Aqmda "Rechtszaken £uchtvaact JCeck éi Schooi Stad en Om Weee&edcht PICCARD DE LUCHT IN! Donderdag 18 Augustus. 912 en 1.303.30 uur Stedelijk Mu- leum (Breedstraat). 7.30 uur. Cinema Americain: 1. Meijer en Co. (klucht); 2. De koning van de Congo (laatste episode); boven 14 jaar. 2.30 en 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop- Theater: De terugkeer van de rat (real. sens boven 18 ]aar. 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Geld speelt geen rol (kom.), 2. Golfkoorts (sportfilm); alle leeftijden. Gem. Sportpark, tenniswedstrijden. Vrijdag 19 Augustus. 9.3.30 uur Stedelijk Museum (Breed- Straat). Gem. Sportpark, tenniswedstrijden. Hedenmorgen om 5.07 uur is prof. Piccard m bet vliegveld Dübendorf bij Zürich met tijn ballon opgestegen voor het maken van zijn tweede vlucht naar de stratosfeer. Tegen half 7 bevond de ballon zich op een hoogte van ongeveer 10.000 M. Om half acht werd de ballon boven Chur gezien. Gisteravond tegen 11 uur werd op het vliegveld Düben dorf begonnen met het vullen van het reus achtige ballonomhulsel met waterstofgas, waarmee men tegen 4 uur vannacht gereed was. Hierna werd het omhulsel aan den gon del bevestigd en werd het geheel gewogen, waardoor men de stijgkracht van den ballon kon vaststellen. Er moesten nog verschillende voorwerpen worden bevestigd en kleine hand grepen worden uitgevoerd, wat geschiedde door een groot aantal helpers, zoodat de ballon tegen half vijf eigenlijk startklaar was. Professor Piccard vond het echter beter te wachten tot de temperatuur iets gestegen zou zijn, waardoor de ballon sneller zou kun nen stijgen. Hij gaf den aanwezigen journa listen nog een kleine uiteenzetting en deelde o.a. mede, dat de keuze op Zürich als start plaats was gevallen, omdat de technische ?n klimatologische omstandigheden daar het beste waren. Prof. Piccard verwachtte, dat de ballon ditmaal bijna recht om hoog zou stijgen, wat bij de start inderdaad het geval bleek te zijn. Om 10 minuten voor vijf kwam prof. Pic card, die in het restaurant een laatste ontbijt had gebruikt, weer op het vliegveld terug en na nogmaals alles te hebben gecontroleerd, klom hij door de smalle opening in den gon del. Zijn assistent ir. Cosyns was reeds eerder in den gondel gestegen. Prof. Piccard onder hield zich nog met ir. Kipfer, die bij de eerste vlucht als assistent was meegegaan en be sprak nog eenige technische details met hem. Vervolgen boog hij zich uit het raam en riep: „Dank aan allen, die mij hebben gehol pen en tot weerziens". De aanwezigen ant woorden met een veelstemmig „tot weer ziens". Te ruim 5 minuten over vijf comman deerde professor Piccard: „Langzaam los laten". Rustig en majestueus steeg de ballon kaarsrecht omhoog, tot een hoogte van eenige henderden meters. Hij dreef toen eenigszins af in Noordwestelijke richting, zonder zicht baar te stijgen. Men zag duidelijk, dat prof Piccard eenigen ballast uitwierp, waardoor de ballon verder steeg, om na eenigen tijd ia Zuidelijke richting te drijven. Twintig minu ten later, was de ballon reeds 3 k 4000 M hoog en zag men nog slechts een grooten wit ten kogel aan den hemel. De belangstelling op het vliegveld Düben dorf was zeer groot. Autoriteiten en een menigte belangstellenden van 30000 a 40000 menschen woonden den start bij. Om 8.05 werd de ballon boven Sevelen aan den Rijn waargenomen, vanwaar hij in de richting van Tirol verdween. Op 15000 meter hoogte. Hedenmorgen om 9.08 uur werd de ballon van prof. Piccard waargenomen boven den Riffier tusschen Sint Anton en Arlberg in Tirol. Van Sint-Anton vloog de ballon op een hoogte van 13000 a 15000 Meter in Z. O. richting naar Meran in Zuid Tirol. Heden morgen 9.33 uur heeft de professor een draadlooze mededeeling uitgezonden waarin hij seint, dat zijn begeleider en hij in den bes ten welstand verkeeren en dat alle instrumen ten in orde zijn. De hoogte waarop hij zich bevindt geeft hij aan op 14000 h 15000 M. zoodat hij bijna even hoog is als verleden jaar toen hij 16000 meter hoog kwam. Uit de verschillende berichten blijkt, dat de bal lon van het kanton Zurich over het Zuidelij ke deel van Thurgau en over Sint Gallen over het Rijndal is gevlogen. Waarschijnlijk over het vorstendom Llchtenstein is een bocht gemaakt en terug over Oraubunderland is men afgedreven in de richting van Tirol. Dc snelheid van den ballon schijnt ogeveer 40 K M. per uur te bedragen. De ballon in de richting van de Zwitschersch Italiaansche grens. Tegen 1 uur dreef de ballon van prof. Piccard boven het plaatsje Poechiavo aan de spoorlijn St. Moritz Tirano, in de richting van de Zwitsersch-Italiaansche grens. De ballon was goed zichtbaar en had ongeveer de groote van de maanschijf. Te ruim 12 uur seinde prof. Piccard draadloos, dat hij met zijn ballon over Engadin had gekruist en zich op een hoogte van 165000 M. bevond. Aan boord was alles wel, alleen de temperatuur was zeer koud. Hij was voornemens spoedig te dalen, teneinde de Adriatiscïie zee te ver mijden. HET DREIGEND CONFLICT IN DE KATOENINDUSTRIE IN LANCASHIRE In textielkringen hoopt men, dat minister president MacDonald vrijwillig zal ingrij pen in het dreigend conflict in de textielin dustrie in Lancashire, opdat de staking waar bij ruim een half millioen arbeiders in de ka toenindustrie betrokken zullen worden, ver meden zal kunnen worden. Hoewel men niet gelooft, dat MacDonald de beide partijen tot overeenstemming zal kunnen brengen, 2ou zijn tusschenkomst ongetwijfeld tot gevolg Kbben, dat de thans afgebroken onderhand'?- delingen weer worden hervat. In tal van fa brieken hebben de arbeiders reeds thans, als protest tegen de loonsverlaging, het werk seergelega en deze afzonderlijke protestactie neemt voortdurend in omvang toe, zoodat men verwacht, dat vandaag weer 62000 ar beiders minder de weverijen ingaan dan gis- teren. De textiel- en garenbeurs te Manchester wordt door het huidige conflict zeer ongun stig beïnvloed en men vreest, dat men indien het conflict niet kan worden vermeden, den geheelen handel zal verliezen aan de concur renten in het Verre Oosten. HITTEGOLF IN ENGELAND, De hittegolf is gister met hernieuwde kracht over Zuid-Engeland gegaan. Gister was de.temperatuur in do scha duw in Londen ruim 80 graden Fahren- Lc't. Het is thans de heetste Augustus maand sedert 1923. ITALIAANSCH CONSULAAT TE MONTEVIDEO BESTORMD. Italiaansche werkloozen te Montevideo hebben gisteren het Italiaansche consulaat aldaar bestormd en ernstig beschadigd. De indringers, die ondersteuning eischten, ver nielden meubelen en boeken. Pas nadat poli- tieversterking was aangerukt kon de orde worden hersteld. Een aantal Italianen werd gearresteerd. EEN TORNADO BOVEN HET NIGERGEBIED. Het Fransche min. van koloniën heeft uit Da kar bericht ontvangen, dat Zondag j.1. nabij Bakako aan den Niger een tornado heeft ge woed, die groote materiëele schade heeft ver oorzaakt, en tal van menschenlevens heeft ge kost. De spoorweg nabij Damako werd groo- tendeels vernield. Een lokaaltreintje werd uit de rails geworpen, waardoor de machinist en een passagier werden gedood. Zes inboorlin gen werden door opgezweepte watermassa's meegesleurd en verdronken. Verscheidene fa brieken zijn geheel vernield en honderden wo ningen van inboorlingen zijn weggespoeld. De wegen in het geteisterde gebied zijn bijna alle onbruikbaar. DE OPSTANDIGE BEWEGING IN BRAZILIË. Successen van de federale troepen. De Braziliaansche president Vargas heeft van de opstandelingen in den staat San Paulo onvoorwaardelijke overgave geëischt Van regeeringszijde wordt medegedeeld, dat de federale troepen met succes gevechten heb ben geleverd in "San Paulo en Minas Geraes. BOLIVIA—PARAGUAY. Verklaring van het Bolivi- aansch gezantschap te Londen. In een officieele verklaring maakt het Boli- viaansche gezantschap te Londen bekend, dat Bolivia de souvereiniteit eischt over het geheele Gran Ghaco gebied, begrensd in het Oosten door de rivier de Paraguay en in het Zuiden door de Pilcomayo. Deze aanspraak wordt volkenrechterlijk gemotiveerd, door te wijzen op den oorspronkelijk door den Spaanschcn kroon ten tijde der kolonisatie verkende privileges. Gezien deze motivee ring weigert Paraguay dezen eisch van Bo livia aan een scheidsgerecht voor te leggen. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. De toestand te Sjanghai verscherpt. Tengevolge van de in den laatsten tijd weer zeer sterk doorgevoerde boycot van Ja- pansche goederen is de toestand te Sjanghai weer bedenkelijk verscherpt. De Japansche consul-generaal heeft reeds protest aange- teekend tegen de boycotbeweging, terwijl hij het onmiddellijk verbod van de Chineesche vereeniging, die de boycot organiseert, heeft geëischt. De toestand lijkt veel op die, welke heerschte voor het uitbreken van de Japan sche—Chineesche vijandelijkheden. De Chi neesche burgemeester heeft ook thans weer geweigerd aan de Japansche eischen tege moet te komen. Japansche handelsvereenigin- gen hebben onafhankelijk van de stappen van den consul-generaal naar Japan getelegra feerd met het verzoek aan de Japansche re geering, om dadelijk en energiek in te grij pen. t Nieuwe gevechten in Mantsjoerh'e. Naar uit Moekden gemeld wordt heeft men de sinds de overstrooming gestaakte ge vechten tusschen de Chineesche opstande lingen en de Japansche troepen hervat. Ten Noorden van Moekden kwam het Dinsdag weer tot ernstige gevechten Tsjang Kai Tsjek het opper bevel van de Chineesche strijd krachten in Noord-China. De speciale commissie van de Kwomin- tang heeft zijn goedkeuring gehecht aan het besluit om Maarschalk Tsjang Kai Tsjek het opperbevel van alle Chineesche strijdkrach ten in Noord-China op te dragen. Tsjang Kai Tsjek zal ook nog het voorzitterschap van de Spieciale Commissie van de Kwomin- tang in Noord-China op zich nemen. Naar verluidt, zal Wang Sin Wei Woensdag te Peking aankomen om zich persoonlijk met Tsjang Kai Sjek in verbinding te stellen. 57 Chineesche generaals dreigen met ontslagneming. De Chineesche regeering heeft de ontslag aanvrage van generaal Tsjang Tsju Liang goedgekeurd. Hij zal in Peking blijven tot maarschalk Tsjang Kai Siek daar is gearri veerd. Inmiddels hebben 57 andere generaals in een gemeenschappelijk telegram aan de re geering hun ontslag aangeboden in geval geen pogingen worden gedaan generaal Tsjang Shu Liang te bewegen zijn ontslag in te trekken, aangezien de aanleiding tot het ontslag op politiek gebied ligt. STAGNATIE IN DE SCHEEPVAART TENGEVOLGE VAN DE MIST. Tengevolge van den zeer dichten mist, die gisteren en vannacht boven het Kanaal hing, ontstonden verscheidene Jcleine scheepsonge vallen, terwijl het scheepvaartverkeer groote stagnatie ondervond Honderden groote en kleine schepen zijn in het Kanaal opgehou den, WORDT HET DRANKVERBOD IN DE VEREENIODE STATEN SPOEDIO OPOEHEVEN? Een groot aantal distilleerderijen in Schot land heeft opdracht gekregen van de firma's in de Ver. Staten om maatregelen voor het binnenkort verschepen van groote hoeveel heden whisky en andere dranken naar Ame rika, aangezien men binnen zeer korten tijd intrekking of ingrijpende wijziging van het drankverbod verwacht. EEN VOLGELINGE VAN OHANDI GEARRESTEERD De bekende volgelinge van Ghandi, een dochter van een Engelsch admiraal, Miss Slade, is gisteren voor de tweede maal in dit jaar te Bombay gearresteerd, aangezien zij door de politie was uitgewezen en zich toch in de stad vertoonde. Zij is naar de gevange nis overgebracht. DE OPLICHTING TE LIMMEN- De zaak van den advocaat voor den Hoogen Raad. De procureu r-generaal bij den Hoogen Raad concludeerde heden tot verwerping van het cassatieberoep van mr. D. L. S. te Am sterdam, die door het gerechtshof aldaar wegens het roedeplegen van valscbheid in ge schrifte is veroordeeld tot 1 jaar gevange nisstraf met aftrek van 6 maanden preven tieve hechtenis. De rechtbank te Amsterdam had hem veroordeeld tot 1M jaar gevangenis straf wegens verduistering als curator in een faillissement en valscbheid in geschrifte. De Hooge Raad zal 27 Augustus arrest wijzen. ONTZETTING UIT DE OUDERLIJKE MACHT. Een nieuw request inzake het geval te Den Bosch. Eenigen tijd geleden is bericht geworden, dat een inwoonster van 'a-Hertogenbosch uit de ouderlijke macht over haar drie kinderen is ontzet en dat op een door haar ingediend request om in de voogdij over de kinaeren te worden hersteld eerst door de rechtbank te 's-Hertogenbosch, daarna door het gerechts hof, afwijzend is beschikt. Dit geval is in de juridische literatuur niet onbesproken geble ven, voornamelijk om de beweegredenen van kaholieken aard, die zich bij die afwijzing hadden doen gelden en voorts om de houding van de Bossche rechtbank. De katholieke vrouw had drie kinderen uit haar eerste huwelijk. Na het overlijden van haar echtgenoot hertrouwde zij, doch de ge dragingen van den man waren oorzaak, dat dit huwelijk mislukte. Zij vroeg en verkreeg scheiding, die natuurlijk strijdig was met de katholieke leer en werd uit de ouderlijke macht ontzet, toen zij voor de derde maal her trouwde, thans met een protestanten man Op een request harerzijds, waarin de vrouw o.m. stelde, dat zij de kinderen katho liek zou opvoeden, heeft de rechtbank te 's- Hertogenbosch afwijzend beschikt en moti veerde dit op grond, dat, door het gemengde huwelijk, voor een katholieke opvoeding de voorwaarden juist niet aanwezig waren. Bij de behandeling van dit request is de vrouw van de zijde van de rechtbank gekwalificeerd volgens de katholieke leerstellingen, waar deze scheiding en hertrouwen als een ernstig vergrijp tegen de zeden aanmerken, hetgeen veel stof heeft doen opwaaien en critiek uitge lokt. Het gerechtshof inmiddels vereenigde zich met de zienswijze van de rechtbank. De vrouw heeft thans opnieuw een request ingediend, waarin nu niet de toezegging wordt gedaan, dat zij haar kinderen, respec tievelijk 14, 18 en 20 jaar oud, katholiek zal opvoeden. Hierover zijn dezer dagen de plei dooien gehouden, waarbij bleek, dat de voogdijraad gemengd advies heeft uitge bracht. Om godsdienstige redenen verklaarde de meerderheid zich tegen toewijzing, de min derheid was van meening, dat de vrouw in de voogdij moet worden hersteld. In deze zaak zal net O.M. 9 September conclusie nemen. DE VECHTPARTIJ TE STADSKANAAL. Ruzie tusschen kinderen had een noodlottige vechtpartij tusschen de ouders tot gevolg. voor de rechtbank te Winschoten heeft gis teren terecht gestaan, de 34-jarige arbeider N. P. te Stadskanaal, ter zake van mishande ling den dood tengevolge hebbend. Op 14 Juni kregen de kinderen van verdachte en Jacob Dost ruzie om een vischhaakje. Ver dachte zag dit en diende het zoontje van D. een duchtig pak slaag toe. De moeder van het mishandelde jongentje ontstak in woede, waarop een vechtpartij tusschen verdachte en de vrouw van Dost ontstond. Verdachte nam een mes en sneed zijn tegenstander bijna den linker arm af. Op de alarmkreten van de vrouw kwam Dost te hulp snellen, waarna de twist tusschen verdachte en D. werd voort gezet. D. kreeg een snede over zijn rechterhand en een paar over de borst. Bij een der steken drong het mes in de borstholte door, en ging door het hartzakje heen, tengevolge waarvan D. binnen een paar minuten aan verbloeding is overleden, aldus de verklaring van getuige deskundige dr. Mieremet uit Groningen. Verdachte verklaarde voor de rechtbank, dat hij geen mes had getrokken, doch dat D. met een mes op hem was afgekomen. D. had het mes laten vallen waarop verdachte het had opgeraapt en er uit noodweer mee had gestoken. Ook verklaarde verd. de vrouw niet te hebben gestoken. Volgens verdachte zou dit door D. zelf gedaan zijn. Het O.M., waargenomen door mr. Camp- huvs, achtte mishandeling den dood tenge volge hebbend bewezen. Opzet was niet aan getoond, doch niettemin vond spr. de zaak ernstig. Spr. oordeelde, dat nog veel te vaak naar het mes werd gegrepen, weshalve hij een gevangenisstraf van vijf jaar eischte. Verdachte's raadsman, mr. E. Post, achtte het in zijn pleidooi niet uitgesloten, dat D in het mes gevallen was. Ook achtte spr. niet onmogelijk, dat D. de verwondingen van zijn vrouw zelf heeft toegebracht. Spr. drong op uiterste clementie aan. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Hedenmorgen om 4.20 uur is het K. L. M - vliegtuig de „Oehoe", gezagvoerder Beek man, naar Batavia vertrokken. Aan boord be vinden zich drie passagiers, n.1. een voor Batavia en twee voor Cairo. Het vliegtuig neemt 214.763 K G. post en 22.380 K.G. lading mee. De „Duif" te Rutbah. De „Duif (thuisr.) is gister te Rutbah aangekomen. MILITAIR VLIEGTUIG NEER GESTORT. Vier inzittenden gedood. Naar uit Bizerta gemeld wordt, is een Fransch militair vliegtuig nabij Tunis neer gestort. Het toestel vatte vlam en brandde totaal uit. De vier inzittende personen werden gedood. VL1EOTU1G GEVALLEN NA EEN BOOMTOP GERAAKT TE HEBBEN. In een oerwoud op Bali. Dinsdagochtend om negen uur is een K.N.I.L.M. vliegtuig uit Soerabaja naar Bali vertrokken. Het kwam daar aan op het vlieg veld Grogak, 14 K.M. bewesten Singaradja De heeren Nieuwenhuis en Groeneveld Mey- er waren met Prillwitz, die het toestel vloog, meegekomen. Na zeven geslaagde rondvluchten, meeren- deels met inlandsche passagiers, zou een vlucht naar Zuid-Bali worden ondernomen ter verspreiding van strooibiljetten voor een firma. Om 11.45 werd van Grogak vertrokken. Prillwitz vloog, Lisscher ging meer als me canicien en in ae cabine namen twee passa giers, de heeren Hill en Bruyns van de K.P.M., plaats. Om kwart over twaalf raakie de machine den top van een boom en viel eenige secon den later in het oerbosch tusschen Poedoen- fan en het Bratan-meer nabij de piek van abanan. De bestuurder werd hierbij ge wond; de anderen kwamen met den schrik vrij. Terwijl Lisscher bij Prillwitz bleef trachtten de beide passagiers uit de rimboe te komen. Na twee en een half uur bereikten zij Mondoek, vanwaar de autoriteiten te Singaradja telefonisch konden worden ge waarschuwd. Verscheiden bestuursambtenaren en na tuurlijk ook de heeren Nieuwenhuis en Groe neveld Meyer, begaven zich op weg naar de plaats des onheils, waar zij 's avonds om 9 uur aankwamen. Het was gelukkig volle maan en dank zij deze omstandigheid kon er spoedig hulp geboden worden. Prillwitz, die eerst naar Moendoek ver voerd werd en daar overnachtte, is gister ochtend naar het ziekenhuis te Singaradja overgebracht. Zijn toestand baart niet de minste zorg, aldus besluit het Hbl. het relon van dit ongeluk. DE HOUDER VAN HET WERELD- AFSTANDRECORD GEVALLEN EN ZWAAR GEWOND. De bekende vlieger Russell Boardman, o.a. houder van het wereld-afstandsrecord, is van een hoogte van ruim 100 meter neerge stort en ernstig gewond. Zijn toestel werd geheel vernield. Ter eere van de H. H. martelaren van Gorcum werd Woensdag een pro cessie gehouden voor den Briel. Het aan tal deelnemers van Alkmaar en Om streken bedroeg ongeveer 150. Voor het examen hoofdacte zijn te Haarlem geslaagd de heeren A. Prins te Wormer, G. J. Hof te Medemblik en D. Vries te Den Helder. Voor het examen acte Fransch l.o. zijn te Utrecht geslaagd mej. E. de Vries te Alk maar en de heeren T. W. F. Veer te Alkmaar en R. A. Posthuma te Hoorn. OEEN NIEUWE LEGERPREDIKANTEN Van den minister van defensie is bij depu- taten van de generale synode der geref. ker ken voor de behartiging van de geestelijke belangen der militairen bericht ingekomen, dat de vacature van den geref. legerpredikant ds. F. O. Petersen niet zal worden vervuld. Deputaten hadden den minister reeds mede gedeeld, dat zij met hun voorbereidenden ar beid waren gereed gekomen. Dit is de tweede vacature, die niet zal worden vervuld. De heer J. Hazeloop te Alkmaar, is be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan de bijzon dere school voor gewoon lager onderwijs te Slootdorp (Wieringermeerpolder). EEN RONDVAART DOOR ONZE ORACHTEN. Onze stad met zijn prachtige bolwerken, zijn mooie grachten en schilderachtige straat jes leent zich buitengewoon goed voor een rondvaart per bootje en het is verheugend, dat men thans in de gelegenheid wordt ge steld, zoo'n rondvaart te maken. V.V.V. Alcmaria heeft beslag kunnen leg gen op een aardige motorboot, niet al te troot, doch zeer geriefelijk, waarmee eiken ag tochtjes gemaakt kunnen worden. De boot ligt in de Zaadmarkt en op Vrijdagen nabij de kaasmarkt. Men vaart door den Voordam naar het kanaal, om bij de Helder- sche brug den tocht langs de wondermooie singels te beginnen. Rustig en kalm dobbei t men langs de Molen van Piet, onder de He; looerbrug door en tenslotte komt men bii het Zeglis weer in het kanaal. Daarmee is echter de tocht nog niet vol- M-' Wa,nt pas via het Verdronkenoord en deM.ent komt men op het uitgangspunt Voor vreemdelingen is deze tocht, die on- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.0 mM, te Zurich. Laagste barometerstand 751.5 mM. te Andanes. Verwachting, geldig tot den avond van 19 Augustus: Meest zwakke wind; hoofdzakelijk uit Westelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; waarschijnlijk droog warm weer. Overzicht. 3 In de algemeene luchtdrukverdeeling kwam weinig verandering. Onze omgeving blijft voorloapig nog op een rug van hoogen druk welke zich nog ver Westwaarts uitstrekt en waaraan de depressie in het Noorden en een lage drukgebied over Portugal weinig af breuk doen. Over Engeland komen ondiepe kernen van lagen druk voor, die rijkelijk toene mende bewolking en mogelijk eenigen neer slag kunnen geven. Zooaat voor ons land voorloapig 't weer nog zal zijn van 'n vrij vast karakter, warm, tijdelijk wellicht toene mende bewolking en met geringe kans op een weinig neerslag en geringe kans op onweer HOOG- EN LAAG WATER. TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water. Laag water. dat. v.m. nam. v.m. nam. Augustus. 19 5.59 6.25 2.42 2.55 20 6.35 6.58 3.15 3.26 21 7.09 7.29 3.44 3.56 22 7.39 7.59 4.17 4.25 HOOG- EN LAAG WATER IE EGMGND AAN ZEE. (in Zomerijjd). dat. 19 20 21 22 Hoog water Laag water. v.m. nam. vin. nam. Augustus 5.56 6.22 2.30 2.43 6.32 6.56 3.03 3.14 7.06 7.26 3.32 3.44 7.36 7.56 4.05 4.13 geveer een half uur dijprt, buitengewoon in teressant, doch ook voor de Alkmaarders zelf kunnen we het watertochtje aanbevelen. Voor inlichtingen wende men zich echter tot de V.V.V. Alcmaria alhier. BIVAK-OEFENING ONDER EGMOND- BINNEN. De brigade grenadiers en jagers en de schoolcompagnie van den motordienst te Haarlem zijn gisterochtend op een tweedaag- sche brvak-oefening naar Egmond-Binnen vertrokken. De troep, bestaande uit ongeveer 350 man, werd in 44 auto's vervoerd, tevens reden de motorkeukenwagens en het andere gewone materiaal van den trein mede. Aan de oefening, die na den overgang van het Noordzeekanaal te Weizen zou beginnen, zou ook een aantal vliegtuigen uit Soester- berg deelnemen. De bedoeling is, vanavond onder Egmond Binnen een bivak te betrekken. ALKMAAR'S OUDSTE INWOONSTER. Alkmaar blijkt een inwoonster te bezitten van 101 jaar en wel de Wed. A. Wallaart geboren Sprenger, wonende Zandersweg 5. Op het oogenblik vertoeft zij in het Centraai Ziekenhuis, waar zij sinds 30 Juni j.1. ter verpleging is opgenomen. Ze is, haar hoogen ouderdom in aanmerking nemende, nog vrij helder. Haar ouderdom stond alhier aangegeven als 99 jaar, doch een ingesteld onderzoek in haar geboorteplaats Leiden heeft aange toond, dat zij op 23 Juni j.1. 101 jaar is ge worden. PERSIL IN DE LUCHT. Wii hebben het al eens meer gezien, maat toch blijft het een aardige attractie voor iedereen: de schrijfmachine in de lucht. Dat bleek gisteravond ook weer. Toen de vlieg machine, die de Persil-reclame maakt, boven Alkmaar verscheen, bleef het publiek staan en tuurde omhoog. Het volgde de bewegin gen van de machine en zag, hoe daar heel hoog het woord Persil gevormd werd. Er werd daardoor meteen weer herinnerd aan de wasch, die natuurlijk met Persil behandeld was en nu kraakhelder aan de lijn hing »e drogen. Zoo'n reclame is pakkend, mede, omdat ze nog betrekkelijk nieuw is. Maar het ia jam mer, dat de letters weer zoo gauw verdwij nen. Tenminste, toen de laatste letter ge vormd werd, was de eerste al weer flink uit een gedwarreld. Wat aan ds reclame niet ten goede kwam. NOODLOTTIG ONGEVAL DOOR ONVOORZICHTIGHEID TE EGMOND AAN ZEE. Woensdagmiddag heeft op het strand nabij het zweefvliegterrein, een nood lottig ongeval plaats gehad, dat in hoofdzaak te wijten is aan eigen on voorzichtigheid. De heer Th. Tesselaar te Heerhugo- waard bevond zich op het strand, in at onmiddellijke nabijheid van het zweef- terrein. Het zweeftoestel stond klaar voor de z.g. autostart. De heer T. werd gewaarschuwd, dat de plaats waar hi) zich bevond gevaar opleverde om het toestel geraakt te worden. Men r "*J door

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2