Binnenland PUROL Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. 'J. T., P. LL te Egmond-Binnen, K. B te Heiloo, M. K., H O. te Bergen, C B. te Nieuwe Niedorp, T. S. te Midden-Beemster, ij. v. G. te Schagen, J. O. te Heer-Hugowaard, 'M. V. te Krommenie, K. v. H. te OterleeV, M- L. te Amsterdam, G. T. te Harlingen, J. G. v. E. te Groningen, J. V., E. O. te Hoogezand. ij. B. te Sappemeer. C J. v. S- te Rotterdam, J. W. T. te Den Helder, C. v. d- S. te Bflt. T. B. te W tering en. P. B. te Andijk, J. J. R-, H. T„ M. R.. K. B. te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le, 17e, 18e, 19e 22e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 2e, 3e, 4e. 12e, 23e, 24e en 26e ieder f 5 boete of 5 dagen hechtenis de 5e f 7 boete of t dagen hechtenis, de 6e, 13e. 21e, 27e. 28e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, óe 7e 8 en 3 boete of 8 en 3 dagen hechtenis, de 8e 15 en f 12 boete of 15 en 12 dagen hechtenis, de 9e 15 boete of 15 dagen hech tenis. de 10e f 2 boete of 2 dagen hechte nis. de 11e 4 en 12 boete of 4 en 12 da gen hechtenis, de 14e, 15e, 16e, 20e ieder ƒ6 boete of 6 dagen hechtenis, de 25e l oO boete of 1 dag hechtenis. EEN DIEVENBENDE TE DEN HAAG GEARRESTEERD. Verschillende gevallen van straat roof en diefstal opgehelderd. De politie te Den Haag is er dezer dagen fn geslaagd klaarheid te brengen m een aantal geruchtmakende zaken van dief stal en straatroof, die in den loop der laat ste maanden in de Residentie hebben plaats gehad. Op 8 Juli j.1. heeft een rechercheur bij een horlogemaker te Scheveningen een partij gouden voorwerpen in beslag genomen, welke afkomstig waren van een inbraak, eenigen tijd daarvoor te Scheveningen gepleegd. De rechercheur kwam in het bezit van enkele aan wijzingen omtrent den persoon, die de voor werpen te koop had aangeboden, en hij slaag de er in nog dienzelfden dag een 17-jarigea scholier, J. v. d. M. genaamd, wonende te Scheveningen, te arresteeren. De jongen werd aan een scherp verhoor onderworpen en al spoedig bekende hij bij de bewuste inbraak be trokken te zijn geweest en de gestolen voor werpen aan den horlogemaker te hebben ver kocht. Zijn verklaringen leidden tot twee an dere arrestaties, namelijk die van den 19-jari- gen tasschenmaker H. A. V. en van den 24- jarigen kantoorbediende H. L. R., beiden wonende te Scheveningen. Het onderzoek toonde voorts aan, dat de horlogemaker zich in verschillende gevallen aan heling had schuldig gemaakt, zoodat den volgenden dag de recherche er toe over ging hem eveneens te arresteeren. De aangehoudenen bekenden en hiermede was de bewuste inbraak (in een villa aan den Belveldèreweg) opgehelderd. Voor de arrestanten was de zaak echter hiermede niet afgeloopen, want toen de politie aan het zoeken ging, kwam het een en ander aaa het licht. Niet minder dan vijf belang rijke inbraken zijn opgehelderd. Op 14 Juni werd ingebroken in een huis aan den Kweekerijweg tijdens afwezigheid der bewoners. Een geldkist met 300 aan goudgeld werd gestolen. Op 7 Mei werd in de Nieuwe Parklaan ingebroken en verschil lende waardevolle voorwerpen werden gesto len. Op 29 April werd ingebroken aan de Stadhouderslaan en een groote partij siera den gestolen. Op 27 April werd ingebroken in een villa aan den Badhuisweg en werden verschillende kleinere voorwerpen ontvreemd Op 21 April werd ingebroken in een huis aan den Nieuwen Duinweg, waar voor ruim twee duizend gulden aan gouden en zilveren voor werpen werd gestolen. De drie aangehoudenen hebben bekend, zich aan al deze inbraken te hebben schuldig gemaakt. In combinatie hebben zij deze dief stallen gepleegd, alles medenemende uit de huizen wat van hun gading was. Voor de beide eersten van de arrestanten was de zaak hiermede nog niet ten einde. Zij hebben bekend zich schuldig gemaakt te heb ben aan eenige gevallen van straatroof: op 5 •Januari werd op de Laan Copes van Catten- burgh een dame een taschje ontrukt; op 2:1 'Januari in de Groenhovenstraat een dame een tasch met 1820.en op 19 Maart in de Van Nyenrodestraat eveneens aan een dame, een taschje met kleine voorwerpen. Een groot aantal misdrijven is hiermede dus op gehelderd. Zoowel de twee jongelui als de horlogemaker zijn in het Huis van Bewaring ingesloten. Het onderzoek in deze omvang rijke zaak is eerst dezer dagen beëindigd. GEVAAR VAN HET AUTOMATENSTELSEL. Ptnningen inplaats van gulden Hilversumsch jcngmensch op het- terdaad aan den Amsieldijk te Am sterdam betrapt Dat van het stelsel van verkoop door mid del van automaten door een bepaald slag menschen, die het met de eerlijkheid niet te nauw nemen, soms op schromelijke wijze misbruik wordt gemaakt, is in den nacht van Zaterdag op Zondag weer eens opnieuw ge bleken. De banketbakker J. van Elk, die een zaak heeft op den hoek von den Amsteldijk en Jo zef Israelkade, heeft sinds kort bij zijn win kel aan den openbaren weg een groote auto maat doen plaatsen, welke na sluitingstijd het publiek gelegenheid geeft, zich door het inwerpen van een kwartje of een gulden in de daardoor bestemde gleuven van een ver snapering te voorzien. De vakken, waar men een gulden moet inwerpen, zijn zóó inge richt, dat men met de versnapering het wis selgeld terug ontvangt De heer van Elk nu had de onaangename ervaring opgedaan dat hij bij het ledigen van de geldreservoirs der automaten, meermalen inplaats van een gul den, één of meer waardelooze penningen van dezelfde grootte en dikte vond. Dit had hem doen besluiten, een oog in het zeil te houden als gevolg waarvan hij zich ook Zaterdag op den laten avond verdekt had opgesteld. Om streeks twaalf uur of kort na twaalven be merkte hij dat een jongeman, die door zijn gedragingen den argwaan van den banket bakker opwekte, zich bij de automaat op hield, terwijl een jonger persoon, op eenigen ZonneSTand doorzitten lil Ufralriidon afstand bleef staan. De jongeman in kwestie deed twee maal achtereen in twee z.g. gul dengleuven een voorwerp dat niet de glans van zilver hadDe automaat werkte niet temin prompt en met de uitverkoren versna peringen stelde het jongmensch zich in het vezit van het zich daarbij bevindende wissel geld. Toen hij voor de derde maal een zelfde voorwerp in een der gleuven deed verdwij nen achtte de banketbakker het oogenblik ge komen om in te grijpen. Hij kwam plotseling voor het front en greep het zich van geen gevaar bewuste jong mensch 'in de kraag en hield hem gevangen totdat de inmiddels gewaarschuwde politie van het bureau Pieter Aertszstraat den arres tant overnam en naar het bureau geleidde Er was toen reeds geconstateerd, dat hij zich met behulp van waardelooze penningen een in haar soort waardevolle buit had toege ëigend. De jongere persoon, die op eenigen afstand had toegekeken, had zich bij het zien van den slechten afloop van het avontuur ijlings uit de voeten gemaakt. De arrestant bleek te zijn een 22-jarige in woner van Hilversum. Bij zijn verhoor door de politie heeft hij medegedeeld dat hij kans had gezien in genoemde gemeente een zeven tal penningen van dezelfde grootte en dikte als van een gulden op den kop te tikken. Zijn neefje de jongen, die in zijn gezelschap was een Amsterdammer van zestien of zeventien jaar, was met het bestaan van zul ke penningen bekend en had hem, naar zijn beweren, er toe aangezet om deze voorwer pen in een automaat te probeeren. Zater dagavond waren beiden in het Lunapark te Diemen geweest en, daarvan teruggekeerd, had hij, langs den Amsteldijk komende, de verzoeking niet kunnen weerstaan om bij de bewuste automaat zijn slag te slaan. De arestant is den geheelen nacht op het bureau in arrest gebleven, naar wij verne men zou het neefje, wiens adres door den dader was opgegeven, vandaag door de poli tie worden aangehouden om gehoord te wor den. In den loop van den middag is de dader nadat procesverbaal was opgemaakt, op vrije voeten gesteld. Het eigenaardige van het geval is dat hij naar alle waarschijnlijk heid niet alleen wegens diefstal van de ver snaperingen, maar ook wegens diefstal van geld, in casu het wisselgeld, zal worden ver volgd. Ook te Rotterdam valsche penningen. Ook te Rotterdam is een groot aantal win keliers in de laatste dagen tot de onaange name ontdekking gekomen, dat zich in hun automaten die voor de winkels zijn geplaatst zeer veel valsche munten bevinden die even voortreffelijk werken als de kwartjes, die men voor den automatischen koop dient te gebruiken. Onder de munten bevinden zich vooral veel vertinde centen, die men verdikt tot het formaat van kwartjes. Het is voor de winkeliers ondoenlijk na te gaan wie de „klanten" zijn, die op deze wijze hun auto maten plunderen. De politie is reeds gerui- men tijd doende de vervaardigers van de val sche muntstukken op te sporen, doch voor- loopig zonder succes. men den geheele avond hiermede doorging, was het lijk van G. nog niet gevonden. HARTJESDAG TE AMSTERDAM. De Hartjesdag is gister rustiger verloopen dan andere jaren. De brandpunten waren ook nu weer de Kinker- en Dapperbuurten. Knal de het in vele wijken van de stad van voet zoekers, rotjes en ander vuurwerk, in deze beide wijken was het toch wel weer het ergst. Het vuurwerk was er niet van de lucht. Vele nieuwsgierigen waren uit andere buurten ge komen en hadden zich op de hoeken van de straten verzameld om een optreden van de politie uit te lokken. Tot ongeregeldheden kwam het echter nergens. Enkele arrestaties van opgeschoten jongens werden gedaan, daar zij het al te bont maakten. De brandweer had in vergelijking met andere jaren ook een rustigen avond. Slcehts behoefde uitgerukt te worden voor straatbrandjes op Oostenburg, Ringdijk, J. M. Kemperstraat en le Ooster parkstraat. Tegen 11 uur was de rust in de stad weergekeerd en behoorde ook deze Hart jesdag weer tot het verleden. ERNSTIG ONGEVAL IN EEN IN AANBOUW ZIJNDEN WATERTOREN. Gisteravond omstreeks half acht is een 17- jarige bouwvakarbeider uit Hilversum, toen hij den in aanbouw zijnden watertoren te Laren bezocht, door een misstap gevallen in een tien meter dieper liggend reservoir. Het kostte zeer veel moeite hem weer boven te krij gen. Dr. Holtman, die gewaarschuwd was, constateerde een hersenschudding en breuken in beide knieën. De jongeman is naar het St. Jans ziekenhuis te Laren overgebracht. Zijn toestand is ernstig. INVAL IN EEN SPEELHOL. Twaalf spelers overvallen. De huur der van het lokaal in arrest gesteld Gistermiddag heeft in een pand aan de Boompjes te Rotterdam een inval door de politie plaats gehad, daar er vermoed werd, dat in dit pand een speelhol was gevestigd. Reeds geruimen tijd bestond het vermoeden, en er waren de politie al eerder verhalen ter oore gekomen, dat er in dit pand gelegenheid tot hazard spelen werd gegeven. Er hadden dan ook reeds eerder invallen plaats, maar zonder resultaat. Gistermiddag zijn opnieuw een aantal rechercheurs onder leiding van een inspec teur het pand binnengegaan, nadat de politie het huis eerst had omsingeld. Op de eerste étage trof men een gezelschap aan van der tien personen, die om een tafel zaten. Op de tafel werd eenig geld en kokertjes voor het werpen van dobbelsteenen aangetroffen. Alle dertien mannen werden per politie-auto naar het bureau overgebracht. Twaalf van hen, die bezoekers van de speelgelegenheid waren, zijn later weer vrij gelaten. De huurder van het kantoorlokaal, waarin het speelhol ge vestigd was, zekere W. F. L. T., die reeds geruimen tijd bij de politie bekend staat als houder van speelholen, is in arrest gesteld. VERDRONKEN BIJ HET ZWEMMEN. In den Henricus-put te Oostburg te gis teravond de 15-jraige Petrus Roets bij het zwemmen verdronken. In de Waal. Gistermiddag is nabij Herwijnen in de rivier de Waal bij het zwemmen verdronken de 18-jarige zoon van P. K. Naar het lijk wordt gedregd. In de Merwedekanaal. In het Merwedekanaal te Amsterdam, 500 M. voorbij het zwembad, is gisteravond een 40-jarige man bij het zwemmen verdronken t j c j.- In de Schie. In de Scbie nabij de Melkmarkt te Rotter- dag zijn gisternamiddag 2 mannen bij het zwemmen verdronken. Omstreeks vijf uur was zekere J. M. Grunt, wonende in de Vinken- straat, met een vriend te water gegaan Laatstgenoemde miste na eenigen tijd zijn vriend G. Daar diens kleeren nog aan den wal lagen en G. nog steeds niet kwam op dagen, waarschuwde de vriend de politie. Toen de agenten aan het dreggen waren ge gaan, hoorden zij op een afstand van onge veer 50 M. een man schreeuwen. Toen zij zich naar hem hadden begeven, vernamen zij van hem, dat een vriend, met wien hij aan het zwemmen was, even tevoren plotseling was weggezonken. De agenten zijn toen op bedoel de plaats gaan dreggen en wisten dezen dren keling, den 29-jarigen P. J. Langenberg uit de Aert van Nesstraat, op te halen. Zijn levensgeesten bleken reeds geweken te zijn Men is daarop verder gegaan met dreggen naar G. wiens vermissing de aanleiding was geweest, dat men was gaan dreggen. Hoewel .PRO SENECTUTE". (Voor den ouderdom). Wij ontvingen van het bestuur der Ver eeniging „Pro Senectute" het jaarverslag over 1931. Ofschoon in het afgeloopen jaar weer twee nieuwe tehuizen konden worden geopend, n.1. Huize „Eugeria" te Groningen, plaats bie dende aan 24 personen er, Huize „van de Kasteele" te Zutphen, plaats biedende aan 28 personen, bedraagt het aantal candidaten reeds bijna duizend. Hoewel reeds wederom met kracht aan hei 11e tehuis Huize „Rosorum" gebouwd wordt, eischt het zeer groot getal der candi daten steeds weer uitbreiding. Bovenal is het echter noodig, dat in deze moeilijke tijden het aantal leden niet afneemt, doch integendeel, dat velen zich als lid op geven. Het is daarom dringend noodzakelijk, dat velen zich opgeven om lid, donateur of stichter dezer zoo nuttige en aangename Ver eeniging te worden. Het lidmaatschap be draagt 5 per jaar, donateur wordt men voor 100 ineens, terwijl men stichter wordt zoodra men 500 in de kas der Ver eeniging stort. Hoe meer leden hoe krachti ger de hulp voor onze Ouden van Dagen uit den beschaafden stand, waaronder nog zoo- velen zijn die niet geholpen kunnen worden, doordat de middelen ontbreken. Alle belangstellenden in het streven van deze Vereeniging staat bet Secretariaat met alle gewensehte inlichtingen ten dienste, ter wijl ook zeer gaarne giften in ontvangst ge nomen worden op de postgirorekening no. 82900 der Vereeniging en Gemeente giro P 291 Amsterdam. MILITAIREN EN POLITIEK. Het Kamerlid Hermans wil er meer van welen. Het Eerste Kamerlid Hermans, heeft tot den minister van defensie de volgende schrif telijke vragen gericht. Heeft de minister kennis genomen van de artikelen inzake het Haagsche fascisten relletje, waarin wordt medegedeeld, dat een militair aan de fascisten les in het boksen geeft en mee uitrukte, toen bij genoemd rel letje de fascisten versterking gingen halen? Zoo ja, acht dan de minister het deelnemen van militairen aan dergelijke relletjes geoor loofd, waar blijkbaar het deelnemen aan so cialistische betoogingen hun wordt verboden? En zoo de minister van meening is, dat bovengenoemde deelname niet geoorloofd is. wil zijne excellentie dan maatregelen nemen, dat daaraan een einde wordt gemaakt? dat de president van genoemd gerechtshof den verdachte in deze zaak heeft toegevoegd: „Nu sta je hier, alsof je geen tien kunt tel len, je moest je schamen, je hebt je heele leven bedorven. Je lijkt wel gek, of liever was het dat maar. Dat zou beter voor je zijn". En even later: „Je bent een domme lummel". Is de minister niet van meening, dat het beter ware geweest, wanneer de tusschen aan- halingsteekens geplaatste woorden, als ze werkelijk gesproken zijn, achterwege waren gebleven, omdat zij onnoodig grievend zijn voor den verdachte? En als de minister deze meening is toege daan, wil zijne excellentie dan een wenk in die telijke vragen gericht: DE SPOORBRUG VAN ZALTBOMMEL. Naar wij vernemen zal Vrijdag in het vroege morgenuur een der middenstukken van de groote hoofdliggers, lengte 65 M., ge wicht 210 ton, van de spoorbrug bij Zalt- bommel, welke door Werkspoor N. V. te Amsterdam wordt gebouwd, worden inge- heschen. PROTEST TEGEN UITDRUKKINGEN VAN DEN PRESIDENT VAN EEN GERECHTSHOF. Vragen aan den minister. Het Eerste Kamerlid Hermans, heeft tot den minister van justitie de volgende schrif telijke vragen gericht: Heeft de minister kennis genomen van het verslag eener zitting van het gerechtshof te 's-Graveirhage, waarin, in hooger beroep, be handeld weid: De overval in de Incassobank aan den Goudschen Singel te Rotterdam Zoo ja, heeft de minister dan ook gelezen, TEGEN HET RAPPORT-WELTER. Zaterdag j.1. werd te Amsterdam onder voorzitterschap van den heer M. M. Cohen een druk bezochte hoofdbesturenvergadering gehouden van bij de Centrale van Neder- landsch Overheidspersoneel aangesloten bon den. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat op 1 Mei de Alg. Ned. Politiebond zich aansloot. Het ledental van de C. N. O P. bedroeg op 1 Juli 24.625. De pogingen om met de andere centrales van overheidspersoneel tot samenwerking te komen in de actie tegen de voorstellen der commissie-Weiter, zijn door de afwijzende houding van enkele centrales mislukt. De vergadering vereenigde zich met het denkbeeld, deze actie te voeren in samen werking met de Nederlandsche Vakcentrale. VERZOEK OM MEER STAATSLOTERIJ BRIEFJES. Minister De Geer kan eerst in Sep tember antwoorden. Op de vraag van het Tweede Kamerlid den heer K. ter Laan betreffende wijziging van art. 2 der wet op de Staatsloterij in dien zien. dat meer loten kunnen worden uitgege ven, heeft minister De Geer geantwoord, dat deze vraag eerst in September a.s. zal kunnen worden beantwoord. INBRAAK IN EEN JUWELIERS WINKEL. In den nacht van Zaterdag op Zondag jl. hebben onbekende daders het valluik voor de étalage van de Amsterdamsche juweliersfir ma A. Polak in de Sarphatistraat bij het Weesjierplein gfeorceerd, de ruit stukgesla gen en uit de winkelkast eenige sieraden o.a. ringen met briljanten tot een totale waarde van 1500, gestolen. In een goudsmidswinkel. Door het inslaan van een winkelruit heb ben onbekende daders zich toegang weten te verschaffen tot den goudsmidswinkel van den heer Repko te IJmuiden-Oost. Voor een bedrag van ongeveer vijfhonderd gulden aan sieraden wordt vermist. WERKWILLIGE LASTIG GEVALLEN. Op zijn vlucht een ruit ingesla gen om spoediger thuis te zijn en zich daarbij zoodanig gewond, dat hij levenslang invalide blijft. Een twintigjarige arbeider, die bij de scheepswerf en machinefabriek van P. Smit Jr. werkt, werd Zaterdagavond te Rotterdam toen hij op den Groenen Hilledijk met zijn meisje wandelde, door een groot aantal sta kers van die fabrieik gevolgd. De jongeman nam de vlucht en liep om zich te beveiligen een winkel binnen. De eige naar, vreeezende dat de woedende stakers bij hem den winkel zouden binnen dringen, verzocht den jongen weg te gaan, waaraan hij voldeed. Opnieuw zette hij het op een loopen, waarbij de stakers hem bleven ach tervolgen. In zijn angst liep de jongen naar het huis van zijn meisje, waar hij een ruit van de deur stuksloeg, ten einde spoediger binnen te kunnen komen. Hij werd daarbij zoodanig door glasscherven gewond, dat hij later naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Ver schillende pezen van zijn rechterhand waren doorgesneden, zoodat hij zijn leven lang in valide zal blijven. PROV. VENING MEINESZ TERUG. Na een reis van ongeveer zes weken is de onderzeeboot Hr. Ms. 0.13, aan boord waar van zich prof. Vening Meinesz, voor het doen van wetenschappelijke waarnemingen be vond, Zondagochtend om ongeveer acht uur in de haven van Nieuwediep teruggekeerd. De tocht van de O. 13 is gedurende dezen geheelen tijd door mooi weer begunstigd, waardoor het wetenschappelijk programma in zijn geheel kon worden afgewerkt. Het is een zware tocht geweest voor de be manning, schrijft men aan het Hbld. Niet minder dan 64 keer is de boot onder gedoken om de waarnemingen te verrichten. Op het traject Ponta DelgadaFunchal, welke tocht 12 dagen in beslag nam, is 31 keer on der gedoken, wat waarschijnlijk een record voor duikbooten beteekent. De stemming onder de bemanning bleef echter uitstekend, meer dan op grootere sche pen voelt men dat men hier elkaar noodig heeft. De verhouding tusschen den professor en de Nederlandsche marine is uitstekend, Groote waardeering heeft hij voor de officie ren en de bemanning. Ook op dezen tocht heeft hij weer veel medewerking ontvangen, vooral roemde hij de medewerking van den commandant, den heer Rouwenhorst en van de andere officieren. De wetenschappelijke resultaten zijn be langrijk en hebben de verwachtingen over troffen. Verschillende onjuistheden zijn op de kaarten ontdekt. De resultaten van dezen tocht, welke in op dracht van de Rijkscommissie van Graadme- ting is gedaan, zullen, wanneer ze zijn uiti gewerkt door prof. Vening Meinesz, worden gepubliceerd, terwijl hij ook eenige lezingen zal houden over den tocht. De heer Vening Meinesz heeft al zeer veel tochten met onderzeebooten, Nederlandsche zoowel als buitenlandsche, achter den rug en heeft waarschijnlijk wel meer reizen daar mede gemaakt, dan eenig marine-officier. Hij' heeft zich dan ook volkomen geadopteerd aan het leven aan boord en is op een duikboot een graag geziene gast. Woensdag gaat de geheele bemanning van de O. 13 eenigen tijd met verlof om uit te rusten van de vermoeienissen van deze zware reis. PAARD IN EEN SPIEGELRUIT. Zondagnamiddag omstreeks zes uur kwam het paard van den landbouwer Drogt te Meppel in de Molenstraat aldaar in aanra king met een auto, waardoor het dier op hol sloeg. Plotseling brak het eenspan, waardoor het voertuig bleef staan. Het paard holde verder en vloog door een ruit van een ga rage. Hevig bloedend zonk het neder om later weer op te staan en door een andere ruit te vliegen, waardoor een pees werd doorgesne den. Op advies van den veearts werd het dier afgemaakt. TRAGISCHE DOOD VAN EEN KIND VAN NEGEN MAANDEN. Een tragisch ongeval heeft zich Zondag afgespeeld in een gezin aan de Abcouder straat te Rotterdam. De moeder, die even uit moest voor een boodschap, had haar zoontje van negen maanden met een band aan een keukenstoel vastgebonden. Toen zij terug kwam vond zij haar kind dood naast den stoel hangen. Het knaapje bleek van den stoel te zijn afgegleden en met het hoofd tegen een deur post te zijn terecht gekomen. HET ONGEVAL BIJ HET CENTRAAL STATION TE AMSTERDAM. Het slachtoffer overleden. De employé der spoorwegen, wien Zater dag bij een ongeval tijdens het rangeeren beide beenen werden afgereden, is in den loop van dien avond in het Binnengasthuis overleden. GEVAARLIJKE GEROOKTE PALING. Te Glanerbrug verkocht Zondag een visch- venter uit Enschede een groote hoeveelheid gerookte paling. Later op den avond werd de geneesheer van Glanerbrug bij een zestal personen geroepen, die van de visch gegeten hadden en bij wie vrij zware vergiftigings verschijnselen werden geconstateerd De visch is in beslag genomen en naar Utrecht opgezonden. Ook in Enschede waren verschillende per sonen na het gebruik van visch van denzelf- dei; koopman onpasselijk geworden. ONAANGENAAM ONTWAKEN NA VROOL1JK BRUILOFTSFEEST. Het echtpaar B. te Delfshaven vierde Za terdag een 12^-jarig huwelijksfeest. Groot was het aantal gasten niet, maar ook met negen menschen kan de „stemming" komen En die was er zeker. Eerst om half drie werd het feest beëindigd. Nog even werd er nage praat over koetjes en kalfjes en toen ging men slapen. Hoe onaangenaam was echter de gewaarwording van twee feestgangers, die bij het opstaan gistermorgen allerlei waarde volle spulletjes misten. Eenige gouden rin gen,, een goude broche, een armband, een hor- ?eimn £ouden ketting, een fraaie gouden schakelketting, dat alles was verdwenen van de maats waar het eenige uren te voren was neergelegd en men verdacht eigenlijk nie mand van diefstal. Het eind van het liedje was, dat men de politie waarschuwde, die hans zal trachten deze diefstal op te hel- 103. Eindelijk zou een der kaboutertjes het maar wagen. Hij reikte Tuimeltje zijn hand toe, maar viel daarbij zelf midden in de lekkere groote chocoladeschotel. Er moest toch iets ge daan worden. Ieder probeerde het, maar het werd er alleen hoe langer hoe erger op en tenslotte zag je nog een paar bee nen, mutsen, muizenstaartjes en handen uit de pudding voorschijn komen. te baas juist'een^' Rudd'nÉdraraa gebeurde, ging de kabouter- He smg Kiik iUT de,^evaunéenis kijken, hoe het met Tuimel- zijn eerste huln H°S ?r ^at' zei de kabouterbaas tegen antwoordde lM°e 'S m,etLden benÊel? zie hem niet. wacht dat hn rH V j° - i". kabouterbaas en toen de schild- Til b,"k d« -•'"«■«b.M wild.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6