ykxwinciaal 'flietms ÜJidschdfteti JCetk ÓL School Mooie witte tanden honderd jaar drankbestrijding. HOOGKARSPEL. BOVENKARSPEL. SCHAGEN. GRAFT. DE RIJP. OUDESLUIS. SCHAGERBRUG. WINKEL. NOGRD-SCH AR W OUDE. OUDE NIEDORP. HEILOO. DE WEG OVER WIERINGEN WORDT VERBETERD. HEERHUGOWAARD. De 98ste algemeene vergadering van de Ned. Vereeniging tot afschaf jing van alcoholhoudende dranken. Zondag is te utrecht de 89e algemeene - rgadenng gehouden van de Nederlandsche Vereenigin£ *ot Afschaffing van Alcoholhou dende Dranken. De voorzitter, de heer P. van der Meulen u,t \mersfoort, herinnerde er in zijn ope ningswoord aan, dat het deze maand hon derd jaar geleden is dat zeven eenvoudige mannen het initiatief namen tot het stichting van de eerste geheelonthoudersvereeniging. in Europa. Zij woonden te Preston bij Man chester en voerden tegen diep ingewortelde door wetenschap en kerk gesteunde drinkge woonten den strijd. Merkwaardigerwijze ging tezelfder tijd door geheel Europa een beweging tegen de drinkgewoonten, die geheel onafhankelijk van wat elders geschiedde, tot het stichten van vereenigingen leidde. Uitvoerig verhaalde de voorzitter vervol gens de geschiedenis der beweging in ons faiid, die, zoo zeide hij, een onmetelijken ze gen over duizenden gezinnen heeft gestort, 3e veiligheid en welvaart heeft bevorderd en de volkskracht en volksgezondheid heeft ver kerkt. Spr. besprak de drankwetsherziening, die ons z.i. in plaats van vooruit een stuk ach teruit bracht. De heer Van der Meulen herinnerde aan een mededeeling, dat voor hem na bijna veer tigjarigen dienst als voorzitter het oogenblik naderde zijn plaats af te staan. Een der leden van het hoofdbestuur, de heer Weykamp, aldus spr., heeft zich bereid verklaard sprekers plaats in te nemen indien de vergadering hem daartoe aan zou wijzen Jaarverslag. De secretaris, de heer H. Ploeg consta teerde in het jaarverslag, dat het ledental het afgeloopen jaar vrijwel stationnair was gebleven, daar een stijging van 96 op een totaal aan tal leden van 19000 onbeteeke- nend is. Een commissie uit de leden heeft besloten aan het hoofdbestuur ter gelegenheid van het negentienjarige bestaan der vereeniging een film aan te bieden, die de N.V.-beweging in beeld zal brengen. De vergadering vereenigde zich met een voorstel cm een pamflet te verspreiden spe ciaal voor de voetbalsport, waarin het con- tast tusschen een elftal voor en na den wed strijd duidelijk tot uiting zal komen. Tevens besloot men ingevolge prae-advies aan het H. B. van den Hemelsvaartdag te Leeuwar den een internationale openingsdemonstratie te maken voor de te houden Blauwe Week ge wijd aan de plaatselijke keuze. Bij ennkele candidaatstelling werden her kozen als leden van het hoofdbestuur cJe hee ren dr. G. Horreüs de Haas te Zwolle, J. J Wepster te Rotterdam en R. E. Wierenga te Utrecht, en als leden der redactie van De Blauwe Vaan de heeren P. van der Meulen te Amersfoord en H. Ploeg Jr. te Utrecht. Als leden van den Vereenigingsraad wer den benoemd de heeren ds. D. Bakker te Drachten J. G. Jansonius te Huizum en H. v d. Vlist te Utrecht. Aan het hoofdbestuur werd opgedragen, in zake het maken van propaganda op de verpakkingen van zeep en chocolade en de doosjes lucifers in overleg te treden met de Handelskamer, die hiertoe steun heeft toege zegd. De afdeeling Opmeer had een voorstel in gediend om in De Goede Raadgever, den al manak der vereeniging de verjaardagen van de leden van het Koninklijk Huis niet meer te doen vermelden, aangezien volgens haar ,,alle leden socialistisch denkende menschen zijn, en dat er dan geen plaats meer is voor kapitalistische hulde". Het hoofdbestuur achtte deze motiveering onjuist. Het voorstel werd ter vergadering niet ondersteund en maakte derhalve geen punt van behandeling uit. STAKING JULIANAKANAAL OPGEHEVEN. De arbeiders van de fa. Den Breejen v. d Bout, die eenige maanden geleden het werk aan het Julianakanaal te Born neerlegden, hebben besloten, vandaag het werk tegen de oude loonvoorwaarden te hervatten. DE UITVOERING VAN DE CRISIS VAR KENSWET. De bijslag op export-varkens voor- loopig bepaald op f 0.15 per pond levend gewicht. De Nederlandsche Varkens-centrale deelt ttede, dat zij maatregelen heeft genomen, waardoor de prijs der varkens langzaam aan dichter bij den kostprijs zal komen. Zij heeft den „richtprijs" voor export-var ens, welke van Donderdag 18 Augustus af ^Hen worden geslacht, vastgesteld op 0:15 Pw pond, levend gewicht. Men heeft dezen prijs op dit peil vastge steld, met de bedoeling om te zien hoe de handel hierop zal reageeren, doch de Neder- landsche Varkens-Centrale hoopt, dat zij zeer ®Poedig een hoogeren „richtprijs" zal kunnen Afstellen. POLITIE-AGENT AANGEVALLEN DOOR ZIJN ARRESTANT. Zaterdagnacht omstreeks half twee is in de Kalverstraat hoek Heiligeweg een relletje gebeurd, waarbij een agent van politie zich genoodzaakt zag van zijn gummistok ge bruik te maken. Nadat hij eenige malen een man, die „in kennelijken staat'' verkeerde, had aange maand om rustig naar huis te gaan en na dat voorbijgangers tevergeefs gepoogd had den den dronkenman tot kalmte te brengen, rukte deze zich los van de menschen die hem vasthielden en viel den agent aan. Deze moest van zijn gummistok gebruik maken en daar de aanvaller niet ophield met slaan, zag de agent zich genoodzaakt goed raak te slaan. Er ontstond een vechtpartij waarbij de vechtenden als een kluwen over de straat rolden. Pas de komst van een tweeden agent maakte een einde aan de worsteling. De weerspannige werd opgebracht naar het bu reau aan den Singel. DE ELECTRISCHE DRAAD. Een 60-jarige waker, die Zondagavond met zijn hond op het spoorterrein aan de Plan tage Doklaan surveilleerde, hoorde het beest plotseling janken en zag het daarna neervallen. Toen hij keek wat de oorzaak hiervan kon zijn en den hond aanraakte, werd hij drie meter verder tegen den grond geslagen. Bij onderzoek bleek later, dat op ongeveer 50 c.M. hoogte boven het water van de Plantage Muidergracht een draad gespannen was, welke onder spanning stond, en moest dienen om het beschadigen van groenten door ratten tegen te gaan. ONFORTUINLIJKE VERHUIZING. Nog voordat de inboedel uitgepakt was, is alles verbrand. Zaterdag vestigde zich in perceel Verleng de Dalweg 40 te Baarn een uit Amsterdam komende familie. Toen de nieuwe bewoner Zondagmorgen half zeven bezig was met een spiritusbrander, viel deze om. met het gevolg dat de inboedel vlam vatte. De groo- tendeels nog in kisten gepakt staande inboe del werd daarbij een prooi der vlammen. De mctorspuit der gemeente verrichtte zooveel mogelijk het blusschingswerk. Het huis brandde geheel uit. BEZUINIGING AAN HET DEPARTEMENT VAN DEFENSIE. Door reorganisatie bij het departement van Defensie zullen met ingang van 1 Janu ari a.s. twintig hoogere en lagere ambtena ren. afvloeien met toekenning van wachtgeld en twee worden gepensioneerd wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. CLANDESTIENE AMATEUR ZENDER IN BESLAG GENOMEN. De recherche heeft met ambtenaren van de telefonie en telegrafie in een perceel aan de Archimedesstraat te 's-Gravenhage een clan- destienen zender in beslag genomen, waar mede een 22-jarige bewoner, die voor zijn examen als amateur-zender leerde, aan het oefenen was. VERDRONKEN. Hedenmorgen vroeg is de 41-jarige echte' genoote van P. van Doorn, wonende te Wijk Hoorn onder Alphen aan den Rijn bij het spoelen van kleedingstukken in den achter het huis gelegen Ouden Rijn gevallen en verdronken. Het lijk is later opgehaald. DREIGEND ONTSLAG VAN ALLE ZUIDERZEEWERKERS. Aandrang van het rijk om de daar uit voortvloeiende lasten ie dragen. De burgemeesters van Medemblik en Hoogwoud, ten dezen handelende namens de burgemeesters van alle langs of in de onmid dellijke nabijheid van de Wieringermeer ge legen gemeenten, hebben aan den minister van binnenlandsche zaken een adres verzon den inzake voorzieningen te treffen in ver band met de werkloosheid onder de destijds van elders gekomen Zuiderzeewerkers. Het is de stellige meening van alle betrok ken burgemeesters, dat de kosten van eventu- eeie sieunverleeping van werkloos geworden Zuiderzeewerkers althans aan die welke zieh gedurende de laatste jaren van elders in hunne gemeenten vestigden, zooal niet ge heel dan toch voor het overgroote deel ten laste van het rijk dienen te komen, daar de door het rijk ondernomen Zuiderzeewerken oorzaak waren van vestiging dier arbeiders in hunne gemeenten en dus van die gemeen ten niet kan worden verlangd, dat zii, nu die arbeiders werkloos zijn geworden, de daar uit voorvloeiende gevolgen voor haar reke ning nemen. Afgezien van de daarin gelegen onbillijkheid, moet dit laatste ook volkomen uitgesloten worden geacht alleen ap op grond van den financieelen toestand der be trokken gemeenten, die zeer ongunstig is. Adressanten verzoeken den minister met den meesten aandrang wel te willen bevorde p.ümii 0 mijn groots waardeering en volle tevredenheid omtrent „Chlorodont-tand pasta te betuigen. Ik gebruik „Chlorodont" al jaren lang en word om mijn mooie witte tanden, die ik ten slotte uitsluitend door dagelijkseh gebruik van Uw „Chlorodont- tandpasta" heb verkregen, vaak benijd." C. Reichelt, Sch. Verlangt alleen de echte Chloro- dont-tandpasta, tube 35 oent en 60 eentl ren, dat de rijksregeering in ernstige over weging neemt, op welke wijze zou kunnen worden voorzien in de noodlottige gevolgen die voor de randgemeenten van de Wieringer meer uit het reeds verleende of spoedig te verleenen ontslag aan zeer vele Zuiderzee werkers dreigen voort te vloeien. BRANDEN. Bliksem ingeslagen. De boerderij van J. Bos aan het Oranjeka naai (bij Beilen) is ten gevolge van het in slaan van den bliksem afgebrand. De hooi oogst en de geheele inventaris werden ver nield. VERKEERSONGEVALLEN. Een dronken autorijder veroor zaakt een botsing. Op de Nieuwe Parklaan nabij de Berken- boschbloklaan te Den Haag zijn drie perso nenauto's met elkaar in botsing gekomen, vermoedelijk als gevolg van het feit, dat een der bestuurders onder drankinvloed verkeer de en woest heeft gereden. In den auto van dezen woesteling zaten twee dames, waarvan een 44-jarige vrouw schaafwonden aan het gelaat kreeg en naar het ziekenhuis aan den Zuidwal is gebracht. De jongste van het tweetal kreeg een klein wondje aan het hoofd. De bestuurder is naar het politiebureau Gevers Deynootweg overgebracht ter ontnuchtering. De drie auto'. werden alle min of meer zwaar beschadigd. Motorwielrijder zwaar gewond. Te Deurne is de heer P. Verberne uit As ten (N.B.) met zijn motorrijwiel op het kruis punt Kweekstraat—Haageind in botsing ge komen met een passeerenden auto. Hij liep hierbij zeer zware verwondingen op, zoodat hij naar het r.k. ziekenhuis te Deurne moest vervoerd worden. Zijn toestand is zorgwek kend. Overreden. Gisteravond is de garagehouder De Rooy uit Bloemendaal, die met een gezelschap huis waarts keerde, toen hij op den Rijksweg te Eist (Geld.) voor een auto heenliep, door een passeerenden vrachtauto van Bollema uit Den Haag gegrepen. De man werd ernstig gewond aan het linkerbeen en het hoofd. Na ter plaatse te zijn verbonden, is hij naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Arnhem overge bracht. KORTE BERICHTEN. Het internationale wereldstrijdcongres tegen den oorlog wordt op 27 en 28 dezer in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam gehouden. Gisteravond half zeven heeft de instal latie plaats gehad van den heer J. J. G. E. Rückert, als burgemeester van Enschedé. Tegenwoordig waren eenige burgemeesters uit naburige gemeenten en ook eenige dames; de publieke tribune was dicht bezet met be langstellenden. Straatmuzikant (nieuweling): ,Zeg 'es, waarom heb ie een stalen helm opgezet /Sdere straatmuzikant (oude rot):- „Dat zul je wel ondervinden," <WP-> BERGEN. Overgeplaatst. De heer A. B. Bosman, Ref. 2e KL der P.T.T. is met ingang van 16 Augustus eervol ontheven van het beheer als Directeur van het P.T.T.-kantoor te Bergen en overgeplaats naar het postkantoor te 's-Gravenhage. Naar we vernemen zal de athletiekdag, uitgaande van den Westfriesehen Turnbond, dit jaar gehouden worden op 4 Sept. a.s. aihier. Op de 9e bollen veiling van de Bloem- bollenveilingsvereeniging „Westfriesland" bedroeg de aanvoer ongeveer 10 millioen stuks. Er was minder belangstelling. De 'handel was goed, hoewel de prijzen weer iets lager waren. DE STREEK. Ter illustratie, dat het in den tuinbouw alhier wel bedroevend slecht is, diene het volgende. De omzet aan de veilingsvereeni- ging „De Tuinbouw" bedroeg op 9 Aug. 1930 1514.848. 9 Aug. 1931 997.590, 9 Aug. 1932 717.969. Tijdens den voetbalwedstrijd op Zondag 14 Augustus tusschen S. R. C. (Schagen) en Breezand had de Schagen-sjjeler S. Deute- kom het ongeluk bij een schermutseling een beenblessure op te loojien, waardoor hij kwam te vallen. De jonge man was hierna niet meer in staat op te staan. Hij werd van het veld gedragen en direct per auto naar huis vervoerd. De ontboden geneesheer constateerde, dat het been waarschijnlijk versplinterd is. De uitvoering der crisis-varkenssteunwet in den Keuringsdienst de Rijp en omstreken zal worden opgedragen aan het hoofd van dienst, den heer Sieswerda. Naar wij vernemen worden er pogingen aangewend, hier een algemeene Neutrale Middenstandsvereeniging in het leven te roepen. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Jb Gerling, onderwijzer te Alkmaar, behaalde dezer dagen te Utrecht de acte Fransch L.0 Op 15 Augustus was de heer C. J Boekhorst voorheen pastoor van Graft en de Rijp, thans deken en pastoor te Buitenvel- derd. 25 iaar priester. Vrijdagmiddag 12 Aug. 1932 had de aanbesteding plaats van het sloopen van de oude brug en het maken van een nieuwe ge metselde brug met houten dek enz. over de Beemsterringvaart (Beemsterbrug). Begroo ting 12400. Laagste inschrijver H. van Dijk Groot te Edam 9940. Hoogste inschrijver P. Kuitwaard te Broek op Langendijk 14340 De gunning zal vermoedelijk plaats heb ben op 23 Augustus a.s. Autotocht ouden van dagen. Alhier bestaan plannen om een reisje te organiseeren voor de ouden van dagen uit Oudesluis en omgeving. Hiertoe is bereids de medewerking verkregen van de afd. Oude sluis van den Bond voor Staatspensionnee- ring. Voorts hebben eenige jongedames zich beschikbaar gesteld voor het inzamelen van de benoodigde gelden. Het is te wenschen dat voor dit mooie doel de giften rijkelijk zullen binnen vloeien en dat de autobezitters hun wagens beschikbaar willen stellen; dan staat den ouden van da gen een mooie dag te wachten. Aan den heer Jb. Schoen, aannemer te Stolpervlotbrug, is opgedragen de bouw van een woonhuis naast de boerderij van den heer Laman Trip te Koegras. Het besluit van den Raad dezer gemeen te, zoowel als het besluit van de algemeene vergadering van het bestuur van het Hoog heemraadschap Noordhollands Noorder kwartier, tot overname van eigendom, beheei en onderhoud van de op het aanvullend we genplan voorkomende wegen in deze gemeen te is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Deze goedgekeurde besluiten liggen nu nog gedurende dertig dagen ter inzage voor be langhebbenden. De laatste weken was het opgevallen dat een zandauto dagelijks met groote snel heid door het dorp reed, zoo snel dat de veiligheid er door in gevaar kwam en nu en dan een aanrijding tegen een hek of iets der gelijks niet uitblee». Ook de politie is dit blijkbaar ter oore ge komen en nu werd dezer dagen de chauffeur van den auto aangehouden en werden met een de remmen gecontroleerd Het bleek dat deze niet goed werkten. Proces-verbaal volg de dan ook. Ingevolge de crisis-zuivelwet is in deze gemeente over een 86-tal veehouders met een bezit van 756 melkgevende koeien 1701 aan toeslag uitgekeerd. Dinsdagmorgen had onder groote deel neming de begrafenis plaats van wijlen den heer A. Kroon en zijn zoontje, die Zaterdag door verdrinking bij de Hembrug het leven lieten. Door pastoor van Meeuwen werd een requemmis opgedragen, waarna de droeve stoet naar de doodenakker trok. De lijkkist van de arme kleine, gedekt met wit kleed en met lelietakken getooid werd door Heiloosche scholieren gedragen. Het lijk van de man door de Oud-ban van de Heerenweg. Een deputatie van de afd. Am sterdam van de R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael" was met omfloersd vaandel aanwezig. Voorts waren hoofdbestuur van genoemden bond, vele col- legas van Amsterdam en Heiloo waren aan wezig de oud-chef ter Buurkes, de chef v. d. Berg en zijn oud-collega's van weg en wer ken. De beaarding geschiedde door pastoor van Meeuwen. Diep onder de indruk verliet men de doodenakker. De verlichtingsavond, te geven door de V V. V., beloofd een evenement in ons dorps leven te worden. De laan tegenover „Neyen- burgh" waar de beide muziekcorpsen zullen concerteeren, wordt verlicht. Ook huize Neijenburgh en de vijver daarvoor. Voorts wordt verlicht de Nieuwe laan vanaf de ronde O tot de buurt, de Witte Kerk en de buurt. Nog wordt er mits voldoende deel name een optocht met versierde fietsen ge houden, zoodat het Woensdagavond 17 Aug. een mooie avond zal worden. De Landelijke Rijver. „Heiloo en Om streken behaalde Zondag op 'het concours te Barsingerhorn 4 prijzen en wel le prijs ind-iv. dressuurrijder, 2e pr. idem, le pr. springen en 2e pr. patrouillespringen. Naar men hoopt, eind 193'2. Naar aanleiding van een door den A. N. W. B. en de K. N. A. C. bij het gemeentebe stuur van Wieringen ingediend verzoek om een spoedige verbetering van den slechten toestand van den weg op Wieringen tot Den Oever te bevorderen, hebben genoemde'ver eenigingen van dat gemeentebestuur bericht ontvangen, dat de toestand van den hoofd weg over Wieringen inderdaad zeer slecht is en dat door de geweldige toeneming van het verkeer als gevolg van de Zuiderzeewer ken deze voorheen goed onderhouden weg in enkele jaren in deplorabelen toestand is ge raakt; en dit ondanks het feit, dat jaarlijks belangTijke bedragen aan onderhoud zijn be steed (laatste jaar meer dan 25 000). Een afdoende verbetering is reeds jaren lang in overweging; hiervoor is echter de hulp van het rijx noodig, in de eerste plaats omdat de gemeente niet in staat is, de aan de verbetering verbonden kosten te betalen, in de tweede plaats, omdat de slechte toestand een gevolg is van de uitvoering van rijks werken. De daarover gevoerde onderhandelingen zijn jarenlang slepende gebleventhans is de zaak echter zoover, dat zeer binnenkort met de verbetering begonnen wordt. De bestek ken zijn door den rijkswaterstaat reeds opge maakt. Aan het eind van dit jaar zal, naar men hoopt, het werk gereed zijn gekomen* Twee jongens die aan het zwemmen waren in de Ringsloot langs de Draai, hadden de aardigheid om hun kameraadje dat niet zwemmen kon en dat zij over zouden brengen in het midden der Ringsloot plotseling aan zijn lot over te laten. Door omstanders gewezen op het gevaar lijke van dit spel, wisten zij V. die reeds veel water had binnen gekregen ten slotte met moeite op een plek te krijgen waar hij staan kon. Langs het stuk Middenweg van het postkantoor Zuid tot aan den Basserweg zal de telefoonleiding gekabileerd worden. Naar we vernamen zullen deze werkzaamheden met spoed worden uitgevoerd, zoodat onge veer in drie weken alles gereed zal zijn. Het materiaal van den aannemer is be reids gearriveerd. „Op den Uitkijk", tijdschrift voor het christelijk gezin. Het nieuwe nummer wordt geopend met een artikel, waarin A. Veldman tal van inte ressante bijzonderheden vertelt van het Oude Ethiopië (Abbessinië). W. S. Se- vensma geeft een opstel over plagieeren in de beeldende kunst. De Uitkijk buiten onze grenzen behandelt dezen keer de verdagings resolutie van Genève. De lichtsterkte van de sterren is het onderwerp waarover drs. J. J. Raimond Jr. schrijft. Dr. J. Veld kamp stond op den Uitkijk binnen onze gren zen en behandelt het rapport-Weiter, waar bij hij fou'ten aantoont (n de redeneering van bestrijders ervan. P. Stonthamer schrijft over oude godenverhalen. Verder bevat dit rijk geïllustreerde nummer nog verschillende vervolgen van eenige artikelen. Het Tooneel. Augustusnummer. Dit nummer opent met een artikel, gewijd aan de nagedachtenis van Qska Kremer. Verder het slot van Schelfema's artikel: Tooneel van dezen tijd en F- L.'s artikel over Yvette Guilbert op reis. J. G. de Haas schrijft over Tooneelstukken voor kinderen. Ten slotte de Dramatische Kroniek en een artikel over Welsprekendheid: Aardige foto's komen in dit nummer voor.. De Waterkampioen. Een uitgebreid nummer deze week met vele verslagen van wedstrijden natuurlijk in de eerste plaats van het jubileum t e Loos- drecht. Tevens de gewone rubrieken en goed geslaagde foto's. De vereeniging voor de evangelisatie van de Wieringermeer heeft den heer K. O. Finkensieper, candidaat tot den Heiligen Dienst, voor den tijd van 1 jaar benoemd als predikant-evangelist. De heer Finken sieper heeft deze benoeming aangenomen. Mei. G. Schouten te Heerhugowaard is te Utrecht geslaagd voor het examen En- gelsch 1. o. Mevr. de wed. E. WaterschotSchutte, onlangs te Velsen overleden, heeft voor het bouwen van de nieuwe hervormde kerk te IJmuiden-Oost 1000 gelegateerd. De heer J. Turkstra te Krabbendam is te Wageningen geslaagd voor de acte land bouwkunde l.o. 40-jarig Priesterjubileum. De roomsch-katholieken in Schoorl vieren feest, en met reden. Hun pastoor, de heer P. Nieman viert heden zijn 40-jarig priester jubileum, en waar genoemde heer, ook bij an dersdenkenden, door zijne gemoedelijkheid en hulpvaardigheid, een zeer gezien persoon is, daar was het te verwachten, dat dit jubileum niet ongemerkt voorbij zou gaan. De juiste datum van dit herdenken was 15 Augustus doch Zondagavond was Schoorl al in rep en roer. De jubilaris, die enkele dagen bij zijn familie te Roelofarendsveen had vertoefd, zou Zondagavond weder in zijn woonstee ar- riveeren, en van deze gelegenheid hadden de parochianen een dankbaar gebruik gemaakt, om een feestelijk aanzien aan dezen terug tocht van hun pastoor te geven. Nabij het station te Schoorl had een groo te menigte menschen zich opgesteld, w.o. natuurlijk ook vele nieuwsgierigen en belang stellenden. En toen de jubliaris in een luxe auto arriveerde, werd een optocht gearran geerd, bestaande uit een stoet van 26 ruiters; ruiters zoowel als paarden droegen de kerke lijke kleuren. Daarachter volgde het Schoorl sche fanfarecorps, dat lustige niarschen deed hooren. Hierna een groot aantal meisjes in wit en blauw, leden van de Schoorlsche Ma- riacongregatie. Dan de jubilaris, die door de feestcommissie hartelijk was ontvangen, de leden der feestcommissie, de familie van den jubilaris en nog vele anderen, zoodat tal van auto's in den feeststoet werden opgenomen Onder de vroolijke tonen van de muziek, ging het langs de vlaggende huizen van aen Voorweg, naar de r.-k. kerk. Een aardig moment was nog, toen een groot aantal kleine bruidjes zich bij de wo ning van den heer Meereboer aansloten aan den stoet. Zoo kwam men eindelijk bij het kerkgebouw aan, waar door het aanbrengen van groen en een eerepoort, veel werk was verricht. In de eerepoort het opschrift: „De priester die goed voorgaat, zal men dubbel in eere houden". Door een haag van meisjes, en onder de gekruiste banieren van de meisjescongregatie schreed de jubilaris naar het kerkplein, waar hem door de bruidjes een lied werd toege zongen. Hierna vereenigde men zich in de kerk waar een plechtig kort lof werd gehou den, waarin de jubilaris voorging, geassis teerd door twee Oostenriiksche priesters. Ook onze oud-plaatsgenoot, de nog jonge priester Meereboer merkten we op. Het kerkgebouw was zeer smaakvol ver sierd. Boven het altaar waren draperiën aan gebracht en veel bloemen, terwijl ook in ae kerk zelve mooie bloemversieringen waren te zien. Inzonderheid noemen we de hangende bloemstukken in 't middenschip, dahlia s en ster van Betlehem. Ziedaar 't inluiden van het feest, hetweA tot en met Dinsdag wordt voortgezet.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7