Rechtszaken Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. h -n ..I.—I men was van meening, dat het voldoende was, als ieder zijn buren aanspoorde. De heer B. van der Wal wekte de aanwezi- gen op, om toch vooral lid van den Neutr. bond te worden. Daarmee wordt de goede zaak gesteund, want de Bond heelt leden noodig en geld, want de kas is leeg. Na nog eenige besprekingen werd de ver gadering gesloten onder dankzegging voor de groote opkomst. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. M eervoudige strafkamer. (Strafzitting van Dinsdag 6 September.) Eisch: veertien dagen hech tenis en zes maanden intrekking van het rijbewijs. De 30-jarige chauffeur Joh. K. uit Den Helder stond heden voor de rechtbank alhier terecht terzake dat hij op of omstreeks 22 Mei j.1. te Ziipe met een vierwielig motor rijtuig op den rijksweg aldaar een 8-jarig jongetje, Jacob Bakker, aanreed. De chauf feur wilde een voor hem rijdenden vrachtauto voorbij rijden en week daarbij te ver naar links uit met zijn wagen. Het jongetje, dat zich juist op dat oogenblik aan dien kant van den weg bevond, werd toen gegrepen en over reden. De borstkas werd ingedrukt, de lon gen werden geraakt en spoedig overleed de arme knaap. In deze zaak waren gedagvaard 6 getuigen a charge, waaronder de alom bekende justitie deskundige dr. Huist uit Leiden, die het lijkje van den overreden knaap had geautopseerd en thans aan de rechtbank een uitvoerig rap port uitbracht. De verflachte werd voorts juridisch bijge staan door mr. Buiskool, advocaat te Schagen. Door verdachte werd de hem tenlaste gelegde roekeloosheid ontkend. Hij passeerde de vrachtauto en kon niet verklaren, waar het kind eensklaps vandaan kwam. Het was niet meer mogelijk door remmen de aanrijding te voorkomen. In antwoord op de desbetreffende vraag van den verdediger, of het vervoer van het kind, n a de aanrijding van invloed was ge weest op de doodsoorzaak, antwoordde dr. Hulst ontkennend. De gebroeders G. en J. v. Teulingen uit Anna Paulowna die zich bevonden in den voorrijdenden auto, hadden vóór zich rechts een wielrijder opgemerkt, links bevonden zich kinderen, twee jongens die tolden. Achter uit ziende, bemerkten zij een auto, links van den weg, die daarbij een knaapje overreed. Een signaal van dien auto hadden zij niet ge hoord. Het was de plicht geweest van dien bestuurder, om méér rechts uit te halen. Een wielrijder die hen tegemoet reed, hadden deze getuigen niet gezien. De verdachte had achter moeten blijven. De aangereden knaap trachtte den auto te ontvluchten en had nage noeg de bermgoot bereikt, toen hij door het linkerwiel van den auto werd overreden. Verdachte had sporen van de vingers van het slachtoffer op het linker spatbord gevonden Hij meende dat het kind dit spatbord had gegrepen en toen is meegesleurd. Een fietsrijder, de heer Camilius v. Donselaar, deelde mede, dat de vrachtwagen een wiel- rijdend militair voorbij reed. Hij heeft toen gezien dat de achter op komende luxeauto een jongetje overreed. Signalen had hij niet gehoord. De luxeauto bevond zich naast den auto, meende deze getuige. De 11-jarige Jan de jonge van de Stolpen, die met Japie Bakker aan 't tollen was ge weest, had op verzoek van den veldwachter een heel knap opstelletje van de droevige ge beurtenis en ook nog een teekeningetjé ge maakt. Hij verklaarde alsnu, dat Jaap naar den kant van den weg liep om den auto te ontwijken. Hij werd aangereden, 'n heel klein eindje meegesleurd en toen ging de auto over hem heen. Jan had ook nog een fietsrijdenden marinier gezien. t en slotte wera nog gehoord de 65-jarige heer D. Geervliet uit Den Helder, die zich destijds in het rijtuig van den verdachte be vond en rechts naast hem zat. Getuige had geen tollende jongens noch een militair ge zien Wel had hij opgemerkt dat de vracht auto naar links uitweek, toen de auto van verdachte dien vrachtauto wilde passeeren. Door den verdediger waren nog 3 getuigen h décharge voorgebracht, die daarop werden gehoord. In de eerste plaats mej. Geervliet, de echtgenoote van vorigen getuige. Ook zij bevond zich destijds in de luxe-auto. Nog twee andere dames waren in het rijtuig aan wezig Zij verklaarden, dat hun chauffeur moest uitwijken naar links. Overigens had den deze getuigen niet veel gezien. Gevorderd 14 dagen hechtenis en 6 maanden ontzegging rijbe voegdheid. De officier, in de gelegenheid gesteld re quisitoir te houden, gaf een exposé van het gebeurde, daarbij voegende een woord van deernis aan de ouders van het kleine slacht offer. De officier kon echter niet nalaten hierbij aan het adres van eventueele ouders een ernstige waarschuwing te doen hooren, ten einde te voorkomen dat op een dergelijk druk ken verkeersweg kinderen spelen, meermalen met een noodlottigen afloop. Voorts bleek de officier overtuigd, dat de verdachte in dit ge val roekeloos had gereden en de noodige voorzichtigheid en oplettendheid niet had be tracht, zooals door spreker nader werd ge preciseerd. De grove schuld van den verdachte alzoo wettig en overtuigend bewezen achtende, re- quireerde de officier ten slotte 14 dagen hechtenis en 6 maanden ontzegging rij bevoegdheid Pleiter mr. Buiskool sprak, mede op ver zoek van verdachte, een woord van deelne ming aan de ouders en sloot zich voorts aan bij de waarschuwing van den officier, met bétrekking tot het gevaar, door spelende kin deren op een zoo drukken verkeersweg ver oorzaakt. Overigens kon pleiter niet medegaan met de opinie van den officier die grove schuld ten laste had selegd. Verdediger was daarentegen de meening toegedaan, dat de aanrijding moest worden toegeschreven aan 'n samenloop van voor den verdachte ongunstige omstandigheden en hem dus c.q. geen schuld trof. Een en ander werd door pleiter m extenso uiteengezet. Resumeerende concludeerde pleiter dus tot vrijspraak, subsidiair het opleggen van een minder zware en den gunstig bekend staan- den verdachte niet vernietigende straf als door den officier gerequireerd. Ten dien aan zien refereerde pleiter zich gaarne aan het weloverwogen oordeel der rechtbank. Uitspraak volgende week. MEINEED IN EEN CIVIELE PROCEDURE. Sluiting der deuren gelast. De 37-jarige winkelier Nic. G., wonende te Egmond aan Zee, had heden rekenschap af te leggen, betreffende de tegen hem be staande verdenking, dat hij in een civiele procedure, tegen hem ingesteld door zekere mej. Cornelia Zwart, onder eede gehoord, een valsche verklaring zou hebben afgelegd In deze zaak werden 5 getuigen a charge, waaronder een r.-k. priester en den gemeen te-veldwachter van Egmond aan Zee ge hoord. Mr. v. d. Loos, advocaat te Alkmaar, op poneerde als raadsman en verdediger. Door hem waren eenige getuigen a décharge ge dagvaard In verband met het twijfelachtige gehalte van deze strafzaak, had op verzoek van den officier de behandeling plaats buiten tegen woordigheid van publiek. Gerequireerd werd vrijspraak. KOPPENSNELLERIJ IN HET BIOSCOOPPORTAAL. In den nacht van Zondag 17 April had er te Schagen in of bij de bioscoop „Royal" een heftig conflict plaats tusschen „twee tegen standers van de leus: „vroeg in de veeren"; een ontmoeting, die niet alleen politie en justitie, doch ook de medische wetenschap in volle werking bracht. Een zekere heer Be rend Filipsen werd alstoen bedacht door den 26-jarigen koopman Jelke de Gr. met een messteek in het schedeldak, waardoor een zoodanige gevaarlijke wonde ontstond, dat het slechts aan de bekwaamheid van den chirurg, dr. van Dam te Alkmaar, was re danken, dat de getroffene het leven behield. De vermoedelijke dader van dezen Moedi gen aanslag werd gearresteerd en stond op 14 Juni terecht, doch de behandeling dezer zaak, waarin slechts twee getuigen, genoem de Filipsen en dr. Barnhoorn waren gedag vaard, gaf geen bevredigend resultaat, wes halve hervatting van het onderzoek werd ge last, teneinde nog meerdere getuigen te hoo ren. Heden werd in het middaguur deze zaak dan voortgezet en waren ter zitting als ge tuigen opgeroepen de heeren J. H. Wiggers, reclasseeringsambtenaar, B. Filipsen, E. Stuurman, T. Schenk en dr. Barnhoorn, psy chiater te Heiloo. De beschadigde partij Filipsen diende een eisch in tot schadevergoeding tot een bedrag van 48.50, waarmeae de verdachte accoord ging- Dr. Barnhoorn was thans in het bezit van „The missing link", het stukje van Filipsens schedel waarin de mespunt paste. De getroffene is wel vrijwel hersteld, doch gevoelde zich niet meer zoo lekker als vóór de hersenbeschadiging. De landbouwer E. Stuurman, destijds aan wezig in de balzaal van Theater Royal, had na 'n ontstane oneenigheid met de heeren Fi lipsen en de Graaf de zaal verlaten. Buiten hadden ze elkaar te pakken, waarop de bios coopportier de kemphanen scheidde. Stuurman haa ook gezien, dat Filipsen met het hoofd tegen de ruit van de bioscoopcassa tuimelde. Een mes had getuige niet gezien, wel bloed' De verdachte erkende in woede een mes te hebben getrokken. Hij wist echter niet of hij daarmede had gestoken. Een glasscherf kan een dergelijke wonde niet maken, decreteerde dr. Barnhoorn. De 66-jarige bioscoopportier F. Schenk, had de Graaf hooren roepen: Ik ben niet bang! Getuige scheidde de vechtenden en bemerkte dat Filipsen hevig bloedde. Ook had getuige gezien, dat Filipsen met het hoofd door de ruit van de cassa viel. De heer Wiggers, reclasseeringsambte naar noemde de reclasseeringskansen voor verdachte zeer gunstig. De nogal wereldsche vrouw van verdachte heeft beterschap be loofd. De officier was thans over de bewijsleve ring opperbest tevreden en vorderde voor dit ernstig feit een gemengde straf en wel 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 6 maanden on voorwaardelijk met 3 maanden aftrek en 6 maanden voorwaardelijk met 3 proefjaren De verdediger mr. G. A. de Lange noemde de houding van verdachte sympathiek en ver zocht een algeheele voorw. veroordeeling. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Openbare zitting van Maandag 5 Sept. 'N KOPPELTJE OUDE KOEIEN UIT DE SLOOT OPGEDREGü. Na een welverdiende rustkuur van plus minus t\v co maanden recipieerde heden voor het eerst weer de politie rechter en kon zich natuurlijk in een tamelijk druk bezoek verheugen. 15 ver dachten en 19 getuigen, het was alweer welletjes. Als gangmakers werden ge bezigd eenige strafzaken, waarvan de behandeling om diverse redenen nog niet beëindigd had kunnen worden Zoo kregen we dan te verwerken de heer Joh. Uilke Herm. Sch., 'n ridder van de mestvork uit Wervershoof, die de ongeschondenheid zijner reputatie in gevaar had gebracht door op 31 Maart te Wervershoof ten nadeele van den rechtmatigen eigenaar G. Bot een ilj- wielplaatj'e te stelen, voor welk feit hij op 9 Mei terecht stond. Deze heer ver oordeeld tot 20 boete of 20 dagen hech- teinis, was tegen dit vonnis in oppositie gekomen, welk verzet echter, nu de ver oordeelde al weer net present was, ver vallen werd verklaard. Voorts een 22-jarig ingezetene uit Oosterzce, gemeente Lemsterland, Joh. Sch., momenteel gespeend van kermis- en wereldgewoel binnen de veilige mu ren van het huis van bewaring te Alk maar en welke staatspensiongast deze attentie had te danken aan een tweetal vermogensdelicten, nl. diefstal van een jongensrijwiel, gepleegd te Schoorl en wederechtelijke toeeigening van een tweetal flesschen, gevuld met zwak- alcoholisch vocht, in den nacht van 21 op 22 Mei ontvreemd uit de étalagekast van den heer Vermeulen te Schagen. Tot aller genoegen, ook van mr. Judel, do verdediger, werd het jonge mensch voorwaardelijk veroordeeld tot 4 maan den gevangenisstraf met 3 proefjaren en duchtige bijz. voorwaarden. De 20-iarige heer Joh. SJ„ uit Ven huizen, wiens relaties met den po'itie- rechter drukker waren, dan voor zijn Justitieels gezondheid wenschelijk kon worden geacht, had zich meer toege legd op de kippenbranche voor rekening echter van den landbouwer S. de Vries, die zich evenwel met deze commercieele bedrijvigheid van Johannes niet onver deeld ingenomen had betoond. De ver dere afwikkeling van deze besogne was tct heden uitgesteld. Het Jonge mensch droeg thans met bravour en elegance „Regina's rok", (natuurlijk figuurlijk ge dacht) en was een sieraad van een cliënt voor mej. mr. v. d. Berg, die hem juridisch ter zijde stond. Hij beweerde nu trouw te hebben gezworen aan de blauwe knoop, doch had zich niet aan gesloten. Verdachte verheugde zich niet in de gunst van den officier, ..ie echter zoo edelmoedig was 20 boete of 20 da gen hechtenis te vorderen. Mr. Elisabeth v. d. Berg had verschil met den officier omtrent de boete en concludeerde verlaging. Uitspraak: 10 boete of 10 dagen. Weer een geheel ander beeld van het geen er alzoo in de kleine wereld van den politierechter te koop is, gaf de heer Hendr. H., arbeider te Heiloo, welke heer op 30 Mei de politie aldaar extra arbeid had verschaft door de omstandigheid dat hij in een booze bui zijn plaatsgenoot A. D. Huijsman met een piepersjasser in de linkerborst had gekieteld, voor welk ongeoorloofd vermaak hij op 30 Moi had terecht gestaan. Deze zaak werd heden voortgezet en volgens diag nose van den verdachte zelve had hij zich niet alleen goed, doch zelfs „best" gedragen. Beter kon het waarlijk niet en aangezien de heer Wiggers dit niet weersprak, wilden de heeren het er op wagen, doch het werd noodig geacht volgende week eerst nog den getuige Huisman te hooren. Een heel gek figuur sloeg op 30 Maart de 43-jarige veehouder Gerrit B., toen hij terecht stond ter zake diefstal van melk uit de bus van zijn buurman en vak broeder Piet Bregman. De man genoot zelf een zeker aanzien, in kwaliteit van bestuurslid eener melkfabriek en ver keerde zeer zeker niet in dusdanige om standigheden, die een dergelijke on rechtmatige daad eenlgermate veront schuldigden. De politierechter, voor geen klein gerucht beducht, zat nu toch wel wat met het gevalletje verlegen en nam een respijt van 5 maande om zich eens duchtig te beraden. Het reclassee- ringsrapport was gunstig en de uit spraak luidde, in verhouding met het onverzoenlijk requisitoir van den offi cier, nog tamelijk aannemelijk. Verdach te werd veroordeeld tot 3 maanden voor waardelijk met 3 proefjaren. De thans 20-jarige heer Joh. v. d. H ingezetene van Hoorn, kon ook niet be paald als een nouveauté in de rechtzaal worden aangeduid. Hij wist ook wel waar heer Abram de mosterd haa'de, aangezien hij op 14 Sep. '31 terecht stond als verdacht van palingstrooperij en des wege met 5 boete of 5 dagen hechtenis werd bedacht. Terwijl hij, wat nog heel wat erger was, op 1 Febr. terecht stond wegens diefstal van 2 konijnen en 2 kippen, ge pleegd op 9 Juli te Beets ten nadeele van zekeren heer D. Groet. Deze zaak werd thans aangehouden tot a.s. week. VOORTGEZET EXPERIMENT. De 20-jarige slagersknecht en koopman in alles en nog wat, Lorewijk van S. uit St. Pancras, behoort ook tot de bekla genswaardige zwakkelingen, wier gemis aan wilskracht om hun dranklust te be teugelen, in hoofdzaak oorzaak is van hun sociale afdwalingen. Afgescheiden van vroegere veroordeelingen, stond hij twee achtereenvolgende malen terecht wegens gepleegde vernieling hier en elders gepleegd, doch deze zaken waren nog niet afgedaan, omdat men hoopte hem met de hulpe der heeren Strikker en Ambagtsheer tot blijvende beterschap te brengen. Heden dan werd Lodewijk in de gele genheid gesteld zijn standvastigheid in de deugd te étaleeren. De verleidelijke boerenkermisen waren de struikelblok ken en dus werd overeen gekomen den motor opnieuw aan te zetten en Lode wijk tot G Maart '33 te laten proef- stoomen. VAN EEN BEITEL EN EEN SCHROBZAAG. Een ingezetene van Grootebroek, met name Simon G., zou zich hebben schul dig gemaakt aan wedderrechterlijke toe eigening van een beitel en een schrob zaag ten nadeele van den timmermans knecht Jan Vleugel te Werverhoof. Deze verdachte beweerde zijn onrechtmatige daad niet te beschouwen als diefstal en trachtte van het geval een meer on schuldige definitie te geven. De diverse getuigen teekenden de zaak echter met een moer donker tintje en het gelukte hem «kis niet de officier en politierechter van de reinheid zijner bedoelingen te overtuigen, doch de politierechter acht te zich niet tot oordeelen bevoegd en verwees de zaak naar de „groote" recht bank. EEN MESSENTREKKER UIT BEVERWIJK. Een flink gebouwd 30-jarig winke liersarbeider uit Beverwijk, Jac. Mau- rits v. V., compareerde op de zondaars- bank naar aanleiding van het feit, dat hij op 19 Juni te Uitgeest den getuige J. Daalhuyzen met een mes in zijn rug had gestoken en over zijn linkerschouder blad gesneden. Deze strafbare hande ling werd door verdachte grootendeels toegegeven. Hij had met Daalhuyzen, een vischer uit Wijk aan Zee en Duin, een kwestie over handelingen in den vischhandel en dit meeningsversch.il op de hierboven aangeduide bloedige ma nier beëindigd. De „aangesneden" partij had 44 schade geleden aan arbeidsver zuim, beschadiging van lijfgoedoien en geneeskundige behandeling. Overeenkomstig het „afweersysteem" in dergelijke ernstige zaken van den officier werd gevorderd 14 dagen gevan genisstraf. Mr. Winkel, de verdediger, gewaagde van noodweer en vrijspraak, zoo dit niet werd geaccepteerd, verzachtende om standigheden en voorw. straf, Vonnis: conform den eisch. OPRUIING DOOR MIDDEL VAN DRUKWERK. De 25-jarige houtbewerker Dirk A„ wonende te Alkmaar, stond terecht we gens verspreiding te Helder op 24 Juni j.1. van strooibiljetten, waarin ''e ge achte burgerij werd geanimeerd tot dief stal en plundering of zoo iets. Bedoelde pamfletten werden door verdachte in de bus gestopt. Deze heer ontkende thans op de hoogte te zijn van den inhoud van genoemde strooibiljetten: Bestorm de magazijnen en neemt weg wat ge noodig hebt! Het kwam den politierechter niet aan nemelijk voor dat verdachte van derge lijke uitdrukkingen geen notitie zou heb ben genomen. Verdachte verklaarde voorts geen anarchist te zijn. De verspreiding was hem opgedragen door den bond van jon geren voor de vredesactie. De middelen in het pamflet aangeduid, achtte hij thans zelf onverantwoordelijk. De heer G. de Haan, agent van politie te den Helder, had de verspreiding ge constateerd en de pamfletjes in beslag genomen. Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis conform den eisch. NOG EEN OUD ZAAKJE BOVEN WATER GEKOMEN. De arbeider Willem H. te Broek op Langendijk, wonende Sluiskade aldaar, moest op 26 Oct. 1931 terecht staan ter zake een tegen hem bestaande verden king op 27 Augustus 1931 een huisdeur in de woning van zijn buurman Voort huizen te hebben beschadigd. De heer H. was echter destijds ongesteld en kon toen niet op de zitting verschijnen. Hij verklaarde thans de deur slechts open geduwd en niet getrapt te hebben. Voorts beweerde hij door mej. Voorthuizen en andere buurdames te zijn uitgelachen. Dit werd thans door mej. Voorthuizen pertinent ontkend. Aangenomen werd dat de man had gehandeld onder den invloed van een genoten portje. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vonnis conform den eisch. Veroordeelde wilde de toegebrachte schade 1.59) betalen. DE PIEPERS MOESTEN UITKOMST GEVEN. De jeugdige landarbeider Jozef D. te Bovenkarspel was om contanten verle gen, teneinde zich een sportcostuum te kunnen aanschaffen en te dien einde eigende hij zich eenige zakken aardap pelen toe, toebehoorende aan den heer P. J. Peerdemar, welke aardappelen hij ten eigen bate verhandelde. Ook de zak ken werden geannexeerd. Gevorderd werd 1 maand gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. Uitspraak conform den eisch. Veroordeelde moet o.a. aan den heer Peerdeman 10 shadevergoe- ding ter hand stellen. ONEERLIJKE WINKELBEDIENDE De winkelbediende Renle.- D„ voor. heen in dienst bij de firma Albert Heijn te Enkhuizen, stond terecht ter zake verduistering van 4.37 gepleegd op 29 April j.1. Hij had alstoen dit van een klant ontvangen bedrag onrechtmatig achter gehouden. De verdachte erkende in totaal een bedrag van 60 te hebben verdonkeremaand. Hij wenschte een motor te koopei». Het verduisterde bedrag kon worden gerestitueerd van een bedrag van 100, dat bij hem in beslag wü geno men. De officier verzocht aanhouding en het uitbrengen van een reclasseerings- rapport. Uitgesteld tot 7 November. EEN ONBEHOUWEN KLANTJE. De 38-jarige doove los-arbeider Dirk Schr., thans gedetineerd in het huis van bewaring als verdacht van afdreiging, stond terecht ter zake vernieling van een g'azen plaat in het buffet van den hoer P. Kramer, caféhouder te Alkmaar, ge- pleegd op 19 Mei j.1. In dit café was in betrekking zekere mej. L. Kootjes, die in zekere betrekking stond met dezen verdachte en tusschen dit paar was on genoegen ontstaan en de heer Dirk S. koelde alstoen zijn woede door met een ciderfleschje bedoelde plaat stuk t« slaan, een slag, die feitelijk bedoeld was voor mej. Kootje De heer Kramer noteer de 21 schade, aangezien op deze plaat verschillende breekbare voorwerpen stonden, die mede vernield werden. Tegen dezen verdachte, een niet onver deeld gunstig bekend staand heerschap, werd gevorderd, 20 boete of 10 dager hechtenis. Vonnis conform den eisch. MET EEN BENZINEPLIK GEKEGELD. De 22-jarige arbeider Jacob D. té Andijk had zich te verantwoorden ter zake het hem ten laste gelegde feit, dat hij op 19 Mei den 73-jarigen tuinder Si mon Meester met een benzineblik naar zijn hoofd had geworpen. Deze getuige sprak den politierechter aan met „eer waarde" waarop mr. Ledeboer opmerk te: Ik ben geen eerwaarde, hoogstens 'n edelachtbare! Door verdachte werd het werpen met een benzineblik niet ontkend, doch hij beweerde met dit blik een slag met een z.g. schraper te hebben afgeweerd. De oude heer Meester daarentegen verklaarde door het benzineblik bloe dend aan het hoofd te zijn verwond. Op verzoek van den verdachte werden twee zusters, Geertje en Rika, als getui gen décharge gehoord. Deze jongeda mes beweerden, dat haar broer wel met een benzineblik had gezwaaid. De officier hield zich echter aan <"e dagvaarding en den ouden heer Meester en requireerde 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak conform den eisch, MISHANDELING VAN EEN RIJKS VELDWACHTER. De visscher Jan Gl. te Egmond aan Zee, die zich op 19 Mei aldaar bemoeide met de arrestatie van zekeren Schong, die zich in kennelijken staat bevond en den rijksveldwachter S. Rood een slag tegen het achterhoofd toebracht, had zich deswege heden te verantwoorden. Verdachte, die niet verschenen was, werd veroordeeld tot 25 boete subs 25 dagen hechtenis, waarna sluiting. Naschrift. Deze politieziting duurde heden tot pl.m. half zeven! Aanwezig waren nog getuigen en verdachten uit Andijk, Enkhuizen en Bovenkarspel. Men kan zich voorstellen hoe laat deze menschen weer thuis zijn, indien derge lijke zaken in Haarlem behandeld moe ten worden. HELING VAN EFFECTEN. In 1928 werden bij een inbraak te Amster dam enkele effecten gestolen, buitenlandsche en Nederlandsche stukken. Onlangs bleek dat deze effecten in het bezit waren van een koopman uit Hilversum, die overal trachtte (ook in Duitschland had hij het geprobeerd) ae papieren te gelde te maken. De man werd gearresteerd en heeft wegens heling terecht gestaan voor de Vacantiekamer der Amster- damsche rechtbank, die hem thans tot een jaar gevangenisstraf heeft veroordeeld. VERDUISTERING BIJ HET GROENE KRUIS TE SITTARD. 70.000 zoek geraakt. Voor de rechtbank te Maastricht heeft te rechtgestaan een inwoner van Sittard, 64 jaar oud, terzake van valschheld in geschrif te en verduistering ten nadeele van de r. k, vereeniging Het Limburgsche Groene Kruif te Sittard. Sedert 1931 heeft verdachte on geveer 70.000 verduisterd. 141. En intusschen stonden Tuimeltje en Kruimeltje rillend van de koude aan den waterkant, want toen re midden in de sloot waren had de wind hen ineens een ruk gegeven en kwa men re weer op het land bij de torretjes terecht. Die wind kan jullie niet uitstaan, rei het torrenmoedertje, maar als ik ooit nog eens iets te zeggen krijg, zal ik hem wel klein maken, en ze haalde haar zakdoek voor den dag en begon te snikken. 142. We moeten maar probeeren ergens een bruggetje te vin- j ruim®"ie «n Tuimeltje, die daar nog niet aan ge- a X ,al "n reuze idee- We vertrekken, zeiden Fn 1 torrenfamilie en gingen langs den slootkant verder, tn nog geen half uur daarna kwamen ze warempel de drie ka- rfilrl t!f* .rouwtnantels tegen. We leven nog hoera... -i gilde tuimeltje, we gaan direct mee en huppelend renden naar huis.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6