Amsteidamsdie !Bcacs kaatste Aecichten Jooneei yiccüUiciaal 'flieuios ERNSTIGE AANRIJDING ONDER VOORBURG. Woesteling rijdt op wachtende menigte. Zeven personen te water. Eén doode. Licht in de moordzaak in den Blijdorpspolder te Rotterdam. KOEDIJK. van 18 Aug. 1932 Opgave van Koordhollandsch Landbouwcrediet N. V. lil7/» bleek, dat in een kleedkamer nog kleeren la gen. Het personeel stelde een onderzoek in en vond ten slotte het lijk van den man op den bodem van het zwembad. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het Wilhel- minagasthuis. De identiteit van den man was gister nog niet vastgesteld. Ongeval in Bad ,£uid" te Amster dam- In het nieuwe zwembad ,Zuid" te Amster dam is een 22-jarige zwemster in het diepe bassin bij het duiken met den bodem in aan raking gekomen, waardoor zijn een hersen- schuddingkreeg. Andere zwemster en bad- personeel schoten te hulp. De drenkeling is naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. Gisteravond te ongeveer half zes heeft op den Westvlietweg, onder de gemeen te Voorburg, een ernstig ongeluk plaats gehad. In volle vaart is aldaar een vracht auto, geladen met melkbussen, ingere den op een wachtende menigte vóór de brug bij de electrische centrale van de Nederlandsche Spoorwegen. De wagen vloog van den walkant het water in en sleurde zes personen mee in de diepte. De brugwachter en omstanders schoten ijlings te hulp. Zij mochten er in slagen den bestuurder van den auto de eeni- ge inzittende en vijf der andere dren kelingen op het droge te brengen. De zesde persoon, die door den wagen meegesleurd was, schijnt ïeeds op den wal te zijn doodgereden. Fet is de 35- ja rige Ter Horst uit Leidschendam, ar beider bij de electrische centrale. De man was gehuwd en vader. Zijn lijk is opgehaald, het was zwaar verminkt. De auto, een vrachtwagen van de firma Deijl uit Rijswijk, is later uit het water gevischt. Tegen den bestuurder, den 22 jarigen van 't Hart uit Nootdorp, die bekend staat als een woestrijder, is procesverbaal opgemaakt. De chauf feur en een naast hem zittende 13-jarige jongen waren nog tijdig uit de cabine gesprongen en daarbij in de Vliet terecht gekomen. Men hielp beiden spoedig op het droge. De Tel. meldt over dit ongeval nog het volgende: Omstreeks zes uur was de brug over de Vliet ter hoogte van de electrische centrale geopend. Voor het afsluithek stonden enkele personen o.w. de heer Ter Horst, die aan de Centrale werk zaam is, en de 16-jarige Van Vorselen die zijn rijwiel aan de hand had. Plot seling naderde een vrachtwagen, gela den met melkbussen, volgens ooggetui gen in een tamelijk snelle vaart. De weg maakt daar ter plaatse, voor hij de brug bereikt, een draai. Vermoedelijk heeft de bestuurder van den auto Cor 't Hart geheeten, daaardoor niet of al thans te laat gezien dat de brug open en het afsluithek gesloten was. De wagen remde althans eerst op het laatste oogenblik, helaas te laat, want hij schoot door het hek van de brug en plonste in het water, den heer Ter Horst en Van .Vorselen in zijn vaart meesleurend. Groot was de ontsteltenis van de om standers die van alle zijden toesnelden. De vaart is daar ter plaatse vrij diep en de heer Ter Horst verdween onder wa ter. Levenloos werd hij even later opge haald. Het bleek dat hij zwaar verminkt was, zoodat hij zich niet uit het water heeft kunnen redden. De jongen bracht er wonderlijk genoeg het leven af. Hij greep zich vast aan de melkbussen, die van den wagen waren afgeschoven en die in de Vliet ronddreven. De heer Roeters, die juist passeerde, sprong ge kleed te water en wist den knaap met behulp van een boom met een haak aan den kant te krijgen. De chauffeur van den vrachtwagen welke toebehoort aan den heer Zeijl, te Rijswijk, sprong, toen de wagen te wa ter schoof, tijdig uit de cabine. Hij kwam in de Vliet terecht, doch was spoedig op het droge gebracht. Ook een jongetje dat naast den chauf feur zat en dat eveneens te water was geraakt, werd bijtijds gered. Men vreesde echter dat er nog meer personen voor de brug hadden gestaan en door den auto in het water waren meegesleept, zoodat men zich ernstig ongerust maakte. Langen tijd liep 't ge rucht, dat een meisje in de diepte was verdwenen. Men had echter daarvan geen enkele zekerheid. Alles speelde zich zoo snel af dat het ongeval gebeurd wcj, voordat iemand begreep wat er aan de hand was. Ook de jongen di« in 't water was ge slingerd en met wien wij nog een kort onderhoud hadden, was geheel beduusd. Ik stond rustig te wachten, zoo vertelde hij, en hoorde plotseling een gesuis een klap en toen lag ik in het water. Gelukkig kreeg ik een paar van de drij vende melkbussen te pakken, waarop ik mij boven kon houden totdat er hulp kwam. Later is de fiets van den jongen opge haald, terwijl men tegen halfacht be gonnen is den wagen te lichten. Daar nog steeds de vrees bestond dat nog an dere omstanders door den wagen meege sleept zouden zijn is de Vliet afgedregd. Gisteravond had men echter nie meer gevonden en waren ook geen vermis singen meer bekend, zoodat veronder steld mag worden dat het ongeval slechts één slachtoffer geëischt heeft. Het ongeval veroorzaakte in het anders zoo rustige dorp een groote sensatie. Het zag zwart van de nieuwsgierigen, die zich bij de brug verdrongen, waar slechts de zielig ronddobberende bussen en de boven water uitstekende wagen ge tuigden van het ongeval. De wagen is <ater op den avond op het droge ge bracht en in beslag genomen De politie stelt een nauwgezet onderzoek in. Een tragische bijzonderheid is dat de kinderen van den heer Ter Horst hun vader voor hun oogen den dood zagen ingaan. De kinderen waren hun vader van de Centrale waar hij werkt, komen afhalen. Zooals kinderen meer doen waren zij vooruitgehold en zij waren net over de brug toen de afsluithekken dicht gingen. Zij stonden dus aan den eenen kant van de brug, terwijl hun vader nog aan de andere zijde was. Van daar hadden zij het ongeval zien ge beuren. REDDINGBOOT OP EEN DAM VASTGERAAKT. Gistermiddag om kwart over vijf is de mo torreddingboot uit Hoek van Holland onder bevel van kapitein Van Dam tijdens een oefentocht voor Terheyde op strekdam 11 ge varen en vastgeraakt. Strekdam 11 ligt vlak voor het badbedrijf van Terheyde, dat op dezen zomerschen dag enorm druk bezocht was. Een groote menigte strandbezoekers sloeg de stranding gade, vertelt de Tel. Een der voor Terheyde liggende pleiziervaartui gen heeft voor de reddingboot een anker in zee uitgebracht. Met behulp daarvan heeft de bemanning getracht het schip vlot te brengen. Na eenige uren van ingespannen werken moesten deze pogingen worden opgegeven Omstreeks halfvijf was de vloed het hoogste punt gepasseerd, zoodat bij de stranding het water vallende was. Omtrent de oorzaak van de stranding is nog niets bekend. De naam van de motorboot is „President Wiertsma", een nieuwe motorreddingboot, die in dienst genomen is na het ongeluk met de „Prins der Nederlanden". De boot was op een inspectietocht en had daarom den hoofd inspecteur Van der Ent van de Zuid-Holland' sche Maatschappij tot Redding van Schip breukelingen aan boord. Terwijl het schip on der de kust voer uit de richting Scheveningen, heeft de commandant er geen erg in gehad, dat strekdam 11 de eerste lange dam voor de kust is. De Noordelijk gelegen dammen zijn aanmerkelijk korter. Gisteravond lag de reddingboot geheel op het droge. Zij is slechts licht beschadigd. De reddingboot „President van Heel" uit Hoek van Holland, onder bevel van kapitein Slis, is ter assistentie uitgevaren. HET AMBACHT VOOR WEST-FRIESLAND. „De vier Noorder Koggen". In het Koggenhuis te Medemblik kwa men naar men uit Medemblik aan het Noord Holl. Dagblad meldt Dinsdagmiddag de hoofdingelanden bijeen onder voorzitterschap van den Dijkgraaf, den heer S. Zijp. Deze buitengewone vergadering' was be legd op verzoek van Ged. Staten in verband met het eerlang vast te stellen nieuw bijzon der Reglement voor het Ambacht, waarin zal moeten worden vastgelegd, of de te heffen omslag zal worden geheven bundersgewijze, zooaks tot heden geschiedde en of dat naast de ongebouwde ook de gebouwde eigendom men in den omslag zullen worden betrokken. De voorzitter deelde mede, dat hij met een commissie bestaande uit de heeren A. Com mandeur (Spanbroek), H. Kuiper (Oost woud), J. Pijper (Opperdoes), v. Wijk (Ben- ningbroek) en J. Slagter (Opperdoes), op 5 Aug. j.1. een vergadering had meegemaakt met Ged. Staten over de kwestie: opheffing der bannen. De notulen van deze vergadering werden voorgelezen. De voorzitter deed nu voorlezing van een concept-reglement, waaruit we vermelden, dat men voortaan bij een bezit van 1 H.A. ver kiesbaar is. Een andere bepaling, waaruit blijkt, dat men eindelijk ook hier de democra tische lijn moet volgen, is de afschaffing var. het meervoudige stemrecht. Geen der leden bleek echter van die af schaffing gediend, zoodat de voorzitter het bij Ged. Staten nog eens zou probeeren, al kon hij niet veel kans van slagen voorspel len. Bij de opheffing der bannen nemen de Koggen alle baten, lasten en werken der bannen over. Hierna kwam dan in behandeling de vraag, of voortaan ook de gebouwde eigen dommen in de omslag moeten worden betrok ken. De voorzitter achtte het billijk, ook voor de gebouwde eigendommen een bepaalde heffing te berekenen. De heer Avis maakte reeds berekeningen, waarbij de belastbare opbrengst van de hui zen in doorsnee gelijk werdégesteld met 1 bunder land. Nog andere heeren spraken zich uit voor bedoelde heffing. Men zag daarin een soort compensatie voor het algemeen stemrecht. Anderen echter wezen er op, dat het voor vele kleine tuinders e.a. zeer vele financieele bezwaren zou meebrengen. Een ander wilde alles nog eenigen tijd uit stellen tot het aanbreken van betere tijden De heer J. Commandeur berekende de be lastbare opbrengst van de huizen in het ge bied der Vier Noorder Koggen op 374.807. Bij stemming werd met 23 tegen 2 stem men besloten tot een heffing ook op gebouw de eigendommen. Aan het bestuur zal wor den overgelaten een goede basis te vinden l evens werd aangenomen een voorstel om de heffing op ongebouwde eigendommen bun ders bundersgelijk te laten. Met 21 tegen 4 stemmen werd besloten d» heffingen op gebouwde eigendommen door de Vier Noorder Koggen te doen geschieden en niet door het Hoogheemraadschap. TEGEN BESCHERMING VAN NED. FRUIT. De handel acht regeeringsprijzen ongewenscht. Naar aanleiding van het door het Cen traal Bureau van de Veilingen in Nederland aan den minister van economische zaken en arbeid gerichte adres, met het verzoek om ten spoedigste maatregelen te willen nemen, ten einde verdere overstrooming van de Neder landsche fruitmarkt door buitenlandsche pro ducten te voorkomen, heeft de Centrale van vereenigingen voor den aardappelen-, groen ten- en fruithandel te 's-Gravenhage even eens in een adres aan genoemden minister er op gewezen, dat de groote aanvoer van bui- tenlandsch fruit uitsluitend betrof het artikel pruimen en dat van andere artikelen geen grootere kwantiteiten dan de normale zijn aangevoerd. Deze groote aanvoer van prui men is veroorzaakt aldus adressante doordat zendingen die reeds naar Frankrijk en België onderweg waren, door bijzondere omstandigheden naar Nederland zijn gediri geerd, waardoor die groote aanvoeren slechts gedurende enkele dagen plaats hadden. Thans zijn deze weer geheel normaal, als gevolg van het feit, dat elke buitengewoon groote aanvoer direct door een daling der prijzen gevolgd wordt, welke prijsdaling ver minderde aanvoeren ten gevolge heeft. Uit dien hoofde wordt de aanvoer dus zonder eenig regeeringsingrijpen noodzakelijkerwijze tot de normale behoefte teruggebracht, welke practische les voor de regeering een aanwij zing moge zijn, dat elk" kunstmatig ingrijpen absoluut onnoodig is. Bovendien zouden aldus eindigen adressanten beschermingsmaatregelen voor den Nederlandschen fruitkweeker onge twijfeld door represaillemaatregelen funeste gevolgen hebben door den Nederlandschen tuinbouw en het Centraal Bureau van de Veilingen zou daardoor het tegenovergestelde bereiken van hetgeen beoogd wordt. BEVORDERING VAN HET GEBRUIK VAN NEDERLANDSCHE KOLEN. Conference aan het departement van binnedandsche zaken. Onder voorzitterschap van den heer mr. dr. K. J. Frede riks, secretaris-generaal van het depatement van binnenlandsche zaken is gisteren een conferentie gehouden over de vraag, of het niet mogelijk is, in de toekomst meer steenkolen van de Nederlandsche mij nen te betrekken dan er tot nu toe betrokken worden. De voorzitter heeft den aanwezigen namens den minister met nadruk verzocht, het geheele vraagstuk van de afneming van de steenkolen breed, uit den gezichtshoek van het algemeen belang, te beschouwen en acht te slaan op de groote moeilijkheden, waar mede ons land en de Nederlandsche mijnen te kampen hebben. Verscheidene aanwezigen hebben gewezen op de oorzaken van het feit, dat niet steeds voor honderd percent de producten van de eigen mijnen worden betrokken. De bezwaren, welke daarbij bleken, werden toegelicht en in verscheidene gevallen opgelost. Algemeen bleek men bereid, om zoo ver mogelijk in de gewenschte richting te gaan. terwijl ook de Nederlandsche mijnen volle medewerking toezegden. VERDUISTERING IN DIENST- BETREKKING. Te Amsterdam is aangehouden een 25-jari ge winkelbediende, die ervan wordt verdacht zich in Zutphen te hebben schuldig gemaakt aan verduistering in dienstbetrekking van 150. SALARISKORTING IN GELDERLAND. Ged. Staten van Gelderland hebben, behou dens goedkeuring van de Kroon, besloten over het tijdvak van 1 Januari 1933 tot 1 Januari 1936 op de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ontvangers in die provincie, een korting toe te passen. Deze korting zal, blijkens mededeeling van de Tel., bedragen 8K van de eerste 3000 en voor het hoogere bedrag 3 met dien verstande, dat op deze korting in minde ring zal worden gebracht eventueel door de gemeentebesturen toegepast verhaal van pen sioenspremie, ingevolge art. 36 per pensioen wet. BRANDEN. Onder de gemeente Arnemuiden is Dins dagavond laat de opbrengst van 100 H.A. vlas van den oogst 1931, dat in een hoop opgestapeld stond, door brand verloren ge gaan. De brandweer wist de belendende hof steden te behouden. Het vlas behoorde aan C. Mesu te Nieuw en St. Joosland. Hooibroei. Te Hooge Meeden onder Aduard (Gr.) is afgebrand de boerderij van den heer A. Bui ter. De oorzaak is waarschijnlijk hooibroei. Veertigduizend kilo nood ging verloren. Te Zevenhuizen onder Leek (Gr.) is de >oerderij van C. Kuipers vermoedelijk ten gevolge van hooibroei afgebrand. VER KEERSONGE VALLE N. Het tweede slachtoffer van het auto ongeluk op den Meppelerstraatweg overleden. Gistermiddag is in het Sophiaziekenhuis te Zwolle overleden, de heer Gerritsen, het tweede slachtoffer van het auto-ongeluk van 2 Augustus j.1. op den Meppelerstraatweg. KORTE BERICHTEN. Te Amsterdam zijn gister zes personen gearresteerd wegens diefstal van rijwiel- belastingplaatjes. Een 20-tal jongens, die in de Jan Evert- senstraat te Amsterdam passeerende vrouwen met een naald in den arm staken en bij de komst van een agent een dreigende houding aannamen, zijn door dezen agent met ge bruikmaking van den gummiwapenstok uit eengejaagd. Ongecorrigeerd. Een in de gevangenis te Schevenin gen verblifvende zwerver heeft be kend den moord in October 1929 te hebben bedreven. Velen zullen zich nog herinneren dat, in c en namiddag van 9 October 1929 in den Blijdorppolder (gemeente Rotterdam het gruwelijk verminkte lijk is gevonden van den 10-jarige Marietje O. Het onderzoek van de politie had aan het licht gebracht, dat de kleine met een wielrijder was meegegaan en, ofschoon verder verschillende arrestaties wer den verricht, slaagde nien er niet in den da der te vjnden. Wij vernemen thans dat een ongeveer 25-jarige zwerver, zekere H., die was opgesloten in de cellulaire strafgevange nis te Scheveningen wegens een zedendelict waarvoor de rechtbank te Assen hem des tijds had veroordeeld, kort vóór zijn straftijd ten einde liep, heeft bekend, dat hij het gru welijk misdrijf in den Blijdorppolder heeft gepleegd. In verband hiermede is de man naar Rotterdam overgebracht en in het huis van bewaring aldaar opgesloten. Momenteel wenschen noch de politie noch de justitie omtrent deze bekentenis nadere mededeelingen te doen. Wel vernemen wij, dat hij ook in Rotterdam voor den rechter van instructie zijn bekentenis heeft herhaald De instructie is dan ook tegen hem geopend De man is destijds direct na den moord ook gearresteerd geweest, doch is toen weer op vrije voeten gelaten, omdat men zocht in de richting van zekeren W.V., die kort na zijn aanhouding eveneens op vrije voeten moest worden gesteld. H., die gevangenisstraf heeft onder gaan wegens een te Rotterdam ge pleegd zedendelict, is, toen hij de straf had uitgezeten, door de rechtbank te Assen voor een in het noorden des lands gepleegd ze denmisdrijf eveneens tot gevangenisstraf ver oordeeld. Deze laatste straf had hij, zooals gemeld, bijna uitgezeten, toen hij inmiddels naar Rotterdam is overgebracht. Tegen hem en tegen genoemden W.V. bestonden destijds de meeste aanwijzingen, dat zij den moord te Blijdorp hadden gepleegd. DOO'DELIJKONGELUK IN EEN MIJN. De 49-jarige bovengrondsche hulpopzich ter F. Wingens uit Kerkrade, werkzaam op de mijn Willem-Sophie, werd Woensdag avond dood in een fijnkoolbunker gevonden, waarin hij om onbekende redenen blijkbaar geklommen was. Waarschijnlijk is hij daar bij naar beneden gestort en onder afvallende kolen bedolven geraakt. Wintgens was ge huwd en vader van twee kinderen. DE MOORD OP RIJKSVELDWACHTER TAP. Heden is door den Hoogen Raad behandeld de zaak tegen de drie gebroeders uit Kerk- driel, die door de rechtbank te Tiel waren veroordeeld tot 13 jaar gevangenisstraf we gens moord op den rijksveldwachter Tap, op Oudejaaravond te Kerkdriel gepleegd. In hooger beroep verminderde het hof te Arn hem de straf van 2 der verdachten tot 10 jaar. De Hooge Raad zal 27 Augustus ar rest wijzen. DE OVERVAL OP EEN POSTAUTO De proc.-generaal bij den Hoogen p-, concludeerde tot verwerping van het ca« treberoep van den koopman K.. die doïï' rechtbank en het gerechtshof te 's-Grav— hage werd veroordeeld tot 4 jaar gev^ nisstraf wegens den overval op een pos+^L en diefstal daaruit van ruim f 17000, Lïï aan den Van Lennepweg te Den Haag September van het vorige jaar. Arrest -2 Augustus. DE DUITSCHE RIJKSDAG 30 AUGUSTUS BIJEEN. Na een heden gehouden bespreking m*. rijkskanselier von Papen heeft de presid van den rijksdag den nieuwen rijksdag hu 1 geroepen voor een zitting, die gehoud^ yf worden op Dinsdag 30 Augustus as 5 middags te drie uur. KERMIS 1932. Schouwburgloge Hesse en Delmonit De bekende schouwburgloge op het Doe', lenveld zal deze kermis bespeeld worden door de Vereenigde Tooneelisten onder lei- ding van P. Hesse en Delmonte. Er zal wor den opgevoerd het successtuk: Vier dagen uit het leven van een fatsoenlijk meisje. Op de kermissen te Breda en Nijmegen is het stuk bizonder in den smaak gevallen. De eigenaardige geschiedenis van Willy van Hasselbergen, de mooie cabaretster, die vier groote momenten in haar leven heeft, is vol afwisseling en attractie en wordt uitstekend ten tooneele gevoerd. De rol van Willy wordt gespeeld door Coba Kinsbergen en zij speelt met een bij zondere charme vol afwisseling en tempera, ment. De N.-Brabantsche Courant schreef o.m.: E>e stampvolle zaal heeft zich niet onbetuigd gelaten om spel en spelers toe te juichen. Na elk bedrijf was er veel applaus, dat na het slot van het laatste bedrijf een ware ovatie scheen. De N.V. tot het exploiteeren van dorsch- machines, directeur de heer W. Visser, en op het Noordeinde de ondernemer J. Ooster man, zetten heden hun machines weer in wer king tot het afdorschen van graan en peuU vruchten. Hier wordt door eenige werkkrach ten eenigen tijd een behoolijk loon verdiend en het geeft weer eenige bedrijvigheid met 't af- en aanvaren der producten. fjju (Ontvangen per draadtooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. 5 0/0 Nederl. 1932 4X Nederl. 1917 4 - 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. f 1000. Koloniale Bank Ned. lnd. Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert KOchenm. Acc. Nederl Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. t Betbleh. Steel Cities Service General Aviation sas Steel comm Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers a CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij.i s Boeton -.«!•• Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Sbell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Ipterc. Rubber t SCHEEPVAARTEN. HoU. Amerika Uin Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah i t s AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific s Wabash 'Ezdividend. fEzclaim. s t a s f i s s t s i i»J S t I S 491/, 6^/8 PROLONGATIE Vorig, koer.^! Vorige koers 101% 100% 97'/8 72 Vj 62 61 105 34»/, 20 57 V» 1% 112 104'/, 103 17% 18'/, 47/s 19% 3U/" 6'/, 4% S1/, 186'/, 139'/, 93 46 31.- 112»/, 128/s 79 138»/, 1567/s 82 7% 6% 593/i6 23'/, 321/4 237/8 2% ,21/4 15* 60*/a Koers van beden tei pl.m. 1.30 71 62 61 34'/, 567, 112 104-a/e 105'/,-6 18 18-S/4 18'/,-J 53/s 2% 4U/8-i 6»/4 5l/4 184'/, 139 93 48 12 78 154'/, 82-3 7»/4 17/8 58 23 30 22 15 60 135 16 120 135 10»/4 68i/4 3 pl.m. 1.45 34'/, 104s/<-5 106J-7J I81/4-f )8»/g 57/16 2%- 185'/, pl.m. 3.00 1558/4 83 6% 5"f-»/, 348/4-5 105-'/, 107j.J 5 V, 2 51/4-»/s pl.m. 2.15 186'/, 155'/,-6 83»/,-4 7%-J 113/l6 581/4-1 2%. 105'/, 107'/, 188/s-l 18»/4-7/s 5*-»/h 27/s _51/4 186-»/, 1558/4 87-'/, 67/s 588/4.9 "2%» pCt Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parij. 1™.^®..,.) Weena, p. Sch. IOO Kopenhagen Stockholm' oj0 New-York Italié fct.il.!!; - - - - Vorige koers 8.62'/, 59.12 9.733/g 34.46 48.39 4610 44.40 43.20 2.488/8 12.72 Koers op heden 2 uur 8.63 59.10 9.738/4 34.47»/, 48.39 46*15 44.45 43.20 12.7: Vs 3

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8