JiecfUsza&m Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. Artikel 15. Onverminderd het bepaalde in de artikelen 12 en 22 van deze verordening hebben Bur gemeester en Wethouders het recht, bij ver oorzaken van hinder of schade, een boete aan den aanvrager op te leggen van ten hoogste 100. Artikel 16. De gemeente is niet tot eenige vergoeding of schadeloossstelling gehouden, indien door de levering van radio eenige schade of hinder mocht ontstaan, of indien de levering, door welke oorzaak ook, mocht worden belemmerd of verhinderd. Artikel 17. TARIEVEN. De aanvrager is verschuldigd eene bijdra ge in de installatiekosten alsmede een maan- delijksch bedrag voor abonnement. De bijdrage in de installatiekosten be draagt naar keuze: a. f 17.50 indien deze bijdrage ineens wordt voldaan, vóórdat tot aansluiting wordt overgegaan; b. 6 te betalen voordat tot aansluiting wordt overgegaan, terwijl bovendien gedu rende de eerste twaalf maanden het maan- delijksch bedrag voor abonnement met 1 wordt verhoogd. Het maandelijksch bedrag voor abonnement bedraagt ƒ2. De directie is bevoegd op verzoek van den verbruiker de abonnementsgelden per week te innen, waarbij dan zal zijn verschuldigd een bearag van 50 ets. per week. De aanvrager verbindt zich door onder- teekening van het aanvraagbiljet tenminste twaalf achtereenvolgende maandelijksche termijnen te betalen. Bij niet-voldoening van één dezer maande lijksche termijnen, zijn de resteerende ter mijnen dadelijk opvorderbaar. Na afloop van het eerste abonnementsjaar kan opzegging van maand? tot maand geschieden. Bij ver huizing of in bijzondere gevallen, ter «oor deel ing van de directie, kan de overeenkomst als vervallen beschouwd worden. De maandelijksche huur is ook verschul digd, indien van de radio-aansluiting geen grtiruik wordt gemaakt of gebruik gemaakt kan worden. De in dit artikel vastgestelde abonne mentsgelden zijn gebaseerd op het leveren van radio door middel van ten hoogste één, naar het oordeel der directie, normalen woonkamerluidspreker per aansluiting. Bij gebruik van meer luidsprekers per aanslui ting wordt het abonnement verhoogd met 1 per maand voor eiken verderen luidspreker. Voor het gebruik van meer dan vier luid sprekers per aansluiting kunnen Burgemees ter en wethouder# speciale tarieven toe staan. Voor aansluiting van perceelen niet gelegen binnen de grenzen van het door ol namens den Directeur-Generaal der Poste rijen, Telegrafie en Telefonie vastgestelde minimumtariefsgebied kan door de radio centrale een extra abonnementsgeld worden geheven van 2 per maand per 100 M. of gedeelte van 100 M., dat het aan te sluiten perceel, hemelsbreed gemeten, buiten de grenzen van het bovenbedoeld minimum- ^ariefsgebied gelegen is. Artikel 18. MINIMUM-TARIEFSGEBIED. De grenzen van het minimum-tariefsge- bied worden bepaald volgens de volgende denkbeeldige lijnen: beginnende bij het kan toor van de Gemeente-Lichtbedrijven aan den Helderscheweg 18, waar de radio-centrale is gevestigd, gaat de grens in oostelijke richting tot aan de achterzijde van de woningen ge legen aan de Nooraerkade, tot aan den Frie- scheweg, gaat van daaruit in noordelijke richting langs den Friescheweg tot aan per ceel No. 48, verder volgt de lijn de grens tus- schen de Oemeenten Alkmaar en Oudorp tot aan perceel Schermerweg No. 120, kruist hst Groot-Noordhollandsch Kanaal in zuid1- westelijke richting, volgt het midden van de Trompstraat en vervolgens in westelijke Tichting langs de achterzijde van de huizen in de Uitenbosehstraat, 2e Kabelstraat en Baanpad tot aan de Hooftstraat, vandaar in zuidwestelijke richting langs het midden van de Dr. Schaepmankade tot aan de Mo lentocht, dan langs het midden van de Mr. P. J. Troelstrakade in zuidelijke richting, daarna irt westelijke richting langs de ach terzijde van de perceelen aan de K. van '1 Veerstraat, vervolgens ln zuidelijke richting langs het midden van de Bleekerskade tot aan den Heilooërdijk, langs het midden van de Heilooërdijk in westelijke richting tot aan den Kennemerstraatweg, dan ln zuidelijke richting langs het midden van den Kenne merstraatweg tot asn de Regulierslaan, ver volgens in westelijke richting langs de Regu lierslaan tot aan den Westerweg, dan langs de achterzijde van de perceelen gelegen langs westen van den Westerweg tot aan de Bruin- visstTaat, verder in weatelijke richting langs de achterzijde van de perceeln gelegen langs de Bruinvisstraat tot aan den spoorweg Alkmaar—-Amstrdam. Deze spoordijk vol gend tot aan den overweg aan den Berger- weg, langs het midden van den Bergerweg in westelijke richting tot aan de Houtvaart, vandaar in oostelijke richting langs de ach terzijde van de perceelen langs den Berger- weg en langs de Wognumachebuurt, verder oostelijk langs de achterzijde van de percee len aan den Fabrieksweg en dan ten zuiden langs de spoorbaan Alkmaar—den Helder tot aan de plaats van uitgang. De Alkmaar der Hout valt buiten dit minimumtariefsge bied. Artikel 19. Over het maandelijksch verschuldigd be drag wordt door den Boekhouder van de Ge- meenteüchtbedrijven per kwitantie beschikt, alsook over het verschuldigde voor eenige overige leveringen en werkzaamheden, voort vloeiende uit de bepalingen van deze voor waarden en de daaruit voortspruitende over eenkomst, voor zoover daaromtrent bij deze voorwaarden niets anders is bepaald. Artikel 20. Op de inning van het verschuldigde abon nementsgeld en bijdrage in de installatiekos ten zijn de betreffende artikelen der gas- en electriciteitsverordening der gemeente Alk maar van toepassing. Het abonnement wordt geacht te zijn in gegaan op den eersten dag van de maand, waarin de aansluiting is tot stand gebracht, tenzij deze aansluiting geschiedde na den vijftienden, in welk geval het abonnement een aanvang neemt op den eersten dag van de volgende maand. Voor het wederom aansluiten van den radio-aanleg, is als vergoeding der hieraan verbonden kosten een bedrag van 2.50 ver schuldigd, welk bedrag moet zijn vereffend, voordat de aansluiting wederom tot stand wordt gebracht. De directie is bevoegd bij herhaalde aan maning wegens wanbetaling een waarborg som te eischen. Van deze waarborgsom wordt geen rente vergoed. Artikel 21. Eventueel door het Rijk verplichtend ge stelde retributiegelden komen voor rekening van den aanvrager en zijn in de onder arti kel 17 bedoelde abonnementsgelden niet be grepen. Evenzoo zal de gemeente zich ten opzichte van het verhaal van extra kosten als gevolg van het distribueeren van de pro gramma's van buitenlandsche stations alle rechten moeten voorbehouden. Het niet voldoen aan deze verplichting wordt beschouwd als wanbetaling. Artikel 22. De directie is gerechtigd, na bekomen machtiging van Burgemeester en Wethou ders, bij afsluiting van de radio-aansluiting wegens wanbetaling of anderszins, alsmede ingeval de aanvrager niet voldoet aan de verplichtingen, hem opgelegd in de artikelen 9 en 10 dezer verordening, tevens den toe voer van gas en electriciteit te doen verbre ken, totdat aan de gestelde verplichtingen is voldaan. Artikel 23. In alle dubieuze gevallen beslist de direc tie, zoo noodig na gehouden overleg met Burgemeester en Wethouders, behoudens dat bij geschillen omtrent de uitlegging van deze verordening beroep open staat op den Direc teur-Generaal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie. Bi .1.1 i l i i n .1 lil II VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van 12 September. DE MESPRIKKER UIT DEN HELDER. Helder, die zijn plaatsgenoot D. Huls- De zaak contra den heer Hendr H te man op 10 April met een mes had ver wond werd heden voortgezet en de poli tierechter veroordeelde hem voorwaar delijk tot 3 maanden niet 3 proefjaren. Geheelonthouding is thans voor hem bet parool, want na de flesch komt soms het mes! OUDË KLARE EN PETROLEUM. De 40-jarige niet geheel drankvrlje petroleumventer Petr. G. te Hoorn had ln het voorjaar een hulsmoeder te Zwaag ln den nek gezien, door haar bussen petroleum te leveren, die de volle maat niet inhielden. Op 13 Juni stond de man voor dit feit terecht en heden werd, na gedaan reclasseerlngs- onderzoek, de zaak voortgezet. Elsch 4 maanden gevangenisstraf, waarvan 2 maanden voorwaardelijk. Vonnis 25 boete of 15 dagen en 3 maanden gevan genisstraf voorwaardelijk met 8 proef jaren. BELASTINGBETALEN TEN POSTKANTORE. Fraude te Schoorldam. Indien de belastingenpenningen der Nederlandsche staatsburgers overal even secuur buiten het rijkslaadje gle den als op het „station" der posterijen te Schoorldam, dan zou zonder twijfel een staatsbankroet onvermijdelijk zijn. Althans stond heden terecht mej. Corn. Anna D. geboren D., kantoorhoudster aldaar ter zake eenige haar tenlaste gelegde verduisteringen en wel 52.06 belastinggelden gestort door get. A. v. d. Wel, veehouder te Warmenhuizen, 400 door get. W. Duin en 43.50 ge stort door dienzelfden heer Duin om per giro te worden overgemaakt aan den adressant Molenaar, 't Was natuur lijk een zeer ernstige zaak waarin een lichtpunt kon worden aangetoond, de schade was door het vrouwtje volledig vergoed, zoodat niemand geldelijk werd benadeeld. Zij erkende de verduisterin gen, doch kon niet verklaren, waardoor een door haar geconstateerd tekort in haar postkas was ontstaan Door ver dachte werd vermoed dat zij het geld ln de huishouding had gebruikt. Het ge storte belastinggeld bezigde verdachte om de kas der posterijen sluitend te maken. Onder de gehoorde getuigen be hoorde ook de heer Boeder, ontvanger der dir. belastingen, die de fraude had ontdekt. Deze getuige verklaarde onder meer, dat de postkas over zooveel schij ven loopt, dat directe verificatie niet doenlijk is, zulks in tegenstelling met de administratie der belastingen, waar iedere avond de kas wordt opgemaakt en eventueele fouten kunnen worden ge constateerd. Zoowel verdachte, als haar 22-jarige zoon, die fungeerde als besteller, zijn thans ontslagen uit den dienst der pos terijen. De verdere behandeling der zaak werd geschorst tot a s. week. EEN VECHTLUSTIG TRIO. Drie bruinverbrande zonen van het lage land, de heeren Jan G. uit Ursem, Corn. P. te Berkhout en Piet G., residee- rende te Obdam, hadden lustig kermis gehouden aan de Goorn, gem. Berkhout en den getuige Piet Boots bij die gele genheid eens duchtig afgerost en bloe dend aan het hoofd verwond. Piet had op de kermis hun ontevredenheid opge wekt en zij stonden hem bij zijn woning te Avenhorn op te wachten, toen Piet met zijn meisje thuis kwam. Ieder der „heeren" deed een duit in het zakje, zooals thans nader werd toegelicht door de heeren Beets en Stam, zich noe mende akkerstudent, tot verontwaardi ging van den politierechter, die niet de kachel met zich laat aanmaken. Eisch tegen Piet G. 30 boete of 30 dagen. Tegen de 2 anderen 20 of 20 dagen ieder, wat hun niet meeviel. Uitspraak conform eisch benevens 11 reparatiekosten aan dr. Berman. GEVAARLIJKE BEMOEIZUCHT. De niet-verschenen verdachte Corn. v. H. te Den Helder had zich op 15 Mei schuldig gemaakt aan wederspannig- heid of belemmering door een persoon die verdacht werd van diefstal te trach ten aan de handen van den agent Streutner te ontrukken, wat hem dan ook door aanwending van extra kracht vertoon gelukte. Eisch en vonnis 25 boete of 25 da gen. MINNAAR VAN PRENTBRIEF KAARTEN. De eveneens niet aanwezige gedag vaarde Pieter Hendr. W., eveneens te Den Helder, had, door drank geïnspi reerd, in het militair tehuir een aantal prentbriefkaarten ontvreemd. Eisch en vonnis 15 boete of 15 dagen. EEN VARKEN MISHANDELD! De hoofdgetuige vermoedelijk opge geten. Een 44-jarige vee-expediteur uit Beemster, Fred. S. stond terecht naar aanleiding van het minder schitterende feit, dat hij op 23 Mei op de varkens- markt te Alkmaar een varken, dat wei gerde te loopen, met een stok hevig had geslagen op kop en snuit. Do heer C Denneman, conciërge der Huishoud school, had zich aan deze ruwheid zeer geërgerd. Het dier bloedde uit zijn neus, die bovendien nog gepend was, om het wroeten tegen te gaan. De verdachte beweerde 't recalcitrante dier eenige tik ken te hebben gegeven bij wijze van richtingaanwijzer. Opzettelijke mishan deling zat bij hem niet voor. Als getui ge décharge werd nog gehoord de heer Joh. Korver, die omstandig ver klaarde geen Indruk te hebben gekre gen, dat het dier mishandeld werd. De officier vermeende dat de grens over schreden was en requïreerde ter waar schuwing 5 boete of 5 dagen, wat ver dachte goed vond. Vonnis: Vrijspraak. (Zeker niet in het belang der dierenbe scherming. Red. Alkm. Crt.) EEN DRONKEN EN BOVENDIEN NOG LASTIGE EGMONDER. De visscher Hubertus Sch. te Egmond aan Zee, die met kermis te diep in het glaasje had gekeken en zich daarna krachtig verzet had tegen de veldwach ters Rood en ten Brugecate was niet verschenen. De verdachte, een bekend merk, werd veroordeeld tot 30 boVa of 30 dagen. NIET OP ZIJN WOORDEN GEPAST. De heer J. B. te Alkmaar, had op 4 Juli den agent Dalenberg beleedigd door hem toe te voegen: loop naar den bliksem, kwajongen! De verbalisant be weerde reeds 7 jaar lang door dezen man te zijn geprovoceerd. De zaak werd voor onbepaalden tijd aangehouden. ONBELEEFDE KWALIFICATIES. De 26-jarige veehouder Renier B. te Venhuizen had zich te verantwoorden wegens beleedlging van den heer C. Molenaar, door hem op 27 Mei in het openbaar te Wijdenes een gemeenen vent en een vuilen boer te noemen Er schijnt tusschen de heeren een paarden- kwestie te zitten. De sop was overi gens de kool niet waard. De heer B. had wijzer moeten zijn en voelde nu de gevolgen in zijn portemonnaie.Hij werd veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen. NOG MEER BELEEDIGINGEN. De groentenhandelaar A. v. d. Peet te Opmeer was op 22 Mei door den niet- verschenen heer Jch. v. d. D. vereerd met de niet zeer vleiende critiek, dat hij een slechte schurk en een dief was. De toegesprokene onderschreef die mee ning b'ijkbaar niet en had heden de schrale voldoening, dat de loslippige heer van D., die zijn ontboezemingen beter aan de poes had kunnen toever trouwen, werd veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. L0SHANDIGE ALKMAARDER. De heer Pieter K., niet op het appèl, zou op Maandagavond 6 Juli te Alk maar In eenigszins aangeschoten toe stand den heer Sybele Halman, wande lend op het Verdronkenoord, zonder eenige aanleiding een stomp in het ge laat hebben toegediend. De heer Friso Holma was daarvan getuige. De onheb belijke daad werd door den politierech ter gestraft met 30 boete of 30 dagen. MET EEN BILJARTKEU GEEXERCEERD. Kermisvermaak te Scharwoude. Een motorrijder uit Heiloo werd ten laste gelegd, dat hij op 30 Mei te Scharwoude in het café van de wed. Groot den heer P. Deen met een ge broken biljartkeu het hoofd aan bloeden had getimmerd. Het scheen er nogal rumoerig toe te zijn gegaan in dit dranktempeltje. De heer L. trachtte een plausibele verklaring te geven van zijn optreden. Hij kwam op voor een belaagden kameraad en raakte den ver keerde. De met een biljartkeu bewerkte getui ge reclameerde 17.90 wegens geneeskun dige behandeling, arbeidsverzuim en.uitstoo- men van zijn beste pak en een schadêvergoe ding van 17. Vonnis 25 boete of 25 da gen. ARRONDISSEMENTS REHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 13 September. EEN AUTOBESTUURDER MET EEN STUK IN ZIJN PELLERIENTJE. Op 7 Juni verschen als appellant tegen een kantonrechterlijk vonnis voor de heeren der meervoudige strafkamer de 43-jarige auto- vrachtwagenrijder Pieter B. uit Venhuizen, die op 23 Februari te Berkhout op den Zee dijk verkeerende, onder invloed van het vocht van Bachus een nogal flinke aanrijding had veroorzaakt met een ander motorrijtuig en deswege door den kantonrechter te Hoorn was veroordeeld tot 50 boete of 50 dagen hechtenis, benevens ontzegging van rijbe voegdheid voor den tijd van 6 maanden, welke bijkomende straf, rakende direct de belangen van zijn boterham, hem vooral dwars zat. De zaak was destijds aangehouden in verband met een reclasseeringsonderzoek en werd heden voortgezet. De appellant, die sterk stottert, kreeg een uitbrander omdat hij niet op tijd was. Er bleek echter autopech in 't spel te zijn. De heer Wiggers adviseerde gunstig, maar de bijzondere vocrwaarden moesten streng zijn Zijn derde vrouw is echter heel flink en heeft er den wind goed onder. De officier stelde f 50 boete of 50 dagen hechtenis en bovendien-1 maand voorw. met 2 jaar proeftijd. Vaiftig golde is aors naga! 'n houp, sput terde de appellant. Maar het behoud van het rijbewijs is ook wat waard. ONGESCHIKT VOOR HET ZEGELLOKET. Het geldelijk beheer bij de posterijen! Een kantoorbedie 'e der posterijen, de heer Pieter Willem Eduard v. L., wonende te Schagen en aldaar zijn dienst uitoefenende, bleek niet volkomen betrouwbaar te zijn. Hij was belast met de bediening van de post- en andere zegelskas, waarin bij verificatie een niet onbelangrijk tekort werd geconstateerd. Op 12 Juli stond deze jonge man terecht en beweerde alstoen in financieele moeilijkheden te zijn geraakt, die als oorzaak van zijn frau duleuze handelingen konden worden aange merkt. Zijn verweer kreeg den schijn, alsof hij het slachtoffer zou zijn geweest van een geldschieter. De rechtbank vond althans termen, alsnog een nader onderzoek in te stellen en bepaalde de voortzetting der behandeling op beden. 13 Sept. De heer Wiggers concludeerde in zijn raport, dat de reclasseeringskansen niet ongunstig stonden. Gehoord werd nog de heer Suermond, adj. commies der posterijen te Vlisaingen, die be weerde f 3500 van verdacthe te hebben te vorderen, waarvan een door verdachte ge- teekende schudbekentenis door hem werd overlegd en welke document door den grif fier werd voorgelezen. De rente bedroeg 7 procent Verdachte beweerde deze obligatie te hebben geteekend, zondek van den inhoud kennis te nemen. Getuige Suermond ver klaarde het geld zelf gedeeltelijk van een voorschotbank te hebben geleend. Voorts had hij geleend f 1500 van familieleden. De ver dachte was verplicht 20 per maand af te betalen. Hij had nu pl.m. 1000 afbetaald. In Maart 1929 beheerden beiden een zegelkas te Vlissingeu en werd getuige Suermond eensklaps tijdelijk naar Tholen gedetacheerd en moest de kas worden overgedragen Na eenige weken kwam getuige terug èn ont dekte dat van zijn kas een belangrijk geldelijk bedrag ontbrak, ontstaan gedurende het beheer van verdachte. Er moest pl.m. 4000 in de kas aanwezig zijn, terwijl slechts 500 aanwezig was. Verdachte erkende toen het ontbrekende geld te eigen bate te hebben aangewend en als gevolg van dit tekort was de schuld van verdachte ontstaan. Door ver dachte werd deze toedracht tegengesproken. Hij had zich nimmer met de kas van Suermond bemoeid Uit zijn eigen kas had verdachte „slechts" 300 te eigen bate aangewend. Hij had in zijn angst voor ontdekking bij getuige Suermond een leening aangegaan, naar hij dacht tot een bearag van 1200. De 300 gulden had verdachte in zijn huis- houding besteed. Getuige Suermond beweerde daarop, dat verdachte de schuldbekentenis had geteekend in tegenwoordigheid van zekeren heer Dek. ker uit Goes. De leening had getuige afge sloten uit collegialiteit en ook omdat hij ver meende bij de overdracht der kas ook niet geheel correct te hebben gehandeld. Verdachte repliceerde dat getuige zelf ook geld noodig had. Volgens verklaring van get. Suermond had verdachte hem in overspannen toestand ge smeekt, aan den ambtenaar der reclasseering te zeggen, dat hij slechts f 1000 van Suer mond had geleend. Aan dit verzoek had ge tuige gehoor gegeven en aldus den ambte naar om den tuin geleid. Met begrijpelijke verbazing werd aange hoord, dat de getuige Suermond bij zijn vertrek, de sleutels van zijn kas, die toch be langrijke bedragen moest bevatten, in den zak van zijn kantoorjas, die voor iedereen bereik baar was, had laten zitten. In den loop van het geding bleek, dat ver- dachte de schuldbekentenis aan Suermond reeds had geteekend. vóór dat deze de lee- riing had gesloten, op welke incorrectie de president mr. Krabbe den getuige wees. Plaatsvervangend rechter mr. J. Ph. Bos man, wenschte nadere opheldering omtrent de verhouding die bestond tusschen get. Suermond en verdachte en richtte tot deze getuige in dit verband onderscheidene vragen Volgens verdachte was van Maart tot November de zegelkascontrole op het kan toor te Vlissingen van „Tante Pos" achter wege gebleven! (Van bezuiniging gesproken!) De president der rechtbank sloeg bijkans achterover van verontwaardigde verbazing! Mr. Buiskool van Schagen, die thans de juridische belangen van verdachte behartigde, wilde gaarne van get, Suermond weten, welk familielid de 1500 had geleend. Dit bleek dan te zijn een zwager van getuige. Hierop deed mr. Buiskool eenige vragen aan den directeur van Slingerland met betrek king tot de kascontrole op het kantoor, die antwoordde, dat deze controle aldaar op de normale wijze plaats vond. De heer v. Slingerland gaf voorts geen on gunstige verklaring van verdachte, die zijn taak behoorlijk verrichtte. De heer Wiggers sprak de meening uit, dat verdachte en get. Suermond samen geknoeid hadden. De ambtenaar ontzegde aan verdachte zijn vertrouwen en onthield zich van advies. De officier verklaarde ondanks het lang durig verhoor niet veel wijzer te zijn ge worden en alleen te zijn gesterkt in zijn opvatting, dat er geknoeid was. Het stond vast dat het in Vlissingen op het postkantoor een bende is geweest. De officier liet in 't midden, wie daarvan de schuld was. Maar welk een toestand is het daar op zoo'n postkantoor, riep de officier in veront waardiging. Vast stond, dat te Schagen is geknoeid en verdachte oneerlijkheid had gepleegd. En ook dat deze verdachte heeft getracht den recias- seeringsambtenaar om den tuin te leiden. Waar moet het naar- toe met het geld van het rijk? zei de officier verontwaardigd. •ir 'f p Hieraan moet paal en perk wonden gestelek Ernstig veroordeelde mr. v. d. Feen de Lilie de slapheid bij de posterijen! Ten slotte requireerde de officier 6 maan den gevangenisstraf, en verzocht met nadruk onmiddellijke inhechtenisneming. Mr. Buiskool hechtte niet veel geloof aan de verklaringen van getuige Suermond en onderwierp deze verklaringen aan krachtige critiek. Het leek den verdediger, dat verdachte door get. Suermond duchtig in 't nauw was ge bracht en zulks de aanleiding was van de ge pleegde fraude. Ten slotte verzocht pleiter clementie en het opleggen van een voorwaardelijke straf. Uit spraak as. week. De gevangenneming werd geweigerd. EEN ZIEKENWAOEN BIJNA VAN DEN WAARDIJK GEREDEN? Op 13 October '31 vervoerde de heer Koe» lemey van Hoorn als chauffeur van een zie kenwagen een zieke inwoonster van Bobbel- dijk, waarbij hij op den Waardijk onder Oterleek werd voorbij gereden door een ach terop komenden vrachtauto, die bij het terug wijken naar rechts, deze manoeuvre te vroeg verrichtte, een fout door vele bestuurders ge maakt Volgens waarneming van den heer Koelemey behoorde de vrachtauto aan den expediteur Joh. St. te Castricum, die op 18 Maart door den kantonrechter te Alkmaar werd veroordeeld tot 40 boete of 40 dagen hechtenis en ontzegging rijbevoegdheid voor van P maanden, benevens 15 schadevergoeding. Deze zware penitentie werd opgelegd, omdat het weinig nad ge scheeld of de ziekenauto was van den dijk ge tuimeld, 'n omstandigheid, die de roekeloos heid nog belangrijk verzwaarde. 153. Maar dc kabouterbaai, die eent heel alleen in zijn eigen vertrek had gezeten werd nu ook ongerust. We moeten hulp hebben, riep hij met donderende stem, wie durft er op uit om pekelwater te halen? vroeg de oude kabouter. En direct was Tuimeltje bereid daar voor te zorgen. Maar natuurlijk liet Kruimeltje hem alleen niet op stap gaan en trots de waarschu wing ging ook Kruimeltje mee. wa.s é6®*1 kleinigheid voor de twee snaken. Ze moes- h.L-L-u heelemaal door de dikke hagelmassa wringen en ge- maar dat ze hard moesten werken, want anders zouden Hp i hebben gehad. Ze konden bijna niets zien en pr «1 ia t? m hagel zoo lang, dat ze minstens dachten hoofden vL» ze ,hadden zich fijn vergist en toen za hun k?«ed voor zich," heel wlt

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6