerd, trokken de betoogers door de Kal verstraat. Bij de Taksteeg kwam het tot een botsing met de politie. Toen een detachement politie den troep wilde verspreiden, nam een der communisten 'n dreigende hou ding aan. De bedreigde brigadier zag zich hierdoor genoodzaakt van zijn sa bel gebruik te maken. De communist be kwam een hoofdwonde. Na verbonden te zijn is hij naar het bureau Singel overgebracht. Ook in de Zoutsteeg werden de com munisten lastig en trachtten zij de poli tie in het nauw te drijven. Deze loste n schot in de lucht, waarop de menigte zich verspreidde. Verdere incidenten hadden niet plaats. EEN NOODLOTTIGE TWIST. Twee kampeerders hebben Zaterdag <JP Vanenburg te Putten ruzie gekregen. De twist liep zoo hoog, dat de een den ander met een revolver in den buik geschoten heeft. Zwaar gewond is het slachtoffer naar „Salem" gebracht. De dader is gearresteerd. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op den onbewaakten overweg Aalsmeer- Oost zijn Zaterdagavond het paard en de wagen van den melkrijder L. door een trein uit Aalsmeer naar Amsterdam gegrepen. Het paard werd gedood. De voermap bleef onge deerd. MALAISE. Papierfabriek stopgezet. Door de tijdsomstandigheden en de cqn currentie daardoor genoodzaakt, heeft de di rectie der papierfabriek v.h. A. W. de Lange te Waldinxveen het geheele personeel, be staande uit circa 40 man, ontslag aange zegd, zoodat de fabriek aan het einde var. deze week zal worden gesloten. Deze fabriek, die het volgend jaar 150 jaar zou hebben bestaan, fabriceerde in hoofdzaak betere «oorten pakpapier, karton en ander papier. DOOR ARSENICUM VERGIFTIGD. Kindje te Edam overleden. Een kindje van twee jaren te Edam wist een doosje met arsenicum te bemachtigen zonder dat de ouders zulks wisten. Al spe lende heeft het kindje er van gesnoept, met gevolg, dat het gisteravond is overleden zegt De Crt. KEURING VAN AUTOBUSSEN. Vraag aan den minister of de maat staf voor de keuring verschillend is. De heer Keestra, lid der Tweede Kamer, stelde den minister van Waterstaat de vol gende vragen: 1. Is het juist, dat ten aanzien van de kos ten, zoowel als van de eischen die bij de keu ring van autobussen krachtens de wet op de openbare middelen van vervoer worden ge steld, in de verschillende provinciën een zeer uiteenloopende maatstaf wordt aangelegd, waarvan o. m. het gevolg is, dat de onder nemers in de eene provincie veel duurder wa gens in bedrijf moeten hebben dan in de an dere? 2. Zoo ja, is de minister dan bereid: a. mede te deelen, waarin de verschillen in kosten en eischen van goedkeuring bestaan; b maatregelen te nemen ter bevordering van een ongeveer gelijke behandeling over 't geheele land? BRAND. Boerderij afgebrand. Zondagnacht omstreeks half twee bemerk ten jongelui, die terugkeerden van een feest in Zwolle, dat er brand was in de oude boe renhoeve „De Klocht" aan den weg Heino- Dalfsen. Toen zij er bij kwamen, stonden reeds de beide hooibergen en het geheele dak in vlammen. Zij slaagd^i er in de bewoners te wekken en de kinderen op het laatste oogenblik uit het huis te halen. Van den in boedel was niets meer te redden. Ook viel aan blusschen niet te denken, daar pas om streeks drie uur de handpomp den eersten straal water gaf. Toen was van de geheele boerderij met twee hooibergen en twee schu ren, een der grootste uit de geheele streek, niets meer over. Een paar varkens kwamen in de vlammen om. GENUA-EXPRES. De speciale trein met post en passagiers in aansluiting op het motorschip „P.C. Hooft" zal morgenochtend om 10.20 uur van Genua vertrekken. Aankomst Donderdag morgen om 8.05 uur te Zevenaar, 10.19 uur •\msterdam W.P., 10.33 uur Amsterdam C.S VERKEERSONGEVALLEN. De gevaarlijke Meppelerstraatweg Een motorrijder kwam Zondagavond langs den door den regenval gladden Meppeler straatweg uit de richting Meppel en wilde een auto nabij de marechausseekazerne te Zwolle passeeren. Tot zijn schrik schoof de auto plotseling dwars over den weg, waar door de motorrijder den auto in de flank aanreed en door dezen tegen een boom te ruggeworpen werd. De auto nam den vrij zwaar gewonden mo torrijder op en bracht dezen naar de mare chausseekazerne, van waar hij naar het Sophia Ziekenhuis werd overgebracht. Onder een vuilniskar. Gistermorgen is op den oprit van de Oraafsche brug te Nijmegen zekere Heesbeen aangereden door een vuilnisauto van de ge meente. Hii kwam met zijp rechterbeen onder een der achterwielen terecht. Het been werd verbrijzeld. Het slachtoffer is overgebracht naar het St. Canisius-ziekenhuis. Zijn toe stand is vrij gevaarlijk. Om een kind te sparen. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur reed een auto met een snelheid van ongeveer 70 k.m. door het Zuideinde te Oostzaan, toen het zoontje van het hoofd der christelijke school aldaar met zijn autoped van een erf afreed en den weg wilde oversteken. Door snel zijn stuur om te gooien wist de bestuur der een aanrijding te voorkomen, doch het gevolg van deze manoeuvre was, dat de auto in volle vaart de wegsloot inreed. Omstan- standers wisten den bestuurder, die alleen in den auto zat, spoedig uit zijn netelige positie te bevrijden, waardoor de automobilist met de schrik en een nat pak vrij kwam. Het knaapje dat even geraakt was door een der spatborden, had slechts lichte ontvellingen. Ete auto was vernield. Aan de gevolgen overleden. Op 22 Juli heeft bij Roosendaal een auto ongeluk plaats gehad, waarbij de bestuur ster, mevr. SchonckMazzola uit Breda, on middellijk is overleden. Thans is ook de tan te van deze dame, de 76-jarige mevr. Mas- sinkMazzola, aan haar verwondingen overleden. KORTE BERICHTEN. De minister van financiën maakt be kend dat van een onbekende uit Amsterdam, ten 'behoeve van 's Rijks schatkist is ontvan gen een bedrag van 400 tot verlichting van 's lands lasten. Voor de te vervullen betrekking van klerk ter secretarie (jaarwedde 1600 tot 200) te Den Helder hebben zich aangemeld 172 sollicitanten, waaronder 112 met diplo ma gemeente-administratie, 62 met een akte M.O. en 12 meesters in de rechten. Gister is de achtjarige A. Schoenmaker, die met een autoped op de Waailcade te Nij megen aan het spelen was, pardoes in het water gereden. Pogingen om het ventje te redden waren tevergeefs. Zijn broertje reed achter hem aan, maar wist nog bijtijds het stuur om te gooien. Een 20-jar. meisje uit Koog aan de Zaan dat op de kermis te Oostzaan in een lucht- schommel zat, is door een duizeling be vangen en gevallen. Zij werd hevig bloedend en met inwendige kneuzingen naar huis ge bracht. Thans is begonnen met den bouw van de fundeering voor de landhoofden van de brug over de Waal bij Nijmegen. Nog dit jaar zal men beginnen aan de eerste pijlers De brug zal een boogbrug worden. In de gemeente Rijkholt (L.) is een heel gezin, bestaande uit acht personen, door typhus aangetast. Allen zijn thans naar het ziekenhuis te Maastricht overgebracht, waar de vader Zaterdag is overleden. Voor het le ven van twee andere leden van het gezin wordt gevreesd. Postduiven-Vereen. „Alcmaria Victrix". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 17 Juli een wedvlucht vanuit Orleans. Los 10.45 uur. Wind N. N. West. Aankomst als volgt: 1. B. Termaat 7.20.50 2. C. H. Noome 8.1136 3. H. J. Caarls 8.36.55 4. dezelfde 8.44.55 5. B. Termaat 8.48 39 6. F. Melis 9.19.10 7. dezelfde 9.40.55 8. R. Groot 9.42 26 9. B. Termaat 9.55.08 10. H. J. Caarls 10.01 14 11. C. H. Noome 10.25 43 12. S. Dingerdis 10.42.58 13. J. A. Dekker 10.50.25 Bordeaux. Los Zaterdag 23 Juli 7.30 uur Wind N. West. Afstand 956 K M. Aankomst Zondag als volgt: 1. L. v. Vuure 8.40 15 2. dezelfde 9.41.01 3. S. Dingerdis 9.58.38 4. H. J. Caarls 10.19.45 5. dezelfde 11.29.35 6. C. H. Noome 11.40.19 7. H. J. Caarls 12.41.10 8. H. J. Struijs 12.41.41 9. B. Termaat 12.52.04 10. C. J de Moei 13.03.30 Verder hield deze vereeniging een wed vlucht met jonge duiven vanuit St. Cathalyne Wave (België). Los 8 uur; aankomst als volgt: 1. P. de Jong - 10.19.40 2. K. v. Vuure 10.20.22 3. R. J Ran 10.21.55 4. F. Melis 10.21.26 5- dezelfde 10.21 41 6. H. J. Struijs 10.21.53 7. R. Groot 10.20 54 8. H. J. Caarls 10.23.27 9. C. H Noome 10.23.29 10. P. de Jong 10.25.53 11. H. Machielse 10.25.20 12. W. Govers 10.25.39 13. A. Haring 10.25.23 14 G. H. Waiboer 10.25.42 15 D. Haasbroek 10.25.45 16. W. Govers 10.25.59 17. H J. Struijs 10.26.07 18 D. Haasbroek 10.26.13 19 H. J. Struijs 10.26 10 20. G H Waiboer 10.26.30 21 S Dingerdis 10 26.19 22. J. Rave 10.26 55 23. Idem 10.27.01 24. LoozePauw 1C.26 45 25. S. Dingerdis 10.27.04 26. G. H. Wa;boer 10.28.08 27. C. G de Nijs 10 28.14 28. C. H. Noome 10 29.01 29 W. Govers 10.29.09 30 J. Bek 10 28.54 Postdaivenvereen. „Steed n Spanning". Bovengenoemde vereenig: «inhield op Zon dag 7 Aug. een wedvlucht Mtt jouge duiven vanuit Neufville (België) .'Jsiand 246 K.M.; gelost om 10 uur 20 min.; aankomst als volgt: G. Hijmans 2.39 25 Jn. Hyiberts Jza. 2.46.19 G. Hijmans H. Mooij G Hijmans H. Punt H. Mooij 2.48.23 2.51.44 2.55-07 2.58.27 3.03 41 Postdaivenvereen. „De Postduif". De Postduivereen. „De Postduif" hield Zondag 7 Augustus een wedvlucht vanai Neufville (België). Afstand pl.m. 240 K.M Los 10 uur 20 min. met Westen wind en be wolkte lucht. Aankomst als volgt: 1. Jos. v. Seggelen 2.36.41 2. Th. v. d. Kamer 2 28 06 3. C. Rabeling 2.40.08 2.47 58 4. A. J. de Wit 5. C. Rabeling 6. N. Ypma 7. A. J. de Wit 8. P. Bakker 9. N. Ypma 10. Idem 11. J. Huiberts Sr. 12. Joh. A. Keuter 13. N. Ypma 14. J. Huiberts Sr. 15. P. Bakker 2.47.58 2.46.18 2.48.59 2.48.54 2.47.05 2.50.58 2.49.46 2.51.30 2.55.43 2.53 43 2.49.07 Het Concours Hippique, sinds jaren de groote gebeurtenis van het zomerseizoen, behoort weer tot het verleden. De druk der tijden werd echter ook hier gevoeld en het uiterlijk althans kenmerkte zich door een groote soberheid, iets wat wel zeer sterk spreekt, als men in aanmerking neemt, dat dit het deftigste concours was en dat er dus wel aanleiding geweest zou zijn voor een klein feestelijldieidje. Het eenige wat thans aan dit lustrum herinnerde, was de uitgave van een gedenkboekje, waarmee aan den in gang en op het tereein werd govent, maar waarvan ik niet zou durven verzekeren, dat het druk verkocht werd. De muziek op het terrein, vroeger van de huzaren, verleden jaar ook waarschijnlijk reeds uit economische overwegingen van de politie, schalde thans over het veld bij monde van een luidspreker, zeker wel het allermodernste, maar toch Het deed ei genlijk een beetje armoedig aan en om, bij het toekennen van de prijzen voor een zwaar dressuurnummer, dat door eenige van onze officieren gereden was, het Wilhelmus op een gramofoonplaat te hooren spelen nee, het was niet dat. We willen dan ook hopen, dat het volgend jaar de goede, trouwe traditio- neele huzarenmuziek, de muzikant weer zal bezetten. Wat dit jaar wel een zeer groote verbete ring was, die door het publiek bijzonder op prijs werd gesteld en waarvoor we den luid spreker zoo dankbaar waren, dat we hem zijn muziek konden vergeven, was dat bij al le springconcoursen de nummers, rijders en paarden werden afgeroepen, evenals de tijd en de fouten, die ze maakten. Zoodoende was het ook voor leeken gemakkelijk om de pre staties nauwkeurig te volgen. Het meest werd dit bij de springconcoursen gewaar deerd. Daar was voor dit concours van de zijde der ruiters een zeer groote belangstelling en ook de bezoekers zouden stellig niet op zich hebben doen wachten, wanneer het weer niet zoo abominabel had tegengewerkt. De eerste middag is volslagen verregend en het handjevol kijkers op de tribunes behoorden wel tot de enthousiaste paarden- en sport liefhebbers. De tweede dag bleef het droog, maar de bezoekers waren afgeschrikt door de dreigende wolken en ook nu bestonden de belangstelling meerendeels uit enthousiasten die zich door niets laten terughouden. Dat was wel heer jammer voor het groote springconcours, dat dien dag vereden werd en waarvoor, met de extra's die op het laatste oogenblik nog kwamen opdagen, niet minder dan zestig inschrijvingen waren, waaronder een aantal buitenlanders, uit Duitschland en uit Hongarije. Het was een zwaar parcours met een zestiental hindernis sen, dat slechts door enkelen foutloos ge sprongen werd, zoodat men er zich over ver wonderen moet, dat zooveel dilettanten, en dan nog wel zeer middelmatige, er zich aan waagden. Trouwens, dat is een verschijnsel, dat ieder jaar opnieuw valt op te merken. Waar er, naast het groote springconcours, toch nog een aantal consoursen zijn, waarvan de eischen beter binnen de capiciteiten liggen der amateurs, die niet tot de zeer goede rui ters gerekend kunnen worden, is het de vraag of het geen overweging zou verdienen bepaalde normen te stellen voor deelname aan dezen grooten kamp, vooral bij een zoo groot aantal inschrijvingen, als er dit jaar vielen te boeken. Zeker, in den tijd, dat het concours hippique iewat scheen te kwijnen en voorol de internationale belangstelling niet zoo heel groot was, bestond er alle re den voor, dat men zoo veel mogelijk inschrij vingen toeliet, maar nu de interesse zoo duidelijk blijkt te herleven, zou het toch mis schien niet ondienstig zijn wat meer selectie toe te passen. Daar verschenen nu deelne mers in den ring, van wie zelfs de meest welwillende toeschouwer niet veel anders zeggen kon, dan: stumper, wat doe je in de kou! Een springconcours is toch niet de ge legenheid om menschen te zien vechten met onwillige paarden! Enfin, ze zorgden voor de note gaie en dat is ook al heel wat waard Gverigens werden door de competente rui ters waaronder verscheidene burgers van buiten en binnen de stad, mooie prestaties te zien gegeven. De eerste en tweede prijs van het groote Duitsche mededingers. Gberleut- nant Baade met Wange, die een schitterend parcours zonder fouten aflegde in zeer kor ten tijd t 1 minuut 40 seconden welke prestatie even later bijna geëvenaard werd door heer A. Stricker uit Munchen, in een tijd van 1 minuut 50 seconden. Enkele oogenblikken leek het of de Hollandsche kleuren toch nog zouden kunnen zegevieren Dat was bij het parcours van ritmeester De Kruyff met Preten en bij dat van den heer Varvik uit Lonneker, die met zijn paard Norma een bijzonder goede prestatie te zien gaf. Doch bij de voorlaatste hindernis maak te het paard dezelfde fout als Preten ge maakt had, zoodat ook hij acht fouten bij de Duitschers achterbleef. Ook luitenant Van de Voort van Zijn deed nog hopen, dat de eerste prijs bij de Hollanders zou blijven. In nog snelleren tijd dan luitenant Baade legde hij het parcours af, namelijk 1 minuut 37 seconden, doch door een fout op het laatst verliep ook deze kans. De Duitschers bleven aan het hoofd. Het was jammer, natuurlijk, maar het was toch geen aanleiding tot zoo weinig-sportie ve opmerkingen als men onder de toe schouwers hoorde. Waar bekende interna- tionale-concoursruiters als de beide De Kruyff's en van der Voort van Zijp medere den met bekende paarden, die terecht hun reputatie zoowel hier als in het buitenland gevestigd hebben, getuigt het wel van zeer grove ondankbaarheid om niet te spreken van onbillijkheid, als men schamper opmerkt, dat „het toch wel heel jammer is, dat onze Olym pische ruiters niet aanwezig varen" Is men dan nu reeds vergeten hoe ritmeester De Kruyff met zijn aard Preten verleden in Ber lijn den grooten Parijs der Republiek won? Waar het algemeen bekend is, dat bij de uit zending van onze ruiters naar de Olympiade in Los Angeles de keuze alles behalve vrij was en de geldkwestie een belangrijk woordje had mee te spreken, getuigt het noch van veel inzicht, noch van veel sportief gevoel om te trachten hen die thuis bleven, te kleineeren. Intusschen, het gelijk was tijdens dit con cours inderdaad niet met de Hollandsche offi cieren. Want ook bij het barrièrespringen op den derden dag zijn de prijzen hun ontgaan, hoewel de reserve-luitenant Vlielander met Jaepi de 8ste plaats wist te veroveren. Toch bleef hier de overwinning tenminste in Hol landsche handen. De heer Dietrich behaalde in de derde ronde met Ankona van mevrouw Pasman den eersten prijs. Daarop volgde de heer Varvik met Norma, dan mejuffrouw Pauptit met Gitane, waarna de beide win naars van het groote springconcours volg den. De Duitschers en ook de Hongaarsche deelnemers, kapitein Pauly en zijn echtge- noote, hebben hier een allergunstigsten in druk achtergelaten, zoowel wat hun paarden- materiaal als hun prestaties betreft. Ze reden in het algemeen zeer snel, maar daartegen over stond, dat ze vrijwel zonder uitzonde ring hun paarden uit het veld brachten zoo dra die zooveel fouten gemaakt hadden, dat de kans om in de prijzen te komen, toch ver keken was. Dat maakt een heel wat sportiever indruk dan het blijven worstelen met een paard, dat niet wil of niet kan om toch maar rond te komen. Waarbij dan dikwijls toch geen ander resultaat bereikt werd dan dat de ruiter even later uitgebeld werd. Waarom dan niet liever vrijwillig heengegaan? Dat spaart de paarden en men wint er bovendien tijd door. Nu duurden de springconcoursen, zoowel Vrijdag als Zaterdag, zeer lang en het Hollandsche publiek houdt er nu eenmaal van om op tijd naar huis te gaan. Den laatsten dag werkte het weer mee om het welslagen te verzekeren. Vroolijke zonne schijn en een blauwen hemel brachten de toe schouwers in dichte drommen naar het veld. Daar heerschte de mondaine sfeer, het kleu rige, vroolijke beweeg, als in de dagen toen het Haagsche concours hippique zijn glorie tijdperk vierde. Flatteuse uniformen, elegante toiletetn, bekende figuren; het was alles als van ouds. Met dien prettigen indruk zijn de bezoekers weggegaan en een paar kleine on gelukjes, die op haar terrein voorvielen, be hoefden dien niet te verstoren. W. P. Etherton getiteld „Op zoek naar de «hatt^ der natuur". W. Percival Westell vertelt vaS monsters der moddelfamilie en Dr. A C Seward geeft een beschrijving van plant» van millioenen jaren geleden. Met een i*. schrijving van de Mammoethgrot van Ken. tucky door Charles Ray wordt deze aflevei ring besloten. Panorama heeft een interessant artikeltje over een Berlijnsch hondenkerkhof en actu- ëele kieken over bruggenbouw. Op aardige wijze wordt bij vele foto's geschreven over den vrijwilligen ontginningsarbeid van stu denten in ons land, zee- en strandkieken van alle deelen der Noordzeekust worden gere produceerd en met eenigen weemoed wordt verhaald van de voorbije visscherij der Zui derzeeplaats jes. Kieken van de vierdaagsche en vele opnamen van gebeurtenissen in bin nen- en buitenland alsmede eenige spannende korte verhalen en een dames- en rebusrubriek vullen verder de kolommen van dit fraaie actuëele tijdschrift. In K'ie-ke-boe, het kleuterweekblad, vertelt de redactrice, mevrouw CramerSchaap weer van de avonturen van den kleinen har lekijn. Fré Dommisse vervolgt het verhaal „Met z'n achten", er zijn versjes van de redactrice, T. van BeemPaleologo en E. J. van OorschotStaring. F. Reitman leert den kleuters een vos van papier maken. Het Augustus-nummer van „De Nieuwe Gids" geeft in „Een stuk leven" losse bladen van een reisdagboek door Maurits Wagen voort. Maurits Dekker geeft een gevoelige schets „De Heerscher". Er is een schetsje van F van der Kooi „Bali-Tempel" en Jan H. de Groot bespreekt het boek „Het Fregatschip Johanna Maria" van Arthur van Schendef. Verzen zijn er ditmaal van Dr. H. Gevers man, Hélène Swarth, Mees Valentijn, Johan de Molenaar en Camp de Basschaerde. „Bin nengedachten" van Willem Kloos ontbreken ook nu natuurlijk niet en deze litterator be spreekt een nieuw kunstwerk van Boutens „Oud-Perzische Kwatrijnen". N. G schreef het Maandelijksch overzicht, Maurits Wa genvoort het Buitenlandsch overzicht, Jeanne Kloos—Reyneke van Stuwe behandelde de damesrubriek en Dr. K. H. E. de Jong de bib'iographie. De ontdekking van de wereld uitgave Elsevier te Amsterdam brengt in de ze vende aflevering het vervolg van de geschie denis van Columbus bij zijn ontdekking van Amerika. Buitengewoon interessant is het verhaal van de avonturen, die hij en zijn tijd- eenooten in het nieuwe werelddeel beleefden Daarna wordt een aanvang gemaakt met de beschrijving van de tochten an Vasco da Gama naar Indië. De vijftiende af leverfing van Onze wonder baarlijke wereld uitgave W. de Haan te Utrecht brengt het vervolg van de be schrijving van Charles Ray een onderaard- sche zoutstad. Interessant, zoowel wat foto's als tekst betreft, is een beschouwing van Dr H F- Barnes over den strijd tegen de insar- ten. Hamilton Evfe schrijft over de Pyre neeën ai hqn „Cirques" en A. D. Innes verhaalt van het zoeken naar Eldorado. Zeer lezenswaard is een artikel van P. T ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 8 Aug. 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aal. bessen per 100 pond 7—13; Andijvie p9r 100 stuks 1.20—4.60; Augurken per IQq pond 5—32; Bloemkool le s. per lor» stuks 7.5011.50, 2e s. 1.504.50- Doperwten per 100 pond 3—9; Druiven per 100 pond f 22—f 38; Groene Kool per 100 stuks 1.50—2; Kropsla per 100 stuks 15.20; Komkommers per 100 stuks 18; Meloenen per 100 stuks f 10 32; Postelein per bakje 15—55 cent- Rabarber per 100 bos 37Roode Kooi per 100 stuks 0.80—1.90; Selderie per 100 bos 1.20—2.10; Spinazie per bak 33—76 cent; Snijboonen per 100 pond 5.50 8; Dubbele spercieboonen per zak 0.75 f 1.50; Wortelen per 100 bos f 1.50-, 8; Zwarte bessen per 100 pond f 17-, ƒ21. PURMEREND, 9 Aug. 1932. Op de hedea gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: Kaas. 14 stapels Boerenkaas 21, 2 sta pels Goudsche kaas 20 per 50 KG.; totaal 16 stapels, wegende 5000 K.G. Handel matig. 2960 K.G. Boter '1.20 per K.G. Vee. 704 Runderen, w.o. 360 vette 68—76 cent per K.G.; 236 Melk- en Geldekoeien 110— f 255 98 Stieren. Handel runderen stug; 24 Paarden 70—130, handel ma tig; 93 Vette kalveren 70—90 cent, handel matig; 257 Nuchtere kalveren, slacht 5 18, fok 10—16, handel matig; 543 Vette varkens, voor de zouterij 26—27 cent, voor de slacht 27—31 cent per K Ghandel vlug; 102 Magere varkens 6—16, han del stug; 266 Biggen 5—8, handel stug; 312 Schapen 12—17, handel stug; 441 Lammeren 6—10, handel stug; 24 Bok ken; Kipeieren 3.353.85; Eendeieren 2.40; iPepkuikens 65—75 cent. Eierenveiling. 1749S stuks kipeieren a 2.70ƒ4.60; 484 stuks kipeieren b 2.20 3; 2372 stuks Eendeieren a 2.20 2.60. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Aug. '32. Langendijker Groentenveiling. 300 stuks Bloemkool les2.40—5, 2e s. 1.50 per 100 stuks; 17000 K.G. Roode Kool 6080 cent; 7500 K.G. Gele Kool 60—70 ct.; 4000 K.G. Witte Kool 60—80 cent; 11500 K.G. Gele Uien 4.104.60; Gele drielingen 2.60—3.50, Zilveruien 1.20—1.30, Gele Nep 6.20-ƒ 7.20; iZlvernep 7.80 9.70; iZl ver drielingen 3.10—3.40; 425 K.G. Slaboonen 4.30—6.70; 8500 K.G. Tomaten: A 13.70, B 15.20— 15.90, C 12.70, CC 4.50; 300 K G. Druiven (Alicente) 60.20-/ 60.60; Drui ven (Frankenthalerj 62.90; 10.000 K.G Aardappelen: Schotsche muizen 1 170, Blauwe Eigenheimers 2, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 8 Aug. 1932. Schot sche Muizen 1.70—2.10; Zilver Nep 8.709.80; Zilveruien 0.701.20; Zilverdrielingen 2.803.10; Gele drie lingen 2.603.30; Gele Uien ƒ310- 3 40; Gele Nep 7—8.30. Aanvoer: 750 K.G. Aardappelen; 6350 K.G. Gele Nep; 3075 K.G. Zilveruien; 1150 K.G. Gele Uien. NOORDSCHARWOUDE, 8 Aug. 1932. 6400 K.G Aardappelen: Gr. Schotsche mui zen 0.500.80, Schotsche Muizen 0.90 1.50, Drielingen 1.50, BI. Eigenhei mers 1.301.70; 1500 K.G. Spercieboo nen 56.50; 23700 K.G. Zilveruien: Zilvernep 8.40—10.90, Drielingen 2.80 3.70, Zilveruien 0.60—0a90; 15800 K.G. Uien: Gele Nep 7.10—9 30, Drie lingen 2.50—3.40, Uien 2.70— f 3; 150 K.G. Kroten 1 20; 300 K.G. Roode Kool 0.60; 300 K.G. Gele Kool 0.60, alles per 100 K.G. PURMEREND, 8 Aug. 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, Purroerend en Omstre ken". Aardappelen: Schotsche muizen 28— 60 cent, BI. Eigenheimers 36—70 ct., Schot sche muizen (kl.) 20—36 cent en Blauwe (kl.) 20—34 cent per zak, 25 K.G:; Slaboo nen: dubbele 6177 cent, dubbele z. dr. 093—1.04, enkele 0.95—1, enkele z. dr. 1.30—1.40 per zak, 15 K.G.; Snij boonen: Stok 1.:65—2,40, Stam: small» 0.45—1.50 en breede 0.75—1.65 per zak, 15 K.G.; Roode Aalbessen 937 per 100 K.G.Zwarte bessen 30—40 per 100 K.G.; Klapbessen 4090 cent per 10 K G.; oKmkommers 1—/ 6 per 100; To maten: A 10-/ 16, C 8-/ 12 per 100 K.G Bloemkool 1—/ 9 per 100; Savoye Kool 33.60 per 100; Spinazie 4177 cent per mand, 6 K.G.; Postelein 18—48 ct. per mand, 6 K.G.; Sla 1.90—4.70 per 100 krop; Andijvie 20—65 cent p. kist; Pe terselie 14 per 100 bos; Selderij f f" 4 per 100 bos; Wortelen 6—10.30 pef 100 bos; Uien 0.50—0.70 per 25 K.GJ Druiven: Frankenthalers 66—70 cent en Alicant 70 cent per K.G. Appels: Yellow Transparant 10—31 per 100 K.G- Pe' ren: Janbaasje 3—7; Kruidenierspeer 100~K G9 ^u^'cerPeer f alles Pcf ZAANDAM, 8 Aug. 1932. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 30—70 cent per kist; An dijvie 4060 cent per kist; Peen 710H ct. per bos; Pieterselie 22% cent per hos, Selderie 24 cent per bos; iUen 1.40— 1.60 per zak; Aardappelen 1f 2-30'per 100 K.G.; Citroenen 5.30 per 100; Slaboo- nen 0.651.25 per zak; Snijboonen 6— 9 cent per pond; Komkommers 1434 een: per stuk; Rabarber 35 cent per bos; SP1' nazie 40 cent per kl. kist; Postelein 15 33 cent per kl. kist; Roode oKol 1 cent per^st.' Groene Kool 1—1V, cent per stuk; Stoot- peren 3334 cent per pond; Tomaten 8—-t cent per pondAugurken 18—25 cent per P-» Suikerpeer 3Vt5 cent per pond; Knu^e* nierspeer 83416 cent per pond; SaufiietS» 19—20 cent per kl. kist,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8