JUoowaaat nieuws ^Binnenland Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. HEILOO. EGMOND AAN ZEE. SINT-PANCRAS. j——M I I II I restant in Amerika op het politiebureau een pak slaag krijgt! Geen achtenswaardig bur ger, die in meerdere of mindere mate tegen de wet gezondigd heeft, wordt maar dade lijk geranseld, tenzij de* misdaad een erger lijke is vrouwenbeulen, zedelooze vergrij pen met minderjarigen waardoor hij voortaan in de klasse misdadigers is opge nomen of dat hij met alle bewijzen tegen zich niet bekennen wil. Vooral de beroepsboef, de man met een zondenlijst en die al een gevan genisverleden achter zich heeft, de man, die er zich op beroemt een vijand van de politie te zijn, die krijgt een portie en zou verbaasd zijn, wanneer het achterwege bleef. Nog nie; zoo lang geleden ried burgemeester Walkei de politie aan om meer van haar knuppel ge bruik te maken en beleefd, te blijven tegen wie dat verdienden. i Advocaten van kwadej zaken hebben en hier schuilt het grootste gevaar van den der den graad in terecht begrepen, dat er al tijd een beroep op jury of rechter gedaan kan worden, dat de verdachte door mishr/ideling tot bekentenis is gedwongen En precies dat redde onlangs een man van den electrischen stoel, die een medeminnaar uit den weg had geruimd. Het Hof van 'Appèl gaf als zijn meening, dat tegenwoordig veel te veel door de politie werd afgedwongen en beval een nieuwe behandeling. Ditmaal was de aan klacht tegen de politie varna tot z gelogen, zooais de verdachte later toegaf, toen hij op weg was naar Sing Söng met een straf van dertig jaar tot levenslang, maar,- zooals hij verklaarde, ging het om zijn leven en dit was de eenige uitredding geweest. Aan het slot van de laatste zitting schudde hij de hand van den detective, dien hij van zware mis handeling had aangeklaagd, en vertelde aan verslaggevers, dat hij den politieman in zijn vertrouwen had genomen! Alles komt voort uit een kleine technische bijzonderheid van de wet en wel dat een ar restant binnen 24 uur voor den rechter moet worden gevoerd: in dien tijd heeft de poli tie de vrije hand. Het Wickersham-rapport inzake de criminaliteit ried aan, dit te ver anderen in „terstond", maar de zaak is bij 't oude gebleven en zelfs het Stark-geval zal er geen verandering in brengen. f '-i-ïx- De verlichtingsavond van de V.V.V. De verlichtingsavond van de V.V.V. is een Jeit geworden, we hadden er niet veel van verwacht. De vereeniging zit als regel met een berooide kas en de burgerij gelooft het wel. Toen we dan ook hoorden, dat het con cert van „Ons Genoegen" niet doorging, dachten we: de V.V.V. is wederom tot werke loosheid gedoemd. Tot ons een bericht bereik te, dat er een verlichtingsavond wordt gehou den. Wat zal dat worden zonder geld? Men was vindingrijk. De corpsen werden ge- requireerd om een rondgang door het dorp te doen en te colporteeren. Waarachtig, het viel mee. Het bestuur telde en berekende en ja, Heiloo zou een verlichtingsavond krijgen. De avond is er Woensdag geweest en wonderwel geslaagd. Verlicht waren de omloop van de witte kerk, de buurt tot Kerklaan, de Nieuwe Laan (jammer dat men daar een zoo slechte verlichting had aangebracht, met lichtge kleurde flambouwen had men veel meer effect bereikt) en de Ronde O-Laan. De Ronde O- Laan was het centrum der belangstelling en tegenover die laan het kasteel „Neijenburgh" met schijnwerpers belicht en een eenvoudige omlijsting van electrische lampjes om den vijver. Eenig mooi in zijn soberheid, waar door de vijver schitterend uitkwam. De avond begon met een concert van het bordes van het raadhuis. Het was als altijd verlicht, ter wijl de monumentale fontein in werking was Na het concert trok men bij toortslicht naar de Ronde O-Laan. Die laan was eenig mooi en duizenden waren om de concerteerende corpsen vereenigd en in prettige stemming. De Heiloosche zakenmenschen in de buurt waren gedupeerd. De commissie had hun uit- gesloten. Wat nood. Op den .vooravond van Het feest werd een comité (dat'intusschen per manent comité geworden is) gevormd en men «pande zelf lijnen en hing lichten op.VEn ook die verlichting is uitstekend geslaagd. Onze zakenlieden hadden veel werk van hun eta- lage's gemaakt en meerdere hadden een aar dig illuminatie aangebracht. Eenig mooi was cDe Rustende Jager' met zijn verlicht terras Mooi was de zaak van den heer P. Zwaag (electricteitswerken), de Garage v: d. Kom mer, waar een nieuwe-Ford met schijnwer pers werd verlicht. Imponeerend was de pui verlichting van den Heer Harreveld (fietsen e. d.), het secretariaat^van de V. V. V. en an- Door de geringe aangifte kon de optocht met verlichte fietsen niet doorgaan, wat voor velen een teleurstelling was. Na beëindiging van het concert (te geven onze beide corpsen) verplaatste zich de drukte naar de buurt. In „De Rustende Jager"'was'een gezellig bal en op de terrassen der café's was net druk. De eerste verlichtingavond is gezien de beperkte geldmiddelen geslaagd. Een woord van dank aan het personeel van het G.E.B. en den heer P.*Zwaag, die in korten tijd de verlichting tot stand bracht, is niet misplaatst. ZIJPE. Aan de zelfkarnende boeren in deze ge meente is bij publicatie bekend gemaakt, dat zij zich voortaan met het botercontrolesta- stion „Noordholland'' te Alkmaar in verbin ding dienen te stellen, teneinde voor hun ge karnde boter merken te ontvangen, welke na 31 Juli 1932 voor hen verplichtend zijn ge steld. Openbare verkooping van het tol- huis, dat informatie-bureau wordt. Woensdagavond had de openbare ver loop plaats van het z.g. tolhuis aan den in gang van het dorp, in de zaal van de „Ver gulde Valk". Het perceel, groot 3 are 88 cen- ti are werd afgemijnd op 2360 door den heer Joh. Dekker. Naar wij vernemen heeft de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer het z.g. tolhuis aangekocht, met de bedoeling daar het infor matiebureau voor vreemdelingen te vestigen Wij kunnen niet anders dan de V.V.V.è ge- I luk wenschen met deze koop. Voor dat doel is het gebouw schitterend gelegen. Bij de eerste 4tap. die de vreemdeling in Egmond zet, zal hij dan het informatie bureau vinden.- Woensdagmiddag vergaderden in het vergaderlokaal van de Bijz. school de stem gerechtigde Ingelanden van de Banne St. Banne St. Pancras onder leiding van den heer A-Wagenaar. Onderwerp: Overdracht van het onderhoud van den Bovenweg. De heer M. Duif vroeg direct het woord en gaf zijn ontstemming te kennen over de con vocatie. Deze was z. i. zoo slecht opgesteld, dat velen niet naar de vergadering zijn ge komen,. omdat ze niet- weten, waar het om gaat. Hierop antwoordde de secretaris, de heer J. ten Hoeve. De convocatie luidde als volgt: E>e banne St. Pancras draagt aan het Hoog heemraadschap Noord-Hollandsch Noorder kwartier over den onderhoudsplicht van den Bovenweg te St. Pancras, zooals deze plicht vanouds op de banne rustte. Zij neemt op zich de verplichting, om een jaarlijksche contributie te betalen aan N.-H. Noordkwartier ten bedrage van 60 van de som, die het Hoogheemraadschap in overleg met het bestuur der bannen bij die overdracht zal vaststellen als een vaste jaarlijksche scha deloosstelling. De duidelijkheid liet volgens den heer ten Hoeve niets te wenschen over. E>e heer Duif echte hield vol, dat er geen onderhoud, doch vernieuwing moest staan, dan zouden veel ingelanden naar hier zijn ge komen om daartegen te protesteeren, het is geld wegsmijten en dat is in dezen tijd niet gewenscht. De heer Jn. Wagenaar Sr. wenschte de straat in eigenbeheer te houden. Volgens be rekening echter zou dit nog duurder uitko men, dan overgave. Verschillenae sprekers voeren nog het woord over het voor en tegen der overname. Tnslotte werd het voorstel in stemming ge bracht en werd met 14 stemmen voor, 6 tegen en 1 blanco besloten om den weg over te doen en 60 bijdrage te verleenen aan het H.H.v Hierna sluiting. OUDE NIEDORP. Dinsdagavond 16 Aug. jl. nam. 7.30 uur (o.t.) kwam de Floralia-vereeniging te Oude Niedorp in café Balk in vergadering bijeen. Aanwezig waren 18 personen. De voorzitter, de heer D. Kriller, heette de aanwezigen welkom en opende de verga dering. In aansluiting op de notulen merkte de voorzitter nog op dat er een wijziging in het uitreiken der plantjes is gebracht op advies van een bloemist. Hierna volgde benoeming van diverse com- missiën voor de op 18 en 19 Sept. a.s. te hou den tentoonstelling. Voor verloting werden benoemd: D. Kril ler (voorzitter); B. J. F. Meijer, en J. Koop- mans. Voor Bloemen: Mej. L. Boot; mevr. Doorn; mej. M. Groen plv. mej. T. van Zoo- nen Da. Voor Huisvlijt: mevr. Postma; mevr. Langedijk; mevr. Heines; plv. mevr. Kriller en mevr. Sanders. Voor Land- en Tuinbouw: D. van Zoonen; A. Stipriaan; P. Heines; plv. P. Blokker. Fruit: H. Kistemaker; A. van Zoonen; mevr. Kistemaker; plv. A. Fijn- heer. Voor attractie: W. Langedijk; J. van Zoonen; G. de Heer; J. Biersteker; M. Poen; D. Sanders; lv. S. Klaver. Voor de leiding van den theetuin zullen de dames van het vorige jaar worden gevraagd. Er wordt be sloten aan de tentoonstelling een verloting te verbinden, waarbij 2000 loten a 10 ets, zullen worden uitgegeven. Als hoofdprijs wordt we derom een divan uitgeloofd. Voor bekroningen van inzendingen zal een bedrag van 140 h 150 beschikbaar wor den gesteld. In de zaal zullen verschillende attracties worden opgesteld terwijl voor beide dagen voor goede muziek zal worden zorg gedragen. In de rondvraag werden meerdere besprekingen gevoerd van huishoudelijken aard. De voorzitter sprak den wensch uit dat de tentoonstelling evenals het voorgaand jaar een goed verloop moge hebben en sloot hier mede de vergadering. WINKEL. De heer P. van Zoonen, slager alhier, zal aan zijn slagerij een belangrijke uitbreiding geven, door aanbouwing van een koelcel met zouterij, waarvoor hem bereids vergunning door B. en W. is verleend. Tot geneeskundige, belast met den dood- schouw, is benoemd de heer J. Broekens, gemeente-geneesheer alhier. STOMPETOREN. Zondag, den eersten dag der kermis, was het op de anders zoo stille buurt een onge woon gezicht. Een zwe.fmolen, een Iucht- schommel en tal van kramen hadden er hun spullen en tenten opgeslagen. Ondanks al deze vermakelijkheden, die wij hier nog nimmer te voren in zoo n grooten getale aanschouwd hadden, was het in de middaguren stil. De rechte kermissteraming kwam pas 's avonds Toen werd het druk en t» berde café's, waar gedanst werd, heerschte de echte kermis- stemming. Dat bleef zoo tot het sluitingsuur. Maandagmiddag werden er kinderspelen gehouden, die een vlot verloop hadden, dank zij de zeer goede leiding der regelingscom missie. De prijzen werden als volgt behaald: Meisjes van 68 jaar: le pr R. Couvert; 2e pr. G. Dekker en 3de pr. G. Woerdeman. Meisjes van 910 jaar: le pr M. Klooster boer; 2e pr. G. van Boven en 3e pr. D. Mienes. Meisjes van 1114 jaar: le pr. T. Zomer; 2e pr. A. Immink en 3e pr. C. Buis. Jongens van 68 jaar: 1ste pr. L. Appel man; 2e pr. D. van Boven en 3e pr. J. de Boer. Jongens van 9—10 jaar: le pr. C. Ens; 2e pr. R. Zijlstra en 3e pr. H. van de Weg. Jongens van 1114 jaar: le pr. M. van de Weg; 2e pr. P. Staasen en 3e pr. K. Dekker. Maandagavond werd er in het café van den heer Kamstee? een uitvoering gegeven door de tooneelvereeniging „De Roos" van Koe dijk en naar men ons mededeelde, stond de opvoering van het bekende tooneelspel „Overschotje" op zeer hoog peil. Jammer was het, dat hiervoor niet meer belangstelling bestond, want de zaal was maar matig bezet. Hieraan zullen de slechte tijdsomstandig heden dan ook niet vreemd zijn. Dinsdagmiddag werd de jaarlijksche hard draverij, maar ditmaal voor paarden uit „De Schermer", gehouden. De belangstelling was, dank zij het schitterende weer, goed. Na verschillende ritten werden de prijzen als volgt behaald: le pr. Henkie van J. Schortinghuis, ber. G. Honingh; 2e pr. Unika van WSchermer- horn, ber. K. Wagenaar; 3e pr. Tom van C. Klerk, ber. J. Klerk en 4e pr. Nelly van C. v. d. Hulst, ber. J. van der Hulst. De premiën: le pr. C. Stam; 2e pr. J- Go- vers en 3e pr. C. Stam. Extra prijzen werden behaald door Wim Staase, Jaap Korver en J. Koopmans. In de zaal van café Renses had de prijs uitreiking plaats. De voorzitter der harddraverijvereeniging, de heer J. Posch, hield een korte kernachtige rede. In de allereerste plaats bracht spr. zijn dank aan den burgemeester, den heer D. Huyser van Reenen en het Polderbestuur van de Schermer, die door hunne toezeggingen en medewerking deze draverij hadden mogelijk gemaakt, vervolgens aan de leden, die door •hun steun er aan mede gewerkt hadden, dezen middag zoo goed te doen slagen. Ook bracht spr. een woord' van dank aan de deelnemers en vooral aan den caféhouder Renses, die ook dit jaar weer in alle op zichten had medegewerkt, om dezen sport middag te doen slagen. EEN ONBEGRIJPELIJKE HOUDING. De Redactie van de „Sigarenwinkelier" schrijft: Onze leden hebben natuurlijk kennis geno men van het request, hetwelk mede namens den Hanzebond van Sigarenwinkeliers, en de Neutrale Ver. van Sigarenwinkeliers te Am sterdam, dd. 24 Juni 1932 werd gezonden aan Zijne Excellentie, den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid en waarin betere toepassing en betere controle werd gevraagd van en op de wet op de Winkelsluiting en de Zondagssluiting. Tevens werd gevraagd, on ze besturen in audiëntie te willen ontvangen tot mondelinge toelichting van de ontzettend vele klachten inzake de toepassing van deze wet, omdat de sigarenwinkeliers met den dag meer de dupe worden van deze slechte toe passing en de wet zelf op die manier tot een aanfluiting wordt gemaakt. Eveneens heb ben onze leden kennis genomen van het d.d. 1 Augustus 1932 verzonden nadere verzoek schrift, waarin om beantwoording van het vorige request wordt gevraagd en opnieuw er op werd aangedrongen te worden gehoord, ornaat de vele klachten toenemende zijn in plaats van te verminderen. Duidelijk werd in beide requesten gestipuleerd, dat gedurende den gedwongen sluitingstijd der sigarenwin kels de verkoop van tabaksfabrikaten vrijwsi onbelemmerd voortgaat op alle mogelijke en onmogelijke openbare plaatsen waar iecfer het constateeren kan, terwijl er geen sprake was of is, van afdoend ingrijpen tegen deze over- overtredingen door of vanwege de daartoe aangewezen autoriteiten. Volkomen logisch werd dus gevraagd, van den Minister een uit- noodiging te willen richten tot de gemeente besturen en tot alle daartoe in aanmerking komende autoriteiten om die maatregelen te nemen, welke een betere en zeer zeker tegen over de sigarenwinkeliers meer rechtvaardi ge uitvoering van de wet op de Winkelslui ting en de Zondagssluiting kunnen verzeke ren. Deze houding van de samenwerkende or ganisaties van Sigarenwinkeliers is volkomen gemotiveerd aan de hand van dc vele uit het geheele land binnenkomende, klachtrapporten en welke een rijke staalkaart leveren van on gerechtigheden. Op het pas achter ons lig gende congres van onzen bond werd nog in velerlei toonaard geklaagd over de groote schade, welke door leden van onzen bond in verschillende streken des ïands wordt onder vonden als gevolg van het absoluut gemis aan toezicht op de utivoering der Winkelslui tingswetten en welke schade natuurlijk in deze abnormalen tijd dubbel wordt gevoeld door de noodlijdende sigarenwinkeliers en hen natuurlijk extra iri opstand doet komen tégen deze schrijnende onrechtvaardigheid. Nu vinden onze leden In dit nummer van ons blad het antwoord van het departement van economische zaken en arbeid. Evenals wij deden, zullen onze lezers zich de oogen uit wrijven bij het lezen van dit antwoord In ge dachten zien wij onze leden ironisch lachen en begrijpelijk. Het antwoord is dan ook hee- lemaal geen antwoord op den roep om recht vaardige behandeling van de sigarenwinke liers. Hoe nu, zal men zich afvragen. Is da: nu een antwoord van of vanwege denzelfden Minister die tijdens de audiëntie destijds ver klaarde, de wet op de winkelsluiting en de Zondagssluiting absoluut te wenschen en daarbij toezegde, dat de uitvoering der wet en het toezicht daarop bij hem in goede handen zouden zijn. Wij willen hier nog niet eens wijzen op de bijkomende dwaze omstandig heid dat door het niet opnemen in de wet van een regeling van den automatenverkoop Reeds een vrijwel onmogelijke positie is ge schapen en de wet voor een groot deel tot een sinecure wordt gestempeld, doch wij wen schen ons te bepalen tot een afwerend ge baar tegenover dit nietszeggende antwoord op gerechtvaardigde klachten. Men denke zich deze toestand goed in! Omdat de plaat selijke autoriteiten zich klaarblijkelijk niet de minste moeite geven tot het oefenen van toe zicht op de naleving der Winkelsluitingswet: vragen de organisaties van Sigarenwinke liers c'—wege een krachtig ingrijpen van den betrokken Minister en worden dan verwezen naar diezelfde plaatselijke autoriteiten. Het is bedroevend. Zonder twijfel zullen de besturen der organisaties van Sigarenwinkeliers zich beraden over de verdere stappen en zullen wel besluiten in verzet te komen tegen de in het bovenbedoelde antwoord nedergelegde opvatting van het departement van economi sche zaken en arbeid. Daarnaast echter ligt in hetzelfde antwoord een duidelijke vinger wijzing voor de besturen van onze plaatse lijke vereenigingen om in eigen kring aanhou dend en aanhoudend weer met goede argu menten en goed gedocumenteerd de aandacht van de plaatselijke autoriteiten op de vele overtredingen van de Winkelsluitingswet te schenken. SANEERING VAN HET BLOEM BOLLENVAK. De afdeeling Sassenheim vraagt een crisissteunwet tegen over productie. De Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur houdt Donderdag 1 September a s. te één uur in de zaal der Bloembollen keuringen van het Krelagehuis, Leidsche- vaart 8 te Haarlem, een buitengewone alge meene vergadering. Behandeld zal o.a. worden een voorstel- Sassenheim ter saneering van het bloembol lenvak door bestrijding van de overproductie en in het tegengaan van dit kwaad in de toe komst, met daaraan verbonden een regeling tot steun in de onmiddellijke behoeften van noodlijdende kweekers. De afdeeling heeft zich deze saneering als volgl gedacht: Bij de regeering wordt aangedrongen op het uitvaardigen van een crisis-steunwet, waarvan de uitvoering wordt opgedragen aan een groote commissie, door de regeering te benoemen uit voordrachten, opgemaakt door de Alg. Vereeniging voor Bloembollen cultuur, het Hollandsch Bloembollenkwee- kersgenootschap en den Bond van Bloembol lenhandelaren. Een bedrag van maximum 2 Y- millioen gulden wordt als rentelooze leening bij de re geering aangevraagd, ter bestrijding der overproductie, teneinde elkeen in de gelegen heid te stellen een zeker gedeelte van de door hem in Nederland gekweekte tulpn, narcis sen en hyacinthen, tegen nader te bepalen prijs in te leveren voor vernietiging. De kosten aan de inlevering verbonden worden bestreden door den verkoop der inge leverde bollen voor veevoeder of industrieels doeleinden en/of een omslag van één cent per R.R.2, of van één procent van de uit te koe ren steungelden. De geleende gelden worden terugbetaald in vier a vijf jaar door een omslag te heffen van tien cents per R.R.2 van alle in Neder land gekweekte tulpen, hyacinthen en nar cissen, voor het eerst te heffen in 1934. Teneinde een juiste heffing mogelijk te maken, moet registratie plaats vinden van al le in Nederland gekweekte bloembollen, naar nader vast te stellen regelen. De inning der heffingen zal moeten ge schieden door de regeering. Ter voorkoming en/of bestrijding van even- tueele overproductie van bloembollen in vol gende jaren, zal door deze wet elk, die in Nederland tulpen, hyacinthen en narcissen wil planten, verplicht worden, vooraf een ze kere hoeveelheid van het artikel, dat hij wil planten, in te leveren voor vernietiging zon der daarvoor vergoeding te ontvangen. Of een overproductie bestaat zal de commissie voornoemd hebben uit te maken. De bollen, welke worden ingeleverd, moe ten in Nederland zijn gekweekt en van ziek ten vrij zijn. Personen, die gedurende den tijd, dat deze crisis-steunwet van kracht is, met het kwee ken van de hierin genoemde soorten bloem bollen willen beginnen, of hun kweekerij wil len uitbreiden, zullen voor dat beginnen of die uitbreiding eerst vergunning verkrijgen, wanneer door hen zooveel is bijgedragen aan omslag en inlevering, als van de inwerking treding dezer wet af door anderen is ge daan. De duur dezer wet wordt gesteld op vijf jaar: 1932/1936. Mochten de omstandighe den daartoe aanleiding geven, dan kan de commissie tusschentijds intrekking vragen. De financieele verplichting tegenover de re geering zal blijven bestaan zoolang de lee ning niet is afgelost. ftOa^i^ASPIRIN^ Let op den oranjt bend en het Bayvkrul». Landbouwers en grove-tuinbouwers, die tot instandhouding van hun bedrijf reeds steun van de regeering ontvangen, en tot nog toe geen bloembollen voor eigen of andere re- kening gekweekt hebben, mogen hiermede niet beginnen. Verschillende zaken, welke door het jjj, werking stellen eener crisis-steunwet om voor. ziening vragen, zullen bij algemeenen maat. regel van bestuur geregeld worden. OPGESLOTEN IN EEN KOELCEL'. N Dezer dagen wilden, naar de „Nederlan der" meldt, eenige belangstellenden de koel- cellen van het gemeentelijk abattoir te Poel dijk (gem. Monster) gaan bezichtigen. Dat is wat al te best gelukt, want toen men in een cel was, viel de deur onverwacht achter de belangstellenden in het slot. Een dergelijk verblijf in de koelcel is zelfs in deze warme dagen niet prettig en op alle mogelijke manieren poogde men dan ook de aandacht te trekken van hen, die buiten de cel waren gebleven. Toen dit gelukte, moest een smid worden gehaald, die pas na bijna drie uur de celdeur open kon krijgen. Het gezelschap zal intusschen wel voldoen de afgekoeld zijn geweest. MET EEN AUTO TUSSCHEN EEN KUDDE HERTEN GERAAKT. Een heer uit Zutphen kwam dezer dagen 's avonds laat met zijn auto tusschen een kudde herten terecht op den Dassenberg te Apeldoorn. Hoewel hij langzaam reed, kon hij niet verhinderen dat hij met zijn wagen tegen een groot hert reed, dat plotseling den weg overstak. Het hert werd gedood en de lantaarns van de auto werden vernield. GERUCHTEN OMTRENT DEN DUITSCHEN EX-KEIZER. Antwoord der regeering op vra gen van de Kamerleden Floris Vos en Wijnkoop. In Juli hebben de beide Tweede Kamerle den Floris Vos en D. Wijnkoop aan de re geering vragen gesteld over den gewezen Duitschen keizer. Minister Ruys de Beerenbrouck heeft thans op dezen vragen geantwoord. Aan den heer Floris Vos deelt hij mede, dat andere dan uiterst vage, niet te controleeren geruchten over herstel van den gewezen Duitschen kei zer in zijn vroegere waardigheid, de regee ring niet ter oore zijn gekomen. In verband hiermede zijn voorshands ook geen stappen gedaan. De regeering kan de verzekeringen herha len, welke zij in 1920 en voorgaande jaren gaf met betrekking tot haar voornemen er nauwlettend op toe te zien, dat van de aan den gewezen Duitschen keizer hier te lande verleende gastvrijheid geen gebruik worde gemaakt, dat strijdig zou zijn met het lands belang. De heer Wijnkoop had vragen gesteld over het optreden van den gewezen Duitschen kei zer op 19 Juli ter gelegenheid van een wa penschouwing van Duitsche cavaleristen. Hem wordt thans kort en bondig geant woord: „De regeering geeft aan de bewegin gen van den gewezen Duitschen keizer de aandacht die zij verdienen". INVOERRECHTEN OP FRUIT GEVRAAGD. Nederland verbouwt zelf genoeg om in eigen behoeften te voorzien, aldus de landbouworganisaties. „Wil de Nederlandsehe fruitteler in de toe komt aan meer menschen een bestaan geven, dan is daartoe noodig, dat steun geboden wordt en wel in den vorm van een verhoogd invoerrecht op buitenlandsch fruit, geheven per K.G. en niet van de waarde. De prijzen zullen daardoor op peil blijven en de Neder landsehe consument zal er weinig van merken want, zoo goed de Nederlandsehe teler de verhooging van het invoerrecht in Engeland betaalt, zal de Amerikaansche fruitteler het verhoogde invoerrecht op zijn producten te betalen hebben." Aldus luidt de conclusie uit een adres van de drie centrale landbouworganisaties aan den minister van economische zaken en arbeid. Ook al zou men van de veronderstelling uitgaan, aldus het adres verder, dat het hef fen van een invoerrecht van tien cents per K G. tengevolge heeft, dat de groothande laar hier tien cents duurder moet inkoopen, dan beteekent dit nog slechts een geringe verhooging voor den consument, want de winst van den tusschenhandel zal dezelfde blijven. Met de gelden, die aan invoerrechten wor- 107. Je bent een stoute kabouter, riep de kabouterbaas uit, ga uit mijn gericht weg, en juist had hij dit gezegd, toen de puddmgtoren, die ou Tuimeltjes muts stond, begon te vallen en op het hoofd van den kabouterbaas terecht kwam. Ga werf het land uit, schreeuwde nu de baas woedend en Tuimeltje liep vol angst weg. kunnen maken, zei Tuimeltje tegen -en kabouter, die hem tegenkwam. Ga de tak van den noten- ™*ken, die vannacht gebroken is, misschien kun je dan nog in de gunst komen, raadde het kaboutertje hem en nadat uimeltje zijn vriend opgezocht had, gingen ze samen op ftap. uppelend liepen ze naar den dikken notenboom, in het ka- boutertumtja.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6