Aqmda Amstecdamscfie !Beucs ^Binnenland S* 7a Jieck S. School Hkec&eticht £ohMcum £u Veeteelt Jkooinciaal lUeims £aatste lecichten Siad en Omgeving. EINDE VAN DE KABINETSCRISIS IN JAPAN. BOLIVIA—PARAGUAY. Voorstel tot oorlogsverklaring. DE OPSTAND IN BRAZILIË. HET LUCHTVAARTVERBOD BOVEN PERZIE. Zondag, meldt de N. R. Ct.f is een luchtlijn over de woestijn tusschen Palestina en Irak geopend, waardoor een rechtstreeksche verbinding door de lucht van Londen naar Bagdad mogelijk is. Eiken Maandag vertrekt een vlieg tuig van Ramleh naar Bagdad en iederen Woensdag een in omgekeerde richting. van 6 Sept. 1932 Opgave van Koordhollandsch Landbouwcrediet N. V. pl.m. 1.30 ff* WEST-GRAFTDIJK. CASTRICUM. Dinsdag 6 September. Cinema Americain, hedenavond half 8 hoofdnummer De schrik van het garnizoen (klucht), hoofdrol Felix Bressart. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, hedenavond half 8 hoofd nummer Eine Nacht im Paradies (operette), hoofdrollen Anny Ondra en Hermann Tbi- mig. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. Alkmaarsch Bioscoop Theater, heden avond half 8, hoofdnummer Bet, de Koningin van de Jordaan (vroolijk spel uit het volks leven), hoofdrol Adriënne Solser (Explicatie en zang). Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, hedenavond half 8, hoofdnummer De overwinnaar (rom.), hoofd rollen Hans Albers en Kathe von Nagy. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdag 7 September. 9—12 en 1.30—3.30 uur, Stedelijk Mu seum (Breedstraat). 8 uur, Stedelijke Muziektuin, concert cnr. fanfare-orkest Soli Deo Gloria. Minister-president Saito heeft een schrijven jntvangen van de fractie der Seiyoekay-partij, iwaarin wondt medegedeeld dat de fractie heeft besloten uit beweegredenen van binnen- en buitenlandsche politiek, de regeenng verder te steunen. Door deze verklaring is de kabi netscrisis bijgelegd. Bij de stemming m het paTlement zal de partij haar vertrouwen in de regeering uitspreken. Bolivia mobiliseert nog steeds. De Boliviaansche regeering heeft den eisch der neutrale bemiddelingscommissie te Was hington, zijn troepenmobilisatie te staken, afgewezen. De Boliviaansche afgevaardigde Molena heeft in het parlement een voorstel ingediend om Paraguay terstond den oorlog te verkla ren. Studentenoproer in Bahia gedempt. Volgens te Montevideo ontvangen berich ten heeft de Braziliaansche regeering officieel medegedeeld, dat een door studenten ver oorzaakt oproer te Bahia door regeerings- troepen werd onderdrukt. Te Sao Paulo heo- ben de regeeringsrtoepen geen nieuwe vorde ringen gemaakt. De opstandelingen hebben hun stellingen versterkt door den aanleg van gecementeerde loopgraven. TREINONTSPORING BIJ MARSEILLE. Acht ernstig gewonden. De sneltrein Parijs— Marseille—Venti- miglia, die gisteravond om 21.40 uur uit Parijs is vertrokken, is hedenmorgen ongeveer 10 uur nabij Marseille ontspoord. Een der wagons kwam buiten de rails te loopen en stortte om. Het rijtuig werd geheel versplin terd Volgens tot nog toe ontvangen berich ten zouden bij het ongeluk geen passagiers zijn gedood, echter werden acht reizigers door het versplinterde hout zoo ernstig gewond, dat zij in hopeloozen toestand naar een zie kenhuis moesten worden vervoerd. Het aantal licht gewonden is nog niet bekend. Het onge luk is waarschijnlijk veroorzaakt door een breuk in de rails. Het opruimingswerk is reeds in vollen gang. BOERENSTAKING IN POLEN. De Poolsche boerenvereenigingen hebben besloten den toevoer van levensmiddelen naar de steden voorloopig voor een week te sta ken. Het is de bedoeling om door verminde ring van den aanvoer, de prijzen der land bouwproducten omhoog te brengen. Deze boerenstaking is gisteren begonnen. TEGEN HET RAPPORT-WELTER. Zaterdag 3 September j.1. heeft te Den Haag de vergadering plaats gevonden van den Bondsraad van den Bond van Techni sche Ambtenaren in overheids- en semi-over- heidsdienst, ter behandeling van het rapport Weiter. De vergadering, welke zeer druk bezocht was, nam na uitvoerige besprekingen een resolutie aan, waarin op grond van ver (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. 5 0/4 Nederl. 1932 - 4X Nederl. 1917 4 1931 fi ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. lnd. Haneldsbank D. Reichsbank IHDUSTR. OND. B1NNENL. Aid. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delit Cert. Kdcbeom. Acc. Nederl Ford Philips Gloeil Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Betkleh. Steel i Cities Service General Aviation Steel Studebaker U. S. Leatber i Zweedsche Lucifer* CULTUUR MAATSCH. H. V. Java Cultuur ..ai Ned. lnd. Suiker Uoie Vorstenlanden a Dito actiona MIJNBOUW. - Alg. Ezplor. Mij., Boeton Redjang Leboog a PETROLEUM. 4 4. Dordtscbe Petr. a 1 Kon. Petr. 1 1 Per lak Continental OU 1 1 Shell Union 1 RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hesta Rubber Serbadjadi .aai lnterc. Rubber a 1 1 SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Nier. Goudrlaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Dell Batavia Oostkust «Sla Oude Deli Seuembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw, Cert Union Pacific tas Wabasb a t t s s 1 s s s V SIS «IS ,1 a a S <&- I I I 4* I t 4 1 f4 1 1 Vorige koers 102 100% 99 85V< S3»/e 77 108 140 133 1267/a 27 32^6 *7/a 29VM y/s 4Vw 53»/, H'/s 2208/, 162 110 66Vs 44 140 198/4 85 156 174 90'/, «Via 76/is 79»/, 467, 47»/, 35i/4 3»/m 77» 57a 748/, 171'/, 29'/, 108'/. 177'/, 62 IW/s 84 4% 86 83 57'/,-8 140 132-30 130'/, 26'/, 34 47/* 301/s 54'/, 107/a 7 2207,-1 160 109 86 175 Vi 90 ~7'/8 79 48 50 •E* dividend. fEaclaim. PROLONGATIE Vorige koers 1 172 30 160 178 4»/, pCt. pl.m. 1.45 867, 57-'/, 131-7, 1311-7, 34f-'/i« 29J-30 5*/ie 218.9 107 1391-40 175J.8/, pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 4'/l6 Heden 1 56'/,-7 78'/, _3|-*/4 1288/, 1307,-1 341/,-i 29J-7s 5^/16 4*/s Wu 216-8 156 64-5 1391-40 174J-5* 89-90 9 7f-'/is 741-V, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pQt. 4'/w 56-'/, 78'/,-9 1281-8/, 1291-8/4 34-Vs 29i%6-t 5% 4i-»/2 6% 217-8 155-7 107 43.50 175.8/4 9i-6/i« 7'/i« 791/4 4'/l6 NIET OFFICIEEL a s f I Londen Berlijn P arija a a Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm 1 Oslo a New-York 'talie t Vorige koers 8.65'/, 59.08 9.74% 34.46»/, 48.10 44 65 44.45 43.40 2.488/4 12.75 Koers op heden 11 uui 8.645/, 59.07 9.745/, 34.47 48.11 44 60 44.40 43.30 Z4SJJ4 12.71 schillende overwegingen de verwachting wordt uitgesproken, dat de regeenng het voorstel der commissie-Wel ter tot verdere verlaging van de loonen en salarissen van het rijkspersoneel niet zal aanvaarden en in de naaste toekomst door middel van een ge zonde rationalisatie de goede functionnee- ring en een behoorlijk rendement der rijksbe- drijven zal bevorderen en de rijksdiensten, die als bestuurs-, controleerende, toezicht houdende en uitvoerende organen fungeeren, eveneens langs dezen weg op een zoo doel treffend en efficiënt mogelijke wijze zal doen beheeren. Een uitvoerige memorie van toelichting op de resolutie is bij den raad van ministers in gediend. FAILLISSEMENT VAN HET NEDERLANDSCH TOONEEL. Uit het verslag van den curator mr. A. J. Herzberg in het faillissement van de K. V. „Het Nederlandsch Töoneel", blijkt, dat het totaal verlies van deze onderneming boek houdkundig 300.000 gulden bedraagt, hoe wel in werkelijkheid dit bedrag nog aanzien lijk hooger is, aangezien de in de laatste ba lans opgenomen activa tot een bedrag van ruim 74.700 niet of nagenoeg niet reali seerbaar bleken te zijn. Nadat onderhand- sche verkoop van het aanwezige materiaal onmogelijk bleek, is de curator tot veiling van bibliotheek, décors, costuums, enz. overge gaan, waardoor een bruto opbrengst van 4640.55 werd verkregen, terwijl de rest van het actief ruim 1200 beloopt. Aange zien hiervan nog boedelkosten, veilingkosten en faillissementskosten moeten worden be taald, zullen de geëngageerden der K. V., die allen arbeidscontracten voor minstens een jaar hadden gesloten en met een termijn van zes weken zijn opgezegd, hun salaris over dezen tijd als boedelschuld moeten ontvan gen. Daar hiermee echter een bedrag van 36.000 gemoeid is, zullen zij slechts een gering percentage ontvangen, terwijl het ze ker is dat voor crediteuren, preferente inbe grepen, geenerlei uitkeering beschikbaar is. INBRAAK IN EEN KANTONGERECHT. Revolvers gestolen. Gisternacht hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het gebouw van het kantonge recht te Oss. Bij een onderzoek is gebleken, dat de inbrekers zich van elf revolvers heb ben meester gemaakt, die eenigen tijd geleden bij verschillende personen in beslag genomen waren. De maréchaussée, die het onderzoek instelt, heeft vingerafdrukken gevonden en beschikt over zoodanige aanwijzingen, dat men de daders spoedig in handen hoopt te krijgen. toekomst. Tijdens het seizoen is men dag en nacht in de weer moeten zijn om te zorgen, dat de gasvoorraad tegenover de afname vol doende gewaarborgd was. Het bericht, betreffende het algeheel stil- leggen van de scheepswerf „Vooruit van den heer v. d. Beidt, schijnt niet juist te zijn. Al thans, de eigenaar der werf verzocht ons me de te deelen, dat er van stillegging geen spra ke is. Alleen zijn er enkele arbeiders ortsla- gen wegens minder drukke werkzaamheden, doch de overige blijven werken. DROOGMAKING NOORDOOST- POLDER. De minister van Waterstaat heeft den le den van de Tweede Kamer ter inzage doen leggen een ingevolge een motie van het lid der Kamer dr. H. Colijn opgestelde nota be treffende de kosten van een algemeen plan voor de droogmaking van den noordoostelij ken polder van de Zuiderzee en de financie ring. De minister bevordert, dat deze nota als bijlage gevoegd zal worden bij de memorie van toelichting tot het ontwerp van wet tot vaststelling van de begrooting van inkom sten en uitgaven van het Zuiderzeefonds voor het dienstjaar 1933. DOOR EEN LOCOMOTIEF GEDOOD. Hedenmorgen tegen half 10 is op het em placement te Nuth bij het smeren van een wissel de rangeerder A. J. Schrave door een losse locomotief overreden en gedood. De man was gehuwd en vader van vier kinderen. VEEL REGEN OP J.L. ZATERDAG. Op 3 September is te de Bilt, tusschen 5 en 20 uur 42.8 m.M. regen gevallen. In het er- maal dat den 4den des morgens eindigt was de hoeveelheid 40.1 m.M., hetgeen sinds 1849 de op één na grootste dagsom in September is geweest. Te Gouda en Rotterdam werden nog grootere etmaal-sommen waargenomen. Te Gouda tot Zondagmorgen 41.9 m.M., te Rot terdam tot Zaterdagavond 45.8 m.M. Op 21 September 1892 werd te de Bilt een grootere dagsom, n.1. 43.7 m.M., waargenomen en in het daarop volgende etmaal nog 23.2 m.M. Toen werden op 21 en 22 September resp. 32—.32.1en 63.7 m.M. te Scheveningen en 50.0 en 20.0 m.M te Gouda afgetapt. Tot hoofd der op te richten bijzondere school met den bijbel te Bakkum is benoemd de heer J. Smit, hoofd eener dergelijke school te Ouderkerk aan den Amstel. De heer H. Schut te Callantsoog is te Haarlem geslaagd voor het examen hoofdacte. 'Wegens ziekte van een der leer krachten is tot tijdelijk onderwijzeres aan de r. k. school te Ursem benoemd moj. H. Al, uit Alkmaar. INSPECTIEVERGADERING. Onder voorzitterschap van den heer E. Rahder, inspecteur van het l.ozal er op Donderdag 22 dezer eene algemee- ne vergadering gehouden worden van onderwijzend personeel in de inspectie Alkmaar. De hoofdinspecteur K. Brants zal eene inleiding houden over: „Het Kind en de Wereld". Jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, oud-minister, zal spre ken over het „wezen van den Volkeren bond" en de heer A. Willemsen van de vereeniging „Volkenbond en Vrede" zal een causerie met lichtbeelden houden over: Ervaringen en Mogelijkheden. Mevrouw Willy de Beus-YVillemse zal liederen zingen en als slot zal de film „Niemandsland" van Victor Tjivas ver toond worden. Tijdens de zeer zware stortbui werd Za terdag in den namiddag op den Rijkstraat weg nabij de r.k. kerk een auto, welke door een anderen wagen gesleept werd, aangere den. De wagen met den defecten wagen op sleeptouw reed geheel rechts van den weg; van de andere zijde naderde eveneens een wa gen, terwijl bij het passeeren een auto achter den tegenligger rijdende trachtte te passee ren. Bij het snijden heeft hij den gesleepten wagen zoodanig geraakt dat het geheele voorstel daarvan werd afgerukt en het ove rige gedeelte met een smak op den weg te recht kwam. De tegenligger stopte onmiddel lijk om te zien of er persoonlijke ongelukken waren gebeurd, wat gelukkig niet het geval was. De aanrijdende wagen was echter met groote vaart doorgereden en alhoewel de po litie direct maatregelen nam om den dader te achterhalen is dit tot heden, omdat men geen enkele aanwijzing van nummer of iets derge lijks weet, niet gelukt. Laat in den Zaterdag avond heeft de politie nog een persoonlijk on derzoek ingesteld te Bergen, maar tot heden nog zonder resultaat. De aangereden wagen is geheel vernield. Naar wij vernemen is de bouw van het Amsterdamsche kinderkolonietehuis aan den Heerweg alhier, dat gebouwd wordt onder architectuur van den heer J. B. Fels te 's- Gravenhage, opgedragen aan den heer J. Wittebrood te Beemster voor de som van 103.800. De laagste inschrijver was een firma te Zaandam voor de som van 90.000. De bouw zai thans met kracht moeten wor den voortgezet, omdat men in het voorjaar van 1933 gereed wil zijn. In het gebouw kun nen dagelijks opgenomen worden 80 kinderen en het zal als regel het geheele jaar bezet zijn. Met de fundeeringswerken van den gas- hou<kr die door de firma Jonker en Stans te Hendrik Ido Ambacht alhier zal worden ge bouwd schiet men aardig op. De fundeering welke in gewapend beton wordt uitgevoerd, is opgedragen aan de firma C. de Oroot te Bak kum. Binnen eenige weken is men daarmed< gereed en zal aangevangen worden met den bovenbouw, terwijl het geheele werk einde December 1932 gereed zal behooren te zijn, zoodat de gashouder in begin 1933 in ge bruik zal kunnen worden genomen. Dit is ze ker noodig als men weet dat de bestaande gasbergingsruimte te kort is om de gasvoor- ziemng geregeld te doen plaats hebben in de BOTERINVOER IN DUITSCHLAND. De „Berl. B. Ztg." meldt, dat het plan, tot het oprichten van een botorinvoerbureau werkelijkheid zal worden. Het bureau zal als het ware als een soort „sluis" voor den ge- heelen boterinvoer zijn gedacht. De vrije bo* terhandel zal geenszins worden uitgescha keld. Hij zal echter verplicht zijn bij het in- voerbureau invoerconsenten tegen een bepaal den prijs te verwerven, waarna hij zijn invoer naar eigen goeddunken zal kunnen regelen De prijs van de invoerconsenten zal worden bepaald door den prijs op de wereldmarkt Bij hooge prijzen zal hij laag, bij prijsdaling op de wereldmarkt echter hoog zijn. Aldus zal men de ongunstige gevolgen van de prijsschommeling op de wereldmarkt niet te bespeuren krijgen en zal een soort glijden de tariefsbescherming ontstaan. Ongecorrigeerd. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764,3 te Mun- chen. Laagste barometerstand 745,8 mM. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 7 September: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuidwes telijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring; waarschijnlijk eenige regen; weinig verandering in temperatuur. Overzicht. De depressie bij Schotland heeft zich Oostwaarts uitgebreid maar kreeg verster king uit het Westen terwijl de rug van hooge druk op den oceaan weinig van plaats ver- anderd zoodat voorloopig nog geen vast weer te wachten is. De hooge druk uit mid den Europa is Oostwaarts weggetrokken, de depressie over Scandinavië is sterk afgeno men, zoodat alleen de depressie bij Schotland in onze omgeving het weer beheerscht, waar bij regenbuien met korte opklaringen zullen afwisselen. De Britsche eilanden en West Frankrijk hadden reeds overal lichte tot ma- tige regen, Schotland zware regen. In Noor wegen neemt de regen af. In Frankrijk is de temperatuur in het Westen weer boven nor maal, in het Zuiden er onder. Duitschland heeft grootendeels droog weer met zware be wolking en bijna normale temperatuur. arbeid F. W. Leggett, die als bemiddelaar zal optreden. Niet alleen zal getracht worden het aanhangige conflict bij te leggen doch tevens zal ae vertegenwoordiger van het mi nisterie van arbeid trachten beide partijen tot overeenstemming te brengen op de hoofd punten van een nieuwe arbeidsovereenkomst. De minister van arbeid Sir Henry Betterton had nog gisteravond een onderhoud met minister-president MacDonald, die gisteren uit Lossimouth te Londen is teruggekeerd. CONFLICT KOOPVAARDIJ. Een rechtzetting. De afdeeling Rotterdam van den Alge- meenen Nederlandschen Zeemansbond ves tigt de aandacht op het feit dat de heer Brau- tigam, voorzitter van de Contactcommissie, een onjuistheid heeft begaan, toen hij in zijn onderhoud met de r>ers, dat hij eenige dagen geleden heeft gehad, zeide „Ten aanzien van de maatregelen van de H.A.L., welke haar s.s. „Rotterdam" te Bou- logne heeft opgehouden en naar een andere, vermoedelijk Engelsche haven zou dirigeeren, in plaats van naar Rotterdam, dat zoolang dit schip niet een Nederlandsche haven aan doet, de bemanning verplicht is te blijven varen, ook al zou het schip nog tal van rei zen van New York naar Boulogne en terug maken. Weigeren te varen zou gelijk gesteld kunnen worden met desertie". Genoemde Bond wijst er in dit geval op, dat bij aanmonstering te Rotterdam de be manning de monsterrol heeft geteekend om weer met het schip in een Nederlandsche haven terug te komen. Niet één man van degenen, die monsterden, heeft er ook maar een oogenblik aan gedaent, dat de directie van de H.A.L. maatregelen zou toepassen als zij nu doet. Men monsterde in het volste vertrouwen, dat de reis zou zijn zooals alle reizen van dit slag worden gemaakt, dus in- plaats einddoel Boulogne, einddoel Rotter dam. Was het anders geweest, dan zou men zeer zeker condities hebben gesteld alvorens de monsterrol te teekenen. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE IN LANCASHIRE. Na langdurige conferenties met zijn advi- sur heeft de Engelsche minister van arbeid Sir Henry Betterton zich eindelijk gemengd in het conflict in de textielindustrie van Lan- cashire. Gisteren zijn brieven verzonden naar de werkgevers en arbeidersorganisaties te Manchester. Naar verluidt wordt in deze brieven voorgesteld, morgen te Manchester een gecombineerde vergadering te honden naamste secretarissen van het ministerie van DE OPHEFFING DER ARR. RECHT BANK TE ALKMAAR. Aan den minister van justitie is het volgende adres gezonden: Excellentie, De Land- en Tuinbouwvereenigingen in Noordholland hebben met groote te leurstelling kennis genomen vau dat gedeelte van het rapport-Weiter, waarin wordt voorgesteld, tot de opheffing der Alkmaarsche rechtbank over tb gaan. Wordt met den gewaardeerueu steun van Uwe regeering steeds meer ge ijverd om Alkmaar tot een centrum van land- en tuinbouwbelangen te maken, temeer treft het den land- en tuinbouw, dat aan de rechtsbedeeling van een zoo belangrijk gebied als het Noorderkwar tier van Noordholland een dergelijke slag zou worden toegebracht, aan een gebied, bijkans een kwart millioen in woners omvattende. De boerenstand van geheel noordelijk Noordholland zou dan op de rechtbank van Haarlem of Amsterdam zijn aange wezen en zou bij getuigenverhooren be langrijk meer tijdverlies moeten lijden dan in het geval gelijk thans, dat de ge tuigen naar Alkmaar reizen, waarbij dan nog dient te worden in het oog ge vat, dat door het bovengenoemde feit, dat Alkmaar voor het Noorderkwartier een centrum vormt, een dergelijke reis met andere zakelijke doeleinden kan worden gecombineerd. Ditzelfde kan ten opzichte van Haarlem of Amsterdam voor den boerenstand niet worden ge zegd, daar de boeren in deze genoemde grootere steden geen belangen hebben te verzorgen. Ook in ander opzicht zou het den boerenstand schaden, indien in Alk maar geen rechtbank meer zou zijn, en te Haarlem of Amsterdam over boeren- belangen werd recht gesproken. Het is immers niet te ontkennen, dat een recht- bank ten plattelande zich meer zal in stellen op land- en tuinbouwzaken dan een rechtbank eener groote stad, waar- dooi de rechters door het verkrijgen van meerdere bedrevenheid in land- en tuin bouwzaken de rechtszekerheid zullen dienen, omdat in hun uitspraak aan de beschouwing van locale toestanden een belangrijke plaats zal zijn ingeruimd. de gebruiken en zegswijzen zal de meergenoemde rechter beter verstaan, ?n ver*r°uwen van rechtzoekenden i .en,rechter zal daardoor stijgen, 71'nst' ten voordeele van een nelder inzicht in de aan den rechter voorgelegde zaak. Het zij ons veroorloofd, hierbij op te merken, dat het eerder aanbeveling zou verdienen het gebied van de Haarlem- sche rechtbank bij Amsterdam te voegen voor zoover dit de Zaanstreek omvat en _®t gebied van het Noordzeekanaal, ter- J*yl dan het landelijke gebied van Beemster en Purmer bij Alkmaar zou kunnen worden ingedeeld, welk laatste voorstel indertijd in een vergevorderd stadium was gekomen. Hierdoor zou de Haarlemsche rechtbank overbod'g wor den, terwijl de Alkmaarsche rechtbank geheel en al het centrum zou vormei van de rechtspraak over land- en tuin bouwzaken van geheel noordelijk Noord holland. De indeeHng bij de Haarlemsche recht bank van genoemde landelijke streken

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2