Alcnaria Victrix I. Ï.S.Ï. I, felsen. 3% Wekelijksch Overzicht JL JCetk ói Sxhoot Zondag a.s., 2 uur: Jiinmietms S* predikeurten. Gewone prijzen. ES WAR EINMAAL EIN WALZER. Een film vol charme en levens blijheid in Victoria-Théater. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V, door 2% 7% HOOGERE RIJKSAMBTENAREN EN RAPPORT-WELTER. V ereenigingsraad neemt afwij zende houding aan. D« onder voorzitterschap van ir. N. O. de Voogt te Amsterdam gehouden vergadering van den Vereenigingsraad der Centrale van hoogere rijksambtenaren heeft met groote meerderheid elke verdere salariskorting van de hand gewezen. Met algemeene stemmen was de vergade ring van oordeel, dat de bijzondere korting op de bezoldiging der ongehuwde ambtena ren onrechtvaardig is, en door een belasting van alle ongehuwden vervangen dient te worden. De door de commissie-Weiter voorgestelde „mechanische" afvloeiing van ambtenaren vond geen instemming. Gewezen werd op net In sociaal opzicht ongewenschte van een maatregel, die talrijke arbeidskrachten zal brengen op de reeds hopeloos overvoerde ar beidsmarkt, terwijl de functionneenng van den openbaren dienst ongetwijfeld schade zat lijden. Men drong erop aan, dat *L afvloei ing strikt volgens de in het ambtenarenregle ment gestelde regelen zal plaats vinden. EEN DAGBLAD VOOR DE O. S. P. Naar „De Fakkel", het orgaan van de On afhankelijke Socialistische Partij mede deelt, zal het blad binnenkort driemaal per week'verschijnen en streeft die partij ernaar, zoo mogelijk met 1 Januari 1933 „De Fak kel" als dagblad uit te geven. Daarvoor wordt een beroep gedaan op de leden. Er zullen 3000 obligaties elk van 10 worden uitgegeven, tegen een rente van 5 procent, en voor 30.000 obligaties van f 500, 250 en 100, tegen denzelfden, geenszins proletarischen, rentevoet. Het dagelijksch partijbestuur verzekert: „En met Van der Veen (van „Het Volk") zeggen ook wij: de inschrijvingen wordeii niet openbaar gemaakt". DE COMMISSARIS DER KONINGIN IN DE PROVINCIE ZEELAND GEWOND. Gistermiddag ongeveer 3 uur heeft op de Wouwsche baan nabij „Het oude Anker" een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Op dat tijdstip naderde met matige vaart een auto, uit de richting Wouw komend, het kruispunt Rijksweg Roosendaal—Wouw en den weg naar Kruisland. Plotseling begon de wagen te slingeren, ging eerst naar links en botste daarna tegen de aan den rechterkant van den weg staande schuur van den heer van lersel. De auto werd door de botsing zwaar beschadigd, de carosserie stond scheef op de assen, ruiten werden ingedrukt, het portier werd vernield. Omwonenden snelden ter hulp en wisten de vier inzittenden uit hun benarde positie te bevrijden. De bestuurder bleek te zijn de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford Met ernstige verwondingen werd bij opgeno men, terwijl zijn echtgenoote een bovenbeen breuk opliep. Voorts bevonden zich nog in den wagen de moeder van jhr. Quarles van Ufford en diens zuster. Beide dames bekwa men slechts lichte verwondingen. Onmiddel lijk werd geneeskundige hulp ingeroepen en dr. Hillemans uit Roosendaal verscheen spoedig met een auto, terwijl de kon. mare chaussee uit Roosendaal eveneens weldra ver scheen om hulp te bieden en een voorloopig onderzoek in te stellen. Met den auto van dr. Hillemans werden jhr. Quarles van Ufford en zijn echtgenoote naar het r.-k. Charitasziekenhuis te Roosen daal overgebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. De beide andere dames wer den naar Roosendaal gebracht met den auto van den heer Thewis uit GilzenRijen. Toe vallig passeerde even na het ongeval ook de officier van justitie te Breda, jhr. van Lim burg Stirum, die zich op de hoogte stelde van het gebeurde. Naar van officieele zijde werd medege deeld, zouden de verwondingen van den com missaris van niet zoo ernstigen aard zijn. De familie Quarles van Ufford was op weg van Middelburg naar Den Haag. MALAISE. Aan het personeel van de N.V. Ruijten- berg's scheepstimmerwerf te Waspik ruim 200 man is ontslag aangezegd. Het bedrijf zal geheel stop worden gezet. HET AANGEhOUDEN SMOKKEL- SCHIP. t Omtrent de inbeslagneming van 1000 Hter gedistilleerd door douane-ambtenaren van Den Helder weet het Hbld. nog het vol gende mede te deelen: Reeds geruimer. tijd had het de aandacht getrokken, dat de Noordzee werd bevaren door allerlei kotters, welke met restitutie van den accijns groote voorraden gedistilleerd naar het buitenland uitvoerden. Bedacht op de mogelijkheid, dat men een poging zou wagen om langs de vrijwel over de geheele lengte eenzame Noordzeekust tusschen IJmuiden en Den Helder een gedeelte van de lading in vischschepen over te laden en hei melijk weer in te voeren, hetgeen vooral langs Den Helder door het breede en ook bij nacnt goed bevaarbare Marsdiep zoo prachtig kan geschieden, werd reeds heel wat dienst in deze richting geklopt, welke thans met succes bekroond is geworden. De speurzin wordt wakker. Het is ons niet mogen gelukken er achter te komen, welke directe aanleiding er bestond om Donderdag onverwachts op te treden in de buitenhaven. Wij zagen, dat in de vroegte van het rustig aan den wal liggend douane- vaartuig „Zeemeeuw" de motorvlet werd ge streken en de bemanning onder aanvoering van den inspecteur P. H. Pesman zich snel begaf naar een geheel achter in de haven liggend schip, dat gebruikt is als een garna- lendroger der N.V. „Chemica". Alleen bij hoog water is het mogelijk aan boord te komen, daar het schip bij laag water droog ligt. Voor smokkelaars dus een prachtige ge legenheid voor berging van hun smokkel waar. Aan boord van dit schip werd niemand aangetroffen. Een deel der bemanning voer daarop terug naar den wal om den eigenaar van het vaartuig op te halen. Daarna begon de inspectietocht Een verborgen toegang. In alle duistere hoeken werd het licht van electrische zaklantaarns geworpen, doch aan vankelijk ontdekte men geen contrabande, tot men bij het openen van een deksel van een molgat in de diepte bussen zag in <kn ket- tingbak De toegang daartoe bleek echter niet mogelijk. Er was geen deur en geen opening, waardoor men den kettingbak kon bereiken. ToA men na lang zoeken een luik ontclekte, dat voor het oog zoo goed als onzichtbaar was en in het tusschendek van het schip sloot Bij het openen daarvan kon men zich in de ruimte begeven, waar een vijftigtal twintiglitersbussen waren opgeslagen. Con- trole van den inhoud bracht aan het licht, dat hier een duizend liter gedistilleerd van 98 pCt. was binnengesmokkeld, waarop bij nor malen invoer ongeveer 4000 accijnsrecht had moeten worden betaald. De verbaasde eigenaar. De eigenaar van het bedrijf bleek ten hoog ste verbaasd over de vondst en ontkende ten stelligste te weten, dat er smokkelwaar bij hem aan boord was. Het is niet geheel bui tengesloten, dat het gedistilleerd aan boord is gebracht zonder medeweten van de directie van het vaartuig. Het schip ligt nl. op een afgelegen plek en op de plaats, waar het ge distilleerd is gevonden, komt niemand, daar het kettingruim niet meer in gebruik is. Het is dus niet onmogelijk, dat derden dit schip hebben gebruikt als opslagplaats van hun smokkelwaar. Op het vaartuig en den inventaris heeft de douane beslag gelegd. DE RIJKSBEGROOTING VOOR 1933. Wij lezen in de (a.-r.) Rotterdammer. Degenen, die in deze dagen pleiten voor belastingsverhooging, zullen door de regee ring niet worden teleurgesteld. Naar ver luidt, zal voor ongeveer 50 millioen gulden aan nieuwe belastingen noodig zijn, ten einde een sluitende begrooting te verkrijgen. Een der middelen, waaraan door de regeering schijnt te zijn gedacht, is het heffen van crisis-opcenten op de gemeentefondsbelasting ten bate van het rijk. Een tekort van ongeveer 150 mil lioen? In de socialistische pers treffen wij onder staand berichtje aan, dat bij de bovenver melde mededeeling van het a.-r. blad aan sluit: „Naar ons ter oore komt, zou in een ver tegenwoordigende anti-revolutionnaire ver gadering van zeer gezaghebbende zijde om trent de plannen der regeering inzake de rijksbegrooting zijn medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt om het plan-Weiter voor 90 procent uit te voeren, doch bovendien 55 mil lioen nog, in te vorderen aan nieuwe of ver hoogde belastingen. De regeering zou n.1. becijferd hebben, dat niet een bedrag van 102 millioen, zooals Weiter berekende, op de begrooting moet worden gedekt, maar dat bijna P/2 maal dit bedrag noodig zal zijn voor een sluitend budget. HET NIEUWE BLINDENINSTITUUT TE HUIZEN. De opening in van de koningin. tegenwoordigheid Onder zeer groote belangstelling, vooral uit de omgeving, heeft gisteren, zooals in ons vorig nummer reeds is gemeld, de plech tige inwijding plaats gehad van het gebouw der stichting tot het onderwijs van blinden en de stichting voor volwassen blinden, aan den Amersfoortschen straatweg te Huizen, in tegenwoordigheid' van de koningin, prin ses Juliana en prins Hendrik. Aanvankelijk zou de plechtigheid een offi cieus karakter dragendoor het initiatief van het Nationaal Jongerenverbond, afd. Bus- sum, om tegelijkertijd H. M.* te doen huldi gen door scholen en vereenigingen uit Huizen, Bussum en Naarden, is dit bezoek echter tot een grootsche betooging geworden. Om 4 uur arriveerde de koninklijke familie voor de stichting, waar zij door het bestuur ontvangen werd. De hooge gasten met ge volg werden daarop geleid naar de muziek zaal, waar het orgel het Wilhelmus inzette Hierna heeft de voorzitter, mr. H. P. van Heukelom een rede gehouden, waarop H. M. kort antwoordde. Daarna is, onder leiding van den organist F. Hasselaar, een inwijdingscantate gezon gen door de leerlingen van het instituut, waarna H. M. zich met de solisten, violiste en organist-componist onderhield. Ook prin ses Juliana sprak eenige oogenblikken met de violiste. Hierop volgde een rondgang door het ge bouw, waarbij aan de genoodigden thee werd geserveerd. Omstreeks 6 uur vertrok de koninklijke familie voor het in ontvangst nemen van de hulde van een zeer groot aantal scholen, muziekvereenigingen en tal van vereenigin gen uit omliggende plaatsen, welke opge steld stonden langs den grooten rijksweg over een lengte van 3 a 4 K M. Dit traject werd zeer langzaam gereden. Schoolkinde ren strooiden bloemen, terwijl het aan weers zijden geschaarde publiek de vorstelijke per sonen ware ovaties bracht. Namens het Nationaal Jongerenverbond werd een bouquet aangeboden. Daarna reed de koninklijke familie naar Soestdijk terug. DE NOOD IN DEN WESTFRIESCHEN TUINBOUW. Een ontwerp-steunwet binnenkort te verwachten. De commissie uit de 50 Westfriesche ge meentebesturen heeft aan deze besturen mee gedeeld, dat op goeden grond mag worden verwacht, dat een algemeene steunwet voor den tuinbouw binnen niet al te langen tijd kan worden tegemoet gezien. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto aangereden, twee personen gewond. Op den onbewaakten overweg te Drunen is gisteren een trein, komende uit Den Bosch, tegen een passeerenden auto gereden. De auto werd geheel vernield. De twee inzittenden, de heeren A. Bias en P. Schoep uit Tilburg, liepen snijwonden op Van de locomotief werden de lantaarns ver- De trein had 15 minuten vertraging. In de plaats van wijlen dr. E. L. Smit is tot secretaris van den Raad van Ned. kerken benoemd ds. J. A. Kwint, herv. predikant te Opperdoes. De heer G. Barger Ezn., evang. pred. te Hoorn, heeft het beroep naar de herv. gem. te Heukelom aangenomen. De heeren J. van der Poel te Haren, oud-zendeling te Modjo-warmo en candidaat van de universiteit te Groningen en W. Oost hoek te Utrecht, candidaat van de universiteit aldaar, zijn door het prov. kerkbestuur van Noordholland beroepbaar verklaard in de herv. kerk. KERKELIJKE KWESTIE TE FARMSUM. Te Farmsum fGr.) heeft een aantal leden der herv. gem., aie niet kan beroepen omdat men niet wil voldoen aéffi den aanslag van den Raad van Beheer, een evangelisatie-ver- eeniging opgericht, die den heer H. Zagt Jr., theol. cand., tot voorganger heeft benoemd. De consulent der gemeente, dr. J. J. Wol- dendorp te Stedum, heeft echter geweigerd, den heer Zagt a.s. Zondag in zijn ambt te bevestigen, en ds. B. Talens te Garrelsweer wil er zijn vacature-beurt niet voor afstaan De heer Zagt zal nu Zondagmorgen in één dienst worden bevestigd en zijn intrede doen. Als bevestiger zal optreden ds. J. van Dijk te Oosterhaule. Zondag 11 September. Ned. Herv. Gemeente. UITGEEST, vm. 10 uur, ds. van Peursem. Evangelisatiegebouwvm. 10 uur de heer k. A. Weeda, van Amsterdam. 11.40 uur, Zondagsschool. Alcmaria-Nieuws. Het September-nummer van Alcmaria's clubblad staat in het teeken van de komende competitie en is mede daardoor zeer aantrek kelijk geworden. Allereerst schrijft Bram Elte over wat komt en hij komt tot de conclusie, dat Alcmaria zich moet handhaven. Het is een prettig artikel, waarin gelukkig geen sen- sationeele regels over een aanstaand kam pioenschap zijn geschreven, al wordt natuur lijk de hoop gekoesterd op een kampioen schap. v Ongeveer in denzelfden geest schrijft S. Rac, die het over de training en de kansen van Alcmaria heeft. Van geheel andere strekking is de „OJym- piade-preek" van ds. Deetman, dat echter met zeer veel sympathie gelezen zal worden. L. E. Utercous vertelt het een en ander over de zelfbeheersching bij het voetbalspel en geeft eenige typeerende voorbeelden. Trainer Hamel behandelt het positiespel op duidelijke wijze en Scheffel zorgt voor een internationaal tintje, door een „krabbel uit Engeland". Tenslotte het laatste hoofdstuk van het sportverhaal uit een crisistijd, dat zeer gelukkig eindigt. 1001 vertelt op bijzondere wijze, wat er op de alg. vergadering behandeld is en Bram herinnert verder nog aan de opening van het nieuwe clublokaal. Met mededeelingen van het bestuur en den burgerlijken stand (de laatste mededeeling in deze rubriek was bepaald „nieuw" voor ons!) wordt dit zeer goed verzorgde nummer besloten. Voetbal. Alcmaria—V.S.V. Het eerste elftal van Alcmaria zal morgen nog een laatsten oefenwedstrijd spelen, voor dat het naar Den Helder gaat, om aldaar te gen H.R.C. de competitie te openen. Deze laatste oefenwedstrijd tegen het eerste elftal van V.S.V. is waarachtig wel noodig, want ieder herinnert zich nog wel, hoe een week geleden het sterke D.H.C. uit Delft Alc maria een lesje gaf. Door een misverstand kwam van dien wedstrijd geen verslag in de krant, reden waarom wij er thans even op terug komen. Alcmaria speelde toen een zeer zwakke partij voetbal. Feitelijk waren alleen Bos, Hamstra, Lengers en Burger goed, doch dit viertal kon het alleen niet doen. De jest was hopeloos zwak, zoowel voor als achter. Vooral het achtertrio deed de aanwezigen ril len, al trachtte Schokker de situatie nog te redden. En verder huldigde het geheele elftal een spelopvatting, die al zeer primitief te noemen was. Een langzaam tempo, wat te wijten was aan het veel te korte spel van de midvoor en rechts-binnen. Deze twee kunnen zeker wel voetballen, maar ze hebben te veel tijd noodig ofzijn te egoïstisch. Enfin, 't werd 10—3 voor de Delftsche hee ren en Alcmaria kreeg dus een flink lesje. Dat beteekent gelukkig niet, dat nu alles verloren isIntegendeel, het is voor ons een waar schuwing, evenals het vorige seizoen de oefenwedstrijd tegen Haarlem (een zware ne derlaag van Alcmaria!) een waarschuwing was, om beter aan te pakken. Welnu, reeds morgen kunnen wij zien, of Alcmaria beter kan. De heeren zullen zeker wel begrepen hebben, dat alleen breed, open spel tot succes kan leiden. En daarom ver wachten wij morgen een beteren wedstrijd aan die van de vorige week, een wedstrijd, die door allen als een laatste ^roetmeting be schouwd zal worden. Een Alkmaarsche Voetbalbond? Gisteren verscheen in onze krant een op roeping, gericht aan de voetbalvereenigingen hier ter stede en in de omgeving, om tot een Alkmaarschen voetbalbond te komen. De aan kondiging was voor ons een volkomen ver rassing en meteen een duistere zaak. Een Alkmaarsche voetbalbond! Waarvoor is die noodig, vragen wij ons af. Er is hier een K.N.V.B. en een N.H.V.B., twee lichamen, die op elkaar ingesteld zijn. Moet daarnaast nog een bond opgericht worden? En wie moeten daar dan lid van zijn? We vermoeden, dat de fabnekselftallen dit zaakje in handen hebben. Maar doen die ver eenigingen wel verstandig? O.i. valt er met een Alkm. voetbalbond, bestaande uit fa- brieksclubs met firmanamen weinig te berei ken. Zeker, ze kunnen onderling een compe titie vormen, maar promotie maken is uitge schakeld. Zoo'n bond toch zal nimmer door den K.N.V.B. worden erkend. Echter afgezien daarvan is het idee ons nog om andere redenen minder sympathiek. Waneer bovenbedoelde clubs des zomers on derlinge wedstrijden willen spelen, is daar niets op tegen. Maar zoodra het officieele voetbalseizoen is aangebroken, moet het zo- mervoetbal wijken. Dan moeten die clubs niet verder spelen, doch wachten tot een volgend jaar. Immers, wanneer de clubs zoo intens in verband blijven beteekent dat een voortdu rende versnippering. Wij hebben nu drie voet balvereenigingen, aie lid zijn van de erkende bonden. In die drie clubs is plaats genoeg voor alle voetballers. Wanneer er echter daarnaast nog 3, 4, 5 of 6 andere clubs zijn, beteekent dit. dat elke vereeniging binnen af- zienbaren tijd aan bloedarmoede lijdt. Het beteekent, dat goede wedstrijden t.z.t. tot het verleden zullen behooren en het beteekent ook een vermindering van animo bij de spelers zelf. Nogmaals, zomervoetbalsoit! Doch wil men 's winters ook spelen, welnu, doe een keuze uit de drie Alkmaarsche vereenigingen. En werpt het dwaze idee van een nieuwen bond zoo spoedig mogelijk overboord. moment herinneren, dat gisteravond op het witte doek te aanschouwen was. geiooven wij wel te kunnen voorspellen, dat het huwelijk buitengewoon gelukkig zal worden. Er is om deze bijzonder geestige film waarin Ralph Arthur Roberts ook bijzonder goed spel levert, hartelijk gelachen. Het hoofdnummer vooraf gaan een paar teekenfilms, een uitgebreid journaal en een schitterende opname van natuurtafreelen uit het hooggebergte. THEATER HARMONIE. Jij wordt mijn vrouw. In .het Theater Harmonie loopt tot en met Woensdagavond een alleraardigste film, waarin Willy Fritsch een der hoofdrollen ver vult. Het is de geschiedenis van een man, die eigenlijk nooit had moeten trouwen, niet om dat hij geen buitengewoon lieftallig vrouwtje heeft gekregen, maar omdat hij nu eenmaal niet geschikt is om voortdurend aan een enkele vrouw trouw te blijven. Die man is de architect Ménard (Ralph Arthur Roberts), op allerlei fuifjes en feestjes Baby genoemd. En die hem Baby noemen, zijn meisjes, die het zelf niet zoo nauw met de echtelijke trouw nemen, of die er haar beroep van gemaakt hebben om rijke mannen als Baby eenige duizenden francs afhandig te maken in ruil voor een beetje kunstmatige liefde. Alice, zijn jonge en knappe vrouw (Ca- milla Horn) komt al heel spoedig tot de ont dekking. dat haar man haar niet zoo trouw is als zij eigenlijk mag veiwachten. De situatie wordt nog ingewikkelder om dat er een jonge man is (Wiliy Fritsch), een bankdirecteur, die zoo nu en dan ook wel eens van het leven profiteeren wil en op een avond toevallig naar de dancing gaat waar archi tect Ménard zijn vrouwtje al spoedig aan haar tafeltje alleen gelaten heeft om zich met zijn vriendinnetjes te bemoeien. Willy Fritsch zet zich bij haar aan het tafeltje, hij bekent haar al spoedig zijn liefde en doet langen tijd tevergeefs alle moeite om nader met haar in contact te komen. Ten slotte weet hij het klaar te spelen, dat hij privé-secretaris van haar man wordt en als deze met een vriendinnetje naar een badplaats afgereisd is laat hij den tijd niet ongebruikt voorbij gaan. Maar mevrouw Ménard is niet een van die vrouwen, die zich dadelijk laten inpalmen. Zij wil zich eerst met eigen oogen van den ontrouw van haar man overtuigen en reist hem na, evenals Willy Fritsch dat doet, zoodat het geheele gezelschap weldra in de badplaats vereenigd is. Het komt dan tot ver schillende explicaties, er worden eenige mis verstanden uit den weg geruimd en het slot is natuurlijk, dat Willy het vrouwtje zijner keuze krijgt en als wij ons nog het laatste De directie van het Victoria-theater heeft het seizoen ingezet met een voortreffelijke operette-film van Franz Lehar, „Er war ein- mai ein Walzer" en bij de eerste vertooning gisteravond hebben de aanwezigen genoten van een film die elkeen in de beste stemming brengt en zoo boeit van het begin tot het einde, dat dit einde eigenlijk veel te vroeg komt. Het middelpunt is de stad Weenen, waar de jonge Rudi Möbius met zijn raads man is heengegaan, omdat hij als erfgenaam van het Berljjnsche bankiershuis Möbius moet trachten door een rijk huwelijk de bank te redden. En asissor Pfennig, de raadsman, heeft een rijke partij ontdektLucie, de doch ter van Mevr. Weidling. Rudi wil echter nog een avond van het Weener leven genieten. In teressant is het te zien op welke wijze hij dan in kennis komt met de aardige blondine, Stel- fi Pirzinger, hoe hij na afloop van de operet te-voorstelling, waarin het ballet fraai danst, met haar naar Grinzing gaat en spoedig dol verliefd is. Er zijn echter nog meer verliefden, n.1. de fluitist Linzer en Lucie, de voor Rudi bestemde bruid. Op geestige wijze is de ge schiedenis nu verder uitgewerkt, doch hoe ten slotte de beide paren met hun familie in Berlijn veel geld verdienen met hun echt Wiener Café, dat laat zich niet zoo gemak kelijk vertellen. Dat moet men gaan zien en men zal door de muziek en het tempo van Re gisseur Janson meegesleept worden. Martha Eggerth, als Steffi, bewijst op nieuw welk een voortreffelijke artiste zij voor de sprekende film is. Zij spreekt en zingt als een echte Wienerin en 't verwondert niemand, dat Rudi direct onder haar bekoring kwam. Rolf von Goth, een prettige vlotte verschij ning, is ditmaal haar partner en velen zullen deze acteur nog gaarne eens terugzien. Al- bert Paulig voortreffelijk als Rudi's raads man. Liszy Natzler en Ernst Verebis zijn kos telijk als het tweede verliefde paar. Paul Hörbiger maakt een prachtig type van Stef- fi's vader, de man die met een touringcar Weenen laat zien aan de vreemdelingen. Ida Wüst als Lucie's moeder, blijkt ook nu weer een actrice, die weet wat spreken is. Marcel Wittrich zingt het bekende Walslied op schit terende wijze. Het voorprogramma brengt het Paramount Journaal, een klucht van George Arthur en Karl Dane, Vincent Lopez met zijn beroemde band in een modern Jazz-nummer, 'n Screen- song met Lilian Roth als zangeres en een zeer interessant Hollandsch Nieuws van Po lygoon. Het geheel is een programma, dat men niet mag verzuimen te gaan zien. CINEMA EN THEATER. Veel artistiek uitgevoerde foto's, o.a. van Reginald Foort, den organist van den radio- omroep te Daventry, van werk van den schil der Frans Oerder, van de films „Titanen der lucht", „Wie geeft mij een baantje", „Vier van de bob". Daarnevens veel lectuur o.m. tragi sche dood van beroemde filmsterren; 'n liedje van Annie de HoogNooij en Henri van Praag, enz. MAURICE CHEVALIER. Dinsdagavond 20 September zal Maurice Chevalier een gala-avond geven in het the ater Tuschinski te Amsterdam. Maurice Che valier heeft voor dien avond een keuze ge daan uit de beste films van zijn repertoire en zal deze songs bij Theater Tuschinski voor dragen. De A. V. R. O. heeft op zich geno men den avond uit te zenden. FONDSEN. 1000 100 1000 1000 1000 5 N W. S. 1000 4y, obl. Nederl. 1000 4 idem 1000 6 O.-Ind 6 idem m idem 5 idem 4X idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij Cert. v, Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. Nederl. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. VorstenL Handelsver. A'dam Javasche Cult. Algem. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie •Ex-dividend. 1932 .17 31 22 A '23 '21 D '17 '30 II 1000. 3 Sept. 5 Sept. 6 Sept. 7 Sept. 102 99| 737/, 96f 97% 93| 78 70 79* 32 73 123 255 126* 121* 29% 24% 5% 10% 50% 57* 207 f 160 132* 16* 85 150 1694 79* 41* 73* 70 170 155 25* 174* 27% 83% 1 102 100* 99 99* 74* 96* 98 94 83* 77 85* 56* 33 7i* 3* 140 257 133 126* 32% 29% nl 53* 6* 66* 220* 162 140 19} 156 174 7% 79* 35* n 37 74* 72* 171* 158* 29* 177* 29% 84 1 8 Sept. 9 Sept. 102 99% 97* 98* 94 83 76* 86 56* 33 79 3* 135 253 129* 131 34% 29% 5% »2% 54* ÖD 217* 156 138* 20* 157* 175} 2% 78} 36 169* 159* 28 178 29* 83* 1 102 100* 98 994 75* 97| 98* 93* 81 75 82* 5'i 32 7*i 3% 133* 256 1281 12W/4 33* 28% 50% W/s 60* 214* 151* 133+ 20 87 173* 77* 3!) 6 35 71* 73 166* 150} 27 176* 27% 81 1 102 100* 98 99* 75* 97* 98+ W 7b 74* 84 52 32 72* 135 253 128 128* 36* 29 0% 12* 52% 7% 60} 210* 145 137* 17* 87 175* 8% 76* 34 6 35 71 71 164* ~25 174* 29* 83* 1 102* 100% 98} 75* 97* 99 93* 74* 71 79* 49f 28 70* 3* 130 125* 124% 33+ 25% 5% 11* 48% 57* 205 139* 130* J6 85* 169* 7% 7H 32 5* 67 66 159 166* 29* 80 1

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10