DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 1 DjOgeliikschOjueczicfU ^Buitenland No. 207 Vrijdag 2 September 1932 Hoofdredacteur; Tj. N. ADEMA. 134e Jaargang EEN REDE VAN HITLER. I o Het nationaal-socialisme geen partij. o Socialisme en nationalisme identieke begrippen. HET BELGISCHE FINANCIEELE WETSONTWERP. POLITIEKE GEBEURTENISSEN IN DUITSCHLAND. De 13e Frontsoldatendag. Rede van Duesterberg. De vonnissen van Beuthen. Het rapport over gratie uitgebracht. De Duitsche katholiekendag ge opend. De onderhandelingen tusschen de nationaal-socialisten en het Cen trum. DE VROEGERE OOSTENRIJKSCHE MINISTER VAN HANDEL SCHUSTER OVERLEDEN. DE MIJNWERKERSSTAKING IN BELGIE. ROEMEENSCH MUNITIEDEPOT IN DE LUCHT GEVLOGEN. ROOVERBENDEN IN POLEN MET SOWJETWAPENEN. Twee benden ontbonden. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Nieuwe gevechten bij Moekden. De nieuwe Chineesche aanval op Moekden. ÏOOKT ZUINIG EN ZINDEltJK OP SPIRITUS Om erkenning van Mantsjoerije door Rusland. INVOERVERBODEN IN AUSTRALIË OPGEHEVEN. HET CONFLICT TUSSCHEN BOLIVIA EN PARAGUAY. Staking der vijandelijkheden. DE TOCHT VAN DEN IJSBREKER „SIBIRJAKOW" EN VAN DEN „RUSSANOW". VERWARDE TOESTAND IN ECUADOR. De strijd duurt voort. JIMMY WALKER TREEDT AF. DE BOERENSTAKING IN IOWA. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door bet gebeele Rijk 2.50. i-osse nummers 5 cents. PRIJS PER GEWONE ADVERTENT1EN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groofe contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C, KRAK. Dit nummer bestaat uit drie bladen o De N.S.D.A.P. afdeeling Berlijn heeft in het Sportpalast haar eerste demonstratie ge houden na den godsvrede. Daar een redevoering van Hitier verwacht werd, was de zaal reeds land voor den aan vang tot de laatste plaats bezet zoodat de politie het Sportpalast sloof. In het middel punt der demonstratie stond een redevoering van den partijleider over den politieken toe stand. Hitier verscheen in S A-uniform, begeleid door den Rijksdag-president Goering den Rijksdagijafgevaardigden dr. Frick, dr. Goebbels en Prins August Wilhelm. Dr. Goebbels sprak een inleidend woord, waarin hij wees op de dwaasheid van de po gingen om Hitier van zijn partij te scheiden. Hierna nam Hitier zelf het woord. Spr. begon met uiteen te zetten dat het rad der geschiedenis niet teruggedraaid kan worden. Er bestaan tegenwoordig menschen die gelooven, dat het jaar 1932 plotseling op het peil van 1918 gesteld moest worden. Deze menschen vergissen zich wanneer zij meenen, dat zij slechts gemoderniseerd weer behoeven op te treden. Zij zullen in de eerst volgende maanden reeds ervaren, dat zij in het veertiende jaar niet de kracht hebben zich te plaatsen tegenover hen die dertien jaar lang gestreden hebben. Niet de staat is liet wezen, maar het volk. Men wil niet inzien, dat iedere hervorming van een staat slechts dan een beteekenis heeft, wanneer zij reke ning houdt met den inhoud van den staat en de meening des volks. Wanneer iemand zegt, aldus Hitier, dat hij den partijstaat afwijst, dan antwoorden wij ook wij, mijnheer Von Papen willen geen partijstaat, vooral niet een die rust op een zoo zwakke basis. Iedere principieele verandering in het leven der staten is altijd terug te voeren op een princinieele verandering in den wil van het volk. De catastrofe in Duitschland zou nooit zijn ingetreden als de verstandige, mannen van heden, die in 1932 plotseling in de arena van het politieke leven waren getreden, zich reeds in 1918 voor deze kwestie hadden ge ïnteresseerd. Het verschil tusschen de eene partij en de andere is, dat de eene een CluD van Heeren is, terwijl de andere een volksbe weging vertegenwoordigt. Wij zoo ver klaarde Hitier waren eens ook niet meer dan deze. Maar in veertien jaar is uit die club niet de Duitsche natie geworden en de groep die ons heden bestrijdt zal naar men- schelijke berekening in de eerstvolgende ja ren niet groeien. Wanneer Hugenberg zegt dat Duitsche volk een dictatuur van een partij afwijst, dan heeft zij gelijk, vooral wanneer die partij een „club" is. Op het oogenblik gelooven de heeren, dat de omstan- digheden gunstig zijn voor hun weder intre den in het politieke leven. Ik kan hun eens voor al verklaren dat de Nat.-Soc. beweging op zich genomen heeft in dit volkomen ver scheurde volksgeheel weer een homogene levenopvatting te brengen, en een wereldop vatting te vertegenwoordigen. Wij hebben op groote gebieden het Duitsche volk een volko men nieuw inzicht gegeven. Wij hebben dui delijk gemaakt, dat socialisme en nationalis me identieke begrippen zijn en dat kasten- en klassengeest moet worden vernietigd. Ik zeg tot al onze tegenstanders: Denk niet, dat gij onze arbeid kunt verhinderen. Tegen de macht van onze ideeën en de kracht van onze beweging zult gij te pletter loopen. Wat be doelt Von Papen met conservatieve staats opvatting? Is conservatief en relatief of een absoluut begrip? Het bolsjewisme in Rusland is zelf- behoudend en conservatief. In welke beteeke nis is Von Papen conservatief? In den zin van de huidige republiek of in de beteekenis van het verleden? Ik verzeker plechtig: con servatief zijn wij, doordat wij het hoogst goed, dat wij hebben in het middelpunt van onze belangstelling plaatsen, n.1. ons volk. Niet conservatief zijn wij als het gaat om hel handhaven van standen en klassen en voor- oordee'en. Dan zijn wij bepaald revolution- nair. Wanneer morgen het bolsjewisme zou zegevieren, zouden dan de heeren ook weer op hun naieve manier verklaren, dat dit geen invloed zou hebben op den staat, de staats autoriteit, de staatsgedachte. Het zou niet allen invloed hebben op den staat, maar ook op hen zelf. Evenzoo kan ik verzekeren^ dat, wanneer overmorgen het nationaal-socialis me zou zegevieren, ook dit den staat zou be treffen. Het burgerlijke Duitschland heeft jarenlang in de hoop geleefd, dat er een be weging zou komen, die den Duitschen arbei der van het Marxisme zou verlossen en hem burgerlijk zou maken. Men kan er van over tuigd zijn, dat dit volk een wilde mustang is en wie dat paard temt, kan het ook berijden De vroegere minister van binnenlandscheza ken geloofde dat hij de SA. onder zijn leiding kon brengen. Hij heeft zich vergist. Deze ^A-beweging heeft niet alleen_ zijn diciplmo, maar ook ziin wil, en zelfs als ik de beweging zou verliezen, zoudt gij, Von Papen, haar zeker niet voor uw innen. (Minutenlange bij val). Dertien jaar lang heeft het burgerlijke Duitschland strijd tegen mij gevoerd, mij van de eene rechtbank naar de andere gesleept. Steeds weer werd mij gevraagd: Wilt gij er een eed op doen, dat gij niets tegen de grond wet zult ondernemen? Zult gij slechts wette lijk strijd voeren? Ik kon dat inderdaad zeg gen, want wij strijden immers om het volk. Ik wil niet dat een kleine groep in Duitsch land naar de dictatuur grijpt. Ik kon dien eed gemakkelijk zweren, maar men had mij dien eed niet moeten afnemen. Want nu de tijd komt dat Wij de leiding van den staat op ons nemen, zeggen zij: „De grondwet heeft geen innerlijke beteekenis. De tijd van het parlementarisme is voorbij". Nu wij 230 man in den Rijksdag hebben verklaren zij den vorm van de democratie voor verouderd Nu gaat de club der Heeren zwanger van een nieuwe grondwet voor het volk. Ook Hugen berg is van meening dat er geen geschikter man bestaat dan de rijkspresident en dat het volk uit zijn handen zal verkrijgen wat het noodig heeft, althans naar conservatieve staatsopvatting. Uw belijdenis komt te laat, wanneer gij zegt, dat gij thans het parlement wilt corrigeeren. Wij willen, dat de wil des volks opgevolgd wordt. Wij willen, dat deze nieuwgevormde wil den weg vrij krijgt om verder Duitsche menschen te winnen en wij willen, dat deze wil ook het Duitsche zijn stempel drukt. Voortgaande zeide Hitier: Men heel zegd, dat Bismarck ook eens tegen den 1 dag in geregeerd heeft en toch later gelijk ge kregen heeft. Ja, dat was Bismarck en dat was Keizer Wilhelm de Groote. Toenmaals was het een strijd tusschen landen, die op het slagveld beslis! werd. Thans daarentegen is het een strijd om wereldopvattingen, welke in het volk tot beslissing moet worden ge- brach. Wanneer men bereid is ook ons aan de regeering te laten deelnemen, dan kunnen wij alleen zeggen, dat men onze positie vol komen misverstaat. Het is ons niet om genade te doen, wat wij als recht eischen kunnen, dat nemen wij niet als genade. Wanneer men tegen ons zegt, dat wij slechts 37 pCt. der stemmen hebben, wijzen wij er van onzen kant op, dat om te kunnen regeeren men 51 Rijk t ge tij ks- pCt. noodig heeft, dat wij nationaal-socialis- ten reeds drie kwart van de 51 pCt. hebben en de anderen slechts één kwart. Wanneer men verder tegen ons zegt: Wij hebben de macht, dan verkondigen wij in tegenstelling met deze huidige staatskunstenaars plechtig het volgende: Wanneer het lot ons nationaal socialisten de hand reikt, zullen wij geen oogenblik de macht gebruiken om ons door de macht te handhaven. Wij belijden plechtig, dat voor ons de rijksweer er niet is ter bescherming van een regeering, maar ter bescherming van het rijk. Wij verzekeren plechtig, dat wij voor dit leger zullen zorgen, gelijk dat nooit tevoren gedaan is. Ieder moet kunnen zeggen: dat zijn onze resultaten, die van het Duitsche volksregiment. De tegenstanders behooren ons niet te zeggen, dat de macht achter hen staat, want een regiment, dat alleen op de bajonetten steunt misbruikt het kostbaarste goed, dat een volk heeft. Wij zullen onze heerschappij met den wil en den moed van onze eigen aanhangers weten te beschermen. Wanneer zekere politici hunne bezwaren daartegen uitspreken, dat wij nog niet een maal met andere partijen een coalitie hebben willen aangaan, antwoord ik daarop: ik doe een beroep op het Duitsche volk om te ver hinderen, dat thans met succes een systeem zich in Duitschland tracht door te zetten met middelen, die niet fatsooenlijk zijn. Ik protes teer ertegen, dat men plotseling ons geestelijk goed ontneemt in de meening daarmede zich zelf te kunnen handhaven, terwijl wij daar mede Duitschland wilden redden. Ik ben vast besloten het verzet van alle fatsoenlijke Duit- schers daartegen te doen oplaaien. Mijn adem is sterker dan die van mijn tegenstanders. Wij zullen den tijd wel te boven komen, om dat in ons kamp het Duitschland van de toe komst leeft. Hitier besloot met de verzekering te geven, dat de nationaal-socialistische beweging ten slotte toch de overwinning zou behalen. Toen ik aldus Hitier ten slotte twee jaar ge leden Groener voorspelde, dat 'het uur komer. zou, waarop de Duitsche Rijksdag bruin getint zou zijn, wilde hij" dit niet gelooven. Thans wil ik de regeering-von Papen ver klaren: De dag komt, dat Duitschland bruin van kleur zal zijn. Naar men aanneemt zal de Belgische ko ning het wetsontwerp inzake de middelen voor de schatkist, dat hem door de regeering is voorgelegd, goedkeuren. Het ontwerp zal Zaterdag a.s. aan de leden der volksvertegen woordiging worden kenbaar gemaakt. Het bevat ten eerste het uitgeven eener leening, welke anderhalf milliard mag bedra gen en waarvan het eerste gedeelte van 1 milliard in het openbaar zal worden uitge schreven; ten tweede het hernieuwen der schatkistbiljetten, die vervallen op 10 Octo- ber; ten derde het uitgeven van tijdelijke bil jetten op korten termijn. De regeering zal de Kamer verzoeken dit wetsontwerp direct af te handelen, waar- fegen zij zich wel niet verzetten zal. Van 2 tot 4 September wordt voor het eerst na vijf jaar de Rijksfrontsoldatendag gehou den, georganiseerd door de Stahlhelm. Mén neemt aan, dat ongeveer 150.000 Stahlheim- leden aan de demonstratie zullen deelnemen. De meeste van hen zullen heden Zaterdag met speciale treinen naar Berlijn worden ge bracht. Tijdens een persconferentie hield de tweede bonasleider van de Stahlhelm Duesterberg en rede, waarin hij in de eerste plaats het doel van de Stahlhelm uiteenzette. Hierna zeide Duesterberg o.m. nog het vol- gende: Op het oogenblik, nu Duitschland in twee partijen gespleten is welke vijandig tegen over elkaar staan, nu in Duitschland geen dag voorbijgaat waarop niet Duitschers el kaar bestrijden, thans roept de Stahlhelm op zijn 13en Frontsoldatendag tot de natie: Duitsch bloed is nu genoeg vergoten. Het kei zerlijk woord: ik ken geen partijen, ik ken slechts Duitschers, heeft ook thans, evenals in Juli 1914, zijn waarheid en diej>e beteekenis Wij verheugen ons er in, dat onze opvatting inzake de noodzakelijkheid eener presidiale regeering bewaarheid is geworden. Reeds eenige jaren geleden eischte de Stahlhelm in verband met de verscheurdheid onzer par tijen en de daardoor ontstane onmacht van den Rijksdag om zijn arbeid te verrichten, ver sterking van de macht van den Rijkspresi dent. Thans is dit denkbeeld verwerkelijkt. O.i. is de toestand in Duitschland zoo ernstig, dat het thans de taak van alle Duitschers is zich gesloten achter deze regeering te plaat sen om wat de binnenlandsche politiek betreft in de eerste plaats de groote werkloosheid en de daaruit voortspruitende geestelijke ellende te verminderen en wat het buitenland betreft met versterkte kracht voor Duischland's rech ten te strijden. Het verdrag van Versailles zal en moet veranderd worden. In nauwen samen hang hiermede staat de eisch van de Stahl helm inzake gelijkgerechtigdheid en verhoo ging van de weerbaarheid! Het rapport over eventueel te verleenen gra tie aan de ter dood veroordeelden van Beu then is uit Beuthen gister in Berlijn ontvan gen, naar de Vossische Zeitung verneemt. De katholiekendag te Essen is gisteravond plechtig geopend. Na de openingsrede van den voorzitter Bernhard Otto uit Berlijn en een toespraak van den Badenschen minister van onderwijs voerde de plaatsvervangende rijkscommissaris voor Pruisen, de eerste bur gemeester van Essen dr. Bracht het woord. Christelijk leven en zijn berusten op den dienst aan een door God gegeven orde. De ar beid van de dienaars van den staat en van de gemeenten en de arbeid van de dienaars der kerk zullen hierin niet vreemd naast elkaar staan. Wanneer wij in dezen tijd het Christe lijk principe in het wezen van den Staat traenten door te voeren, herinnerend aan het apostelwoord volgens hetwelk een iéder zich moet onderwerpen aan de boven hem gestelde macht, dan kan niet duidelijk genoeg daar aan toegevoegd worden: Want er is geen macht buiten God. Hoezeer wij ook in den geest van dit Pau linische woord de verplichtingen van den mensch jegens iedere overheid erkennen en verlaügen, des te ernstiger en consciëntieuzer moet er op gelet worden, dat de overheid zelf geen schade ondervindt Wie thans is aange steld om de overheid van den staat te verte genwoordigen, die moet in den aanvang zijn werk met de strengste maatstaf onderzoeken of de instellingen van den staat nog zoodanig zijn, dat zij tegenover den staatsburger zicht bare uitdrukking van de overheid zijn. Over heid berust op de gedachte van plicht. Bij het streven naar het oprichten van waarachtige overheid moet dan ook bij den staat zelf wor den aangtvangen en daarom moet van ieder afzonderlijk staatsdienaar verlangd worden, dat hij niet een partij, maar een geheel dient. Ook het lot van de groote politieke bewegin gen zal er tenslotte van afhangen of zij de be langen van den staat boven eigen tactische belangen kunnen stellen. Wanneer men poogt de staat gelijk te stellen met de partij, moet de staat steeds op het hoogste niveau van ons bewustzijn gesteld worden. Omtrent de bijeenkomst van vertegenwoor digers der nat.-soc. en van het Centrum onder voorzitterschap van den Rijksdagpresident Goering wordt het volcende communiqué ver strekt: In tegenstelling met talrijke veronderstel lingen in de Duitsche publieke opinie wordt met betrekking tot de onderhandelingen tus schen de nat.-soc. en het Centrum geconsta teerd, dat deze onderhandelingen begonnen zijn en voortgezet worden met het doel kalmte en stabiliseering der binnenlandsche politieke verhoudingen in Duitschland op langeren termijn te bereiken, daar slechts op den basis van het herstel vaft het vertrouwen een suc cesvolle en permanente economische verbete ring en opheffing van de isoleering-op buiten- landsch politiek gebied bereikt en verzekerd kunnen worden. De vroegere minister van handel in het derde kabinet Schober, dr. Fritz Schuster is Woensdag in den ouderdom van 69 jaar te Graz overleden. Gistermiddag vergaderde de Centrale der mijnwerker te Brussel. Besloten werd het na tionale congres bij een te roepen in het Volks huis te Brussel op Zondagmorgen a.s. om 10 uur v.m. Het Congres zal dan uitspraak heb ben te doen over de voorstellen van minister Hymans. Te Luik hadden gister ongeregelheden plaats tijdens een communistische meeting, welke door de politie uiteengeslagen werd. Drie personen werden gewond. Volgens een bericht in de Berlijnsche bla den uit Boekarest is gister in de nabijheid van Boedapest brand ontstaan in een munitie depot tengevolge waarvan eerst een reeks kleinere ontploffingen ontstonden, waarna om 9 uur 20 een ontzaggelijke explosie volg de welke tot ver in de omgeving hoorbaar was. De in het depot ondergebrachte grana ten waren in de lucht gevlogen. Voor zoover tot dusverre kon worden vastgesteld zijn door deze ontploffing twee personen zwaar en twee licht gewond. In de omliggende hui zen hebben de verschillende explosies groote verwoestingen aangericht. Ook het in de nabijheid gelegen spoorwegstation Chitilla werd beschadigd. De Poolsche veiligheidspolitie heeft on langs aan de Oostelijke grenzen 2 benden vrijscharen ontbonden, die met Sowjetgewe- ren bewapend waren en die, deels gekleed in Sowjetsuniformen, dorpen en kloosters over vielen en beroofden en die verder onder de plaatselijke bevolking communistische strooi biljetten in de Oekrainsche taal verspreid den. In verband met de ontoereikende sterkte van de plaatselijke politie hebben bij het om singelen der benden verscheidene eskadrons cavallerie deelgenomen, benevens eenige af- deelingen infanterie. Tijdens het nadere on derzoek bleek uit de verklaringen van gevan genen, dat de benden voor een deel waren samengesteld uit leden van de Sowjet-Russi- sche „Diversanten-Academie" uit Minsk. Den Polen vielen machinegeweren in handen van de nieuwste Sowjetconstructie. De verdere achtervolging der benden wordt met kracht voortgezet, zoodat binnen kort de streek geheel gezuiverd zal zijn. Poolsche officiëele instanties volgen deze aangelegenheid met begrijpelijke belangstel ling, vooral daar, naar gezegd wordt, het op treden van goedgeorganiseerde benden vrij scharen korten tijd na het afsluiten van het nonaggressiepact met Moskou tot eigen aardige conclusies kan leiden met betrekking tot den werkelijken vredeswil der Sowjets. In de omgeving van Moekden vinden he vige gevechten plaats tusschen Chineesche vrijwilligers en Japansche troepen. De vrij willigers hebben opnieuw een aanval op de- stad gedaan. Aan Japansche zijde nemen vliegtuigen, pantserwagens en zware artille rie aan den strijd deel. De uit Moekden afkomstige berichten over gevechten tusschen de Chineesche vrijwilli gers en de Japansche troepen zijn in strijd met een officieele Japansche verklaring, vol gens welke de toestand te Moekden als kalm en rustig geteekend wort. Volgens de Japan sche verklaring zouden de aanvallen der vrij willigers teruggeslagen zijn. De te Londen ontvangen berichten melden echter, dat gis termorgen 5000 Chineesche vrijwilligers, wel ke bewapend waren met machinegeweren en geschut, een aanval hebben gedaan op het munitiearsenaal, het vliegveld en het radio- Spfrltusverkoopkontoor „Bergen op Zoom-Delft" station. Ook in de omliggende plaatsen kwam het tot hevige gevechten. De strijd duurt nog voort. Van welingelichte zijde wordt vernomen dat de Mantsjoerijsche regeering voorne mens is een speciale missie naar Sovjet-Rus land te zenden o.l. van den waarnemenden minister van buitenlandsche zaken Sjasji. In het algemeen wil de Mantsjoerijsche regee ring hiermede haar goede gezindheid je gens de Sovjet Unie demonstreeren, doch al gemeen neemt men aan dat het de bedoeling is te trachten de erkenning door Sovjet-Rus land van den nieuw Mantsjoerijschen staat te verkrijgen. De Australische regeering heeft in een bijzondere verordejiing alle door de regeering Scullin ingestelde invoerverboden opgeheven. Deze verordening betreft o.a. radiotoestellen, batterijen, accumulatoren, lucifers, gietijzeren buizen en uitrustingen, e.d. Het douanerecht op gegalvaniseerd ijzer bedroeg 150 shilling per ton en is thans verlaagd tot 130 shilling. De Boliviaansche regeering heeft besloten de vijandelijkheden met Paraguay in de Gran Chaco voor dertig dagen te staken. Naar uit Archapgel gemeld wordt heeft men aan boord van den Russischen ijsbreker „Russanow" in de nabijheid van Kaap Tschelluskin sporen van de Maud-expieditie van Amundsen uit het jaar 1919 ontdekt. O.m. werden aanteekeningen gevonden be treffende de gedwongen overwintering, welke door Amundsen en Sverdrup zelf waren ge schreven. De leider van de poolexpeditie van den „Sibirjakow" deelde in een radiotelegram mede, dat de ijsbreker het Noordpoolland be reikt heeft en de expeditiegroep, die daar overwinterd heeft, aan boord heeft genomen. Deze groep is gedurende twee winters in iet Noordpoolgebied gebleven en het verzamelde materiaal moet van buitengewoon groote we tenschappelijke beteekenis zijn. De strijd tusschen de opstandelingen en de regeeringstroepen woedt te Quito nog steeds voort. De toestand is uiterst verward. Betrouwbare berichten zijn niet te verkrijgen daar er een strenge censuur is ingevoerd. De verwarring is nog grooter geworden door het feit, dat de ambstijd van de reneering- Martinez in den nacht van gister is afgeloo- pen zonder dat er een nieuwe regeering is gevormd of de oude is belast met het verdere beheer der loopende zaken. Heden wordt de Engelsche kruiser ..Durban" te Guayaquil verwacht, hetgeen men in verband brengt met den opstand. Radioberichten maken mel ding van vreeselijke toestanden, welke te Quito zouden heerschen. Op de straten lig gen ontelbaar veel dooden, die door het on onderbroken geweervuur niet verwijderd kunnen worden. De opstandelingen en de in woners hebben gebrek aan voedingsmiddelen terwijl het water schaarsch is. Reeds moeten er besmettelijke ziekten zijn uitgebroken. De pwpulaire New Yorksche burgemeester James Walker is gisteravond als zoodanig afgetreden. Hij motiveerde dit besluit, door te wijzen op de unfaire manier waarop de gouverner van den staat New York, Franklin D. Rooseveldt het disciplinaire onderzoek te gen zijn beleid heeft laten leiden. Hij ver klaarde, dat hij zich derhalve in November a.s. voor de burgemeestersverkiezingen op nieuw candidaat zal laten stellen. Uit Des Moines in den staat Iowa wordt gemeld, dat verwacht wordt dat bemiddeling zal worden verleend, in het conflict met de boeren van de Midden-Westelijke staten die sedert eenigen tijd weigeren hun producten aan de markt te brengen, in de hoop hun prij zen te kunnen opvoeren. Er zal n.1. een con- ferentie worden gehouden, van de gouver- neurs der Midden-Westelijke staten van wie wordt verwacht dat zij hun bemiddeling zul len verleenen om te trachten het conHictfop te lossen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1