VERDRAAG GEEN RUGPIJN. liikteid SJSETSffiEwS»' £uchüuxati Jieck ÓL School Het conflict in de Koopvaardij. 5 0 jaar harmoniedirigeni. Blijf fliuk en gezond! Verdraag geen rugpijn, aanvallen van duizeligheid, on natuurlijke vermoeidheid, rheumatiek, ischias, spit, urine-stoornissen, blaas- zwakte, bezinksel in de urine! Deze ver schijnselen wijzen er op, dat het b oed niet behoorlijk gefit.reerd wordt en dat gij dringend Foster's Rugpijn Pillen noo- dig hebt. Verwaarloozing maakt de zaak erger urinezuur en andere schadelijke on zuiverheden kunnen zich dan in het bloed ophoopen en schade aanrichten in alle kwetsbare deelen van het lichaam. Gij kunt niet gezond worden, alvorens de verzwakte organen in den rug, welke zorg dragen voor de zuivoring van het bloed, weder gezond en sterk zijn. En het beste middel daartoe zijn Foster's Pillen. Dit speciale middel heeft duizenden hun gezondheid hergeven. Waarom zoudt gij hun voorbeeld niet volgen? Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr. bij alle drogisten enz. f 1.75 per flacon.J Gisterochtend was, wat Amsterdam be treft, in den toestand in de haven geen ver andering gekomen. De waterschout wordt alleen nog bij de „Nederland" geroepen vooi het monsteren; bij de andere reederijen niet. Het havenbedrijf ligt echter, ook buiten de terreinen van de „Nederland" niet geheel stil, omdat er wel buitenlandsche schep aankomen en vertrekken. Vrachtverkeer in beperkte mate is er dus nog wel, maar de meeste Nederlandsche reederijen varen niet, omdat de werknemersorganisaties de staking hebben geproclameerd bij alle leden van den Bond van Werkgevers in de Koopvaardij, hoewel de meeste reederijen de gages niet hadden verlaagd. De conferenties met den rijksbemiddelaar om tot een oplossing te komen, hebben tot nu toe niet tot een oplossing geleid en uit uitlatingen uit beide kampen kregen wij den indruk, dat de weg, welke tot nu toe is ge volgd, naar het zich liet aanzien, niet ge makkelijk tot een oplossing zal leiden, zegt het Hbld. Dit is dan ook voor eenige reederijen aan leiding geweest om zich los te maken van den Bond, waardoor zij, althans voor de toekomst vrijheid van handelen krijgen, om mee te werken aan een zoodanige oplossing als voor de reederij in de gegeven omstan digheden het beste is. De K. N. S. M. heeft zich, naar wij heb ben gemeld, afgescheiden, omdat zij die vrijheid van handelen wenscht. De Stoom vaart Maatschappij „Nederland" en de Rot- terdamsche Lloyd bij welke maatschap pijen niet wordt gestaakt hebben ook het lidmaatschap opgezegd, maar deze opzeg gingen dragen voornamelijk een formeel karakter en zullen geen invloed hebben op het conflict van thans. De HollandAme- rika-lijn heeft zich ook in hoofdzaak op for- meele gronden van den bond losgemaakt en zal tijdens dit conflict met de werkgevers organisatie blijven samenwerken, maar zij behoudt zich toch een zekere vrijheid voor Het is mogelijk, dat nog enkele kleine ree derijen het lidmaatschap zullen opzeggen. Mcreele en financieele steun van de Internationale Associatie voor de koopvaardij-officieren. Het bestuur van de Internationale Asso ciatie van koopvaardij-officieren heeft op 6 en 7 Sept. te Rotterdam vergaderd. Op deze vergaderingen waren aanwezig afgevaar digden van België, Frankrijk, Duitschland, Denemarken, Zweden, Noorwegen en Neder land, terwij ls tevens de Engelsche organisa tie iemand had afgevaardigd. Deze vergadering had uitsluitend ten doel de noodige maatregelen te treffen om met afdoende middelen de Nederlandsche koop vaardij-officieren in hun strijd om het behoud van minimum arbeidsvoorwaarden te steu nen. In een resolutie, welke met algemeene stemmen werd aangenomen, werd voorop gezet, dat de staking, waarin de Nederland sche officieren zijn betrokken, van de grootste beteekenis is voor de positie van alle zee varenden en de algemeene sympathie heefi van alle organisaties in de overige maritieme landen. Er werd overwogen, dat behalve de moreele steun het ook een eerste plicht is van de collega's in alle landen de Neder landsche officieren alle mogelijke materieele hulp te verleenen. Te dien einde zal door aangesloten organisaties onmiddellijk ver zocht worden een fonds te stichten, dat ter beschikking der Nederlandsche collega's zal worden gesteld, indien de noodzakelijkheid van financieelen steun zich mocht voordoen. Een communiqué van de Contact commissie. De Contactcommissie van organisaties van werknemers ter Koopvaardij zendt het vol gende communiqué: De Bond van Werkgevers ter Koopvaardij heeft het nocdig geacht het oordeel van den minister van economische zaken en arbeid in te winnen omtrent de vraag of de regeering bereid zou zijn te treden in een plan van steun als bijdrage „in zake een eventueele loonsverlaging"', Afgezien van het feit dat door de werkne mersorganisaties nooit bedoeld is een bij drage te verkrijgen „in zake een eventueele loonsverlaging'omdat de bedoeling om tot loonsverlaging te komen, niet vooropstaat, dient hier te worden vastgesteld* dat de Bond van Werkgevers ter Koopvaardij met deze handeling tegen de goede gewoonte in eigenmachtig is opgetreden in een zaak. waar over tusschen twee partijen de onderhande lingen nog niet zijn afgeloopen. Tegen deze handelwijze moet des te meer bezwaar wor den gemaakt, omdat het den werkgevers be kend kan zijn. dat de leiders der werknemers in een bespreking met de regiering over deze aangelegenheid tijdens de staking geen heil zien. Daarbij moet er tevens bezwaar tegen wor den gemaakt, dat het bestuur van den Werk- geversbond blijkens de mededeelingen in de pers tegenover den minister, de besprekingen niet loopen over het begrip steun aan het be- SSrSSn rij tóchtt over W- meenen vrachtvaart wowk r in het geval te kunnen betrekken Op SÏÏdïien.fzou het dus geen venvonde- rintrhoeven te wekken, dat de werkgevers z ch aan het verkeerde adres hadden ge meld en in plaats van op het Binnenhof aan het Bezuidenhout terecht zijn gekomen. Ten aanzien van de mededeelingen, die de minister over de zaak zelve moge het volgende worden opgemerkt. Ete Engelsche en Scandinavische regeerin gen oordeelden het wijs den gouden stan daard prijs te geven. Dientengevolge werden groote loonconhicten in deze landen ver meden en werden de reederijen dezer landen in staat de concurrentie op de wereldzeeen beter te voeren. De zeelieden dezer landen hadden er geen last van. Hun gezinnen leef den even gelukkig en ruim als voorheen en niet slechter of beter dan dat van den Neder- landschen zeeman. De Nederlandsche regeering oordeelde het De Nederlandsche regeering oordeelde het beter om den gouden standaard te hand haven. Dientengevolge kwam de Nederland sche reederij. speciaal de vrachtvaart, volgens den rijksbemiddelaar eveneens een Neder- landsch belang van de eerste orde, in het ge drang en nu zou men den last, welke dienten gevolge voor de reederijen is ontstaan, den Nederlandschen zeeman willen opleggen, die daardoor niet langer even gelukkig en even ruim zou kunnen leven als zijn Engelsche of Scandinavische lotgenoot en ook niet als zijn Nederlandsche mede-arbeider in bedrijven te land gevestigd. Aldus zou op den zeeman de last van een nationaal belang worden afge wenteld, omdat de regeering dat nationale be lang prijs gaf ter wille van een ander. Bij nader inzien zal minister Verschuur mogelijk wei willen erkennen, dat een derge lijke afschuiving van lasten onaanvaardbaar is. De Engelsche organisaties zeg gen hun medewerking toe. Het secretariaat der Internationale Trans portarbeiders Federatie deelt mede: In de Woensdag te New-Castle onder lei- ding van den voorzitter der I. T. F., C. Grainp, gehouden conferentie tusschen de vertegen woordigers der contact-commissie, gevormd uit de Centrale van Koopvaardij-officieren en den Centralen Bond van Transportarbeiderj, met de leiders der Britsche organisaties van spoorwegarbeiders, transportarbeiders en zeelieden, is na korte bespreking van het in de Nederlandsche scheepvaart uitgebroken con flict, volledige overeenstemming verkregen, ten aanzien van de te treffen maatregelen, zoowel h» Nederland als in Engeland, voor geval van de zijde der Hollandsche reeders verder getracht mocht worden 'hun schepen onder andere dan tot nog toe in Nederland geldende arbeidsvoorwaarden te laten varen. Van de zijde der Enge'sche organisaties weid alle gevraagde steun ten volle toe- gezegd' Een bespreking. De rijksbemiddelaar, mr. de Vries, houdt hedenmiddag een bespreking met het bestuur van den bond van werkgevers in de Koop vaardij. ZELDZAAM JUBILEUM. De harmonie Constantia te Leur vierde haar 50-jarig bestaansfeest, tegelijk met het 50-jarig directeurschap van eten heer J. L. Kroes te Breda. Deze nestor der Bra- bantsche misschien wel der Nederland sche harmoniedirigenten, die nu 85 jaar geworden is, leidt nog alle repetities en uit- voeringen, niet alleen van Constantia te Leur maar nog van verschillende muz^k- gezelschappen o.a. te Ginneken en te Gilze. EEN GUNSTIGE WENDING IN DE KUSTVISSCHERIJ. Dezer dagen is door de Msb. gemeld, dat de eerste motorkotter van de Urker vloor, welke volgens de Deensche methode als snurrevaadvisscher was ingericht, met een bevredigend resultaat van de eerste reis in de haven van IJmuiden was teruggekeerd. Aangemoedigd door dit schitterend resultaat hebben nog eenige schippers van soortge lijke vaartuigen het plan om hun scheepjes voor deze visscherij te doen E,r,1S evenwel een bedrag van 20003000 gulden gemoeid met het deen inrichten voor de snurrevaadvisscherij, wat voor velen een groot bezwaar medebrengt, omdat er meestal niet over de noodige contanten kan worden beschikt. Het zou te wensdien zijn, dat deze visschers financieel gesteund wer den, omdat gebleken is, dat deze nieuwe methode voor onze kustvisschers een gunsti ge wending in het bedrijf beteekent. Zooals bekend wordt deze visscherij met gunstig ge volg door de Denen uitgeoefend. In den laat- sten tijd komen dan ook zeer vele motor scheepjes onder deze vlag te IJmuiden aan de markt. KON. VER. TOT HET HOUDEN VAN JAARBEURZEN. In de onder voorzitterschap van den heer F. H. Fentener van Vlissingen te Utrecht ge houden algemeene ledenvergadering van de Koninklijke Vereeniging tot het houden van jaarbturzen in Nederland, werd het jaarver slag uitgebracht en de balans, winst- en ver lies- en exploitatierekening over het vereeni- gingsjaor 19311932 goedgekeurd. De ba lans sluit in debat en crediet met een bedrag van 338.347.21. De vaste bezittingen ko men daarop voor met een aanschaffings waarde van 1.041 301.99, waarop afge schreven 978 248.75, zoodat de boek waarde bedraagt f 63.053.24. De exploitatierekening vermeldt een be drag aan lasten van 307.688.32, aan ba ten van 306.612.45, zoodat het nadeelig saldo bedraagt 1.075-87 (v.j. f 13.389 21. De voorgestelde wijziging in de tusschen de Vereeniging en de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Jaarbeursgebouwen d.d. 15 Januari 1924 gesloten overeenkomst werd goedgekeurd. In de plaats van prof. mr. P J M. Aal- berse, die wegens drukke werkzaamheden bedankt had, werd naar we reeds meldden als lid van het algemeen gekozen mr. A. I M. J. baron van Wijnbergen, lid der Tweede Kamer en voorzitter van den Middenstands- raad te Utrecht. De periodiek aftredende be stuursleden werden allen herkozen. DE OVERVAL OP EEN MOLENAAR. Het slachtoffer overleden. De 65-jarige molenaar Wijnakker te Ha ren (N.-Br.), die Zondagavond door een dronken kermisganger uit Berghem met een mes werd mishandeld, is blijkens een bericht in de Tel. gister aan de gevolgen van het toegebrachte letsel overleden. ONGEVAL BIJ HET LASSCHEN. Gistermorgen kwam de lasscher P., die in de smederij van de Carosseriefabriek van dc firma Den Ouden en Domburg te Woerden aan het werk was, met de vlam van een laschijzer te dicht in de nabijheid van een vat carbid. Het gevolg hiervan was, dat een ont ploffing ontstond en P. het afsluitdeksel van het vat tegen het hoofd kreeg. Hij sloeg ach terover en bleef bewusteloos liggen. Ook zijn kleeren hadden inmiddels vlam gevat, doch ijlings toegeschoten personeel mocht er in slagen de vlammen spoedig te dooven. Het slachtoffer werd in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. ZONDERLING NACHTELIJK BEZOEKER. Een der laatste nachten is te Kerkrade In gebroken in een benedenwoning waarvan de bewoners op reis waren. De inbreker heeft wel op een eigenaardige manier huisgehou den. De buren zagen in de vroege ochtend uren iemand op bloote voeten ijlings het huls verlaten en op de vlucht slaan. De verwittigde politie constateerde dat de inbreker alle bedden, meubels, kachels enz had verplaatst. Hij had lakens en gordijnen en andere voorwerpen vernield, aan elkaar gebonden en gedeeltelijk voor de ramen ge spijkerd. De deuren waren met dikke touwen aan elkaar gebonden. Nog meer gekke streken had de onbekend gebleven zonderlinge inbreker uitgehaald Een medebewoner van het huis heeft niets be merkt. MINISTER REIJMER NAAR EINDHOVEN. De minister van Waterstaat, mr. Reijmer, zal zich, vergezeld van de heeren de Veer, dir. van den Luchtvaartdienst, Plesman, dir. van de K.L.M. en jhr. van den Berch van Heemstede, onder-voorzitter van de K. N. V. V, L. morgen naar Eindhoven begeven voor de officiëele opening van het vliegterrein al daar. Het voornemen bestaat om per K. L M.-vliegtuig van Waalhaven naar Eindho ven te gaan, terwijl ook de terugtocht per vliegtuig zal worden gemaakt. DE HANDEL IN VARKENS. Aanvoeren op de markten te groot. In de afgeloopen weken heeft de Neder landsche Varkenscentrale er naar gestreeft de exportvarkens, welke aan de markt worden gebracht, zooveel mogelijk af te nemen. Dit heeft alleen kunnen geschieden, zoolang de aanvoeren zich ongeveer binnen de grenzen van het normale leven bewogen. Den laat- sten tijd is dit niet meer het geval. Er valt een abnormaal groote aanvoer te constateeren. In verband hiermede ziet de Nederlandsche varkenscentrale zich verplicht de boeren en andere bij den handel in varkens betrokken personen te waarschuwen tegen het aanvoe ren aan de markt van een te groot aantal varkens. Zou dit toch geschieden, dan bestaat het gevaar dat ze onverkocht mee naar huis genomen moeten worden. Vergoeding voor geslachte varkens. Het bestuur der Nederlandsche varkens centrale maakt bekend, dat na uitvoer van rug- en buikspek, afkomstig van varkens met een slachtgewicht van 170 K G. en meer, ge slacht in de periode van 12 tot en met 30 September, door haar aan de exporteurs een bedrag zal worden vergoed, van 9 cent per K.G. uitgevoerd spek, zijnde het bedrag dat bij de slachting als heffing is betaald. Tot het verkrijgen van de terugbetaling moet de uitvoer plaats hebben voor 15 November '32. AANGENAAM SAMENZIJN. Gisterennacht na sluitingsuur kregen in een café op het Vredenburg te Utrecht „een dame en een heer" hoogloopende ruzie Toen „de heer" z'n „aame" een slag in het gelaat toebracht, waardoor zij een bloedneus bekwam, bemoeiden de kastelein en eenige medebezoekers zich met het geval waardoor eerstgenoemde ernstige verwondingen aan hoofd en handen werden toegebracht. Politie heeft ten slotte allen naar het poli- tie-bureau overgebracht. DE STAKING DER TAXI-CHAUFFEURS TE DEN HAAG. Het voorstel van den rijksbemid delaar onaanvaardbaar verklaard. Gisteren hebben de centrale Bond van Transportarbeiders, de federatie van Trans portarbeiders en de .-k. Transportarbeiders bond van 11 tot 3 uur vergaderd ter be spreking van een voorstel van den rijksbe middelaar inzake het conflict in het taxi-be drijf. Het voorstel van den rijksbemiddelaar betrof een loon van 16 per week. Na uitvoerige gedachtenwisseling werd 't voorstel van den rijksbemiddelaar met groote meercPrheid onaanvaardbaar verklaard. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Bij Wedde is gisteren het boerenhuis van H. K. door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. De oogst is verloren. Twee varkens kwa men in de vlammen om. Alles is verzekerd. Oorzaak verzekering. Woensdag is door de marechaussee te Steenbergen gearresteerd en in de kazerne ingesloten mejuffr. J. Koenraadt—Veraart, die verdacht wordt van brandstichting in de boerderij van haar echtgenoot, den heer P. Koenraadt, gepleegd in den nacht van Zon dagavond 2» op 29 Augustus j.1. De brandstichting is gepleegd om in het bezit te komen van de verzekeringspremie. Dubbel woonhuis afgebrand. G»iernacht is brand uitgebroken in het dubbel woonhuis van den heer F. Waanders, staande aan den Eibergschenweg te Haaks bergen en bewoond door den eigenaar zelf en de families H. A. W. Hofmeyer en W. Ordel- mans. Voorbijgangers hadden den brand ontdekt en waarschuwden de bewoners, die allen reeds in diepe rust lagen. Men slaagde er ter nauwernood in, de kin deren uit het brandende pand te redden. Het perceel brandde geheel uit. Verzekering dekt grootendeels de schade. Schip uitgebrand. Gisternacht is in het Dalkanaal te Stads kanaal het schip van schipper Stevens, tij dens diens afwezigheid, geheel uitgebrand. Het was beladen met 40.000 K G. stroo, be stemd voor de naaml. vennootschap W. A. Scholten te Sappemeer. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbe kend. Boerderij in asch gelegd. Hedenmorgen brak brand uit in de boer derij van Johan Korsten gelegen aan de Kruisstraat in de gemeente Rosmalen. Het vuur nam zóó spoedig in hevigheid toe, dat de kapitale boerderij met inboedel en land bouwgereedschappen geheel in vlammen op ging. Ook een tegenover gelegen voorraad schuur werd een prooi der vlammen. De schade is aanzienlijk, mede doordat de ge- heele wintervoorraad graan, haver en hooi door het vuur werd vernield. Het vee kon tijdig worden gered. De brand moet ont staan zijn door een defect aan de bakovens De boer was juist aan het broodbakken. De boerderij, die een groote oppervlakte besloeg, is eigendom van den heer G. Tilman uit Den Bosch. VERKEERSONGEVALLEN. Motorrijder verongelukt. Gisterenmiddag passeerde de 25-jarige J Calluwaerts uit Boekei met zijn motor den weg Boekel-Volkel. In een vaart botste de motorrijder tegen een telefoonpaal, met het gevolg dat hij bijna op slag gedood' werd. De verongelukte, een Belg van geboorte, was ongehuwd. Kind door een auto overreden en gedood. Gistermiddag is de 3-jarige J. v. d. Gaag te Capelle aan den IJsel op het opslagterrein in den Kouden Hoek onder een vrachtauto geraakt en gedood. Een meisje door een vrachtauto overreden en gedood. Gistermiddag ongeveer half-één is op den Mauritsweg te Rotterdam een 9-jarig meisje, dat den rijweg wilde oversteken, door een vrachtauto overreden. Het meisje was op slag dood. Voetballen op den rijweg. Nabij Rijsfoergen heeft een Duitsche auto, bestuurd door een dame, een tienjarige jon gen, die met vriendjes aan het voetballen was, aangereden. Hij werd zwaar gewond en overleed spoedig. Motorfiets vast in een auto gereden. Gistermorgen reed een motorrijder uit Amsterdam, die op de bloemenveiling te Aalsmeer-Oost moest zijn, met een vaart van 90 a 100 K.M. op een stilstaanden auto na bij de veiling „Bloemlust" te Aalsmeer. De motorrijder werd met gebroken beenen en armen opgenomen. Het motorrijwiel was zoodanig in den auto gedrongen, dat het met geen mogelijkheid daaruit kon worden verwijderd. Al te haastige spoed is zelden goed. Te Leek is de melkrijder A. Hut uit Zeven huizen, toen hij trachtte met zijn wagen tusschen een stilstaanden en een hem tege moet rijdenden auto door te glippen, van den wagen gevallen en tusschen wagen en auto bekneld geraakt, waarbij hij dermate werd gewond, dat hij naar het Academisch zieken huis te Groningen moest worden vervoerd, waar hij is overleden. KORTE BERICHTEN. Een chauffeur der fa. van Gend en Loos te Utrecrt heeft bij de politie aangifte gedaan dat hij in z'n vrachtwagen een bloe dend stuk vinger heeft gevonden. Het is de politie nog niet gelukt, den eigenaar hiervan op te sporen DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Ibis" (heenreis) is te Boedapest aange komen. De „Ijsvogel" (thuisreis) is te Mersama- truh geland. De Oehoe (op de thuisreis) is te Medan aangekomen. EEN DUITSCH VLIEGTUIGMOEDER- SCHIP. Naar verluidt heeft de A. G. Weser, van de Deschimag opdracht gekregen het s.s „Westfaien" in te richten, resp. te verbouwen tot vliegtuigmoederschip, met de bedoeling het verzenden van poststukken te bevorderen. De Duitsche Lufthansa zal met de beide Dornier-Wal-machines D. 2068 en 2069 voorbereidingen maken van Las Palmas uit voor een tusschenlandingsplaats midden in het Zuidelijk deel van den Atlantischen Oceaan met de door haar gecharterde Westfaien" De „Westfaien" is in 1915 in Wesermunde gebouwd. Het schip zal zijn standplaats krij gen midden in den Atlantischen Oceaan tus schen Bathurst of een nabijgelegen punt en het voor Pernambuco liggen eiland Fernando Noronha. Het vliegtuigmoederschip zal wor den uitgerust met een landingsinstallatie voorraadskamers voor brandstof en vervang- deelen voor de machines, benevens met een radio-peil-statioo. De verwerkelijking van deze plannen kan na beëindiging der proefnemingen, binnen' afzienbaren tijd worden verwacht. Hiermede zou dan een luchtpostdienst van Duitschland over Las Palmas naar Brazilië zijn geschapen. HET VLIEOONOEVAL TE SOESTERBERO. Deelneming van minister Deckers. De minister van Defensie, dr. L, N. Deckers, heeft een schrijven van rouwbeklag doen toekomen aan de familie van den luite- nant-vlieger L. T. C. J. M. van Hootegetn, die bij het vliegongeval te Soesterberg het leven heeft verloren. AMY JOHNSON NAAR CHERBOURO. Amy Johnson is gisteren naar Cherbourg gevlogen om haar echtgenoot J. A. Mollison te begroeten die een solovlucht over den At lantischen Oceaan heeft gemaakt, doch in verband met zijn slechte gezondheid niet in staat was per vliegtuig terug te keeren. Mol lison en zijn vrouw hebben per boot de reis naar Southampton gemaakt. De gemeenteraad Halfweg heeft be sloten dat op de openbare lagere school op het lesrooster als leervak zal worden ge- plaats onderwijs in verkeersvragen. Het herv. prov. kerkbestuur van Noord holland heeft den heer J. Rolff te Heiloo tot secunduslid van de synode der herv. kerk benoemd. Het prov. kerkbestuur van Noordhol land heeft den heer J. van der Poel, cand. van de rijksuniv. te Groningen en wonende te Haren, toegelaten tot de evangelie-bediening in de herv. kerk. Bij K B. is aan den hr. C. D. A. Zimmer- manman, op verzoek eervol ontslag verleend als directeur van en leeraar aan de R. H. S S. te Middelburg. ZONDAGSSCHOOL. Men verzoekt ons te melden, dat de lessen van de Zondagsschool der Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden „de Evangelische Unie", a.s. Zondag weer aan aanvang zul len nemen. Wegens opheffing van de gemeenteschool aan de Keetkolk worden de leerlingen voor dat stadsgedeelte thans verwacht in de 4de gemeenteschool aan het einde der Oude gracht, tegenover het Wildemanshofje. De anderen blijven als gewoonlijk in de An bachtsschool, Bergerweg. PREDIKBEURTEN. Zondag 11 September. Oroote Kerk, voorm. 10 uur, ds. Warner» Avond 6 uur, ds. Hak. Kapel, voorm. 10.30 uur, ds. Deetman. 1 Cor. 12 4. (Spinozaherdenking). Evangelisch-Luthersche Kerk, vm. 10.3C uur, ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uur, d* Kuiper. Remonstrantsch-G ere formeerde Kerk, vm. 10.30 uur, ds. Rappold. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, ds. v. Meijenfeldt. Avond 5.30 uur, ds. v. Meijen- feldt. Bed. v. h. H. Avondmaal. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, Woensdag 14 September a.s., des avonds 7 uur, ds Goslinga. LEGER DES HEILS. Zaterdagavond 8 uur openluchtsamen* komst Steenenbrug. Zondag 10 uur Heiligingsdienst. 3.30 uur Openluchtsamenkomst nabij den Kattenberg. 8 uur Verlossingsmeeting. Kindersamenkomsten om 9 uur, 12.30 en 5 uur. Maandag liefdebind om 5 uur. Donderdag openbare meeting 's avonds 8 uur. Al deze samenkomsten geleid door df korps officieren. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur mej. Thomsen. BERGEN, 10 uur, ds. v. d Kieboom. Hervormde Evangelisatie „Maranatha'\ voorm. 10.15 uur, de heer H. W. Hofmees* ter, van Hilversum. Geref. Kerk, voorm. 10 en nam 5 uur, ds G. J. v. d. Vegt. Vrije Evang. Geref. Gemeente, voorm. 10.15 uur, J. J. Ruijs. EGMOND AAN DEN HOEF, vm. 1015 uur, ds. Nobel. EGMOND AAN ZEE, vm 10 uur, ds- Roobol. Oud Kath. Kerk, 8 uur vroegdienst; 10 uur laatdienst3 uur vesper. GROOTSCHERMER, 10 uur, ds. Boe- rendonk. HEILOO, 's avonds 7 uur, ds. H. W Bloemhoff. Tekst: 1 Sam 3 8. Onderwerp: Bukken of buigen. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging aan d< Kerklaan, v m. 10 uur, ds. J. W. v. d. Does van Monnikendam. LIMMEN, 2 uur, ds. Baar. NIEUWE NIEDORP, 10.30 uur, ds Baaien. OTERLEEK, 10.30 uur, ds. Heep. OUDORP, 10 uur, ds. Groot. OUDKARSPEL, 10.30 uur, ds. v Dijk DE RIJP, geen dienst. SCHERMERHORN, geen dienst. STOMPETOREN, geen dienst. Evangelisatie, 2 uur, ds. den Hertog, vao Amsterdam. URSEM, geen dienst. VEENHUIZEN, 10.30 uur. ds. Bloem* hoff J WARMENHUIZEN, 10.30 uur, ds. Se# lijn. WINKEL, Evangelisatie tegenover h«l Raadhuis, 's avonds 7 uur (zomertijd) J- J* Ruys. rt Woensdagnamiddag 3.45 uur, zuster Meiier, Jeugddienst ZUIDSCHERMER, 10 uur, ds. Rookef,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6