hoek' Ta* u" Het conflict in de Koopvaardij. 460e STAATSLOTERIJ als gevolg van de Ambtenarenwet 1929 en de acties van den bond, die hierop waren geba seerd, ernstig de druk der tijden onder vonden. Tot slot deed spr. namens het hoofdbestuur het voorstel om aan den heer H. Th. Klein, oud-directeur van de Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten en oud-ontvanger van Vrijenban, die sedert 1906 onafgebroken deel heeft uitgemaakt van het bestuur, maar zich thans niet meer herkiesbaar stelde, het eere- lidmaatschap aan te bieden. De vergadering stemde hiermede in door een langdurig ap plaus. De heer F. Patijn, onder-voorzitter van den Belgischen Bond, bracht de groeten over van de Belgische collega's en schetste de moei lijkheden, die daar nog grooter zijn dan hier. Trouwens, over de geheele wereld heerscht jalouzie op de ambtenaren, die nog een rede lijk bestaan hebben en wordt getracht de ge volgen van de crisis op hen af te wentelen. De rekening over 1931 sloot wat den ge wonen dienst betreft in uitgaaf en ontvangst op 53,957.33; met als sluitpost 5339.73, over te brengen naar den buitengewonen dienst, die siuit op f 7450, met nog een na- deelig saldo van 1969.93. Aan contributiën kwam binnen f 50,023.39. De begrootingen voor 1932 en 1933 sluiten op respectievelijk 50,850 en f 52,250 voor den gewonen dienst en op 2100 en memorie voor den buitengewonen dienst. De leening voor het bondsgebouw is in 1933 afgelost. Het kapi taal van den bond bedraagt per einde 1931 11,884.41. Het ledental daalde over 1931 met 41 we gens verlaten van den gemeentedienst en over lijden. Het bedroeg einde 1931: 4136. INBRAAK IN EEN STATION. Dinsdagmorgen kwam het personeel van het station Aarlanderveen tot de ontdekking, dat inbrekers zich toegang hadden verschaft tot het plaatskaartenkantoor. Een lade was opengebroken en daaruit waren eenige doos jes met kleingeld verdwenen tot een totaal bedrag van ongeveer 18 gulden. Waarschijn lijk zijn de inbrekers met een valschen sleutel binnengekomen. Van de daders ontbreekt elk spoor. HET RIJKSOPVOEDINGSWEZEN. Plannen tot versobering;. Naar de N. R. Ct. uit Doetinchem ver neemt, is met ingang van 1 Januari a.s. aan alle ambtenaren en beambten van het rijks opvoedingsgesticht de Kruisberg, met uit zondering van den commies en den kok, ont slag en op wachtgeldstelling aangezegd. Deze maatregel houdt verband met de plan nen van de regeering om tot versobering van het rijksopvoedingswezen te komen. De be doeling is den titel van leeraar en opvoedend ambtenaar af te schaffen en den leeraar- vakman den rang te geven van werkmeester en den leeraar-onderwijzer van onderwijzer, waarmee de toestand van vóór 1910 wordt hersteld. Voor zoover daartoe gelegenheid be staat, zullen de op wachtgeld gestelden in de nieuw te vormen rangen kunnen worden her plaatst. CONFLICT BIJ DE WERK VERSCHAFFING AAN DE SCHIPBEEK Gister hebben verschillende arbeiders bij de rijkswerkverschaffing, totaal 150 man, aan de Schipbeek den arbeid neergelegd. Het overgroote deel der te werk gestelden is aan den arbeid gebleven. Vermoedelijk zal de minister van binnen- landsche zaken de stakers voor onbepaalden tijd uitsluiten. MALAISE IN DE CARTONINDUSTRIE. Wegens gebrek aan orders is de stroocar- tonfabriek Hollandia te Coevorden voorloo- pig voor onbepaalden tijd stop gezet; 55 ar beiders zijn hierdoor werkloos geworden. Aan het geheele personeel van de stroocar- (onfabriek De Vrijheid te Veendam, is ontslag aangezegd. dienen te zijn en dat de contact-commissie be reid zal zijn in principe over loonsverlaging te beraadslagen. De gearresteerde leden van de bemanning van de „Rotterdam" weer op vrije voeten. De negen buitenlandsche leden van de equipage van het stoomschip Rotterdam, die ais verdacht van zich te hebben schuldig ge maakt aan dienstweigering, bij aankomst van het schip zijn aangehouden, zijn gisteravond in overleg met den vreemdelingendienst weer in vrijheid gesteld, evenals de Nederlandsche stoker, die verdacht werd van muiterij. Deze invrijheidstelling sluit echter geenszins in, dat niet tot een strafvervolging zal worden overgegaan. Hieromtrent is nog geen beslis sing genomen. Vandaag geen Batavierboot naar Londen. Vandaag wordt het stoomschip Batavier III uit Londen te Rotterdam verwacht Het arbeidscontract van de equipage is thans af- ge'oopen en men verwacht, dat er vandaag niet voor het schip gemonsterd zal kunnen worden, zoodat vanavond geen Batavier-boot naar Londen zal kunnen vertrekken. Van de Batavier Lijn zullen dus nog slechts twee van de vier schepen in de vaart blijven. De arbeidscontracten van de bemanningen van de beide nog varende booten loopen eveneens binnenkort af. Gisteren is te Rotterdam binnengekomen het stoomschip Maasdam van de Holland Amerika Lijn. Waarschijnlijk zal dit schip niet in het conflict worden betrokken, aange zien reeds eerder was bepaald, dat deze boot na het einde van deze reis zou worden opge legd. Het is echter nu de vraag, of voor het stoomschip Boschdijk van dezelfde reederij, welk schip in de plaats van de Maasdam op de Cuba Mexico Golf Dienst zou komen te varen, een bemanning te krijgen zal zijn. Regeling van het overzeesche postvervoer. Ten gevolge van het conflict in de zeevaart ondervindt ook het overzeesche post- en pak- ketpostvervoer belemmering. De postdienst heeft echter zooveel mogelijk maatregelen genomen om vertraging te voorkomen. Voor het brief postvervoer zijn de gevolgen minder ingrijpend dan voor het pakketpost- vervoer. De verzending van brief- en pakketpost ge schiedt thans met buitenlanasche schepen, waarbij telkens var de beste verbindingen ge bruik wordt gemaakt. De meeste bezwaren ondervindt het vervoer naar Cura^ao en Su riname, dat steeds langs den rechtstreekschen zeeweg geschiedde en thans via Duitschland of Frankrijk moet worden geleid. Voor de Ver. Staten heeft het postvervoer met Ameri- kaansche booten plaats. OPSTOOTJE TE VELSEN. Vrouwen van werkloozen. Een vrouw van een werklooze vervoegde zich Maandag ten kantore van den directeur van maatschappelijk hulpbetoon ten raad- huize te Velsen. Na het onderhoud bleek de vrouw niet voldaan en wilde zij zich niet ver wijderen. Tenslotte heeft de politie de vrouw uit het raadhuis gezet en de menigte werk loozen, die op het plein voor het raadhuis sa menschoolde, met den wapenstok uiteen ge jaagd. Daarna trokken eenige vrouwen met kin derwagens naar de woning van den burge meester in het park Velserbeek. Zij drongen in den tuin bij de woning door en namen een dreigende houding aan. De politie verwij derde de vrouwen, waarbij een der vrouwen een schoen uittrok en een agent daarmee een klap wilde geven. Een andere agent zag dit en gaf aan de vrouw een klap, die daardoor bloedend verwond werd; per auto werd zij naar haar woning vervoerd. De vele werkloozen, die vóór de woning van den burgemeester samenschoolden, wer den teruggedrongen tot achter de spoorboo- men van den overweg bij de Cederstraat. Het verdere gedeelte van den dag werd de wo ning van den burgemeester door de politie be waakt. KINDJE IN EMMER WATER VERDRONKEN. Dinsdagavond is het anderhalfjarig doch tertje van den heer H. Stange te Fijnaart van een tafel in een emmer water gevallen. Toen de moeder de kamer binnenkwam was hei kind reeds overleden. Het werk hervat door schepelingen, die het schip hadden verlaten, of schoon zij gemonsterd waren. Uit IJmuiden wordt gemeld: De drie op varenden van het in de binnenhaven van IJmuiden door den Centralen Bond opgehou den motorschip „Sambre", van de reerderij Wm. H. Muller Co., die het schip hadden verlaten, zijn Maandagmiddag weer aan boord teruggekeerd en hebben, uit vrees voor straf wegens desertie (zij waren namelijk ge monsterd) het werk hervat, zoodat het motor schip inmiddels de reis naar Parijs kon ver bolgen. Het schip is aldus 24 uren door dit ronflict opgehouden. Nieuwe besprekingen met den rijksbemiddelaar. De rijksbemiddelaar had gister de contact- Commissie, gevormd uit den centralen bond van transportarbeiders en de centrale van koopvaardij-officieren, uitgenoodigd tot het houden van een bespreking, met betrekking tot het conflict in de zeevaart. De conferentie heeft volgens de N. R. Crt. geen resultaat opgeleverd. De contact-commissie bleef het standpunt handhaven, dat van aile betreffende maat schappijen de garantie moet worden verkre gen, dat de arbeidsvoorwaarden en loonen van het afloopende collectief-contract worden gehandhaafd. Eerst dan is de contact-com missie bereid, aan de conferentietafel met de werkgevers plaats te nemen en het consigne tot opheffing der staking te geven. De Bond van werkgevers in ce koopvaar dij, die nog slechts van vijf aangesloten maatschappijen toezegging heeft, dat zij be reid zijn de zes voorwaarden in een vorige conferentie door de contact-commissie ge steld, te aanvaarden, verlangt daarentegen dat ook de loonen een obiect van onderhandeling BRAND. Bedreigde geiten maken alarm. Maandagmiddag verbrandde door onbe kende oorzaak de boerderij van den arbeider J. Beffers te Lettele in de gemeente Diepen veen. De vrouw des huizes, die met de kleine kinderen thuis was, werd op den brand op merkzaam gemaakt door het schreeuwen van de geiten. Toen zij de deur naar het achter huis opende, stond daar alles in lichtelaaie en sloegen haar reeds de vlammen tegemoet. Daarop kon zij toen nog haar kinderen in veiligheid brengen. De drie geiten kwamen in de vlammen om, evenals de geheele in boedel. V- S u" Verkeer VERKEERSONGEVALLEN. Beschonken chauffeur? Gisteravond half zes heeft op den hoek van den Heeschenweg nabij de marechausseeka zerne te Oss een ernstig ongeval plaats ge had, dat naar de omstandigheden nog betrek kelijk goed is afgeloopen. Op dat moment reed de veldwachter Zoet hout per rijwiel in de richting Oss, terwijl van den kant van Lieshout een vrachtauto, bestuurd door W. S., met groote snelheid kwam aangereden. Op den hoek schrok de bestuurder dusdanig van den voor hem rij denden fietser, dat hij zoo hard remde, dat de vrachtauto kantelde. Z. werd door den achterkant van den vrachtauto geraakt, doch bekwam niet ernstige verwondingen aan het achterhoofd. De chauffeur, die vermoedelijk in beschonken toestand was, kwam er min der goed af. Eerst werd de wagen weer rechtop gezet, en daarna moest men hem van achter den stuurstoel bevijjden. Zeer ernstig gewond werd hij de mare- chauseekazerne binnengedragen. Nadat de eerste geneeskundige hulp was verleend, werd S. naar het St. Annaziekenhuis te Oss over gebracht. Zijn toestand is ernstig. De vrachtauto is zeer ernstig beschadigd. Een onderzoek wordt ingesteld. Door een tram overreden en gedood. Gisteravond is de bijna 80-jarige heer H. J. Brussen door de Geldersche tram overre den en gedood De heer Brussen was oud raadslid van Doetinchem en oud-wethouder van de voormalige gemeente Ambt-Doetin- chem. DE ZIEKTE VAN WEIL, Te Aalten zijn eenige gevallen van de ziek te van Weyl vastgesteld. In verband hier mee is de zweminrichting te Varsseveld ge sloten. KORTE BERICHTEN. De koningin gaat, vergezeld van den prins, Vrijdagmiddag a.s. van Amsterdam naar Huizen, ter bijwoning van de inwijding van het nieuwe gesticht aan den Amersfoort- schen straatweg van de vereeniging Insti tuut tot onderwijs van blinden te Amster dam. De opening zal tevens bijgewoond wor den door den minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen. De politie te IJmuiden heeft een partij goederen in beslag genomen, afkomstig van de onlangs gepleegde inbraak in het goede renstation op het spoorwegemplacement te Velsen. E>e groote collecte voor het crisiscomité heeft te Amsterdam 20565.60 opgebracht. Zondag heeft de eere-voorzitter van den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, graaf R. J. Schimmelpenninck, op huize Oranjehof te Soestdijk, de onthulling verricht van de Gerdes-Salomonsky-bank. De „Amigoe di Cura^ao" deelt mede, dat de collectie schilderijen der koningin ook in Suriname en Cura^ao tentoon zal worden gesteld, en wel door bemiddeling van het Alg. Ned Verbond. Spoct STADIONWIELERBAAN. Huldiging J. van Egmond. Revanche der wereldkampioen schappen. De huldiging van onzen Olympischen kampioen 1932 J. van Egmond zal a.s. Don derdagavond plaats hebben ter gelegenheid van de zeer belangrijke wielerwedstrijden, welke dien avond zullen worden ge houden, n.1. de revanche van de in Rome verreden wereldkampioenschappen. In den wedstrijd achter groote motoren (100 K.M. een rit) starten Paillard, wereldkampioen, Sawall (Duitschland), Moeller (Duitschland), Thollembeeck (België), Lacquehay (Frank rijk), Linart (België), die in deze volgorde den 100 K.M. rit te Rome beëindigden, en in wel-, ken wedstrijd een buitengewonen vorm dooT Paillard aan den dag werd gelegd. Voor Holland starten Schlebaum en de Graaf f, die te Rome met pech te kampen hebben gehad. De start van Lacquehay is nog niet geheel zeker. Aan den sprintwedstrijd wordt deelgeno men door den nieuwen wereldkampioen Scheerens (België), de Franschen Michard en Gerardin, resp. 2 en 4 te Rome, Falck Han- sen (Denemarken), de wereldkampioen 1931 en onze landgenoot Moeskops. Deze wedstrijd wordt verreden in 10 mat ches a deux, bovendien wordt nog een sprint match gereden tusschen Albert Richter en Jacques van Egmond, resp. wereldkampioen 1932 amateurs en Olympisch kampioen 1932. Het Amsterdamsche wielrenseizoen wordt inderdaad met een buitengewoon fraai pro gramma gesloten. DE JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN N.H.V.B. Onze medewerker schrijft ons: J.l. Zondag vond de jaarlijksche algemeene vergadering van den N.HV.B. in „de Unie'' te alhier plaats. De vergadering was zeer druk bezocht. Bij na allen aangesloten vereenigingen hadden afgevaardigden ter vergadering gezonden, terwijl tevens de eereleden W. W. Baas en J Hoorn, alsmede een groot aantal bondsoffi- cials acte de présence gaven. Hoewel de vergadering op tien uur was uit geschreven, kwam er circa een half uurtje bij, zulks als gevolg van hernieuwde kennisma kingen en het aanknoopen van nieuwe rela ties. Er heerschte dan ook begrijpelijker wijze een gezellige kameraadschappelijke sfeer, die zich zelfs meerdere malen nog na de heftig ste debatten liet gelden. Om ruim half el! opende voorzitter Del- vaux de vergadering, heette allen hartelijk welkom en memoreerde de gebeurtenissen in het afgeloopen seizoen. Ook nu was er een goede vooruitgang te bespeuren, terwijl ei verschillende nieuwe vereenigingen tot den bond zijn toegetreden. Nog bracht hij in her innering de ziekte van den secretaris-penning meester, de heer Brussel, en meende van deze plaats woorden van dank te moeten richten tot den heer Stelling, die geheel belangeloos de bondswerkzaamheden naar beste weten had verricht. Spreker hoopte, dat zulks navolging zou vinden, wat bij de aanwezigen een ap plaus verwekte. Ook nu moest ae voorzitter gewagen van het verscheiden van enkelen uit de voetbalbeweging en de aanwezigen hoor den staande met volle deelneming het ge sprokene aan. De voorzitter trok een vergelijking tus schen den K. N. V. B. en den „provincialen" en het verheugde hem, dat de drie toegetre den vereenigingen van 't vorige seizoen, zich alle van een zeer goeden plaats op den rang lijst hadden voorzien. Van de K.N.V.B.-ver- eenigingen nam Alcmaria op de ranglijst een zeer goeden plaats in, doch spreker hoopte, dat zij nu eens voor een nieuwen eersten klasser in Noord-Holland zou zorg dragen. O.S.V. be reikte de bovenste plaats, doch struikelde in de promotie-wedstrijden, de overige wisten zich alle te handhaven, met uitzondering van Q.S.C., die haar plaats moest inruimen, doch gelukkig aan een „Noord-Hollan der", n.1. „Purmersteijn". De voorzitter hoopte, dat Q.S.C. spoedig het verloren ter rein zou mogen hebben herwonnen. De drie eerste klassers: Z.F.C., K.F.G en West-Fri- sia namen eveneens alle een zeer goede plaats in en spreker hoopte, dat allen op de ingeslagen weg mochten blijven voortgaan, opdat van Noord-Holland een bepaalde roep zou kunnen uitgaan. Spreker noemde Mol als internationaal, en dat er stijgende lijn in het spelpeil te noteeren viel en hoewel er soms wat stevig gespeeld werd, dit toch sportief ge schiedde. Nog werd genoemd het bonden- tournooi te Leiden en de K.N,V.B.-N.H.V.B.- wedstrijden, die echter eenigszins hadden teleurgesteld. Het officieel orgaan had eenige wijzigingen ondergaan, wat spreker zeer ver heugde, hij hoopte op nog meerdere vooruit gang en waar dit blad immer een nauw con tact vormt tusschen de vereenigingen en het fondsbestuur zulks met het oog op stuk ken van urgenten inhoud beval hij voor iedere vereeniging een vijftal exemplaren ten eerste aan. Met de mededeeling, dat de hee- ren Katoen en Bergmeijer bericht van verhin dering hadden gezonden, verklaarde hij de Vergadering voor geopend. De notulen der vorige algemeene vergade ring werden onveranderd goedgekeurd. Jaarverslagen volgden. Dê afgevaardigde van H.R.C. noemde de minder gunstige werk wijze van de scheidsrechters-commissie te Den Helder, waarna de voorzitter wees op de buitengewoon groote moeilijkheden, doch zal trachten zal vebetering aan te brengen. De afgevaardigde van Helder verwees naar bladzijde 6, welke de W.F.C. a-adspi- ranten als de best technische spelers kwalifi ceert en achtte zulks niet bemoedigend voor de overige spelers. De voorzitter gaf te ken nen, dat dit een persoonlijke meening moet zijn geweest. Ook enkele andere vereenigin gen maken hieromtrent bemerkingen. A 1 k m. Boys heeft het over de minder gunstige afwerking van het programma en zag gaarne dat voldoende rekenschap gehou den zou worden met reis- en kleedgelegenheid. Ook wordt een uiteenzetting gevraagd om trent de controle-commissie, hoogere elftallen en over 't feit dat in de adsp.-afd. G nog geen kampioen aangewezen zou kunnen worden, met het oog op een ongerechtigd speler en het nog niet afgewerkte programma. De voorzit ter gaf te kennen, dat men met de vlugge af werking voldoende rekenschap hield, doch in verband met diverse terreinafkeuririgen voor groote moeilijkheden kwam te staan. Het geval controle-commissie ongerechtigd speler en kampioen afdeeling G zou nader worden onderzocht. De vereeniging V r o n e deed een bemer king op den stand 2 B, waar men vergeten haa den wedstrijd SchoorlVrone op te ne men, die Vrone nog twee winstpunten ople verde. Vrone verzocht rectificatie aan te bren gen in dezen stand. Petten wees naar een zinsnede op blz. 19, doch de v o o r z i 11 e r gaf te kennen, dat deze zaak bij punt 12 ruimschoots be handeld zou worden. O u d e s 1 u i s gaf te kennen, dat haar 10- jarig bestaan in het jaarverslag vergeten is te noemen Ook hier rectificatie aan te bren gen. De voorzitter verzoekt waar de jaarver slagen in het 0.0. staan vermeld voortaan schriftelijke bemerking te doen, met het oog op een vluggere afwerking. Bij het verslag penningmeester vroeg A 1 km. Boys naar de recettes N.H.V.B. en K.N.V.B.wedstrijden. Is in den betrokken post „uitgaven" vermeld, zal voortaan worden gesplitst. S c h a g e n heeft het over den post „druk werk". Wordt eveneens toegelicht. Van de overige verslagen wordt slechts een bemerking gemaakt op dat van de protest commissie. A 1 k m. Boys vroeg naar het protest Uit geest III—Alkmaar II, daar dit nimmer in het O.O. vermeld heeft gestaan. De voorzitter gaf te kennen, dat het protest door Uitgeest III is gewonnen en in den stand is verwerkt. Als plaats der eerstvolgende Algem. Ver gadering werd met algemeene stemmen we derom Alkmaar aangewezen, na voorafgaan de discussies over datum en dag, bleef de bestaande datum gehandhaafd. Punt 5, bestuursverkiezingen, bracht heel wat tongen in beroering. De voorzitter noem de inzonderheid de candidatuur, ontstaan door het bedanken van den heer Lutterot. Spr. wilde hier eenige woorden vpn hulde niet onthouden en memoreerde de bijzondere eigenschappen van den heer Lutterot als lid van het dag. bestuur en zijn groote genegen heid tegenover het „schoolvoetbal". Hij be treurde ten zeeste het heengaan van den heer Lutterot en verzocht de aanwezigen hem tot eerelid van den bond te benoemen. Een uit bundig applaus gaf hier het juiste antwoord. De heer Lutterot, die inmiddels weer ter vergadering kwam, werd met applaus be groet en de voorzitter sprak hem zeer harte lijk toe onder de mededeeling, dat de verga dering hem tot eerelid had benoemd. De heer Lutterot dankte met vele goed ge kozen woorden, noemde speciaal de ontwik keling van 't jonge mensch op sportgebied en een goede ontwikkeling van den kleinen bond, hetwelk van zeer groot belang is voor den groei van den grooten bond. Hij sloot zijn rede: „Heb waardeering voor het werk van uw bestuur en steunt de jongsten der jonge ren. Aan de jeugd de toekomst!" (Applaus!) Bij enkele candidaatsteliing zijn de heeren A. Onrust, J. A. J. Schregardus en H. Brus sel wederom gekozen, terwijl in de vacature Lutterot de heer Niestadt is gekozen. Voor de vacature-Niestadt zijn de heeren Sietsma, Hoogendijk en Sougé candidaat ge steld. Na eenige wederzijdsche besprekingen, waarin M.r.C. en Berkhout op een nieuwen zetel in „Drechterland" aandringen, en an derzijds Hollandia en de heer Lutterot een uiteenzetting doen van den wenschelijkheid van een zetel te Alkmaar, wordt tot de stem ming overgegaan, die het volgende resultaat heeft: uitgebracht 167 stemmen; Sietsma 96 Sougé 61 en Hoogendijk 10, zoodat de heer A. Sietsma als fondsbestuurder gekozen i<t Voor de vacature Vlam (Den Eter? Sj„ de heeren J. B. Al, J. Jansen (beiden te Den W fvt °de" <W'enngen) candidaat gesteld. Uit de gevolgde besprekingen en dis cussies van personen en vereenigingen is overduidelijk gebleken, dat de toestand in Hollands Noordpunt nog verre van homogeen Trekkln* 1 35000 6000 1500 1000 400 200 f 100 146 518 907 1227 1482 1794 2283 143 470 885 1132 1436 1769 2.67 2544 3122 3573 4254 4627 5008 5560 6092 6347 6663 7152 7528 7972 8425 8473 8538 8896 6924 9274 9302 9576 9624 (Niet officieel) van Woensdag. 7 September 4e klasse, 3e lUst HOOGE PRIJZEN 15851 18087 11044 16189 1988 5718 23239 20039 7689 8363 13677 Prtfzen van f 65 191 334 338 363 394 536 690 727 861 867 919 942 1048 1063 1087 1253 1256 1312 1313 1343 1555 1572 1610 1630 1686 1878 1970 2005 2054 2148 2296 2348 2417 2419 2439 2551 2554 2764 3042 3056 3064 3148 3258 3269 3363 3479 3539 8582 3583 3659 3797 3829 4140 4285 4396 4407 4416 4417 4498 4709 472» 4737 4826 4840 4876 5042 5069 5112 5175 5179 5352 5685 5686 5794 5857 5934 6031 6067 6139 6208 6226 6255 6260 6359 6363 6434 6541 6542 6578 6666 6696 6763 6827 6858 6989 7156 7158 7198 7222 7477 7478 7538 7823 7835 7870 7874 7947 8000 8066 8076 8171 8289 8398 WW., 13593 13695 13897 14025 14050 14597 14620 8540 8576 8587 8652 8696 9073 9076 9093 9142 9192 9307 9336 9367 9509 9531 9696 9786 9818 9840 9880 993Ö 10022 10074 10123 10153 10208 10228 10275 10281 10290 10358 10367 10388 10397 10448 10491 10501 10531 10610 10694 10966 10987 11016 11020 11140 11145 11429 11449 11654 11691 11717 11722 11737 11744 11894 12200 12251 12260 12269 12343 12358 12403 12411 12477 12546 12716 12757 12769 12777 12832 12876 12887 12943 12999 13017 13065 13228 13309 13376 13412 13523 13562 13747 13804 13816 13858 13897 14075 14124 14331 14387 14571 14773 14806 14890 14892 14919 14929 15039 15109 15174 15201 15204 15216 15220 15344 15388 15414 15551 15616 15619 16643 15686 15740 15761 15766 15854 16104 16108 16110 16167 16204 16271 16305 16422 16485 16512 16629 16657 16672 16700 16746 16764 16768 16775 16820 16822 16904 16986 16990 16992 17063 17191 17220 17375 17407 17509 17614 17607 17657 17691 17705 17726 17889 17900 17924 17980 18076 18169 18193 18385 18420 18456 18458 18481 18541 18681 18745 18831 18855 18863 18870 18900 18923 18942 19004 19098 19187 19254 19314 19346 19408 19438 19460 19479 19481 19484 19579 19594 19634 19703 19749 19832 19845 19915 19982 20089 20254 20290 20348 20353 20355 20364 20465 20508 20583 20612 20771 20882 20877 21029 21159 21168 21192 21237 21308 21353 21381 21410 21438 21464 21619 21678 21707 21708 21758 21803 21882 21019 21944 22017 22080 22197 22200 22236 22272 22279 22339 22378 22516 22520 22535 22562 22564 22614 22628 22748 22784 22895 22955 22988 23028 23077 23143 23176 23198 23206 23208 23222 23262 23426 23440 23479 23486 23506 23510 23592 23728 23858 23867 23881 23933 23985 23993 46» ,880 1124 1406 1720 2232 2528 3120 3556 4238 460» 4871 6410 6046 631» 6651 6990 7486 7970 8424 8771 9246 9548 9895 1024» 10434 10985 11654 11937 12408 12809 13168 13738 14057 14704 15063 15348 15714 16144 16590 16773 17040 17587 17904 18423 18842 19012 19441 19668 20231 20469 21048 21389 21733 22113 22478 22648 23129 23414 23640 te noemen is. Tenslotte werd tot de stemming overgegaan, die het volgende resultaat af wierp: uitgebracht werden 163 stemmen: J. B. Al 41, J. Jansen 67 en D. Oden 53, van onwaarde twee, zoodat een herstemming die na de pauze zou geschieden moest plaats vinden tusschen de beide laatste can- didaten. Inmiddels waren aan de kampioenen van iedere afdeeling de diploma's uitgereikt, waarbij de voorzitter voor allen een hartelijk woord had. De kampioenen van de na-com petities voor adspiranten hadden een medail le in ontvangst te nemen. Eveneens werden de Rauch-beker en het Gouden Kruis uitge reikt. Wordt vervolgd. MacktfecicfUm PAARDENMARKT. ALKMAAR, 7 Sept. 1932. Op de heden gehouden Paardenmarkt waren 331 paarden aangevoerd, waarvan soort en prijzen a\s volgt: rijpaarden 150—325, werkpaar den 90—350, slachtpaarden 100— 210, per K.G. 36—40 cent; 30 Veulen» 40-/ 100; Hitten 70-ƒ 225. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 7 Sept. 1932. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Zeeuwsche bonte 2.252.50, Zeeuwsche blauwe 2 252.50, Zeeuw sche eigenheimers 1.50—1.75; Blauwe eigenheimers 1.60—1.80; Flakeesche eigenheimers 1.60—1.75; Poters 1.40; Duinzand 2.80—3.50. Aanvoer 1 lading, zijnde 520 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 7 Sept. 1932. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 287 vette kalveren, le kw. 5060 cent, 2e kw. 4046 cent, 3e kw. 30— 38 cent per K.G., levend gewicht; 46 Nuch tere kalveren 68; 366 Varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 K G. 32—33 cent, zware varkens 30—31 ct., vette varkens 2729 cent per K.G., slachtgewicht, Marktverloop: Vette kalveren met gerin gen aanvoer, prijzen hooger, vlotte handel. Varkens met weinig aanvoer, stugge handel, prijzen als Maandag. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Sept. '32 19000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen f 11-80, Blauwe eigenheimers 1.3Qr~ 2.10, Eigenheimers 1.40—180, School meesters 2.10—2.20, Duc of York 1, Drielingen 2.10; 45000 K G. Roode Kool 0.60—2.20; 25000 K G. Gele Kool 1-102.40; 80.000 K G. Vroege witte Kool 0.60—1; 9300 K.G. Uien: Gele Nep 6.30-ƒ 6.50, Gele drielingen 220 2.60, Gele Uien 2.602.90; 3000 K.G. Bieten 0.60—1.30; 6700 K.G Sla- boonen 2—4.3; 600 K G. Rammenas 0.70—3, alles per 100 K.G.; 8000 stuks Bloemkool le s. 9.30—15 30 en 2e s. 2.505.20 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 6 Sept. 1932 38400 K.G. Aardappelen: Gr. Schotsche f I—1.10, Schotsche muizen 140— 160, Drielingen 1 60—2, Duken 1» Eigenheimers 1.60—1.70, BI. Eigenhei mers 1.50—1.70; 24600 K G. Spercie- boonen 2—6.50; 75 K G Zilvernep 14; 17800 K.G. Uien: Gele Nep 560- 6.50, Drielingen 1.80—2.40, Uien 2.10—2.70, Grove Uien 2.50; 130? K.G. Kroten 0.90—1.40; 7700 K G- Roode Kool 0.60—1.10; 27500 K Gew. witte Kool 0.700.80; 8800 K-G- Gele Kool 0.602.30, alles p. 100 K O- WARMENHUIZEN, 6 Sept. 1932. Sch. muizen 0.90—1.50; Drielingen f l-^JJ""" 2; Grove 0.70—0.90; Slaboonen f 2^" 4; Snijboonen 2—2.50; Eigenheimers 1.30—2.30; BI. Aardappelen 1 2.30; Roode Kool 1.30; Witte Kool 0.70; Nep 5.60-ƒ 6.30; Uien 2.40- 2.70; Uien drielingen 2—2.10. Aanvoer: 42350 K.G. Aardappelen; -Jv" K.G. Roode Kool; 2600 K.G. Slaboonen, 5500 K.G. Witte Kool; 6200 K.G. 4375 K.G. Uien; 175 K-G. Snijboonen

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8