Agenda Stad m Omgeving. lüeee&eücht De Kermis. De Stoomcaroussel voor onze lezers. BENOEMD. Dinsdag 30 Augustus. 9—12 en 1.30—3.30 onr, Stedelijk Mu seum (Breedstraat). AGENDA KEFMISWEEK. Bioscopen. Alkmaarsch Bioscoop Theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Bet de Koningin van de Jordaan (vroolijk spel uit het volksleven), hoofdrol Adriënne Solser (expli atie en zang). Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-Theater, van Maandag tot en met Donderdag eiken avond half 8 en kwart voor 10 hoofdnummer Madchen zum Heiraten (rom.)hoofdrollen Renate Müller en Her* mann Thimig. Voor eiken leeftijd Bioscoop Harmonie, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Zwei Herzen und ein Schlag (op.), hoofdrollen Wolfg. Albach Retty en Lilian Harvey. Toe gang boven 14 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Mam ze.le -Kitouche (operette), hoofdrollen Anny On- dra en Georg Alexander. Toegang voor eiken leeftijd. S c h o u w b ur g e n. 't Gulden Vlies tot en met Woensdag eiken avond 8 uur „De familie van mijn vrouw door het Centraal Tooneel. 't Gulden Vlies, van Donderdag tot en met Zondag eiken avond 8 uur gezelschap Fa veur Nieuwe Schouwburgloge op het Doelen- veld tot en met Woensdag eiken avond 8 uur „Vier dagen uit het leven van een fatsoen lijk meisje," vroolijk spel uit het theaterleven Groote Schouwburgloge op 't Doelenveld tot en met Woensdag eiken avond 8 uur revue „Geel bandje, meneer"; van Donderdag tot en met Zondag opvoering van Süss de Jocd door het gezelschap Saalborn. Cabaret. Café Central, Hofplein, eiken avond ge zelschap Diederichs, o.a. met Maloïtz. Cabaret Populair, Laat, optreden Hennv van Gelderen, Joop Vana en de dames Merks. Café Nico Kerssens, Nieuwesloot, cabaret en orkest. Middagvoorstellinge n. Schouwburgloge op het Doelenveld Woensdagmiddag 2 uur kinderrevue „De wereldreis van Loutje en Loetje". Nieuwe Schouwburgloge op het Doelen veld, Zaterdag 3 Sept. om 2 uur „De avontu ren van drie Alkmaarsche Straatjongens". Victoria-Theater, Woensdagmiddag half 3 „Madchen zum Heiraten". Muziek en dans. Café Bus, Kaasmarkt, „Three Prince Band" (kom.); Leo van Noraen (hum.) Café Houtkooper, Laat, Bart van Driel en zijn band. 't Wapen van Heemskerk, Breedstraat, Zondag 4 September om 4 uur, Woens dag om 7 uur, Zaterdag 3 Sept. om 12 uur 's middags. Bij Willem Broekhuijsen eiken avond „The Barcelona Band". Concordia, Laat, dancing; ensemble The blue serenade. Café A. Bakkum, Ritsevoort 60, orches- trion met accordeon. Café wed. Honig, Voordam 2, piano, hu morist. Café De gekroonde Valk van Klaas Groot, Peperstraat 1, optreden Van Dijks vier Vo len dammers. Centrum Hotel (v. d. Molen) stafmusici, verlichting. Café De Doorbraak, muziek en duettisten. Café De Tijd, Laat, muziek. duur van haar ambtsuitoefening nemen de leden der Pruisische commissariëele regee ring alle bevoegdheden op zich, die het staatsministerie en den afzonderlijken staats ministers toekomen Ik ontken niet, dat het ontbreken van een aan den Landdag verantwoordelijke regeering in Pruisen een hoogst ongewenschte toestand is, welks spoedige beëindiging ik zou toejui chen. Tot mijn leedwezen zijn de voorwaar den voor een opheffing van de verordening van den rijkspresident van 20 Juli voorloopig nog niet voorhanden. Wat verder de bekende verandering van de agenda van den Pruisischen Landdag betreft ben ik het, zooals u weet, in de beoordeeling van dit besluit geheel met U eens. Tegen uw voorstel om den rijkspresident voor te stellen een noodverordening uit te vaardigen waar bij deze verandering ongedaan wordt ge maakt, bestaan echter aanzienlijke bezwaren. In de eerste plaats betreft het bij een verande ring van de agenda van den Pruisischen Landdag een oinnenlandsche aangelegenheid van het parlement. Nadat de rijkspresident reeds door de verordening van 20 Juli de tot herstel van de openbare veiligheid en orde in Pruisen noodzakelijke maatregelen heeft genomen, zou een ingrijpen in deze interns aangelegenheid van het Pruisische parlement voor hem alleen in overweging kunnen wor den genomen, wanneer het herstellen van de openbare veiligheid en orde ook in deze rich ting nog verdere maatregelen noodzakeüjk zou maken. Dit kan echter te minder worden erkend, daar de betrokken Pruisische instan ties de mogelijkheid hebben over de rechts geldigheid van de door den vroegeren Prui sischen Landdag besloten verandering in het kader van een oneenigheid op landsgrond- wettelijk gebied een beslissing in te roepen van het staatsgerechtshof voor het Duitsche rijk. Afgezien daarvan zou ook nog opgehel derd moeten worden, of de huidige Pruisische Landdag de bewuste verandering heeft over genomen en of hij aan deze bepaling gebon den is. Uw opvatting dat de agenda door een meerderheidsbesluit van den huidigen Land dag bevestigd is. schijnt niet zonder meer juist te zijn. Integendeel, de Landdag heeft slechts geweigerd een nieuwe regeling tot stand te brengen welke zou neergekomen zijn op een opheffen van het besluit van 12 April j.1. Geen deelneming van Bracht en k de staatssecretarissen aan den Pruisischen Landdag? De practische gevolgen van het onderhoud fusschen den plaatsvervangenden Rijkscom missaris Dr. Bracht en den president van den Pruisichen landdag Kerrl zullen reeds in de plenaire zitting van Dinsdag duidelijk wor den. Naar verluidt moet er rekening mede ge houden worden, dat de rijkscommissaris met behoud van zijfl bekende, principieele opvat ting zijn tegemoetkoming tegenover den Landdag wil toonen, doordat hij het goed vindt, dat de directeuren der ministeries als leiders der afdeelingen deelnemen aan de be sprekingen in den Landdag. Daarentegen moet er niet op gerekend worden, dat de per sonen. die belast ziin met de waarneming der ministerieele functies. Dr. Bracht en de staatssecretarissen, de besprekingen persoon lijk zullen bijwonen. Medegedeeld wordt nog, dat het standpunt van den Rijkscommissaris nogmaals aan den Landdag zal worden be kend gemaakt in een verklaring van Dr. Bracht, die in de plenaire zitting van den Landdag zal worden voorgelezen. Overval op een tehuis van de Stahlhelm. Zaterdagmiddag drongen een aantal perso nen, die per auto gekomen waren, in het pas gebouwde tehuis van de Stahlhelm gelegen aan den weg tusschen Wursterheide en Alten- walde en maakten aanstaltèn, de vlag naar beneden te halen. De bewaker werd neergesla gen en door messteken zwaar gewond. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van de daders. De bijzondere rechtbanken. De bijzondere rechtbank te Berlijn heeft Zaterdag de arbeiders Pueschel en Korper wegens rebellie veroordeeld tot 10 jaar tucht huisstraf elk. Twee anderen werden veroor deeld tot 1 jaar tuchthuis. Het is langzamerhand een zeker© tra ditie geworden, dat de Alkmaarsche Courant in de kermisdagen zijn lezers voor een kleine vergoeding hunnerzijds var. de stoomcauroussel laat gebruik maken. Men kent die gezellige middagen als de gewone kaartjes zeer zeldzaam zijn geworden en het bedienend personeel der caroussel den geheelen middag niet anders doet dan de gekleurde kaartjes van de courant verscheuren totdat de geheele vloer er als 't ware mee be dekt Is. Voor de jeugd is dit natuurlijk een bijzondere attractie en de caroussel is dan ook elke rit weer overladen met een juichende lading jongens en meisjes waartusschen hier en daar de vaders en moeders hebber postgevat, die hun jongste spruiten vasthouden als deze op een groot bewegend paard voor het eerst van hun leven in den molen rond draaien. In de schuitjes zijn alle zitplaatsen dan gevuld en langs de koperen buiten stangen staat het opkomend geslacht en werpt serpentines en confetti naar allen die daarvoor in aanmerking komen en zich op hun beurt nfet onbetuigd laten. Het is opmerkelijk, dat een stoom caroussel altijd we jr de groote attractie van de kermi3 is. De muziek, het steeds doordraaiende groote orgel brengt de bezoekers dadelijk ln een oogenblik in de gewenschte stemming cn de geheele omgeving werkt er toe mee, de sfeer van vroolijke, onschuldige kermispret te scheppen waarvan vooral de jeugd zoo van harte kan genieten. Vandaar ook, dat het besluit onzer directie met een dergelijke onderneming een overeenkomst aan te gaan waardoor do lezers in staat gesteld worden voor zeer gereduceerden prijs van deze at tractie te genieten, elk jaar bijzonder gewaardeerd wordt. Het zal aan jeugdige klanten, die de in deze courant voorkomende bon voor kaartjes komen inwisselen ook dit jaar niet ontbreken. Wij wijzen er op, dat op een bon niet meer dan tien kaartjes verstrekt wor den, waarvoor in dat geval slechts 2 cent per kaartje moet worden betaald. Ook minder dan tien kaartjes kunnen verkregen worden en wij herinneren er nog eens aan, dat entree daarbij niet be taald behoeft te worden. Vanaf Dinsdagmorgen acht uur zijn de kaartjes aan ons bureau, Voordam, verkrijgbaar. Woensdag van één tot acht uur is de stoomcaroussel van den heer Roels op het Hofplein voor de houders van deze kaartjes beschikbaar. Wij verwachten dat evenals andere jaren duizenden weer van deze door onze directio aaangeboden kermisat tractie zullen profiteeren. EEN KRANIGE PRESTATIE. Onze Alkmaarders hebben natuurlijk wel eens gelezen van gelukte en mis lukte Kanaaltochten, waarbij de zwem mers probeeren, om van Dover naar Ca- lair te zwemmen. Dat werkje valt in den regel niet mee. Verder hebben zij wel eens gehoord, dat een Martha Snel van Hoek van Holland naar Scheveningen zwom,( of van een andere, die Enkhui zen—Stavoren liever zwemmende dan varende aflegde. Kranige prestaties niet waar? En waarschijnlijk hebben ook Alk maarders wel eens gedacht aan zoo'n tochtje, doch tot uitvoer kwam het dan zeker niet Wel aanl twee jongelui, de heeren Jan Wilk en Gerard Muckel, beiden hier wonende, hebben een eerste stap (of slag) gedaan. Ze zijn gistermiddag in Bergen aan Zee te water gegaan en begeleid door eea boot hebben ze getrach Egmond te bereiken. De poging slaagde en na IK uur zwemmen arriveerden de heeren te Egmond, waar natuurlijk een hoeratje opging. Deze zeetocht van 5 K M. zal natuur lijk door andere, en langere gevolgd worden, totdat de Kanaaltocht ook hier het ideaal wordt! Mej. A RRter. hoofdverpleegster 'n ^et Cemraal Ziekenhuis alhier, is benoemd tot directnoe van bet ziekenhuis ie Goes AUTOBUS IN EEN SLOOT. De autobus, die gister vol passagiers te 6 uur uit Egmond aan Zee naar Alkmaar ver trok heeit ter hoogte van de Zuivelfabriek in de Egmondermeer een ongeluk gehad. Vf aar- schijnlijk door den slechten toestand waarin de weg verkeert is van een betrekkelijk nieuwe autobus, de fuseestang gebroken, waardoor een voorwiel los raakte en de chauffeur de bus niet langer op den weg kon houden. De bus vol passagiers geraakte daardoor van den weg en kwam in een gelukkig niet diepe sloot terecht. Daar de bus niet was omgeslagen, maar in schuinen stand in het water stond, kon de chauffeur dadelijk alle passagiers helpen het voertuig door het dak luik te verlaten. Eenige inzittenden werden door het breken van een der ruiten door glas scherven gewond. Zij konden ter plaatse ver bonden worden om later, zoo noodig, medi sche hulp in te roepen. Een deel der passagiers keerde naar Eg mond terug, een ander deel werd met een bus uit Alkmaar gehaald of vertrok per taxi. De bus werd later gelicht en het verkeer in middels over Bergen geleid. KONINGINNEDAG. Men verzoekt ons er de aandacht van de ingezetenen op te vestigen dat de ge meentelijke bureaux op Woensdag 31 Augustus a.s. voor Zooveel de dienst het toelaat, gesloten zullen zijn. In verband met de omstandigheid dat ook het personeel van de Reiniging dan geen dienst zal doen, wordt verzocht op dien dag geen vuilnisbakken e. d. buiten te zetten. AUTO TEGEN DE TRAM. De bekende overweg aan de Breelaan te Bergen is, zooals bijna elke overweg, onbewaakt. Om echter de veiligheid zoo goed mogelijk te betrachten, loopt de conducteur van de tram in den regel iets voor de tram aan om op den over weg het publiek te waarschuwen. Gisteravond tegen half negen wilde een autobestuurder dezen overweg pas- seeren. Hij zag geen conducteur doch hoorde wel een waarschuwingsbei zoo dat hij stopte. Op een teeken van een ander, die seinde dat de weg vrij was, vervolgde hij zijn weg, doch juist op den overweg werd zijn wagen door de tram gegrepen en vernield. Gelukkig kwamen persoonlijke ongelukken echter niet voor. HET KERKCONCERT OP 8 OCTOBER. Dames en heeren, die alsnog met een strijkinstrument willen medewerken aan het kerkconcert, dat op 8 October wordt gegeven kunnen zich bij den 'ei- j der van dat concert den heer J. H. Ous- hoorn, Emmastraat 19, opgeven. CHR. ORANJEVEREENIGING AFD. ALKMAAR. In verband met het tuinfeest der Chr. Oranjevereeniging op Woensdag 31 Au gustus a.s. zal de Chr. Muziek vereeni ging „Soli Deo Gloria" op genoemden feestavond een muzikale rondgang ma ken 's avonds half. 8. Beginpunt Steenen- brug, eindpunt Muziektuin. „DE WERELDREIS VAN LOETJE EN LOUTJE". Naar wij vernemen zullen de hoofdperso nen uit de kinderrevue, welke Woensdagmid dag om 2 uur in de Groote Schouwburgloge op het Doelenveld gegeven wordt, des mid dags te Alkmaar arriveeren. Loetje en Loutje komen na hun wereld reis regelrecht naar Alkmaar en zullen aan het station afgehaald worden door een comi té van ontvangst. Daarna gaat de stoet in optocht naar den schouwburg. De jeugdige wereldreizigers komen te Alk maar om 12.40 uur aan het station. N.V. v.h. W. HOOGENSTRAATEN Co. In de algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. v.h. W. Hoogenstraaten Co., Leiden, te Alkmaar op Zaterdag j.L, is de heer F. L. Driessen, tot dusver als onderdi recteur werkzaam, benoemd tot directeur. EEN 25-JARIG JUBILEUM. Zaterdag herdacht mej. M. van der Haa- ,en, den dag waarop zij haar 25-jarig ju- jileum als regentesse van het Diaconiehuis der Ned. Herv. Gemeente mocht vieren. Zij heeft in deze functie haar moeder, mevr. van der Haagen, opgevolgd, die 23 K jaar regen tesse was geweest. In het Diaconiehuis werd zij op dezen dag gehuldigd in een buitenge wone vergadering van regentessen, regenten en diakenen. Na een woord van hulde, uitge sproken door den president-regent, en den heer J. Roos Azn., die wees op de door haar verrichte werkzaamheden, werden haaf bloe men en een cadeau, in den vorm van een schemerlamp, aangeboden. De jubilaresse, door deze hulde getroffen, bracht hiervoor haar hartelijken dank. De ouden van dagen werden door haar ge- tracteerd en de hoofd- en ziekenvader en moeder werden verrast met een blijvend aan denken. Met den wensch, dat zij nog vele ia- SLfa reg5nt5sse "W, blijven arbeiden, werd deze huldiging besloten. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. \an 21 Aug. tot en met 28 Aug. werden door 674 heeren, 536 dames, kosteloos 512 jongens en kosteloos 427 meisjes baden ge nomen. Totaal 2149 baden. Hoogste tempe ratuur 74 graden. VERHOOGING BOTER- EN MARGARINE-ACCIJNS. In de courant van Zaterdag staat voor bo- terheffing 25 ct. per kilo. Dit moet zijn 65 ct. per kilo. Mnziek, dans en cabaret. De traditie getrouw, hebben we Zaterdag avond onze wandeling gemaakt bij de café s, waar „wat te doen is vi e hebben overal ge zworven, zijn in verschillende inrichtingen even binnengeloopen en onze eerste indruk is, dat het ook deze kermisweek wel weer gaan zal Concordia heeft dansen. Dat spreekt eigenlijk vanzelf. De zaal is er als 't ware voor gebouwd en de vloer ligt prachtig en is glad. Het groote dansorge! kan de heele avond wel voor muziek zorgen, doch geluk kig is dat niet noodig. Er is nl. een band „The blue Serenaders" geheeten. Dit en semble zorgt voor uitstekende dansmuziek, is zeer goed op elkaar ingesteld en werkt zeer ijverig. Concordia zal het wel weer druk krijgen. a Een andere daügelegenheid is het Cen trum-hotel. De heer v. d. Molen heeft zijn zaaltje geheel veranderd, 't Is nu voor deze week een Chineesche tuin geworden en buitengewoon intiem ziet het er uit. De ver lichting is zeer gelukkig gekozen en doet soms zeer Chineeschachtig en geheimzinnig aan. De Marine-kapel uit den Helder, een bekend trio voor Alkmaar, speelt de vroolijk- ste muziek en op d* dansvloer wiegen de paartjes, dat het een lust is. Geneel anders is het bij P o p u 1 a i r op de Laat. Daar is Joop Vana weer. de oude be kende. Deze keer heeft hij Henny v. Gelder als partner en zij zingt nog steeds als vroeger. Haar liedjes slaan er bij het publiek, dat nier komt, goed in. Achter de piano zit een goede Duitsche pianiste, die haar begeleid en die er tevens voor zal zorgen, dat de gezusters Merks haar repertoire vlot zullen kunnen afwerken vanaf hedenavond. Zeer uitgebreid is het cabaret-gezelschap Diederichs, dat Central veroverd heeft. Diederichs is nu al heel veel jaren in Central en heeft een vast publiek gekregen dat hem niet gauw in den steek laat. Deze keer heeft hij een keur van klein-kunstenaars om zich heen verzameld, die door den bekenden con ferencier Herm. Diedirichs op vlotte wijze worden aangekondigd. Er wordt den ge- heelen avona onbedaarlijk gelachen. Jack en Johny b.v. zijn een vroolijk stel duettisten, met nieuwe nummers, Riek Bouwens is een beschaafde cabaretière met vele toepasselijke liedjes op moderne onderwerpen. Verder is er Leberts de goochelaar, Johny Toering de humorist, Maxo de accordeon-virtuoos en Weston de bekende humorist. Vanaf heden avond komt de groote attractie Maloïtz met zijn verbluffende experimenten. Het geheele programma is dan compleet en een bezoek overwaard. De dancing Harmonie, met een uitste kende band, is ook nu weer een zeer belang rijk middelpunt der kermisbeweging, waar het de beide eerste dagen reeds heel druk was en waar de liefhebbers van dans en amuse ment zeker niet wilden ontbreken. In 't Café van de Wed. Honig trad Zater dag en Zondag de heer Groen op als pianist humorist. In 't Café Bus aan de Kaasmarkt is een humoristische en komische Jazz-Band, de Three Prince Band geheeten, terwijl Leo van Norden als humorist optreedt. De Barcelona Jazz-Band in Café 't Hoekje van Willem Broekhuysen behaalde Zaterdag en Zondag een groot succes. In 't café van den heer Groot komen na tuurlijk de enthousiaste muziekliefhebbers om te luisteren naar van Dijk's Volendammers, die zich reeds zoo'n schitterende reputatie hebben verworven. Het Café „De Doorbraak" heeft als bij zondere attractie het optreden van bet duo Divance, dat de talrijke bezoekers op koste lijke wijze vermaakte. Op de Laat zorgen verder Café Houtkoo per en De Tijd nog voor speciale attracties voor hunne bezoekers, zoodat men de over tuiging krijgt, dat ook op gebied van cabaret, muziek en dans voor ieder iets te genieten valt. 'n Geel bandjemeneer! In de groote schouwburgtent op hei Doelenveld gaat momenteel de revue ,,'n Geel bandje... meneer!" In tegenstelling met andere jaren blijft de revue slechts tot en met Woensdagavond en waarschijnlijk was dat de oorzaak, dat gisteravond de tent uitver kocht was. Zoo'n eerste avond al tjokvol is altijd prettig. De spelers hebben dan veel gauwer contact met het publiek en er heerscht weldra een gezellige sfeer. ,,'n Geel bandjemeneer!" Och ja, de revue moet een naam hebben en wij kunnen met dezen titel genoegen nemen. Maar er zouden tal van andere titels goed, even goed geweest zijn. Enfin, what is in a name. Hoe een revue te verstaan. Dat blijft altijd een moeilijkheid. Er zit in den regel geen loopenden draad in het geheel. Een aantal tafreelen worden op de een of andere manier aan elkaar gelascht en 't zaakje is in orde. Jawel! maarhoe lascht men alles aan elkaar en hoe zijn de diverse tafreelen? Welnu, om dan direct maar met de deur in huis te vallen; deze revue is zeer goed. Zij ging er gisteravond in ais koek. Geen won der ook, als men weet, dat een Lou Bandy met Wiesje Bouwmeester de groote rollen hebben. Beiden zorgen, bijgestaan door een groep spelers van goede kwaliteit, voor de noodige grappen, voor de aardige tafreeltje3, voor de lachsalvo's, enz., enz. Zonder al te uitvoerig en volledig te worden, mogen wij hier het een en ander vertellen, wat ons het meeste genoegen deed. En dat zijn allereerst de iiedjes van Beppie Rameau. Zij zingt met een lieve stem en heeft aardige nummertjes. Haar collega Jean du Béla doet niet voor haar onder en zingt voortdurend met heldere stem. Doch nu komt in de eerste plaats om Lou Bandy en Wiesje Bouwmeester. Deze tw<*> stellen zeker niet teleur. Lou Bandy hebbeo we het eerste als revue Hallo Hierheen! gezien. Nu is hij voor de tweede keer gekomen en zijn succ« is minstens even groot. J ces Voortdurend is hij op het tooneel. Ve«l succes bereikt hij met de vraag, wie de baas in huis is, daverend wondt het, als hij de 1-1 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.5 mM. te Skinn. Laagste barometerstand 747.6 mM. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van 30 Augustus: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; kans op regen of onweer; waarschijnlijk wei- nig verandering in temperatuur. Overzicht. Het gebied van hoogen druk, dat Zater dag in het Zuid-Westen lag, heeft zich vrij snel Noordoostwaarts verplaatst, daarbij in omvang afnemend. Het ligt thans met een 765-kern boven het Zuiden van Scandinavië. De IJslandsche depressie heeft zich in den loop van Zondag nog een weinig verdiept. Ze vertoont een ondiepe secundaire ten Wes ten van de Britsche eilanden. Waarschijnlijk zal deze secundaire depressie voor het weer ten onzent van beteekenis worden. Hoewel de barometerdalingen dit nog niet duidelijk aangeven, mag men bij de Noordoostbewe ging, die o.a. blijkt uit de verplaatsing van het hooge drukgebied, toch wel aannemen, dat de secundaire zich Oostwaarts of Noord-' oostwaurts bewegen zal. Dit beteekent, dat voor onze omgeving toenemende bewolking met kans op regen of onweer. Over het alge meen heerscht in het geheele waarnemings gebied nog rustig weer. De bewolking is wat toegenomen, de temperatuur is gemiddeld nog beven haar normale waarde. HOOG- EN LAAG WATER. TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water. Laag wafer. dat. v.m. nam. v.m. nam. Augustus. 30 3.11 335 11.59 31 3.49 4.14 0.19 0.42 HOOG- EN LAAG WATER IE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water Laag water, dat. v.m. nam. vm. nam. Augustus 30 3.08 3 32 11.47 31 3.46 4.11 0.07 0.30 deurwaarder speelt, oer-komisch is hij als redenaar bij de protestvergadering der voet gangers, de lachsalvo's klinken, als hij „in zijn tuintje" staat en zijn scène met het Sinterklaas-speelgoed voor kleine-groote- menschen is bijzonder geslaagd. En het zou Lou Bandy niet zijn, wanneer het hem niet gelukt was, om de revue-refrein „Alles komt toch zeker weer in orde" door de geheele zaal te laten meezingen. Lou Bandy schittert en naast hem staat Wiesje Bouwmeester. Als GeeLband-chauffeur is zij allerliefst, als adspirant-echtgenoote van den tuintjes-huurder Lou is zij dol vermakelijk en heelemaa!-niet-rad-van-tong(!). Buitengewoon geslaagd is haar scène, waarin zij met man en kind naar den voet balwedstrijd gaat. Maar het beste vonden wij haar nog in een speciale creatie „een kind van Montrnartre". Wij kunnen niet alles noemen, doch heb ben een speciaal compliment voor het ballet- ooral de operette-potpourri is geslaagd en wij wijzen op de scène „Aan het hof", waarin net ballet een fraai menuet danst. 't Spreekt vanzelf dat de koren in orde waren, dat de finales schitterden en dat de costumes er zeer keurig en kleurig uitzagen. Deze revue, die al zooveel succes gehad heeft, zal het ook verder nog wel doen. Alles loopt vlot. het publiek heeft geen moment kans om zich te vervelen; kortom: alles kom' ui orde, wanneer men er heen gaat! Welnu, ga dan! W Nieuwe Schouwburgloge op het Doelenveld. *Av»n ev;mel Woensdag wordt hier ge- onfauA'p ,e-r,dag€f1 uit leven van een leven ?n v W6"' spel uit lhéater- nila v eiA rijven' door Bernauer. Deze vier dagen zijn dan: haar hou- 7«n!Lm €en vfrióté> waar zij als cabaret met ee^h^l"^111 was' haar verloving haar ve,-u i?* ar' het schandaal door benLJril „a den voor het huwelijk L ndag door haar weigering om met den en an als laatste haar huwelijk hSr i n vorst Ebersmaarle, die om dat schandaal waardig tv Z1Jn paleis hinnen te treden. 7ü ta veranderden levensstaat heeft «ter „f1*®11 aan Bosa, de schoonmaak- n +I— €t variété. die bleek een baro- neemt tcmi wedu^e vaQ eF« majoor. Zij y haar dochter mee op n aeantiereis naar Zuid-Europa, waar z1 eik jaar als groote dame haar spaar duitje van 12 maanden gaat verteren. ai? dB geheel heeft Bernauer een ..vroolijk spel" geschreven, dat de toe schouwers (het waren er niet veel) gis teravond inderdaad heeft doen lachen, vooral de scène, waarin Tilly zich keert tegen den geest in de kringen van haren geleerden aanstaanden man en dan het feit, dat zij zoo oprecht raast omdat hij naar niet in bescherming neemt, met ala gevolg haar weigering om met hem te trouwen werd gewaardeerd. 0nda°ks het 8€ringe bezoek hebben de verschillende tooneeliste nhard gewerkt, een drietal zelfs in dubbele rollen. Hun

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2