Agenda JUdiicaües £aatste Aecichtea Siïucgedij&e Stand Stad en Omgeving- Wxee&eddtt Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dag des av. half 8 hoofdnummer Jij wordt mijn vrouw (rom.), hoofdrollen Willy Fritsch en Camille Hom. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag twee voorstellingen. Cinema Americain, tot en met Donder dag eiken avond half 8 hoofdnummer Eine Nacht im Grand Hotel (rom.), hoofdrol Martha Eggerth. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater, tot en met Donderdag 15 Sept. eiken avond half 8 hoofdnummer Es war einmal ein Walzer (operette); hoofd rollen Martha Eggerth, Rolf von Goth en Ernst Verebes. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagnamiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Alkmaarsch Bioscoop-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Met donderend geweld (drama uit het Wes ten), hoofdrol Richard Arlen. Toegang voor alle leeftijden. Zondagnamiddag van 2 uui' af doorloopende voorstellingen. Vrijdag 9 September. 9—3.30 uur, Stedelijk Museum (Breed- straat). w Voorm. 10 tot nam. 8 uur, Stedelijke Mu ziektuin, Floralia-tentoonsteiling. 4.30 uur, café Central, vergadering Ver- eeniging voor Volkshuisvesting Alkmaar. Lokaal Kamsteeg te Stompetoren, huts- vlijttentoonstelling. Voorm. 10 tot nam. 8 uur, Stedelijke Mu riektuin, Floralia-tentoonsteiling. 8 uur, lokaal Kamsteeg te Stompetoren, huisvlijttentoonstelling. Stedelijke Muziektuin, Floralia-tentoonstel ling. 3 uur. Sportpark te Schermerhorn, wieler wedstrijden. 8 uur, opening Floralia- en huisvlijtten toonstelling te Schermerhorn. KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT In November en December a.s. houdt de Herkeuringsraad in deze gemeente zitting. De Voorzitter van den Herkeuringsraad kan aan voor den dienstplicht ingeschreven personen, die nog niet bij de land- of zee macht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn ingelijfd, doch nog niet als dienstplichti ge in werkelijken dienst zijn geweest, de ge legenheid geven om bij genoemden raad een onderzoek naar hun geschiktheid voor den dienstplicht te ondergaan. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het onder zoek NIET toegelaten personen: a. die bestemd zijn tot buitengewoon dienst plichtige of als zoodanig zijn ingelijfd; b. die in 1932 tijdelijk ongeschikt voor den dienstplicht werden verklaard; c. die als vrijwilliger behooren tot de land macht uitgezonderd den vrijwilligen land storm tot de zeemacht of tot de overzee sche weermacht. Overigens wordt een persoon, als hiervo- ren bedoeld, tot het onderzoek slechts toege laten, indien door hem of te zijnen behoeve daartoe een aanvraag wordt gedaan en in de aanvraag aannemelijk wordt gemaakt; a. zoo het een persoon geldt, die in 1932 door een der keuringsraden geschikt werd verklaard: dat hij na de uitspraak van den keuringsraad vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden; b. zoo het een persoon geldt, omtrent wien in 1932 geen der keuringsraden uitspraak deed: dat hij vermoedelijk ongeschikt is voor den dienst. In de aanvraag moeten worden vermeld: a. de geslachtsnaam en voornaam; b. het jaar en den datum van geboorte; c. de gemeente, waar hij voor den dienst plicht is ingeschreven; d. de lichting, voor welke hij is ingeschre ven; e. het korps, korpsonderdeel of dienstvak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij be hoort, en het tijdvak of de datum vastgesteld voor zijn inlijving of zijn opkomst in werke- i lijken dienst, een en ander voor zoover het hem bekend is; 'f. het volledig adres; g. of hij in 1932 voor een der keuringsraden is verschenen en, zoo ja, hoe de uitspraak- van den raad luidde. De aanvraag moet worden gericht aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden toege zonden onder het volgende adres: „Aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad, ge bouw van het Departement van Defensie, Plein 4, 's Gravenhage. De aanvraag behoeft niet op gezegeld pa pier te worden geschreven, maar moet wel gefrankeerd worden. Alkmaar, 9 September 1932. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. DE VISCH UITVOER NAAR BELGIE Nieuwe besprekingen te Brussel, r In verband met de eontingenteering van visch door België, zijn de heeren A. B. Brou wer, hoofd der afdeeling visscherij aan het departement van economische zaken en ar beid, F. P. Vermeulen, secretaris der Ree- dersvereeniging, en P. Krab, secretaris der Vischhandelvereeniging te IJmuiden, naar Brussel vertrokken, om aldaar besprekingen te voeren. DE BOTERPRIJS. De botercommissie deelt mede, dat de Leeuwarder boternoteering voor Vrijdag 9 September is vastgesteld op 83 cents per KG. DE ZIEKTE VAN WEIL. In verband met het voorkomen van geval len van de ziekte van Weil in de omliggende 'gemeenten, heeft de burgemeester van Rid derkerk de sluiting gelast van de zwemin richtingen te Ridderkerk en Rijsoord tegen morgen. Te IJmuiden heeft zich een geval van de ziekte van Weil voorgedaan bij een persoon, die in de haringhaven en het Noordzeekanaa heeft gezwommen. SMOKKELARIJ VAN SPIRITUS. Ambtenaren van het in Den Helder ge- stationneerde docanevaartuig Zeemeeuw heb ben gistermiddag onder leiding van inspec teur P. Pesman nabij Den Helder een vaar tuig in beslag genomen, dat 1000 liter alco hol van 98 pet. aan boord had. De voorraad alcohol wilde men frauduleus invoeren, om de ongeveer 4000 verschuldigde invoer rechten te ontduiken. INBRAAK TE HULST. Te Hulst is tijdens de afwezigheid van een familie op klaarlichten dag ingebroken. In de keuken was een kast met geweld geopend en daaruit wordt vermist een portemonnaie met bankbiljetten en klein geld en uit een zolder kamer een geldkistje met een postspaarbank boekje met een aanzienlijk bedrag er op, eenig goud geld en buitenlandsch bank papier OPLEVING BIJ PHILIPS. Naar gemeld wordt, hebben de Philips- fabrieken op de Olympiashow in Londen zulke belangrijke orders ontvangen, dat reeds de vorige week weer 500 werklieden konden worden aangesteld. Er zal thans worden voortgegaan elke week ongeveer 500 arbeidskrachten in dienst te nemen. ARRESTATIE IN DEN VROEGEN OCHTEND SOMS NOODZAKELIJK. Naar aanleiding van de schriftelijke vragen van het lid der Tweede Kamer den heer Van der Heide betreffende de arrestatie van twee personen te Amsterdam, die een door hen verschuldigde boete niet hadden betaald, deelt de minister van justitie alsnog mede: Inderdaad zijn in den nacht van 29 op 30 Juni, althans in den vroegen ochtend om half vijf en eenigen tijd daarna, achtereen volgens twee mannen te Amsterdam door eenige rijksveldwachters van hun bed ge haald en naar een politiebureau overge bracht, omdat zij, nadat hun onder herhaalde aanmaning met aanzegging van arrestatie gedurende meer dan één dag de tijd was ge laten om de boeten, waartoe zij veroordeeld waren, te betalen, weigerachtig bleven daar toe over te gaan. Het vroege uur der arrestatie vond zijn oorzaak in de omstandigheid, dat de rijks veldwachters alle reden hadden om aan te nemen, dat op een later tijdstip een arrestatie niet mogelijk zou zijn. Dat een der gearresteerden geen tijd zou zijn gelaten zich te kleeder., is onjuist; inte gendeel werd hem daartoe een kwartier de tijd gegeven, doch hij weigerde na herhaalde sommatie daarvan gebruik te maken. Het be hoeft wel geen betoog, dat een arrestatie niet onmogelijk kan worden gemaakt, doordat een arrestant blijft weigeren zich behoorlijk te kleeden. De andere arrestant heeft trouwens wel van de gelegenheid om zich te kleeden gebruik gemaakt. Op een door eerstbedoelde kenbaar gemaakten wensch, dat hij het geld bij zijn zuster wilde halen, kon bezwaarlijk toen nog worden ingegaan, omdat hem te voren ettelijke dagen gelegenheid was gege ven zulks te doen. Gezien het bovenstaande kan der rijksveld- wacht bezwaarlijk een verwijt treffen. De door velen, waaronder zij, die, zooals de be trokken veroordeelden, tenslotte wel in staat blijken hun boeten te betalen, uitgedachte methoden om zich aan boetebetaling en executie van tegen hen gewezen vonnissen te onttrekken, maken zeker niet ten genoege van de ambtenaren, die hun plicht hebben te doen optreden in den vroegen ochtend noodzakelijk. Zonder tenuitvoerlegging van de door den rechter opgelegde straf is hand having der wet niet mogelijk. DE BOTERPRIJS. De heffing voor het crisismerk en vervoer- vergunning voor boter bedraagt voor de week van 11 tot en met 17 September 65 ct. per K G. DE KONINGIN IN DE HOOFDSTAD. Hedenmorgen tegen 10 uur is de koningin wederom te Amsterdam uit Soestdijk aangeko men. Zij was vergezeld door prinses Juliana. Door een eerewacht van de marine werden de honneurs voor het paleis waargenomen. Behalve een groot aantal belangstellenden waren er ook de kinderen van een bewaar school, die de koningin met hoera geroep be groetten. In den loop van den middag komt ook prins Hendrik ten paleize. Om kwart over drie vertrekt dan de koninklijke familie naar het Gooi om het nieuwe blindeninstituut aan den Laarderweg te openen. Hedenmorgen werden door de koningin in audiëntie ontvangen mr. L. J. A. Trip, presi dent van de Nederlandsche Bank en dr. E Heldring, oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel. In den loop van den morgen reed prinses Juliana uit om een bezoek te brengen aan het Stedelijk Museum. KORPORAAL DOODT IN VLAAG VAN WAANZIN TWEE OFFICIEREN. Eerst thans wordt bekend dat zich Maan dag j.1. op een vooruitgeschoven Franschen post in Marokko een bloedig incident heeft voorgedaan. Een gekleurd korporaal kreeg tengevolge van overmatig alcoholgebruik een vlaag van waanzin en loste uit zijn dienst revolver verscheidene schoten op soldaten in zijn omgeving. Twee Fransche officieren, die hem wilden ontwapenen, werden door de re volverkogels getroffen en waren op slag dood. door Chineesche bandieten tot ontsporing is gebracht en vervolgens geplunderd. 100 pas sagiers, waaronder eenige Russen, werden gevangen genomen. Bij KaoT.iang werd een posttrein geplun derd waarbij verscheidene postzakken wer den buitgemaakt. Een pantsertrein, die den posttrein escorteerde, werd door de bandieten in bedwang gehouden. HINDENBURG ONTVANGT HET RIJKSDAGPRESIDIUM Rijkspresident von Hindenburg ont ving hedenmorgen om half twaalf het Rijksdagpresidium, bestaande uit Rijks dagpresident Göring, Esser Graf en Rauch. Het bezoek dat werd bijge woond door staatssecretaris dr. Meisner duurde ongeveer 20 minuten. De heeren werden aan den rijkspresident voorge steld en na de gebruikelijke formalitei ten, begon Göring over den politieken toestand te spreken. Waartegen Graf onmiddellijk protesteerde, aangezien het niet gebruikelijk is, bii dit formeele be zoek politieke kwesties te bespreken. Niettemin ontwikkelde zich een politiek gesprek, waarin de drie andere heeren den rijkspresident er op wezen, dat deze de mogelijkheid had met den Rijksdag in zijn huidige samenstelling samen te werken. Ten slotte uitten zij den wensch en het verzoek, dat de rijkspresident alvorens eenige beslissing te nemen nog maals contact zou zoeken met de lei ders der groote partijen. Rijkspresident von Hindenburg behield zich een be slissing voor. HET MIJNONGELUK IN POLEN. Het is de reddingsbrigade van de Richtshofenmijn te Jano na veel moeite gelukt de plaats van de instorting tot op 8 M. te naderen. Nadat het losse gesteen te was opgeruimd heeft men getracht een smalle gang in het puin te graven, teneinde de plaats van het ongeval z.uf te bereiken. Men vordert hierbij echter zoo langzaam, dat het nog wel iwee of drie dagen kan duren, voor men de in- geslotenen vindt. Tot nog toe heeft men geen contact met de slachtoffers gehad, klopteekens worden niet beantwoord. Het reddingswerk is zeer gevaarlijk aangezien er nog steeds gesteente naar beneden komt. TREINEN DOOR CHINEESCHE BANDIETEN GEPLUNDERD. De Directie van den Oost-Chineeschen spoorweg deelt mede, dat ongeveer 400 K.M. VIJFENTWINTIG MALEN OVER DEN OCEAAN. De heer Van Tijen aan boord van de „Graf Zeppelin". Uit Friedrichshafen wordt aan het Persbu reau Vaz Dias gemeld: Met de landing te Pernambuco op 1 Sept. 1.1. volbracht het luchtschip „Graf Zeppelin" zijn vijf-en-twintigste overtocht over den Oceaan. De bemanning beschouwt deze rei zen reeds als zoo gewoon, dat het feit op geen enkele wijze aan bbord werd gevierd. Het luchtschip is inmiddels weer te Fried richshafen teruggekeerd en daar op het vast gestelde uur geland, waarmee de 274ste reis van het schip sedert den bouw werd beëin digd. De volgende reis, welke op 12 September a.s. zal aanvangen, zal tot Rio de Janeiro worden uitgebreid, indien althans de politie ke verwikkelingen in Brazilië daarvoor geen beletsel vormen. Men verwacht op goede gronden, dat t.z.t., zoowel te Rio de Janeiro als te Buenos Aires een luchtschiphaven zal worden ingericht, waarna deze steden op alle reizen zullen worden aangedaan. Voor deze luchtschipverbinding, die een besparing van minstens tien dagen op de snelste stoom schepen geeft, bestaat in de Zuid-Amerikaan- sche staten groote belangstelling. Ook in ons land houdt, zooals men weet, het Syndicaat voor Luchtschipverkeer met Ned.-Indië zich met de bestudeering van Zep- pelin-luchtscheepvaart bezig. De heer J. E. v. Tijen, die zich in opdracht van bedoeld syn dicaat te Friedrichshafen bevindt, is bij de vaste bemanning van de „Graf Zeppelin" in gedeeld en was als zoodanig bij de laatste reis naar Pernambuco aan boord, terwijl hij ook alle verdere reizen van het luchtschip zal medemaken. ONDERTROUWD: Jan Hofman en Johanna de Vries. Jelle de Groot en Gerarda Streicher. Jacob Piersma en Everdina Korver. Hendrik van Zuiden en Anna Grootjes. Pieter Heij- mans en Margaretha Bek. Hendrik Lodder en Maartje de Vet. GEBOREN: Dominicus Bemardus Nicolaas z. v. Ber- nardus Bruin en Idskie Homma. Jacob z. v Jan Vos en Trijntje Nooij. Levenloos aan gegeven kind van Hendrik Wetting en Ca tharina Smeding. OVERLEDEN: Berend Willem de Groot 58 jaar. Klaas de Geus 78 jaar. BLOEMENCORSO OP 8 OCTOBER A.S. Het bestuur der 8 October-vereeniging „Alkmaar Ontzet" heeft het plan opgevat op 8 October a.s. een bloemencorso te houden. Wat in Bergen kan, moet toch ook in Alk maar mogelijk zijn! De commissie voor het bloemencorso doet dan ook een dringend beroep op de burgerij om haar zooveel mogelijk te willen steunen. Men kan uitkomen met auto's, wagens of groepen. Mits dit tijdig verzocht wordt, kan de commissie voor bloemen zorgen tegen vei- lingprijs, terwijl zoo noodig een tegemoetko ming in de kosten kan worden verleend. Aangifte liefst zoo spoedig mogelijk bij de heeren M. Kater, Mient 24 en G. B. C. Vas- binder, Baanstraat 9, voorzitter en secretaris der commissie, die thans gaarne inlichtingen verstrekken. POLITIEDIPLOMA. Voor het dezer dagen gehouden examen ter verkrijging van het politiediploma van wege den Alg. Ned. Politiebond, slaagden de heeren C. v. d. Berg te Bergen, J. van Dieren te Beverwijk en de D. Dam te Den Helde1" OPBRENGST COLLECTE. De collecte te Alkmaar gehouden op 6 September j.1. voor de Vereeniging tot ver spreiding der Heilige Schrift te Amsterdam, heef'"opgebracht bruto ƒ94.28, netto ƒ74.28. OPENING ZAAK. Morgen wordt op de Laat 72 door den heer Th. Kuiper een aardappel-, groenten- en fruitcentrale geopend. Daar dit perceel te voren ook voor dit doel werd gebruikt, be hoefde niet te worden veranderd en ver bouwd. De verkoopruimte is frisch en biedt vee! plaats voor allerlei groenten en vruchten, die er dan ook in alle soorten en in groote hoe veelheid liggen uitgestald en die de centrale een fleurig aanzien geven. We denken, dat morgen na de opening de koopsters, die verlangend zijn naar versche groenten, lekkere aardappelen en geurig fruit, wel niet lang op zich zullen laten» wachten. IN DEN MUZIEKTUIN. Met een uitgebreid programma, maar meerendeels stukken van kleinen omvang, concerteerde gisteravond in den muziektuin de Christelijke gemengde Zangvereeniging „Immanuel" (met kinderkoor) leider de heer Keizer. Men had nummers gekozen van grootendeels bekende musici, o.a. van Paar- dekoper, Spaanderman, Pijlman, Bosch, v. d. Putte en voor openingsnummer zong men Bondslied van graaf van Hogendorp, op een tekst van Plette. Men vertolkte al die stukken heel aardig, in aanmerking geno men het gering aantal zangers, vooral de bassen zouden met een paar flinke diepe stemmen zeer gebaat zijn. Het goed bezette kinderkoor maakte zich verdienstelijk met het uitvoeren van „Voor jaar", van Ramshorst. Een liedje voor Hol- landsche jongens, van mej. Rennes en „Avondliedje" van Worp. Jammer voor hun, dat de piano, die voor de begeleiding moest dienen, zoo ontstemd was, dat ogk schade deed aan de uitvoering van Psalm 8 van Pijlman, voor gemengd en kinderkoor met een kleine tenorsolo. Ondanks men bijna een half uur later dan aangekondigd was begon, was het concert door de vlugge afwerking vroeg geëindigd. DE FLORALIATENTOONSTELL1NG. In den Stedelijken Muziektuin alhier wordt tot en met Zondag een tentoonstelling ge houden van planten en bloemen, die door de schoolkinderen zijn opgekweekt van kleine stekjes tot veelal prachtige exemplaren. Dat is de floraliatentoonstelling, uitge schreven door de Bloemisten Patroonsver- eeniging Alkmaar en Omstreken. Deze ten toonstelling, welke gistermiddag geopend werd, ziet er verrassend goed uit. Het aantal inzendingen is groot en met de bloemen en planten, die ter opluistering zijn ingezonden, beslaat deze kleurige weelde de beide groote overdekte terrassen van den muziektuin. Wanneer men een kijkje neemt, staat men onwillekeurig verbaasd over de prachtige planten, die 'het is zelfs door een leek direct te ontdekken met den mees ten zorg opgekweekt zijn door de leerlingen der scholen. Er zijn meerdere exemplaren, een grootere tentoonstelling waardig en wij zouden de bloemenliefhebbers uit Alkmaar en omgeving werkelijk den raad willen geven, om eens een kijkje te nemen. Zooals gezegd, de tentoonstelling werd gistermiddag geopend. Daarbij sprak de heer Smits, voorzitter der Bloenfistenpatroons- vereeniging, eenige woorden van welkom tot de aanwezigen, w.o. den vertegenwoordiger van den directeur der plantsoenen, den heer Pijper. B. en W. hadden bericht van verhin dering gestuurd. Spr. dankte daarna den heer Bruin, die als secretaris der vereeniging, het grootste werk heeft gedaan voor deze ten toonstelling, verder de leden der vereeniging voor het afstaan van sierplanten en bloemen, de hoofden van scholen en de onderwijzers (essen), die niet alleen meewerkten, om bij het kind de liefde voor bloem en plant te kweeken, doch die ook geholpen hebben, om de 3200 plantjes indertijd uit te reiken. Speciaal dank te spr. de heeren Schipper en Adriaanse, hoof den van scholen, die de prijzen kochten. Tenslotte dankte hij de juryleden, de rege- iingscommissie en den exploitant van den Muziektuin en hij hoopte dat deze tentoon stelling zou mogen slagen en mede er toe zou bijdragen, dat de liefde voor bloem en plant grooter wordt. Na deze woorden, waarmee de tentoon stelling geopend werd verklaard, konden wij het werk der jury, die haar moeilijke taak correct vervulde, in oogenschouw nemen. Het bleek, dat de volgende prijzen waren toe gekend BegoniaLuminosa: Boukje Adema, Nico Hemels, Jan v. d. Brink, Gerda Eende- bek, Herman v. d- Hof, Kokkie de Waal (allen eerste prijzen). Knol begonia's: F. Bakker, Betsy Visser, Jan v. d. Brink, Hermina de Groot (allen eerste prijzen). Coleüs goudrand: Wil Couwen- hoven, Boukje Adema, Frits Helderman, Wietse de Vries, Marie Obdani, Alie Scheer, Hark He'.linga. Wietse de Bakker, B. Woel- ders, Harm Schoonhoven en Elisabeth Aman (allen eerste prijzen). Geraniums: M. Stadegaard, J. Brou wer, N. v. d. Sluis, Jan v. d. Brink R. v. Wagenaar (allen eersie prijzen). Afrikanen Tini Verbeek (eerste prijs). StervanBethlehem Nelly de Haas, Andries de Boer, Dikky Roskamp, Jopie Ros kamp, Gerard Hellinga (allen eerste prijzen). Agheratums Gré Zwart, Annie Ver beek, J v. d. Brink, Nico Kuiper (allen eerste prijzen). Fucsia's Nico Kuiper, Elly de Jager, Jelly Zaadnoordijk. J. v. d. Brink A Bre- gogne. Annie Verbeek, Hans Bre^ne en N. s- d- Sluis (allen eerste prijzen]. - naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.7 mM. te Stockholm. Laagste barometerstand 746.7 mM. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van 10 September: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; iets warmer overdag. Overzicht. De depressie over de Britsche eilanden is nog even blijven naderen, maar neemt thans snel af zonder veel te naderen, zoodat de regen niet veel verder dan onze kust kwam. De algemeene stijging van den baro meter over het geheele vasteland, en de Brit sche eilanden, zal tijdelijk eenige verbete ring in het weer brengen, maar bij IJsland nadert weer een diepe depressie. Op de Brit sche eilanden is het vrij koel en regenachtig. In Frankrijk warmer, met eenigen kans op onweer in het Oosten. Duitschland en Zuid- Scandinavië hebben opklarend en warm weer. Aberdeen had 28-, Biarritz 23 mM. regen. Impatiëns: Alb. Kanen, Wim v. Amstei, K. de Groot, Sophie de Waal, Annie Stelling, Truus Balder, Boukje Adema. Esperages: Lucci Reuzenaar, Annie Haytema, J. v. d Brink (allen eerste prijzen). Begonia Luminosa: Miepje Stoks, D Joor, Herm. Mensink, Bep Wolders (allen tweede prijzen). Knol begonia's Zus Bezaan, Henk Hellinga, Nelly Nol, K. de Groot (allen tweede prijzen). Coleüs goudrand: Betty Bakker, N. v. d. Sluis, KI. Erdtsieek, Corry v. Keulen, Tine Simons, Simon Groot, Agatha Hard- ijzer, Gretha Pannekeet, Toos Buring, A. H. Bernard (allen tweede prijzen) Geraniums: Arie Verbeek, Trijntje v. d. Kuifc, Nico Kuiper, J. Dilleman. Arie v. Houten (allen tweede prijzen). Afrikanen: J. v. d. Brink, Gerda Eendebak. Ster van Bethlehem Marie Deurla, Hetty Peet, Boukje Adema, Masie Kieft, Tini Verbeek, Co Buisman, C. Haytema en Ma- rietje de Waal. Agheratums: Betty Bakker, H. Ker- kenier, Rika Bulthuis. Fucsia's: KI. Erdtsieek, Betje Bakker, Gery Mans, N. Didema, Jopie Willems, Bet v. Wamelen en Dora v. Essen. Impatiëns: Piet Beets, C. Adriaanse, Henny Haytema, Corry v. Meerland. Esperages: Toos Buring, Bob v. Ame- rougen, Agatha Hardijzer, B. Hardijzer. Daarnaast werd een groot aantal derde prijzen toegekend. Ter opluistering. 1 e p r ij s Afra de Zwart (2 eerste prijzen en 1 derde prijs). Herman Boskamp, Afra de Zwart, mevr. C. de Haas (allen tweede prijzen). Extra prijs: Afra de Zwart. Vanmiddag om half vijf worden de prijzen uitgereikt. Het is een groote collectie gewor den, bestaande uit allerlei speelgoed en jeugd lectuur. Wij gelooven, dat alle kinderen wel tevreden zullen zijn, wanneer ze vanavond huiswaarts keeren! Nog rest ons te melden, dat de bloemen Maandag weer opgehaald moeten worden uit den muziektuin en tenslotte mogen wij niet nalaten, om belangstellenden nogmaals op te wekken, de tentoonstelling te gaan zien. 't Is werkelijk de moeite waard! VERLOFHOUDERS EN DE PERSONEELE BELASTINGEN. Woensdagmiddag waren de Verlofhouders van Alkmaar bijeen gekomen onder leiding van den Ned. Bond Hocares, in café De Valk, Ritsevoort 22, alhier. De vergadering stond onder leiding van het hoofdbestuurslid den heer A. J. Martinus, terwijl als spreker optrad de heer P. J. J. Haarevoet, bondssecretaris en redacteur, die een uiteenzetting gaf van den belastingdruk op het hotel-, café- en restaurantbedrijf. Spr. toonde aan de hand van de officieele cijfers aan, dat door dit bedrijf aan directe en indi recte belastingen jaarlijks een kapitaal van 120 millioen gulden aan de fiscus wordt ge offerd, of bijna een kwart van het geheele staatsbudget. De zeer geanimeerde vergadering besloot een adres aan den gemeenteraad te zenden tot afschaffing van de biljartbelasting. Een 7-tal nieuwe leden traden staande de vergadering toe, terwijl nog meerdere zullen volgen. Ten slotte werd de volgende motie aange nomen De afdeeling Alkmaar van den Nederl. bond van hotel-», café- en restauranthouders in het verlofbedrijf „Horecas", in vergadering bijeen op Woensdag 7 September 192, in café „De Valk", Ritsevoort 22; gezien het adres van het hoofdbestuur aan den minister van financiën, d.d. 2 Juni 1932, inhoudende het verzoek tot wijziging van de wet op de personeele belasting tot gelijkstel ling van café's en restaurants met andere winkels en tot intrekking van de grondslag- bil lardbelasting; gelezen de artikelen in ons bondsorgaan „Hocares" over den belastingdruk op onze bedrijven, welke op grond van officieele ge gevens en matige schatting, reeds tot ruim 120 millioen guldens per jaar is gestegen, terwijl nog steeds een tendenz naar meer en hcogere belastingen aanwezig is; constateerende, dat zelfs in normale tiide# Zaterdag 10 September. Zondag 11 September. Vrijdag 16 September. Als men zich onttrekken wit aan betaling van boete. Ongecorrigeerd. ten oosten van Charbin een personentrein Nog geen contact met de slachtoffers.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2