Agenda !BinawCand Rechtszaken lÜeec&ecicht Stad en Omgeving. Maandag 22 Augustus. 9—12 en 1.30—3.30 uur, Stedelijk Mu seum (Breeds traat). 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Het Cubaan- sche liefdeslied (rom.)Met een neus leng» (klucht); alle leeftijden. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Een vrien dinnetje net als jij (klucht); boven 14 jaar. 7.30 uur, Cinema Americain: Verstooten (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1 Onder misdadigen invloed (rom.), 2. Dt reclame-koningin (komisch); boven 18 jaar Dinsdag 23 Augustus. i 9—12 en 1.30—3.30 uur, Stedelijk Mu seum (Breedstraat). 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Het Cubaan sche liefdeslied (rom.), 2. Met een neus leng te (klucht); alle leeftijden. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Een vrien dinnetje net als jij (klucht); boven 14 jaar 7.30 uur, Cinema Americain: Verstooten (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. 1. Onder misdadigen invloed (rom.); 2. De re clame-koningin (komisch); boven 18 jaar DOOR EEN TREIN AANGEREDEN EN GEDOOD. Toen Zaterdag de ploegbaas Jonker, werk zaam op de spoorlijn tusschen Twello en Teuge voor den sneltrein uit Deventer wilde uitwijken, naderde juist von de andere zijde een D-trein. Jonker werd door dezen trein geraakt en ernstig gewond. Hij is naar De venter vervoerd en daar overleden. Twee personen zwaar gewond Te Arcen (Limburg) reed Zaterdagmid dag ten gevolge van het springen van een band een auto in volle vaart eerst tegen een boom en daarna tegen een lantaarnpaal. De inzittenden werden ten gevolge van den schok gewond De chauffeur, H. Gubbels uit Ven- fo bekwam inwendige kneuzingen en brak zijn linkerbeen op drie plaatsen. Een van zijn passagiers, waarvan de identiteit nog niet is het derde doodelijke ongeval bij het zwem men. Alle slachtoffers waren jeugdige per sonen, inwoners van IJmuiden. Gisteravond was de 26-jarige A. Abel, wonende te Hilligersberg bij Rotterdam, met zijn meisje en nog twee personen aan het va ren in de Noordgeul onder Pemis. Men be sloot te gaan baden. Abel, die niet zwemmen kon, begaf zich te ver in de rivier en ver dween plotseling in de diepte. Redding was vastgesteld, werd zwaar gewond aan hoofd, niet meer mogelijk. Ongeveer een half 1 -111 .'1 t n», M li J - 1 - t 1 1 - W AAt* Ho f uur ONGELUK MET BUSKRUIT. Te Helden-Beringen vonden twee jongens Zaterdagmorgen een pakje buskruit in een bergplaats van de schutterij. Zij namen het mede naar buiten en staken het daar in brand. Daarbij hebben de kleeren van de jongens vlamgevat. De 8-jarige A. van Nin- huys liep ernstige brandwonden op en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. De an dere iongen, de 9-jarige P., liep eveneens brandwonden aan armen en beenen op; dcch kon na verbonden te zijn naar zijn ouderlijke woning worden vervoerd. WETTELIJKE REGELING VAN DE HUISINDUSTRIE. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp Ingediend tot wettelijke regeling van de huis industrie. Blijkens de toelichting hoopt de re geering haar doel te bereiken door het stelsel, dat het duidelijkst belichaamd is en de meest omvangrijke toepassing heeft gevonden in de Engelsche Trade Boards Act. IN WERKLOOZENSTEUN NATURA. Een commissie van onderzoek onder leiding van burgemeester Lambooy. Naar wij vernemen ligt het in het voorne men van den minister van binnenlandsche za ken een commissie in het leven te roepen aan welke zal worden opgedragen om na te gaan ot niet, gelet op de moeilijke tijdsomstandig heden, het oogenblik is aangebroken, dat, ten einde tot een meer doeltreffend besteding van de overheidsgelden te komen, de hulp, welke aan werkloozen wordt verleend, geheel of ten deele in natura zal worden verstrekt. De burgemeester van Hilversum de heer J. Al. J. H. Lambooy zal het voorzitterschap der commissie op zich nemen. borst en schouders en liep bovendien nog een armbreuk op. Beiden werden naar het r.k. zie kenhuis te Venlo overgebracht. De derde in zittende werd door de glasscherven niet ge vaarlijk gewond. De auto is totaal vernield. Ongeluk bij het passeeren op het laatste oogenblik. Omstreeks vier uur Zaterdagmiddag reed de automobilist H. Strijbos uit Amsterdam op den Rijksstraatweg bij Naarden. Hij wilde den Oud-Blaricummerweg in rijden en stak zijn richtingswijzer uit De motorrijder Smit, die eveneens uit de richting Amsterdam kwam en die volgens ooggetui gen een vaart van 80 K.M. had, meende nog te moeten passeeren. Een botsing was het ge volg. Hij en zijn duorijdster vlogen een meter in de lucht. De heer S. kwam er won derlijk zonder letsel af. De duorijdster werd met ernstige verwondingen aan de knie, aan den schedel en den rechterbovenarm, opge nomen Patrouilleerende leden van de Bus- sumsche Roode Kruiscolonne hebben de eerste hulp verleend, waarna een dokter uit Bus- sum de behandeling voortzette. Door een autobus overreden en gedood. Zaterdagmorgen is het W*-jarig dochtertje van de familie Faassen op den Heronger weg te Venlo door een autobus van de Maasbuurt- spoorweg overreden en gedood. Doodelijk ongeval bij Oldenzaal. Op den straatweg van Losser naar Oldenzaal had hedenmorgen circa 8 uur een droevig ongeval plaats. De veehan delaar H. Hassink uit Losser vervoerde op een vrachtauto een 7-tal koeien naar de markt te Oldenzaal. Hij had tusschen den chauffeur en een zekere L. plaats genomen. Nabij den tol raakte de auto aan het slingeren. De chauffeur kon het stuur niet meester blijven. De wagen kwam op den kop in een veel lager langs den weg loopende weide te liggen. Toen H., die ouder den veewagen was geraakt, was bevrijd, bleek dat de ie vensgeesten reeds waren geweken. De andere inzittenden kwamen met den schrik vrij. H. was gehuwd en vader van 5 kinderen. Een der koeien was even eens gedood. Fietsrijder door auto aangereden. Hedenmorgen ongeveer 9 uur is de 67-ja rige Janssen uit Schaik (N.-B.) die, op zijn rijwiel gezeten, den weg overstak nabij den Schaikschen hoek op den weg GraveDen Bosch door een auto uit Den Bosch gegre pen. De ongelukkige werd met verbrijzeld been en zeer ernstige hoofdwonden naar het St. Catharine-ziekenhuis vervoerd. Zijn toe stand is zorgwekkend. Het rijwiel werdver nield. De auto werd zwaar beschadigd. later is zijn lijk opgehaald en door de politie naar de politiepost te Pernis overgebracht. DE WARMTE. Het Kon. Ned. Met. Instituut meldde Za terdag 19 Augustus is in De Bilt met 33.2 graden Celcius de hoogste temperatuur van dezen zomer bereikt. Dit is nog geen record voor den tijd van het jaar, want in 1898 werd op 23 Augustus 33.9 waargenomen. Te Maastricht werd 37 graden bereikt, terwijl het hoogste Augustus maximum tot nu toe 35.3 was. De bestendigheid van het warme weer tieedt duidelijk aan den dag in de onafgebro ken opeenvolging van zomersche dagen, waaronder wordt verstaan dagen met een maximum boven 25 graden. Dit aantal is van den lOen Augustus af, vandaag medegere kend, tot 11 gestegen, terwijl de langste reeks die sedert het begin der waarnemingen in De Bilt 1897 is voorgekomen en in den zomer van 1923 werd waargenomen, eveneens 11 bedroeg. STEUNVERLEENING AAN WERKLOOZEN. Ingevolge het 4e lid van artikel 7 der steunregeling, vervat in ministerieel besluit van 15 Jan. 1932, moeten inkomsten, welke niet uit arbeid zijn verkregen, ten volle op het steunbedrag in mindering worden gebracht De minister van binnenlandsche zaken heeft thans op vorengenoemde bepaling deze uitzondering gemaakt, dat de ouderdomsren te van inwonende gezinsleden, evenals in komsten uit arbeid verkregen, slechts voor 2/3 van den steun behoeft te worden afge trokken. VERKEERSONGEVALLEN. Meisje rijdt tegen een auto aan. Zaterdagnamiddag omstreeks 5 uur heeft op den Kanaalweg te Oudenrijn (Utrecht vlak bij de brug over het Merwedekanaal, een ernstig ongeluk plaats gehad. Daar reed een meisje dat op weg was naar de zweminrich ting aan de Liesbosch op een rijwiel. Daar zij geen acht gaf op het verkeer uit de tegen overgestelde richting, reed zij tegen een auto, vloog over den motorkap heen en kwam in den wagen terecht, waar zij bewusteloos bleef liggen. Volgens getuigen reed de auto met matigen gang. Per ziekenauto is zij naar de rijksklinieken te Utrecht overgebracht, waar zij in zeer zorgwekkenden toestand werd opgenomen. Zondagavond was het bewustzijn nog nkt t-ruggekeerd. Men vreest voor haar leven. VERDRONKEN BIJ HET ZWEMMEN. Zaterdagmiddag, ruim vijf uur, is bij het baen in zee nabij en vuurtoren te Schevenin gen de 20-jarige v. B. uit de Walmaransstr verdronken. Zijn lijk is opgehaald en naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. In de Rotte bij Terbregge te HiHegersberg is Zaterdagmiddag de 29-jarige W. Pluim- makers uit de Batavierstraat te Rotterdam bij het baden verdronken. Zijn lijk is opgehaald. In het Overijselsch kanaal nabij Vriezenveen is Zaterdagmiddag de 27- jarige gehuwde H. H. Veldhof bij het zwemmen verdronken. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter Zaterdagmiddag is aan het stille strand te Hoek van Holland de 34-jarige L. Hebing, een havenarbeider uit Rot terdam, bij het zwemmen door den stroom meegesleurd en verdronken. Zijn lijk is twee uur laten aangespoeld. Hij laat een vrouw en twee kinderen na. Zaerdagmiddag is in de Waal bij Nijmegen verdronken de 35-jaru E. v. R. Bij het zwemmen op de z.g.n. Zand plaat was hij in een draaikolk terecht gekomen. Een uur later werd het lijk opgevischt. Gistermiddag stootte bij het duiken in het zwembad te Sloten een jongen op het lichaam an een man, dat op den bodem lag. Toen het boven water was gehaald, bleek het te zijn van een onge veer 30-jarigen man, die vermoedelijk in het water kramp had gekregen en verdronken was. Het lijk is naar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht. Vrijdag is bij het baden in de Maas te «Els loo een 12-jarige jongen, de oudste zoon uit een gezin van negen kinderen, verdronken. Het Tijk is nog niet gevonden. Vrijdag is te Urmod een man uit Tsje- cho-Slowakije, wonende te Geleen, bij het ba den in de Maas verdronken. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur is een dame te Oosterbeek bij het zwemmen in den Rijn verdronken. Het slachtoffer was bij een kribbe in de nabijheid van de spoorbrug aan het zwemmen, waar de stroom bijzonder sterk is. Plotseling zag haar dochter, die aar, den kant aan het baden was, haar moeder in de diepe verdwijnen. Op haar hulpgeroep schoten direct menschen toe en werden red dingspogingen ondernomen, douh zonder re sultaat. Zondagmiddag omstreeks zes uur ver keerde aan het Zuiderstrand te IJmuiden een meisje in levensgevaar, zegt De Crt. Men slaagde er echter in haar te redden. Van haar vernam men, dat de ongeveer 17-jart- ge G. v. Leeuwen, eveneens wonende te IJmuiden, was afgedreven. De jongen, die slechts weinig kon zwemmen, bleek inmiddels reeds verdronken te zijn. Het ongeval veroor zaakte onder de zeer talrijke baders en baad sters groote verslagenheid. Velen waren zoo onder den indruk, dat zij onmiddellijk uit het BRANDEN. Een verdachte brand vuur op ver schillende plaatsen. Vrijdagnacht werd de Nijmeegsche brand weer gealarmeerd voor een uitslaanden brana aan den Weutschenweg. De brand bleek te woeden in een woning, bewoond door het ge zin Peters, direct gelegen naast de machine fabriek van den heer Van Ham. De brand weer slaagde erin het vuur tot deze woning te beperken, die echter vrijwel uitbrandde. De zaak is in onderzoek. De schade wordt door verzekering gedekt. Boerderijen vernield. Te Drachten is de boerderij van H. v. d. Vlugt afgebrand en te Nieuweets, eveneens in Friesland, ging dé boerderij van Luiten door brand verloren. Hotelbrand. Te ongeveer één uur Zaterdagnacht ont stond brand in de voorkamer van de tweede verdieping van het hotel „De Lloyd" aan de te Amsterdam Martelaarsgracht. Toen het vuur ontdekt werd, had het reeds fel in het vertrek om zich heen gegrepen. Als gevolg van de warmte stonden alle vensters en deu ren open, waardoor de vlammen speling door het geheele gebouw hadden. In minder dan geen tijd was dan dook de derde verdie- pin aangetast en baanden de vlarnen zich een weg naar den zolder. Toen na enkele mi nuten de brandweer verscheen, was het ge bouw een vlammenzee. In een half uur slaagde de brandweer erin den brand mees ter te worden, zoodat de brand zich tot het hotel, waarvan de heer W. J. Bosdrieh eige naar is, beperkt bleef. En vijftal hotelgasten konden tijdig het ge bouw verlaten. De brand, die door honder den in dezen zomernacht gade geslagen, is vermoedelijk ontstaan door het achteloos wegwerpen van een sigaret. De tweede en derde verdieping, alsmede de zoldr, brand den voor het grootste gegeelte uit. Brandstichting Vannacht is brand uitgebroken in twee leegstaande woningen aan de Doelen te Et- ten (Geld.) De Ettensche brandweer was den brand spoedig meester. Men vermoedt met kwaadwilligheid te doen te hebben. Landbouwschuur vernield. Gistermorgen is de groote schuur van den landbouwer G. Haasakker te Aalst (Geld.) door brand vernield. ij Ernstige bosch- en heidebrand. Zaterdagmiddag is tusschen de gemeenten Maashees en Vierlirtgsbeek een ernstige bosch- en heidebrand flitgebroken. De brand is vermoedelijk ontstaan door onvoorzichtig heid van arbeiders, die daar met ontginnings werkzaamheden bezig waren. Tengevolge van de groote droogte en aangewakkerd door den feilen Zuidwesten wind nam de brand een gevaarlijk karakter aan. Een uit gebreide oppervlakte bosch en heide, toebe- hoorende aan de gemeenten Maashees en Virlingsbeek en verscheiden particulieren, ging in vlammen op. De brand was uren ver in den omtrek zichtbaar. Een oppervlakte ter lengte van ongeveer 2 K.M. en ter breedte van pl.m. 800 meter was een laaiende vuur zee. Tegen vijf uur bestond groot gevaar, dat de uitgebreide bezittingen van jhr. H. W. de Blocq van Scheltinga, een zeer uitgebreid complex prachtige bosschen, in de vlammen zou opgaan. De bevolking van Vierlingbeek en naburi ge dorpen heeft het blussingswerk met kracht ter hand genomen. Daarbij was men ten zeerste gehandicapt door het feit, dat de omstandigheden het niet mogelijk maakten door tegenbranden het vuur te bestrijden. Door het slaan met takken en het graven van brandgangen is men er ten slotte in ge slaagd tegen negen uur 's avonds het vuur te stuiten. Met de nablussching zal vermoedelijk wel een groot deel van den nacht zijn gemoeid. KORTE BERICHTEN. Vrijdag kwam een zevenjarig zoontj; van den neer De Vries, te Zwolle, niet thuis Na lang zoeken vond men de schoenen en kousen aan den kant van de gracht. In den loop van den nacht is het lijkje opgehaald. Te Aalsmeer is Zaterdag het vier jarig zoontje van den bloemist P. v. Z in de sloot achter het huis verdronken In de Ferdinand Bolstraat te Am sterdam heeft een botsing plaats gehad tusschen twee auto's. Een 22-jarige jon geman moest naar het Tesselschadezie- kenhuis worden overgebracht. De zeer hooge temperaturen van Vrijdag zijn te Amsterdam op Zaterdag niet overtroffen Het maximum bedroeg in den Hortus Botanicus 32.9 graden Celsius, tegen 33.7 op Vrijda. Een zestal personen zijn Zaterdag te Amsterdam door de warmte bevan gen. Vier konden ter plaatse door den Geneeskundigen Dienst worden bijge bracht. Twee moesten naar een rieken huis worden overgebracht. Een jongeman uit Zwartsiluis, die Vrijdagmorgen op Schiermonnikoog ver mist werd, is Zaterdagmiddag in uitge- putten toestand in de duinen gevonden. De jongeman is zenuwpatiënt. Het 4-jarig dochtertje van den heer Kuiper te Eexta (Gron.) is al spelende in het Winschoterdiep geraakt en verdronken. Te Amersfoort is Vrijdagavond de 20- jarige cavalerist H., afkomstig uit Amster dam, bij het duiken in de Barneveldsche beek ernstig gewond geraakt aan het hoofd. In „..„w |R-zbrgwekkenden toestand is H. naar het miii- water gingen. Dit is in eenige weken reeds 1 taire hospitaal vervoerd. DE DRIEDUBBELE MOORD TE PUTBROEK. Heden behandeling in hooger beroep. Hedenmorgen om 10 uur maakte het gerechtshof te Den Bosch een aanvang met de behandeling in hooger beroep tegen vader en zoon van den Elzen, die ervan worden verdacht de gebroeders Willem en Matthias Kersten en Frans Wherens in den nacht van Vrijdag 27 op Zaterdag 28 November 1931 in het bosch van Putbroek te hebben neerge schoten en te hebben begraven. De 22- jarige zoon werd wegens poging t jt 'oodslag door de Roermondsche recht bank tot 8 jaar gevangenisstraf veroor deeld, terwijl de vader, de 56-jarige jachtopziener H. v. d. Elzen, wegens doodslag tot 15 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Het gerechtshof is als volgt samengesteld: mr. baron de Bie- berstein, president, mr. Vliegenthart en mr. van der Veen, raadsheeren, jhr. mr. de Kuyper, griffier; het O. M. wordt waar enomen door den advocaat-gene- neraal mr. Couvee. Evenals bij de behan- delin r te Roermond was ook hedenmor gen reeds ver vóór het aanvan^suur een groote menigte verzameld voor het smalle poortje van het imposante paleis van justitie dat toegang geeft tot de pu- hlieke tribune. Een sterke politiemacht is samengetrokken om de orde te hand haven. Een leger persfotografen heeft zich opgesteld om de hoofdpersonen in dit drama op de gevoelige plaat te ver eeuwigen. Rechts van het podium staat een tafel tje waarop de stille getuigen een plaats hebben gekregen, daar liggen de jacht geweren en parabelums, de doorgescho ten planken waarop de deskundigen hun schietproeven hebben genomen, de gla zen buisjes waarin de gevonden pa troonhulzen en de uit de lichamen ver wijderde kogels. Verderop liggen de werkkleeren van de Van den Elzens; op een van de pakken werden bloedsporen gevonden. Ook in de zaal, die weldra te klein zal blijken om den stroom van be langstellenden te bevatten, zijn de meest uitgebreide ordemaatregelen genomen. Achter de bank waar de beide verdach ten plaats nemen, met een rijksveld wachter aan beide zijden en tusschen hen in, is de bank voor den commissaris van politie en den commandant der ma rechaussee. In de derde bank nemen de deskundigen plaats, terwijl ook de balie, die in groote getale is opgekomen, hier een plaats vindt. Rechts van de verdachten is de bank van den verdediger mr. Paul Tripels. Voor den eersten dag zijn 30 en voor den tweeden dag 13 getuigen gedagvaard. Vóór den aanvang der zitting staan de getuigen in de getuigenkamer bijeen en bespreken voor de zooveelste maal het vreeselijke drama, zooals het zich in den donkeren Novembernacht onder de rui- schende boomen van het Annendaal- schebosch afspeelde. Ook het vinden van het lijk van Roebroeks wordt weer besproken. Hoe meer het aanvangsuur nadert hoe drukker het in de betrekkelijk kleine zaal wordt. Zoo wel de banken voor de balie als die voor de pers zijn geheel bezet. De publieke tribune is stampvol. Er wordt met stentor stem door den deurwaarder tot stilte aange maand, als het gerechtshof de zaal betreedt. Nadat nog eenige uitspraken zijn gedaan neemt de behandeling van de iaak Putbroek een aanvang. Vader v. d. Elzen wordt binnengeleid, een grijs geworden doodsbleeke man in een grijs pak Achter hem volgt de zoon, eveneens be geleid door twee veldwachters. Zijn uiterlijk is weinig veranderd, evenals in Roermond maakt ook hier het binnenkomen in de rechts zaal weinig indruk op hem. De president, mr. baron de Biebersteyn, be tuigd in het openbaar zijn spijt, dat hij niet in staat is geweest alle verzoeken om plaatsen ook niet voor de pers in te willigen. Aan va der v. d. Elzen worden de gebruikelijke vra gen gesteld, naar leeftijd, namen en beroep. Vervolgens stelt de president hem de vraag wat de reden van zijn hooger beroep was. „Omdat ik onschuldig ben" luidt het ant woord. Hij doet zeer onverschillig. Hierna wordt ook den zoon gevraagd, waarom hij in hooger beroep is gegaan. Ook hij antwoord: „Omdat ik onschuldig ben". De verdediger, mr. Paul Tripels, maakt nog eenige opmerkingen over het inzien van het dossier. Getuige-deskundigen worden be- eedigd. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.4 mM. te Torshaven. Laagste barometerstand 743.8 mM. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 23 Augustus Meest matige wind uit Westelijke richtin gen; zwaar bewolkt met tijdelijke opklarin gen; waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer; aanvankelijk koeler. Overzicht. Een van IJsland gekomen hooge drukge» bied heeft zich in beteekenis toenemend naar de Far Oer verplaatst. Een ondiepe depres sie uit het Kanaal trok naar Noord- en Oost zee en daarbij ontwikkelde zich sinds gisteren hooge druk over midden Europa. Daardoor ligt ons land nu dicht bij de laagste barome terstand, en op de grens van een warme Zuid- westelijke en een vrij koele Noordoostelijke strooming. Hoewel daardoor voor het volgen de etmaal de kans op onweer en regen vrij groot is en de temperatuur nog wel verder zal dalen, geeft de algemeene stijging van den barometer elders den indruk, dat terug keer van fraai ofschoon iets koeler weer bin nen enkele dagen niet uitgesloten is. Plaatse lijk vielen onweersbuien in Engeland, Noord- Zweden, Noordwest-Duitschland en België, vermoedelijk ook hier te lande. De afkoeling is het sterkst in Noord-Duitschland, daaren tegen steeg de temperatuur vrij sterk op IJs land; in Zuid-Duitschland zal het heden weer warm worden. Aangezien gisteren de temperatuur hier te lande weer boven 25 gra den steeg, is met een reeks van 12 zomerda gen de langste van vroeger bekende reeks zo merdagen overtroffen. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water. Laag water, dat. v.m. nam. v m. nam. Augustus. 23 8 14 8.34 4.57 4.52 24 8.57 9.21 5.15 5.28 25 9.54 10 26 5.58 61? HOOG- EN LAAG WATER IE EGMGND AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water Laag water, dat. v.m. nam. v.m. nam. Augustus 23 8 11 831 4.45 4 40 24 8.54 9.18 5.03 5.16 25 9.51 10.23 5.46 6.07 EEN GROOTE DEMONSTRATIE TE ALKMAAR. Woensdag 24 dezer houdt de Neutrale Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers een demonstratie door Alkmaar, met daarop vol gende meeting. De demonstratie vertrekt pl.m. 12.15 uui van de Frieschebrug, aankomst Muziektuin pl.m. 1.30 uur waar ook om 2 uur de mee ting is. IN ZEE VERDRONKEN. Gistermiddag te ongeveer twee uur heeft de zee bij Castricum een slachtoffer geëischt Een vijftal jongelui uit Amsterdam waren op het vrije strand gaan baden achter het wrak van de „Salamander". Hierbij gingen drie van het gezelschap te ver in zee. Op hun hulpgeroep begaven twee leden van de Eer ste Hulp, die toeyallig in de nabijheid waren, zich te water. Het mocht hun gelukken twee der zwemmers op het strand te brengen. De derde evenwel was in de diepte verdwenen Zijn lijk is later aangespoeld. Het slachtoffer is de 21-jarige Th. Bussink uit de Czaar Peterstraat te Amsterdam. De twee gered de drenkelingen verkeerden in bewusteloozen toestand. Door gedurende een half uur kunst matige ademhaling toe te passen, mocht het gelukken hen weer tot bewustzijn te brengen vOvL-K MAAR MIENT2-V AANVANG ONDERWIJS WILHELMINASCHOOL. Men verzoekt ons te melden, dat, in ver band met werkzaamheden in de Wilhelmina- school, het onderwijs aldaar niet morgen, maar Donderdag a.s. zal aanvangen. v*** VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is te Noordschar* vvoude bij het zwemmen verdronken de 18-jarige P. Bakker. B. was alleen op het land aan het werk. UITNOODIGING. De heeren J. Lind en H. Holsmuller schrij1 ven ons: Evenals andere jaren zijn wij van plan om deze maand een tentoonstelling te houden. Van de dingen, die er te zien zijn, noemen we: Indische voorwerpen, gesteenten, opge zette vogels, vogeleieren en munten, waaron der vele van het oude Rome. Ook hebben wij eenige opgegraven Romeinsche gebruiksvoor werpen en verscheidene andere dingen. De tentoonstelling is geopend van heden tot en met 26 Augustus, dagelijks van 38 uur. De toegang is voor genoodigden vrij- Ingang: Ged. Baansloot (achter het Kenne- merpark). ERNSTIG ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP TE WINKEL. Zaterdagavond omstreeks half zeven een span paarden bestuurd door den twintig jarige de Betue, die een driewielde kar terug moest brengen naar den eigenaar W. Keet man in het Oosteinde der gemeente op hol geslagen. Wetende, dat éen der paarden schichtig was, werd al voorzichtig gereden, doch vermoedelijk tengevolge van het schrik ken, veroorzaakt door een paar kinderen, i» het eene paard, en dit nam ook het tweede mede, op hol geslagen. De voerman die het span niet meer kon houden is van de staart van de kar afgesla gen en hoewel niet ernstig, toch verwond. De paarden holden over het trottoir met de slingerende kar achter zich, die tenslotte stuk geraakte en znij tot staan gekomen door te gen een vrachtauto aan te vlie.gen. Inmiddels was het geheel in aanraking g«* komen met den 77 jarigen J. Fijnheer die op het trottoir liep en onder den voet geloopen werd. Zwaar bloedend met ernstige hoofd- wonden is hij binnengedragen in de woning van den heer N. Peetoom, waar de etrs e hulp is verleend. Hoewel het slachtoffer aan- vankelijk nog eenige teekenen van leven ga is hij toch spoedig aan zijn verwonding

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2