f elf en. Schermen. DEGENSCHfRMEN. Beslissing personeele wedstrijden. Van de beslissing personeele wedstrijden degenschermen kregen wij het volgende ver beterde telegram LOS ANGELES. 9 Aug. Dinsdag vielen ook de beslissingen in de personeele wedstrij den degenschermen. De gouden medaille kwam in het bezit van den Italiaan Cornaggia-Medici. De Fransch- nian Buchard kreeg de zilveren medaille en de Italiaan Agoztini de bronzen. Vierde werd Ragno (Italië), vijfde Schraetz (Frankrijk) en zesde Cattiau (Frankrijk). DE EERSTE BESLISSINGEN IN DE ZEILWEDSTRIJDEN. LOS ANGELES, 10 Aug. In de Olympi sche zeilwedstrijden zijn thans de beslissin- en in twee van de vier afdeelingen gevallen. _ij brachten een Zweedsche en een Engel- gche overwinning. In dit gedeelte der Olym pische Spelen hebben de Vereenigde Staten dus niet zooals in de andere takken van sport hun overwicht doen blijken. In de 6 M.-klasse kwam de gouden medaille aan den Zweed Holm met „Wizby". in de 8 M.-klasse aan den Engelschman Churchill met „Angelite". De Amerikaan Gray met „Jupiter' heeft In de sterklasse reeds een zoo groote voor sprong, dat hier een overwinning wel aan den Amerikaan zal komen. De uitslagen luiden: 6 M.-klasse: 1 Holm (Zweden) met 'tWizby", 2. Connant (Amerika) met „Jonez", 3. Gallant (Canada) met „Caorize". 8 M.-klasse: 1. Churchill (Engeland) me* „Angelita", 2 Maidland (Canada) met „San ta Maria". Boksen. HET INTERNATIONAAL AMATEURS BOKSVERBOND. LOS ANGELES, 10 Aug. Het Inter nationaal Amateurs Boksverbond heeft te Los Angeles vergaderd. Tot vice-presidenten werden gekozen Fowler (Engeland), Mizzia (Italië) en Kennedy (Amerika). Het congres besloot de volgende conferen tie in 1933 te Berlijn te houden. Gymnastiek. DE TURNWEDSTRIJDEN. Overzicht van Europa. LOS ANGELES, 10 Aug. In de turnwed- «trijden op de Olympische Spelen blijkt het overwicht der Europeesche deelnemers op Amerika. Wanneer bovendien een Amerikaan een overwinning weet te behalen, dan blijkt spoedig, dat het geen geboren Amerikaan is, doch een Amerikaansch onderdaan, uit Europa afkomstig. Het bekend maken van de uitslagen der turnwedstrijden laat zeer veel te wenschen over en bij het afkondigen van het resultaat van den wedstrijd aan het paard heeft de jury het klassement moeten herroepen en den vol genden nieuwen uitslag bekend gemaakt: 1. Torazvirta (Finland) 57 6 punten, 2 Haubold (Amerika) 57.3 punten. 3. Mayer (Amerika) 56.8 punten, 4. Savolainen (Fin land) 56.7 punten. De uitslag knotszwaaien luidt: 1. Rot (Amerika) 26.9 punten, 2. Kuhlmayer (Ame rika), 3. Alvarez (Mexico). DE OYMPISCHE ZWEMWED STRIJDEN. 400 M. vrije slag dames. Mevr. PhilipsenBraun en Puck Over- sloot in de demifinales-. Zwemmen. LOS ANGELES, 11 Aug. Heden vonden in hetOlympisch Zwemstadion voor 5000 toe schouwers de series 400 M. vrije slag voor dames plaats, waarbij ook werd deelgeno men door onze vertegenwoordigsters mevr Philipsen-Braun en Puck Oversloot. In haar series kwamen beide zemsters als tweede aan en plaatsten zich dus voor de demifinales In de eerste serie ontstond een scherpe strijd tusschen Miss Cooper, Miss Ferbes en Melle Godard, waarbij bleek, dat de drie da mes op dezen afstand in kracht niets toega ven. Op de laatste baan wist Miss Cooper haar voorsprong in een verdiende overwin ning om te zetten met Miss Forbes op de tweede plaats en de Fransche kampioene als derde. De uitslag luidde: 1. Miss Cooper (Enge land) tijd 5 min. 56.7 sec. 2. Miss Forbes (V-S.) tijd 5. 57.8 sec. 3 Miss Godard (Fran krijk) tijd 5 min. 58 sec. In de tweede serie zwom mevr. Philipsen- Braun tegen de sterke Amerikaansche Helen Madison. Het tempo was heel wat sneller dan in de eerste serie en de tijden van beide zwemsters lagen dan ook een stuk beneden die der zwemsters uit de eerste serie. Toch dient nog te worden opgemerkt, dat mevr. Philipsen-Braun lang niet alles gaf en zich tevreden stelde met een goede tweede plaats. Hiermede heeft zij zich geplaatst in de demifinale. De uitslag luidde: 1. Helen Madison (V.S.) tijd 5 min. 44.5 sec. 2. Mevr. Philipsen- Braun (Nederland) tijd 5 min. 50.2 sec. 3 Miss Edwards (Canada) geen tijd In de derde serie kwam ook Puck Oversloot tegen een zeer sterke Amerikaansche zwem ster. Hoewel Kight (V.S.) met flinken voor sprong won, plaatste Puck Oversloot zich met een goeden tijd van 5 min. 503 sec. op de tweede plaats. Dus ook onze tweede ver tegenwoordigster in dit nummer is gekwa lificeerd voor de demifinale. Deze tweede plaats is slechts verkregen na hevigen strijd met Miss Bult (Australië), die een zelfde tijd maakte. De tijd van Miss Kight was 5 min. 40.9 sec. hetgeen een nieuw Olympisch re cord beteekende. Het oude Olympisch record stond op naam van Martha Norelius (Ver enigde Staten), welk record vanzelfspre kend ook in Amsterdam op de Spelen is ge vestigd. De uitslag der 3e serie luidde: 1. Miss Kight (V.S.) tijd 5 min. 40.9 sec. 2. Puck Oversloot (Nederland) tijd 5 min. 50.3 sec. 3. Miss Bult (Australië) tijd 5 min. 50.3 sec. Gemeld kan nog worden, dat zoowel mevr. Philipsen-Braun als Puck Oversloot zich in uitstekende conditie bevinden. In de vierde serie had mej. Maakal (Zuid- Afrika) het niet moeilijk en won zooals zij wilde. De uitslag luidde: 1. mej. Maakal (Zuid- Afrika) tijd 5 min. 53.9 sec. 2. Mej. Ander- sen (Denemarken) tijd 6 min. 5.1 sec. 3. Mej. Marioka (Japan) tijd 6 min. 7.4 sec. Voor de demifinale zijn dus geplaatst de Nederlandsche zwemsters mevr. Philipsen- Braun en Puck Oversloot, verder de Ameri kaansche zwemsters Helen Madison, Miss Kight, Miss Forbes de Zuid-Afrikaansche zwemster mej. Maakal, de Engelsche zwem ster Miss Cooper, mej. Andersen (Denemar ken) en de snelste derde Miss Bult (Austra lië). 1500 M. heeren. De meeste zwemmers, die op de 400 M. vrije slag heeren waren uitgekomen, kwamen ook in het nummer 1500 M. vrije slag uit, waarvan de series heden gezwommen wer den. Reeds in de eerste series werd hevige strijd tusschen de sterren geleverd. Kitamoera (Ja pan) wist nog uiteindelijk met een flinken voorsprong te winnen van den Amerikaan- Crabbe, den winnaar van de 400M. vrije slag. Het verschil tusschen Crabbe en Taris, die reeds op de 400 M. zulk een feilen strijd had den laten zien, was ook nu weer gering. Met miniem verschil werd Crabbe tweede, de tijd van Taris bedroeg slechts 1 sec. meer. De uitslag der eerste serie luidde: 1. Ki tamoera (Japan) tijd 19 min. 55.2 sec. 2. Crabbe (V.S.) tijd 20 min. 0.1 sec. 3. Taris (Frankrijk) tijd 20 min. 1.1 sec. In de tweede serie werd de Amerikaan Christie gemakkelijk eerste. Doch ook dit maal ontspon zich voor de tweede en derde plaats een hevige strijd. Na 800 M. lagen Charlton en de Japanner Ishiharada vrijwel gelijk de rest van den afstand slaagden geer, van beide zwemmers er in uit te loopen en zij kwamen dan ook precies gelijk aan, met zelfden tijd. De uitslag der tweede serie: 1. Christie (V.S.) tijd 10 min. 58.4 sec. 2. Charlton (Australië) tijd 20 min. 9.5 sec. 3. Ishiharada (Japan) tijd 20 min. 9.5 sec. 200 Meter schoolslag en 100 Meter rugslag heeren. De zwemwedstrijden werden voortgezet met de series 200 Meter schoolslag voor hee ren. In de demi-finales werden geplaatst de twee eerstaankomenden en de snelste derde. Ook op dit nummer toonden de Japanners hun krachten en alle drie zwemmers wisten de demi-finale te bereiken. De Olympisch winnaar var. Amsteraam in dit nummer Tsoeroeta (Japan) vestigde een nieuw Olymp. record door thans de 200 Meter schoolslag in den tijd van 2 min. 46.2 sec. te zwemmen. Te Amsterdam deed hij er 2 min. 48.8 sec. over. Overigens was het merKwaardig, dat zijn landgenoot Koiki in de tweeae serie den- zelfden tijd maakte, dus ook beneden Olymp. recordtijd van 1928. De uitslag der eerste se rie luidde: 1. Tsoeroeta (Japan) tijd 2 min. 46.2 sec., 2. Adjaladin (Philippijnen) tijd 2 min. 49.9 sec., 3. Cartor.net (Frankrijk) tijd 2 min. 50.8 sec., 4. Francis (V.S.) tijd 2 min. 57.2 sec., 5.Heyner (Zweden) tijd 3 min. 0.7 sec. De uitslag der tweede serie luidde: 1. Koiki (Japan) tijd 2 min. 46.2 sec2. Sie- tas (Duitschland) tijd 2 min. 51 sec., 3. Cara- bello (Argentinië) tijd 2 min. 55.4 sec. De derde serie had het volgende resultaat 1. Ildefonso (Philippijnen) tijd 2 min. 53.7 sec., 3. Spence (Canada) tijd 2 min. 56.5 sec., 3. Sclioebel (Frankrijk) tijd 2 min. 56.6 sec., 4. Paulsen (V S.) tijd 3 min. 0.1 sec. De vierde serie bracht een overwinning van den bekenden Finschen zwemmer Rhein- goldt met een tijd van 2 min. 53.7 sec., 2. Na- gakawa (Japan) tijd 2 min. 55 sec. Demifinales 100 Meter rug- zwemmen heeren. Hierna werden de demifinales 100 Meter rugslag heeren gezwommen. Uit de series hadden zich geplaatst de Japaniers Kiyoka- wa, Irye en Kawatsoe, verder de Amerikanen Kerber, Zehr en Chaïmers, Kueppers (F uitschland), Carlsson (Noorwegen) en Bourne (Canada). In de eerste demifinale maakte Kiyokawa een minder goeden tijd dan in zijn serie van gisteren, waarin hij 1 min. 8 9 sec. noodig had. Overigens wisten ook ditmaal de drie Japanners den endstrijd te bereiken, waarin zij twee Amerikanen en 1 Duitscher zullen ontmoeten. Overigens is het niet de eerste maal, dat in den eindstrijd noofdzakelijk Amerikanen en Japanners uitkomen met slechts 1 niet- Europeaan. Taris, Willy den Ouden waien in hun nummers de eenige Europeanen in de finale en ditmaal is het Küppers, die de eer van Europa zal moeten hoog houden. De uitslag der eerste demifinale luidde1. Kiyokawa (Japan) tijd 1 min. 9 sec; 2. Küp pers (Duitschland) tijd 1 min. 9.8 sec.; 3. Kawatsoe (Japan) tijd 1 min. 10.2 sec.; 4. Chalmers (VS.) tijd 1 min. 11.6 sec.; 5. Carllson (Noorwegen) tijd 1 min. 13.3 sec. Tweede demifinale: 1. Irye (Japan) tijd 1 min. 10.2 sec.; 2. Zehr (V.S.) tijd 1 min. 11.6 sec.; 3. Kerber (V.S.) tijd 1 min. 13 sec. Uit beide halve finales werden de drie eersten in den eindstrijd geplaatst. 1500 Metc vrije slag. Desmiddags vonden nog twee series plaats van het nummer 1500 Meter vrije slag voor heeren. De uitslag van de derde serie luidde: 1 Flanagan (V.S.) tijd 20 min. 6 sec.; 2. Ryan (Australië) tijd 20 min. 12.6 sec.; 3. Perestin (Italië) 21 min. 4.5 sec. KON ZELFS GEEN EIEREN VERDRAGEN. Nu eet zij ze graag. Toen deze 72-jarige vrouw een middel had gevonden tegen haar indigestie bleek het een middel te zijn, dat haar 70-jarige broer reeds lang gebruikte en waarmee hij zich tot een „toonbeeld van gezondheid" opgewerkt had. Zij schrijft: „Jaren lang heb ik aan indigestie geleden en ik kon eenvoudig geen ei of aardappel eten. Dit jaar begon ik met de kleine dage- lijksche dosis Kruschen Salts te nemen. En nu kan ik eieren en aardappelen eten zooveel ik wil zonder eenige stoornis naderhand. Jaren heb ik geleden. Ik nam voortdurend een laxeermiddel, maar het hielp niet. Mijn broer is een toonbeeld van gezondheid en geknipt voor een reclame voor Kruschen Salts. Hij is altijd vroolijk en gelukkig. Hij vergeet nooit zijn ochtenddosis evenmin als ik, nu ik er de waarde van ken. Mijn broer is 70 jaar oud en ik ben 72. We hebben alle reden deze schitterende fouten te waardee- ren. Ik beveel ze ook al mijn vrienden aan". Mevr. M. E. M. De zes zouten in Kruschen helpen en rege len de lichaams-functies in velerlei opzichten. Uw maag, lever en nieren worden tot be tere functie aangespoord. U weet niet meer wat indigestie, hoofdpijn en neersiachtig- iheid is. U voelt zich lichamelijk en geestelijk als vernieuwd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. In de vierde serie won een Japanner weer, nl. Makino met den uitstekenden tijd van 19 min. 53.3 sec.; 2. Costoli tijd 20 min. 48.1 sec. Finale 100 Meter rugslag dames. De 100 Meter rugslag voor dames eind strijd vond hierna plaats. De Amerikaansche Miss Holm wist den eindstrijd te winnen in den tijd van 1 min. 19.4 ec., dus ruim 1 sec. langer, dan zij er over deed in de eerste serie van dit nummer. De einduitslag luidde: 1. en Olympisch kampioene Miss Holm (V.S.) tijd 1 min. 19.4 sec.2. Miss Bonnie Mealing (Australië) tijd 1 min. 213 sec.; 3. Miss Da- vies (Engeland) tijd 1 min. 22.5 sec.; 4. Miss Harding (V.S.) tijd 1 min. 22.6 sec.; 5. Miss Cooper (Engeland) tijd 1 min. 23 sec.; 6. Miss Mac Shee (V.S.) tijd 1 min. 23.2 sec. Mevr. Philipsen-Braun had zich door haar serie te winnen in den eindstrijd ge plaatst, doch in het door ons uit Los Angeles ontvangen telegram staat zij niet bij de uit slagen vermeld. De mogelijkheid bestaat, dat zij niet aan den start is verschenen, doch omtrent de reden daarvan tasten wij nog in het duister. Bijzonderheden daaromtrent zijn op dit moment nog niet bekend. Waterpolowedstrijd- Het slot der zwemwedstrijden werd ge vormd door een waterpolowedstrijd tusschen Hongarije en Amerika. De Hongaren hadden de volgende opstelling: Barta, Ivady, Hame- nai, Halassy, Vertesy, Nemeth en Esery. Scheidsrechter was de heer Delahaye. Hamonai, Halssay en Vertesy (2 maal) gaven den Hongaren een 4O voorsprong. Na de pauze waren zoo mogelijk de Honga ren nog sterker. Nog drie maal wist Vertesi het doel te doorboren, zoodat Hongarije ten slotte won met 70. Roeien. DE OLYMPISCHE ROEIWED- STRIJDEN. Repechagewedstrijden. De Hol- landsche twee zonder stuurman in de finale. LOS ANGELES, 11 Aug. Heden vonden op de rccibaan te Long Beach repechagewed- strijdc plaats, waarbij 8000 toeschouwers tegenwoordig waren. Het reglement was in zoo verre gewijzigd, dat repechagewedstrijden zouden worden ge houden voor alle ploegen, die geen winnaar waren geworden in de heats, ongeacht of zij tweede, derde of vierde aankomende waren geweest. Besloten was behalve de winnaars der heats ook de beide eerstaankomenden der repechage in den eindstrijd te plaatsefl. Na de herkansingsrace van het nummer vier met stuur vond de wedstrijd in de twee zon der stuurman plaats, waarin Holland dus nog een kans kreeg om zich voor de finale te kwalificeeren. Aan den start verschenen Nieuw Zeeland, Vereenigde Staten, Frankrijk en Neder- 1 a n d. De Triton-twee had de baan, welke het verst van de tribunes af is gelegen. Nieuw Zeeland nam de leiding en Holland lag op de laatste plaats, voornamelijk door de ongunstige baan, daar deze het meest wind bood. Op de helft der baan lag Nieuw Zee land nog steeds voor met Frankrijk op de tweede plaats, daarachter Amerika en ten slotte Holland. Roelofsen en Röell gingen toen het aantal slagen verhoogen en brachten het op 32 per minuut. Zij liepen in en op 1400 M. passeerden zij de Amerikaansche twee. Op 200 M. voor de finish zetten de bei de Hollanders een prachtige eindspurt in. Zij schenen tactisch hun krachten gespaard te hebben voor de laatste paar honderd meter. Zichtbaar liepen zij op Frankrijk en Nieuw Zeeland in. Op schitterende wijze passeerden zij tenslotte Frankrijk, doch niet tevreden met de tweede plaats passeerden zij direct daar op ook Nieuw Zeeland en met een voorsprong van een halve lengte gingen onze twee het eerst door de finish. Deze fraaie overwinning werd door de toeschouwers hartelijk toege juicht. De tijd van de Hollanders was 8 min. 10 sec., dus tamelijk hoog in vergelijking met den tijd. welke zij in den heat hadden ge maakt. Toch heeft men hier den indruk, aat de Triton-twee in de finale een goede kans maakt op een der prijzen. In den eindstrijd komen dus uit Polen, Engeland, Neder landen Nieuw Zeeland. De tijdslag luidde: 1. N e d e r 1 a n d tijd 8 min. 10 sec., 2. Nieuw Zeeland tijd 8 min. 11.4 sec., 3. Frankrijk tijd 8 min. 13 sec. 4 Vereenigde Staten tijd 8 min. 23 sec. Repechage vier met stuurman. In de herkansingsrace vier met stuurman verschenen aan den start Duitschland. Japan en Nieuw Zeeland en Ver. Staten. Nieuw Zeeland nam na den start de lei ding. Ongeveer 300 Meter lagen de Nieuw- Zeelandsche en Duitsche ploegen gelijk. Vlak daarop nam Nieuw-Zeeland wederom de leiding en op 1000 Meter lag de ploeg met een halve lengte voor DuitscMand, terwijl Japan en de Ver. Staten om de derde plaats streden. Deze positie bleef gelijk tot aan de finish. Het resultaat was: 1. Nieuw-Zeeland tijd 7 min. 38.2 sec., 2. Duitschland tijd 7 min. 38.8 sec., 3. Vereen. Staten tijd 7 min. 41.6 sec., 4. Japan tijd 7 min. 47 sec. De finale bevat dus de volgende landen: Italië, Polen, Nieuw-Zeeland en Duitschland. Herkansingsraces. Vier zon der stuurman, doublé scull en sciff. In de herkansingsrace vier zonder stuur man kwamen uit de Ver. Staten, Duitschland en Canada. De Ver. Staten namen de leiding, doch op 600 Meter lagen de booten van Amerika en Duitschland vrijwel gelijk met Canada een halve lengte achter. Duitschland liep daarna langzamerhand uit en op 1500 Meter lag de Duitsche ploeg met 1 lengte voor. De eindspurt was ook hier weer fel. De Ver. Staten wisten nog in te loopen, ja zelfs even de leiding te hernemen, doch Duitschland won tenslotte met een hal ve lengte. De uitslag was: 1. Duitschland tijd 7 min. 17.2 sec 2. Ver. Staten 7 min. 18.2 sec., 3. Canada 7 min. 20.2 sec. Doublé scull. In de repechage-scull startten Italië, Bra zilië en Duitschland. De uitslag luidde: 1. Duitschland tijd 7 min. 28.4 sec, 2. Ita lië tijd 7 min. 44.2 sec., 3. Brazilië tijd 7 min. 57.8 sec. a Sciff. In de herkansingsrace sciff kwamen uit: Miller (V.S.), Douglas (Uruguay), Wright (Canada). De uitslag luidde: 1. Miller (V.S.) tijd 8 min. 5.8 sec., 2. Dou glas (Uruguay) tijd 8 min. 20.5 sec., 3. Wright (Canada) tijd 8 min. 37.8 sec. Achten. In de achtriemsgieken werden twee herkan singsraces gehouden. In de eerste race start ten slechts Engeland en Nieuw-Zeeland, ter wijl Brazilië niet verscheen. 1. Engeland tijd 6 min. 40 sec. 2. Nieuw Zeeland tijd 6 min. 52.2 sec. In de tweede herkansingsrace startten Ca nada, Japan en Duitschland. Uitslag: 1. Canada tijd 7 min. 4.2 sec.; 2. Duitschland tijd 7 min. 10.6 sec.; 3. Japan tijd 7 min. 22.6 sec. Gymnastiek. DE OLYMPISCHE GYMNASTIEK- WEDSTRIJDEN. LOS ANGELES, 11 Aug.: Het landentour- nooi in het turnen is afgeloopen. Daarbij is Italië Olympisch winnaar geworden met 4518.50 punten. Het eindklassement luidde, waarbij dus al le vijf wedstrijden aan de afzonderlijke toe stellen tesamen worden gerekend: 1. en Olymp. winnaar Italië 5418.50 pun ten, 2. Ver. Staten 5222.75 punten, 3. Fin land 5097.75 punten, 4. Hongarije 4656.50 punten, 5. Japan 4020 punten. De beste Turner in het totaalklassement was Neri (Italië). De uitslag daarvan luidde: 1. Ueri (Italië) 1406.25 punten, 2. Pelle (Hongarije) 1349.25 punten, 3. Savolainen (Finland) 1345.75 punten, 4. Lertera (Italië) 1344 punten, 5. Guglielmetti (Italië) 1343.75 punten, 6. Haubold (V.S.) 1325.25 punten Hierna vingen de personeele wedstrijden aan in het rekturnen en het paardvoltigeeren. De uitslagen daarvan luidden 1. en Olymp. winnaar Biseler (V.S 55 p., 2. Savolainen (Finland) 54.2 p., 3. Teresvir- tae (Finland) 54.1 p., 4. Paharinen (Finland) en Pelle (Hongarije) 51.8 punten, 6. Schuier (V.S.) 46.7 punten. Zeilen. NEDERLANDSCH ZEILSUCCES. De „Holland" derde prijs. LOS ANGELES, 11 Aug.: Ir, het eindklas sement heeft de Hollander Maas met de „Hol land" in de Starklasse den derden prijs ge wonnen: De einduitslag in de Starkla-ose luidde: 1. en Olymp. kampioen Gray (V.S.) met de „Jupiter" 38 punten, 2. en 3. Serboutt (Frankrijk) met de „Tremantin" en Ratsey (Engeland) met de „Joy". ieder 29 punten, 3. Maas (Nederland) met „Holland" 26 punten. BOB MAAS OLYMPISCH KAMPIOEN. Onze landgenoot Bob Maas wist gisteren zijn voorsprong in de Monotype-klasse te handhaven en in het totaalklassement als eerste te eindigen. Hoe Bob Maas won, De Nederlandsche zeiler Bob Maas heeft den laatsien dag van de zeilwedstrijden in de monotype-klasse de gouden Olympische medaille veroverd zonder echter op dien dag veel geluk te hebben gehad. Er werden, zoo als gemeld drie races gezeild. De eerste van den dag, de negende wedstrijd in deze klas se, bracht een overwinning van Dickson (Ca nada). Bob Maas ging als tweede door de finish, gevolgd door Behr (Duitschland), Riedl (Oostenrijk) en Lebrun (Frankrijk). De tweede race bracht Bob Maas als zevende door de finish. Lyon (Amerika) was eerste, Behr (Duitschland) tweede. Groote belangstelling bestond er voor de laatste race, die in den namiddag werd ver zeild. De verrassing was een overwinning van Treleani (tlalië)', die als eerste de finish passeerde. Tweede werd Thorell (Zweden), gevolgd door Ratzy (Engeland), Dickson (Ca nada), Lebrun (Frankrijk) en Behr (Duitsch land). Bob Maas eindigde deze laatste race als negende. Desniettemin had hij nog in het eindklassement het grootste aantal punten, n.1. 87 verkregen en werd de gouden medaille hem toegekend. Lebrun (Frankrijk) en Behr (Duitschland), die resp zooals gemeld, twee de en vierde werden, hebben tegen den uit slag geprotesteerd. Bij het afzenden van dit telegram was op dit nrotest nou geeu beslis sing genomen De laatste dag van den wedstrijd, LOS ANGELES, 11 Aug. Heden werdeit de drie laatste races van den zeilwedstrijd in de monotype-klasse gezeild. Onze landgenoof wist zijn voorsprong op zijn concurrenten ts handhaven en is in de eind-beslissing ala eerste geëindigd. Einduitslag:l. Bob Maas (Nederland); 2. Lebrun (Frankrijk); 3. Cam- sno (Spanje); 4. Behr (Duitschland); 5 Dickson (Canada); 6. Ratzy (Engeland). Paarden. DE RUITERWEDSTRIJDEN BEGONNEN. Luit. Pahud de Mortanges valf op, doch geen eerste. LOS ANGELES. 11 Aug: Op de terreinen van de Riviera Country Club, die per auto' een uur verwijderd liggen van Los Angeles in de nabijheid van de kust nabij Santa M<y nica, begonnen Donderdag de samengestelde ruiterwedstrijden. die drie dagen zuilen dm ren. Aan dezen wedstrijd nem n slechts vieij landen deel, n.1. Amerika, Zweden. Nedere' land en Japan, met in totaal veertien ruri ters. Op den eersten dag werd het onderdeel dressuurproef gehouden, waarvoor ongeveer vijfduizend toeschouwers naar de terreinen waren gekomen om de verrichtingen der ruiters gade te slaan. Onder voorbehoud van nauwkeurige nare kening werden de beide eerste plaatsen bezet door de Amerikaansche officieren Ohamber- lain op ht paard Pleasent Smales en kapitein Ar^o op Honoloeloe Tomboy. Hoewel onze landgenoot luit. Pahud de Mortanges (met Marcroix), die bij de Olymp. Spelen te Amsterdam de gouden medaille won, niet tot de beide eersten behoort, vie len zijn verrichtingen toch op. Op dezelfde terreinen werd de wedstrijd voor dressuurruiters gehouden. In den per- soneelen wedstrijd werd winnaar de Fransch- man Lesage met „Jaine". Tweede werd U Marle, eveneens Frankrijk, met „Linon", der de Yuttle (Amerika). De vierde tot zesde plaats werden bezet door Bystroem (Zweden) met „Gulliver", Foussenume (Mexico) met ..Soielca" en Kitts (Amerika) met „American Lady". In den equipewedstrijd, waaraan Frank rijk, Amerika. Zweden en Mexico deelnamen, won Frankrijk voor Amerika en Zweden. Wat onze ruiters presteerden, LOS ANGELES, 13 Aug.: Al hebben onze landgenooten bij de dressuurproef Donder dag als eerste onderdeel van de samengestel de ruiterwedstrijden niet de eerste plaats be reikt, toch hebben zoowel de ruiters als de paarden op de deelnemers en toeschouwers een 'besten indruk gemaakt, in 't bijzonder luitenant Pahud de Mortagne met Marquis. die als eerste Nederlander verscheen. Nadat reeds twee deelnemers hun dres- suurproef hadden afgelegd verscheen luite nant Schummelketel met Duiveltje. Zoowel paard als ruiter waren zeer goed en de uit voering zuiver. Slechts enkele kleine onregel matigheden werden vastgesteld. Vervolgens kwam luitenant Jhr. Van Lennep met Henk, het reservepaard, dat Luftikus moest vervan gen. Ook luitenant Van Lennep leverde een goede prestatie. Hij was zeer zeker in zijn. verrichtingen en er was een goede harmonie tusschen ruiter en paard. Uit zijn proef bleek een goede scholing. Als twaalfde kwam ten slotte onze derde deelnemer, luitenant Pahud de Mortagnes met Marqouis op de baan. In verband met zijn overwinning op de Olympi sche Spelen te Amsterdam wordt onze land genoot als favoriet beschouwd. De algemeene indruk is na den dressuur proef, dat de ruiter in uitstekende conditie verkeert, beter dan hH paard. De afgelegde dressuurproef was schitterend en zijn presta tie was nauwelijks te onderscneiden van die der beide Amerikanen Charberlm en Argo. die re3p. eerstf en tweede werden. De uit spraak van de jury luidde dan ook, dat bij dit onderdeel van de samengestelde ruiter wedstrijden luitenant Pahud de Mortange derde was. Luitenant Jhr. van Lennep werd 8ste geplaatst, luitenant Schumme'.ketel 9de. Al met al kunnen onze ruiters over hel resultaat van den eersten dag tevreden zijn DE DRESSUURPROEF. LOS ANGELES, 11 Aug. De voorloopig* uitslag van de dressuurproef der Olymnische ruiterwedstrijden luidde: 1. Lesage (Frank rijk). 2. Marion (Frankrijk). 3. Tuttle (V.S.) De Zweed Sandstroem heeft een protest ingediend, waar omtrent nog geen beslissing is ingenomen. Hockey HET OLYMPISCH HOCKEYTOURNOOI Britsch-Indië Olympisch kampioen. LOS ANGELES, 11 Aug.: De laatste wed strijd van het Olympisch hockeytournooi werd hedenmiddag gespeeld tusschen Br.- Indië en de Ver. Staten. Britsch-Indië won met niet minder dan 241. Britseh Indië is Olympisch kampioen. De eindstand van het tournooi luidt: gesp.gew. gel. verl. pt. dpt. Br.-Indië 2 2 0 0 4 35—2 Japan 2 1 0 12 10—33 Ver. Staten 2 0 0 2 0 3—33 HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 13 AUGUSTUS. 9.uur: Torenspringen, heeren, beslis sing, schieten. 12.uur: Waterpolo. 13.uur: Schermen, roeien. 14.uur: Boksen, ruitersport. 15.uur: Torenspringen (demonstratie). 15.30 uur: 200 M. borstzwemmen voor hee ren, beslissing. 15.45 uur: 400 M. vrije slag voor dames, be slissing. 16.uut: i500 M. vrije slag voor heeren, beslissing. 17.uur: Waterpolo beslissing. 20.uur: Boksen. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAO 14 AUGUSTUS. 13.uur: Ruitersport. 17,.* SlmtinÊr&Dlechtkrheld.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7