Aqmda ^Binnenland JCeck S. Sxhool £uchtvaact /U)eet&ecicfU £and= en JaiUi&ouw ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK N.V. Boek- Handelsdrukkerii v.h. HERMS. COSTER i ZOON Voordam C 9. ÏAPANSCH STOOMSCHIP OEZONKEN. ii y Overzicht. VOORZIEN VAN DE NIEUWSTE MACHINES LEVERT FRAAI EN SNEL Vraagt offerte aan de Woensdag 17 Augustus. 9—12 en 1 303.30 uur, Stedelijk Mu seum (ingang Breedstraat). 7.30 uur, bioscoop Harmonie: De trots der 3e compagnie (mil. klucht); boven 18 jaar. 7.30 uur. Cinema Americain: 1. Meijer en Co. (klucht); 2. De koning van de Congo (laatste episode); boven 14 jaar. 2.30 en 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop Theater: De terugkeer van de rat (real. sens.); boven 18 jaar. 2.30 uur, bioscoop Harmonie:. Afrika spreekt (cultureele film uit Afrika's wilder nissen); alle leeftijden. 2.30 en 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Geld speelt geen rol (kom 2. GolfkoorU (sportfilm); alle leeftijden. 8 uur, Muziektuin, optreden Zang en Vriendschap (dir. Corns. jonker), Annie Vee- neifbos (zang) en Boris Lenski (viool). 8 uur, 't Gulden Vlies, concert N.V. Itall- aansche opera. uur, bal-champétre in den tuin van de Rustende Jager te Bergen. 8 30 uur, Verlichtingsavond Heiloo. Op tocht van geïllumineerde rijwielen. Bal in de Rustende Jager. Donderdag 18 Augustus. 9—12 en 1.303.30 uur Stedelijk Mu seum (Breedstraat). 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Meijer en Co. (klucht); 2. De koning van de Congo (laatste episode); boven 14 jaar. 2.30 en 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop- Theater: De terugkeer van de rat (real. sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Geld speelt geen rol (kom.), 2. Golf koorts (sportfilm); alle leeftijden. Gem. Sportpark, tenniswedstrijden. De regeering zal zich niet partij stel len in onderhandelingen, betreffende herziening van haar eigen ontwerp en za! evenmin wijzigingen in overweging nemen tenzij deze door alle betrokken partijen wordt ondersteund. In de constitutie zal bevoegdheid ver leend worden tot herziening der electo rale regelingen na verloop van tien jaar met toestemming der betrokken ge meenten. Twee uitvoerige bescheiden zijn aan deze publicatie toegevoegd betreffende afzonderlijke electoraten en communale verhoudingen in de Pendsjab en Ben galen. Het is onmogelijk gebleken de bevei ligingsmaatregelen af te schaffen die de minderheden nog steeds beschouwen als een "levensbelang en aldus moeten er in iedere provincie kieskringen zijn hoofd zakelijk voor Hindoes en afzonderlijke kieskringen voor Mohammedanen, pa- rias, Sikhs, Indische Christenen, Anglo- Indiërs, Europeanen en speciale kies kringen voor vrouwen, industrie, land bezitters, universiteiten en arbeiders. Voor de verschillende provinciën komen zekere variaties voor al naar gelang de inwoners. In principe vormt dit alles een voorzetting van de bestaande practijk. Andere belangrijke trekken van het ontwerp worden -evormd oa. door de speciale behandeling van de parias, die ofschoon zij niet onder de hooge kasten behooren, toch Hindoes zijn. De voor vechters van de verdrukte klasse heb ben aangedrongen op een speciale ver tegenwoordiging van hen, als het meest effectieve middel om hun toestand 'Te verbeteren en de onaanraakbaarheid op te heffen. Te dien einde hebben vele van deze voorvechters afzonderlijke ver tegenwoordiging bepleit. De leden der verdrukte klasse zullen hun stem uit brengen in de algemeene Hindoekies kringen. Aldus zullen zij in staat zijn respect af te dwingen van hun gods dienstgenooten. Wat de vertegenwoordiging der vrou wen betreft, moge in herinnering ge bracht worden, dat de commssie-Simon van meening was, dat de vrouwenbewe ging in Indië de sleutel heeft van den vooruitgang". 37 speciale zetels voor vrouwen wor den ingesteld. De vrouwen in Indië heb ben door hare eigen organisatie ver klaard, dat terwijl zij vertegenwoordi ging verlangen zij geen bijzondere voor rechten bij het nastreven daarvan ver langen en bezwaren hebben tegen com munale electoraten. Het belang van het fet, dat bij de nieuwe wetgeving ten minste een klein aantal mandaten voor vrouwen zal worden ingesteld wordt er kend, maar de regeering voelt, dat bij den aanvang dit doel niet kon worden bereikt zonder een zeker aantal manda ten te scheppen speciaal voor vrouwen en eveneens, dat het van wezenlijk be lang is, dat de vrouwen niet buiten ver houding uit één gemeente zouden wor den gehaald. Daarom worden speciale vrouwenkieskringen gevormd in iedere provincie, met uitzondering van de N.- W.-grens en deze speciale mandaten zullen over verschillende gemeenten worden verdeeld Van de 37 vrouwen leden zullen 25 Hindoes zijn, 1 Sikh, 9 Mohammedanen, één Indisch Christen en één Engla-Indische. De instelling van speciale zetels voor arbeiders is ook een gevolg van de rap porten van de commissie Lothian en geeft 38 gekozen leden in de provinciale wetgevende vergaderingen van vergroo- ten omvang tegen negen benoemde ver tegenwoordigers der arbeiders in de hui dige wetgevende provinciale vergade ringen. Het rapport van de commissie Lothian is eveneens tot leidraad genomen bij de meeste gevallen van vaststelling der vertegenwoordiging van handel etc. De eerste minister MacDonald beveelt het ontwerp in zijn verklaring aan de Indische gemeenten aan als een eerlijk en faire poging om het evenwicht te be waren tusschen de met e'kaar strijdige eischen en als een bruikbaar plan om de problemen der vertegenwoordiging in de volgende periode van de Indische constitutioneels ontwikkeling te be handelen. Hij verzoekt hen er aan te willen den ken. dat zij zelve gefaald zijn, ondanks herhaald aandringen, in het voortbren gen van plannen, die een algemeene be vrediging zouden hebben kunnen geven. Tenslotte zegt MacDonald, dat alleen de Indiërs zelve deze problemen tot op lossing kunnen brengen. Laat de lei ders van alle Indische gemeenten op dit critieke oogenblik inzien, dat communa le samenwerking de voorwaarde vormt voor den vooruitgang en laat zij de ver antwoordelijkheid op zich nemen voor het aan den gang brengen van de nieuwe constitutie. Negentien personen verdronken. De beide Japansche stoomschepen „Nichi- foekoe Maroe" en „Hide Maroe" zijn op een der Japansche binnenzeeën door den dikken mist met elkaar in botsing gekomen. De „Nichifoekoe Maroe" zonk onmiddellijk. 19 personen zijn verdronken. De rest der opva renden konden door de „Hide Maroe" gered worden. Het laatste schip werd licht aan de boeg beschadigd. AARDBEVING IN ARGENTINIË. Door een hevige aardbeving zijn gister te San Juan in de Argentijnsche provincie Men- doza vele huizen verwoest. Tot nu toe kon den vijf lijken uit de puinhopen gebroken wor den. Men neemt aan, dat het aantal slacht offers veel grooter zal zijn. De stad San Juan werd in de lente van dit jaar door de groote vulkaanuitbarsting in de Andes bijzonder zwaar geteisterd. DE CONFERENTIE VAN OTTAWA. De slotzitting tot Zaterdag uit gesteld. In een zitting die door alle gedelegeerden werd bijgewoond is besloten dat de slotzitting van de Britsche wereldconferentie te Otta wa, die Donderdag a.s. zou worden gehou den, zal worden uitgesteld tot Zaterdag. Men hoopt, dat het hierdoor mogelijk zal zijn voor de nog niet tot een einde gebrachte vraagstukken alsnog een oplossing te vinden. Het mailschip „Empres of Britain heeft zijn vertrek tot Zondag a.s. uitgesteld. De meeste Engelsche ministers en de overige leden der Britsche delegatie zullen naar Engeland te- rugkeeren. Het besluit om de conferentie met twee dagen te verlengen was noodig door de moeilijkheden, die waren ontstaan bij de be handeling van den invoer van Canadeesch hout en Canadeesch rundvleesch in Enge land. ZES GEVECHTSSTIEREN HOUDEN HUIS IN EEN SPAANSCHE STAD. Twee menschen gedood, vijl zwaar gewond. Gisteren ontlaadde zich boven eenige Spaansche provincies een hevig onweer, dat gepaard ging met hagelstormen. Bij Villa Rosa werd de omheining van een weide omver getukt, zoodat 6 stieren die daar wa ren ingesloten en bestemd waren voor de te houden stierengevechten, konden ontsnappen. De vurige gevechtssiieren opgewonden door het noodweer en de bliksemstralen, renden door de stad en doodden twee personen, die zij op hun weg ontmoetten, terwijl 5 andere personen, die zich niet tijdig in veiligheid konden brengen, ernstig werden gewoed. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Nederlaag voor Chineesche vrijwilligers. Nadat de Mantsjoerijsche kustplaats Nicetsjwang door Chineesche vrijwilligers was omsingeld, die dreigden de stad te zul len innemen, openden eenige voor de kust gelegen Japansche oorlogsschepen het bom bardement op het Chineesche kamp, waardoor den vrijwilligerstroepen groote verliezen wer den toegebracht. Van boord van twee Ja pansche torpedojagers werden afdeelingen marinesoldaten aan land gebracht, die de voornaamste punten in de stad bezetten en alle toegangswegen met prikkeldraad afslo ten. 154 FASCISTEN IN TSJECHO SLOWAKIJE GEARRESTEERD. De Tjecho-Slowaaksche politie heeft op verschillende plaatsen in het land 154 Tsje- cho-Slowaaksche fascisten gearresteerd, na dat zij een complot zou hebben ontdekt om een fascistische marsch naar Praag te organi- seeren. Onder de verdachten bevindt zich o.a. Ceraal Rudolf Gajda, indertijd comman- t van de Tsjecho Slowaaksche legers in Rusland, die geruimen tijd na 1918 met ge neraal Koltsjak en diens witte troepen werkte bij zijn pogingen om het Sovjetrégime ten val te brengen. DE ENGELSCH-IERSCHE TARIEVEN- OORLOG. Protest van lersche boeren en grondbezitters. Te Meath werd een groote protest-betoo ging van lersche boeren en grondbezitters tegen den Engelsch-Ierschen tarieven-oorlog gehouden. De vergadering benoemde een de legatie die een dringend beroep op het lersche kabinet zal doen den tarievenoorlog te beëindigen. De argrarische belangen van Ierland verkeeren in het grootste gevaar. In dien de tarievenoorlog voortduurt kunnen de lersche boeren hun vee en hun landbouw producten niet meer verkoopen en zullen zij deze moeten vernietigen. GALICISCH DORP AFGEBRAND. Het dorp Szaflary in Galicie is door een grooten brand bijna geheel verwoest. Onge veer 100 woonhuizen en vele schuren zijn afgebrand. DE WERKLOOSHEID IN ITALIË. Het aantal werk'oozen dat in Juni in Italië 905000 bedroeg was per 31 Juli j.1. gestegen tot 931000, ALkmaar mi&NT^V DRIE OUDSTRIJDERS ZULLEN TERECHTSTAAN Drie oud-strijders, die beschuldigd worden bij de relletjes tijdens de oud-strijdersacüe voor het Witte Huis te Washington, op 28 Juli j.1. de politie gewapend te hebben aan gevallen. zullen in October a.s. hiervoor terecht staan. BRAND. De brandspuit raakte te water en in middels brandde de boerderij af. Een man levensgevaarlijk gewond. Waarschijnlijk tengevolge van hooibroei is te Eerste Exloêrmona een boerderij totaal af gebrand. De brandspuit zou door eenige arbeiders gehaald worden, doch op weg naar de plaats van den brand zijn deze met spuit en al van de brug in het kanaal gereden. De meeste hunner konden spoedig weer tegen de brug opklimmen, doch een hunner bleek in het water onder de spuit te zijn geraakt. Na on geveer tien minuten daar in de knel gezeten te hebben, werd hij bevrijd en opgehaald. Het gelukte ee arts de levensgeesten weer op te wekken. Zijn toestand is thans nog levensge vaarlijk, daar hij bij den val inwendige kneu- zigen opliep. De boerderij brandde intusschen geheel uit Verzekering dekt de schade. Hooiberg in vlammen. Te Wageningen is Maandagmiddag een hooiberg op de boerderij „Hoevestein", be woond door den landbouwer A. van Mourik door broei verbrand. Ca. 40.000 K G. hooi ging verloren. Het verbrande was verzekerd. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Te Roodevaart (gemeente Klundert) is de 16-iarige J. v. d. M. bij het zwemmen in de buitenhaven verdronken. Het lijk is opge haald. Nabij het zwembassin. Gistermiddag te ongeveer half drie is een ongeveer tienjarige jongen, die logeerde bij de familie Molema aan den Diezerweg te Zwolle, bij 't zwemmen in de Vecht nabij het zwembassin Koezen verdronken. De Vecht is daar ter plaatse niet diep, maar de jongen is door den stroom meegesleurd. Gistermiddag is de 38-jarige heer J Borghuis uit Breda, die met zijn gezin zijn vacantie te Wageningen doorbracht, bij het zwemmen in den Rijn verdronken. De politie heeft na enkele uren het lijk opgehaald. Hel slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen achter. Te ver gewaagd. Te Axel is gistermiddag de 12-jarige A. B in de „Kleine Krak", eën stilstaand water, bij het baden verdronken. De jongen was te ver gegaan en kon niet meer terug; hulp was eerst na tien minuten ter plaatse. Nog een half uur heeft men getracht, de levens geesten bij den drenkeling op te wekken, doch het leven bleek reeds geweken te zijn. VERKEERSONGEVALLEN. Paniek in een autobus. Twee ge wonden. In een autobus, waarin een gezelschap meisjes van Nijmegen naar Beuningen en Weurt vervoerd werd, brak plotseling een paniek uit, omdat een der inzittenden, die een brandlucht meende waar te nemen, alarm maakte. Twee meisjes sprongen aan de achterzijde uit het voertuig. Beiden kwamen te vallen. Eén van hen brak een arm en kreeg eenige hoofdwonden, terwijl de andere een hersen schudding opliep. Na voorloopig verbonden te zijn, werden zij naar hun woningen overge bracht. Van brand in de autobus was Intus schen geen sprake. Fietser tegen auto gebotst en in den auto terecht gekomen. Op den Beekschen straatweg te Ubbergen is een jeugdig wielrijder, die in de richting Beek fietste, door een passeerenden auto ge grepen. De botsing was zoo hevig, dat hij door het geopende portierraam in den auto terechtkwam. Hij brak een sleutelbeen en kreeg eenige hoofdwonden, maar is niet levensgevaarlijk gekwetst. De bestuurder vloog door de voor ruit. Dc heer A. S., fabrikant te Oosterhout, is op den Rijsbergschen weg met zijn auto tegen een boom gereden. Hij vloog door de voorruit en werd daarbij gewond aan het hoofd en andere lichaamsdeelen. Hij is opgenomen in het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda. Zijn toestand is ernstig, doch niet levensgevaarlijk. Motor tegen auto. In de beruchte bocht bij het Witte Huis te Terheyden (N.-Br.) kwam een luxe-auto in aanrijding met een motor. De duorijder M. uit Dinther werd van zijn zitplaats geslingerd en bekwam ernstige inwendige kneuzingen, die on middellijke opneming in het St. Ignatiuszieken- huis te Breda noodzakelijk maakten. Auto van een dijk gereden; vijf gewonden. Gisteravond is te Olst een auto in de bocht aan den Krommendijk in voHe vaart van den dijk gereden De bestuurder E K. uit Olst en de vier inzittenden werden allen niet ernstig gewond en zijn naar het zieken huis te Deventer vervoerd. De oorzaak is een defecte stuurinrichting. KORTE BERICHTEN. Woensdag, 24 Augustus, zal ter gele genheid van het tienjarig bestaan van den Bond van Landpachters op het terrein achter hótel „De Klokte Beetsterzwaag een land dag worden gehouden. PRIESTERJUBILEUM. Onder begunstiging van prachtig zomer weer werd te Akersloot Zondag 14 en Maan dag 15 Aug. het 25-jarig priesterfeest van pastoor Wils herdacht. Zondagavond half zeven had de intocht jr. het dorp plaats. Van Uitgeest komende per auto had zich bij de Sluis een groote men- schenmenigte opgesteld om den pastoor te verwelkomen. Aldaar was een mooie eere poort opgericht. Voorafgegaan door ruiters te paard, personen met versierde rijwielen, be stuur en leden van de R.K. voetbalvereeni- ging de Meervogels, leden van verschillende organisaties, een groot aantal graalmeisjes en een achttal personen gekleed als Zouaven gevolgd door een zevental auto's, waarin hadden plaats genomen de jubilaris, familie, feestcommissie en kerkbestuur werd langs Hemweg, Koningsweg, Julianaweg, Meer weg en Kerklaan naar de pastorie gereden, waar de stoet ontbonden werd. Ook hier even als op den Julianaweg waren prachtige eere poorten opgericht. Op het plein voor de pastorie zongen de kinderen der R.K. schooi den jubilaris een welkomstlied toe en werd hij door den burgemeester met een kort woord verwelkomd, waarna de jubilaris zijn hartelij- ken dank betuigde voor de prachtige versie ring en elders aangebracht en de hulde hem bij zijn intocht bewezen. Nadat het muziek korps „St. Louis" uit Alkmaar nog enkele nummers had laten hooren evenals dit in den optocht had plaats gehad, was de tijd aange broken voor de plechtigheid in de kerk, die tot in alle hoeken gevuld was. Bij het inkomen der kerk werd de jubilaris toegezongen door de graalmeisjes en verder werd de dienst ge leid Pater Dr. Schut, parochiaan dezer ge meente. De kerk was voor dit doel prachtig met groen en bloemen versierd. Na afloop van aen kerkdienst gaf het muziekkorps nog eenige nummers in den tuin ten beste, waarna de jubilaris nogmaals, mede namens zijn familie, aan allen die aan dit feest hadden meegewerkt zijn oprechten dank betuigde. Hiermede was voor dezen dag het feest be sloten. Maandag had na afloop van den kerk dienst te ongeveer 1 uur n.m. de huldiging van den pastoor plaats door de schoolkinde ren op het plein bij de R.K. school. Verschil lede toepasselijke liederen werden aldaar den pastoor toegezongen, die in het bijzijn van familie genoodigden en feestcommissie deze liederen aanhoorden. Hier was 't den heer v. d. Holst, hoofd der R.K. school, die den jubilaris in het kort met zijn 25-jarig priesterfeest gelukwenschte mede namens de kinderen, waarna de pastoor, getroffen door deze huldiging van de kinde ren, zijn dank betuigde en voor de kinderen een feestje in uitzicht stelde. Op de gehouden receptie, was er groote be langstelling. Hier werd door de feestcommis sie het cadeau van de parochianen, alsmede cadeaux van diverse organisaties aange boden. Des avonds na het lof was er in den ver lichten voortuin van de pastorie zang van het kerkkoor en van de graalmeisjes bijgewoond door veel publiek. Nadat de pastoor voor deze wijze van belangstelling zijn dank had be tuigd, werden deze feestdagen, die zoo'n uit stekend verloop hadden, besloten. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Ijsvogel" is te Calcutta geland. De „Duif (thuisreis) is te Djask aange komen. Morgen vertrekt het K. L. M.-vliegtuig, de „Oehoe' van Amsterdam naar Batavia. De bemanning bestaat uit de heeren W. M. O A. Beekman, L. A. Brugman, J. M. H. Gros feld en P. Pronk, die resp. als 1ste bestuur der, 2e bestuurder, werktuigkundige en ra diotelegrafist de reis zullen maken. NOODLANDING. Hedenmorgen omstreeks JO uur moesten drie vliegtuigen, komende van Den Helder en bestemd voor Venlo, wegens den mist een noodlading maken op een uiterwaard onder Heteren. Daarbij kregen zij zooveel averij, dat zij niet meer konden opstijgen. Aan Den Helder is telefonisch om hulp gevraagd. De vliegtuigen waren Z 8, Z 10 en Z 20 en wer den bestuurd door den officier-vlieger Vet- hake, sergeant-vlieger Herter en sergeant vlieger Rozendaal. Allen zijn ongedeerd. VON GRONAU IN WEST-CANADA. Naar uit Edmonton in de West-Canadee- sche provincie Alberta gemeld wordt, is von Gronau met zijn begeleiders gistermiddag op Lac La Biche gedaald. Dit meer ligt onge veer 200 K.M. ten N.O. van Edmonton. Na bijvulling van brandstof is von Gronau voor nemens naar Prenick Rupert in West-Canada verder te vliegen. naar waarnemingen, verricht in den morden van 17 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.2 mM. te Zürich. Laagste barometerstand 745.4 mM. te lat. Maijen. Verwachting, geldig tot den avond van 18 Augustus: Zwakke tot matige wind; meest uit Wees te- lij ke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; warm weer. De gestadige drukstijging der laatste da gen in het Zuiden van het gebied, hebben den toestand zoo gewijzigd, dat nu over vrij wel het geheele vaste land een gebied van hoogen druk ligt, dat zich nog verder ver- sterkt, met een kern over Zwitserland. In het Noorden breidde zich de depressie uit, waar door de hooge druk over Scandinavië zoo goed als verdween, terwijl zich ten Noorden van Schotland een secundaire vormde. Het is niet waarschijnlijk, dat de wind uit Weste lijke richtingen die bij dezen toestand voor onze streken is te verwachten regen van eeni ge beteekenis zal brengen, ook niet in het Noorden van ons land en ook voor onweer zijn de kansen vrij gering bij het wel war me doch niet bijzonder warme weer, dat zich laat voorzien.Er vielen in het afgeloopen etmaal zware regens doch alleen in het de pressie gebied. HOOG- EN LAAG WATER. TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water. Laag water. dat. v.m. nam. v.m. nam. Augustus. 18 5.24 5.52 2.06 2.20 19 5.59 6.25 2.42 255 20 6.35 6.58 3.15 3.26 21 7.09 7.29 3.44 3.56 22 7.39 7.59 4.17 4.25 23 8.14 8.34 4.57 4.52 24 8.57 9.21 5.15 5.28 25 9.54 10.26 5.58 619 26 11.06 11.46 7.03 7.36 27 0.36 8.27 9.05 28 1.13 1.56 9.52 10.25 29 2.22 2.54 11.04 11.28 30 3.11 3.35 11.59 31 3.49 4.14 0.19 0.42 HOOG- EN LAAG WATER IE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water Laag water. dat. v.ir. nam. v.m. nam. Augustus 18 5.21 5.49 1.54 2.08 19 5.56 6.22 2.30 2.43 20 6.32 6.55 3.03 3.14 21 7.06 7.26 3.32 3.44 22 736 756 4.05 4 13 23 8 11 8 31 4.45 1 40 24 8.54 9.18 5 03 5 16 25 9.51 10.23 5.46 6.07 26 11.03 11.43 6.51 7.24 27 0.33 8.15 8.53 28 1.10 1.53 9.40 10 13 29 2.19 2.51 10.52 11.16 30 3.08 3.32 11.47 DE DUIZENDSTE LUCHTPASSAGIER OP HAAMSTEDE. Het K. L. M.-vliegtuig, dat Donderdag middag as. te 5 uur 10 op het vliegveld Haamstede op Schouwen zal arriveeren, zai de duizendste betalende passagier aan boord hebben, welke dit jaar op genoemd vliegveld is geland. HEILOO. De Geitenfokvereeniging „Heiloo" hield Dinsdagavond vergadering in café Admi raal. De voorzitter, de heer G. Smits, opende en deelde mede dat de kwestie tusschen het hoofdbestuur en de afdeeling is bijgelegd, hoewel de kwestie dekbok van den heer Muijs nog niet geregeld is. Voor de kringkeuring op de L. E. T T werden 3 maal een bronzen medaille of 2 beschikbaar gesteld terwijl de afd. Heiloo een zilveren medaille voor de beste geit of pei«- lam disponibel stelde. S geK p An £°khnder Wfr2 herbeno«nd de heer P. Dekker. De contributie werd bepaald op 1, het dekgeld op 0.50. Voor den Kring- keuring werd bepaald dat alle dieren, dus ook van eigenaars buiten Heiloo om 9 uur aanwezig moeten zijn. Medegedeeld werd dat men krachtig zal optreden tegen „wilde" bokhouders. Verleden jaar heeft men L. gespaard d^ch we gebrui ken geen clementie meer. Dat de afdracht voor de afdeelingen (van 0.50 op 0.25 per geit) een strop voor de fokvereenigingen zal worden, werd druk be sproken en dat de regeering met zijn bezuini ging ook de fokvereenigingen om hals brengt, werd druk besproken De voorzitter meende dat we dan maar zuinig moeten doen. Besloten werd het bestuur mandaat te geven voor aankoop van een dekboot. Nog altijd geldt dat de beste dekbok voor de Ver- eeniging niet spoedig te duur fs. Het dage- lijksch bestuur werd afgevaardigd voor den dierenaankoop op 3 September te Hoorn. Be sloten werd niet aan de tentoonstelling te Hoorn deel te nemen. Na gehouden rond- vraag volgde sluiting.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2