B. z. a. NET MEISJE, 13000.-ter leen gevraagd J. C. STADEGAARD .11 CEEL MIK.... HEEF Groote Schouwburgiop, DttMf Bovenhuis te huur burgertimmerzaak B. z. a. net meisje GELDBELEGGING. AFBRAAK VEILING Uitzending van Meijer Hamel s Succes-Revue: BOELHUIS Gevraagd ter overname een VERLOOFD: KOOPT DAN UW GLADDE RINGEN flinke DIENSTBODE Keten degelijk pension aangeb. SOUVENIR LEPELTJES Kermis. Alkmaar. 1932. JjiqezxMden Stukken JxjdschciftM MacktGeti cfUen geblokkeerde vorderingen dr- g. BLOKHUIS t- 5 drenkelingen gered te egmond aan zee. ontslag genomen. JOHANNA ThERESIA MARIA KEUSS, J.C. STADEGAARD LAAT 207. ALKMAAR gezellig Tehuis liefhebbers. Br. lett. E, Haan'a Boekhandel, Bergen N.H. BELANGRIJKE Mr. J. W. van der Heide, VOOR NAAR LAAT 207, ALKMAAR. Stemt hedenavond at met o.a. LOU BAN DY. 28—29—30—31 Augustus. TE DRIEHUIZEN, HUISRAAD, HUIS Not. Kruimel. van den ander heeft aangenomen fite 6* werkuren per dag heeft. Fr is na dit hoor en wederhoor geen enkele rL n0a anderen aan het woord tf laten en «wiizeti er dus nadrukkelijk op, dat de russie over dit onderwerp en over alles ^rWarmede ;n verband kan worden ge- KSS definitief is gesloten. OP DUITSCHLAND. fvflorteurs, die geblokkeerde vorderingen Duitscbland hebben loopen, worden aan raden zich voor het verkrijgen van inlich- en omtrent de liquidatie hiervan te wen- aTn tol de Kamer van Koophandel, Oude- gtacht 182 te Alkmaar. Gisteren is na een ongesteldheid van «iwWs enkele dagen geheel onverwacht over- Kieo 68 jaar oud, de heer dr. G. Blokhuis, oudVector van het gemeentelijk gymnasium Dt ^heer Blokhuis is op 24 Mei 1864 te Pheden geboren. Na het Arnhemsch gymna- te jjebhvn afgeloopen, studeerde hij in Utrecht in de oude talen. In 1892 promo veerde'hij tot doctor in de klassieke letteren. Van 1892 tót 1897 is hij leeraar en van 1897 tot j904 conrector aan het gymnasium te Zutphen geweest. In 1904 werd hij benoemd tot rector aan het nieuw opgerichte gymna sium te Alkmaar, in 1913 tot rector aan het gymnasium te Hilversum. De overledene was sedert 1914 voorzit ter van de afdeeling Hilversum van den ne- derl. Protestantenbond. De begratenis is Vrijdagmiddag 1 uur op de Noorderbegraafplaats te Hilversum. Op verlangen van den overledene geen bloemen en geen toespraken. Vrijdagmorgen 11 uur zal een rouwdienst worden gehouden in de terk van den Protestantenbond. Men schrijft ons van vrijzinnige zijde: Vrijzinnig Alkmaar zal met groot leedwe zen het overlijden van Blokhuis vernemen. Aan de gevoelens van leedwezen zullen zich paren die van groote erkentelijkheid voor wat Blokhuis in Alkmaar 'heeft tot stand ge bracht. Vroom geloovige als hij was, heeft hij er niet in kunnen berusten, dat in de Kerk, waarvan hij lid was, niet werd gepredikt naar de behoeften van hem zelf en van zijn talrijke geestverwanten. Dezen heeft hij we ten te vervullen van heilige geestdrift voor hunne belangen en rechten. Blokhuis heeft hunne aaneensluiting bewerkt en de ontwik keling van hunne kracht. Hij wist de leiders te werven, die elk op zijn eigen plaats, voor het geven van verdere leiding 't geschiktst waren. We mogen wel zeggen, dat de gehee- !e kerkelijk vrijzinige beweging in Alkmaar het werk was van Blokhuis. Vrijzinnig Alkmaar zal hem niet vergeten. Dank zij het materiaal van de reddings brigade werden vijf jongens behouden op M strand gebracht, die door den sterken stroom, tengevolge van de eb, niet meer te- rag konden keeren. Op hun hulpgeroep be gaf zich de heer J. Broerse uit Amsterdam te water, voorzien de reddingslijn, wien het mocht gelukken de knapen op het strand te brengen. De heer P. de Lange, directeur van de N.V. v.h. Hoogenstraaten en Co., fabriek van verduurzaamde levensmiddelen, heeft, naar wij vernemen als zoodanig ontslag genomen EEN BEZUINIGING VAN 700.000. Opheffing rechtbanken en kanton gerechten. De regeering heeft, naar de „Res. Bode" Aieldt, besloten tot overneming van de voor stellen der commissie-Weiter inzake de ophef fing van zes rechtbanken tweede klasse, en wel te Roermond, Zutphen, Tiel, Dordrecht, Alkmaar en Winschoten, en tot opheffing van vijftig kantongerechten, waarvan de to tale bezuiniging op ongeveer zeven ton per jaar wordt geschat. In het thans opgestelde ontwerp-justitie-be grooting zijn deze bezuinigingsmaatregelen reeds tot uitvoering gebracht. Ook tot samensmelting van de beide Krijgs raden zou zijn besloten. De Krijgsraad te Den Bosch zou worden opgeheven en onder gebracht bij de rechtbank te Den Haag. Ook de vereenvoudiging in de procedure zou haar beslag krijgen, wanneer deze mededeelingen juist zijn, heb ben de protesten tegen de opheffing der Alk- maarsche rechtbank zooals te vreezen was dus geen resultaat gehad en is de regee ring doof gebleven voor de argumenten *aaruit haar kon blijken, dat deze opheffing n'ft alleen het publiek een grooten last zat veroorzaken, maar ook geenszins de bezuini ging zal brengen, welke men daarvan schijnt verwachten. PROV. BOND VAN PLUIMVEE- FOKKERS. Woensdagmorgen 10 uur had in de Ko renbeurs de eerste demonstratie plaats van ueri bond van Pluuimveehouders, die ten doel heeft den verkoop van pluimvee. Een 50-tal kooien met pluimvee en konij- nen waren ingezonden. Bij de opening waren pl.m. een 100-tal per sonen aanwezig. Burgemeester Drost van Kwadijk opende de bijeenkomst en heette allen welkom. Hij dracnt dank aan de commissie, bestaande uit heeren Kwantes, Vos en Klooster voo.* dan Voorbereidend werk. 7* *.dak van de commissie was niet ge makkelijk. De vraag „zal de verkoop-centrale agen?" was niet overbodig. Bij zulk een ««'cgtnheid heeft men 3 groepen. Menschen le dadelijk warm loopen, wie de zaak kouu 'aat en d;e de kat (nu de kip) u;t den boom sen. Op de eerste en tweede kunnen we ons veriaten, doch de laatste zijn gewoon- 1K de beste omdat als zij gewonnen zijn, zij Jï ««heel geven. i_ e inzending valt mee, niet alleen wat de zenduur betreft, doch ook de kwaliteit. Heden overleed in het Sint Maria-Oord te Limmen, na een langdnrfg, smarteliJK lij den en na voorzien te zijn van de H.H, Sacramenten der Sterrenden, onze geliefde zuster en behuwdzuster in den ouderdom van 42 jaar. Haar diepbedroefde broeders en zuster: B. M. KEUSS. M. KEUSS—SANT. M. KEUSS. J. G. KEUSS. A. B. KEUSS—VEEL Alkmaar, 9 Aug. 1932. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden Donderdag a.s., in do parochiekerk te Limmen. Algemeene kennisgeving. BIJ: Vanaf 1 Sept. 'aangeb. in beach. kl. gezin, vrije aitk., «it-sl.k. of huiselijk verkeer. Prijs billjjk. Uitat. raf. Bridge voor dag en nacht, tegen half Aug. Br. onder lett. K 711 bur. v. d. blad. 24 j., P. G., voor alle huish. bezigh. of bij kind, mits intern. Heeft diplo ma's Huizhoudschool en Kinderver zorging. Br. onder No. 5972 Boekh. v.h. K. TER BURG, Alkmaar. Tegen 22 Augustus in klein gezin gevraagd, v.g.g.v., van 85 uur. Alkmaar, Laat 123a. Gevraagd 2 a 3 mille. Groote ren dabiliteit verzekerd. Geen risico. Geen handelszaak. Brieven onder ietter O 715 bureau van dit blad. 6 procent, voor een jaar vast, kaü direct geplaatst worden. Br. onder lett. N 714 bur. v. d. blad. voor 2 nette Heeren of Dames, bij een alleenwonende juffrouw, Ritse voort. Brieven onder lett. P 716, bureau van dit blad. te ALKMAAR. Notaris te Alkmaar, ls voorne mens op VRIJDAG 12 AUGUS- TUS a.s. 's morgens 10 aar op het terrein aan de Noorderkade bij de Frieschebrug in het open baar te verkoopen een belang rijke partij zijnde planken, balken, deuren, ramen en kozijnen, alle zeer goed en in verschillende maten. S. BAARS en Zn. HILVERSUM 1875 M 8.15-11.30. op MAANDAG 15 AUG. '32, 's m. 4 uur, van div. in het huis v.h. bew. door W. NAP. Daarna om 6 uur in Café SLOO- 1EN, aldaar, publ. verk. van het met ERF, groot 3 Aren 10 c.A. Aanv. bjj betaling koopsom. f 4.50 per week. Te bevragen Verdronkenoord 2. in of nabjj Alkmaar, waarbij ver- kooper genegen is minstens zes maanden behulpzaam le zijn om te introduceeren bij de cliëotèle. Brieven lett. M 713, bureau van dit blad. Spr. bracht dank aan het gemeentebestuur van Alkmaar, dat dit mooie gebouw disponi bel stelde en aan het gemeentebestuur voor de tegenwoordigheid en sprak de hoop uit, dat de eerste verkoopdag door vele zal ge volgd worden. De heer van Slingerland, die als wethou der van het marktwezen aanwezig was, had met genoegen aan de uitnoodiging gehoor gegeven. Ook hij sprak de hoop uit dat het doel: vermeerdering van inkomsten, bereikt mag worden. Spr. vond de inzending niet groot, doch de heer Kwantes was over de op komst en inzending tevreden. Spr. sprak de beste wenschen uit en hoopte dat men zou bereiken wat men zich voorstelde. Hierna werd het geëxposeerde bezichtigd. De be oordeeling der dieren en verkoopwaarde stond op kaarten aangegeven. Wij vonden de prijzen, die gevraagd werden aan den hoo fen kant, doch in de meeste gevallen was de waliteit te roemen. INGEKOMEN PERSONEN: M. M. Schouten, z.b., R.K., van Leiden n. Hofdijkstraat 7. J. H. W. van Vlodrop, klerk N.S., R.K., van Gennep naar Berger- weg 14. L. Klösters, l.l.machinist N-S., geen, van Hilversum naar Krelagestraat 39e, C. Fok, en gezin, winkelchef, N.H., van Deventer naar Langestraat 60. A. P. M. v. Solt, reiziger, R.K., en gezin, van Haarlem naar Van Houtenkade 47. C. Woud, kan- toorbed., geen, van Bussum, naar Prins Hen drikstraat 26. P Rijtema, en gezin, teeke naar kadaster, G.K., van Amsterdam naar Corfstraat 51. J. Drent, los arb. N.S., H. dl. D., van Amsterdam naar le Tuindwars straat 20. A. Toeter, dienstbode, N.H., v 's-Oravenhage naar Dijkgraafstraat 27. P. L. van Iren, zuivelcontroleur, N.H., en gezin, van Beemster naar Dahliastraat 21. Echtg. Piket, z.b., R.K., van Scbagen naar Geest 18. M. C. Kuijs, R.K., van Bergen (N.H.) naar Bierkade 1. A. Smit, los arb., N.H., van DenHelder, naar Voormeer 18. G. J. H. Ligthart, kellner, geen, van 's-Hertogen- bosch naar Westerweg 62. Kl. Boersma, huishoudster, N.H., van Bergen (N.H.) naar Drebbelstraat 14. A. Th. Sanderson, 1.1.- verpjleegster, geen, van Krimpen a.d. IJssel, naar Wilhelminalaan 11. VERTROKKEN PERSONEN: P. de Boorder, boerenknecht, N.H., van Westdijk 10 naar Zuid- en Noordschermer. V. M Burmann, dienstbode, R.K., van Koorstraat 15 naar Dortmund (DldJ. H. Priester, filiaalhouder, N.H., en gezin, van Laaf 151 naar Zaandam. Echtg. A. W. Willekes, z.b., R.K., van Oudegracht 152a n. Rotterdam. Th. Boerema, z.b., N.H., en echtg., van Zeglis 52 naar Heiloo. W. van Beek, werkman Rijkstelegraaf, D.Gen ge zin, van Druivenlaan 40 naar Heiloo. Echtg. B. Heertjes, N.H., van Geest 8 naar Den Helder. Wed. Th. Engels, z.b., R.K., van Geestersingel %28 naar Urmond. R. Heertjes, z.b., D., van Karl Marxstraat la n. Den Helder. J. R. Kramer Ereher, l.l.-ver- pleegster, N.H.. van Wilhelminalaan 11 naar Castricum. Echt. J. van Zandvliet, z.b., R.K., van Laat 165 naar Wijk aan Zee en Duin. A. M. Kaas, slagersknecht, geen, van Magdalenensfraat 4 naar Oudkarspel. A. C. Krom, z.b., R.K., van van Everdingen- straat 18 naar Heerhugowaard. J- C van Riel, dienstbode, N.H., van Boterstraat 8 n. Uithoorn. Echtg. J. van 't Hof, N.H., van Nicuwpoortslaan 155 naar Haarlem. Jac. Broersen, melkcontroleur, geen, van Sta tionstraat 53 naar Barsingerhorn. a. Rin- gers, geen, van Kanaalkade 9a naar w ormer. J v. d. Vlugt, h.i.d.h., N.H., van Prins Hen drikstraat 46 naar Maassluis. A. H. Mu- sen, schilder, R.K., van Laat 136 naar Bergen (N.H.) H. N. Visser, kommies belastingen N.O.I., R.K., van Varnebroek 35 naar N.O.I. G. K. Neisingh, klerke registratie. N.H., van Emmasrraat 53a naar Oudorp. D. van Veen, in3p. levensverz. mij., R.K., en echtg., van Schaepmankade 4 naar Heiloo. Echtg. A. H. Spaan, geen, van Nassauplein 6 naar Groningen. H. Wester, dienstbode, R.K., van Schoutenstraat 16 naar Amsterdam. N. Nieuwpoort, docente „Witte Kruis", N.H., van Voordam 15a naar Heemstede. F. Schiefeibein, strijkster, van Voordam 4a naar Haarlem. H. Rieseaer, dienstbode, E.L van Nassauplein 5 naar Bergen (N.H P. Hos, kinderjuffrN.H., ,an Nassauplein 5 naar Bergen (N.H M. Moens. en gezm. dir. N.H. Landbouwcrediet. van Nassauplein 5 naar Bergen (N.H.) STOOMVAARTLIJNEN Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, Achilles 8 Aug. v. Napels n. Duinkerken. Berenice 8 Aug. v. Limni te Catania. Ceres 6 Aug. v. P. au Prince n. P. Plata. Euterpe 9 Aug. v. Gdynia te Amsterdam. Hercules 8 Aug.. v. Smyrna n. Konstantino pel. Hermes 7 Aug. v. Salonica te Yerakini. Iris 9 Aug. v. Vigo te Amsterdam. Mars 8 Aug. v. Carthagena n. Malga. Nereus 7 Aug. v. Amsterdam te Gdynia. Pluto 8 Aug. v. Alicante n. Barcelonia. Vesta 8 Aug. v. Cadix n. Genua. Haarlem 9 Aug. v. Amst. n: Curacao. Jason ,thuisr.) 9 Aug. te Liverpool. Van Rensselaer 8 Aug. te New York. Holland—Amerika-Lljn. Damsterdijk, Rott./ Vanc., 8 Aug. te Cristo- bal. Dinteldijk, Vanc./Rott., 6 Aug. te Seatle. Stoomvaart Mij. Nederland. Poelau Roebiah (uitr.) 9 Aug. te Sabang. Tabian 9 Aug. v. Batavia»!, v. Londen te Amst. Talisse (thuisr.) 8 Aug. v Marseille. Holland Australlë-Lijn. Djambi 9 Aug v. Rott. n. Australië via Antwerpen. Kon Paketv. Maatschappij. N. Holland 7 Aug. v. Singapore te Mei- bourne. Tasman 6 Aug. v. P. Natal n. Mauritius. SilverJava Paciilc-Lijn. Silveray 8 Aug. v. Calcutta n. Los Angels. Silverhazel 7 Aug. v. Calcutta n. Los An- geles. Silverash, Los Angeles n. Calcutta, 7 Aug. te Manila. Stoomvaart Mij. Oceaan. Aeneas, Japan/Rott., 7 Aug. te Marseille. Patroclus 8 Aug. v. Dairen n. Rotterdam. Achilles, Japan/Rott., 8 Aug. te Suez. Prometheus 9 Aug. v. Hamburg te Amst. Alcinous 6 Aug. v. Amst. te Batavia. Eurybates, Batavia/Amst., 8 Aug. te Suez. Medon 7 Aug. v. Rott. te Yokohama. Polyphemus, Batavia/Amst., 6 Aug. v. Pe- nang. Kon. HoU. Lloyd. v Flandria (uitr.) 8 Aug. v. Rio Janeiro. Siërra Salvada 9 Aug. v. Bremerh. te Amst HollandOost-Azië-Lijn. Arendskerk (uitr.) 7 Aug. v. Manila. Meerkerk (thuisr.) 7 Aug. v. Tientsin. Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera (uitr.) 9 Aug. v. Pt. Said. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth 4 Aug. v. Valencia n. Lond. Java—China—Japan Lijn. Tjinegara 7 Aug. v. Shanghai te Hongkong. Holland—Airika-Lijn. Tjinegara 7 Aug. v. Shanghai te Hongkong. Holland—Afrika Lijn. Nieuwkerk (thuisr.) 8 Aug. v. Pt. Sald n Genua. Rietfontein 9 Aug. v. Hamb. n. Amst. (Buiten verantwoordelijkheid van 4e Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur. Verzoeke nogmaals een plaatsje in Uw blad. Mag ik nog even terugkomen op het inge zonden stukje, betreffende de A.N.W.B wandeling door den heer Otto. Ik mag veronderstellen dat U wel kan be rekenen, de tijd welke benoodigd is voor een wandelaar om een zeker aantal K.M. af te leggen. Dit heeft U niet gedaan en de tijd door O. gemaakt zonder meer als waar aan genomen Wat de controle betreft over deze wandeling, heb ik reeds in mijn vorig stukje opgewezen, dat deze geen waarde heeft. Ik zie kans om alle benoodige controlestempels van het geheele 73 K.M. lange traject binnen 2 uur in mijn bezit te hebben, omreden er langs den weg absoluut geen controle bestaat daar het geen wedstrijd, doch een wandeling is. Men kan door b.v. van een auto gebruik te maken en een paar honderd Meter voor het hotel waar het boekje moet worden afgestem peld te stoppen, gemakkelijk binnen den tijd van een paar uur dat zaakje opknappen. Bij het afstempelen wordt alleen de datum ingevuld, doch niet de tijd van aankomst of venrek. Als mijn berekening van het duinterrein (4 K.M. per uur) goed is, waaraan ik niet twijfel, omdat ik zelf op wandelgebied geen vreemde in Jeruzalem ben en mij van te voren op de hoogte heb gesteld bij menschen, die uit de aard hunner werkkring veel in de duinen moeten loopen, dan heeft de heer Otto de overige 28.9 K.M. bijna in Ned re cordtijd snelwandelen afgelegd. Want Gub- bela liep Zondag j.1. de 3000 M. snelwande len in 13 min. 2.8 sec. wat ongeveer op een uur snelheid van 13800 of 13.8 K.M. neer komt. De heer O. moest volgens mijn bere kening in 21/4 uur wat hem na de duin wandeling nog restte 28.9 K.M. of een uur snelheid van 12800 M. of 12.8 K.M. berei ken. Terwijl de tijd door Gubbels gemaakt enkele seconden onder wereld-record bleef. Bij serieuze training zou de heer O. mis schien op de eerstvolgende Olympiade een goede kans maken. Dat u aan de opgegeven tijden nog niet twijfelt is mij heel duister. En het is voor den heer O. bepaald jammer dat hij nu pas op 72-arigen leeftijd orftdekt is en niet op zijn 27ste. Ik wil afgezien van een mogelijk verweer van den heer O. hein bij deze uitnoodigen met mij onder controle van een onpartijdige op nader vast te stellen datums, dit zelfde traject af te leggen. In afwacliting J. M. De VRIES, Boezemsingel 31, Alkmaar. (De heer Otto schijnt op wandel-gebied te dezer stede een bekend figuur te zijn. Als hij hier binnen komt en zijn route beschrijft, daarbij de afstempeling van zijn boekie door de verschillende contróle-posten opgeeft, heb ben wij geen enkele reden, dat alles te gaan na rekenen. Dat ligt alleen op den weg van een criticus, die reden heeft de opgaven niet te vertrouwen, op dit gebied deskundige is en de juiste terreinkennis bezit om een en an der tot in onderdeelen te controleeren. Wij willen daarmede niet zeggen, dat de opgaven van den heer Otto volkomen juist zijn. Wij kennen hem niet voldoende om een onvoorwaardelijk vertrouwen in hem te kun nen stellen, maar moeten toch beginnen met aan te nemen, dat hij de waarheid spreekt. Nu er, na de berekening van inzender vol doende reden is aan zijn opgaven te twijfelen verwachten wij, dat de heer Otto zich tegen de beschuldigingen van den heer de Vries zal verdedigen. Doet hij dit niet, dan zal er inderdaad voor ons alle aanleiding zijn van zijn wan delprestaties voortaan geen notitie meer te nemen. Red. Alkm. Crt.) Het Augustusnummer van „Ons Eigen Tijdschrift", uitgave C. J. van Houten en Zn Weesp, hoofdredacteur Gerh. van Dijk, is bijzonder goed verzorgd en is voor het grootste gedeelte aan de vacantie ge wijd. In de voorpagina ziet men een jeugdige schoone in een cano genietende van de watervreugde. De inhoud van het nummer is de vol gende: Omslag: Wafervreugd. Fotografie A. van den Enden. Vacantie! Fotografie. Dalmatië, het blauwe Paradijs door A. den Doolaard. Met foto's van den schrij ver. Rembrandt in het Rijksmuseum door R. W. P. de Vries Jr. (Gelll.) De schanddaad van het „Meke". Bet Kadee, een Vlaamsche vertelling van Jan Ver- heyen. Met teekenfngen van Eduard Ve terman. Studentenleven te Parijs door H. van Loon (Gelll.) De Glasblazer door Mary Pos. Duinensshoonheid in Kenne- merland door W. A. van Liefland. Met foto's van Jac de Boer. Handwerken: een nachtzak voor Zusje Baby In haar ele ment. Fotografie. Receptenhoekje: de be loofde verrassing. De Overval, een avon tuur in de Chineesche wateren, door Georg von der Gabelentz. Gelll. door Wl. Bielkine. Het Idyllische optrekje, een boutade van Nannie van Wehl. Voor onze jongeren: Bobby, het stoute konijntje. Het avontuur van zus, broer en „Uffa" door S. Lugten-Reys. Geïll. door E. Verstijnen. De Wekker door T. van Beem-Paleologo. Met een sluitvig- net van Nora Schnitzler. Kampeeren door H&n Krug Voor vrij* uurtje». AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 10 Aug. 1932. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 366 vette kalveren, le kw. 45—52 cent, 2e kw. 35—44 cent, 3e kw. 25— 34 cent per K.G., levendgewicht; 60 Nuch- tere kaJveren 3—7, 797 Varkens, vleesch- varkens, wegende van 90—110 K.G. 36—38 cent, zware varkens 33—35 cent, vette var kens 3032 cent per K.G., slachtgewicht. Marktverloop. Vette kalveren jnet flin- ken aanvoer, le kw. vlotte handel en de prij» zen iets hooger, de andere kwaliteiten prijs houdend. Varkens met grooten aanvoer, vlot te handel en prijshoudend. Ter veemarkt waren heden 6 wagons ge slachte runderen uit Denemarken aangevoerd BROEK OP LANGENDIJK, 10 Aug. '32. Langendijker Groentenveiling. Schotsche muizen 1.201.60, Blauwe Eigenhei mers 1.80—2.20, Eigenheimers 1.60 {J^iDuc of York 1.20—1.40, totaal 16000 K.G. Aardappelen; 6000 K G. Roode Kool 0.60—0.90; 25000 K.G. Gele Kool 0.60; 15000 K.G. Witte Kool 60 cent; 10500 K.G. Uien: Zilvernep 7—8.20, Zilverdrielingen 3.20—3.50; Zilveruien 1Gele Nep 5 60—6.10; Gele Drielin gen 2.70-ƒ 3.50- Gele Uien 3.40— 4.10; 1450 K.G. Slaboonen 4.30—7, alles per 100 K.G. PURM EREND, 9 Aug. 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, P urmtrend en Om- streken Aardappelen: Schotsche muizen 34 —60 cent, BI. Eigenheimers 32—66 cent Schotsche muizen (kl.) 20—38 cent, Blauwe (kl.) 22—34 cent per zak, 25 K.G.; Slaboo nen: dubbele 6776 cent, dubbele z. dr. f 1-04, enkele 1.05 en enkele z. dr. f 1-401 50 per zak, 15 K.G.Snijboonen Stok 1.351.95; Stam (smalle) 0.60— L05, breede 0.751.50 per zak, 15 K G.; Tuinboonen 15 cent per zak, 15 K.G Doperwten 2—7 per zak, 50 K.G Roo de Aalbessen 11—32 per 100 K.G.; Zw. bessen 40 per 100 K.G.; Perziken 6 per 100; Sla 3.20 per 100 krop; Andijvie 40 60 cent per kist; Wortelen 5.90 per 100 bos; Uien 0.65 per 25 K G. Appels: Yel- low Transparant 9—22 per 100 K G. Appela: Janbaasje ƒ4—ƒ7; Kruideniers peer 7—21; Suikerpeer 4—9, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 9 Aug. 1932. Sch. Muizen 1—1.90; Drielingen 1.50— f 1.70: Grove 1.20—1.30; Bieten 0 70 1.30; Eigenheimers 1.30—2.10; BI. Aardappelen l.ÓO-/ 2: Roode Kooi 0.60; Slaboonen 5.60—/ 6.30; Zilver Nen 8.10—9.10; Zilveruien 0.70 1.10; Zilverdrielingen 2.60-/ 3; Gele Nep 5.70—6 80; Gele Uien 3—4- gele drielingen 3—3.20. r» ^.an«oer.: 2®300 K.G. Aardappelen; 300 K.G. Roode Kool; 1050 K.G. Bieten; 8900 K.G. Oele Nep; 9375 K.G. Zilver uien; 1425 K G. Oele Uien; 500 K.G. Slaboonen. NOORDSCHARWOUDE, 9 Aug. 1932. 11.68 Kg. Aardappelen: Gr. Schotsche mui zen 0.901.20, Schotsche Muizen f 0.90 1.70, Drielingen 1.80—2.10, Dukcn 1.10, BI. Eigenheimers 1.40—1.60; 5000 Kg. Spercieboonen 5.20—6.40; 34800 Kg. Zilvernep 6.20—9.40, Drie lingen 2.103.30, Zilveruien 0 60 1.10; 22200 Kg. Uien: Gele Nep 5 60— 7.20, Drielingen 3—3.60, Uien 2 20 2.80; 1900 Kg. Kroten 1—2.IC, 3700 Kg Roode kool 0.60, 1600 Kg. Gew witte kool 0.60, 1900 Kg. Gele Kool 0.60 f 0.80, 400 bos Wortelen 2 per 100 bos. EIERENVEILINO TEXEL. TEXEL, 8 Aug. 1932. Op de heden ge houden eierenveihng waren in totaal 88219 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) ƒ3.20—ƒ3.55; 62—66 3.35—380; Kleine eieren 2 703.25; Jongehanen jTer^K.G. 52 H cent, Oude kippen 40 cent per TEXEL, 8 Aug. 1932. Op de heden ge- houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 521 Lamineren 4—8; 13 Scha pen 912; 10 Nuchtere kalveren 5— 10; 19 korven onge hanen (per stuk) 15— 45 cent; 7 oude kippen 4575 cent; 2 Gei ten, 1 Veulen, 1 Koe en 2 Kalveren, waarvan de prijzen niet genoteerd. Handel s'ujr-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3