Wekelijksch Overzicht ir» 4» Si JluMicaties tBimtwland Londensch aanteekenbeek van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. M?'» 254 107f 108 194 19% 44 mdailks, 13- Polen 12 punten, 2 gouden, 1 zilveren en 4 bronzen medailles; 14. Oosten rijk 8 punten, 1 gouden. 2 zilveren en 3 bron zen medailles; 15. Tsjecho Slowakije 8 pun ten 1 gouden, 2 zilveren en 3 bronzen me dailles: I6- Ierland 6 Punten, 2 gouden me dailles; 17 Denemarken 3 punten. 1 zilveren »n 1 bronzen medaille; 18. Argentinië 3 pun- ien, 1 gouden medaille; 19. Britseh-Indië 3 ouiiten. 1 gouden medaille; 20. Letland 2 pun ten, 1 zilveren medaille; 21. Nieuw Zeeland punten, 1 zilveren medaille. BOB MAAS.... TWEEDE! De uitslag van den Olympische zeilwed strijd in de monotypeklasse, welke door Bob Maas voor Lebrun (Fr.) werd gewon nen, is als gevolg van de ingediende protes ten door de jury gewijzigd. Deze wijziging js voor Bos Maas een gewichtige tegenval ler. Bos Maas werd n.1. door de jury ge- distanceerd en op de tweede plaats gesteld. In zijn plaats heeft de Franschman Lebrun thans de gouden Olvmpische medaille toege wezen gekregen. Het overige klassement blijft ongewijzigd. HET PISTOOLSCHIETEN. Vrijdag werden de wedstrijden in het pi stoolschieten gehouden. Hieraan namen in totaal 18 personen deel. Luit. van Rhijn (Ned), die voor dit onderdeel was inge schreven, is niet uitgekomen. Van een afstand van 25 M. moesten in de- jjj wedstrijd zes schijven worden getroffen met een schiettijd van eerst 8, daarna 5, 4, 3, en plm. 2 seconden De deelnemers, die bij een tijd van acht seconden den schijf misten, vielen af. 1. Barigi (Italië) 25 Olympisch kampioen. 2. Hax (Duitschland)3. Matteuci (Italië); 4. Belgrado (Spanje); 5. Beninsegni (Ita lië); 6. Villanueva (Mexico). HET RUITERTOURNOOI. Een goede kans voor Nederland. Vrijdag werd van den samengestelden rui- ferwedstrijd de cross-country gehouden. Start en finish waren weer op de banen van de Riviera Country club en niet minder dan on geveer 15.000 toeschouwers waren opgeko men. Op het parcours waren in totaal 35 moei lijke hindernissen opgesteld, zoodat deze cross-country zware eischen stelde, zoowei aan ruiters als aan paarden. Van de dertien deelnemers gingen slechLs negen ruiters door de finish onder wie onze drie landgenooten, die Zaterdag in het Sta dion aan het laatste onderdeel van den sa mengestelden ruiterwedstrijd, n.1. het sprin gen, zullen deelnemen. Uitgevallen zijn twee Japanners, een Mexi caan en een Zweed, zoodat behalve de drte Nederlanders nog slechts de drie Amerika nen, twee Zweden en een Japanner in den strijd blijven. Deze cross-country was voor onze landge nooten luit. Pahud de Mortanges, luit. Jhr. van Lennep en luit. Schimmelketel een suc ces en alleen Nederland en Amerika nemen nog als team aan dezen wedstrijd deel. Amerika staat in het totaal-klassement dan ook eerste; Nederlnd volgt als tweede. De beslissing valt dus Zaterdag bij het springen. Onze drie kranige ruiters zijn allen niet gewond. De Amerikaansche officier Chamberlain is bij een der laatste hindernissen gevallen doch wist desniettemin het parcours te beëindigen Zijn paard bleek niet gewond te zijn. Over het algemeen is er weinig gevallen. Wel hebben eenige paarden dikwijls de hin dernissen geweigerd. Het paard van luit. Pahud de Mortanges „Mareroix nam de hindernissen schitterend en weigerde geen enkele maal. Het paard is zeer snel en heeft veel uithoudingsvermogen. Oo:k Henk, bereden door luit jhr. van Len nep en Duiveltje van luit. Schimmelketel waren zeker. Onze landgenooten reden voor zichtig om er voor te zorgen het teamverband te houden, waarin zij dan ook geslaagd zijn Francke (Zwëden) met Fridolin viel uit en hiermede de gevaarlijke Zweedsche team- concurrentie. De kranten in Los Angel es reproduceeren bij de bespreking van de ruiterwedstrijden het portret van Pahud en Mortanges en zijn paard Mareroix. Zij herinneren aan de over winning van de Pahud de Mortagnes op de Ol. Spelen te Amsterdam en noemen hem. den gevaarlijksten tegenstander der Amerikanen. DE LAATSTE DAO- LOS ANOELES, 13 Aug. De ruiterwed strijden op de laatsten dag der Olympische Spelen en daarop volgende sluitingsplechtig heid beginnen Zondagmiddag twee uur Los Angeles-tijd. Van onzen eigen correspondent De Dunmow Flitch. Een „flitch" is een half varken, gezouten gerookt. En Dunmow is de naam van een marktstadje in het district Epping, in het graafschap Essex. Het ligt ongeveer 70 K M. Noord-Noordoost van Londen. De Dunmow Flitch is de belooning voor een jaar eendrach tig, kijfloos, harmonisch huwelijksleven. De echtparen, die in het district naar den prijs 'dingen, moeten voor een rechter met jury ■weten waar te maken dat zij een jaar lang gelukkig samen hebben geleefd, dat geen woord dat pijn doet of geen slag die aan komt is uitgesproken of toegebracht door haar of door hem aan zijn of haar adres, dat het huwelijksscheepje is gegaan over de kalmste wateren en langs de lieflijkste land schappen. Het eigenaardig gebruik ont stond volgens de historie niet in Dunmow raar in een dorpje, Little Dunmow, wat ten Dosten er van. Het begon in het verre verle den en het „gerechtelijk" onderzoek van aan spraken op de zij spek gold aanvankelijk al leen pas-gehuwden, die niet alleen moesten bewijzen dat zij het eerste jaar van hun hu welijksleven in volkomen eenstemmigheid hadden doorgebracht maar die tevens moes ten zweren dat zij geen oogen oogenblik den huwelijkss tap hadden betreurd. De rechters waren monniken ,die in Little Dunmow hun klooster hadden. Het gebruik veranderde de eeuwen. In plaats van het kloosterlijk rechtscollege verscheen later een jury van zes vrijgezellen en zes vrijgezellinnen. De eerste aanteekening van de toewijzing van den prijs dateert reeds van 1445, maar waar schijnlijk gaat het gebruik nog aanzienlijk verder in de geschiedenis terug. Chaucer schreef er over in zijn tijd, maar stelde het voor alsof de prijs werd toegekend aan een geduldig echtgenoot, waaruit kon worden afgeleid, dat de meeat op de proef gestelde echtgenoot, „Opgeschept" met de meest kijf- lustige vrouw, de beste kans had op den prijs. Het is gelukkig voor hen, die het har monisch huwelijk het merg achten van het maatschappelijk leven, dat de „Flitch" in de zen on+aarden vorm niet kon blijven bestaan. Het gebruik verviel en eerst in 1855 herleef de het dank zij de onvermoeide pogingen wel ke o.a. het schrijven van een roman, The Flitch of Bacon, omvatten. Het tooneel van de plechtigheid werd verplaatst van het dorp je naar het stadhuis van Great Dunmow. Engeland heeft niet het monopolie van het gebruik. In het plaatsje St. Moleine in Bre- tagne en in Weenen handhaaft men iets der gelijks. Onderzoekers in Folklore willen weten dat de Dunmow Flitch is ontwikkeld uit heiden- sche eerediensten, voor dien legendariechen bewoner van deze eilanden, die het varken tam maakte en daarmee ongetwijfeld een grooten dienst bewees aan het geslacht dat na hem zou komen. Ook heet het wel, dat in het begin van de twaalfde eeuw een hooge dame ontsteld was over de onregelmatige verbintenissen, welke de woudbewoners van Essex aangingen en dat zij hen, die een regel matig huwelijk wliden aangaan, een varkens ham gaf. Maar deze lezingen van den oor sprong van de Dunmow Flitch zijn historisch niet gerechtsvaardigd. Die oorsprong ligt in het duister, hoewel het verhaal van de mon niken van het klooster van Dunmow die wat cynisch in hun waardeering van men- schelijke degelijkheid een zij spek gaven aan het echtpaar dat in het eerste huwelijks jaar niet had getwist en den band niet had voelen knellen, wel aannemelijk klinkt. De moderne opvatting van het gebruik is wat clownerig geweest de laatste jaren. De bevolking van Dunmow heeft echter te ken nen gegeven dat zij er een serieuze proef van wil maken, welke jaarlijks zal worden her haald. Het merkwaardige huwelijksproces van Dunmow heeft juist plaats gehad. Men had er Bank Holiday, dat is de eerste Maan dag van Augustus, voor gekozen. Rechters en pleiters worden tegenwoordig gerecru- teerd uit mannen, die zich op een of ander gebied, letterkunde, krijgsdienst, industrie of i.d., naam hebben gemaakt. De keuze is niet meer beperkt tot jonggehuwden. De Engelsche schooljongen. Dit is in Engeland de tijd der jaarverga deringen en der congressen. Geleerde con gressisten nemen dan terug wat zij een jaar geleden bij dezelfde gelegenheid als vast staand en onherroepelijk hebben geken schetst. De populaire kranten nemen vele los se beweringen, onverantwoordelijk en klak keloos uitgesproken, over en rukken ze uit haar verband om ze nog wat verschrikkelij ker te doen klinken. Het is uit den tijd waar in men het gesproken woord leert haten en zijn wantrouwen in redekunst voelt groeien, waarin men sterker dan ooit leert beseffen hoezeer doen superieur is aan praten. De me dici maken het altijd het bontst en hun con gres is elk jaar de schrik der gemeenschap. Zoo lang men zich de uitspraken der gede legeerden herinnert, durft men niet meer te eten of te drinken, uit vrees dat elke teug of elk hapje tevens de kiem van de verschrikke lijkste ziekten en kwalen mee naar binnen draagt. Er worden ook wel wijze woorden gesproken, zooals die van Lord Dawson of Penn, den dokter van den Koning, die het publiek waarschuwde geen medische boeken en geschriften te lezen. Dat stond in de pers van het gansche land aangehaald te midden van lange verslagen van de verhandelingen van het congres over alle ziekten der mensch- heid', doorspekt met de beschrijvingen van symptonen, die een zenuwachtig lezer ter stond in zichzelf moet ontdekken en hem het angstzweet op het lijf moeten jagen. Er was verder een hoofd van een school aan het woord op dit medisch congres, die eventjes een boekje opendeed van den modernen schooljongen in Engeland. Hoe deze onder- wijs-autoriteit verzeild raakte op een dok terscongres was niet duidelijk. Maar hij leed in elk geval niet aan die verlegenheid, welke men in vreemd gezelschap pleegt te voelen. Hij vond de jongens van dertig jaar geleden dat zal zijn eigen jongenstijd zijn geweest) veel beter dan die van tegenwoordig. Het beeld, dat hij van den hedendaagschen knaap schilderde, vormde een ernstige beschuldi ging van het Engelsche ras en tevens een fel le veroordeeling van de opvoeders van den tijd, onder wie de spreker als „headmaster" van een „public school" een eerste plaats in neemt. De beschuldiging van den modernen jongen werd tevens een beschuldiginng aan eigen adres. „De moderne jongen", sprak deze wijze, „vreest straf, liegt, verklikt an dere jongens, werkt slecht en speelt slecht en steelt zaken (als dassen, zakdoekjes, enz om er zijn uiterlijk mee op te pronken. Hij heet draafde de meester door, „belangstelling voor vliegen, snelheid en motoren, maar hij kan geen paard zadelen. Hij vreest de een zaamheid en dit heeft den avontuurlijken geest in hem, die in vroeger jaren jongens bewoog hun fortuin te zoeken in alle deelen van de wereld, vernietigd". Het is wel heel onrechtvaardig van dezen opvoedkundige, dat hij den modernen school jongen verwijt, dat hij geen paard kan zade len in een tijdperk, waarin weinig paarden voor zadelen zijn overgebleven en het vak van stalknecht tot de uitstervende vakken be hoort. Wanneer men geen Engelschman is, vraagt men zich af bij het vernemen van zul ke enormiteiten, als deze man uitsprak, hoe het mogelijk is. dat hij aan het hoofd mag staan van een der voor Engelsche begrippen toch modellen van opvoeding als de „public schools". De ervaring van dezen „headmas ter met zijn jongens moet al heel jammer lijk zijn, indien hij tot de hierboven aangege ven uitspraken komt. Maar men kan er zich nauwelijks over verbazen indien de knapen zijn overgeleverd aan een hoofd, dat zoo on verantwoordelijk is als het karakter van ziin uitlatingen doet veronderstellen. In elk ander land dan Engeland zou de man zich voor- goed onmogelijk hebben gemaakt. GYMNASIUM TE ALKMAAR. Het tweede toelatingaexamen zal plaats hebben op Maandag 5 September a.s., des morgens 9 uur. Opgave van candidaten vóór 20 Augus tus a.s. bij den Rector (den heer Dr. J. Hemelrijk, Huize „De Spar" te Bergen (N.-H.), met vermelding van naam, voor namen (ook die van ouders of verzor gers), geboortedatum en -plaats, laatst- bezochte school en klasse, en adres. Alkmaar, 13 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders voorn., H. KLAVER, Loc -Burgemeester. R. VEENDORP, Loc -Secretaris. ALOEMEENE BEGRAAFPLAATS. Opruiming gehavende gedenkteekenen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR; Overwegende dat zich op de alge- meene begraafplaats eenige gehavende en verwaarloosde gedenkteekenen be vinden, zulks in verband met het niet- nakomen door rechthebbenden van hun ne verplichting om de steenen en ge denkteekenen in behoorlijken staat voor hunne rekening te onderhouden; •Gelet op artikel 5 der Verordening op het begraven op de gemeente-begraaf plaats (Gemeenteblad 502); Stellen rechthebbenden alsnog in de gelegenheid de gedenkteekenen vóór 1 SEPTEMBER A.S. te herstellen of ln orde te brengen, onder herinnering, dat bij ingebrekeblijven het gehavende en verwaarloosde van gemeentewege zal worden opgeruimd. Alkmaar, 13 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders voorn., WENDELAAR, Burgemeester. R. VEENDORP, Loc.-Secretaris. CRISIS-VARKENS WET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekend, dat de bij artikel 6 der Crisis-Varkenswet be doelde heffing met ingang van Maandag 15 Augustus 1932 zal zijn verschuldigd. De Minister van Economische Zaken en Arbeid heeft tot nadere bekendma king het bedrag der heffing vastgesteld op negen cents per K.G. geslacht. Alkmaar, 13 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders voorn., WENDELAAR, Burgemeester. R. VEENDORP, Loco-Secretaris. FABRIEKSBRAND TE WORMERVEER. Hedenmorgen omstreeks vijf uur ontdekten eenige personen, werkzaam in de fabrieken der firma J. Dekker te Wormerveer, dat brand was uitgebroken in de z.g. hardings- fabriek voor oliën en vetten, welke fabriek deel uitmaakt van een complex van boven genoemde firma. Hoofdzakelijk worden in aeze fabriek chemische producten vervaar digd. Door middel van een fluitsignaal werd alarm gemaakt. De brandweer onder leiding van commandant P. Slootenberg was spoedig met vijf autospuiten ter plaatse en tastte met kracht den brand aan. De vlammen sloegen intusschen uit het dak van de drie verdiepingen hooge fabriek. Spoedig kwam ook de brandweer van de Wormer te hulp, terwijl ook de brandspuit van de fabriek haar werk deed. Met een tiental stralen werd het vuur be streden, terwijl de twee aan het fabrieksge bouw grenzende gashouders, waarvan de af metingen 2 bij 10 bedroegen, nat werden ge houden. In een der gashouders zat waterstof gas; de andere was leeg. Binnen een uur was men den brand mees ter, waarna de brandweer haar taak beperkte tot nablusschen. De muren van de fabriek staan nog overeind. Het inwendige gedeelte is vrijwel geheel uitgebrand. Kostbare ma chines zijn verloren gegaan. Voorraden wa ren bijna niet in de fabriek aanwezig. De schade wordt geschat op 100.000 gulden, doch wordt door verzekering gedekt. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het ontbranden van waterstofgas. NEDERLANDSCHE VAKCENTRALE Het Algemeen Bestuur bespreekt den toestand in de koopvaardij, s In de vergadering van het Algemeen Be- stur der Nederlandsche Vakcentrale maakte de ernstige toestand in de koopvaardij een punt van discussie uit. Door een lid van het Algemeen Bestuur, vertegenwoordigend de Vereeniging van Scheepswerktuigkundigen, werd een uitvoe rig verslag uitgebracht van de besprekingen en° briefwisseling met den Bond van Werkge vers in het reederijbedrijf, naar aanleiding van het voornemen der leden van dezen Bond, opnieuw op de gages der zeevarenden een belangrijke loonsverlaging toe te passen. Medegedeeld werd o.a., dat de reeders het contract tegen 16 dezer hebben opgezegd, aangezien de organisaties niet in eenige nieuwe gagevermindering wenschen te tre den. Met verontwaardiging werd kennis geno men van het feit, dat de reeders, teneinde de gages in overeenstemming te brengen met met internationaal peil, het voornemen koes teren eene gagevermindering toe te passen, die practisch op 30 en in sommige geval len zelfs op 50 neerkomt. Tegen doorvoering van een dergelijke af schuwelijke loonafbraak zal een scherp ver zet door de Vereeniging van Scheepswerk tuigkundigen worden aangeteekend. Mocht het onverhoopt toch tot doorvoe ring van de voorgenomen maatregelen ko men en daardoor strijd noodzakelijk worden, dan, zoo besloot het Bestuur met algemeens stemmen, zal deze strijd moreel en financieel zoo krachtig mogelijk worden gesteund. Het Dag. Bestuur werd opgedragen reeds thans voorbereidingen daartoe te treffen. BEZUINIGING BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Naar wij ernemen zullen de Nederlandsche Spoodwegen in verband met bezuinigings maatregelen, met ingang van 2 Odober as. het locomotiefdepot te Onnen bij (Groningen) opheffen. ONEERLIJKE DIENSTBODE. Een bewoner van de Hazenstraat te Am sterdam kwam tot de ontdekking, dat uit zijn woning een bedrag van 300 was gestolen De verdenking viel op een 35-jarige dienst bode. De politie nam haar een vernoor af en zij bekende. Voorts vertelde zij, dat zij in den loop van eenige maanden ten nadeele van verschillende nuisgenooten ongeveer 1000 had verduisterd. Zij is in arrest gesteld. OEREFORMEERDE DRANK BESTRIJDING. De Gereformeerde Vereeniging voor Drank bestrijding hield te Apeldoorn haar 32e jaar vergadering onder presidum vands. W. H. Gispen uit Scheveningen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental thans bedraagt 4697, over 124 afdeelingen verdeeld. Het verslag van den enningmeester ver meldde, dat de winst- en verliesrekening sluit met een eindcijfer van 7096 en een nadeelig saldo van 28. Aan giften van on derscheidene kerken werd 400.— ont vangen. De rekening van het brochuren- en tractatenfonds sluit met een eind-cijfer van 429.— en van het reclasseeringsfonds met 540. IN EEN KERK INGEBROKEN. Niet veel vermist. Gister nacht is ingebroken in de r.k. kerk, school en aronaat op het Nieuweinde te Heerlen. Door een ruit van een kerkvenster stuk te slaan, zijn de dieven binnengekomen. Zij hebben daar getracht de offerblokken te forceeren, doch dit is hun niet gelukt. In de school hebben zij alle kasten opengebroken, en overhoop gehaald. Daar het vacantie is, kon nog niet worden vastgesteld wat hier wordt vermist. In het patronaat hebben zij eenige kasten opengebroken. Hier wordt echter niet veel vermist. WINDHOOS OVER HET WESTLAND. Oroote schade in de tuinderijen. Een fietser in de sloot ge waaid. Gistermiddag is het Westland bezocht door een windhoos. Op tal van plaatsen is door het stuk waaien van het glas groote schade aangericht. Te 's-Gravezande werden bij een kweeker dertig ruiten vernield. Te Naaldwijk- ging bij den heer P. een tiental ruiten aan scherven. De ijzeren verbindingsstukken van de ruiten werden als ijzerdraad verbogene Te 's-Gravenzande woei een feitsrijder in een sloot. De man kon zich zelf redden. Het was zoo donker, dat de automobilisten de licjiten moesten aansteken. GEEN CONTINOENTEERING. Gemeld wordt, dat niet zal worden over gegaan tot contingenteering van den invoer van manufacturen, stoffen en weefsels met caoutchouc (gomelastiek of rlubber) en der gelijke, pluche, fluweel, pluhette, trijp en mo quette, touw, touwwerk, linoleum, laborato rium- en technisch porselein. DE STAKING IN HET STUCADOORSBEDRIJF. Men meldt aan de N.R.Ct.: De besturen der beide stucadoorspatroons- vereenigingen afdeelingen van den Ned. Stuc. Patr. Bond en St. Antonius zullen, indien vandaag niet alle te Amsterdam als gevolg der staking stop staande stucadoors- werken normaal hervat zijn, aan de hoofd besturen der bonden vragen om alle stuca- doors en operlieden, die lid zijn der landelij ke federatie van bouwvakarbeiders oi een andere vereeniging, die de collectieve arbeids overeenkomst niet heeft aanvaard, landelijk uit te sluiten. Oisteren is den minister van binnenland- sche zaken telegrafisch verzocht onmiddel lijk ale crisis- en andere uitkeeringen voor het bedrijf stop te zetten. Vandaag zal zoo mogelijk een conferentie worden gehouden met den burgemeester var Amsterdam over dezelfde materie. Wij lezen hi de Rotterdammer; De federatie, die de staking in het stuca* doorsbedrijf doorzet, heeft te Amsterdam een soort knokploeg gerequireerd uit werk- loozen, waaree ze overal, waar stucadoors aan het werk durven gaan, opereert op de beruchte anier. De wijze van strijdvoeren et krachten, die geheel buiten- het bedrijf staan en niets met het conflict te maken heb ben, is volstrekt ongeoorloofd. De bonden schijnen echter weinig daartegen te kunnen uitrichten. Op het oogenblik worden overal in de 3tad de werkende stucadooTS, ook die van de Roomsch-Kath. en Christ. bonden, weer lastig gevallen en voortdurend moet de politie scherp toezien om ernstige ongere' geldheden te voorkomen. CRISISINVOERWETTEN. De St. ct. no. 156 bevat Kon. besluiten in gevolge art. 3 van de wetten van 25 Juli (Staatsblad nos. 363, 364, 365, 366, 367 en 370) tot regeling van den invoer van schoei sel, van tricotgoederen, van wollen en half wollen stoffen, van bovenkleeding van leest- klaas schoenwerk, van porselein, fijn en sa nitair aardewerk en van rijwielbuiten- en binnenbanden. Voorts beschikkingen vsn den minister van oeconomische zaken en arbeid betrefende de uitvoering van genoemde wetten. VERKEERSONGEVALLEë Tegen een tram gebotst als gevolg van slippen. Gistermiddag te ongeveer zes uur reed een zeventienjarige jongen op zijn fiets in de P.C. Hooftstraat, gaande in de richting van de Van Baerlestraat te Amsterdam. In deze richting reed ook een tramwagen van lijn twee en toen de jongen zag, dat de ruimte tusschen een auto, die ongeveer ter hoogte van perceel 96 stond, en de tram te nauw was om te passeeren, remde hij uit alle macht, met het gevolg, dat de fiets slipte en de jongen met het hoofd tegen den bijwagen van lijn twee terecht kwam. Hij liep daar bij vermoedelijk een schedelfractuur op en is in ernstigen toestand naar het Wilhelmina- gasthuis vervoerd. Bekneld geraakt. Op den N.Z. Voorburgwal bij de Korst jespoort te Amsterdam is gistermiddag bij het achteruitrijden van een groote vrachtau to met tractor, een man tusschen de auto en den muur van een huis bekneld geraakt. Met inwendige kneuzingen is het slachtoffer per auto van den G.G. en G.D. naar het Binnen gasthuis vervoerd. Had zich laten voorttrekken door een vrachtauto. Een telegram-besteller, die gistermiddag op zijn fiets op de Rozengracht te Amster dam reed, hield zich daarbij vast aan een vrachtauto. Ter hoogte van de Akoleistraat raakte de cajie, die de jongen droeg, tus schen de spaken van het achterwiel der fiets, met het gevolg, dat het rijwiel, dat een groo te vaart had, over den kop sloeg. Met een kaakfractuur is het slachtoffer per auto van den G.G. en G.D. naar het Binnengasthuis vervoerd. BRANDEN. Een petroleumstel omgevallen. Te Gerkesklooster is de dubbele arbeiders woning, bewoond door W. Pieters en K. Bies en toebehoorende aan J. Oosterhoff'te Nieuw zijl, afgebrand. Van den inboedel is weinig geréd. Oorzaak is het omvallen van een pe trokumstel. FONDSEN. I 8 Aug. 9 Aug. 10 Aug. 11 Aug. j 12 Aug, 5 N. W. S. 1000 1932 AV, obl. Nederl, 1000 ,17 4 idem 1000 31 6 O -Ind 1000 '22 A 6 idem 100 23 5H idem 1000 21 D 5 idem 1000 17 A'A - 'dem 1000 30 11 Koloniale Bank Ned Ind Hand. Bank Ned. Handel Mij Cert. v. 1000. AljT Kunstzijde Unie v Berkel's Palent Küchenm Acc. Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Ned Kabeüabr Philips Gem Bezit Unilever Anaconda Betli Steel Cities Sarvice Studebaker U. S Steel U. S Leather Cult Mij Vorsten). Handelsver A'dam Javasche Cult Algem Explor Mij. B o e t o n .- Redjang Lebong Dbrdtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Uninn A dam Rubber Serbadjadi Holl Am lijn Java China Jap. Lijn Ned Scheepv. Unie Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab Deli Maatij. Oostkust Senembab Soutb. Pacific Union Pacific Prolongatie •Ex-dividend. 101? 98 9 H 921 95 91 65 644 73 35f m 59} 2Vi« 120 255 U2| 110 20Vi« is«/8 4% 63/l« 4U/16 3 50? 191f 142» 1'H 12? 136 154 i V/u 641 24 24 30 614 57 140 120 134 1384 17» 624 1 91} 95f 924 954 yi 644 63J 714 17 574 64 4l* 31%, 494 1914 154 1 J„4 J1/» 644 22 24 31 63 564 137 1194 15 137 194 65 1 lül% 100} ""Ao 95| 734 92*/is 95% vOj 6O4 toa 69} 3H 105 241 103? 104 Ja? 5Vi« 5% 39% 39/16 484 182 138 lC7f 12 129 146? 6% 56 22 29 584 534 1334 117 H? 1334 19 634 1 101% 100} 974 954 924 96| 91 62 62 694 33? 19 564 2Vie 1131 246 108? IO8V16 19% 2C% 5% .7% 43% 3% 504 191? 147 HU 124 1334 152? 24 24 30 604 564 1364 120 16 1364 214 69? 1 91 62 02 73 33} 19t 57 1% 113 246 105? 108? }9> 19% 5% 42% 44 49} 189} 145 111 13 734 137} 155 JVu 61? 244 30 137 122 I64 134 20} 68} 1

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11