Aqmda WeeeBeeicht Siad m Omgeving. Faveur was het al precies eender gesteld. De groote zaal was beide avonden zoo goed als geheel bezet, hetgeen het programma als gegeven dan ook ten volle verdiende. Variété Faveur heeft altijd een goeden naam gehad en deze voorstellingen hebben het hun ne er weer toe bijgedragen om dien naam te versterken.^ VIER DAGEN UIT HET LEVEN VAN EEN FATSOENLIJK MEISJE. Schouwburgloge Hesse en Delmonte. De belangstelling voor dit stuk is steeds stijgende en gisteravond werd van het stuk een v!o*te voorstelling gegeven. De vier be langrijke episodes uit hét leven van Titly, de cabaretartiste, werden zeer goed ten tooneele gebracht. Eerst in de armoedige kleedkamer van het caberet, toen in het dure hotel aan de Middellandsche Zee, toen op den trouw dag in de gehuurde appartementen en ten slotte op de kamer waar Tilly besluit tot ihaar huwelijk met vorst Ebermark. Er zat climax in het spel en vooral de tweede, derde en vierde acte waren heel goed en verwierven terecht een luid applaus. Coba Kinsbergen speelde de hoofdrol in groote stijl en de slot scène van het derde bedrijf sloeg geweldig in. Mede door het spel van vorst Ebermark, maakte ook de laatste acte veel indruk. Marie Bigot als Rosa tnag eveneens geroemd. Er was voor mooie costuums gezorgd. 't Is een goede gedachte geweest van de directie om dit stuk twee dagen langer op het programma te houden, dan eerst de be doeling was. Daardoor kunnen zij, die het stuk niet zagen, alsnog van de gelegenheid gebruik maken om dit stuk met zijn sterke speelscènes te gaan zien. waaraan vele duizenden betoogers uit aller lei landen zullen deelnemen. Te Waalwijk kreeg Zaterdagmiddag het 9-jarige zoontje van den landbouwer I li- Ketels een trap van een paard. Het kind kreeg daardoor zulke ernstige verwondingen, dat het Zondag is overleden. De toestand in Sjanghai. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat Chinee- sche bladen berichten, dat gister Japansche zeesoldaten zonder eenige reden de Chineezen hebben aangevallen. Een Chinees werd ge wond. In de afgeloopen dagen zijn de Japanners bezig geweest met het aanleggen van veld telefoons in het Oostelijk gebied van Sjang- OVERSTPOOMÏNG OP NIEUW- ZEELAND. Tengevolge van het buiten de oevers treden van de rivieren Wairarapa en Manawatu is een oppervlakte van meer dan 12000 acres weiland, dat gebruikt wordt voor de veeteelt, overstroomd. Een aantal dorpen in het Noor delijk gedeelte van Nieuw-Zeeland worden eveneens door overstroomingen bedreigd. De Revue 'n Geel Bandje meneer. Het was gisteravond weer spelen voor een uitverkochte tent en bet is aan alle medewerkenden te zien, dat zij dan met nog meer animo dan anders voor het voetlicht treden. Er is nog grooter con tact tusschen spelers en publiek, de stemming komt er in en alles wat dan geboden wordt laat een prettigen indruk achter. De revue zelf werkt daartoe in de al lereerste plaats mee want zij biedt in directe opeenvolging zooveel aardige en grappige tooneeltjee en zooveel schoons aan costumes, aan zang, aan vrouwelijk schoon en lieftalligheid, dat de tijd voortsnelt zonder dat men er erg in heeft. Men gevoelt zich in dit gele bandje zoo thuis, dat men vergeet zoowel op den taximeter als op zijn horloge te kijken en het gevolg is dat men zich maar laat gaan en er zich niet meer om bekommert waar de reis eigenlijk naar too gaat, op voorwaarde, dat deze gele band-taxi voorloopig niet zal stoppen. Lou Bandy was ook gisteravond weer de conferencier en acteur, die door zijn gemoedelijk optreden dadelijk het ge- wenschte contact met het publiek heeft. Hij is geen clown als Buziau, maar hij tracht ook niet dezen te imiteeren. Zijn kracht ligt in een gezellige vertelling waar hij de noodige anecdotes en kwink slagen doorheen gemengd heeft en die hij zoo allersmakelijkst naar voren kan brengen, dat het publiek zit te schateren van het lachen. En daarnaast is zijn lied soms ernstig altijd van een bijzondere bekoring. Wie menigmaal gezien heeft hoe artisten alle krachten moeten inspannen om het publiek zoo ver te krijgen, dat het met eenig enthou siasme een versje of refrein zingt, zal hier met verbazing constateeren, dat de menschen met Lou Bandy meezingen zelfs zonder dat hij er om gevraagd heeft. Na het uitvoerige verslag dat in onze courant reeds over deze revue gepubli ceerd is, kunnen we thans betrekkelijk kort zijn. Het was, evenals den eersten avond, weer een volslagen succes en velen zullen het zeker betreuren, dat hedenavond deze revue voor de laatste maal hier ter stede wordt gegeven. Wiesje Bouwmeester vooral goed in haar apachendans Clairette Ham- mé, die ons altijd aan een ondeugenden schooljongen doet denken, Beppie Ra- meau, Willy Walden, Frans Bogaert en de solo-danBers Alexander Ludowsky en Mary Alart hebben als gewoonlijk weer krachtig medegewerkt om ook dezen avond in alle opzichten te doen slagen. De schrijver en regisseur Meyer Ha mel, die voor deze aardige revue een bijzonder complimentje verdient, moest tot zijn spijt mededeelen, dat de zanger Jean du Bela door een keelontsteking verhinderd was op te treden. Diens plaats werd collegiaal en welwillend Ingenomen door den heer Maloitz, die toevallig te dezer stede in een cabaret optreedt en hoewel deze veelzijdige ar- tist onvoorbereid moest invallen, heeft hij met zijn prachtigen tenor zoo ver dienstelijk gezongen, dat men den in druk kreeg dat hij als beroepszanger in een opera zeker op zijn plaats zou zijn. Al met al was het weer een gezellige avond. De wiegenscène, het menuet en de voetbalwedstrijd hadden natuurlijk weer groot succes en de bekoorlijke girls in haar schitterende costumes hebben met haar zang en dans in het wisselen de kleurlicht der schijnwerpers zeker den indruk versterkt, dat men in een geel bandje het allerbeste uit rijden kan gaan. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 31 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.5 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 739.1 mM. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 1 September: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuidelij ke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Ovprzicht. De secundaire depressie die gisteren in ons land eenige regen gaf (De Bildt 6 mM.) verplaatst zich langzaam Noord-oostwaarts en bevindt zich thans boven Denemarken. Het lage drukgebied bij IJsland nam in diep te toe, terwijl de hoogedruk over Scandinavië in beteekenis afnam. In het Zuid-Westen gteigt de barometer. De luchtdrukverdeeling en haar veranderingen doen weer eenige ver betering in den weerstoestand verwachten. De regenkans neemt af, terwijl waarschijn lijk de temperatuur overdag langzamerhand een weinig zal stijgen. Uitgezonderd in het Zuiden van Frankrijk is het overal bewolkt of betrokken weer. DE STRIJD TEGEN DE WERKLOOS HEID IN DE V. S. President Hoover heeft tegen 14 Septem ber a.s. een Congres bijeengeroepen ter be strijding der werkloosheid, waaraan door de vertegenwoordigers van alle hulpcomité's der Vereenigde Staten zal worden deelgenomen ZENUWINSTORTING VAN JIMMY WALKER. De burgemeester van New York, Jimmy Walker, heeft gister een zenuwinstorting ge kregen, waardoor hij verder niet verhoord kan worden. De doctoren hebben verklaard, dat Walker voor geruimen tijd niet meer zal kunnen worden gehoord, weshalve zij uitstel eischen van de behandeling van het tegen Walker aanhangige onderzoek. DE BESPREKINGEN VAN MONTAGU NORMAN TE NEW YORK- De gouverneur vap. de Bank of England Montagu Norman is na tijdens het weekeinde besprekingen te hebben gevoerd met finan cieel autoriteiten te New-York, naar de Mainekust teruggekeerd. Volgens nog n-iet bevestigde berichten zou Montagu Norman in den loop van deze week tezamen met den Amerikaanschen gezant te Londen Mellon naar Engeland terugkeeren. Norman moet o.m. een onderhoud hebben gehad met Har- rison van de Federal Reserve Ban-k. Ofschoon officieel gedementeerd wordt dat er onder handelingen zouden zijn gevoerd over de kwestie der oorlogsschulden, acht de Ameri- kaansohe pers het van Londen afkomstige bericht van groot belang, volgens hetwelk het in de bedoeling zou liggen een internati onale leening te sluiten ter volledige liquidatie der nog resieerende oorlogsschulden en her stelbetalingen. In bankkringen van Wallstreet is men echter de meening toegedaan, dat het onderbrengen van een dergelijke groote leening, welke meer dan 3,5 milliard dollar zou beloopen, bij de huidige positie der fi- nancieele marlet, onmogelijk is. Verder wordt nog vermoed, dat Norman ook besprekingen heeft gevoerd inzake een hoogere slabilisee- ring van de goederenprijzen, den terugkeer tot den gouden standaard en de kwestie van de economische wereldconferentie. ERNSTIG AUTO-ONOELUK OP DEN RIJKSSTRAATWEG. Hedenmorgen omstreeks 10 uur heeft op den Rijksstraatweg ter hoogte van het Sint- Willibrordusgesticht te Heiloo een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Daar reed een vrachtauto van de Eerste Heilooer Melkinrichting, bestuurd door den chauffeur A. Groot. De chauffeur was van plan den Oosterzijweg in te rijden en had zijn richtingswijzer reeds uitgezet toen zijn auto bij het draaien plotseling geramd werd door een achter op rijdenden luxe-auto. Of de bestuurder daarvan, de heer H. N. Dulith, medisch student uit Rotterdam, niet gezien heeft, dat de voor hem rijdende auto van richting veranderde, is niet te beoordee- len. Een feit is, dat hij met volle kracht hij reed 'n vaart van 60 a 70 K.M. - op den voor hem rijdenden auto inreed en dezen aan de voorzijde raakte, zoodat de vrachtauto waar van de voorruit versplinterde ook aan het chassis ernstig werd beschadigd, hoewel de chauffeur ongedeerd bleef. Ernstiger verliep het evenwel met den luxe-auto, die nagenoeg geheel vernield werd. De bestuurder sloeg met het hoofd door de voorruit, waarna de wagen over den kop sloeg. De heer Dulith, die veel bloed ver loor en eenigen tijd buiten kennis was, werd onmiddellijk naar het Sint Willibrordusge- sticht overgebracht, waar de directeur, dr. Barnhoorn, medische hulp verleende. Hij bleek er wonderlijk genoeg nog zoo goed (e zijn afgekomen, dat hij na een verblijf van 1 uur in het gesticht per auto kon afge haald worden om zijn reis te vervolgen. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur van den melkauto geen schuld aan dit onge val. ARRESTATIES IN SPANJE. In alle deelen van Spanje zijn wederom verscheidene personen gearresteerd. Te Ma drid werden o.m. gearresteerd de hertog van Sevilla, een bloedverwant van den ex-koning en graaf Villada in wiens huis wapens wa ren gevonden. Te Alicante werd in verband met de jongste putschpoging een vooraan staande Franciscaner gearresteerd. Voorts heeft de regeering het ontslag gelast van alle hooge ambtenaren, die verdacht worden van monarchistische sympathieën. In het ministe rie van landbouw en nijverheid is men met deze ontslagen reeds begonnen bovendien zal bij de Kamer een wetsontwerp worden inge diend, waardoor consuls en diplomaten te allen tijde uit den dienst kunnen worden ont slagen. GESLAAGD. Onze oud-stadgenoot, de heer W. G. Wen- delaar, leerling van de school voor reserve officieren der cavalerie, is geslaagd voor het examen voor kornet. GROOTE BRAND TE STETTIN. In den afgeloopen nacht brak in de maalderij van de Pommersche Inkoop- Coöperatie te Zuellichow, een voorstad van Stettin, een brand uit, die in de groote hoeveelheid hout en in den graan voorraad rijkelijk voedsel vond. Hoewel do brandweer zeer spoedig met alle beschikbare materiaal ter plaatse was, stond vroeg in den morgen reeds een geheele vleugel van het fabrieksgebouw in brand. Het vuur woedt nog steeds met reusachtige kracht en tengevolge van de hitte en van het overvliegen van vonken, verkeeren ook de naburige hui zen in gevaar. Op alle daken zag men dan ook menschen met emmers water, die voortdurend de vallende vonken doofden. Vanmorgen vroeg was men er nog niet in geslaagd den brand meester te worden. De brand gebluscht. De groote brand in de meelfabriek van de Pommersche inkoopcooperatie te Zuellichow bij Stettin kon pas in den loop van den ochtend worden gebluscht Het terrein van den brand bied. een beeld van verwoesting. Een vier verdie pingen hoog gebouw is geheel uitge brand. Een opslagplaats is gedeeltelijk uitgebrand en ingestort. De oorzaak van den brand kon nog niet worden vastge steld. De aanzienlijke schade wordt door verzekering eedekt. I DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Japan en de Volkenbond. Naar aanleiding van een interpellatie in zake de Japansche politiek in Mantsjoerije verklaarde de Minister van Buitenlandsche Zaken Oesjida in het parlement, dat de re geering hoopt, dat ook de belanghebbende mogendheden er naar streven het Mantsjoe- rijsche vraagstuk in een voor Japan gunsti- gen zin op te lossen. Mocht dit niet het ge val zijn, clan zou Japan de noodige conse quenties daaruit trekken. Naar verluidt, zou de Japansche regee ring het besluit hebben genomen desnoods uit den Volkenbond te treden. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag 4 uur heeft prinses Juliana van Het Loo uit per auto een bezoek gebracht aan mej. Oosterlee, te Nijmegen, haar vroegere gouvernante. Een inwoonster uit Soest, die tijdelijk te 's-Gravenhage verblijft, heeft aangifte ge daan van diefstal van een tasch, o.a. inhou dende plm. 500, gepleegd in het magazijo De Bijenkorf. Zondag a.s. zal te Arnhem een inter nationale vredesbetooging worden gehouden georganiseerd door S. D. A. P. en N. V. V.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2