Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. Zus Braun v - ter zake diefstal van een jongensrijwiel te Schoorl op 17 Mei j.1., welk rijwiel het eigen dom was van den heer J. Beeldman. Ver dachte had zich over den nieuwen afsluitdijk op het rijwiel naar Lemsterland begeven. Voorts bevond hij zich te Schagen in den nacht van 21 op 22 Mei en na een winkelruit te hebben verbrijzeld, eigende hij zich toe een flesch wijn en een flesch likeur, welke dran ken toebehoorden aan den drankslijter J. J C. Vermeulen. Bovengemelde feiten werden door verdach te erkend. De officier wist niet wat met dit gesloten jongemensch aan te vangen en vor derde 2 maanden gevangenisstraf. Verdediger mr. Judell van Bergen stelde een voorw. veroordeeling voor. De zaak werd door mr. Ledeboer aangehouden tot 5 Sept e-k. SPIRITUSDRINKER IN ACTIE. De 66-jarige ex-grondwerker Theke A., ge boren te Hindeloopen, zonder vaste woon plaats en thans gedetineerd, had in Juli zich te Enkhuizen en Bovencarspel schuldig ge maakt aan landlooperij en deswege te Broe kerhaven aangehouden en ingesloten, in hot arrestatenlokaal aldaar eenige ruiten en houtwerk vernield. De verdachte is een spiri tusdrinker en op hem werd een flesch van dit „geestrijk" vocht aangetroffen. Hij beweerde thans in het arrestantenlokaal benauwd te zijn geworden en zich frissche lucht te hebben willen verschaffen. De brandspiritus gebruik te hij niet voor consumptie, maar om zijn rheumatischen voet te smeeren. De officier vorderde 1 week gevangenis straf met 1 week aftrek en voorts 3 dagen hechtenis en 2 jaar opzending. Verdachte is ettelijke malen veroordeeld door verschillende rechtbank in Nederland en Duitschland. Mr. A. Prins Jr. noemde het een lastig ge val en verzocht opzending voor minder lan gen tijd. Uitspraak 1 week met 1 week aftrek en 3 dagen hechtenis, alsmede opzending voor den tijd van 1 jaar en 3 maanden. Hier na sluiting. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 9 Augustus. OPZETTELIJKE BRANDSTICHTING TE HEILOO. Onder presidium van mr. Hoteteijn behan delde heden de meervoudige strafkamer een geval van opzettelijke brandstichting, ten laste gelegd aan den 31-jarigen timmerman en palingrooker wonende te Heiloo in een perceel aan de Kerklaan, thans gedetineerd te Alkmaar, aan welken verdachte was ten Jaste gelegd opzettelijke brandstichting in bedoeld perceel, zulks met het doel de assu- rarrtiepenningen te bemachtigen. Verdachte was verzekerd voor 2000 op meubilair bij de Ned. Brandverzekering Mij. van 1861, vertegenwoordiger de heer P. J. Huibers in de Spoorstraat te Alkmaar, die heden als eer ste getuige wend gehoord. De brand was ontstaan in een kleerenkast, zooals door getuige was geconstateerd. De schade aan de verbrande goederen uiter aard niet uitbetaald. Verdachte was trouwens veel te hoog verzekerd in verband met de waarde der aanwezige góederen. Er was slechts één kamer uitgebrand. Door verdachte werd opgemerkt, dat naar zijn meening het bedrag niet te hoog was, doch zelf had hij bij een andere gelegenheid toegegeven dat 1000 voldoende zou zijn ge weest. In de tweede plaats werd gehoord de ge meenteveldwachter van Heiloo, Th. Geertse- ma, die verklaarde dat hij in den avond var. 7 April werd gewaarschuwd, dat brand was uitgebroken in het door verdachte bewoonde perceel. Hij begaf zich direct naar de plaats des onheils alwaar hij rook en vuur in de huiskamer opmerkte. De bewoners waren niet aanwezig en getuige forceerde de achterdeur teneinde binnen te dringen. Het vuur is daar op gebluscht door de inmiddels gerequireerde brandweer van Alkmaar. In het geheele per ceel waren trouwens brandsporen zicht baar. Verdachte verklaarde aanvankelijk, dat ver moedelijk eenig bij de kachel hangend wasch- goed vlam had gevat, doch later erkende hij zelf den brand gesticht te hebben met het doe] vergoeding te kunnen krijgen uit de brandverzekering. Het was getuige Geertse- ma eahter bekend, dat verdachte er financieel krap bij zat. Verdachte had aan den rechter commissaris bekend uit armoede zelf den brand te hebben gesticht, bij welke erkente nis hij desgevraagd thans bleef volharden. Zijn echtgenoote wist van zijn voornemen niets af. Hij herinnerde zich niet dat zijn vrouw hem tot het strafbare feit had aange zet. De brand had hij aangestoken in de ka mer niet een shawl en een brandende lucifer. Aan het gevaar voor menschen of goederen had hij niet gedacht Het perceel door hen bewoond behoorde aan zekeren heer Beek. De officier mr. v. d. Feen de Lilie achtte de feiten wettig en overtuigend bewezen door de erkentenis in verband met de omstandig heden. Verdacnte zat in moeilijkheden en wist geen uitweg meer. Dank zij het vlugge ingrijpen MIJNHARDT's KINDERZALF geneest het huidje van Uw kindje. Doo» 25, Tube 40 ct. Bij Uw Dregiet. der AHcmaarsche brandweer kon de brand in den aanvang worden gestuit. Spr. achtte bewezen misdrijf art. 328 straf recht en releveerde een geneeskundige mede- deeling van dr. Schröder, waaruit zou blij ken, dat verdachte niet gedisponeerd was voor celstraf. De officier vestigde de aandacht op den ernst van dit misdrijf en vermeende, dat een gevoelige straf moest worden toegepast, on danks het blanco strafregister. Gevorderd werd tenslotte 8 maanden ge vangenisstraf, desverkiezend k ondergaan in een bijzondere strafgevangenis. Mr. Belonje, opponeerende als raadsman en verdediger, wees op eenige in de dag vaarding voorkomende onjuistheden, waaruit pleiter de conclusie trok, dat deze dagvaar ding niet als juist moest worden beschouwd. Voorts besprak pleiter de tegenslagen van den verdachte, die hem eindelijk hadden ge bracht tot deze noodlottige oplossing. Ten slotte verzocht pleiter een voortgezet reclas- seeringsonderzoek, subsidiair de betrachting der uiterste clementie. De officier repliceerde op de critiek van verdediger op de dagvaarding. Hij meende dat pl. gebruik had gemaakt van een micros coop teneinde microscopische onduidelijkhe den te ontdekken. De officier achtte deze cri tiek blijkbaar overdreven en niet van dusda nige kracht, dat de ondeugdelijkheid der dag vaarding daardoor voldoende zor ziiti aan getoond. Mr. Belonje dupliceerde op enkele punten. Uitspraak 23 Augustus. LANDLOOPERIJ EN VERNIELING. De in 1896 te Helder geboren, zonder vaste woonplaats rondzwervende en thans gedeti neerde visscher Gerrit C., stond terecht ter zake dat hij primo in de maand Mei j.1. zon der middelen van bestaan in den Helder had rondgezworven en secundo dat hij aldaar opzettelijk had vernield eenige glasruiten, eigendom van het Rijk der Nederlanden in casu Waterstaat. Verdachte werd juridisch bijgestaan door mej. E. v. d. Berg, advocaat te Alkmaar, werkzaam ten kantore van mr. A. Prins Jr. Dr. Kruitbosch, psychiater te Castricum, had een rapport omtrent verdachte uitge bracht, waarin hij concludeerde, dat verdach- tewel onevenwichtig, doch niet ontoereke ningsvatbaar was. Verstandelijke defecten konden niet worden aangetoond, doch vol gens de meening van het publiek, was verd. lui en drankzuchtig. In Den Helder is echter een philantroop aanwezig, die zich voor ver dachte interesseert. Brigadier van politie Abbenis, als getuige gehoord, verklaarde dat de verdachte zich aan het bureau van politie had aangemeld voor logies en voeding. Zulks was meerma len gebeurd. De heer H. v. Zijl, opzichter rijkswater staat kende verdachte en deelde mede, dat in den avond van 21 Mei een drietal glasruiten van een gebouw van de Rijkswaterstaat door middel van steenworpen waren verbrijzeld. Getuige zette alstoen den getuige D. de Koning, los werkman, op post bij het ge bouw en deze rapporteerde den volgenden morgen, dat nog een viertal ruiten waren in geworpen door verdachte. Deze getuige had verd. vier ruiten met steenen zien vernielen. Op zijn waarschuwing had verd. geen acht geslagen. Hij rook naar bier. In zijn requisitoir besprak de officier d; overvloed van psychopaten als gevolg van de al te ruime toepassing der wet en achtte het casu quo de beste oplossing dezen verdachte te zenden naar de Rijkswerkinrichting, vooral omdathet delict van landlooperij daartoe een aanvaardbaar motief gaf. Gerequireerd werd ter zake vernieling 1 week gevangenisstraf met 1 week aftrek en wegens landlooperij 3 dagen hechtenis en 3 jaar opzending naar een rijkswerkinrichting De verdachte gevoelde zich nog „te hoog.' om naar Veenhuizen te gaan. Mr. Elisabeth van den Berg bracht in het midden dat de verdachte zelf gaarne in een psychopateninriehting wenschte te worden opgenomen. Hij is niet slecht maar gevaar lijk voor zichzelf. Voorts achtte pleiter een opzending van drie jaar naar een rijkswerk inrichting niet de gewenschte maatregel Pl. eindigde zich aan te sluiten bij het rapport van dr. Kruitbosch. De officier wees in zijn repliek op de on aangenaamheden van het psycliopatengesticht en persisteerde bij zijn requisitoir. Uitspaak 23 Augustus. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 5 Augustus 1932. J. Th. V. te Akersloot, overtreding wet openbare vervoermiddelen, 6 boete of 6 da gen hechtenis. J .R. te Limmen, straatschenderij, 10 boete of 2 weken tuchtschool. J. G. te Heerhugowaard, overtreding win kelsluiting, f 0.50 botte of 1 dag hechtenis. P. S. te Heerhugowaard, in staat van dron kenschap de orde verstoren, f 6 boete of 6 dagen hechtenis. C. D. te Bergen, dronkenschap, 3 boete of 3 dagen hechtenis. N. v. d. Z. te Amsterdam, overtreding ka naal reglement, 6 boete of 6 dagen hecht W. T„ IJ. T., S. F. te Uitgeest, G. P. H. B. te Haarlem, T. R. te Krommenie, loopen verboden grond, de le, 2e en 3e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 4e en 5e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. K. B. te Egmond aan Zee, R- v. E., J. v. D., W. T. B., W. K., F. H. D., D. L., W. K. te Amsterdam, N. K. te Koedijk, C. P. te Heer hugowaard, T. R. te Krommenie, overtreding jacht- en visscherijwet, de le, 3e ieder f 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e, 7e, 9e en 1 le ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 5e 1 en 2 boete of 1 en 2 dagen hechtenis, de 6e en 8e ieder 2 en 4 boete of 2 en 4 dagen hechtenis, de 10e 2 x 5 boete of 2 x 5 da gen hechtenis. H. S. te Haarlem, C. A. B. te Bergen, IJ. J. M. F. te Hilversum, K. T. te Den Haag, M. H. T. N. te Groningen, A. C. B. te Zaan dam, J. K., J. M. te Maastricht, J. B. J. te Al melo, P. de G. te St. Pancras, H. v. V. te Hen gelo, J. H. te Noordscharwoude, J. V. te Bre da, F. J. v. A., W. B. te Rotterdam, H. A. H., J. K. te Arnhem, P. H. te Nijmegen, T. de H, A. C. te Amsterdam, H. P. J., C. E. L., B. v. d. W. te Alkmaar, overtreding politieveror dening, de le, 2e, 4e, 5e, 6e, 8e, 9e, 10e, 11e, 12e, I3e, 14e, 15e, 17e, 18e, 19e en 23e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e en 7e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 16e 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 20e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 21e 0.50 boete of 1 dag hechtenis, de 22e 1 boete of 1 dag hechtenis. C. S. te Castricum, R. F. de G. te Heems kerk, W. N. te Beverwijk, W. A. te Bergen, J. O. te Limmen, L. W. M., P. S. te Haarlem, C. M. te Egmond binnen, B. H., J. C. P. te Haarlemmermeer, A. Z., H. S. te Egmond aan Zee, A. J.V., A. Z. te Heiloo, J. M. L. te Heemskerk, C. K. te Akersloot, E. S., H. H. te Amsterdam, te Wijk aan Zee, W. J. B., L. J. G. te Wormerveer, S. K. te Zaan dam, D. S. te Koog aan de Zaan, J. L. te Warmenhuizen, M. L. K.. J. K. te Broek op Langer.dijk, O. H. te de Rijp, N. J. L. te An- na-Paulowna, C. de V., P. B., N. K. te Heer hugowaard, W. M. V., E. M. C. te Winscho ten, D. B. te Oudorp, J. S. te Nieuwe Nie- dorp, N. Z., M. Z. te Noordscharwoude, J. O. te Roozendaal, G. K. te Schagen, P. A. J. te Wieringerwaard, P. de G., M. de G. te St. Pancras, J. de N., J. J. te 's-Gravenhage, A. H., K. S„ F. K., T. K., A. B., H. F. L. W., J. K-, P. S., C. R. te Alkmaar, overtreding mo tor- en rijwielwet, de le 50 boete of 50 da gen hechtenis, met 8 maanden ontzegging, de 2e. 9e, 48e ieder 5 boete of 5 dagen hech tenis, de 3e, 14e, 28e en 29e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 4e, 15e, 18e, 19e, 20e, 22e, 23e, 31e, 42e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 5e, 7e, 8e, 10e, 11e, 12e, 13e, 16e, 26e. 27e, 32e, 33e, 34e, 37e, 38e, 40e, 41e, 49e, 50e, 52e, 53e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 6e 2 x 10 boete of 2 x 10 da gen hechtenis de 17e 20 boete of 20 da gen, de 20e en 45e, teruggave ouders, de 24e, 25e, 30e en 36e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 35e, 43e, 44e en 51e ieder f 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 39e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 46e 50 boete of 50 dagen hechtenis met 8 maanden ontzeg ging, de 47e 15 boete of 15 dagen hechte nis. VEERTIEN MILLE VERDUISTERD. De gewezen kantoorbediende eener bank- vereeniging te Den Haag, die terecht heeft gestaan, wegens verduistering van een be drag van ca. 14.000, werd overeenkomstig den eisch van het O. M. door de rechtbank in de residentie veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. VERDUISTERING. Voo:r de Utrechtsche rechtbank heeft gis teren terecht gestaan de 29-jarige kantoorbe diende H. M. B. te Utrecht, wien verduiste ring van 7000 ten nadeele van de N V. Stoel- en Meubelfabriek voorheen Gebrs. van Rooyen was ten laste gelegd. Verdachte bekende. Op 19 Februari kreeg hij een chèque van f 7000 mee, benevens nog 200, ter verzilvering. Deze 200 heeft bij onmiddellijk te Amsterdam opgemaakt. Na de 7000 te hebben geïnd, is hij per vlieg tuig van Rotterdam naar Parijs vertrokken. Na daar een dag vertoefd te hebben, is hij per vliegtuig naar Berlijn gereisd, waar hij bij aankomst werd aangehouden. Een 5000 was toen nog in zijn bezit. Verdachte verklaarde voorts, buiten deze 7200 nog over de laatste vijf jaar gelden te hebben verduisterd tot een gezamenlijk be drag van ongeveer 25 000. Al dit geld heeft hij te Amsterdam aan allerlei pleizier- tjes opgemaakt. De ambtenaar van het O.M. eischte fwee jaar gevangenisstraf met aftrek van de voor- loopige hechtenis. Uitspraak 23 dezer. INBRAAK IN KERKGEBOUWEN. De vacantiekamer der Amsterdamsche rechtbank heelt gister den lossen werkman J. K. v. E. wegens diefstal met braak veroor deeld tot een gevangenisstraf van negen maanden met aftrek van zes weken voorloo- pige hechtenis. De man had ingebroken in twee kerkgebouwen te Nieuwendam en aan den Buiksloterweg. Uit collectebussen had hij zich kliene geldbedragen toegeëigend en voorts had hij twee avondmaalbekers buit ge maakt en een flesch wijn. FLES5CHENTREKKERIJ. Voor de Utrechtsche rechtbank is gisteren tegen den 56-jarigen A. J. E. H. en zijn huis vrouw M. G. H. v. B., aan wien ten laste was gelegd tot gewoonte maken van koopen zon der te betalen, onderscheidenlijk geëischt een gevangenissiraf van 3 jaren met aftrek van de voorloopige hechtenis en een van 9 maan den. Alleen de man was opgesloten. 93. Toen de opzichter eventjes weg was, deed Tuimeltje vlug de blokken van zijn voeten en rende naar het bosch om heele stukken boomschors te zoeken. Deze bond hij toen onder de schoenen van zijn vriend en zichzelf. En toen de opzichter terug kwam begreep hij er niks meer van. De twee bengels sprongen als gekken over de turfgrond en maakten de grootste pret. De opzichter was daar eigenlijk blij om, want hij wist wel dat het gr<5 ?waar wprk 94. Zoowat midden op den dag kwam de kabouterbaas eens kijken hoe het met de turftrappers ging. Maar hij was heel wat slechter geluimd dan de opzichter. Wat doen die bengels daar voor gekke dingen, viel de kabouterbaas uit Hoe komt het dat er nog niets van te zien is, dat ze al een heelen dag aan het werk zijn, en hij liet de twee ondeugden bij zich ko men. Toen zag ook de opzichter voor het eerst dat ze alleen dunne boorp^gbory onder bun voeten hadden» Zwemmen. DE OLYMPISCHE ZWEMWED STRIJDEN. De 100 M. rugslag voor dames. Mevr. PhilipsenBraun wint haar serie. Een nieuw wereld record gevestigd. LOS ANGELES, 9 Aug. Heden werden in het Olympisch Zwemstadion de series 100 M. rugslag voor dames gehouden. In de eerste serie werd Miss Holm (V.S.) eerste in den nieuwen wereldrecordtijd van 1 min. 18.3 sec. Bonnie Mealing (Australië) eindigde in de serie als tweede met den even eens prachtigen tijd van 1 min. 21.6 sec. Hel Olympisch record stond op naam van de toen malige Zus Braun met een tijd van 1 min 21.6 sec., welk record te Amsterdam in een der series werd gevestigd. In deze serie werd tenslotte Puck Over- sloot vierde achter Miss Harding (Enge land) met een tijd van 1 min. 23.5 sec. De uitslag eerste serie was: 1. Miss Holm (V.S.) tijd 1 min. 18.3 sec., 2. Miss Bonnie Mealing (Australië) tijd 1 min. 21.6 sec., 3. Miss Harding (Engeland) tijd 1 min. 22.5 sec., 4. Puck O v e r s 1 o o t (Nederland) tijd 1 min. 23.5 sec. In de tweede serie werd Miss Davies (En geland) eerst in een tijd van 1 min. 22 sec. De uitslag luidde: 1. Miss Davies (Enge land) tijd 1 min. 22 :ec., 2. Miss Shee (V.S.) tijd 1 min. 22.5 sec. Tenslotte de derde serie. Mevr. Philipsen —Braun had het in deze serie niet al te moei lijk en won gemakkelijk met een tijd van 1 min. 23.8 sec. De Engelsche zwemster Cooper werd tweede en Mis Linton derde. De uitslag der derde serie luidde: 1. mevr. Philipsen—Braun (Nederland) tijd 1 min. 23.8 sec., 2. Miss Cooper (Engeland) tijd 1 min. 25 sec. 3. Miss Linton (Canada) tijd 1 min. 29.1 sec. Uit iedere serie werden de twee eerstaam komenden en de snelste derde geplaatst. Willy den Ouden was in dit nummer niet uitgekomen. Ongeveer 5000 toeschouwers waren bij deze wedstrijden aanwezig. De 400 M. vrije slag heeren. Nieuw Olympisch record in de demifinale. LOS ANGELES, 9 Aug. Voor de demi finales 400 M. vrije slag heeren hadden zich uit de series, welke gisteren gezwommen wa ren, de volgende zwemmers geplaatst: De Ja panners Yokoyama, Sugimoto en Oykoto, de Amerikanen Gilhula en Crabbe, de Italianen Costoli en Perentin, de Franschman Taris, de Canadeezen Ryan en Spence en tenslotte de Australiër Charlton. Reeds gisteren was gebleken, over welke uitstekende zwemmers Japan beschikte. Niet alleen dat de drie Japansche zwemmers het allen tot de demifinales hadden gebracht doch bovendien bleek, dat een Japanner den snelsten tijd had gemaakt, n.1. 4 min 53 2 sec., hetgeen een nieuw Olympisch record be- teekende. Het nieuwe Olympische record was gevestigd door Yokoyama en deze slaagde er in heden in de eerste demifinale wederom een nieuw Olympisch record te vestigen. De eerste demifinale was uit de volgende zwemmers samengesteld: Costoli, Ryan, Gilhula, Taris en de Japanners Oykoto en' Yoko^amat_ De race was buitengewoon snel, waarbij de strijd voornamelijk ging tusschen de beide Japanners en den Franschman Taris, die gisteren dezen afstand gezwommen had in een tijd 0.1 sec. boven het nieuw Olympisch record van Yokoyama. Tenslotte bleek de strijd te gaan tusschen Taris en Yokoyama. Baan na baan werd gezwommen, geen van beiden slaagden er in een voorsprong van beteekenis te verkrijgen. Oykoto bleef als zeer gevaarlijke derde volgen. Eerst op de laat ste baan bleek Yokoyama nog iets meer reser ve te hebben en hij slaagde er in met gering verschil te winnen in den nieuwen Olympi- schen recordtijd van 4 min. 51.4 sec. Ook Taris en tenslotte Oykoto bleven beneden het Olympisch record van gisteren. Uitslag eerste demifinale: 1. Yokoyama (Japan) tijd 4 min. 51.4 sec., 2. Taris (Frank rijk) 4 min. 52.3 sec., 3. Oykoto (Japan) 4 min. 52.8 sec., 4. Gilhula (V.S.) 4 min. 55.4 sec., 5. Ryan (Canada) 4 min. 59.7 sec., 6. Costoli (Italië) 5 min. 6 sec. In de tweede demifinale werd heel wat min der strijd te zien gegeven, daar Crabbe be slist de sterkste was. Zijn tijd van 4 min. 52.6 sec. is dan ook uitstekend te noemen. De uitslag tweede demifinale luidde: 1. Crabbe (V.S.) tijd 4 min. 52.6 sec., 2. Sigu- moto (Japan) tijd 4 min. 59 sec., 3. Charlton (Australië) 5 min. 2.1 sec., 4. Perentin (Italië) tijd 5 min. 10.5 sec. Voor de finale 400 M. vrije slag heeren werden uit elke demifinale de twee eerstaanko- menden en voorts nog de snelste derde ge plaatst. In den eindstrijd komen dus uit: de Japan ners Yokoyama, Oykoto en Sugimoto, de Amerikaan Crabbe en de Franschman Taris als eenige vertegenwoordiger van Europa. De bekende Australische zwemmer Charlton is dus niet geplaatst. Demonstratie schoonpringen. Het estafettenummer. LOS ANGELES, 9 Aug. Doordat het weer geheel was opgeklaard was het bezoek in den middag aan het Olympisch zwemsta dion grooter geworden dan men aanvanke lijk gedacht had. Ruim 8000 bezoekers wa ren aanwezig, toen de demonstratie schoon- springen plaats vond. Als altijd von het schoonspringen grooten bijval en het dient gezegd te worden, dat er ook heel veel fraaie sprongen werden ge maakt. De wedstrijdspanning keerde terug bij het nummer 4 X 200 M. vrije slag estafette. Aan den start verschenen Japan, Vereenig- de Staten, Canada, Hongarije en Engeland. Er waren op de vorige dagen geen series gezwommen, daar er in toaal slechts vijf in schrijvingen waren binnengekomen en dus deze vijf ploegen heden direct in den eind strijd kwamen. Het werd een fraaie wed strijd, waarbij de overwinning van Japan geen oogenblik in gevaar is geweest. Van stonde af aan hadden de Japanners de lei ding, regelmatig werd deze vergroot en met grooten voorsprong op de Ver. Staten kwam Japan als eerste aan. Het bleek, dat de Japansche ploeg, be staande uit de zwemmers Myazaki, Yokoya ma, Toyoda en Yusa, de 4 X 200 M. had gezwommen in den nieuwen wereldrecordtijd van 8. min. 58.4 sec. Vanzelfsprekend werd daarmede ook het Olympisch record verbe terd, dat de Ver. Staten hield met een tijd van 9 min. 36.2 sec., te Amsterdam in 1928 ge vestigd. Een belangrijke verbetering dus. Amerika kwam als tweede aan, terwijl om de derde plaats door Canada en Honga rije hard gestreden werd. Eerst op de laatste baan wist Hongarije iets uit te loopen en de bronzen medaille te winnen. De uitslag luidde: 1. en Olympisch win naar Japan tijd 8 min. 58.4 sec., 2. Vereenig- de Staten tijd 9 min. 10.5 sec., 3. Hongarije tijd 9 min. 31.4 sec., 4 Canada tijd 9 min. 36.3 sec., 5 Engeland tijd 9 min. 54.8 sec. 200 M. schoolslag dames. Nieuw Olympisch record. LOS ANGELES, 9 Aug. Na de 4 X 200 M. vrijeslag estafette voor heeren vond de fi nale plaats van het nummer 200 M. school slag dames. De series van dit nummer waren Zaterdag jl. gehouden, waarbij de volgende zwem sters zich in den eindstrijd hadden ge plaatst Miss Dennis (Australië) die met een tijd van 3 min. 8.2 sec. een nieuw Olympisch re cord had gevestigd, Miss Hoffman (VS.), Mej. Jacobsen (Denemarken), Miss Goven- nijk (V.S.), Mej. Machata (Japan), Miss Hin- ton (Engeland) en Miss Cadwall (V.S. De finale was uiterst spannend. De strijd ging voornamelijk tusschen de dames E>ennis Machata en Jacobsen. Na 150 M. lagen de drie concurrenten nog vrijwel gelijk, doch op de laatste baan trok Miss Dennis schitterend en wist met een klein verschil te winnen voor de Japansche en op de derde plaats de Deensche zwemster. Miss Dennis had een tijd gemaakt van 3 min. 6.3, hetgeen een nieuw Olympisch record was. Het verschil tusschen haar Mej. Machata bedroeg slechts 0.1 secv" een bewijs, dat de striid zeer spar.ne<« geweest. icn en

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6