Agenda SABINA Fa.H.W.Holsmnller- Alkmaar f tfcheepstiidingen Spoct 'lüeec&ecicfit Stad en Om KOFFIE T HEF: De Kermis. AGENDA KERMISWEEK. GROENMERK BLAUWMERK ORANJEMERK RECLAME 50 ct. 40 ct. 32 V, ct. 25 ct. GROENMERK 36 ct. BLAUWMERK 30 ct. ORANJEMERK 26 ct. RECLAME 22 ct. JAVA 16 ct. r'u. I Zondag 4 September. Sportterrein wilhelminalaan, seriewed strijden K.V.K.V. Bioscopen. Alkmaarsch Bioscoop Theater, heden avond hal! 8 hoofdnummer Bet de Koningin van de Jordaan (vroolijk spel uit het volks leven), hoofdrol Adriënne Solser (explicatie en zang). Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-Theater, hedenavond half 8 en kwart voor 10 hoofdnummer Madchen zum Heiraten (rom hoofdrollen Renate Müller en Hermann Thimig. Voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, hedenavond twee voor stellingen vanaf 7 uur; hoofdnummer Zwei Herzen und ein Schlag (operette), hoofdrol len Wolfg. Albach Retty en Lilian Harvey. Toegang boven 14 jaar. Van morgenaf: De overwinnaar, hoofd rollen Kathe von Nagy en Hans Albecs (rom.) Voor alle leeftijden. Aanvang half 8. Cinema Americain, hedenavond half 8 hoofdnummer Mam'zelle Nitouche (operet te), hoofdrollen Anny Ondra en Georg Alexander. Toegang voor eiken leeftijd. Schouwburgen. 't Gulden Vlies, tot en met Zondag eiken avond 8 uur gezelschap Faveur. Nieuwe Schouwburgloge op het Doden veld tot en met Vrijdag eiken avond 8 uur „Vier dagen uit het leven van een fatsoen lijk meisje", vroolijk spel uit 't theaterleven; Zaterdag en Zondagavond 8 uur „Blank? Slavinnen". Groote Schouwburgloge op 't Dodenveld van heden tot en met Zondag opvoering van Süss de Jood door het gezelschap Saalborn. Cabaret. Café Central, Hofplein, eiken avond ge zelschap Diederichs, o.a. met Maloïtz. Cabaret Populair, Laat, optreden Henny van Gelderen, Joop Vana en de dames Merks. Café Nico Kerssens, Nieuwesloot, cabaret en orkest. Middagvoorstellingen. Nieuwe Schouwburgloge op het Doden veld, Zaterdag om 2 uur „De avonturen van drie Alkmaarsche Straatjongens". Bioscoop Harmonie, Zaterdag half 3 De overwinnaar (rom.), hoofdrollen Kathe von Nagy en Hans Albers. Muziek en dans. Café Bus, Kaasmarkt, „Three Prince Band" (kom.); Leo van Norden (hum.) Café Houtkooper, Laat, Bart van Driel en zijn band. 't Wapen van Heemskerk, Breedstraat, Zaterdag om 12 uur 's middags, Zondag om 4 uur. Bij Willem Broekhuijsen eiken avond „The Barcelona Band". Concordia, Laat, dancing; ensemble The blue serenaders. Café A. Bakkum, Ritsevoort 60, orches- trion met accordeon. Café wed. Honig, Voordam 2, piano, hu morist. Café De gekroonde Valk van Klaas Groot, Peperstraat 1, optreden Van Dijks vier Vo- lendamraers. Centrum Hotel (v. d. Molen) stafmusici, verlichting. Café De Doorbraak, muziek en duettisten. Café De Tijd, Laat, muziek. Te Maastricht. Wegens het overlijden van kardinaal van Rossum waren alle feestelijkheden afgelast, zoodat ook de gebruikelijke parade niet is doorgegaan. Te Amersfoort. Behalve koraalzang en een optocht was er in de morgenuren een parade van het garni zoen. Des middags trok de bruiloft van Klo ris en Roosje veel bekijks. Voor het spring concours voor onderofficieren uit het garni zoen waren zeer veel deelnemers 's Avonds was er vuurwerk. Te Baarn. Vanwege de gemeente werd op den Brink een concert gegeven. De christelijke oranje- vereeniging hield in den verlichten tuin van hotel Groeneveld een samenkomst, die druk bezocht was. Te Delft. Hoewel de traditioneele optocht dit jaar achterwege is gebleven, werd de verjaardag van de koningin met veel opgewektheid ge vierd. Vooral hebben daartoe bijgedragen de talrijke buurtverenigingen, die door het aan brengen van versieringen en het illuminceren van straten en grachten de stad een feeste lijk aanzien gaven. De dag werd ingezet met een reveille, waaraan twee muziekkorpsen medewerking verleenden. 's Middags werd op de Markt een sport- demonstratie gegeven, welke veel belangstel ling had. Mogelijk nog meer bekijks had een demonstratie van de Delftsche vrijwillige bri gade tot het redden van drenkelingen. 's Avonds concert, gevolgd door een vuur werk. Te Haarlem. De ernst der tijden heeft zijn stempel ge drukt op de feestviering ter gelegenheid van koninginnedag. B. en W. hadden geen ver gunning gegev en tot het houden van de vo rige jaren zoo druk bezochte kermisvermake lijkheden. Anderzijds waren weggevallen de kinderoptochten in den loop van den middag en de vereeniging Koninginnedag had het niet aangedurfd, het traditioneele concert in de Groote Kerk te crganiseeren, omdat het vorige jaar reeds een aanzienlijke verminde ring in belangstelling viel te constateeren en men thans bang was voor een financieele débacle. Overgebleven waren dus nog alleen de muzikale reveilles in het centrum en de verschillende wijken, de kinder-aubade op de Groote Markt, waarna de enorme kinder- ischare zich splitste in drie deelen om tege lijkertijd in den Hertenkamp, in Haarlem- Oost en Haarlem-Noord kinderspelen uit te voeren. Op diverse plaatsen hadden openbare con cert n plaats. De korporaals en soldaten der schoolcompagnie van den motordienst had den op het terrein der kavaleriekazerne aller hande spelen georganiseerd, In de Kloppersingelkerk werd een orgel concert gegeven en in het gebouw van den Chr. Nat. Werkmansbond heeft ds. A- J van Paassen een feestrede uitgesproken. Des avonds werden weer op verscheidene plaatsen concerten gegeven en het feest is be sloten met een algemeenen fakkeloptocht. Te 's-Hertogenbosch Te 's-Hertogenbosch is de verjaardag van de koningin op de gebruikelijke wijze gevierd door een reveille, concerten, beiaardbespeling, kinderzang, vuurwerk, taptoe, dansen, enz. Een nieuw nummer was ditmaal een kleine historische optocht. Te Zwolle. Aan het kinderfeest des morgens hebben 1100 kinderen deelgenomen. Buitengewoon groot was ook de belangstelling voor de wed strijden in roeien, wrikken, boomen voor schippers in de stadsgracht. Verder waren er den geheelen dag muziekuitvoeringen op verscheidene punten der stad, muzikale rond gangen, een feestconeert in de Groote Kerk, een beiaardconcert en een mirlitonmarsch door 300 kinderen. de Italiaan Machi vierde en de Luxembur ger Hein vijfde. De Nederlander Staats ein digde als 14e. Willems uit Sittard geraakte door een val, die goed afliep, uit den strijd. Van de beroepsrijders, die drie ronden had den te rijden, won de Italiaan Binda in 7 uur L min. 28 sec., 2e werd zijn landgenoot Ber- toni, 2 sec. later, 3e de Luxemburger Frantz in 7 uur 9 min. 20 sec., 4e de Spanjaard Montero 7 uur 9 min. 43 sec., 5e de Italiaan Guerra in 7 uur 10 min. 27 sec., 6e de Ne derlander Valentijn in 7 uru 11 min. 37 sec 7e de Nederlanders Braspenninx 1/5 sec. 13- ter, Bogaart, die bij zijn aankomst door het publiek werd gehinderd en daardoor eenige plaatsen verspeelde, werd 16e in 7 uur 19 min. 3 sec. De Nederlandsche ploeg heeft prachtig ge reden en eindigde in het landenklassement op de tweede plaats, na Italië en won daardoor van België, Frankrijk, Spanje en Zwitser land. Het uitmuntend rijden van de Nederlan ders in dit bergachtige traject heeft veel in druk gemaakt. Nederland is in een wereld kampioenschap op den weg nog nimmer zoo 99 Stoomvaart Mij. Nederland. P. C. Hooft, 31 Aug. v. Amst. n. Batavia. Rctterdamsclie Lloyd. Dempo (uitr.) 30 Aug. v. Suez. Kota Pinang (uitr.) 31 Aug. te Belavvan. Kota Radja (uitr.) 30 Aug. v. Sagres. Kota Gede 30 Aug. v. Rott. n. Hamburg. Kon. Holl. Lloyd. Zaanland 30 Aug. v. Breinen te Hamburg Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Amazone 30 Aug. v. Algiers n. Genua. Bodegraven (uitr.) 29 Aug. te Antofa- gasta. Ganymedes 30 Aug. v Bourgas te Varna. Merope 27 Aug. te Kingston. Stella 30 Aug. v. Piraeus n. Smyrna. Titus 30 Aug. v. Fiume n. Bari. Barneveld 30 Aug. v. Amst. n. Curacao. Haarlem 29 Aug. v. Cristobal n. Buena- ventura. Juno 29 Aug v. Port au Prince n. Pto Plata. Ken. Paketv. Maatschappij. Houtman 29 Aug. v. Beira n. L. Marqués. HollandAmerika-Lijn, Binnendijk 27 Aug. v. Houston te N.- Orleans. Maasdam, Havana/Rott., 30 Aug. v. Vigo. HollandAfrika Lijn. Rietfontein (uitr.) 31 Apg. Port Soedan verwacht. Stoomvaart Mij. Oceaan. Myrmiden, Amst./Java, 29 Aug. v. Suez. Patroclus 31 Aug. v. Kobe n. Rotterdam. Elpenor 31 Aug. v. Bremen te Rott. Eurybates 29 Aug. v. Gravesend naar Hamburg. JavaChinaJapan-Lijn. Jjileboet 29 Aug. v. Manila te Hongkong Tjisadane 30 Aug. v. Shanghai n. Bat. JavaNew York-Lijn. Soekaboemi, N. York/Java, 29 Aug. v. Sabang. Clytoneus, N. York n. Java 29 Aug. v. Suez. Menestheus, Java/N. York, 29 Aug. te Belawan. Emzetco Lijn. Joige Anthony 30 Aug. v. Almeria n. Londen. Jonge Johanna 30 Aug. v. Sagunto n. Algiers. Jonge Jacobus 31 Aug. v. Almeria 1. v. Lond., te Rotterdam. RotterdamZuid Amerika-Lijn. Alchiba 31 Aug. v. Rott. te Hamburg. Holland—Oost-Azlë Lijn. Meerkerk (thuisr.) 29 Aug v. Penang. Silver—Java Pacific Lijn. Silverash, Vancouver n. Calcutta, 30 Aug. te Belawan. Silverguava, Vancouver n Calcutta, 27 Aug. te Los Angeles. Wielrennen. Het wereldkampioenschap op den weg. Italië wint. Nederland op de tweede plaats in het landenklas sement. Een van de Haagsche sportcorresponden ten der N. R. Ct. meldt dd. 31 Augustus uit Rome: Italië heeft zoowel het amateurs- als het professional kampioenschap gewonnen. Van de amateurs, die twee ronden van 68 K M hadden gereden, won Martano in 4 uur 32 min. 48 sec., die den eindspurt had uit te vechten tegen vier man. De Zwitser Egii werd tweede, de Franschman Chocaue derde, voortreffelijk voor den dag gekomen. De Ne derlanders stonden steeds in het eerste gelid en zij beantwoordden iederen aanval van wel ke zijde die ook kwam. De Nederlandsche renners zeggen, dat Binda en Bertoni de laatste maal, dat de berg Di Rocca di Papa moest worden be klommen, door het publiek, dat langs den weg stond, geholpen zijn. Bij de aankomst van de Italianen ontstond aan het eindpunt een onbeschrijfelijke herrje, waardoor viet renners in het publiek terecht kwamen. Het was een record aan enthousiasme, een record hetwelk wij liever geen tweede maal hopen mee te maken. Paarden. DRAVERIJEN TE HOORN. Voor de kortebaan-draverijen, welke Maan dag 5 Sept. e.k. door de Harddraverijvereen. „Hoorn en Omstreken" ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Veemarkt wor den gehouden, zijn de volgende 30 paarden ingeschreven Eulogie, Gebr. de Roo, Groningen. Ken- neth, K. Davidzon, O.-Blokker. Öur Ulhan B, J. A. Mooij, Wieringerwaard. Minnetonka dezelfde. Miss Zelda Peter, S. v. cl Oord, Haarlemmermeer. Lady Bon, dezelfde. Hil- degard I, K. Hart, Medemblik. Catrien Spier dezelfde. Northerman B, dezelfde. Frettchen, H. Beets, Beemster. Perle Annil, dezelfde. Edna M, J. M. Schoon, Medemblik. Maggy Henry, dezelfde. Noma B, J. W. van Hooren, Alkmaar. Gretchen H, J. Vergay, Purme- rend. Rentnu, R. Wieringen, Anna Paulowna Nichy Henry, Galema, Bolsward. Queen Antonia, H. Schuurman, Mantgum. Tam boer, A. P. v. d. Kroon, Abcoude. Navarra, A. Witteveen, Schoorl. Sally Harvester, J. Hofland, Beverwijk. Brage, C. Vergay, Am sterdam. Oplooper, P. Weehuizen, Amster dam. Cleo Watts, dezelfde. Peter Kerrigan, Th. Schermer, Bakkum. Odessa, dezelfde. Uniform, dezelfde. Janet Harvester, Taums, Amsterdam. Monte-Carlo, J. C. Out, Bus- sem. Ockland Baron B, B. ten Hagen. Draverijen te Hilversum. Een tragisch einde. De heer J. Kruithof na de Heerrijderscourse aan hartverlamming overleden. De Hilversumsche Harddraverij en Renver- eeniging heeft gisteren op het gemeentelijk sportterrein te Hilversum draverijen op de lange baan gegeven, waarvoor veel belang stelling is geweest Jammer, dat de vlotte en prettige wedstrijden zulk een tragisch einde hebben genomen door het plotseling overlij den van den heer J. Kruithof Sr., die Parme- nio stuurde in de heerrijderscourse. Op het oogenblik, dat hij de course in handen had, werd hij onwel, zoodat het paard moest wor den ingehouden en eenige oogenfolikken later moest worden geconstateerd, dat deze uitne mende sportman, die zich voor de dravers- sport zoo veel opofferingen getroost heeft, aan hartverlamming was overleden. De hor- denren over 3000 M. werd afgelast en zeer onder den indruk verlieten de talrijke bezoe kers het terrein. Zooals men uit de uitslagen kan zien, heeft de trainerrijder W. H. Geersen een goeden dag gehad. Hij won niet minder dan 3 drave rijen, waaronder niet minder dan de le klas se heat met Charly Leyburn en de 3e en 4e klasse heat met Vive Bonnie. Verder zegevier de hij nog met Vaandrager in de 4e klasse. De beide overige draverijen werden gemak kelijk gewonnen door Sir Kerrigan en Peter Harvester De volledige uitslagen waren volgens de N.R.Crt.: I. Oranjeprijs, prijzendraverij 4e klasse, 1800 Meter. Belasting voor iedere gewonnen 300 20 Meter. Imeeschreven 8, uitgekomen 4. 1 Vaandrager, eig. M. Brunt (Oeersen) 1840 M. in 2 min. 53.6 sec (1.343); 2. Tele grafiste, eig. J Bolwijn (B. Bolwijn Jr.) 180Q M. in 2 min. 55.2 sec. (1.37 3). Niet ge plaatst: Vliegende Hollander (G. Ensing) 1840 M. in 2 min. 55.2; Vorst Wahnfried H iedere gewonnen f 800 20 Meter. Ontheffing paarden die in 1932 ten minste 5 maal in Ne derland gestart zijn en in 1932 geen le prijs gewonnen hebben. 40 Meter. Ingeschreven 8, uitgekomen 6. 1 Sir Kerrigan, eig. G. J. v. d. Elshout (A T. v. d. Veen) 2040 M. in 3 min. 11.6 sec. (1.33.9); 2. Qurville Patrick D. eig. R. Bakema (Geersen) 2080 M- in 3 min. 14.2 sec. (1.33.3) Niet geplaatst: Queen Anthonia (Joh. Siderius) 2040 M. in 3 min. 15.4 sec.; Remplacante (N. van Leeuwen) 2040 M. in 3 min. 17 sec.; Slavin (v. Stralen Jr.) 2040 M in 3 min. 17.4 sec.; Uilenspiegel (Outenaar) 2060 M. in 3 min. 32.4 sec. III. Koningin Emmaprijs. Heathandicap le klasse (basis 1.35). Ingeschreven 14, uitgeko men 8, le heat. 1. Charley Leyburn, eig. M. Brunt (Geersen) 1670 M. in 2 min. 27.8 sec. (1.2814). Niet geplaatst Trotteur (N. van Leeuwen) 1670 M. in 2 min. 28.6 sec.; Storm- looper (L. Ensing) 1610 M. in 2 min. 29.2 sec.; Quitewell St. L (Ockhorst) 1710 M. in 2 min. 31.2 sec.; Quick G. (A. T. v. d. Veen) 1630 M- in 2 min. 31.6 sec.; Flambeau (J. de Vlieger) 1710 M in 2 min. 32 sec.; Bricham- beau (G. Ensing) 1630 M. in 2 min. 32.8 sec. Gedistanceerd: Celly Dillon (J. van Doorn Jr.) 1670 M. in 2 min. 41.4 sec. 2e heat (beslissing). 1. Charley Leybrun in 2 min. 25.8 sec. (1.27.3); 2. Flambeau in 2 min. 27.4 sec. (1.26.1). Niet geplaatst: Stormlooper in 2 min. 28.6 sec.; Trotteur in 2 min. 28.8 sec. Brichambeau in 2 min. 29.6 sec.; Quitewell St. L in 2 min. 30.2 sec.: Quick G. in 2 min. 36.6 sec. IV. Prinses Julianaprijs. Heatprijzendra- verij 3e en 4e klasse, 1610 Meter. Belasting: voor iedere gewonnen 500 20 Meter. Inge schreven 10, uitgekomen 6. le heat: 1. Vive Bonnie, eig. W H Geersen, 1570 M. in 2 min 30.8 sec. (1.36). Niet geplaatst: Telegrafiste (B. Bolwijn Jr.) 1610 M. in 2 min. 33.2 sec.; Uitlooper V. (L. Ensing) 1630 M. in 2 min. 33.6 sec.; Wanda Scott (A. T. v. d. Veen) 1630 M. in 2 min. 34 sec.; Weidlooper (J. de Vlieger) 1630 M. in 2 min. 34.4 sec. Ingehou den: Uilenspiegel (1650 M.) 2e heat (beslissing) 1. Vive Bonnie in 2 min. 29.2 sec. (135); 2. Uitlooper V in 2 min. 33.2 sec. (1.34). Niet geplaatst Telegrafiste in 2 min. 33.8 sec.; Wanda Scott in 2 min. 35.2 sec.; Weid looper in 2 min. 36 sec. V. Heerrijderscourse, handicapdraverij le klasse (basis 1.35 M Open voor paarden die het eigendom zijn van leden der Neder landsche Heerrijdersclub, te rijden door wer kende leden dier club. Afstand 2945 M. Ingescheven 10, uitgekomen 8. 1. Peter Harvester, eig. J. Bolwijn (Castelein) 2965 M. in 4min. 33.2 sec. (1.32.1); 2. Oberambt- mann, eig. A Marcus (de Ruiter) 3025 M. in 4 min. 35.4 sec. (1.31); 3. Postduifje G., eig. Jac. v. d. Graaf (eig.) 3025 M. in 4 min. 39.2 sec. (1.32.2). Niet geplaatst: Begonia (v. d. Olshout) 3065 M. in 4 min. 41.2 sec.; Present H. (M. Brunt) 3025 M. in 4 min. 42.4 sec.; Bricham beau (v. Stralen) 2945 M. in 4 min. 43.8 sec.; Bella V (M. Fransen) 3045 M. in 4 min 45.2 sec. Ingehouden: Parmenio (J. Kruit hof Sr.) 2965 M. Jan Kruithof Sr. f. rijft Men schrijft aan de N. Rott. Crt.: „Ouwe Jan", zooals hij door zijn goede course-vrienden genoemd werd, is niet meer. Met recht mag van dezen 60-jarigen paar denliefhebber gezegd worden, dat hij in het harnas is gestorven. De heer Kruithof, firmant van de bekende architecten-firma Kruithof en Scholten te Voorburg, welke firma o.m. het Amsterdam- sche Stadion, het gebouw van de P. T. T. aan de Kortenaerkade in Den Haag, het voormalige departement van landbouw aan het Bezuidenhout en het gebouw van den Oc- trooiraad, eveneens in Den Haag, heeft ge bouwd, was sinds 1920 een enthousiast course-bezoeker en paarden-eigenaar. Over de successen van stal Kruithof in Duitschland, waar de oudste zoon van den overledene als een uitstekend pikeur bekend staat, behoeven wij niet uit te weidenzij zijn dikwijls genoeg in onze kolommen vermeldt. Doch ook hier te lande werd met stal Kruit hof steeds rekening gehouden en niet het minst door het enthousiasme, waarmede deze stal steeds vertegenwoordigd werd. Alge meen werd het vorige jaar dan ook betreurd, dat de heer Kruithof in verband met zijn gezondheid zijn paarden had verkocht. En groot was de vreugde van alle course-liefheb- bers, toen de heer Kruithof het afgeloopeo voorjaar voor het eerst weer op Duindigi verscheen en al spoedig bekend werd, dat hi] zich opnieuw een paard had aangeschaft. De bioscoopvoorstellingen. We hebben gisteravond nog eens een kort bezoek gebracht aan een paar bioscopen in onze stad en het was merkwaardig, hoeveel belangstelling er voor de sprekende film is. Wanneer men tegen den aanvangstijd in de Langestraat komt, dan ziet men bij het Vic toria-Theater een lange queue van menschen, die even later heerlijk zullen genieten van het vroolijke programma, dat daar gegeven wordt. Zoowel het voorprogramma als het hoofdnummer ziet er keurig uit en beide zijn een waarborg voor een gezelligen avond Wanneer men het programma van deze week nog eens zien wil, zal men vlug moeten be sluiten. Immers, morgenavond is er een nieuw programma. In de Harmonie speelt een strijkje van vier man eiken avond van 7 tot half acht jazz-muziek, zoodat de bezoekers, die wat vroeger komen, zich niet behoeven vervelen. Verder is ook hier een uitgebreid programma dat voor de kermis als 't ware geknipt is Ook hier is de belangstelling zeer groot en ook hier staan de bezoekers in rijen omdat anders de toeloop te groot zou worden Nu gaat alles vlot. u Zooals gezegd, een vroolijk programma dat de zaal telkens doet bulderen van den lach. Maar ook hier vanavond voor 't laatst Morgen een nieuw programma, dat ook al veel belooft naar waarnemingen, verricht in den morgea van 1 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.8 mM. te Brest. Laagste barometerstand 730,5 mM. te Isa. fjord. Verwachting, geldig tot den avond van 2 September Zwakke tot matige Westelijke tot Noord- westelijke later waarschijnlijk weer ruimen de wind, betrokken tot zwaar of half be wolkt, waarschijnlijk tijdelijk regen, weinig verandering in temperatuur. Overzicht. Bij IJsland heeft zich de depressie op nieuw uitgediept, terwijl zij thans haar in vloed over Schotland, Noord-Ierland en Noord Engeland uitstrekt. De barometer is daar ferm dalende. De hooge druk in het Zuid-Westen heeft zich versterkt en Oost waarts uitgebreid, zoodat zij thans met het slappe hooge-druk-gebied over Scandinavië een geheel vormt. Over Frankrijk, Wesr- Duitschland en Scandinavië is het thans rus tig weer, met betrekkelijk weinig bewolking. Over de Britsche eilanden is het weer slecht. Het lijkt thans waarschijnlijk, dat ook ten onzent de barometer opnieuw zal gaan dalen, bij de vorming van een secundaire depressie. Dit zou dan beteekenen, dat de bewolking en regenkansen weer toenemen. VIER DAGEN UIT HET LEVEN VAN EEN FATSOENLIJK MEISJE. Gisteravond werd op het Dodenveld voor de vierde maal een zeer goede voorstelling ge geven van: „Vier dag uit het leven van een fatsoenlijk meisje". Het vlotte spel der hoofd personen bracht spanning in het stuk, voor al mogen genoemd worden Coba Kinsbergen, die als Tilly met haar parmantige houding het publiek buitengewoon amuseerde, Marie Bigot, als de verarmde barones en de oude vorst Ebersmark. Dat het publiek heel erg genoot van Tilly's kranig optreden, eerst als cabaretière en later als psendo-freule, bewees de uitbun dige vroolijkheid, die af en toe in de zaal heerschte. Vooral de scene van het mislukte huwelijk sloeg in, en de spanning was ten top gestegen toen de bruid Tilly in combina- tion de deur uitrende, juist op het oogenblik, dat de minister, die getuige zou zijn, door de zelfde deur binnenkwam. Ook het laatste bedrijf had veel succes en werd met een daverend applaus beloond. REVUE: EEN GEEL BANDJE MIJNHEER! De slotvoorstelling, gisteravond van de revue gegeven, was een groot succes. De afwisselende scènes werden met animo afge werkt. Het dansen was uitstekend. Ook nu weer verving Maloïtz als zanger zijn onge stelde collega. Zijn liederen verwierven luid applaus. Wiesje Bouwmeester toonde zich naast Lou Bandy een revue-artiste van uitstekende kwaliteiten. Ook Willy Walder was zeer goed op dreef. Lou Bandy dankte aan 't slot het publiek voor de groote belangstelling, wat een aansporing zou zijn om het volgend jaar terug te komen. DE STOOMCAROUSSEL VOOR ONZE LEZERS. Vele duizenden kaartjes zijn gister weer aan ons bureau afgehaald door abonné's en hun kinderen, die van een goedkoopen mid dag in de stoomcaroussel wilden profiteeren. Wel was het over het algemeen merkbaar, dat de malaise eenigszins remmend op het kermisvermaak werkt, maar de caroussel was desondanks eiken rit zoo vol dat de bedienen de dames handen te kort kwamen om de blauwe kaartjes, die haar van alle zijden werden toegestoken te verscheuren. Er is, evenals andere jaren, weer dooT groot en klein genoten. HANDELSAVONDSCHOOL. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende publicatie be treffende toelatings- en herexamens en aan vang lessen aan de Handelsavondschool. DIERENBESCHERMING. Een grijze kater, mooi dier, 1 jaar oud, 1S wreen- ver^aten woning achtergebleven. w ie zich voor dit dier interesseert kan zich hedenavond tusschen 7 en 8 uur vervoegen bij den heer Verwer, inspecteur van „Dieren bescherming", Oudegracht hoek Baanstraat LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 20,17 uur licht oip. JOH. BRANDS ALS DIRIGENT OF DE KOL. TENTOONSTELLING. Zondag geeft onze plaatsgenoot de heer Johan Brands met zijn mannenkoor „Amstels Werkman" te Amsterdam een concert op de Koloniale Tentoonstelling in den Haag. De uitnoodiging daartoe geschiedde naar aanleiding van het schitterend succes 't welk het koor behaalde op den internationalen zangwedstrijd te Kre- feld 5 Juni j.1. waar het koor twee derde prijzen wist te behalen en in het hoogst® eerezincen zelfs een tweeden prijs.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2