FOSTER's MflflGPIlLENl Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. ^Binnenland Rechtszaken iBuitenland Op verzoek van den voorzitter werd door den voorzitter der commissie van onderzoek <kr gemeen te-rekening' het volgende rapport uitgebracht. De heer Brouwer, deelde mede, dat de commissie eenparig heeft besloten de reke ning goed te keuren en ter voorloopige vast stelling aan den raad voor te dragen. Spre ker bracht tevens dank aan den secretaris voor de aan de commissie gegeven inlichtin gen aan de commissie. Daarna dankte de Beer Brouwer voor het uitgebracht rapport en deelde tevens nog mede, dat gedurende den tijd van zeven jaren, dat hij in de ge meente Oraft vertoeft deze rekening met een uadeelig saldo sluit. Daarna werd met vijf stemmen besloten de rekening der gemeente Graft voorloopig vast te stellen. Ontvangsten gewone dienst 17507.18 Uitgaven 42401.1 ft 42649.48 Nadeelig saldoI 248 32 Ontvangsten kapitaaldienst Uitgaven 9947.87 9738.81 209.06 zich van de Indien gtj voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Poster s Maagpillen. het betrouwbare, zacht verkende laxeermiddel. Alom ealpOgbaai f 0.65 Mi JbcM. -.m. besloten te ijveren voor het doen verval len van den standpïaatsaftreE. Eveneens zal worden geijverd voor verkorting van den arbeidstijd tot acht uren per dag. Besloten werd, dat het hoofdbestuur met den directeur-generaal zal bespreken de mo gelijkheid van vereenvoudiging van de spaar bankadministratie van de kantoren, die een zeer groot aantal handelingen per dag heb ben. In de middagvergadering werd de reke ning en verantwoording, sluitende met een- batig saldo van I55f, alsmede de begroo ting goedgekeurd. Batig saldo De wethouders onthielden •temming. Goedkeuring rekening Burgerlijk? Armbesturen. Tevens werd besloten de rekening der Bur gerlijke Armbesturen goed te keuren. De voorzitter dankte den Ontvanger nog voor het opmaken der rekening en hoopte dat hij nog vele jaren zijn taak als ontvanger mag verrichten. Steunregeling. Daarna werd door den voorzitter mede- deeling gedaan, omtrent het resultaat van zijn bezoek aan het departement van binnenl. zaken, afd. steunverlening, tot het verkrijger van een rijkssubsidie op een gemeentelijke steunregeling voor werklooze-arbeiders. Spr zeiae, dat dit bezoek niet alleen en uitdrukkelijk een gevolg is geweest van de besprekingen in den vorige vergaderingen van den Raad en de gehouden conferentie, doch dat B. en W. reeds een langen tijd een en ander in hunne vergadering hebben over wogen, hoe tot een oplossing Fe komen, daar de verscheidenheid van het beroep der inwo ners in de gemeente Oraft groot Is. Na eenige besprekingen met den chef van de afd. steunverleening van het departement van binnenl. zaken en beraadslagingen in de vergadering van B. en W. stelde de voorzit ter voor over te gaan tot het vaststellen eener steunregeling voor werklooze arbeiders in de gemenete öraft, onder voorwaarde, dat daarop de rijkssubsidie kan worden tegemoet gezien, daar een gemeentelijke steunregeling, zonder rijkssubsidie onuitvoerbaar is, gezien de financiëele draagkracht van Oraft. De voor de gemeente Graft toegekende normen voor de te verkenen uitkeeringen stemmen ongeveer overeen met de naburige gemeenten Voor arbeiders in de zuivelindustrie en fabrieksarbeiders zo., kunnen worden uitge keerd per week 9.50 en O 50 per kind (ge organiseerde) 8 en 0.50 per kind voor ongeorganiseerde en daarbij gelijkgestelden; kostgangers f 5 per week; Landarbeiders georganiseerde 8 per week en 0.50 per kind. Ongeorganiseerde 7 per week en 0.50 per kind en kostgangers f 4 per week. Echter behoort spreker nog mede te dee- len dat bouwarbeiders niet onaer deze steun- regeling kunnen worden gerangschikt, daar het rijk voor deze categorie geen subsidie verleent. De heer Koppen meende, dat het besluit tot het vaststellen eener steunregeling niet meer behoefde te worden genomen, daar In een vorige vergadering voor een algemeene steunregeling wel meerderheid was. Hij kon zich echter niet met de door het depar tement voorgeschreven bedragen vereenigen en zag gaarne die bedragen met een gulden verhoogd. Ook de heer S. Heinis huldigde die meening De heer Brouwer vond de uitkeeringen ook niet hoog, doch zonder rijkssubsidie is een steunregeling onuitvoerbaar voor Oraft. De heer Jongkind vond het de meest wijze weg te bewandelen en niet de risico te beloo- pen de rijkssubsidie te moeten missen, waar de arbeiders daarmee ten slotte toch de dupe worden. Na eenige beraadslaging werd besloten 1. dat de burgemeester dezer dagen een bezoek zal brengen aan het departement van binnenl. zaken om een hoogere uitkeerlng te kunnen vaststellen en wel in dier voege dat voor alle groepen de uit te keeren bedragen met een gulden worden verhoogd; 2. binnen zeer korten tijd een vergadering te houden tot het vaststellen eener steun regeling voor werkl. arbeiders. Daarna werd op verzoek van den heer Ton overgegaan tot vergadering in geheim comité. Na opening der vergadering werd op ver zoek van den heer Blauw besloten aan het Burgerlijk Armbestuur te Oraft—Noordeinde een verhoogde uitkeerlng te verstrekken en wel tot die bedragen als het bestuur van het Burgerlijk Armbestuur noodig oordeelt. De voorzitter dankte daarna den raad voor rijpe beraadslagingen in deze vergadering en zegde toe binnen zeer korten tijd weer een vergadering bijeen te roepen om een steun regeling te ontwerpen, zooa's de Raad dit wenscht en waarop de rijkssteun kan worden tegemoet gezien. Daarna sluiting. HET COMMUNISTISCH CONQRES TEGEN DEN OORLOG. 2000 personen aanwezig uit binnen erf buitenland. De organisatie ligt te wenschen over. In het R A l -gebouw te Amsterdam is Za ferdagmiddag het „Internationaal Congres tegen den imperialistischen oorlog" begon nen Men weet dat omtrent dit congres, dat onder communistische auspiciën staat, nog al wat te doen is geweest. Zwitserland en Enge land hebben geweigerd het congres gastvrij heid te verleenen, Nederland op zijn beurt weigerde pasvisa aan die buitenlanders, die daar zonder onzfc grenzen niet mogen ovtr schrijden. Vandaar, dat bijvoorbeeld geen Russische delegatie op het congres aanwezig kon zijn. Wel kwamen er vele honderden Duitschers. Franschen en anderen van vreem de nationaliteit, waaronder enkele bekende fi guren, zooals de Britsch-Indiër Patel e.a. Uit ons land waren vele afgevaardigden van communistische groepen en van enkele niet-communistische vredesorganisaties aan wezig; voorts afgevaardigden van werkloo- zencomité'a enz.; een wacht van Roode Front strijders bewaakte een Russische Soviet-vaan- del. Uit Nederland waren o.a. aanwezig mevr. Roland Holst en de comm. kamerleden De Visser en Wijnkoop; op de publieke tribune was als belangstellende o.a. dr. Wrbaut. In de zeer warme vergaderzaal waren roo- de en groene doeken opgehangen met tal var, communistische spreuken in vele Europeeschc en Oostersche talen. De opening van het congres, welke om elf uur 's morgens zou geschieden, ondervond aanzienlijke vertraging; er werden intusschen in de tentoonstellingshal allerlei voorverga deringen der verschillende delegaties gehou den en het congresbureau maakte de vreem delingen wegwijs. 't Werd 12 uur en 't congres was nog niet geopend. Wel steeg de temperatuur met de mi nuut. Om half één ging het gerucht, dat het con gres om één uur zou beginnen, maar er scheen aan de organisatie wel een en ander te ontbreken. Tegen één uur liep de congreszaal weer half leeg en iedereen vroeg zich af, wan neer de bijeenkomst geopend zou worden. In middels ontving het congres-bureau nog steeds binnen- en buitenlandsche gasten, tot een totaal van plm. 2000 personen. Rondge deeld werd de mededeeling, dat tot de gede legeerden nog o.a. behooren Von Schoenaich uit Duitschland, prof. Longfellow Dana uit Amerika, Bridgeman uit Engeland. Om kwart over één zaten de meeste gedele geerden weer aan hun tafeltjes (ingedeeld naar de landen, die afgevaardigden gezonden hebben), in afwachting van de openingsrede van den voorzitter van het comité, dat het ini tiatief tot het congres genomen heeft, Henri Barbusse. Om over half twee probeerde een groepje syndicalisten met een voorraad pamfletten cle zaal binnen te komen, maar zij w erden bij den ingang geweerd. Even later werd Barbusse met luidde toe juichingen en den kreet „Rood front" be groet, de „Internationale" weerklonk en daar na begroette het congres met applaus en toe juichingen en „Rood front"-geroep de leden van het initiatief-comité, die op het podium plaats namen. Na het korte woord van welkom van Henri Barbusse tot de deelnemers aan bet congres, werden de namen der gedelegeerden voorge lezen. Daar dit zeer lang duurde, gaven dt congressisten luide blijk van hun misnoegen waarna de voorlezing beëindigd werd en de heer Barbusse het woord kreeg voor een inlei ding over den „imperialistischen oorlog". De ze inleiding was niet te volgen, omdat de luid sprekers het stemgeluid al te erg vervormden zegt het Hbld. Er werd bovendien geen résu- me van t gesprokene verstrekt, zoodat ook in dit opzicht het congres al zeer slecht georga niseerd bleek. Gister vond de voortzetting plaats van het congres. Ook gister was de belangstelling zeer groot. Meer dan 2200 gedelegeerden waren aanwezig uit 40 verschillende landen. De afwerking der agenda en de vertaling der redevoeringen lieten thans niets te wenschen over, erschillende groepen hielden in de groo te zaal afzonderlijke besprekingen. Tegen half zeven hield het Rijksdaglid Willi Mun zenberg een samenvattende rede, die me groot enthousiasme werd ontvangen. Een door hem voorgelezen manifest tegen den imperialistischen oorlog werd aangenomen Erw erd besloten ook heden, Maandag, het congres voort te zetten. Op het terrein van de in aanbouw zijn- Fordfabriek bij de Hembrug te Amster uam heeft Zaterdagmiddag de transportco lonne van het Roode Kruis een aantal demon straties gehouden, welke o.m. zijn bijge woond door Z.K.H. Prins Hendrik. KANTOORHOUDERS BIJ DE P. T. T. Algemeene vergadering te Hlfmegen r,r™^v^r*ittersch*i) Vfln d®" heer A. de j ^niJPe t* te Nijmegen de algemee ne vergadering gehouden bij den post- tele graaf- cn telefoondienst. P In zijn openingsrede hield de voorzitter van tTf beschouwing over de positi* o7w^krordhfSa bi) 8 e? o.m! weirdg^ aanteiding w erkz^mheden vgan ^Pkan?rrhS,e^n- ?e zwaarder dan voorheTn^wSn0"^ algemeen onvoldoende gewaardeerdW Hnt"!, kif raoet«n wijten aan de uitvoe- ring van het rapport-Duynstee Voor de kan toorhouders, vooral voo? d* bepaal iar word/*! dj!anoor vastgestelde basis wordt al te veel overschreden. Als verdere grieven noemde spr. o.m. de dure wonimJn en die niet in verhouding staan tot de salaris scn. De heer Bos, inspecteur der P.T T te n mTf' verklaarde zich in vele opzichten niet met de rede van den voorzitter te kun nen vereenigen, die de positie van de kan toorhouders wel wat al te somber heeft voorgesteld. Zoowel van de zijde van de su perieuren, als van de zijde van het publiek bestaat waardeering voor het werk der kan toorhouders. De werktijd van 9 uren per dag acht spr. wel veel, doch daar staat tegen over, dat men den arbeid in buis verricht. Be de behandeling van de agenda werd MIDDAGSLUITING VOOR KAPPERS. Principietle kwestie voor den kan tonrechter over de Amsterdamsche verordening. De Amsterdamsche winkelsluitingsverorde ning bepaalt, dat kapperszaken op Dinsdag middag gesloten moeten zijn. Om nu uitge maakt te zien of deze verordening verbin dend is, heeft een kapper uit de Leidsche- atraat op een Dinsdagmiddag een klant be diend en daarvan proces-verbaal laten opma ken. Er wordt hier in herinnering gebracht, dat eep dergelijk geval zich onlangs te Haarlem heeft voorgedaan, waar de kantonrechter de verordening niet verbindend verklaarde, o m. op grond dat die verordening in strijd was met het algemeen belang, en den verdachte van rechtsvervolging heeft ontslagen. Voor den Amsterdamschen plaatsvervangen- den kantonrechter mr. D. C. Endt heeft nu de zaak gediend van den kapper uit de Leid schestraat. De ambtenaar van het O.M., mr. J- A. C Groenewegen, vroeg veroordeeling tot een gulden boete. Naar zijn meening werd het algemeen belang door de verplichte Dinsdagmiddagsluiting voor kappers niet ge schaad en is de desbetreffende verordening ook bindend. Verdachte's raadsman, mr. B. Stoppel steen, zette uitvoerig zijn aan die van het O M. tegengestelde opvatting uiteen. Alge meene sluiting achtte pl. wel degelijk in strijd met hef algemeen belang. Iets anders zou het nog zijn wanneer voor verschillende wijken een verschillende aluitingsmiddag werd vastgesteld. Verdediger verzocht ten slotte de verorde ning niet bindend te verklaren en den ver dacnte te ontslaan van rechtsvervolging. De kantonrechter zal, wanneer blijkt dat het O.M. te Haarlem niet in cassatie is ge gaan van het daar door den kantonrechter rezen vonnis, over veertien dagen schrifte- vonnis wijzen. tienjarige jongen kwamen op straat terecht. Beiden liepen een hersenschudding op en zijn naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Tegen den chauffeur van den aanrijdenden auto is proces-verbaal opgemaakt. Vijf gewonden, twee zwaar. Onder Bakewel bij Weert is de heer Joh jeger uit Amsterdam gistermiddag door tot nu toe onbekende oorzaak met zijn auto te gen een boom gereden. In den wagen zaten vijf personen, de echtgenoote van den eige naar, zijn zoon, schoondochter en zijn kan toorjuffrouw. De wagen ia totaal versplin terd. Omwonenden snelden toe en haalden de inzittenden, die allen gewond waren, uit den wagen, welke kort na het ongeval in brand vloog. De kantoorjuffrouw had een zware hersenschudding en een beenbreuk, terwijl de zoon ernstige inwendige kneu zingen bekwam. De toestand van deze beide zwaar gewonden is zorgwekkend. De heer J. kreeg een beenbreuk, terwijl mevr. J. en de schoondochter eveneens inwendig waren ge kneusd. Alle slachtoffers zijn opgenomen in het St. Jansziekenhuis te Weert. Motorrijder geslipt. Gistermiddag is de motorrijder Arnold van Vroonhoven uit Eindhoven tijdens een betrouwbaarheidsrit van de Ariëlmotorclub op de Kloosterdreef te Woensel geslipt en in volle vaart tegen een transformatorhuisje gereden. Met een gapende hoofdwonde werd hij opgenomen en overgebracht naar het r.k. Buitengasthuis te Eindhoven, waar hij gis teravond stervende was. De man was gehuwd en 27 jaar oud. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Zaterdag waren in het Laakkanaal bij den Fruitweg te Den Haag een aantal jongens aan het zwemmen. Een hunner, een zeven tienjarige jongen, dook van een brug, doch kwam niet meer boven. Even later zag men hem een oogenblik aan de oppervlakte komen en spoedig weer in de diepte verdwijnen Men begreep, dat den iongen iets overko men moest zijn, zoodat verschillende zwem mers naar hem doken. Het gelukte hen den jongen boven te brengen, doch in levenloo- zen toestand. BRAND. Fabrieksbrand te Dordrecht Zaterdagmiddag kwart over vijf is brand ontdekt in de fabriek van de firma J. H Bouman en Zoon aan den Weeskinderendijk te Dordrecht- De oorzaak wordt gezocht in vuur onder den waterketel in de droogkamer dat met krullen, naast den ketel liggende, in aanraking zou zijn gekomen. De oudste fir mant had met zijn zoon tot half vijf in die droogkamer stoelen gebeitst. Na de ontdekking van den brand door kin deren werden politie en brandweer gewaar schuwd. Niettegenstaande de zeven stralen, die op het brandende gebouw werden ge richt, brandde de fabriek geheel uit, Verschil lende machines en een voorraad houtwaren gingen verloren. De schade, op f 50.000 ge raamd, wordt door verzekering gedekt. Boerderij afgebrand Te Nieuwkuijk brak Zaterdag brand uit in de groote boerderij van den neer Fr. van Son. Zoowel huis als stalling en schuur brandden af Het groote vee kon met moeite worden gered. Eenige varkens en een groot aantal kippen kwamen in de vlammen om De oorzaak van den brand is onbekend. VERKEERSONGEVALLEN. Onvoorzichtige chauffeur Zaterdag kwart over twaalf wilde op den Haarlemmerweg bij den Uitweg de chauf feur van een vrachtauto, die in de richting Amsterdam reed, een vóór hem rijdenden vrachtauto inhalen. Hij haalde daarbij te weinig naar links uit, met bet gevolg, dat beide wagens met elkaar in aanraking kwamen. Door de botsing sloeg de voorste auto om, de chauffeur en een naast hem gezeten der- KORTE BERICHTEN. Zaterdag is officieel geopend huize Woudschoten, het nieuw gebouwde centrum en conferentiehuis van de Ned. Chr. Studie vereniging, gelegen aan den Woudenberg- schen straatweg en groot circa 50 H A. Dank zij tal van giften kon dit gebouw tot stand komen. Groningen heeft Zaterdag op de ge bruikelijke wijze zijn jaarlijkschen feestdag gehouden kortweg de 28ste geheeten ter herdenking van de opheffing van het be leg op 28 Aug. 1672 tuin zijn woning kiest, dat de mogelijkheid bestaat dat bepaalde dieren hinderlijke ge. luiden voortbrengen. Verdachte heelt reeds eerder, onder meer door verplaatsing van de hyena's, getracht, aan klachten tegemoet te komen. Het O.M. zeide, dat verdachte heeft toege, geven de aansprakelijke persoon te zijn, om< dat de dieren onder zijn hoede staan. Ver-, dachte heeft toegegeven dat er maatregelen te treffen zijn, doch in het belang van de die- ren nam hij ze niet. Dit is volgens spr. on« juist omdat het belang der menschen toch al. tijd boven dat der dieren gaat. Daar ver. dachte in staat is, te voldoen aan het artikel, vroeg spr. zijn schuldigverklaring en daar het een principieele zaak geldt veroordeeling tot 1 boete subs. een dag hechtenis. Pleidooi, De verdediger mr. Teulings bepleitte ont. slag van rechtsvervolging. Mr. Reyers zeide den dierentuin een zeer nuttige instelling te achten, doch hier is art. 31 der Politieverordening toepasselijk. De verdachte heeft erkend verantwoordelijk te zijn en gebleken is, dat het rumoer inderdaad hinderlijk is. De kantonrechter veroordeelde den directeur tot 1 subs. een dag hechtenis. DE DIEFSTAL UIT DEN POSTAUTO TE DEN HAAG. Cassatieberoep verworpen. De dader van den diefstal uit een post- auto van 17.000, gepleegd in September 1931 op den Van Lennepweg te 's-Oravenha. ge, is in hooger beroep door het gerechtshof te 's-Oravenhage veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf, waarmede het vonnis van de Haagsche rechtbank bevestigd werd. Voor den Hoogen Raad heeft de advocaat- generaal tot verwerping van het cassatie- beroep geconcludeerd. De Hooge Raad heeft Zaterdag het beroep verworpen. DE MOORD OP DEN RIJKSVELD WACHTER TAP. Het cassatieberoep der drie daders verworpen. De drie gebroeders, die door de Tielsche rechtbank waren veroordeeld tot dertien ja ren gevangenisstiaf wegens moord, op Oudejaarsavond jl. gepleegd te Kerkdriel op den rijksveldwachter L. Tap hadden, zooals men zich zal herinneren, hooger beroep aan- geteekend. Het gerechtshof te Arnhem ver oordeelde toen eén der broeders tot dertien jaar en de beide anderen tot tien jaar, Voor den Hoogen Raad heeft de proc.-gene raal tot verwerping van het cassatieberoep geconcludeerd. De Hooge Raad heelt thans het beroep verworpen. BURENGERUCHT. Directeur van den Haagsehen Die rentuin veroordeeld, omdat d? kraanvogels 's nachts leven maak' ten. Voor den Haagschen kantonrechter heeft Zaterdag terechtgestaan de directeur van den Haagschen Dierentuin, de heer W. graaf van Bylandt, wien overtreding van art. 31 der Haagsche politieverordening ten laste Is gelegd, met name dat hij op 27 en 28 Juni ],1. niet er voor gezorgd heeft dat eenige tot de fauna van net Kl Z. B. O. be- hoorende kraanvogels, die onder zijn hoede stonden, geen nachtelijk hinderlijk rumoer verwekten. De verdachte was persoonlijk verschenen. Als getuigen ft charge werden gehoord eenige heeren woonachtig aan de Jan van Nassaustraat, in perceelen, aan de achterzij de grenzende aan d«n Dierentuin Deze ge- tulgen hebben op verschillende tijdstippen van den nacht, ongeveer 2 uur, 4 uur en in den vroegen morgen, voortdurend hinder ge had van het schreeuwen der vogels. Verdachte zeide dat deze dieren de ge woonte hebben, tegen het opgaan van de zon geluiden te masen. Het is hem niet mogelijk gebleken hierin afdoende te voorzien zonder de vogels schade te doen. De eerste getuige antwoordde op een des betreffende vraag van mr. Reyers dat het ge schreeuw in den laatsten tijd zeer is vermin derd. Ook de derde getuige had zulks gecon stateerd, hetgeen den kantonrechter deed opmerken, dat de kraanvogels blijkbaar hun leven verbeterd hebben, Verdachte gaf toe, dat ze een bepaalde pe riode gedurende twee of drie weken de ge wraakte geluiden maakten. Naar de meening van den directeur weet iemand, die in de omgeving van den Dieren OVERTREDER VAN DE DUITSCHE DEVIEZEN-VERORDENING GESNAPT. De douanebeambten te Oppeln hebben ia Hindenburg den in Kattowitz wonenden koopman Meitlis gearresteerd, wegens over treding van de verordening op de deviezen. Hij heelt voor 100.000 R.M. waardepapieren in Duitschland verkocht en het geld naar Po len gebracht. Er werden 15-000 R.M, bij hem in beslag genomen. Naar zijn helpers wordt gezocht. GOETHEPLECHTIGHEID IN FRANKFURT AM MAIN. Dc Ooetheweek in Frankfurt am Main vond het hoogtepunt en eindigde gister bij de overhandiging van den Goetheprijs aan Ger- hart Hauptmann en in de plechtigheid in de Paulskerk. De rijksminister van binnenlandsche zaken was bij beide plechtigheden aanwezig en hield een toespraak, waarin hij o.a, zeide: Duitache cultuur kan alleen maar Duitsch zijn. Wij: vereeren in Goethe een man, die als weinigen voor en na hem het universum heeft orava- demd. Wij weten, dat hij juist in vereffenende bovenpartijdigheid allen culturen dezer we reld recht liet wedervaren en daarnaar zijn geheele leven heeft gestreefd. Oerhard Hauptmann hield nog een rede voering, waarin hij Goethe huldigde, zeggen de, dat wanneer het Dultsche volk in den loop van duizende jaren eens mocht sterven, als eens het Orieksche, dan zou altijd Goethe de herinnering aan dit volk vasthouden. DE LEIPZ10ER HERBSTMESSE GEOPEND. Gister is de Leipziger Herbstmesse 1932 geonend. Ook hier doen de economische moei lijkheden zich gelden. Toch worden er nog zaken gedaan. De buitenlanders, vooral de Amerikanen, zijn talrijker vertegenwoordigd, dan het vorige jaar. Veel nieuwe dingen zij# echter niet verschenen. GERMAIN MARTIN OVER DE FINANCIEELE POLITIEK VAN FRANKRIJK. Gister heeft de Fransche minister van fi nanciën, Germain Martin, een redevoering uitgesproken over de financieele politiek vau de regeering. In het bijzonder waarschuwde spr. voor de gevaren van een Inflatlepolitiek en wees er verder o.a, op, dat het kabinet voor de moei lijke taak geplaatst is een saneering der fi nanciën tot stand te brengen. De begrooting moet in evenwicht gebracht worden zonder dat maatregelen worden genomen, die op ded duur de Fransche financiën in gevaar zouden kunnen brengen. Het geheele volk moet thans offers brengen voor zichzelf en voor het va derland. Het Engelsehe voorbeeld bij de con versie van de ooriogsleening levert een bewijs voor wat de nationale wil van een volk tot 125. £)asr rag bij d« andere kaboutertje* al vertrekken. Hij wilde wel graag mee, maar lijn beenen waren nog zoo stijf en «waar, dat hij maar weer in bed kroop. Bbrrr,,,, rilde bij,,., ik ben nik* ep mijn gemak, zoo alleen en hoe zou het met Kruimeltje zijn? vroeg kg zich eentklap* af. Toen had ie geen rust meer en met veel moeite ging ie er op uit. alleen den don keren nacht in, 126. En intuischen waren de kaboutertje» al lang aan het werk. Maar Kruimeltje, die nog zoo klein was, had beter thuis kunnen blijven, want net wa* verschrikkelijk slecht weer, De lantaarntje» dreigden telkens uit te waaien en de wind gierde zoo hard, dat ze elkaar niet konden verstaan. Zoo kwam bet ook, dat Kruimeltje, die in een mooie rozentak was geklom men, aan een doorn was blijven hangen en hoe hij ook om hulp riep, niemand hoorde bet

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6