„ARNHEM" HOLLANDSCH ZWITSERSCHE REEPEN levens verzekering maatschappij £ucfUvaact Jhimimtand DE PGSTVLUCHTEN OP INDIE. NOODLANDING TE WIJHE. VON GRONAU GESTART NAAR DE LAATSTE ALEOETEN-EILANDEN. MOLLISON GEEFT ZIJN OCEAANVLUCHT OP. WERELDRECORD GEBROKEN EN TOCH GEEN WERELDRECORD. De Populieren. waarborgt U en Uw gezin een onbezorgde toekomst. gjjkantoor Kanaalkade 2, Dir. A. J. Stikkel. voorlaatsten Zondag in een zijne.* win kels in de Hoogstraat te Rotterdam koekjes had doen verkoopen. L)e gedaagde hield echter vol dat hier sprake was geweest van verkoop door middel van em automaat De automaat j,i kwestie was in de rechtszaal opge steld en de ambtenaar van het O. M mr. Hollander liet zien hoe dit toestel werk te Een dubbeltje, een cent, een kwartje onverschillig wat er in de gleuf ge stoken werd het toestel werkte altijd, een handbeweging alleen was daartoe pok voldoende en gaf de gelegenheid om uit acht vakjes waren te nemen, 't Was derhalve geen „automatische automaat" maar één die toezicht en bediening vergde. Bovendien echter had gedaagde zich volgens het O. M. niet gehouden aan de afspraak dat deze „automaten" niet ge bezigd zouden worden zoolang de zaak 1n behandeling was. Toch was er Zon dag j.1. in verschillende winkels van Jamin te Rotterdam door middel van deze „automaten" verkocht. Het O. M. wilde, nu de heer .Tamin zich niet aan de afspraak gehouden had, deze zaak niet als een principieele zaak beschouwen en eischte 300 boete subs; 5 dagen hechtenis, benevens inbeslag neming van de automaat. De verdediger mr. Roes noemde de „automaat" buitengewoon simpel .van constructie. De wet stelt geen technische eischen aan een automaat. Taalkun lig is het een toestel waarbij de kooper zich zelf helpt zonder bediening. Dat sluit echter toezicht, waarvan hier sprako was, niet uit. Dit laatste werd door het O M ont kend dat volhield dat de automaten van Jamin door personeel bediend werden De kantonrechter zal 13 September uitspraak doen. De Ekster (thuisreis) gister te Bagdad aangekomen. Gistermorgen te 11 uur heeft de Fransche vlieger Nicolle, een der deel nemers aan de Europa-rondvlucht, die op weg was naar Rotterdam, met zijn toestel een noodlading uitgevoerd, we gens gebrek aan olie. Het vliegtuig daal de op, een -weiland-onder de gemeente Wijhe en werd niet beschadigd. Na hét verrichten van de noodige formaliteiten en nadat olievoorraad was ingenomen is'het toestel des middags te half vier weer opgestegen. De Duitsche oceaanvlieger von Gro nau is op zijn wereldvlucht van Kanaga (Aleoeterï) gestart naar het Attoe-eiland dat eveneens tot de Aleoetengroep be hoort. Van daar zal hij naar de Xoeri lem de eilandengroep tusschen Kams jatka en Japan verder vliegen. De Britsche Oceaanvlieger Mollisoti heeft zijn Oceaaanvlucht in tegengestel de richting opgegeven. Hij heeft het be sluit genomen Zateerdag a.s. met de böot naar Engeland terug te keeren. De bekende Fransche oorlogsvlieger Hagelen heeft vanuit het vliegveld van Etampes gistermorgen een poging ge daan het wereldsnelheidsrecord over oOO K.M. met een lading yan 500 K G te v<aJ>eteren. Ofschoon, hem de poging ge lukte, met een gemiddelde snelheid van 835 K M. per uur, werd het record toch niet erkend, tengevolge van een ongeval. Btritehgewoon dikke mist maakte het Hsregelen aan het einde van zijn vlucht onmogelijk in Etampes te landen Daar tegelijkertijd iets niet in den haak bleek te zijn met de motor en de aviateur het er uiat op durfde te laten aankomen met een belasting in zijn vliegtuig van 500 K G te landen, zag hij zich genoodzaakt de machine in den steek te laten en met dc parachute naar beneden te springen. pe recordviieger kwam ongedeer! neer. Mijn lieve, donkre populieren. Zoo noemt Adama van Seheltema deze boomen in een yan zijn mooiste gedichten. Hij ziet ze staar, in het weemoedig schemeruur, donkere ge stalten tegen de avondlucht. Hij hoort het hed van hun ritselende, altijd bewegelijke bladeren, zingend zooals hij het uitdrukt „hun altijd vrome koren". Wat deze dichter In hen zag en hoorde is vooral het donkere deemoedige. In het jonge morgenlicht al zin- Ren zij hem hun sombere gezangen en in den avond luistert hij eenzaam zwijgend toe hoe fluisterend hun sombere vreugden vieren. Het ruischt in den avondstond Het ruischt in 't zingende verbond yan mijn lieve donkre populieren 'k hoor hun koelen geest Het winderige avondfeest Met een diepe sombre vreugde vieren Niet ieder zal in die mate dat donkere, weemoedige in deze karakteristieke boomge stalten zien. Zij hebben ook het hooge lichte ijle, het met ranke stammen hoog ter hemel strevende, om daar hoog naar de wolken toe hun in den vollen zomer wel donkere, maar eerst in lentedagen en straks opnieuw m herfsttij toch ook lichte zondoorspeelde licht groene en goudige kruinen opwaarts te hef fen in 't licht. Ik reisde enkele dagen rondom Brugge, Gent en Yperen door 't wijde blonde Vlaam sche land. Daar geven, meer nog dan in ons Hollandsche landschap, waar de iep meer al- gemeene wegboom is, de popels aan wegen en velden een opvallend cachet. Overal zie je ze staan in lange rijen of in losse groepen ce hoog ten hemel opstrevende stammen, die aan het vlakke of heuvelachtige terrein zeer schoone stoffeering geven. Waar in de streek rond Yperen en Dixmuid n het geweld van den oorlog heel het landschap in een vreese- lijke woestenij veranderd had, heeft men zich bij den wederopbouw van het geteisterde ge bied gehaast naast het herbouwen van hui zen en kerken ook zoo spoedig mogelijk te zorgen, dat de populieren weer aan den weg- zoom zouden staan, omdat zij een onmis baar deel uitmaken van het niet door zeer bijzonder natuurschoon opvallende, maar wel door stille bekoorlijkheid innemende land schap van Vlaanderen. Toch komt de populier in verschillende vorm ook bij ons veel voor. Misschien zal hi| nu de iepen door de bekende ziekte geteisterd worden, nog meer populair worden. He: hout is weinig waard en wordt bijna alleen door de klompenmakers gebruikt, maar het is overigens een dankbare, snelgroeiende boom waar men al gauw plezier van kan hebben Persoonlijk houd ik veel meer van den popu lier dan van den iep. In tegenstelling met den dichter, dié ik citeerde, zie ik in den ranken popel meer het zondoortinteld, lichte speel- sche, het hoogopstrevende ten hemel zich strekkende ook. De iep is zwaarder, massie ver, donkerder van loof, meer aan de aarde gebonden, 's Winters is bij den iep het kale takkenspel weer boeiender. In ons land komen verschillende soorten peppels voor, waarvan de drie voornaamslc zijn: de Witte Abeel, de Zwarte Populier en de Ratelpopulier of Esp. De Zwarte Populier de Populus nigra is van deze drie de meest algemeene, ook in zijn pyramide-variatie met den naam Italiaansche populier. Ik zei al dat ze vlug groeien en dat ze vooral dus ook voer degenen die rondom een nieuwe woning spoedig bosschage wenschen te bezitten, dankbare boomen zijn. In hun eerste seizoen kunnen zij wel al een voet hoog worden en in een veertig jaar kan de Zwarte Populier wel een hoogte van 30 meter bereiken. Van daar dan ook dat het hout licht en weinig compact is en daarom als timmerhout van weinig waarde. Voor tuinbeschutting echter en als sierboom langs weide en wegen staat de popel meer vooraan en vooral in water achtige streken wordt hij dan ook veel ge vonden. Hij staat er in weer en wind, straks in 't goudig herfstkleed, nu nog in donkerde: nazomertooi en ook al hebben wij over dezen mcoien boom optimistischer beschouwing, toch kan ik nooit populieren zien en door hun schoonheid getroffen worden of er rui- schen klanken op mij aan van Scheltema's lied: Ik zif in d' avondwind Een stil'geworden menschenkind Onder mijn 'lieve, donkre populieren Ik doe mijn oogen toe En luister eenzaam zwijgend hoe Zij fluisterend hun sombre vreugden vieren A. L. B COMPENSATIE VOOR VERLIES VAN AFZETGEBIED. Dinsdag hebben aan den minister van eco nomische zaken en arbeid een adres gericht de vier r.k. Centrale Sociale Organisaties in •Nederland, t.w. de Algemeene r.k. Werkge- ■versvereeniging, het r.k. Werkliedenverbond, de Kath. Ned Boeren- en Tuindersbond en de Ned. rk. Middenstandsbond, samenwerkend jn den Raad van Overleg. Zij zijn er toe overgegaan een permanente crisiscommissie in het leven te roepen, waar in vertegenwoordigers van genoemde vereeni- gingen onderling in overleg zullen overwegen wat in het belang van de verschillende bevol kingsgroepen kan worden gedaan. Als uitvloeisel 'daarvan dringt deze thans aan cp maatregelen van de regeering tenein de niets onbeproefd te laten om de industrie op de binnenlandsche markt de noodige com pensaties te verschaffen voor het verlies van afzetgebied in het buitenland. Hoewel adressante met de regeering den blik gevestigd houdt op behoud en vergroo ting van den uitvoer is zij van oordeel, dat de zoo noodige onmiddellijke hulp alleen te ver krijgen is door zooveel mogelijk het nog voor handen werk binnen de landsgrenzen te hou den. Adressant dringt er vervolgens op aan, dat bij tontingenteeringsaanvragen zeer spoedige beslissingen zullen worden genomen. Daar de crisisinvoerwet geen voldoenden steun biedt en zelfs bij ruimere toepassing niet volledig .kan bieden, dringt adressante voorts aan op een anti-dumpingswet en verzoekt zij den mi nister zijn in de Tweede Kamer medegedeeld stadpunt, als zou-een-anti-dumpingswet naast een crisisinvoerwet overbodig zijn, te herzien. Adressante betoogt vervolgens de noodza kelijkheid der' contingenteering van een aan tal artikelen ip Ned. Indië. Het heeft haar met voldoening vervuld, dat de regeering blijkens berichten uit de dagbladen voornemens is de economische verhouding van Nederland tot Indië aan een breed onderzoek te onderwer pen. Zij dringt er met klem op aan voor alles een beslissing dienaangaande te nemen. WERKTIJDENBESLUIT VOOR WINKELS. In het Werktijdenbesluit voor winkels is bij art. 9 o.m. bepaald, dat op een dag, dat de arbeidstijd van den arbeider in een win kel vóór 1 uur des namiddags aanvangt en tevens later dan 6 uur de namiddags ein digt één der rusttijden ten minste anderhalf uur moet zijn tusschen 1114 uur des voor middags en 2V£ uur des namiddags of tus schen 4 en 7 uur des namiddags. Titans is een Kon. besluit verschenen, waarbij met ingang van morgen uit dit arti kel is geschrapt de bepaling, regelende wan neer de voorgeschreven rusttijd van ander half uur genomen moet worden. EEN DRIFTIG HEER. Was bang te laat op de hard draverij te komen. Te Zaandam wilde Dinsdag een heer uit Den Haag nog met de pont aan de Hembrug worden overgezet, toen dit vervoermiddel op het punt stond naar den overkant te stevenen. Dit werd hem niet toegestaan. De Hagenaar, hierover verstoord omdat hij vreesde daardoor te laat op de hard draverij te Zaandam te komen, heeft toen den kabel losgemaakt, waardoor de pont hulpe loos over het kanaal voer. De politie heeft tegen hem proces-verbaal opgemaakt wegens het in gevaar brengen van het verkeer. GETOOID MET HET COLLIER VAN I MEVROUW. Een dame te Middelburg miste reeds eeni- gen tijd een gouden collier Op straat ont- waardde zij haar kleinood om den hals van een dienstbode, die bij haar in betrekking i3 geweest. Toen zij het meisje aan den politie agent aanwees en deze haar aanhield, was het collier verdwenen. Op het politiebureau •kwam het echter uit haar blouse te voor schijn. RIJKSPERSONEEL OP ARBEID OVEREENKOMST. Bij Kon. Besl., opgenomen in St.bl. 449, is gewijzigd- het Kon. Besl. van 3 Aug. 1931, St.bl. 354, waarin is bepaald, dat de inhou ding van 4 van het loon niet geschiedt, indien de arbeider in dienst is genomen voor een tijdvak van drie maanden of korter of in dien hij. voor onbepaalden tijd in dienst ge nomen, vermoedelijk niet langer dan drie maanden in dienst zal blijven. Ook wordt de inhouding niet toegepast indien de arbeider in het afgeloopen kalenderjaar niet ten minste 400 aan loon heeft ontvangen voor een ge deeltelijke dag-, week- of jaartaak of bestemd is om bij een bepaald dienstvak nu en dan in te vallen. Heeft de arbeider in een kalender jaar ten minste 400 aan loon ontvangen, dan wordt, te beginnen met het nieuwe kalen derjaar, tot inhouding van zijn loon overge gaan, tenzij te verwachten valt, dat dit loon bedrag in de eerstvolgende jaren niet zal worden bereikt. Gewijzigd is ook art. 33 betreffende de uit- keering van het ingehoudene bij beëindiging van de dienstbetrekking. drinken te water te begeven. Het is een een voudige vinding welke door een bekende En- gelsche firma op sportgebied in den handel wordt gebracht. Men draagt voor op de borst en achter op den rug een gummi-apparaat dat door middel van gummischouderbanden met elkaar verbonden is. Indien men zich nu te water begeeft, blaast me beide helften op en men kan rustig blijven drijven. Men kan het ook in een zwempak laten innaaien, zoodat men er niets van ziet. De demonstratie toon de een en ander duidelijk. Een zeer mooie vin ding dus, welke zeer vele menschen die vaak op het water vertoeven en niet kunnen zwem men. dus voor een verdrinkingsdood kan be hoeden. DE A.N.V.V. POSTZEGELS. De Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer (A.N.V.V.) te 's-Gravenhage, verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op het feit, dat de bijzondere Nederlandsche postzegels, welke in waarden van 214, 6, IVn en 1254 cents (verkoopwaarde resp. 4, 10, 11 en 15 cents) ten behoeve dezer ver eeniging zijn uitgegeven, nog slechts gedu rende 2 weken, n.1. tot 15 September a.s., bij de postkantoren verkrijgbaar gesteld zullen worden. Daarna blijven deze zegels echter nog geldig tot 1 Jan. 1934. Voor allen die sympathiseeren met het doel der A.N.V.V., n.1. de bevordering van het vreemdelingenverkeer naar en in Nederland, en deze fraai uitgevoerde postzegels nog niet kochten, is er dus nog gelegenheid, zij het ook gedurende korten tijd, van deze belang stelling te doen blijken. HET CONFLICT IN DE KOOPVAARDIJ De Volendam vertrekt niet. Naar wij hedenmorgen van de Holland- Amerikalijn vernamen, is het vertrek van het s.s. Volendam van Rotterdam naar Amerika dat hedenavond zou plaats vinden, uitge steld. Wanneer het schip wel zou vertrekken, wist men nog niet mede te deelen. Voorstellen van den rijksbemidde laar afgewezen. In een uitvoerig gemotiveerd schrijven heeft de contactcommissie van organisaties van werknemers ter koopvaardij de voorstellen van den rijksbemiddelaar afgewezen. Aneta meldt uit Batavia: De vereeniging van gezagvoerders en stuurlieden ter koopvaardij en de vereeniging van scheepsbouwkundigen zijn van plan in verband met het conflict in het scheepvaart bedrijf een financieele en moreele steunactie te organiseeren. Zulks geschiedt op verzoek van de centrale van koopvaardij-officieren. LUCHTBALLON OP HET IJSELMEER NEERGEKOMEN. Door vrachtboot opgepikt. Gisteravond rapporteerde kapitein B. de Jong van de Sint Martinboot, die te Lemmer binnenkwam, dat hij een ballonvaarder had opgepikt, die tusschen Marken en Urk ronddreef. Het was de heer van Someren uit Brussel, die ter gelegenheid van het ko- ninginnefeest in het Amsterdamsche stadion was opgestegen. Hij was in de richting van het IJselmeer afgedreven en op het water neergekomen. In vrijwel uitgeputten toestand werd hij door genoemden kapitein aangetrof fen en aan boord genomen. Inmiddels is de heer van S. per nachtboot weer naar Am sterdam vertrokken, terwijl de ballon per zelfde gelegenheid naar Amsterdam is ver voerd. NIEUWE VINDING OP WATER SPORTGEBIED. Om voor verdrinken te behoeden. Tijdens de demonstraties welke door den A. R.B. ter gelegenheid van het koninginnefeest op den AmsteJ werden gehouden, is een nieu we vinding te aanschouwen gegeven, welke 't mogelijk maakt, ook indien men de zwemkunst niet machtig is. zich zonder gevaar voor ver DE UITVOERING VAN DE CRISIS- ZUIVELWET. Onvoldoende naleving in vele ge meenten. De minister van binnenlandsche zaken heeft op verzoek van den minister van econo mische zaken en arbeid in een circulaire het volgende onder de aandacht van de burge meesters gebracht: lo. Het blijkt, dat in vele gemeenten de voorschriften, door of krachtens de crisiszui- velwet-1932 gegeven, nog niet voldoende worden nageleefd om een goede werking van bovengenoemde wet te waarborgen. Daar in art. 18 sub A der crisiszuivelwet-1932 de ambtenaren van gemeentepolitie met de op- Sjporing van overtredingen van deze wet wor den belast, moge ik erop wijzen, dat inge volge de crisiszuivelwet-1932 en de daarop steunende maatregelen en beschikkingen het verboden is boter zonder merk uit de bereid plaatsen of de daarbij behoorende bewaar plaatsen te vervoeren, te verkoopen of af te leveren. In het verdere verkeer dienen hoe veelheden boter, grooter dan één Kg., voor het vervoeren, verkoopen of afleveren voor zien te zijn van een merk. Het is van groot belang, dat de ambtenaren van gemeente politie streng letten op de naleving van deze bepalingen en hun medewerking, zoo die wordt ingeroepen, verleenen aan de contro leurs crisiszuivelwet-1932. 2o. Voor een juiste uitvoering der bepa lingen omtrent koelhuisboter is het noodza kelijk, dat de crisiszuivelcentrale bekend is met alle ruimten, waarin boter wordt gekoeld en is opgeslagen. In verband hiermede moge ik u verzoeken ten spoedigste aan de crisis zuivelcentrale opgave van de in uw gemeente bekende koelhuizen te willen verstrekken. VISCHUITVOER NAAR FRANKRIJK. Naar uit IJmuiden wordt gemeld, zal et met 1 October eenige verandering komen tn' de contingenteeringsbepalingen van den in voer van visch in Frankrijk ten aanzien van Nederland. De totale uitvoer naar Frankrijk verandert echter niet. ZWAAR GEWONDE GEVONDEN. In de Hoeks che boschjes te Hoek van Holland werd vanmorgen de 64-jarige J. J. H. Vrijdagh met een groote hals- wonde gevonden. V. is ambtenaar bij het G. E. B. te den Haag. De man is naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Te Wageningen is Dinsdagavond uit den Rijn opgehaald het lijk van den 18-jari- gen G. Wisselo te Veenendaal, die Zaterdag j.1. onder de gemeente Heteren bij het baden is verdronken. ONWEER. Dinsdagavond is te Urk tijdens een on weer de bliksem in de woning van den heer H. Bakker ingeslagen. De topgevel werd zwaar beschadigd. In een muur is een gat geslagen. De electrische lichtleiding werd gestoord. De bewoners bleven ongedeerd. BRAND. Hofstede afgebrand. Gisteravond is een felle brand uitgebroken in de boerenhofstede genaamd Kinderzorg, bewoond door den eigenaar den heer H. van Erp in de Bosschestraat te Oss. De bewoners, twee hoogbejaarde menschen, die alleen thuis waren, en zich reeds ter ruste hadden bege ven, konden zich met moeite in veiligheid stel len. De boerderij werd een prooi der vlam men. De inboedel, een groot aantal land bouwmachines, benevens de heele oogst, een groote hoeveelheid hooi en stroo weraen door het vuur vernield. Twee honderd kippen kwa men in de vlammen om. De boerenhofstede, welke gedeeltelijk met riet is bedekt, dateerde uit de 17e eeuw en was de grootste uit den heelen omtrek. De naam Kinderzorg ontleent zij aan het feit, dat er 'n tehuis voor achterlijke kinderen was geves tigd geweest. De oorzaak van den brand is onbekend. Al les was slechts laag verzekerd. Café afgebrand. Hedenmorgen omstreeks 10 uur brak brand uit in het bekende café restaurant en uitspanning „Het Joostman". Binnen een half uur was het geheele gebouw volkomen verwoest. Als oorzaak wordt kortsluiting vermoed. Een bediende was bezig met een emmer benzine den vloer der gelagkamer te reinigen. De benzine schijnt in aanraking te zijn gekomen met een lossen draad, die dient voor de electrische verwarming van het bil jart. De bediende kreeg brandwondingen aan handen en gelaat. Het geheele personeel moest vluchten met achterlating van alle eigendommen. De eigenaar, de heer H. ten Dam, had zich juist even verwijderd om geld naar de bank te brengen. Bij zijn terugkomst zag hij zijn bezitting in vollen vlam staan. De schade, die door verzekering wordt ge dekt, bedraagt ongeveer 20000. GESTOORDE INBRAAK. Een verdachte aangehouden. Te Zaandam is gisteravond, terwijl de be woners afwezig waren, ingebroken bij de wed. Hoorn aan de Botenmakersstraat. Vóór ech ter het plan ten uitvoer kon worden gebracht, kwamen de bewoners thuis, die onmiddellijk bemerkten dat er onraad was en alarm maak ten. De inbreker had echter gelegenheid te ontkomen. Een Amsterdammer, die zich op verdachte wijze in de steeg naast het huis ophield, werd door burgers gegrepen en aan de politie over geleverd. Het bleek te zijn de 39-jarige M. E., een goede bekende van de politie. Hij was in het bezit van een compleet stel inbrekers werktuigen. I MILITAIRE PAARDEN OP HOL TE DEN HAAG. Een soldaat gewond. Gisterochtend om half tien is aan een 21- jarigen soldaat van het tweede regiment veldartillerie eerste batterij, een ongeluk overkomen. Deze militair was gezeten op een van de zes paarden, gespannen voor een stuk ge schut dat zich naar de parade begaf. Ter hoogte van de Delistraat, bij het afrijden van de helling ter plaatse, kwam uit tegenover gestelde richting een personenauto aanrijden De paarden voor een der stukken werden schichtig. De bestuurder van den auto, dit bemerkend, vluchtte uit den wagen, die op den rijweg bleef staan. Inderdaad sloegen de paarden op hol, bots ten daarbij tegen den auto op, waarbij de .soldaat kwam te vallen en het voorspan over het lichaam kreeg. Onmiddellijk bracht men de paarden tot staan, en vervoerde men het geschut, waar van een viertal paarden werd afgespannen, naar de Riouwstraat. De soldaat werd per ziekenauto naar het militair hospitaal overgebracht, waar hem onmiddellijk geneeskundige hulp werd ver leend. Het bleek, dat hij een sleutelbeen had gebroken en eenige ontvellingen aan den rug had bekomen. Zijn toestand was gister namiddag zeer gunstig. Dit ongeval had nog een nasleep, zegt het Hbld. Zooals gezegd was het geschut met twee paarden in de Riouwstraat geplaatst, vanwaar het naar de kazerne zou worden teruggebracht. Evenwel, nauwelijks na het afrijden sloegen ook deze twee paarden op hol. In volle vaart renden de dieren door de Riouwstraat, links de Bankastraat in en ver volgden hun weg over de Laan Copes van Cattenburgh, waar zij tegen een boom opbotsten, en daardoor tot staan werden ge bracht. Doordat een wachtmeester te paard voor de hollende paarden uitreed, om het verkeer en de voetgangers op het dreigend gevaar attent te maken, konden verdere on gelukken worden voorkomen. VERKEERSONGEVALLEN. Door een vrachtauto gedood. Gistermiddag werd op de Boompjes te Rot terdam de 70-jarige H. Donk uit Oud-Beijer- land door een vrachtauto overreden. Met een schedelbasisfractuur is de man naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij bij aankomst is overleden. Na aanrijding doorgereden. Op den Delftweg bij Overschie heeft een auto, terwijl deze een vrachtauto passeerde, twee jongens uit Oilzen, die daar fietsten, aangereden. De eene fiets werd vernield, de andere aan het voorwiel beschadigd. Beide jongens werden licht gewond. De bestuurder van den auto is doorgereden. Aan de gevolgen overleden. In het gasthuis te Delft is overleden de heer G. van D., die Maandagmiddag op den Oost singel aldaar bij het oversteken van den weg door een auto werd aangereden en ernstig verwond. Het geëngageerde meisje (opgewonden) lieveling, de stof van die man z'n das onae gordijnen van wil hebben,* (Passing ShowL

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7