„ARNHEM" levens-' verzekering maatschappij Rechtszaken £uchtvaact Spoct roeiboot omgeslagen op de waal bij nijmegen. Twee jonge menschen verdronken. Gistermiddag heeft op de rivier de (Vaal bij Nijmegen een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan twee jonge men schen het leven heeft gekost. De 28-jarige Van der Veer zou om streeks kwart voor vijf met zijn 31-jarige verloofde mej. M. M. een roeitochtje gaan maken. Hij had daartoe in de z.g. vluchthaven een roeiboot gehuurd. Toen het bootje buiten de haven kwam, pas seerde daar juist een sleep. Vermoede lijk tengevolge van zuiging is het roei bootje met groote kracht tegen het eerste schip achter de sleepboot geva ren. Het bootje sloeg om en beide inzit tenden geraakten te water. Zij grepen gieh nog vast aan het anker van het schip, terwijl zij met de andere hand de roeiboot omklemden. Deze boot maakte echter water en verdween na korten tijd in de diepte. Van der V. heeft daarbij ook het anker losgelaten en zonk weg. Vermoedelijk is hij onder het schip terecht gekomen; in ieder geval men heeft niets meer van hem gezien. De schipper stak het meis je, dat zich nog aan het anker vast hield, een vaarboom toe, doch zij was ree<t* zóó ver uitgeput, dat zij dien niet meer kon grijpen. Even later verdween ook zij in de diepte. Ofschoon men nog geruimen tijd de omgeving heeft afge zocht, is men er niet in geslaagd de lij ken der beide slachtoffers te vinden. DUITSCHER GEGREPEN EN ONTSNAPT OVER DE GRENS NAAR NEDERLAND. Aan de grens onder de gemeente Her- zogenrath, bij Kerkrade, arresteerde Vrijdag middag een Duitsch beambte, een 25-jarig jongmensch, uit Keulen afkomstig, op het oogenblik dat hij de Duitsch-Nederlandsche grens wilde passeeren. De beambte had in den persoon een bekend smokkelaar herkend, die bovendien gesignaleerd stond bij de poli tie te Keulen wegens doodslag en diefstal. Toen de beambte den man stevig beet had, namen de menschen, die zich op Hollandsch gebied bevonden, tegen den beambte een dreigende houding aan. Dat gaf den gear resteerde blijkbaar moed, want plotseling rukte hij zich los, wierp enkele kledingstuk ken weg, sprong in het grensriviertje de Worm en wist zwemmende veilig den Neder- landschen oever te bereiken. In een grens- winkel kreeg de man enkele kleedingstukken. Duitscbe politie doorzocht met Nederlandsche beambten de grenswinkeis zonder succes. De ontsnapte bleek verdwenen. „ZICHTBAAR ZWEMMEN" IS TE NAARDEN VERBODEN. Maar zonnebaden zijn toegestaan. Wij lezen in De Crt.: Al valt het vuur van den hemel, de Naardensche politieverordening staat pal. Er ligt tusschen de Rembrandtlaan en den Rijksweg een vijver, die omringd is van weilanden. Bewoners van de op minstens 100 M. vergelegen woinn- gen in de in aanbouw zijnde villawijk hebben er de vorige week gebaad. De vijver i- driehonderd meter lang, 25 M. breed en 3 M. diep; het water is frisch. De zwemmers en hun vrouwen en kin deren meenden hier ver van den open baren weg ongestoord te kunnen baden. In de politieverordening komt echter een bepaling voor, volgens welke het verboden is „om zichtbaar vanuit wo ningen of veertig meter van den open baron weg te zwemmen". De zwemmers, tot wie behoorden «eni ge ontwikkelde en beschaafde men schen, die gewoonlijk de openbare orde niet verstoren, achtten zich dan ook volkomen gerechtigd om van het water te genieten, dat eerst over een paar Jaar tot zijn bestemming verblijfplaats van zwanen zal komen. De Naardensche politie heeft aan der gelijke „ordeverstoringen" thans een eind geirfaakt. De zwemmers zijn „van uit woningen zichtbaar" wel is waar slechts met behulp van een verrekijker, doch zij zijn in elk geval niet ónzitht- baar. Alle zwemmers werden bekeurd, niet eenigen, dieaan den kant een zonne bad namen. De verordening stamt uit den tijd, dat dergelijke moderniteiten nog niet bestonden; zoo zijn dus alleen de waterbaders strafbaar. Als zij zwem- öien, zijn slechts het hoofd en soms de vingerspitsen zichtbaar; van de zonne baders ongetwijfeld meer Maar de Naar densche polttle-autoriteiten houden zich alleen op met feiten, die zij wettelijk kunnen vaststellen. De eenige „officleele" zweminrichting Is een half uur gaans en staat onder mi litair beheer. Slechts met behulp van een logarythmentafel kunnen „burgers" uitrekenen, wanneer zij worden toege laten. Uit een heerlijke zwemgelegenheid, dicht bij huu moderne woningen, die zij tn badmantel kunnen bereiken, worden tij verjaagd. OPZICHTER DOOR ARBEIDERS AANGEVALLEN. Bij de uitbetaling van de loonen aan de fcwerkgestelden te Enkhuizen werd de op lichter Broeder plotseling door een tweetal arbeiders aangevallen en vrij ernstig mis handeld, aldus meldt De Crt. De man werd door de politie ontzet, welke daarna de an- tere saamgestroomde arbeiders verspreidde. SLACHTOFFER VAN DE WARMTE. Door de warmte zijn te Bedum en te Scheemda verschillende landarbeiders onwel gtwordeu. Eén van hen, de arbeider B. M die werkzaam was op een dorschmachine, is overleden. Hij laat een vrouw en twee kin deren na. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 19 Augustus 1932. W. P. te Bergen, M. J. K. te Hillegom, J. K., P. S., G. H., J. W., M. J. te Heiloo, G. B. te IJmuiden, M. J. L. te Schoorl, J. D. H. te Rotterdam, W. V. te Spanbroek, C. v. 't V. te Bussum, C. K. te Oudkarspel, D. K. te Krommenie, J. I. H. te Nieuwe Niedorp, H. J. N. te Anna Pauiowna, L. V. te Hugo- waard, E. C. S. R. te Den Haag, J. H., J. J. V. te Amsterdam, M. S. te St. Maarten, G. S. te Koedijk, A. M. S., M. A. E. H.. W. E. E. H., J de B., Th. L. M. IJ., C. J. R., J. v. D„ C.P te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwiel- wet, de le, 3e, 4e, 5e, 7e. He, 16e, 17e. 18e, 28e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e, 19e ieder 10 boete of 10 dagen hechte nis, de 6e, 24e, 25e, 26e. 27e, 29e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 8e, 9e, 12e, 14e, 30e ieder 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 10e, 13e, 15e, 21e f 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 20e 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 22e i2 boete of 2 weken tuchtschool, de 23e 1 boete of 1 dag hechtenis. S. Th. H. te Egmond aan Zee, P. J. B. te Limmen, E. v. d. G., C J. L., H. D. te Cas- tricum, P. B., A. B., J. P. H., J. de G. te Bergen, K. J. v. d. P. te Santpoort, C. B. te Leiden, M. J. P. te Zwolle, A. C. v. L. te Rotterdam, N. K. te Hugowaard, IJ K., M. R. te Amsterdam, M. B., G. S., G. v. Z. te Alkmaar, overtreding Politieverordening De le, 14e, 18e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e, 4e, 11e, 12e, 13e, 15e, 16e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e en 10e ieder geen straf toegepast, de 5e, 6e 7e. 8e, 9e, 17e ieder 1 boete of 1 dag hechte nis, de 19e f 10 boete of 10 dagen hechtenis. E. J. te Akersloot, overtreding winkel sluiting 4 boete of 4 dagen hechtenis J. B. te Noordscharwoude, dronkenschap, 3 boete of 3 dagen hechtenis. S. P. A. D. te Akersloot, overtreding Vleeschkeuringswet, 80 bcete of 40 dagen hechtenis. C. P. te Spanbroek, overtreding wet van Openbare Middelen van Vervoer, 5 boete of 5 dagen hechtenis. L. D. te Egmond aan Zee, overtreding Jachtwet, f 15 boete of 15 dagen hechtenis. T. B te Castricum, overtreding Art. 444 W. v. S., 6 boete of 6 dagen hechfenis. P. G. te Egmond aan Zee, loopen over ver boden grond, 8 boete of 8 dagen hechtenis. P. K. te Limmen. overtreding Bouwveror dening, f 4 boete of 4 dagen hechtenis. K. W. te Hugowaard, overtreding Spoor wegwet, f 1 boete of 1 dag hechtenis. J. F. H-, P. P. te Haarlem, H. O. te Am sterdam, overtreding Visscherijwet, de le en 2 ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 3e 8 boete of 8 dagen hechtenis. SCHRIFTELIJKE UITSPRAKEN. H. T. K-, J. te Alkmaar, overtreding Politieverordening, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis DE POSTVLUCHTEN OP 1NDIE. De „Ibis" (terugreis) landde gister te Calcutta De „Oehoe" (uitreis) is Zaterdag in Bagdad aangekomen en bereikte gister Djask. VL1EGTUIQ NEERGESTORT OP EEN BOERENWONING. Vier dooden. In de nabijheid van Perugua is een mili tair vliegtuig van een hoogte van 400 Meter vlak bij het vliegveld op een boerenhuis ge vallen. De twee inzittenden werden gedood Twee kinderen die in het huis waren werden het slachtoffer van de brand, die door dit on geval ontstond. De moeder en een zuster der kleinen be kwamen zware brandwonden. DE EUROPA-RONDVLUCHT BEGONNEN. De eerste vliegers reeds te Vicenzo. Gistermorgen vroeg zijn de 39 deelnemers aan de Europa-rondvlucht van het vliegveld Tempelhof te Berlijn gestart in de richting Warschau. De eenige vrouwelijke deelneem- ster, de Engelsche Miss Spooner, kon wegens een motordefect niet starten. Te 9.40 uur startte de eerst aangekomen deelnemr reeds weer van het vliegveld bij Warschau naar Berno in Tsjecho-Slowakije. De Italiaansche majoor Donati moest bij Posen een noodlan ding maken. Het eerste vliegtuig landde te 14.25 uur te Brno (Brunn) en te 15.07 uur op het vliegveld bij Weenen, vanwaar weer gestart werd. Te 16.15 uur landde de eerste deelnemer, de Italiaan Colombo, te Agram, gevolgd door de Dultschers Marienfeld om 16.52 uur, te 17.03 uur door den Duitscher Seidemann en tien minuten laten door Mas- senbach. Massenbach bereikte tot nog toe een gemiddelde snelheid van 215 K.M. per uur. Te 19.07 uur arriveerde als eerste op het vliegveld te Vicenzo Marienfeld, vijf minuten later Massenbach en twintig minuten later Colombo. Het stond toen vrijwel vast, dat geen der deelnemers gisteravond nog «ome zou bereiken. Hedenmorgen zijn de eerste v.iegers van de Europa rondvlucht te Rome aangekomen, en wel om 7.54 u Seidemann, 9 minuten la ter Marienfeld, direct daarna Colombo en om 8.12 Massenbach en Lusser DE VLUCHT VAN MOLLISON. In Montreal aangekomen. De Engelsche Oceaan vlieger Mollison is Zaterdag in Montreal aangekomen, waar hij deelnam aan een vliegdemonstratie. Mollison blijkt thans zijn plannen eenigs- zins te hebben gewijzigd. In tegenstelling met zijn oorspronkelijke voornemens heeft hij thans besloten eerst over acht dagen naar Europa terug te vliegen. Gister begaf hij zich weer naar St. John en vandaar naar New- York. In New-York aangekomen. De oceaanvlieger Mollison is te New-York (gister) om 21 uur 37 MET, vlot geland. Mollison tb New-York begroet. De Engelsche oceaanvlieger Mollison ar riveerde gistermiddag tegen half vijf op het New Yorksche vliegveld Rooseveld Fields op Long Island, waar hij door een enthou siaste menigte van 10000 menschen werd be groet. Geëscorteerd door een lange rij auto's ging Mollison door de straten van New- York naar het stadhuis waarbij hij rijkelijk met confetti werd bestrooid en door duizen den werd toegejuicht. VLIEGTUIG BIJ NANTES NEERGESTORT. Drie dooden. Gisteren stortte bij Nantes een vliegtuig met twee passagiers van 400 M. hoogte naar beneden. De drie inzittenden waren op slag dood. DUURRECORD VOOR VROUWEN GEBROKEN. Meer da 124 uren in de lucht. Een Reuter-telegram aan het H.bld. uit New York meldt, dat de vliegsters Frances Marsalis en Louise Thaden, die vijf dagen geleden zijn opgestegen om het duurrecord voor vrouwen te breken, gistermiddag 124 u. in de lucht waren. Daardoor hebben zij thans het bestaande record met een uur geklopt. De beide vliegster waren voornemens te blij ven door vliegen. VROUWELIJK HOOGTERECORD GESLAGEN. De Parijsche sportcorrespondent van het H.bld meldt d.d 19 dezer: Hedenmorgen heeft de Fransche vliegster Maryse Hiltz. op een Morane-eendekker het vrouwelijke hoog'e-record geslagen, dat met 8761 meter op m am stond van de Ameri- kaansche miss Ruth Nicholls. Maryse Hiltz bereikte ongeveer 10.000 meter De juiste hoogte zal, na onderzoek van de barograaf, vastgesteld worden. De vlucht duurde 1 uur 25 minuten. De laagste temperatuur was 49 gr. onder nul. Voetbal. AlcmariaU.D. De vriendschappelijke ontmoeting tusschen Alcmaria en haar Deventer zustervereeniging U. D. trok Zaterdagavond maar matig be zoek. De oorzaak daarvan was niet ver te zoekeneen klein hittegolf je maakte, dat men liever thuis bleef, dan een kleine wandeling naar het Sportpark te maken. Toch was dat van de thuisblijvers verkeerd gezien, want fle toeschouwers hebben geen last van de warm te gehad. Een verkoelend briesje woei over het veld en op de tribune zocht en vond men werkelijk een aangenaam aandoende frisch- heid. Aan den anderen kant hadden de thuisblij vers echter geen ongelijk, want deze ontmoe ting was zeker een van de slechtste, die Alc maria den laatsten tijd gespeeld heeft. Blijk baar hadden de spelers vrij veel last van de warmte, misschien ook vond men de tegen partij te licht en wellicht was deze (verkeerde) opvatting oorzaak, dat U. D. door haar ve teraan de score opende met een goed schot uit een goed opgezetten aanval. Na zijn succes verdween de veteraan, om plaats te maken voor een jongere. Alcmaria wist spoedig daarop gelijk te maken en nog voor de thee een tweede doel punt te fabriceeren, zoodat de rust met 2—1 voor de thuisclub inging. De tweede helft was als de eerste. Een vrij lauw spel van Alcmaria, dat echter bijna voortdurend op de U. D.-helft speelde en dan ook met een fraai schot de stand op 3-1 wist te brengen. Nadat U. D. de achterstand verkleind had, verliepen de laatste minuten sensatieloos en had de thuisclub verdiend ge wonnen. o Over spel en spelers kunnen we kort zijn. Alcmaria kan veel beter spelen, de spelers zelf kunnen met een beetje meer inspanning veel meer bereiken en ze zullen in de nade rende competitie zeker wel heel wat anders laten zien. De achterhoede van Alcmaria is prima. Alleen... Ooms blijft maar steeds weigeren, om terug te spelen of een bal voor den doel- verdediger te laten loopen. Wanneer hij meer met den keeper samenspeelde, zou de Alcma- ria-verdediging oer-sterk zijn! In de halfline was Rootring de zwakste, zonder echter onvoldoende te zijn. Lengers is de groote, tactische man, die met eiken bal iets goeds doet en die zoowel verdedigend als aanvallend zijn plaats ten volle waard is. En Burgers speelde ook nu weer een ferme partij, waarin vooral zijn kopwerk opviel. De voorhoede had zijn dag niet. Voor de rust werd er veel te eenzijdig gespeeld, zoo dat Keppel op de rechtsbuitenplaats bijna niets te doen kreeg. Verder goochelde Ham stra te veel, wat een rem beteekende en ten slotte bleek, dat Peereboom als mid-voor zoo kwaad nog niet is. Dat bleek uit zijn... afwe zigheid. Want Watertor en v. d. Pol, beiden goede spelers, konden hem niet behoorlijk vervangen. Enfin, de trainer was aanwezig en zal wellicht de gemaakte fouten gezien en besproken hebben. En wij weten allen, dat Alcmaria veel beter kan! De Deventenaren speelden een vlotte par tij voetbal, waarbij de voorhoede zich zeer bewegelijk toonde, doch hier en daar zwakke plaatsen had. De doelverdediger leverde zeer goed werk en zijn uittrappen was bepaald heel goed. 't Was een faire iploeg, die we hier nog graag eens willen terug zien! VAN EGMOND WEER IN NEDERLAND TERUG! Een onderhoud met den heer Swaa^ de Beer. Met het stoomschip Statendam is Zater dagavond te Rotterdam aangekomen de wiel renner Van Egmond, die in Los Ange les het Olympisch Kampioenschap Sprint neeft ge wonnen. Hij was vergezeld van Ouus Schil ling, zijn trainer en den heer Bernard Swaap de Beer, den begeleider der wielrenners. Om Van Egmond die binnenkort aan de wereldkampioenschappen te Rome gaat deel nemen en die men elke emotie wilde bespa ren, niet te vermoeien heeft de N.W.U. met de Holland-Amerika lijn in orde gemaakt, dat Van Egmond door een dienstuitgang waar een auto wachtte dadelijk kon vertrekken zoodat niemand hem heeft kunnen spreken. Hij werd afgehaald door den voorzitter van de N.W.U., Jhr. van den Berg van Heemste de en W. Stevels, en zijn vader en moeder die uit Haarlem waren overgekomen. Naar wij vernemen zal Van Egmond, weer vergezeld van zijn trainer en den heer Swaap de Beer zoo spoedig mogelijk door reizen naar Rome. De heer Swaap de Beer heeft ons een on derhoud toegestaan waarin hij zeide dat de overwinning van Van Egmond geen verras sing was. In de series en de demi-finales was de Hollander de sterkste man. Dat hij den tijdrit niet heeft gewonnen, maar daarin twee de werd, moest worden geweten aan het feit dat hij vlak voor deze rit vier sprints heeft moeten rijden, zoodat hij vermoeid was ge raakt. De tandemrit kon zooals bekend niet doorgaan wegens een defect aan de tandem. De heer Swaap de Beer zeide, dat deze tandem bij de training al telkens defect was geraakt. Van Egmona en Leene zijn beide lange zware jongens, zoodat de tandem hoo- ger en langer was dan die van de andere deelnemers die allen een stuk kleiner waren. De tandem ontspoorde telkens daar de boch ten van de baan te kort en niet steil genoeg waren. Men heeft herhaaldelijk de tandem laten herstellen, maar zelfs de beste wielen hebben het niet gehouden. De heer Swaap de Beer gaf als zijn mee. ning te kennen, dat de heeren Kellenbach en Van Rossem niet de juiste leiders zijn ge weest, want dat anders de andere deelne mers wel betere resutaten zouden hebben verkregen. De athleten, zwemsters, enz., en hun verzorgers trokken de profesionneele training der wielrenners zoo'n beetje in het belachelijke, hetgeen de heer Swaap de Beer scherp afkeurde. Ook was hij het er niet mee eens dat de Nederlandsche naar Los Ange- les zouden zijn gegaan als een demonstratie van de Nederlandsche sport en tegenpresta tie voor de komst der Amerikanen in Amster dam in 1928. Veel te weinig beschouwde men een overwinning als het eigenlijke doel van de deelname. Toen tevoren de onkosten besproken werden was de heer Van Rossem van meening dat deze gemiddeld 1500. per deelnemer zouden bedragen hoewel de ruiters hadden gezegd dat men met 1100.- wel kon komen. De heer Van Rossem sprak dit echter tegen en wees er op dat men niet reisde als een reisvereeniging maar dat er al lerlei kosten zouden zijn voor verzorgers, extra voeding en training. Toen men echter met de Statendam was afgevaren uit Rotter dam kregen de wielrenners dadelijk den in druk dat de reis toch wel heel sterk het ka rakter van een trip van een reisvereeniging droeg en dat alles op een koopje moest gaan De buitenlandsche deelnemers werden zijns inziens veel beter verzorgd en getraind dan de Nederlandsche athleten. Wat de heer Swaab nog meer vertelde. De heer Swaap vertelde nog meer en wel aan den sportredacteur van het Hbld., die hem interviewde. De Ned. gedelegeerde vond het succes van Van Egmond zeer verheugend, maar zei de hij verder wij hebben er ook had voor gewerkt. U weet misschien al dat ik me als leider van de wielrenners, Van Egmond en Leene, aan de algemeene leiding had onttrokken. Ik heb dat niet gedaan zonder goede gronden en u kunt dat gerust publiceeren. Dit zijn de feiten: het Olympisch veld lag meer dan 30 K.M. van de wielerbaan verwij derd, wat beteekende, dat de jongens eiken dag per auto, tweemaal heen en weer, 120 K.M. zouden moeten afleggen, wat natuur lijk ongustig moest zijn voor hun constitutie. Verder hadden de kamertjes in dat dorp geen ruiten maar gaas in de ramen en de on- vinding van den eersten avond, toen een nat te mist door het gaas naar binnen trok en de beddenlakens klam maakte, was voor mij ge noeg, gepaard met het feit, dat die huisjes geen voldoende toiletinrichtingen hadden. Een gezegde als dat van den heer Kellenbach dat Hollandsche jongens wel een beetje mist gewend zijn, is geen voldoende beantwoor ding aan den eisch, dat athleten in de best mogelijke conditie moeten worden gebracht, maar mijn vaste overtuiging zeide de heer Swaab de Beer, zijn de slechte resultaten der overige deelnemers niet te verwonderen. De leiders, zeide de heer Swaap, met nadruk hebben getoond geen begrip te hebben ge had van de verzorging en de training van athleten, wat bij dergelijke belangrijke wed- strijden de voornaamste factor is. Het falen der athleten is dan ook alleen daaraan te wijten. De athletiekers die uitge zonden zijn, achtte de heer Swaab- van de allerhoogste klasse en waren zij verzorgd en gertaind, zooals de mededingers van andere landen verzorgd en getraind zijn, dan zou de Nederlandsche driekleur vele malen voor de athletiekers aan de masten hebben gewap perd. Bij betere verzorging zouden onze zwemsters veel grootcre resultaten hebben bereikt. U weet misschien ook wel, zeide hij, dat Van Egmond en Leene niet aan het openings délilé hebben deelgenomen. Ik maakte daar tegen bezwaar, omdat zij daarvoor ongeveer 80 K.M. heen en weer per auto moesten af leggen, met drie uur stjfen en marcheeren in de brandende zon daar tusschendoor, Ik heb zelf ondervonden hoe afmattend dat was en ben tevreden dat ik ze ervan teruggehouden heb, ook al verklaarden de heeren Van Ros sem en Kellenbach openlijk, dat deelneming aan het délifé belangrijker was dan het win nen van medailles. Ik vertrok zelf om half elf uit Passadena dien dag voor dat délifé en keerde terug omhalf zes. Men kan zich voorstellen welk een invloed dat moet hebben gehad op de athletiekers, die de volgende dagen moes ten uitkomen. Nu, eindigde de heer Swaab de Beer. het ia prettig op te merken, dat de eerste prijzen zijn gewonnen door de ruiters, die geheel apart waren en door de wielrenners, die zich aan de leiding hebben onttrokken. Ik zelf heb veel voorgeschoten om te zorgen, dat de aan mij toevertrouwde renners extra voeding beschermt Uw gezin ln-moeilijke* 'jaren', Bijkantoor Kanaalkade 2, Dir. A. J. StikkeL en vruchten inplaats van 't veroordeelde wa ter van Los Angeles kregen, 'n afzonderlijk hotel, reparatie enz., maar bij betere mede werking ware dat niet noodig geweest. Paarden. Harddraverij te Heemskerk. Voor de op 8 Sept. te houden draverijen zijn de volgende prijzen uitgeloofd: 300, 150 en 50. Bovendien wordt een 4de prijs ad 25 uitgeloofd, wanneer meer dan 12 paarden aar, den start verschijnen Tevens zal de eigenaar van het winnende paard eer. zilveren beker, uitgeloofd door de Amstel bierbrouwerij, ter hand gesteld worden. Handicapper is de heer u. Hannema. Star ter de heer Vaandrager. De inschrijving sluit op 5 September. Harddraverij. Voor de op Zondag gehouden handicap harddraverij te Wieringerwaard waren 16 paarden 3angegegeven, waarvan door 12 aan de loting werd deelgenomen. Van deze 12 bleven er nog 3 weg, zoodat er 9 overbleven. De prijzen werden gewon nen ais volgtle pr. 100, Othella 300 M eig. A. Borst, Wieringerwaard; 2e pr. 50 Maggy Henry, 315 M., eig. J. M. Schoon. Medemblik; 3e pr. f 25, Minnie M, 305 M., eig. J. A. Bakker, Wieringerwaard. De belangstelling was niet zoo groot als we dit wd gewoon zijn. Enkele spannende ritten hebben we gezien, doch volgens 't oor deel van deskundigen was 't niet bepaald een mooie draverij. Met een toepasselijk woord werden de prijzen door den voorzitter, den heer H. Limpers, uitgereikt, waarna nog menige toespraak werd gehouden. Motoren. Successen voor Hartman en Houtop. Onder ideale weersomstandigheden vonden Zondag op cie groote motorbaan te Beek wed strijden plaats, die, behoudens enkele valpar tijen, een goed verloop hadden. Een kleine re genbui in den morgen had de baan vast ge maakt. Ruim 40 rijders verschenen aan oen start. De uitslagen luidden volgens de Crt.: Nieuwelingen tot en met 250 c.M.3 (6 baanronden) verreden in 3 manches: 1. J. Cordang, Swalmen (OK- Supreme) met 5 pnt.; 2. W. W. Lange, Nijmegen (D K W.) 5 pnt.3. F. Lippen, Lutterade (O K Supre me) 12 pnt. Nieuwelingen tot en met 350 c.M.3 (6 baanronden) 3 manches: 1. J. Staals, Eind hoven (H.D.) 5 pnt.; J. N. Kayser Den Haag (Velocette) S pnt.; 3. R. J. Smeets, Echt (Rudge) 9 prit. Juniores tot en met 350 c.M.3 (6 baanron den) 3 manches: 1. J. v. d. Vaart, Rotterdam (Sunbeam) 5 pnt.; 2. E. W. Pollé, IJmuiden (Ariel) 6 pnt.; 3. J. Stedehouder, Rotterdam (Norton) 12 pnt.; 4. J. Westerop, Den Haag (Velocette) 12 pnt. Seniores tot en met 350 c.M.3 (6 baanron den) 3 manches: 1. P. Oosterbaan, Den Haag (Velocette) 5 pnt.; 2. A. Hartman Jr., Am sterdam (Motosacoche) 6 pnt.; 3. M. v. d. Berg, Den Haag (Rudge) 11 pnt.; 4. N. Kjv- per, Rotterdam (Chater Lea) 11 pnt. Hiér werd de snelste tijd gmaakt door A. Hartman die één manche van 6 baanronden van 700 Meter reed in 3 min. 31.8 sec. Nieuwelingen tot en met 500 c.M.3 (6 baanronden) 3 manches: 1. M. Schraven, Nijmegen (Ariel) 5 pnt.; 2. C. Haring, Am sterdam (B.S.A.) 8 pnt.; 3. J. Staals, Eind hoven (Triumph) 12 pnt. Juniores tot en met 500 c.M.3 (6 baanron den) 3 manches: 1. C. A. van Dalsum, Rot terdam (Motosacoche) 5 pnt.; 2. T. P. van Latum, Alkmaar (Ariel) 7 pnt.; 3. J. Teeken, Krommenie (Ariel) 9 pnt. Seniores tot en met 500 c.M.3 (6 baanron- den) 3 manches: 1. A. Hartman Jr., Amster dam (Roval Enfield) 6 pnt.; 2. J. C. Houtop, Utrecht (Eysink) 8 pnt.; 3. J. Rijk, Den Haag (Ariel) 9 pnt. Seniores tot en met 350 c.M.3 (15 baanron den): 1. N Kuyper, Rotterdam (Chater Lea) in 5 min. 40 sec.; 2. P. Oosterbaan, Den Haag (Vleocette)3. M. v. d Berg, Den Haag (Rudge). Seniores tot en met 500 c.M.3 (15 baan ronden): 1. J. C. Houtop, Utrecht (Evsink) in 5 min. 34 sec.; 2. J. Rijk, Den Haag (Ariel); 3. A. Hartman Jr., Amsterdam (Royal Enfield). Houtop verbeterde hierme de het baanrecord door 1 baanronde van 700 M. te rijden in 32.4 sec. (Uit deze resultaten zouden wii de volgen de voorspelling durven dien: Zondag as hier in Alkmaar een enorm duel tusschen Hart man, Houtop en v. d. Pluym!) Athlet iek. U.P.A.B- wint van N.P.S.B. Gistermiddag is in het Gemeentelijk Sport» park te Hilversum een wedstrijd gespeeld tusschen der, U. P. A- B. en den Nederland sche n Politie Sportbond. De beste resultaten waren volgens de Crt. 1500 M J. Hoogeveen (U.P.A.B.) 4 m. 21 sec.; 400 M.: A. Meinen (U.P.A.B.) 54 m. 4 1.675 M.; 100 M: H. P. Beintema (U.P.A.B.) 11 sec.; Speerwerpen: B. Jongh (UP-A.B.) 48.5 M Kogelstooten; J. v. d. Berg (NP. S,B.) 12.17 M-; Verspringen: A- Meinen (U.P. sec.; HoogspringenT. v. d- Most (N.P.S.B) A.B) 6.53 M.; Discuswerpen: O. Postma (NPSB.) 40.07 M.; Hoogspringen: L- M. Oorschot (U.P A B.) 3.60 M. 4 In alle nummers waren 2 vertegenwoo" gers van iedere vereenigina.u.t '-o"- - AflosaingewecV"'1'' 1 JT'. sec 2. N'. F 8 Zweed-cK

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7