ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK Aiiisiezdamsche, 1 M.V. Boek- i Handelsdrukkerij v.h. HERMS. COSTER 8 ZOON Voordam C 9. £and- en JmuBouw Jiunst m Wetenschap Rechtszaken ^Boeken Jkoviaciaal Tlieuws Jnqezonden Stukken Mackthecichten IBt VOORZIEN VAN DE NIEUWSTE MACHINES LEVERT FRAAI EN SNEL. Vraagt offerte aan de van 9 Sept. 1932 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet N. V. I "^CRlilSPACHTWET OOK VOOR TUINBOUWERS? Beslissing moet nog vallen. Op de schriftelijke vragen van het lid der Tweede Kamer den heer Van de Bilt betref fende de toepasselijkheid der crisispachtwet 1932 op de tuinbouwbedrijven heeft de minis ter van Justitie geantwoord: Een der kantonrechters-plaatsvervangers te Haarlem heeft inderdaad op 28 Juli een beschikking gegeven, waarbij hij er van is uitgegaan, dat de crisispachtwet 1932 niet betrekking zou hebben op den tuinbouw. Toen de drie centrale landbouworganisaties zich naar aanleiding van deze beschikking tot den minister hadden gewend, heeft hij gewezen op de mogelijkheid van een hoogere voorziening. De zaak is thans aanhangig bij de rechtbank te Haarlem. Reeds daarom ware het minder juist, zoo de minister zijn meening over het rechtspunt in het openbaar uitsprak, laat staan zich tot de kantonrech ters richtte. BOYCOT TEGEN DUITSCHLAND. Naar het blad van den Letlandsche Boe- fenbond „Briva Seme" (Vrij Land) mede deelt zijn de Baltische staten overeengekomen in de kwestie van het Duitsche botertarief ge meenschappelijk front tegen Duitschland te maken. Men wil, evenals dit in Denemarken reeds geschiedt, zooveel mogelijk aankoop van industrieproducten in Duitschland ver mijden, zoolang het Duitsche botertarief in werking is. DE NOOD ONDER DE KUNSTENAARS Na eenige vergaderingen van gedelegeer den van kunstenaarsvereenigingen in Neder land, alle takken van kunst vertegenwoordi gende en gehouden op initiatief van den So- cialistischen kunstenaarskring, werd na uit voerige besprekingen besloten een voorloopig comité van actie te vormen, welk comité be last werd met het vastleggen van den inhoud der besprekingen. Deze golden de sociale en maatschappelijke positie van den kunstenaar en de maatregelen, welke de kunstenaars iu ons land gemeenschappelijk zouden kunnen nemen om den f oenemenden nood onder de kunstenaars tegen te gaan. In het voorloopig comité werden gekozen mevrouw Marie Hamel, tooneelspeelster, en de heeren M. L. Blitz, cabaret-artiest, Wil lem Bon, cineast, Alex Booleman, letterkun dige, H. F. Boot, schilder, Jac. Bot, archi tect, August Heyting, dramaturg, J. F. Keja, musicus, Johan Polet, beeldhouwer, Paul Sanders, componist, F. Warfemius, kunstnij- veraar. Het rapport van dit voorloouig comité zal binnenkort aan alle kunstenaarsvereenigin gen in den lande worden toegezonden. EEN INDUSTRIEEL KWARTETSPEL. Het bestuur der vereeniging „Nederlandsch fabrikaat" 'heeft verleden jaar een industrieel kwartetspel uitgegeven met de bedoeling op practische, eenvoudige wijze de belangstel ling voor het opgroeiend geslacht voor Ne derlandsch fabrikaat te bevorderen. De totale oplage van deze serie bedroeg 60.000 exemplaren, terwijl alleen reeds van de zijde van onderwijsautoriteiten zooveel be langstelling werd betoond, met de bedoeling deze spelen aan schoolkinderen uit te reiken, dat in de verste verte niet aan alle aanvragen kon worden voldaan. In verband daarmede werden, onmiddellijk na de verschijning van de eerste serie, de noodige voorbereidende maatregelen getrof fen voor de verschijning van een tweede serie, die thans gereed is gekomen. De verspreiding geschiedt gedeeltelijk door de fabrikant-deelnemers en gedeeltelijk door de vereeniging. Voor wat betreft het gedeelte, dat door onze vereeniging wordt verspreid, is dit in de eerste plaats bestemd voor toezending aan onderwijsautoriteiten ter uitdeeling aan schoolkinderen. Onderwijsautoriteiten, die een aantal van deze spelen wenschen te ontvangen, wordt verzocht hiervan mededeeling te doen aan het Algemeen Secretariaat der Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat", Badhuisweg 145. Den Haag. gedeponeerd bij een vrouw, die hij had ont moet in de vele vermakelijkheden welke hij had bezocht. Deze vrouw echter ontkende geld te hebben ontvangen. Voor de Vijfde Ka mer der Rechtbank stond deze aldaar niet onbekende dame gister terecht wegens ver duistering. Ook hier ontkende zij geld in be waring te hebben genomen. Het Openbaar Ministerie eischte 2)4 jaar gevangenisstraf met de verzwarende om standigheid, dat de verdachte reeds vele ma len was veroordeeld. OPLICHTING. Door den conciërge van het 1 Muiderslot. Heden is voor de Amsterdamsche recht bank behandeld de zaak van den conciërge aan het Muiderslot, die bekende een dame te Soest voor verschillende bedragen te hebben opgelicht tot een totaal van ongeveer 30.000. Geëischt werd een jaar gevangenisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. (Uitvoeriger verslag in ons no. van mor gen). MISHANDELING VAN ZIJN VROEGERE VERLOOFDE. Eisch drie jaar gevagenisstraf. Voor de rechtbank té Assen heeft terecht gestaan Jacob Klunder, arbeider te Hooge- veen, thans gedetineerd, verdacht zich te Meppel te hebben schuldig gemaakt aan een ernstige mishandeling van mej. Jantje Sta pelbeek, met wie hij verkeering had, welke door haar was verbroken. Het O. M. eischte drie jaar gevangenisstraf. De rechtbank stel de de zaak uit en gelastte een onderzoek naar K.'s geestvermogens. Dit werd aan dr. Wes terterp te Beilen opgedragen. Heden werd de zaak opnieuw behandeld. Uit het rapport, uitgebracht door dr. Westerterp, bleek, dat verdachte wel toerekeningsvatbaar moet wor den geacht. Het O. M. persiseerde bij den reeds genoemden eisch. De verdediger mr. Groenewegen pleitte clementie. In de serie Pro en Contra uitgave N.V. Hollandia-drukkerij te Baarn is als no. 4 verschenen Belastingverhooging, met de on middellijk na den titel volgende vraag: Is die in ons land nog mogelijk? Pro schrijdt de heer J. J. Bekaar, contra prof, dr. H. W. C. Bordewijk. DE SPOEDIG VERDWENEN ERFENIS. Een Amsterdamsche liedjeszanger, die Voornamelijk op den Zeedijk en omgeving ?jn kost ophaalde, kwam plotseling in het oezit van een erfenis van ongeveer 15000 zijn sterke beenen, die de weelde kunnen pfagen en met zijn vrouw trok hij naar het embrandtplein en omgeving. Zijn vrouw as hem spoedig kwijt. Eerst een week later Tooidg zij haar man op in een café aan de j^ldersche kade. Hij was de erfenis kwijt. uc&alve een paar duizend gulden, die hii had HEILOO. Verloting van de L.E.T.T. Donderdagmiddag had de trekking plaats van de verloting van de L. E. T. T. Niet alle loten waren verkocht. De hoofd prijs, 2 paarden, viel op no. 513 en werd ge wonnen door jhr. N. van Foreest, burgemees ter dezer gemeente. De 2e prijs, een veulen, viel op 8541, de 3e prijs, een rijwiel, op 7639. PROVINCIALE STATEN VAN NOORDHOLLAND. De tweede gewone zitting der Staten van Noordholland zal worden geopend op Dins dag 8 November, des voormiddags te half- twaalf. Daarin zal worden voorgesteld de begroo tingen en rekeningen met bijbehoorende stuk ken naar de afdeelingen te verzenden, over te gaan tot het trekken der afdeelingen en het afdeelingsonderzoek te doen aanvangen in den namiddag van denzelfden dag. De open bare behaèling van de begrootingen en reke ningen zal plaats hebben op Dinsdag 20 De cember en volgende dagen, telkens des voor middags te half elf. Na afloop van de behan deling der begrootingen en rekeningen c.a. zal de zitting worden verdaagd tot Dinsdag 3 Januari, des voormiddags te half elf, op welken datum de nader te verschijnen tweede puntenlijst aan de orde zal worden gesteld en zal worden voorgesteld de stukken, welke daarvoor in aanmerking komen, nog denzelf den dag op de gebruikelijke wijze door com- missiën te doen onderzoeken. De zitting zal vervolgens worden verdaagd tot Dinsdag 17 Januari d.a.v., des voormiddags te half elf. Zoo noodig zal de vergadering op Woensdag 18 Januari, des voormiddags te half elf, wer den voortgezet. VIJF EN TWINTIG JAAR RAADSLID. Onder groote belangstelling heeft, naar de Maasbode meldt, wethouder J. F. Braun te Beverwijk zijn zilveren jubi leum als raadslid herdacht. De heer Braun vertegenwoordigde vijf en twintig jaar onafgebroken de R. K. Staatspartij in den gemeenteraad. De R. K. Raadsfractie, de kiesvereeniging en de gemeentelijke instellingen zonden bloemen, terwijl in den namiddag velen van de gelegenheid gebruik maakten den jubilaris persoonlik te complimen teeren. Om. verscheen burgemeester jhr. J. C. W. Strick van Linschoten ter receptie. Des avonds hebben de beide plaatselijke muziekvereenigingen wet houder Braun voor zijn woning een serenade gebracht. Dr. VAN BALEN BLANKEN 80 JAAR. 1852. 1932- As je aan tien Noordhollanders vrage of ze dokter van Balen Blanken kenne, den zelle ze wel alle tien zegge van al. Maar je loupe ok kans, datte ze t alle gaar op een are menier zegge zelle Jan zait, das die van de Kolfbond. Piet zait, hai is altaidoppeerst de voorst bai de Opmeerder landbouwtentoonstelling. Klaas weet te vertellen, dat ie altaid zokke mooie stikjes skraift in die boek jes van het Westfriesch Genootskip en Teunis heb er al oftig van hoord, dat ie 't altaid zoo verlegen mooi doen ken, bai een feisie of een eteraitje, as ie zooveul as zeremoniemeister speule moet. Maar ien ding wete ze allegaar, dat 't een ver letten beste dokter weest is. Vanzelf teugen de dood is gien kruid wossen, en voor de kanker geeft allien maar een kankerkussentje, en as je fissel hewwe, den gvAn je nel Klaas Ursejri om een fis- selpot, maar aars. nou der zei menig- ien blaid weze, dat de dokter van Span broek over em gaan is. Hai heb een hoop Spanbroekers, en Hensbroekers en Ob- dammers hollepen op deuze sköne we reld te kommen, teugen een zacht prai- sie, want cleer rekende ie indertaid maar ien riksdaalder voor. En as ie ders bai een skootjes-met stroupeter en zuur- waidrinker kwam, weer de ooievaar zoo'n klaine skreeuwer brocht had, nou, afain, we wete dat allegaar wel van die linker- en die rechterhand ei. Meer zeg ik er niet van, want hai wul zok nag gieniensen wete ok. Ja tachtig jaar.... Main mense, wat heb die man z'n aigen toch altaid drok maakt. Z'n vader was ok dokter, die hew 'k niet meer kend, en z'n grobvader was domenie in Wog- gelem. Ze hewwe hier dus al jare weund, die femilie en das ok wel te zien, as je bai em an huis komme. Allegaar van die ouwe spulle, en zoo'n mooie kamer heb ie ok, deer staat alles in. En deer ken ie allegaar mooi van vertelle ok. Ik en Meraitje benne iemeslesten bai em om de thee weest en toe hewwe we alles zien. Z'n vrouw was er net niet, die was nei Zaandam, maar Antje zei ek maar zegge, die was er wel. Das de huishoud ster, en die weunt er ok al vaiftig jaar, en die hoort ok hillegaar bai de femilie. Ze weune deer heel prut in Bovenkar- spel, maar doktere doet ie niet meer. Of en toe, den geeft ie nag wel ders reid, maar das maar baizaak. Hai heb 't lesten nag mooi had. Toe had ie een vrouw holpen, en die had een flesje kruie van em had, en nag een flessie kruie, afain om kort te gaan, ze was er puur an toe weest, maar toch weer bai de wal op- krabt. En toe zaide ze vanzelf, wat met je hewwe dokter. Nou, niks, zaid ie. Ja, dat zinde dat menske nou maar niet ei, en ze docht al, en ze prakkezeerde al, veul en niet genog. Een snuisteraitje, nou deer had ie ok niks an, ei. Maar nou wou 't daie, dat 't menske der grob- moeder 't houfd neerlai, en toe moest ze der heen te begraven en der erfportie te halen. En toe had ze 't vonden. Grob- moeder had nag een mooie ouwerwisse tusschenrok, ik mien wel van ok nag urreven. En die woue ze allegaar graag hewwe vanzelf. Maar toe zaide dat menske, weet je wat, we moste em an doktér van Balen geve, niet voor z'n aigen vanzelf, maar voor de verzame ling. Den hewwe wai der niet over te klammen. Nou, dat is beurd, en hai was er verlegen blaid mee, zald ie teugen men. Ja, ze kenne dokter van Balen al legaar, de ien zoo en de aar weer aars. Oud van jare en jong van hart. En wai hewwe em den ok nag van een are kant leere kennen. Der ben mense, die azze ze prate, den gaat 't van mond tot mond. 't Komt niet veerder vandaan en 't gaat niet veerder. Maar dokter van Balen, die ken wat zegge, vap hart tot hart, en al gaat dat den tusscben een aardigaidje deur, wat ie zait dat mient ie. Nei, Jas per loupt niet met de strouppot en is ok gien plasdankiesverdiender, maar as 't Historisch Genootschap Oud-West friesland zait: „Wie z'n voorgeslacht niet eert, is zijn eigen naam niet weerd", den zegge wai, Jasper en Me raitje op deuze dag: De Westfries, die hem thans niet eert, Is zijn Westfriezennaam niet weerd. JASPER en MERAIKE. Suntebankeris. Buiten verantwoordelijkheid van de Redact'e. De opname in ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de redacteur! Gaarne wilde ik voor onderstaand stukje een plaatsje in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Woensdagavond bezocht ik een vergade ring van het Nationaal-Jongeren-Verhond, welke was aangekondigd in een advertentie in uw blad. Introducties te verkrijgen aan eenige adressen hier ter stede, toegang vrij Toen men de vergadering wilde openen ging hieraan vooraf een klein incident dat naar mijn meening een. groote blaam op de orga nisatoren van dezen avond werpt. Toen om ongeveer acht uur de zaal tamelijk gevuld was door menschen, die allen op vertoon van genoemde introducties (kaarten) waren binnen gekomen, scheen het dat een deel van dit publiek niet de goedkeuring van de lei ding droeg en wilde men deze menschen on der het voorwendsel geen kaarten te hebben, verwijderen. Hoewel deze menschen zeer te recht hier tegen protesteerden, ging de lei ding zelfs zoo ver om tot handtastelijkheden over te gaan. En toen zij geen kans zag deze bezoekers te verwijderen, belde men de politie oip, welke spoedig ter plaatse was en na eeni ge woordenwisseling de menschen sommeer de, de zaal te verlaten. Nadat men eerst bij het betreden der zaal de kaarten van deze menschen in ontvangst had genomen. Het grappigste was, dat hier geheel naar wille keur gehandeld werd en blijkbaar naar uiter lijk en kleeding gekeken werd, welke keuring ik blijkbaar kon weerstaan, dank zij mijn stijve boordje enz. Want per slot van reke ning had op dat moment geen der aanwezi gen meer kaarten in zijn bezit, daar men deze bij het betreden der zaal moest afstaan Verder bleken er nog, volgens de leiding, "wel kaarten afgegeven, maar deze waren niet op naam, en de namen niet ingevuld. Ook dit was een fout van de organisatoren van dezen avond, daar zij toch deze kaarten hebben af gegeven. Toen om ruim kwart over acht eindelijk werd begonnen kreeg men twee sprekers te hooren waartusschen een lange pauze. Na afloop hiervan verzocht één der aanwezigen naar aanleiding van het gesprokene iets te mogen zeggen. Dit werd geweigerd, met de mededeeling dat er geen debat was. Bedoelce persoon constateerde toen, dat bleek dat het N. J. V. blijkbaar bang voor critiek was, en dat de aanwezige jongeren hieruit wel hun conclusies zouden trekken. Beginselen die geen openbare critiek kunnen verdragen zijn krachteloos. De leiding dit wetende wilde dus blijkbaar de aanwezigen op dezen propa- ganda-avond hieraan niet blootstellen. Maar als dit dan krachtige jongeren moeten wor den, die het welwillend deel der natie willen vormen, en ze worden door de leiding in zoo'n glazen kastje gezet, dat het maar kas plantjes blijven, dan ziet het er voor onze natie hopeloos uit. Stel u voor, dat de jonge ren enkel voorgelicht worden als b.v. dezen avond gebeurde. Eén der sprekers zei o.a.: „De socialisten schrijven in hun blad, dat de Koningin schuldig is als hoofd der regeering aan de misstanden, die er in ons land zijn, b.v. bij de textielstaking waar de arbeiders in staking gingen omdat van hun loon van twintig gulden geen 10 meer afkon. Ma rechaussees en militaire politie werden er heen gezonden die de stakers beestachtig be handelden. En de werkloosheidsondersteu ning zal weer verlaagd worden. De conclusie van dezen spreker was, „moet ik nog meer staaltjes opnoemen van men schen die zoo iets durven schrijven?" Maar een weerlegging bleef geheel achterwege. Verwacht de leiding misschien dat de aan wezige jongeren niet denken? Laten de jon geren beseffen dat slechts door een openlijke bespreking der vraagstukken tot een oplos sing is te komen. Met dank voor de plaatsing, f- P. O. VOORLOOPIG KAASBERICHT, ALKMAAR, 9 Sept. 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 81 stapels, wegende 116000 K.G. kaas. waar van de prijzen als volgt: Fabrieksbaas: 42 stapels Kleilne 22; 1 stapel Commissie 21. Boerenkaas: 16 stapels Kleine 19; 22 stapels Commissie 23. Alles met rijks- merk. Handel goed. DE GRAANMARKT ALKMAAR, 9 Sept. 1932. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 1895 H.L.'s aangevoerd, als: 154 H.L. rogge 3.75 4.10; 394 H.L. gerst chav. 4— 6; 459 H.L. haver 5.25—7.75; 76 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen 815, duiv enboonen 9—10.50, witte boonen 13; 4 H.L. rood mosterdzaad 16.50— 19; 50 H.L. karwijzaad 17.50—18.50; 13 H.L. blauwmaanzaad 25; 5 H.L. diver sen; 740 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 9.7513.50; groene erwten (groote) 16—22, grauwe 8—28 en vale erwten 12—28, alles per 100 K G. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Sept. '32 6200 stuks Bloemkool, Ie s. 7.50f 13.50 en 2e s. 2—4.10 per 100 stuks; 27000 K.G. Roode Kool le s. 0.60—1.90; 24000 K.G. Gele Kool le s. 0.60—/ 2.20; 90.000 K.O. Witte Kool (Vroege) 0 60-i 1.10; 15000 K.O. Uien: Uien 2.40- 2.80, Drielingen f 2.20—f 2.50, Nep 6.20—/ 6.60; 1500 K G. Slaboonen 2— 2.40; 1600 K.G. Tomaten: A 6—/ 7.10, B 7.20, C 2.70, CC 21650 K.O. Bie- ten 0.60—1.50; 625 K.G. Peen 1.40; 1250 K.G. Rammenas 0.60—2; 530 K.O. Druiven (Alicente) 30.90—/ 33.70, Frankenjhaler 33.80—34.20; 22000 K.O. Aardappelen: Schotsche muizen 1— 1.70, Blauwe 1.202, Eigenheimers 1.401.90, Drielingen 1.50-/ 2.20, alles per 100 K.G. PURMEREND, 8 Sept 1932. „Afslag, vereeniging Beemster, P urmerend en Om streken". Aardappelen: Schotsche muizen 21 40 cent en BI. Eigenheimers 35—70 cent per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 30— 67 cent, dubb. z. dr. 30—68 cent, enkele 30 cent en enkele z. dr. 3040 cent per kist, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 0.301.50 en Stam (breede) 0301.60 per kist, 15 K.G.Pruimer 24—29 per 100 K.G.; Sla 1.20 per 100 krop; Andijvie 20—50 cent per kist; Uien 5054 cent per 25 K.G, Peren: Clapp's Favorite 10—31, Du- chess Williams 4—11, Juttepeer 17, Seigneur d'Esperen 10—24, Triomphe de Vienne 8—/22, alles per 100 K.O. WARMENHUIZEN, 8 Sept 1932. Schot- sche Muizen ƒ,0 70—/ 1.40; Drielingen 1.50-/ 2.10; Grove 0.80; Slaboonen 2—3.50; Eigenheimers 1.10—2; BI. Aardappelen 12; Roode Kool 1.40— 1.90; Witte Kool 0.80; Nep 6.20—f 7: Uien 2.903.10; Uien drielingen 2.20 2.60. Aanvoer: 47700 K.O. Aardappelen; 800 K.G. Roode Kool; 3830 K.G. Slaboonen; 3500 K.G. Witte Kool; 2075 K.G. Nep; 1825 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 8 Sept. 1932. 22000 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen i_/ 1.70, Drielingen 1.40—2.10, Groote en Duken onverkoopbaar, Eigenhei mers 1.20—1.50, BI. Eigenheimers 1.60—1.90; 18000 K.G. Spercieboonen 2—4.70; 100 K.G. Zilvernep 12— 14.10; 23000 K.G. Uien: Gele Nep 6.20 7, Drielingen 2.40—2.80, Uien 2 60—3, Grove Uien 2.502.80; 1000 K.G. Peen 1.70; 350 K.G. Kroten 0.80—1.60; 18500 K G. Roode Kool 0.60-/ 1.80; 22600 K.G. Gew. Witte Kool 0.800.90; 7700 K.G. Gele Kool 0.70—2.90, alles per 100 K.G. (Ontvangen per draadlooze telefoon). i c STAATSLEEN1NGEN. 5 Q/0 Nederl. 1932 Nederl. 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. A> rfï Handel Mpij. Cert. v. luOO, i Koloniale Bank i i Ned. Ind. Haneldsbank t D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. A Alg- Kunstzijde Unie. - - v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Kiïcbenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. L Am. Smelting r - Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. 4 Deli Batavia Oostkust Oude Deli Seoembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbisoo lopeka Southern Railw. Cert Union Pacific Wabash set. 'Exdividend. t Ex claim. Vorige koers 102 100»/, 98 84 78 74»/s 1118/g 52 32 727a 37/l6 135 128 1281/4 26^/u 368/4 4% 29 6% 5'/i« 521%# 12% 7 4. 14V» 210s/4 145 99 608/, 41.80 1371/» 17Ve 81 157'/» 17biVi 768/s 39 39V, 34 2% 6 47» 20 21 71 1647, 2574 15074 1747, 6H/4 15^8 838/g 4 Koers van beden tei pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 817, 74 79).80 497, 71 130 123-5 1257, 49 497, 121-3 123-4% 1227,-3 123-t/s 122)-4) 257, 33% 33-1%, 331-1% 26 6 5Ï-1!Yl6 25f-% 518/l6 25«A 6-J 497, 121/4 77, 48%-9 12% _7% 204-57, 140 95 204.5 139 203.47, 203).4 137 95 133 17 85 1311-3 130-1 17H/4 88 169-70) 1757,-9 168).9) 8-Vis 38 36 32 727,-3 72-7, 367, 71-2 2Ï% 67 160 25 143 168 - 82 "4% ~3% PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIKX OHIUtbL. i.onden Jerlijo Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo New-ïork Italié 100 I I Voriga koers 8.81 59.17 9.76 34.527, 48.09 45! 44.80 43.70 2.49%» 12.78 Koers ep heden 2 uur 8.68 59.10 9.76 34.527, 48.08 45.— 44.70 43 50

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7