Jiucqediike Stand Jnqezonden Stukken Macktêeckhten 'utsspaarbank te alkmaar. j oomrsmnr van ïoor koninginnedag in alkmaar. openbare leeszaal en boekerij, Maandbericht Augustus 1932 a,n loon der maand Augustus werd op '"Sbankboekjcs ingelegd 195.106.74 fpruebetaald f 137.679.78. derhalve meer fdan terugbetaald 57 426.96. aan de inleggers verschuldigde kapi- taal, bij den aanvang van dit jaar 7Y227.703.26, bedraagt thans 3.235.895.40. Het aantal in den loop van Augustus 7L uitgegeven boekjes bedroeg 82. Inge trokken werden 60 boekjes. Het aantal in minoD zijnde boekjes bij den aanvang bet jaar 9020 bedraagt thans 9356. Van dit aantal behooren 7091 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd; UlS aan personen elders woonachtig en 047 aan schoolspaarders. Onder de in Augustus uitgereikte 82 nieu we boekjes zijn begrepen 11 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van 1). De lediging in den loop der maand Augustus van 285 spaarbusjes leverde een xprfrag van 4272 06 aan kleine besparin gen op In het tijdvak 1 Januari—31 Aug. ierden 2400 busjes ter lediging aangeboden, ■waarbij bleek dat in totaal 34.323.51 was vjT DEN DRAAIMOLEN GEVALLEN Gistermiddag half zes is een jonge 'danie door eigen onvoorzichtigheid uit den draaimolen gevallen. Zij bekwam 'n wond aan den arm en klaagde over pijn in de zij. Zij werd binengebracht in den winkel van den heer Besteman, waar de wond verzorgd werd. Nadat gistermorgen de jeugd koninginne dag gevierd had, was des middags de beurt aan de ouderen. Voor hen was 'het feest op het water. De Oranjevereertiging 'had wed strijden georganiseerd voor kano's en wher ry's en hoopte natuurlijk op een groote deel name. Of de organiseerende vereeniging met dit onderdeel van het programma succes heeft gehad? Wij betwijfelen het ten zeerste. In de eerste plaats was het aantal deelnemers niet groot'en in de tweede plaats ontbrak onge veer alles aan een vlotte afwerking. Dat was nu niet dadelijk de schuld der Oranjevereem ging. maar lag meer aan de deelnemers zelf, die veei te veel rondzwierven en pas na veel moeite weer verzameld konden worden. Het publiek heeft zichverveeld. Geen wonder ook, want om van 2 tot 6 uur aan den waterkant te staan, zonder dat er veel ge beurt, valt niet mee. Nu alles achter den rug is, vragen wij ons echter af: had de vereeniging niet iets anders kunnen organiseeren? Gisteren wer den groote groepen van onze bevolking voor deelname uitgeschakeld, want alleen roei- booten- en kanobezitters konden meedingen. 'En wij zijn het vrijwel eens met een toeschou wer, die ons de volgende opmerking maakte: Waarom geen echt volksfeest georganiseerd, zoo óuderwefsch mogelijk, met mastklimmeu, kuipsteken, bcegsprietloopen, e.d. En dan op 'het sportpark! Enfin, misschien een volgenden keer. Wij zullen over de wedstrijden maar niet verder uitweiden, al hebben we een enkelen keer wei aardige momenten gezien. De uitslagen waren: I. 1 persoons-ioerkano s. Heeren: le pr. 'J. Kraayer (Geuzen), 1 min. 48 3/5 sec.; 2e pr A. Huselage (Geuzen), 1 min. 55 2/5 sec.; 3e pr. H. Glazenburg, 2 min. Dames: le pr. mej. T. Visser, 2 min. 15 sec.; 2e pr. mej. A. Klinkenberg (ZKC), 2 min. 29 sec.; 3e or. mej. N. Goedhart (ZKC), 2 min. 37 3/5 sec. II. 2 persoons-toerkano's. Heeren: le pr. 'J. Kraayer en J. Sehager (Geuzen). 1 min. 42 sec.; 2e pr. F. Prins en A. Reitmaier (Geuzen), 1 min, 50 sec.; 3e pr. G. Landsman en J. Lou- man (ZKC), 2 min. 1 sec. Dames: le pr. dames M. de Goeje en A. Verweel (Geuzen), 2 min. 10 1/5 sec.; 2e pr. dames M. de Wit en C. Ris 2 min. 20 sec 3e pr. dames A. Klinkenberg en N. Goedhart (ZKC), 2 min. 21 2/5 sec. III. Wherry's. Heeren: le pr. B. van Hitten, J. de Fouw en Jaap Helder (stuur man), 1 min. 39 2/5 sec.; 2e pr. dr. Cohen, Jan Roei mans en mevr. v. d. Laan (stuur- vrouw), 1 min. 43 2/5 sec. Dames: le pr. dames N. Walraven, J. Rin- gers en mevr. v. d. Laan (stuurvrouw), 1 min. 48 4/5 sec.2e pr. dames C. Sauveur, J. Scher- merhorn en Maas (stuurvrouw). 1 min 55 sec IV. 2 persoons race kano's, le pr. J. Sehager en A. Kraayer (Geuzen), 1 min. 443/5 ®ec.; 2e pr. G. Landsman en H. Glazenburg (ZKC), 1 min. 45 sec. V. 1 persoons race-kano's, le pr. G. Landsman (ZKC), 1 min. 49 sec.; 2e pr. V. Husslage (ZKC), 1 min. 53 1/5 sec.; 3e pr. J Obertop (ZKC), 2 min. 2 3/5 sec. VI. Hindermswedstrijden. Heeren: le pr. P Veldhuis (Stormvogels), 70 p.; 2e pr. J. Loumao (ZKC), 65 p. Dames: le pr. mej. A- Klinkenberg (ZKC). p 2e pr. mej. A. Verweel (ZKC), 60 p. Het feest der Chr. Oranje- vereeniging. De Chr. Oranjevereeniging heeft voor «aar feest in den muziektuin evenals andere jaren groote belangstelling ondervonden. Et telijke honderden menschen waren daar samengekomen, ondanks de legenbuien te ongeveer 7 uur en de nog dreigende luchten tegen den tijd dat het feest zou aanvangen. Gelukkig bleef het weer verder den heelen avond uitstekend en waar de muziektuin bij- ^nder luw is, was het er prettig buiten te zijn. Onder de zeer vele aanwezigen merkten 71] °-a. op den burgemeester onzer stad als beschermheer der vereeniging en verschil- tende bestuurs- en andere leden van de ranjevereeniging, wat wijst op een goede bannonie tusschen beide organisaties die het- c fde doel nastreven. 'e ruim 8 uur werd het feest ingezet met van het eerste couplet van Ps. 150 op *^rzoek van den voorzitter der vereeniging, n j- Hak, die, na te zijn voorgegaan in wl°t daarna een welkomstwoord sprak. In 1 "^sef dat wij ons in deze moeiliike dagen meer dan ooit hebben te scharen rond ons vorstenhuis, willen wij dezen dag, nu H. M. haren verjaardag viert, dien samen herdenken, zei spr. Met een enkel woord herinnerde ds. Hak aan het l2K-jarig bestaan der vereeniging, er op wijzende, dat zij waar mogelijk wil medewerken het christelijk beginsel in ons volk te versterken. Dankbaar was spr. voor de medewerking, die voor het feest van ver schillende zijden betoond was en hij noemde met name de „Driehoek"-meisjes en de chr. muziekvereentging Soli Deo Gloria. Met een goedkoop hoera behoort op een dag als deze niet te worden getuigd van liefde en aanhankelijkheid voor het vorsten huis, nu het in deze dagen in verschillende landen steeds woeliger wordt. Een krachtig volkslied, ingestemd van heeler harte, is thans wel noodig. Op spr.'s verzoek zette Soli Deo Gloria het Wilhelmus in, dat staande door de aan wezigen werd meegezongen. Het feest was hiermede geopend en ge noemd muziekgezelschap speelde lustig een koraal, waarop nog volgden het oude Wilhel mus en de Rucphensche feestmarsch. Rede mr. Bijleveld. Onderwerp: Koninklijk g e k 1 a n k. Hierna was het woord aan mr. H. Bijleveld uit Amsterdam, oud-minister van marine, die begon met te zeggen, dat de dag van 31 Aug. een andere dag is dan gewoon. Op grond van eigen levenservaring blijven wij dat be weren. ondanks het pogen van velen om ons mee te sleuren naar een geest van vervlak king. Overal in de wereld waar Nederland- sche harten kloppen, is het feest op 31 Aug omdat Zij verjaart, die wij erkennen als een symbool van eenheid en om wie allen zich scharen, die streven naar eenheid. Over heel de wereld," op de meest afgelegen eenzame posten evenzeer als in de centra, wordt ge voeld, dat de Hollandsche vorstin een moeder is voor al haar onderdanen. Spr. richtte zich een oogenblik speciaal tot de jongeren en zeideals men probeert je wijs te maken, dat het lafbekkerij is dezen dag als een andere te voelen dan gewoon, wijs dat dan af en laat blijken, dat Holland zich zelf niet is zonder Oranje op een dag als dezen. Een blik in het verleden werpend, zei spr., dat het in 1870 zoo mooi leek voor dé toe komst van Nederland met Oranje: een koning, een koningin, twee zoons en dan nog prins Fiederik, een 81-jarige broeder van Willem III. Maar hoeveel anders werd het: koningin Sophie stierf en kort na het tweede huwelijk van Willem III in 1879 stierven prins Frede- rik, kroonprins Willem en prins Alexander. Toen leek de toekomst donker. Gelukkig ech ter werd het gebed van liet Nederlandsche volk verhoord en uit het huwelijk van koning Willem met de jonge prinses Emma van Waldeck Pyrmont werd een prinses geboren, die later koningin zou zijn. We voelen dat als een gunst van God en zien in haar ons aller moeder, die wij lief hebben en als wij iets hooren uit het koninklijk gezin, klopit ons hart sneller. Dan herinnerde spr. aan het overlijden van kóping Willem III en aan de ontroering, die door het volk ging, toen bekend werd, dat de doodsbaar slechts één bloemtuiitje droeg met lint: van de toen 10-jarige prinses. Dit prinsesje werd op voorbeeldelooze wijze opgevoed door haar moeder en het ver heugde ons te hooren hoe zij was als andere kinderen en hoe de koningin haar reeds vroeg wijze lessen gaf. Spr. verhaalde hierbij aardige staaltjes, b.v dit: Eens klopte de prinses aan de deur harer moeder en ant woordde op de vraag van deze wie er was: „Wilhelmina, koningin der Nederlanden", waarop de moeder antwoordde: „Die kan ik niet ontvangen". De prinses begreep wat bedoeld werd en ging even later als een ge woon meisje naar moeder. Zoo werd in het jonge zieltje gezaaid, wat zij later noodig zou hebben voor haar zware taak. Ook later, toen de prinses met koningin Emma verschil lende reizen door het land maakte, wist laatst genoemde het steeds zóó te leiden, dat er het meest mogelijke voor later uit zou voort vloeien. Spr. was er van overtuigd, dat het hart van velen, die afzijdig zeggen te staan van alle koninklijk gedoe, toch wel warm klopt voor Oranje en hij dankte God voor het meer malen gehoorde lied: „Wilhelmien gaat nooit verloren". Hierbij wees spr. ook nog op de vervulling (in het gedicht van De Genestet) van de profetie in der. bijbel in verband met het woord „Het geklank des konings is bij hen". Dan sprak mr. Bijleveld over de godsvrucht van koningin Wilhelmina, die bij tal van ge legenheden bleek, b.v. in 1904 bij de beëedi- ging van adelborsten in Den Helder, in 1912 te Parijs bij het leggen van een krans op het graf van admiraal De Coligny en in 1913 op de internationale zendingsconferentie te Wassenaar. Dat was alles koninklijk geklank. Maar ook de koningin-mbeder en prins Hen drik, die haar zooveel mogelijk ter zijde staan en de nooden en behoeften van ons volk ken nen, buigen hun knie voor God, waarin ook onze kroonprinses Juliana nu weer is opge voed. Met die drie geslachten van ons ko ningshuis danken we God en we leggen den eed van trouw af als echte Nederlanders: zoolang er menschen zijn die God als Schepper loven, blijft het Oranje boven! (Daverend applaus). Na deze met groote cvertuigin^ uitge sproken rede gaf „Soli Deo Gloria" nog maals een drietal nummers, waarop na de pauze de Alkmaarsche Driehoekclub optrad met het clublied, spel'etjes, volksdansen, kampvuur en kampliedjes en een taptoe. Dit deel van het programma viel zeer in den smaak, vooral dat van het kampleven, waar bij de heele Muziektuin in donker gezet werd, zoodat het kampvuur met de donkere gestalten er omheen fantastisch uitkwam. Nog een paar muzieknummers de mu- ziekvereeniging heeft zich gisteravond duch- t'g geweerd kwam het vuurwerk, dat dezen keer al zeer uitgebreid was en naast tal van pijlen e.d. verschillende mooie stuk ken gaf. Een transparant „Leve de konin gin", omgeven door een sterrenregen, was het slot. Dat alle nummers van het schitte rende vuurwerk niet voldoende uitkwamen, was een gevolg van het blijven hangen van den ontwikkelden kruitdamp. Dat had zelfs de best mogelijke organisatie niet kunnen verbeteren. Langestraat 48. Uitleening uitsluitend aan leden; contributie 2e halfjaar 1 minimum. Nieuwe aanwinsten: Oorspr. Ned. en in het Ned. vert. romans. A 33 Andersen, H. C. Volledige verzameling sprookjes en vertellingen. 12 dln. P81 g Praag, S. van. Het ghet- to; een beschouwing en bloemlezing van West- en Oost-joodsche schetsen. Wetenschappelijke werken: 5 T 7 Natuur en techniek. Jrg 1 130 B 57 Bierens de Haan, 1. D. De zin van het komische. 220 b 36 b Beerens, J. F. De boeken van den bijbel. 2 dln. 330 S 72 Snowden, Ph. Arbeid en nieuwe wereld. 366 b 50 Beschouwingen over de vrijmetselarij van niet-vrij- metselaren. 366 J 26 Jaren, Honderd-vijf-en-ze- ventig, Nederlandsche vrij metselarij. 374 F 37 Foerster, F. W. Karakter vorming 377 L 36 Leeuwen—Vos, W. f. van. Sexueele opvoeding. 408 B 42 Bcnink, O. H. Esperanto, leerboek; 2e druk. 613.2 H70 (broch) Hoff, J. J. Mededeelingen betreffende het vergelij kend onderzoek omtr. den invloed van het huishou delijk koken en van het conserveeren in blik, vol gens de methode van de firma Tieleman en Dros, op het vitamine-gehalte van groenten. 709 L 95 tr Luns, H. Tweede tien wandelingen in Rome. 780 T19 Tenschers, R. Joseph Haydn, 809 H 22 Gandert, W. Die japani- sche Literatur. 809 H 22 Wilhelm, R. Die chinesi- sche Literatur. 810 V 56 Veth, C. De humor in de moderne Nederlandsche litteratuur. 820 P 90 Proper, C. B. A. Social elements in English prose fiction between 1700 and 1832. 910 H 22 Handbuch der geographi- schen Wissenschaft. 910 8 H 191a Halliburton, R. Het luis terrijk avontuur. 912 S 65nh Sleeswijk 1. A. Kaart van Noord-Holland. 941.9 S 53 Schwarzenbach, Annema- rie, und H. R. Schmid. Das Buch von der Schweite. VERTROKKEN PERSONEN. J. van den Bosch, R.K., zonder beroep, Geestersingel 5, naar Oudenbosch. J. M. C. SchinkelKitzen, geen, zonder beroep, van Scharloo '22 naar Zaandam. E. J. van Straaten, R.K., dienstbode, van Emmastraat 51 naar Heiloo. H. A. Maas, muziekleeraar en echtgenoote en kinderen, van Spoorstraat 56 naar Velsen. E. Meluzin, R.K., zonder be roep, van Oudegracht 117a naar Olden- zaal. G. M. Vervveij, geen, onderwijze res, van Kennemersingel 27 I naai Zuid- scharwoude. M. Kirpensteijn, N.H., zonder beroep, van Noorderkade 66 naar Haarlem. VV. Hoebe, wed. van P. Nuijens, R.K., van Nassauplein 11 naar Limmen. H. A. de Vries, N.H., hulp in do huish., van Payglop 3 naar Schie dam. P. Rentenaar, N.H., dienstbode, van Kennemerstraatweg 140, naar Ber gen (N.-H.) C. de Groot, geen, en echt genoote, R.K., en zoon, van Heiligland 32a naar Oudorp. H. H. C. Röbke, geen z,b., en echtg. en dochter, van Spoorstr. 89 naar Amsterdam. A. Snijder, N.H., en echtg en kinderen, van Dubbelebuurt 4 naar Oudorp. S. E. de Wolff, geen, fabr. arbeidster, van Houttil 20a naar Rotterdam. M. Heinis, N.H., dienstbo de, van Friescheweg 1 naar Oterleek. INGEKOMEN PERSONEN. E. M. Schouten, R.K., dienstbode, Ropjeskuil 3, van Heiloo. I. J. Pouw, N.H., goudsmid en echtg., Prins Hen drikstraat 15, van Hoorn. W. H. de Jong, N.H., telefoonj., Kruislaan 14, van Hillegersberg. A. Donker, N.H., Kruis laan 14, van Broek in Waterland. C. Dijkstra, G.K., dienstbode, Wilhelmina- laan 11, van Workum. W. Vader, N.- H., z.b., en echttg., Kruislaan 14, van Bussum. J Philipse, echtg. van Pieter Buisman, N.H., Liefdelaan 18, van Bar- singerhorn. H. Gorter, geen, hulp in de huishouding, Stuartstraat 14, van Amsterdam. M. E. Eekhof, wed. J. Schuurmans, H.L., Kruislaan 14, van Amsterdam. C. Slot, N.H., z.b., Kruis laan 14, van Heerhugowaard. C. Maars, geen, chauffeur en kinderen, Achterweg 2a, van Oudkarspel. P. Karmel, N.H., bankwerker, Boterstraat 8, van Andijk. C. A. Kraakman, R.K., leerares N. O., Verdronkenoord 104, van Bergen op Zoom. C. J. Vertegaal, R.K. crisis-zuivelcontroleur, Stationstraat 46, van Zijpe. J. M. Pieters, R.K., huis houdster, Geestersingel 28, van Haar lem. N. Prins, wed. van J. van der Hoeven, D.G., Kruislaan 14, van Beem- ster. J. Visser, N.H., z.b., en echtg; Kruislaan 14, van Oosthuizen. J. Broers, R.K., chauffeur, Bergerweg 36, van Bergen (N.-H.) M. Schmidt, R.K., dienstbode, Emmastraat 1, van Ursem. H. G. M. Geesink, R.K., grondwerker, en echtg., en kinderen, N.H., Westdijk 11, van Amsterdam. L. Kmieciak. R.K dienstbode, Metiusgracht 18, van Hain- born. M. van Leijden, N.HKruislaan 14. van Haarlem. GETROUWD: Albert Claasen en Jeltje Schuijff. Jaco- bus Hoogendijk en Afina van Viersen. Jacob Schutz en Janna van der Meulen. Petrus Kok en Agatha van der Putten. Roel Klijnsma en Janna van der Wal. Jacob Bliekendaal en Boukje Klein. Gerrit Waal en Cornelia Slooten. Hendrik de Jager en Immetje Janssen. OVERLEDEN: Andreas de Wit 71 jaar. Johanna Ma ria Dikkeboom 71 jaar. Anna van Velzen gehuwd met Frederic Paul Lucien Rummens 45 jaar. Builen verantwoordelijkheid van de RedacUe. De opname in ae rubriek, b^wi/st geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur, Zoudt U aan onderstaande een plaatsje willen inruimen in uw blad? Bij voorbaat dank. Woensdagavond om elf uur werd door een feestvierende vereeniging in den Muziek tuin een vuurwerk afgestoken, gepaard gaande met geweldige knallen. Weten die menschen niet dat daar in de onmiddellijke nabijheid twee groote ziekenhuizen gelegen zijn? en hebben zij er geen seconde over na gedacht dat als de Koningin, ter wiere eere dit barbaarsche gebulder heette te gaan, 't wist, zij zeer zeker onmiddellijk dit eerebe- toon op die plaats en op dat uur zou afge lasten? 't Ware te wenschen, dat men alleen aandacht besteedde aan de tuinverlichting, dat kan mooi en huldigend zijn, maar wat er nu vertoond werd is meer dan bar, inzon derheid met het oog op de patiënten. Hoogachtend. J. DOKTER. CURSUSSEN IN HET FRANSCH. Mijnheer de Redacteur, De voorstander van het openbaar onder wijs, die het in uw blad van Dinsdag j.1. had over de Fransche cursussen aan de openbare scholen, blijkt onjuist ingelicht en daardoor is zijn berekening ook geheel foutief. Gewoonlijk heeft de cursus twee klassen van te zamen plm. 25 leerlingen, die ieder 2 uur per week les ontvangen en dat gedurende plm. 10 maanden, zoodat er plm. 160 lesuren worden gegeven. Behalve het honorarium van den onderwijzer, moet aan de gemeente 0.40 per lesuur worden betaald voor lokaalhuur, terwijl in sommige gevallen de conciërge der school ook nog een kleine vergoeding ont vangt voor extra-werkzaamheden ten behoeve van den cursus. Aan den onderwijzer wordt gewoonlijk niet veel meer dan de helft betaald van wat door den inzender wordt berekend. 't Is mogelijk, dat er een cursus is, waar voor een vast bedrag van 25 per cursus wordt betaald, doch dat is voor zoover wij we ten, een uitzondering. Billijker en meer juist is het, zooals gewoonlijk het cursusgeld bere kend wordt, n.1. door het voor elk kwartaal benoodigde geld )honorarium en lokaalhuur en vergoeding conciërge) te deelen door het aantal leerlingen. Zoo kon 't dan ook voorko men, dat b.v. aan school no. 1 niet meer dan plm. 18 per leerling moest worden betaald. Dat inzender wel gaarne zou zien, dat de cursus van gemeentewege werd gegeven, is te begrijpen. De kans bestaat dan aat de ge meente niet de volle onkosten aan de ouders in rekening brengt. Men bedenke daarbij echter, dat de ge meente dan desgewenscht ook dergelijke cur sussen zou moeten subsidieeren voor het bij zonder onderwijs, en of er veel kans op is, dat de gemeente thans op dat onderwijs veel geld zou willen toeleggen, valt te betwijfelen. Met dank voor de plaatsing, K. Geachte Redactie. Verzoeke beleefd plaatsing van onderstaan de in Uw blad, waarvoor ik U bij voorbaat dank zeg. Elke Alkmaarsche ingezetene kent Alk- maar's bezienswaardigheden: daar is de Waag met de wereldberoemde kaasmarkt, daar zijn de wallen en de singels enz., enz maar wat m.i. ook niet vergeten moet worden is het „Latijnsche Poortje" waarbij de Alk maarsche gymnasiasten menig voetstapje hebben liggen, daar het immers de ingang tot het Gymnasium vormt. Vreemdelingen blijven er voor staan en lezen de Latijnsche woorden „Schola Publica" enz. Wat zouden nu die zelfde vreemdelingen wel denken, als ze in den kermistijd eens langs dat poortje gingen en inplaats van de genoemde Latijnsche woorden vondeneen kartonnen bord, scheef opgehangen, waarop met groote letters staat: Rijwielstalling. Ondergeteekende kan zich heel goed voor stellen dat zij er zeer verbaasd over zouden zijn. Het Alkmaarsche Gymnasium is geen verheven gebouw, maar m.i. kan men voor het Poortje wel v/at meer eerbied hebben! Iedere recht geaarde gymnasiast zal het met mij eens zijn, wanneer ik dit, misschien wat te scherp, heiligschennis noem. EEN GYMNASIASTE. (Wij hebben er ons ook over verbaasd. Er kend moet worden dat de rijwielstaller wel erg zijn best op de letters gedaan heeft, maar zij zijn meer groot dan mooi uitgevallen. Het opschrift Schola Publica is nog wel te lezen maar maakt op het oogenblik een allerzotsten indruL Wij vermoeden, dat de gemeente uit kaüfmannisch oogpunt den gymnasiumtuin tijdens de vacantie aan particulieren verhuurd heeft. Red. Alkm. Crt.) Uien en per ALKMAARSCHE EXPORTVEILINO. ALKMAAR, 31 Aug. 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K G. 1 10; Aalbessen per 100 pond ƒ13; Andijvie per 100 stuks 0 50 1.40; Appelen per 100 pond 57; Augurken per 100 pond 320; Bloem kool le s. per 100 stuks 11.5020, 2e s. per 100 stuks 3.50; Druiven per 100 pond f m f k oa l° K,°°1 P" 100 stuks rnonZcA' S' ,KroPsIa Per 100 stuks f. 4J Komkommers per 100 stuks 1.50— 8; Meloènen per 100 stuks 10 -ƒ 36; Peren per 100 pond 5-ƒ 15; Pos- telein per bakje 10-30 cent; Rabarber oer r?fi3<L£00de K°o1 f*1 100 stuks t 2'i/T-1 Se,dene per 100 bos 1 2.60; Spinazie per bak 0.40—0 71- Snijboonen per 100 pond 1 5 50; Dubb' Spereieboonen per zak 30—85 cent- -J per 100 K.G. 2.60-/ 3.8O; Worteh 100 bos 1.50-/8. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Sept. '32 Langendijker Groentenveiling. 24000 K G Aardappelen: Schotsche muizen 0.90—^ 1.60, Blauwe Eigenheimers 2.30, Eigen heimers 1 50—2.10, Duc of York 80—90 cent. Drielingen 2.10—2.40; 18000 K G Roode Kool 0.60—1.40; 12000 K G Gele Kool 0.60—1.50; 23000 K.G. Witte Kool (vroege) 60—80 cent; 10700 K.G Uien: Gele Nep ƒ.5.50—5.70, Gele drielin gen 2—2.50, Gele uien 1.90—2.30; 2350 K.G Slaboonen 2.10—5.30; 2400 K.G. Bieten 0.80—1.50, alles per 100 K.G. 2100 stuks Bloemkool le s. 9 90— 13.10, 2e s. 2.203.90 per 100 stuks. HOORN, 1 Sept. 1932. Op de heden ge- houden kaasmarkt waren aangevoerd 11 stapels kleine fabriekskaas 18; 15 stapels kleine boerenkaas 18; 6 stapels boeren- commissiekaas 24. Totaal 32 stapels, wegende 29634 K.G. De handel was matig. EIERENVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, i Sept. 1932. Op de heden gehouden eierenveiiing waren in totaal 79000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: bruin 4—4.80, wit 3.60—4.40, kleine 2.70—3; 750 st. Eendeieren 2.502.60. SCHAGEN, 1 Sept. 1932. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijz enals volgt: 7 Paarden 225400: 16 Veulens 65—80; 5 Stieren 50— 110; 31 Geldekoeien (mag.) 100— 140; 106 Geldekoeien (vette) 160 280; 20 Kalfkoeien 130—210; 3 Pin ken 6065; 30 Nuchtere kalveren 8 20; 277 Schapen (vette) 10—15; 83 Lammeren 3—8; Bokken en Geiten 3 5; 38 Varkens (mag.) 6—10; 60 Varkens (vette) per K G. 24—27 cent; 93 Biggen 4-ƒ 6; 12 Konijnen 0.75— 1.25; 30 Kippen 0.50—1.50. PURMEREND, 31 Aug. 1932. „Afslag, vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken". Aardappelen: Schotsche muizen 26 —69 cent, BI. Eigenheimers 23—56 cent per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 0.30— LTO, dubb. z. dr. 0.30—1.20, enkele 30—60 cent, enkele z. dr. 30—66 cyit per zak, 15 K.G.Snijboonen: Stok 0.30 1.31, Stam (breede) 0.301.26 per zak, 15 K.G.; Perziken 2—7 per 100; Pruimen 21—45 per 100 K.G Kom kommers 1.60—7.80 per 100; Tomaten* A 2.60—3.80, B 2.603.80, C 2 2.60 per 100 K.G.Bloemkool 2 10 per 100; Roode Kool 2.80—4 60 per 100; Savoye Kool 4.30—4.80 per 100; Spinazie 6085 cent per mand, 6 K.G.; Sla 1.703.70 per 100 krop: An- dijvie 15—50 cent per kist; Wortelen 6— 11.40 per 100 bos; Uien 46—60 cent per 25 K.G. Druiven: Frankenthalers 34—40 ct. en Alicant 38 cent per K.G. Augurken: Mid del 17—20 cent, Basterd 24—32 cent, Grof Fijn 0.40—1.38, Stek 8—12 cent en Bommen 4 cent per mand, 6 K.G. Meloenen: Suiker 9—36, Net 1140 en Anna- nas 935 per 100 stuks. Appels: Bram- ley Seedling 4—9, Codlin Keswick 2— 7, Fisher's Eerstling 3—7, Cardinaal Jalet 828, Roode Tulpappel 9 19, alles per 100 K.G. Peren: Clapp's Fa- vorite 11—27, Dirkjes 4—9, Dia- mant 616, Duchess Williams 49, Seigneur d'Esperen 6—24, Suikerpeer 5.5012, alles per 100 K.G. NGORDSCHARWOUDE, 31 Aug. '32. 14200 K.G. Aardappelen: Gr. Schotsche 0.801, Schotsicne Muizen 1.50— 1.60, Eigenheimers 1.80; 7700 K.G. Spercieboonen 2.50—6 90, 7400 K.O, Uien: Gele Nep 5.405.80, Drielingen 2.40—2.70, Uien J.90—2.40; 9800 K.G. Roode Kool 0.60—1.30, 17000 K.G. Gew. Witte Kool 60—70 cent; 600 K.G. Gele Kool 1.20-T 1.30, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 31 Aug. 1932. Sch. Muizen 1.201.70, Drielingen 2 2.20, Grove 0.90—1; Witte Kool 60 ct.; Nep 5.10—5.70; Uien 1.90— 2.20; Uien drielingen 2.302.60. Aanvoer: 15100 K.G. Aardapeplen; 4600 K.G. Witte Kool; 2300 K.O. Nep; 4600 K.G. Uien. ZAANDAM, 31 Aug. 1932. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 50—80 cent per kist; Andijvie 30—56 cent per kist; Peen KV—14 cent per bos; Pieterselie 2—3 cent per bos; Selderie 25 cent per bos; Slaboonen 1 5^ cent per pond; Snijboonen 1—5 cent per pond; Komkommers 1—7 cent per stuk; Ra barber 5—7H cent per bos; Spinazie 50— 60 cent per kl. kist; Postelein 30—50 cent per kleine kist; Roode Kool 5—7 cent per st.; Groene Kool 1K2K cent per stuk; Stoof peren 3—4>4 cent per pond; Tomaten 1—3 cent per pond; Augurken 1J416 cent per pond; Handpeer 6—20 cent per pond; Prui men 1323 cent per pond; Zoete appelen 6 7J4 cent per ond; Zure appelen 6—13 cent per pond. WIJDENES, 31 Aug. 1932. Veiling Tuin- dersbelang. E>ruiven 3538; Pruimen 20—33; Peren 6—28; Appelen 7 18; Tomaten 23; Perziken 4 10; Slaboonen 2—4; Snijboonen 4— 10. BEVERWIJK, 31 Aug. 1932. Bloemkool 7.8015.70 en 1.20—7.90, aanvoer 12000 stuks; Meloenen (suiker) 2428 ct Komkommers 2-—7K cent per stuk; Snijboo nen 3—9 cent, di'. 2V>8 cent, tros 612 cent, rentegeven 61% cent, meerboonen 3 4 cent, druiven 4448 cent, tomaten 23 cent per K.G.; Sla 25—75 cent; Andijvie 10—45 cent; Postelein 20—40 cent; Spina zie 25—40 cent per kist; Peen 3—10 cent per bos; Aardappelen 1.502.75 per 100 K.O.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3