tBucgedijke Stand £uchto<uut Jnoezanden Stukken Jiackt&ecicfUen Advectentiëa Op het land gevonden. Naar Angmagsalik gebracht. DE "AMERICAN NURSE" NAAR ROME. HET GING HEM NIET HOOG OENOEG. VERBOD VAN OCEAANVLUCHTEN IN DE VER. STATEN? E. BING en ANNIE RADEMAKER, KLAAS MADDEROM, KLAAS DEKKER Jbz., fe Vi zouden bet op prijs stellen, wanneer /vergadering met deze wettelijke ver- Y^rimr alsnog rekening zou willen hou- P waarop de sanctie staat, vermeld in ar- dfi 126 lid 2 der Ambtenarenwet 1929, rhtens welke ^paling Gedeputeerde c?*ten een termijn kunnen bepalen, waar- STnen een voorschrift als bedoeld in art. ^3 lid 1. sub k, der Ambtenarenwet 1929 behoort te worden tot stand gebracht en bij «iet VOl Veehouders kunnen uitnoodden dit voor voldoening daaraan Burgemeester Wethouders kunnen uitnoodigen dit «chrift vast te steller en, blijven ook deze n gebreke, zelve in de vaststelling daarvan kunnen voorzien. Op grond van bovenstaande overwegingen verzoeken wij Uwe vergadering het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opge nomen in bijlage nr. 121, niet aan te nemen en alsnog een wijze van overleg, als bedoeld in art- 125 lid 1, sub k, der Ambtenarenwet 1929, voor onze Vereeniging vast te stellen. Het Bestuur der Vereeniging van Hoogere Gemeenteambtenaren te Alkmaar. D. MOL, Voorzitter. R. VEENDORP, Secretaris. MAANSVERDUISTERING. Hedenavond vindt een maansverduistering iilaats, die in ons land, wanneer de atmos- erische omstandigheden medewerken, kan worden waargenomen. Een maansverduiste ring ontstaat wanneer de maan door de schaduw van de aarde gaat. De aarde staat op dat oogenblik dus tusschen zon en maan jn. De verduistering bedraagt ca. 98 pCt. maximum en is dus bijna totaal. De maan komt op te 18 u. 9 m., plaatse- lijken middelbaren tijd. Wegens den zomer tijd moet hierbij een uur worden opgeteld, eventueel verminderd of vermeerderd met eenige minuten, naar gelang van het lengte verschil tusschen de plaats van waarneming en Amsterdam. De tijden van de verschillende phasen der verduistering zijn in Amsterdamschen zo mertijd: Intrede in halfschaduw 19 u. 26 m. Intrede in kernschaduw 20 u. 38 m. Midden der verduistering 22 u. 20 m Uittrede uit kernschaduw Ou. 2 m. Uittrede uit halfschaduw 1 u. 16 m. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Naar ons thans bericht wordt is de 20-ja- fige S. Timmerman uit Noordscharwoude Maandagavond in Heerhugowaard met zijn motorrijwiel tegen een boom gereden. Hij werd ernstig gewond in een woning gedra gen en mocht eerst gister per ziekenauto van de Kennemer autogarage naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd worden. Zijn toestand is ernstig. POSTERIJEN. De kantoorknecht L. Prins alhier zal op ferzoek met ingang van 1 October de dienst der post- en telegrafie met eervol ontslag verlaten. Met ingang van morgen wordt de kantoorknecht J. Portegijs alhier op wacht geld, gesteld. De besteller P. J. Dik wordt met ingang van 1 October na een dertig-jarigen diensttijd - gepensionneerd. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Alkmaar maakt bekend dat: met ingang van Maandag 19 Sefptember het post-, telegraaf- en telefoonstation te Schoorldam wordt overgeplaatst naar het perceel Damweg C 130, bewoond door L. Nicolaï. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Men schrijft ons: Wanneer men 's avonds, rustig gezeten, de krant openslaat en men vindt dan onder het stadsnieuws een eenvoudig kort berichtje met de aankondiging „De Alkmaarsche Oud jes gaan morgen uit", dan is er misschien een enkeling, die zich daar niet verder in verdiept, maar dan zijn er ook velen, die zich verheugen en beseffen, dat deze luttele woorden een rijke belofte inhouden voor al len, die aan een autotocht voor ouden van dagen deelnemen. Het is dan ook inderdaad weer een schit terend geslaagd uitstapje geweest voor de verpleegden van het Diaconiehuis en de Pius- stichting. Zooals gewoonlijk was de plaats van samenkomst vastgesteld op het Nassau- plein en wie daar om half twee een kijkje kwam nemen, ontdekte al spoedig een onge wone bedrijvigheid. Auto's reden af en aan voor het instappen der gasten, bloemen wer den gestoken in vaas of knoopsgat, de ge zichten stonden blij en vroolijk en alsof zij voldaan was over net schouwspel, dat zich voor haar oogen vertoonde, liet ook de zon zich niet onbetuigd en prijkte als de koningin van den dag in haar volle waardigheid en pracht. Onder deze omstandigheden reed de lange rij van 45 auto's de stad uit en genoot men alras van de prachtige polderlandschappen der Beemster. Nadat Midden-Beemster was gepasseerd, werd gestopt; een stormaanval werd ondernomen op den welbekenden roóden fouragewagen, die, hulde aan de Alkmaar- ache ingezetenen, volgeladen was met alle denkbare versnaperingen. Het sein van ver trek werd gegeven en over Oosthuizen, Edam bereikte men het doel van den tocht, Volen- dam. Bij hotel Spaander stapte het geheele gezelschap uit en nam plaats in de groote achterzaal met het wijde en onbelemmerde u'tzicht op de zee. Deze glansde als even-ge tint parelmoer en scheen door haar rust een indruk te willen vestigen van ongerepte «choonheid en lieftalligheid. Het eiland Mar ren was duidelijk zichtbaar aan den hori *°n; het lag daar als een stille uitnoodiging °m ook zijn grond en bevolking met een be zoek te vereeren. Dat de Volendamsche bur Serij de invasie der gasten op prijs stelde, was duidelijk merkbaar aan die overgrootc belangstelling bij den afrit. Lange rijen man- jjen, vrouwen en kinderen in bonte kleeder- °racht stonden geschaard langs den weg. In Pe kleine huisjes aan den voet van den dijk, "mgen de vrouwtjes over de onderdeur, hoe- }a;«eroep weerklonk en de handen wuifden ™t afscheid. De middag was omgevlogen, 'nigeen slaakte de verzuchting „gaan we nu al weg». maar aan ane goede dingen komt j/J einde. De fourage-wagen alleen voelde w! een „verlichting", dat de terugreis aanvaard. Ook deze verlieo in de beste stemming; bij Edam dreigde een „ontbin ding van den stoet te ontstaan, maar zelfs zooiets kan van onschuldigen aard blijken tc zijn, getuige het feit, dat al spoedig de ver schillende partijen zich bij elkander voegden en eensgezind dezelfde richting volgden, die ditmaal over Purmerend voerde. Langs den Jisperweg werd nog eens gestopt om oprui ming van restanten te houden. Het zal ongeveer zeven uur zijn geweest toen het Accijnstorentje in 't zicht kwam; de stad werd in gesloten colonne doorkruisd on der luid geschal der claxons en de gasten werden naar de tehuizen teruggebracht. Ook deze tocht behoort weer tot het ver leden en menigeen zal zich afvragen, hoe het mogelijk is, telken jare weer een dergelijk uitstapje te organiseeren. Het antwoord kan kort zijn: in een stad als.Alkmaar, waar men over het algemeen steeds blijk heeft ge geven. gevoel te hebben voor den even- mensch, is alles mogelijk. CONCERT op Zondag 18 September 1932, namiddags van 35 uur in den Stedelijken Muziektuin te geven door de R. K. Harm. St. Caecilia". Dirigent de heer G. N. Joozen. 1. Sirene for ever! Marche Fernand Andrien op. 401- 2. Lustspiel Ouverture Kela Bela 3. Fantaisie Romantique L. Montagne. 4. Luna Valse Paul l.incke. 5. Aspera Curtis. P a uze 6. Sur un Marche Persan. Albert W. Ketelbey 7. Maritana Fantaisie Jos Kessels. 8.- Antigone Ouverture Fern. Rousseau 9. Finale. DE LANDBOUWFEESTEN. Het vuurwerk. Het traditioneele vuurwerk, dat op den avond der landbouwfeesten aan de Kanaal kade wordt afgestoken, zal ook dit jaar weer geleverd worden door de firma J. N. Schuur man te Leeuwarden. Als een bizonderheid kan worden gemeld, dat deze firma thans voor de 30ste keer in successie dit vuurwerk levert en ter herinne- ing aan dit jubileum zal de firma een extra nummer brengen, dat zij de afdeeling Alk maar der Holl. Mij. van Landbouw aanbiedt. BENOEMING ONDERWIJZERES GEMEENTESCHOOL NR. 4. B. en W. schrijven in bijlage no. 126: Ter benoeming van een onderwijzeres aan de Gemeenteschool ni. 4, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het aan mejuf frouw M. G. Bruijnsteen als zoodanig ver leend eervol ontslag, bieden wij, ter voldoe ning aan artikel 36, 8- lid, der Lager Onder wijswet-1920, Uwe Vergadering de navol gende voordracht aan, opgemaakt na overleg met den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar, na ingewonnen be richt van het hoofd dier school: 1. Mej. C. VAN TINTEREN, onderwijze res te Middelie' 2. .Mej. E. GROENLAND, onderwijzeres te Oosterland (gem. Wieringen); 3. Mej. T. KEETMAN, onderwijzeres te Zwaag. Wij stellen Uwe vergadering vóór tot de benoeming over te gaan, behoudens geschikt- bevinding van de benoemde na geneeskundig onderzoek, en het bepalen van den datum der infunctietreding aan ons College over te laten. VERPLAATSING HOOFDPOST BRANDWEER. In bijlage 143 stellen B. en W. voor den hoofdpost van de Brandweer, totnutoe ge vestigd aan de Laat, welke niet meer aan de meest bescheiden eischen voldeed, op te hef fen. De nieuwe hoofdpost zal dan gevestigd worden in de lokalen van de vroegere ge meenteschool nr. 5 aan de Nieuwesloot. Met geringe kosten zijn deze lokalen in te richten tot een hoofdpost, die aan alle eischen voldoet. Voorts is dit gebouw, dat gemakke lijk te bereiken is, in het midden van de stad gelegen en bezit het een groot voorplein; dit complex is bijzonder voor dit doel geschikt, omdat de voertuigen naast elkaar en niet zooals op de Laat, achter elkaar, kunnen worden opgesteld, hetgeen het uitrukken ver gemakkelijkt. De kosten der verbouwing bedragen onge veer 9.700, vermeerderd met de kosten voor aanleg van centrale verwarming. Hoe wel eerst door de bijzondere tijdsomstandig heden geen voorstel tot verplaatsing van de hoofdpost zou gedaan worden, achten B. en W. zich door een bijzondere omstandigheid gerechtigd alsnog hiertoe over te gaan, aan gezien de N.V. Meijtoocm's Handelsmaat schappij gevraagd heeft den hoofdpost aan de Laat voor 7000 te mogen koopen. STEUN GROVE TUINBOUW IN WEST-FRIESLAND. In bijlage no. 139 schrijven B. en \V.: Een aantal tuinbouwers, die reeds inge volge het besluit van Uwe vergadering van 21 Januari j.1. (bijlage nr. 14) rentelooze voorschotten voor bedrijfsdoeleinden van de gemeente ontvingen, verzocht ons College om medewerking voor het verkrijgen daar naast van rentelooze voorschotten overeen komstig de Rijksregeling voor den groven tuinbouw in West-Friesland, aangezien die regeling naar alle waarschijnlijkheid ook voor tuinbouwers in de gemeente Alkmaar toepassing zal kunnen vinden. De aanvragen van belanghebbenden heb ben wij in verband met den termijn, door de Centrale Commissie van Advies voor de inzending bepaald, met een gunstig advies naar genoemde Commissie doorgezonden, daarmede eenigszins vooruitloopende op de door Uwe vergadering te nemen beslissing. De Rijksregeling is namelijk zoodanig, dat het rijk voor de daarvoor in aanmerking ko mende tuinbouwers van het toe te kennen voorschot 70 pCt. beschikbaar stelt, mits de gemeente van de woonplaats van de tuinbou wers daarin 30 pCt. bedraagt. De aan de Centrale Commissie toegezonden aanvragen strekken tot verkrijging van een bedrag van in totaal 6920.waarvan het aandeel van het Rijk 4844.en van de gemeente 2076.beloont De bedoeling is nu, het gemeentelijk aandeel in mindering te brengen op het bedrag, toegekend krachtens Uw be sluit van 21 Januari j.1,, zoodat practisch het door de gemeente voorgeschoten bedrag niet verandert. Daarentegen zou het aandeel van het Rijk aan de tuinders moeten worden uitgkeerd. Aangezien de gemeente dit aan deel ontvangt en het Rijk niet rechtstreeks met de betrokkenen in verbinding staat, zal formeel tot verhooging van het gemeentelijk crediet met het Rijksaandeel moeten worden besloten. Met overlegging van het advies der Com missie van bijstand voor de financiën stellen wij Uwe vergadering voor ons College te machtigen met inachtneming van het voren staande ter uitvoering van de Rijksregeling de daarvoor benoodigde voorschotten ten be hoeve van den steur, van den groven tuin bouw te verstrekken. Het desbetreffend besluit bieden B. en W. daartoe ter vaststelling aan. SCHEEPSBOUW. Door de N.V. Scheepswerf en Machinefa briek ,,'t Hondsbosch", directeur H- J. Bos man te Alkmaar, werd na geslaagden proef tocht afgeleverd de voor Fransche rekening gebouwde motorsleepboot „Maurice". Deze boot is uitgerust met een 100 P.K. tweecylinder „Kromhouf'-ruwoliemotor, en is speciaal gebouwd voor het verrichten van zware sleepdiensten. De boot is op eigen kracht naar de plaats van bestemming, Cote D'Or (Frankrijk) ver trokken. VERLOTING RIJWIELPADVEREENIGING „NOORD-KENNEMERLAND". Donderdag 22 September a.s. zal de trek king worden gehouden van de verloting der Rijwielpadvereeniging „Noord- Kennemer- land". De trekking wordt des namiddags 3 uur in het openbaar gehouden in de Rustende Jager te Bergen. FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd ter griffie van de Arr. Recht bank alhier is de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van J. Dekker Azn. te Limmen. R.c. mr. H. M. Fruin, cur. mr. H. Th. A. van der Loos, alhier, met een uitkeering aan con currente schuldeischers van 2.297 pCt. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 19.49 uur licht op. GEBOREN: Theodora d. v. Gerrit de Jong en Anna Maria van den Berg. OVERLEDEN: Klaas Dekker 72 jaar. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Morgen vertrekt het-JCL.M.-vliegtuig de „Duif van Amsterdam naar Batavia. De be manning bestaat uit de heeren K. D. Par- mentier, H. Brinkhuis, B. Prins, C. van Brugge, die resp. als 1ste bestuurder, tweede bestuurder, werktuigkundige en radiotele grafist de reis zullen maken. De Ibis (uitreis) gister te Jodhpur ge land. De Oehoe (thuisr.,) te Djask geland. HUTCHINSON IN VEILIGHEID. Uit Tromsoe wordt aan het Hbld. gemeld, dat de familie Hutchinson volgens een radio bericht van bet station Finsbu aan de Oost- groenlandsehe kust in veiligheid is gebracht Volgens bericht uit Kopenhagen blijkt, dat de trawler „Loid Talbot" Maandagnacht twee uur alle leden van de familie Hutchinson op het land bij Ikerstak heeft gevonden. De geredden bevinden zich in goeden toestand, maar het toestel is een wrak geworden. De familie Hutchinson is door de Engelsche trawler Lord Talbot naar Angmagsalik over gebracht. Aangezien de vliegers geen pool- kleeding bezaten, hadden zij zeer van de koude te lijden. Hutchinson zelf was zoo uitgeput, dat hij bij aankomst te Angmagsalik terstond het bed moest opzoeken. Uit Oslo wordt ge meld, dat de trawler Lord1 Talbot op weg naar Angmagsalik het Noorsche radiostation Finsby heeft aangeloopen waar zich de Deen- sche en Duitsche vliegers bevonden, die aan de opsporing van Hutchinson hebben deel genomen. Wanneer het weer zulks toelaat, zullen de vliegers vandaag naar Julianshaab terugkeeren. Het vliegtuig „American Nurse" is gis termorgen tegen zeven uur (12 uur 20 Amst. Zomertijd) van het vliegveld Floyd Bennett (Am.) naar Rome vertrokken. Aan boord be vinden zich Dr. Leon Pisculi, de piloot Wil- liam Ulbrich en de verpleegster Edna Newcomer. Luchtervaringen van een 96-jarige. Op de openingsmiddag der Eindhoven- sche vliegweek gingen met de K.L.M., zooals wij al meldden, verscheidene passagiers de lucht in. Hieronder waren oudjes van 75— 96 jaar, aan wie een vlucht werd aangebo den. Minister Reijmer vroeg na afloop, naar de Maasbode bericht, aan den oudsten Eind- hovenaar Pietje van den Broek, een krasser man van 96 jaai, die nog geen enkel lichaams- of geestesgebrek heeft en die ge kleed was in zijn trouwpak en de medaille voor 40 jaren trouwen dienst op de borst, had, hoe hem het vliegen bevallen was. 't Is me niet meegevallen, antwoordde Pietje aan den minister: 't Ging me niet hoog genoeg, niet vlug genoeg en 't duurde te kort; ge kondt er niks drinken en die „snotneuzen" van 76 jaar gingen ook alle maal mee; ik had veel liever gevlogen met die jonge boerenmeiden van de Brabantsche koff ietafel- Aan de 67-jarige dochter van Pietje van den Broek vroeg de minister, die veel ple zier in het geval had, of ze getrouwd was: „Nee, antwoordde ze, ik heb nooit kans gehad; maar als ik nog eens kans zou krij gen, zou ik er nog eens over denken!" De New-York Tipjes meldt, dat de regee ring der V. S. het initiatief zou hebben ge nomen tot het verkrijgen van een internatio nale overeenkomst om Oceaanvluchten te ver bieden aan personen, die het alleen maar doen uit lust om vermaard te worden. CORRESPONDENTIE. A. J. M. alhier. Wij zouden dat uit oude leggers moeten nazoeken waarvoor de tijd hier ontbreekt. Waarschijnlijk zal men het U dadelijk op de gemeentesecretarie of anders zeker op het Kon. Ned. Meteorologisch Insti tuut te de Bildt kunnen zeggen. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redact1 e. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Geachte redactie! Mag ik één plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Ondergeteekende las dat men van regee- ringswege van plan is om op reuzel en vet accijnsbelasting te heffen. Want men wordt bang dat de boeren de boter niet meer kwijt zullen raken. Voor wie komt dit geld nu? Voor de boeren en arbeiders? Of gaat het alles weg aan administratiekosten? Moeten wij nu als boerenarbeiders, die van 's mor gens 4 uur tot 's avonds 6 uur met onze pa troons werken, ook nog belasting gaan beta len op reuzel en koevet? Wat zouden de boe ren het goed krijgen als zij het in werkelijk heid uitbetaald kregen. Ik, een arbeider, die altijd in het boerenbedrijf werkzaam geweest is, ben nu wegens ziekte, tijdelijk invalide. Dan krijgt men voor een huisgezin van 7 per sonen 2.20 per week uitgekeerd (zegge twee-honderd-en-twintig-cent). Daar moet nu een patroon voor plakken, daar toch een patroon ipl.m. 31.20 aan zegels plakt per jaar. Waar blijft dat geld nu? En dan vraagt men zich af, waarom moet er nu be zuinigd worden van onderen af? Kunnen de Kamerleden inplaats van 5000 per jaar niet met 2000 toe? Dat is al een bezuini ging op 100 Kamerleden van 300.000 per jaar. Dat kon men al aan boeren- en tuinders- credieten geven. Ik zeg nu enkel de Kamer leden, maar allen die boven ons gesteld zijn laat hun loon ook eens 20 procent naar be neden gaan inplaats van 5 procent. Daarom arbeiders, strijdt met de boeren mede. Als het den boer goed gaat, dan gaat het den ar beider ook goed. En ik hoop als straks de politieke verkiezingen weer voor de deur staan dat er „concurrentie" komen zal onder onze heeren Kamerleden en zich menschen aanbieden, die inplaats van 5000, 2000 per jaar willen hebben. Dankend voor uw plaatsruimte, Hoogachtend, Uw dw dn. ANDR. VAN VELZEN, Zuid-Schermer. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 14 Sept. 1932. Op de he den gehoud enveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 294 vette kalveren: le kw. 5560 cent, 2e kw. 4550 cent, 3e kw. 35 40 cent per K.G., levendgewicht; 35 Nuch tere kalveren 69; 383 Varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 K.G., 3233 cent, zware varkens 30—31 centen vette var kens 27—29 cent per K.G. slachtgewicht. Marktverloop: Vette kalveren met flin ken aan, vlotte handel en de prijzen iets hooger. Varkens met geringen aanvoer, stug- gen handel en prijshoudend. Aangevoerd 5 wagons geslachte runderen, afkomstig uit Denemarken. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Sept. '32. Langendijker Groentenveiling. 5300 stuks Bloemkool le s. 10.3016-60, 2e s. 3.50—6.10 per 100 stuks; 20.000 K.G. Roode Kool 0.60—2.10; 18000 K.G. Gele Kool les.60—2.90; 135000 K.G. Witte Kool (vroege) 0.601.10; 16509 K.G. Uien: Gele Uien 2.50—3.20, Gele drielingen 2.10—2.40, Gele Nep 5.90 6.70; 1200 K.G. Slaöoonen 2.50— 5.30; 4500 K.G. Bieten 1.30-/ 2; 1000 K.G. Peen 1.20; 32000 K.G. Aard appelen: Schotsche muizen 0.60—1.40; Duc of York 0.701.80, Blauwe Eigen heimers 1.70—1.80, Eigenheimers 1.60 1.80, Drielingen 2.102.30, alles per 100 K.G. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 12 Sept 1932. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 71263 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 4.40b-/ 4-95; 62~66 f 4.70-/ 5.20; 38 56 (Kleine) 2.504.40; Oude kippen 3638 cent en Jonge hanen 58 cent per K.G TEXEL, 12 Sept. 1932. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 kalveren 25—40; 47 ram men 15—30; 291 schapen 7—9, 158 lammeren 45, 13 biggen 48, 11 korven oude kippen 40—75 cent; 3 veulens, 2 koeien, 3 nuchtere kalveren en 2 varkens, waarvan de prijzen niet genoteerd. PURMEREND, 13 Sept. 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken Aardappelen: Schotsche muizen 20—38 cent, en BI. Eigenheimers 34—65 ct per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 30 78 cent, dubbele z. dr. 30—92 cent, enkele 38 cent, enkele z. dr. 3870 cent per kist, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 0.451.60 en Stam (breede) 0.602.25 per kist, 15 K.O.; Roode Kool 1.60—2-60 per 100; Savoye Kool 4 per 100; Spinazie 2232 cent per mand, 6 K.G.; Sla 1401-80 per 100 krop;.Andijvie 1545 cent per kist; Wortelen ƒ6—7.20 per 100 bos; Uien 45—50 cent per 25 K.G.; Uien Nep 93 cent per 25 K.G. Appels: Zoete Bellefleur 10 Bismarck-appel 3—10, Bramley Seedling 4—/ LI, Codlin Keswick 4—11, Cox's Pomona 12—16, Groninger Kroon 2 8, Transparante de Cronsels 413, alles per 100 K.G. Peren: Beurré Lebrun 6—15, Diamant 16, Duchess Williams 4—12, Gieser Wildeman 6—9 50, Maagdenpeer 3—11, Seigneur d'Espe- ren 16—22, Triomphe de Vienne 10— 24, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 13 Sept. 1932. 46200 K.G. Aardappelen: Groote Schotsche 50—70 cent, Schotsche muizen 1.10— 1.40, Drielingen j 2—3.10, Ronde Duken 70—80 cent, Eigenheimers 1.10—1.30 BI. Eigenheimers 1.40—1.60; 4800 K-.G* Spercieboonen 2—7.20; 26900 K.G. Uien: Gele Nep 5.20—6.60. Drielingen 2.10—2.40, Uien 2.30—2.80, Grove Uien 2.80—3; 1000 K.G. Peen 2; 100 K.G. Kroten 1.10; 18100 K.G. Roode Kool 0.60—1.80; 48800 K.G. Gew. Witte Kool 0.60—1; 3900 K.G. Gele Kool 1.90—2.10, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 13 Sept. '32. Schot sche Muizen 0.901.40; Grove 0.70 0.80; Drielingen 1.70—2; Bieten 0.60—1.30; Slaboonen 3.60—4.40; Eigenheimers 11.40; BI. Aardappelen 1.10—2; Roode Kool 60 ct.; Witte Kool 90 cent; Nep 5.70—6.30; Uien 2.50— 2.90; Uién drielingen 2—2.20; Grove Uien 2.70. Aanvoer: 33100 K.G. Aardappelen: 3400 K.G. Roode Kool; 8500 K.0. Witte Kool; 5100 K.G. Nep; 5700 K.0. Uien; 800 K.G. Bicten en 380 K.G. Slaboonen. Getrouwd i die tevens namens wederzijdsche familie dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 13 Sept. 1932. Heden werden wij door Gods goedheid verblijd met de ge boorte van een dochter THEODORA. f G. DE JONG A. M. DE JONG—v. d. BERG. Alkmaar, 13 September 1932. Nieuwpoortslaan 19. Heden nam de Heere plot seling tot zich onzen innig ge liefden Man en der kinderen zorgzame Pleegvader, de Heer in den ouderdom van 56 ja ren en 7 maanden. Uit aller naam, WED. K. MADDEROM— LEYEN. St. Pancras, 13 Sept. 1932. Tot onse diepe droefheid overleed heden zacht en kalm, na een kortstondige ziekte, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, in den ouderdom van ruim 72 jaar. Uit aller naam, T. DEKKERKostblijk. Alkmaar, 13 Sept. 1932. Roemer Visscherstraat 4. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaatshebben te Stompetoren Vrijdag 16 Sept., n.m. 3 uur, vanaf 't Centraal Ziekenhuis. Onzen hartelijken dank, ook namens onze kinderen, voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25-jarig huwelijksfeest ondervonden. M. J. DE KRUIF. G. DE KRUIF—BLOKKER. Heiloo, 14 Sept. 1932. De eenige uitdeelingslijst in het faillissement van JOHANNES DEKKER ALBERTSZOON, te Limmen, ligt gedurende tien dagen ter kostelooze inzage van de schuldeischers ter Griffie van de Arr. Rechtbank te A'k- maar. Alkmaar, 12 Sept. 1932. ;v, Mr. H. Th. A. v. d. LOOS, Curator, Kennemerstraatweg 29. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar van 8 Sept. 1932 is verklaard in staat van faillissement N. P. KEE- MAN, rijwielhandelaar te Uit geest, met benoeming van den E. A. Heer Mr. J. KRABBE tot Rechter-Commissaris en van on dergeteekende tot Curator. Alkmaar, 10 Sept. 1932. Mr H Th A v. d. LOOS, curator. Kennemerstraatweg 29.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3