Agenda w w Weecêeticht Jlechtszakea J^xQuinciaat 1lieuws £and: en Juinêouiv Sgtoct Jieck School Stad en Omgeving. Bouwt Uw LANDHUISJE LUXE VERHUUR HEILOO. JAC. MET l in het plan „Blockhowe". Lét ft RUIME WAGENS BILLIJKE TARIEVEN AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. TEL. 572—873ALKMAAR Overzicht. s-rr- KATER Zaterdag 10 September. 9—1 uur, Stedelijk Museum Breedstraat. Voorin. 10 tot nam. 8 uur, Stedelijke Mu- ziektuin, Floralia-tentoonstelling. 8 uur, lokaal Kamsteeg te Stompetoren, huisvlijttentoonstelling. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dag des av. half 8 hoofdnummer Jij wordt mijn vrouw (rom.), hoofdrollen Willy rritscb en Camille Horn. Toegang boven 18 jaar Zondagmiddag twee voorstellingen. Cinema Americain, tot en met Donder dag eiken avond half 8 hoofdnummer Eine Nacht im Grand Hotel (rom.), hoofdrol Martha Eggerth. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater, tot en met Donderdag 15 Sept eiken avond half 8 hoofdnummer Es war einmal ein Walzer (operette); hoofd rollen Martha Eggerth, Rolf von Goth en Ernst Verebes. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagnamiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Alkmaarsch Bioscoop-theater, tot en mei Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Met donderend geweld (drama uit het Wes ten), hoofdrol Richard Arlen. Toegang voor alle leeftijden. Zondagnamiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Zondag 11 September. 1—4 uur, Stedelijk Museum Breedstraat. 2 tot 10 uur. Stedelijke Muziektuin, Flora lia-tentoonstelling. 3—5 uur, Stedelijke Muziektuin, concert Alkm. Victrix voorheen Sted. Muziekkorps, dir. Jac. Jansen. 3 uur, Sportpark te Schermerhorn, wieler wedstrijden. - - M Een gecompliceerde aanrijding. Gistermiddag stonden in de Boompjes te Rotterdam drie auto.'s achter elkaar te wach ten op het teeken van den verkeersagent op den h ek der Reederijstraat om door te rij- dS fSr.itd« richting van de Willombrug een motorwagen van lijn 3 naderde. Tengt- v^ge van nog niet opgehelderde oorzaa* remde de tram te laat, waardoor de wagen met eenige vaart tegen den achtersten vracht- auto opreed. Deze botste op zijn beurt tegen een personenauto, welke auto weer tegen een daarvóór staanden vrachtauto opreed Een 17-iarige jongen werd bij deze gecompliceer de aanrijaing gewond; de bestuurder van den personenauto viel door den schok bewus- te loos Aan de gevolgen overleden. De jongeman van ongeveer 20 jaar, die op zijn motorfiets naar Aalsmeer ging, in bot sing is gekomen met een auto en zwaar ge wond werd overgebracht naar het Diacones- senhuis, is aan de gevolgen overleden. VALSCHE TOEGANGSKAARTEN VOOR DE JAARBEURS. De Kon. Ned. Automobiel-Club deelt mede, dat evenals bij vorige jaarbeurzen te Utrecht onbevoegden ongeldige toegangsbewijzen trachten te verkoopen. Dit geschiedt in hoofd zaak op sommige parkeerplaatsen aan auto mobilisten, die te goeder trouw, bij den in- tang van de Jaarbeurs moeten ervaren be- rogen te zijn. Automobilisten wordt daarom aangeraden toegangsbewijzen alleen ter jaar beurze zelf te koopen. MM Lage belastingen, dag en nacht telefoon. Prachtig gelegen BOUWTERREINEN (boschterreinen) zij'n voor zeer matige prijzen beschikbaar. Volledig plan ter inzage, alle ge- wenschte inlichtingen worden verstrekt door J. RUS, Straatweg A 188. Telefoon 939. rnr beide Kamers der Staten Generaal aange nomen wet, regelende de rechtspositie van de zeelieden. Ter vergadering is meegedeeld, dat op dï conduite-boekjes van het personeel, voor zoo ver die reeds weer in ontvangst zijn geno men, achter het woord gedrag, „dienstwei gering" is ingevuld. Niet gemonsterd. Te Amsterdam moest gisteren worden ge monsterd voor de schepen „Aalsum" en „Walsum" van de „Oostzee"'. Officieren noch bemanning meldden zich aan, zoodai de schepen niet kunnen uitvaren. De Alchiba vertrokken. Het s.s. „Alchiba" van Van Nievelt Gou- driaan het laatste schip, dat door de con tactcommissie is vrijgegeven is uit Ham burg weer in Rotterdam aangekomen. Her schip zet de reis waarvoor gemonsterd is voort en is reeds weer naar Zuid-Am.enka vertrokken. BUITENLANDSCHE ONDERSCHEIDINGEN. De heer Jac. Smits te Naarden, vice-voor- zrtter van den Ned. Tuinbouw Raad en voor zitter van den Bond van Plantenhandelaren. is benoemd tot Officier in de Orde van St. Sava van Joego-Slavië. Tot Ridder in ge noemde Orde zijn benoemd de heeren jhr. dr. IJ. C. Molieeres te Haarlem, secretaris van den Ned. Tuinbouw Raad en J. C. M. Men- ting, te Aalsmeer, secretaris van den Aals meeréchen Tuinbouwbond. ff' ZWAAR ONWEER. Gistermiddag omstreeks vijf uur ontlastte zich boven den Gelderschen Achterhoek een kort doch hevig onweer, gepaard gaande met zware regens. Op vele plaatsen sloeg de bliksem in. Te Laren (Geld.) sloeg de blik sem in de kapitale boerderij van huize Beek- yliet. Alles brandde af. Inboedel en oogst gingen verloren. Drie varkens kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Gisteravond is de bliksem geslagen in de woning van den landbouwer M. A. Dalhoe ven op het Sluitersveld te Almelo. Het per ceel brandde geheel af. De inboedel kon slechts gedeeltelijk worden gered. jjjk ZIEKTE VAN WEIL. Te Oouda zijn twee gevallen van de ziekte van Weit geconstateeri en de een VERKEERSONGEVALLEN. Door een postauto overreden gedood. Gistermiddag reed op het Spui nabij Schedeldoekshaven, te 's-Gravenhage 38-jarige losse werkman J. A. van R., op de fiets. Vermoedelijk bij het oversteken van den rijweg is hij in botsing gekomen met een postauto. De man kwam onder den auto te recht en werd in bewusteloozen toestand, met een fractuur aan den rechterbovenarm en een schedelbasisbreuk, opgenomen. Men ver voerde hem naar het ziekenhuis aan den Zuid wal, waar hij ongeveer een uur na aan komst aan de gevolgen is overleden. Verkeersstag natie. Op den Delftweg even over de Zwetbrug onder Delft stond gistermiddag 5 uur een auto, die defect was. Terwijl een reparateur gehaald werd, wilde een andere auto passee- ren op het oogenblik dat ook uit de tegen overgestelde richting een auto aankwam. Deze twee auto's kwamen bij den defecten auto met elkaar in botsing. Alle drie werden zij beschadigd. Door deze botsing ontstond een geweldige verkeersopstopping, welke on geveer twee uur duurde. Honderden auto's stonden te wachten. Bij groepen van onge veer 20 werden zij voorbij gelaten. Om ruim half zeven was het verkeer normaal. DE OPHEFFING VAN DE KWEEKSCHOOL VOOR VROED VROUWEN TE AMSTERDAM. Oeen opschorting van het besluit. De minister van binnenlandsche zaken heeft thans beantwoord de schriftelijke vra gen van het lid der Eerste Kamer dr. H. Po lak en van de leden der Tweede Kamer mej. mr. C. F. Katz en mevr. A. E. J. de Vries Bruins inzake de voorgenomen opheffing van de rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Amsterdam. Wij ontleenen aan de antwoor den het volgende: De regeering heeft reeds in April van dit jaar aan de commissie van toezicht en beheer van de rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Amsterdam medegedeeld, dat zij het voor nemen koesterde tot opheffing van de kweek school over te gaan en de commissie daarbij in de gelegenheid gesteld van haar meening te doen blijken. Zoodra de omtrent deze aan gelegenheid benoodigde adviezen waren bin nengekomen, heeft de regeering zoo spoedig mogelijk haar standpunt bepaald, en nadat zij tot de conclusie was gekomen, dat de school met ingang van 1 September a.s. zou moeten worden opgeheven, met uitzondering van het derde leerjaar, dat nog tot 15 Dec. a.s. zou kunnen doorgaan, daarvan aan de commissie van toezicht en beheer mededee- ling gedaan. De regeering ontkent niet, dat aan de op heffing der kweekschool nadeelen met betrek king tot de verpleging der Amsterdamsche kraamvrouwen zijn verbonden. Evenwel dient te worden bedacht, dat zulks een aangelegenheid van zuiver plaatselijken aard is en dat in een tijd, waarin bezuini ging dringend is geboden, van het Rijk rede lijkerwijze niet kan worden verlangd, ter wille van een gemeentelijk belang, een kost bare inrichting in stand te houden, die voor haar eigenlijke doel, n.1. de opleiding van vroedvrouwen, kan worden gemist, aangezien de bestaande scholen te Rotterdam en te Heerlen ook in de toekomst een voldoend aantal vroedvrouwen kunnen opleiden. Ter bevordering der belangen van de circa 900 kraamvrouwen met smalle beurzen, welke schade zouden kunnen lijden, dienen voor zieningen van plaatselijken aard te worden getroffen, waarbij de regeering desgewenscht gaarne bereid is, zooveel mogelijk haar mede werking te verkenen. In verband hiermede wordt met het gemeentebestuur van Amster dam nog overleg gepleegd. Voor vrees, dat door opheffing der in Am sterdam gelegen school de evenredigheid zal worden verbroken, gezien de verhouding der bevolkingscijfers van de noordelijke en zuide lijke provincies in Nederland, bestaat geen voldoende aanleiding, omdat de school te Rotterdam de gelegenheid biedt, een grooter aantal vroedvrouwen op te leiden. De regeering is niet bereid den maatregel in te trekken of op te schorten. Het besluit tot opheffing is reeds thans genomen, omdat het begin van den nieuwen crusus op 1 Sept. het meest geschikte oogenblik is om tot op hefifng over te gaan en omdat de regeering het, in verband met den toestand van 's lands financiën, niet verantwoord acht, de ophef fing tot 1933 uit te stellen, in het vertrouwen dat de Staten-Generaal, erkennende de zoo sterk dringende noodzakelijkheid om op de Staatsuitgaven te bezuinigen, haar standpunt in dezen zullen deelen. Gevraagd naar den omvang der eventueele bezuiniging deelt de minister mede, dat de uitgaven voor de Rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Amsterdam na de bezuini ging voor 1933 begroot worden op ongeveer 117.000 De ontvangsten kunnen worden geraamd op ongeveer 50.000. De werkelijke bezuiniging, die door de opheffing der school voor het Rijk zal worden bereikt, bedraagt derhalve 67.000. Er is evenwel rekening mede te houden, dat door de toekenning van wachtgelden een gedeelte van deze bate niet onmiddellijk, maar pas in de toekomst zai kunnen worden verkregen. voorraden opgeslagen, welke in verband met het verbod van de overheid, dikwijls zeer zorgvuldig werden opgeborgen. Zoo had zekere K. te Spakenburg op de plaats ongeveer waar nu de „oliebron' is ontdekt, eenige vaten olie en benzine voor zijn auto diep begraven. De schat was ver geten, toen de handel in olie en benzine weer vrij werd. Maar de vaten zijn blijkbaar niet dicht gebleven en de inhoud heeft het water daar in den grond bedorven. Het zal wellicht nog geruimen tijd duren, voor en aleer er weer zuiver en helder drinkwater uit de pomp komt. Dat er 'n grootere hoeveelheid is opge- fompt, dan de inhoud der vaten bedroeg, omt, omdat het water vermengd is met ae olie en de benzine. Van de thans opgepompte 80 emmers vol zijn er misschien in totaal 10 of 20 werkelijk olie of benzine geweest, de rest was water. BRAND IN DEN WESTERTOREN TE ENKHUIZEN. Te Enkhuizen is Donderdag brand ont staan in den Westertoren, gebouwd in 1519 Een loodgietter bezig met soldeerwerk, be merkte opeens, dat eenig houtwerk in vlam was geraakt. Gemeentewerklieden hebben met behulp van een slang op de waterleiding iet vuur gebluscht. IN EEN ZEIS GETRAPT. Bij het naar het land gaan, trapte de zoon van aen veehouder Heida te Nijehorne op den stok van een in het land liggende zeis, waar door hem het scherpe voorwerp in het dijbeen sloeg. Ernstig gewond werd de getroffene onmiddellijk per auto naar Heerenveen ver voerd, waar het slachtoffer is verbonden. KORTE BERICHTEN. De directie der Spoorwegen heeft speciale (verlaagde) tarieven vastge steld voor het vervoer van papier en grondstoffen daarvoor. De koningin heeft voor den auto tocht voor ouden van dagen te Apel doorn op a.s. Dinsdag een harer auto's beschikbaar gesteld benevens 25. voor tractaties. De minister van economische zaken en arbeid, mr. T. J. Verschuur, zal vandaag de jaarbeurs te Utrecht bezoeken. Hij zal aaar- bij vergezeld zijn van dr. H. M. Hirschfeld, directeur-generaal van handel en nijverheid. Ten stadhuize te Breda is Vrijdagmor gen de vergadering begonnen van de Neder- andsche Vereeniging voor Gemeentebelan- en, onder voorzitterschap van den heer S. J de Monchy. OPRUIING DOOR MIDDEL VAN DRUKWERK. De beklaagde D. A. uit Alkmaar men zie de rechtszaak onder bovenstaand op schrift in onze courant van Woensdag deelt ons mede dat hij de daarin besproken strooibiljetten te Den Helder verspreid heeft voor een kennis en dus niet, zooals gemeld werd, voor den Bond van Jongeren voor de Vredesactie. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 10 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 761.4 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 740.5 mM. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 11 September: Matige tijdelijk toenemende Zuidwestelijke tot Westelijken wind; zwaar bewolkt tot be trokken met kans op regen of onweer; latei opklarend en koeler. De nieuwe depressie bij IJsland heeft zich snel tot over Noorwegen uitgebreid en brengt op de Britsche eilanden regen en winaj die zich in de volgende 24 uur wel over onze omgeving zullen uitbreiden, waarna weer opklaring volgt. In Zweden en West Duitscnland valt nog regen van den uitloo- per der vorige depressie die gisteren met wei nig regen en plaatselijk onweer ons land passeerde. Aan de Noorsche kust begint het te stormen. Oost-Duitschland heeft nog fraai en zeer warm weer met later eenige kans op onweer. Ook in het Oosten van Frankrijk is de onweerskans vrij groot. In verband met de orkaanachtige depressie aan de Oostkust var. Amerika is voortduririg van het ongestadige weer nog waarschijnlijk. ALKM AAR MIENT2^ ten tegen beschikbaarstelling van gelden voor godsdienstonderwijs, waarop de voorzitter opmerkte, dat het niet tot de competentie van den Raad behoorde, hierover te beslissen. Ter verduidelijking zij hier gemeld, dat de beide heeren, met het oog op de L. O.-wet, waarin daarvoor geen gelden zijn toegestaan, bezwaar maakten tegen het door de gemeente bekostigen van platen voor godsdienstonderwijs. Zij namen evenwel hun bezwaren terug toen hun bleek, dat een en ander bij mini§te- rieele beschikking is geregeid. ST. PANCRAS. 'Onze gemeente begint onveilig te worden. Dit ondervond Donderdagavond een bezoeker van het café Bouwstra Zijn rijwiel, dat onbeheerd voor het café stond, werd in een minimum van tijd van de electrische lantaarn ontdaan, reflector, dinamo, alles was verdwenen, toen de bezoeker buiten kwam. SCHAGEN. Eervol ontslag. De heer C. Wester Dz. te Schagen is op zijn verzoek met ingang van 1 October eer vol ontslagen als directeur van het bijkan toor „Het Noorden" van den Handclsraad van den L. T. B. BEVERWIJK. Voor het te Den Haag gehouden examen ter verkrijging van het politiediploma is o.a geslaagd de heer W. G. Eman alhier. „BENZINEBRON" TE BUNSCHOTEN Een verstoorde illusie De vorige week werd een monster genomen van brandbare vloeistof uit de pomp te Bun schoten. De heer Bierhaalder te Baarn heef dit monster scheikundig onderzocht en kwam tot de conclusie, dat de substantie 15 mo torolie bevatte en 85 benzine. Hieruit kan niet anders geconcludeerd worden dan dat bedoelde substantie met opzet in den grond gebracht is. De wijze waarop dit geschied is en hoe de omp deze olie en benzine naar boven heeft tunnen brengen is een vraag, die men tot heden nog niet weet te beantwoorden. De Tel. meldt nog: Tijdens den distributietiid hebben velen EGMOND AAN ZEE. De gemeenteraad heeft gisteren vergaderd De rekening over 1931 is aangeboden, slui tende met een tekort op den gewonen dienst van 19.400, voornamelijk veroorzaakt door uitgaven in verband met de crisis-werkloos heid. Besloten werd een kasgeldleening aan te gaan van 80,000 tegen een rente van 4'A pCt. met ae Bank voor Nederl. Gemeenten te 's-Gravenhage. Dit crediet is bestemd voor de gewone uitgaven. De begrooting voor 1933 werd aangebo den, in ontvangsten en uitgaven sluitende met een bedrag van 330,000, terwijl het normale bedrag anders is 120,000. Niet minder dan 100,000 is uitgetrokken voor werkverschaffing in verband met de crisis in het visscherijbedrijf. Gerekend is op een rijksbijdrage in de huishouding der gemeen te, dus buiten de subsidie voor werkverschaf fing, van f 45,000. Van de belastingen zijn o.a. verhoogd de opcenten op de gemeente fondsbelasting, waarvoor de gemeente reeds in de 3de klasse is ingedeelde van 80 tot 100 en de opcenten op de personeele belasting van 80 tot 200. Er is geen bedrag meer uit getrokken voor boventallige onderwijzers. Salarisverlaging wordt niet voorgesteld. Wij komen uitvoeriger op dezen gemeente raad terug. Deze gold 3—4 per 100 stuks. Komkom- mers werden in gemiddelde kwaliteit aange- voerd tegen vaste prijzen van 57 5Q per 100 stuks. Meloenen zijn nog altijd in trek en le soort was overheerschend, de prii zen waren 0.200.32 per stuk Postelein was wat meer in trek en gold J 0.30— 0.45 per kistje. Snij- en spercieboonen (vooral dubbele boonen) worden nog ruim aangevoerd, doch de prijs was niet hoog Snijooonen golden 8.50—15 en Spercie boonen 4.50—6.50 per 100 Kg. Bos- peen, die ruimer werd aangevoerd, was meer in trek, de noteering 5.508 per 100 bos. Peren en appelen, mits prima, waren duur' We noteerden voor le soort vruchten 22— 31 per 100 Kg. De laatste roode bessen golden 12—13 per 100 pond. ■1& Automoblisme. R.A.I.-tentoonstelling in 1933. Gistermiddag heeft de Vereeniging Rif- wiel- en Automobiel Industrie in haar verga dering in het Amstel-Hotel te Amsterdam met groote meerderheid besloten in Januari 1933 een automobieltentoonstelling te hou den. PREDIKBEURTEN. LIMMEN, nm. 2 uur, ds. Baar. BOERDERIJ TE OUDORP VERBRAND. Hedennacht te half twee is brand uitgebro ken in de boerderij „Ora et labora" van den heer P. Blom op het eind van den Hoornsche weg te Oudorp. De vrouw werd wakker en meende, dat het regende totdat zij plotseling de dakpannen hoorde vallen en man, vrouw en 5 kinderen zich slechts ternauwernood konden redden Het bleek dat vermoedelijk door kortslui ting brand in het voorhuis was ontstaan en spoedig stond de geheele hofstede in lichte laaie tegen welken vuurpoel de brandweer machteloos was. Hofstede en inboedel zijn verbrand waarbij gelukkig geen vee is omge komen. Alles was verzekerd. Men meldt ons nader, dat het de moeder van de vrouw was, die door het geknetter wakker werd en haar huisgenooten wekte, zoodat het gezin uit acht personen bestond. De brandweer uit Alkmaar is nog gewaar schuwd en was spoedig aanwezig, maar kon tegen deze reeds te ver gevorderde brand niet veel meer uitrichten. Dank zij de wind richting en het door spuiten tegengaan van vonken, is de nabij gelegen hofstede van den heer J. Blom gespaard gebleven. De Alkmaarsche brandweer was te kwart voor twee reeds aanwezig en keerde om half zes naar hier terug. '1{ ■,T\ TEGEN DE CRISISVARKENSWET. Verzet in landbouwerskringen. Een groot aantal landbouwers te Ootmar- sum en omliggende gemeenten heeft een actie cp touw gezet tegen de uitvoering der crisis- varkenswet. De bezwaren gronden zich in hoofdzaak tegen het merken der varkens en den accijns op huisslachtingen. UITVOER „WILDE DUC" POOT- AARDAPPELEN. De minister van economische zaken en ar beid heeft gelet op het Pootaardappelenbe- sluit 1932 en op artikel 8 der Landbouwuit- voerwet 1929 bepaald dat het verbod, be doeld in artikel 2 van voornoemd besluit, niet van toepassing zal nijn ten aanzien van poot- aardappelen van het aardappelras „Wilde Duc'', welke vóór 1 Maart 1933 naar Zuid- Amerika worden uitgevoerd, indien bij den uitvoer een certificaat kan worden overge legd, dat is ingericht overeenkomstig het bij deze beschikking behoorende model. EERGEN. In liet raadsverslag is gemeld, dat de bepaling, volgens welke het verboden is zich in badpak met badmantel op den openbaren weg te begeven wi.arover de vorige keer de stemmen staakten door B. en W. werd gehandhaafd en z. h. st. werd aangenomen. Men deelt ons mede, dat B. en W. integendeel deze bepaling hebben ingetrokken, zoodat men zich in Bergen dus wel in badpak met badmantel op den openbaren weg mag bewegen. Bij de aanvrage van gelden voor het bijzonder onderwijs is gemeld, dat de heeren Zeiler en Voüte bezwaar maak-aanvoer bestond grootendeels ïïtTeenteaoonl ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Wanneer we het beloop van de veiling in de week van 31 Augustus tot 6 September overzien, dan is er de tijdsomstandigheden in aanmerking genomen geen reden tot klagen. We zijn al zoo aan lage prijzen ge woon, dat men daar niet meer over hoort praten, alleen als de klok doorloopt begint men en met recht te klagen. De aan voeren zijn als overal groot genoeg en het laat zich aanzien dat hierin nog geen verandering komt. Wanneer we dan ook prij zen noemen, dan is dat voor le soort, daai uitschot zoo goed als waardeloos is en 2e soort een zacht prijsje opbrengt. Andijvie werd ruim aangevoerd en gold niet slecht nl. 2.50 h 4 per 100 stuks. Bloemkool werd in afwijkende kwaliteit aangevoerd en bracht 7.50 a f 14 op per 100 stuks. Groe ne kool en roode kool waren nogal in trek tegen prijzen van resp. 3.50—4.50 en 3.50 5 per 100 stuks. Kropsla was al leen dan gewild wanneer ze mooi was De DE FLORALIATENTOONSTELLING. 't Was gistermiddag druk in den muziek tuin! Een groot aantal kinderen, veelal ver gezeld van hun moeders, was daar heen ge trokken, om de prijzen in ontvangst te nemen. Tegen half vijf werden de kleintjes verza meld in het zaaltje, waar de prijzen tentoon gesteld waren. De heer Adriaanse hield een korte toespraak en deelde daarna de prijzen uit. Elk kind, dat ingezonden had, kreeg bo vendien nog een stukje chocolade van de commissie. En op die manier kreeg men geen enkel teleurgesteld gezicht! Na de prijsuitreiking dankte de heer Smits nogmaals de verschillende medewerkers en bood den heer Adriaance een bloemenmand aan. Verder zou den heer Schipper, die uitste- dig is, eveneens een bloemenmand bezorgd worden. Vandaag en morgen kan men de fraaie hloemencollectie nog bezichtigen. Men neme eens een kijkje! ZONDAGSSCHOOL DER VRIJZ. HERVORMDEN. Men schrijft ons, dat door een vergissing in de advertentie van gisteren over den aan vang van bovengenoemde Zondagsschool op z.ondag 11 Sept. a.s., om elf uur, vermeld staat, dat de lessen voor de kinderen van dat stadsgedeelte gegeven zullen worden in de 4e Gemeenteschool, ingang einde Oude gracht, tegenover het Wildemanshofje. Dit moet echter zijn: In de 2e Gemeenteschool, ingang einde Laat, nabij de Keetgracht. OPBRENGST COLLECTE. De collecte te Alkmaar gehouden op 9 September voor de Vereeniging het „Hooge- land" heeft opgebracht bruto 96,59 'A\. netto f 88,47. MATINEE op Zondag 11 September van 35 uur in den Muziektuin door Alkm Victrix v. h. Sted. Muz. Korps. Dir. Jac. Jansen. Programma. ii The Gladiators Farewell Marsch H. L. Blankenburg. Berlin wie es weint und lacht ouverture Conradt. Mascotte Fantasie. Suite Oriëntale 4 deelen Francis Popy- Pauze. Dichter und Bauer ouverture Suppé- Les Cloches des Corneville Fantaisie E. Mullot Donau Wellen Walzer Ivanovici- Finale. PER KANO OVER ZEE. De Duitsche juffrouw Müller durft! Met een kleine kano is ze van Hamburg vertrok ken met de bedoeling, om langs de Neder- landsche kust naar het Zuiden te trekken en in de buurt van Calais het Kanaal over te steken, teneinde de Engelsche kust te berei ken. Zoo'n tocht eischt moed en zelfvertrou wen, doch ook een geweldige hoeveelnei energie. Blijkbaar ontbreekt het de Duitsche jone

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2