Jiunst en lüztmschap Qemeentecadm Jluèticaties v'iet content met des kanton rechters uitspraak. De heeren Engel p. en IJsbrand de Gr., respectievelijk het beroep van visscher en chauffeur beoefenend en beiden inwoners van Egmond aan Zee, hadden op 18 Januari een drachtig in de duinen van Castricum met de zb lichtbak konijnen gestroopt en werden alstoen op heeterdaad betrapt door den jachtopziener Diemeer en op 4 Maart te Alk maar veroordeeld. Engel als oude kennis tot 14 dagen hechtenis en IJsbrand, die minder reclame als strooper had gemaakt, tot 20 joete of 20 dagen hechtenis. Hun appel had alleen ten doel vermindering van straf te ver krijgen. broek op langendijk ^De heer St. ontkende echter pertinent de „nriidinz te hebben veroorzaakt althans, hij had aiets bemerkt. Hij heeft 4 Ford's in de Veroordeelde kwam in hooger beroep dat héden werd behandeld. De appellant werd héden verdedigd door mr. J. H. Willems uit •L Haag, jur. adviseur van den bond. De officier achtte niet voldoende aange toond, dat juist de appellant de aanrijding had veroorzaakt, nu is gebleken, dat de ver oordeelde beschikt over vier auto's en requi- reerde vrijspraak, bij welke conclusie mr. Willems zich gaarne aansloot. De officier merkte op, dat het ditmaal eens »ing om de knikkers en niet om het spel, maar achtte nu eerste verdachte alleen leefde van den „steun" geen aanleiding verande ring in het vonnis te vorderen en requireerde bevestiging. DE ARBEIDSWET GESABOTTEERD. De heer Klaas J., schoenmaker te Den Hel der is geen correcte nakomer der Arbeidswet en als zoodanig voor den kantonrechter een goede klant. Hem worden bij overtreding ge peperde boeten opgelegd, zoodat het geen wonder is, als de veroordeelde in hooger be roep komt. Ook heden was hij in appel geko men wegens een tweetal veroordeelingen, uitgesproken door den kantonrechter te Den Helder ter zake overtredingen gepleegd op 10 Sept. en 26 Oct. 1931 en waarbij hem werd opgelegd het respectabele boetesomme tje van 4 X 50 gulden. De agent van politie de Haan had de feiten geconstateerd en proces-verbaal opgemaakt. De president, „ïr. Ledeboer, w ees appellanl op zijn verplichtingen hem als werkgever opgelegd, de officier requireerde bevestiging, doch vorderde 3 X 50 boete of 3 X 7 da gen hechtenis en 1 X 30 boete of 1 X 7 dagen hechtenis. EEN ZEER BERISPELIJKE SNUITER. Van de laatste verdachte kon worden getuigd; „Last noi Least'' want hij was verreweg de gevaarlijkste. Het betrof hier den 36-jarigen landarbeider Jan V., geboren en wonende te Wijdenes en thans in voor arrest, als verdacht zich op 11 Juli aldaar te hebben schuldig gemaakt aar. poging tot fei telijke aanranding der eerbaarheid van een 16-jarig meisje, 'n misdrijf waarop bij Art. 45 en 246 Wetboek var. Strafrecht is gesteld een maximum van 5 jaar en 4 maanden ge vangenisstraf. In deze zaak trad mr. Tudell van Bergen op als raadsman en verdediger. Behandeling had plaats met gesloten deuren. HET DRAMA TE MOORDRECHT. Hun kind zoo ernstig mishandeld, dat de dood volgde, en het toen aan een dijk begraven. De Utrechtsche rechtbank heeft gister de Voortzetting plaats gehad van de behande ling van de zaak tegen den 35-iarigen schip per G. de W. en de 26-jarige G. v. d. W., de vrouw waarmede hij samenwoonde. Het be trof hier de zaak van een in Maart van dit jaar aan een dijk onder de gemente Moor drecht gevonden kinderlijkje, waarbij het slachtoffer aan de gevolgen van mishande lingen bleek te zijn overleden. Voor dit feit hadden zich beide personen te verantwoorden voor het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel in Juni van dit jaar voor de Utrechtsche rechtbank. De officier van justitie eischte destijds vier en een half jaar gevangenisstraf tegen den man en tegen de moeder van het kind twee jaar en acht maanden gevangenisstraf. De rechtbank wees echter de zaak terug naar den rechter-commissaris om een nader onderzoek in te stellen naar de schuld, in verband met een ingekomen brief van iemand, die tot dusver niet gehoord was. Thans, nadat verscheidene getuigen nog gehoord waren, eischte de officier van justi tie tegen den man vier jaar gevangenisstraf *n tegen de vrouw 1 jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. NA DE TEXTIELSTAKINO IN TWENTE. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft gisteren geconcludeerd tot ver werping van het cassatieberoep van C. J. P Propagandist te Almelo, die door de recht bank aldaar en in hooger beroep door het ge rechtshof te Arnhem was veroordeeld tot één maand gevangenisstraf wegens opruiing, verdachte had tijdens de textielstaking in Twente in een bijeenkomst op het H. J. van neekplein, nadat den vorigen avond op het Pathmos de politie door personen uit het pu bliek gekwetst was, gezegd, dat hij daar tot 5'jn spijt niet bij tegenwoordig was geweest, doch dat de Federatie de verantwoordelijk heid op zich wilde nemen voor dergelijke ge vallen. Arrest 10 October. •oorts concludeerde de procureur-generaal f^neens tot verwerping van het cassatiebe- pWP van den vakvereenigingsbestuurder D. die tijdens die staking in een door onge- 300 personen bezochte openbare btj- d komst had gezegd, dat de stad moest JUn« van oplaaiend verzet en dat wan- ,.,r.«n onderkruiper bij de firma Jannink dén blijven werken, de stakers hem wel zou- ïv ren wat solidariteit was. Jf* rechtbank te Almelo had hem deswege aa&r.oken, doch het O. M. had beroep S h j end> waarna het Hof te Arnhem D rlis ad veroordeeld tot een maand gevange raf terzake opruiing. re®t 19 September. DE CRISISPACHTWET OOK VOOR TUINDERS. Naar gemeld wordt, heeft de arrondisse mentsrechtbank te Haarlem de veelbespro ken beschikking van een der kantonrechters- plaatsvervanger, aldaar, waarbij beslist werd, dat pachtovereenkomsten betreffende tuinbouwgronden niet vielen onder de crisis pachtwet 1932 en de verzoeker onbevoegd was verklaard tot het indienen van een re- quest, strekkende tot vermindering van de bij overeenkomst bepaalde pacht, vernietigd en hem daartoe wel bevoegd geacht en voorts de zaak teruggewezen naar den eersten rech ter ter verdere afdoening. Het rechtsmiddel van hooger beroep en niet dat van cassatie moest ten deze' worden aangewend krachtens art. 333 van het Wet boek van Burgerlijke Rechtsvordering, omdat het hier betreft een geschil omtrent de al of niet bevoegdheid van den verzoeker. DE INBRAAK BIJ WERKMANS- BELANG TE OOSTERBEEK. Een niet voordeelig hooger beroep. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch kreeg Maandag in laatste instantie te behandelen de strafzaak tegen een bankwerker uit Am sterdam, thans gedetineerd, die door de Arn- hemsche rechtbank was veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf terzake dat hij met een medeverdachte in den nacht van 28 op 29 November van het vorige jaar te Oosterbeek door middel van een valschen sleutel heeft willen binnendringen in het ge bouw der Coöp. Verbruiksvereeniging „Werkmansbelang", waarbij hii door een surveilleerenden agent betrapt was. Het ge rechtshof te Arnhem had den Amsterdammer in hooger beroep vrijgesproken. In Den Bosch hoorde de man nu twee jaar en zes maanden gevangenisstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk en met aftrek van het voorarrest, tegen zich eischen. Het Hof zal 26 Sept. arrest wijzen. ONTVOERINO VAN TWEE MEISJES. Tot 2Vi jaar veroordeeld. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen een 21-jari gen propagandist, tegen wien het O.M., i?r- zake van ontvoering van een 16-jarig en een 15-jarig meisje en het plegen van ontucht met beide meisjes twee jaar en zes maanden gevangenisstraf had geëischt. De rechtbank, overwegende, dat verdachte tijdens de behandeling niet het minste be rouw over zijn misdrijven heeft getoond, ver oordeelde hem overeenkomstig dezen eisch. VERDACHT VAN BRANDSTICHTING. Bloembollenhandelaar voor hel gerechtshof. Voor het Amsterdamsche gerechtshof dien de gister in hooger beroep de strafzaak tegen den bloembollenhandelaar P. de K. te Uit hoorn, verdacht van brandstichting. Te dier zake was de man door de Amsterdamsche rechtbank op 4 Mei j.1. veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar. Verdachte had zich te verantwoorden we gens brandstichting of uitlokking tot brand stichting in een café -te De Kwakel, gemeente Uithoorn, dat aan hem toebehoorde, doch bewoond werd door zekeren Kroone en zijn gezin. In den nacht van 5 op 6 Juni 1930 brandde het café tot den grond toe af. Voorts had de K. zich te verantwoorden wegens uit lokking tot brandstichting in Juli 1928, toen een begin van brand uitbrak in een schuurtje bij bovengenoemd café gelegen. Het vuur werd toen echter onmiddellijk gebluscht. In de derde plaats was hem ten Jaste ge legd, dat hij, tot twee maal toe, in 1929 en 1930, de vrouw van den caféhouder heeft trachten over te halen brand in het café te stichten. Zijtas echter niet op zijn voorstel ingegaan. Verdachte had in den bloembollenhandel een compagnon, hij had aldus de dagvaar ding de vrouw van dien compagnon over gehaald brand te stichten in haar woning, opdat van de verzekeringspenningen een nieuwe bollenschuur zou .kunnen worden ge bouwd. Ook deze brand werd echter spoedig gebluscht: de vrouw en haar echtgenoot wer den verleden jaar ter zakex brandstichting veroordeeld. Voor het Hof waren 27 getuigen gedag vaard, waarvan 12 a décharge. Verdachte hield vol onschuldig te zijn. De vrouw van den caféhouder Kroone, als getuige gehoord, verklaarde, dat in 1928 door onbekende oorzaak brand was ontstaan in het schuurtje bij het café. Een jaar later ontdekte zij wederom een begin van brand, in een kast in het café. Er werd daarin een hoop verkoold papier gevonden. In den bewusten nacht van 5 op 6 Juni 1930 was zij wakker geworden door brand, het huis stond in lichter laaie. Met moeite wisten zij en haar man zich met de drie kin deren in veiligheid te stellen. President tot getuige mej. Kroone; Heelt verdachte u wel eens aangezet brand te stich ten in uw café? Getuige: Ja, hij heeft wel eens gezegd; „schop het petroleumstel maar eens om, dan zit er voor mij ook wat aan". Verdachte; Ik heb dat gezegd, omdat ik bang was, dat een schilder die aan het huis werkte, brand zou stichten en het was voor de kinderen veiliger als de vrouw dan zelf maar brand maakte. Het café was verzekerd voor 4500, het geld was uitbetaald aan verdachte. Na verder verhoor luidde de eisch van den procureur-generaal: bevestiging van het von nis, ook wat de strafmaat betreft (drie jaar gevangenisstraf.) Het arrest zal gewezen worden op 27 Sep tember. DE TERAARDEBESTELLING J. RÖNTGEN. De te Utrecht overleden musicus Julius Röntgen zal Vrijdag a s. te half twee op Zorgvlieü te Amsterdam begraven worden. Maandagavond vergaderde de raad de zer gemeente. De voorzitter, burgemeester Slot, zeide dat de heer Bonnet bericht van verhindering had ingezonden tot het bijwo nen van deze vergadering. Ingekomen stokken. Van Ged. Staten onder dagteekening van 10 Aiugustus bericht, dat de eventueele geldleening groot 12500 ten behoeve der tuindersvoorschotten bij hun ge sloten kan worden tegen een rente van 5% pCt., aflosbaar in 20 jaren, met dien verstan de, uat over de jaren 19331937, afgelost wordt hetgeen in die jaren door de tuinders wordt afgelost en nadien 1/10 per jaar. Ver zocht werd dienaangaande spoedig een be slissing te nemen, waaraan bereids in een spoed-eischende vergadering is voldaan. Wat de uitbetaling aangaat is de gemeente na eenige moeilijkheden in de gelegenheid gesteld 1 Sept. j.1. een bedrag van 37600 aan de bouwers uit te keeren. Aangaande de 30 pCt. van het vorige cre- diet zijnde 12000, werd door de provincie niets in uitzicht gesteld, maar zulks moest op de vrije markt geprobeerd worden, waarin de gemeente is geslaagd bij de instelling ge- meente-crediet. Aldus goedgevonden. Mededeeling van den minister van binnen- landsche zaken, dat de steunregeling voor de land- en transportarbeiders wederom is toe gestaan. Brief van de commissie crisis-comité uit de 50 West-Friesche gemeenten, betreffende het program van actie, waarin o.m. voorkomt een snelle afdoening der steunregeling, bevor dering werkverschaffing enz. Van Ged. Staten eenige opmerkingen aan gaande de rekening 1930. In verband daar mede werd voorgesteld een nadere voorloo- pige vaststelling er gemeenterekening dienst 1930 en een wijz ging der gemeentebegro ting dienst 1932. Aldus besloten. Betreffende de voorloopige vaststelling der rekeningen van de gemeente, Burg. Arm bestuur en lichtbedrijven dienst 1931, werd door den heer Koedijk rapport uitgebracht, dat deze in orde zijn bevonden. De rekening der gemeente luidt aldus: ge wone dienst: ontvangsten 85.495.68y2> uit gaven 83.211.18, saldo 2284.50H; kapi- taaldienst ontvangsten 48.753.43, uitgaven 47.666.47, saldo 1086.96, burc. armbe stuur ontvangsten 2904.59, uitgaven 2763.82, saldo 140.77. Gasbedrijf batig saldo 790.86, electr. be drijf batig saldo 1S3.831/É,. Aldus vastge steld. Aanbieding van de begrootingen der ge meente, burg. armbestuur en lichtbedrijven dienst 1933. Deze werden voor onderzoek in handen gesteld van de raadsleden. Bij de rondvraag werd door den voorzit ter mededeeling gedaan, dat de steunregelin gen voor de land- en transportarbeiders zijn goedgekeurd, maar dat voor de landarbei ders bij hernieuwe aanvraag nog geen twee de goedkeuring is verkregen. B. en W. heb ben zich te dien opzichte de vraag gesteld of zoo door gegaan zou kuftnen worden. Het is daarom goed dat de commissie uit de ge meenten actief blijft, zoodat eventueele werk verschaffingen in het leven worden geroe pen. Binnenkort is dienaangaande een bijeen komst te Hoorn, welk ook bedoelt voeling te houden met de regeering omtrent wat gebeu ren mag en wat niet. Steunverleening is een uiterste redmiddel. Het is goed dat de men- schen werken. Te dien opzichte is weder een brief gericht aan den minister aangaande de werkverschaffing te Schoorl. Hierna sluiting. DE SCHATORAVERIJ TE ZAANDAM STOPGEZET. De schatgravers hebben hun pogingen om den verborgen schat op te graven opgegeven, na daaraan 3J4 maand te hebben gearbeid. Vandaag beginnen zij den kuil, waarin twee stevige damwanden zijn geheid, en die reeds tot een diepte van bijna 9 M. is uitgegraven, weer dicht te maken. Men begint nu elkander de schuld van de mislukking te geven. Mad. Sylvia schijnt den gebr. Henning te verwijten dat zij niet de goede plaats hebben aangewe zen. De mogelijkheid is ook niet uitgesloten, dat de oude kaperkapitein verzuimd heeft zijn goede dukaten daar te begraven. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Nadat de eerste dagen der 27ste Koninklij ke Nederlandsche Jaarbeurs het aantal be zoekers ongeveer gelijk was aan dat der vo rige najaarsbeurs, s i eg de volgende dagen het aantal boven dat der correspondeerende dagen van de vorige najaarsbeurs uit, t.w. Donderdag 8 September met 16 pCt., Vrijdag 9 September met 13.6 pCt., Zaterdag 10 Sept. met 28.8 pCt., Maandag 12 September met 12 pCt. en Dinsdag 13 September met 20.6 pCt. De beurs werd gister bezocht door den Italiaanschen gezant graaf Carlo Senni, ver gezeld van verschillende leden der legatie en Italiaansche consulaire ambtenaren. De gezant bracht een langdurig bezoek aan de Italiaansche afdeeling en bezichtigde vervolgens de afdeeling koloniën, benevens eenige stands van deelnemers. DE OPHEFFING VAN DE RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR VROEDVROUWEN. Naar aanleiding van de opheffing van de Rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Am sterdam zijn bij den gemeenteraad twee voorstellen ingediend. E>e sociaal-democrati sche raadsfractie stelt een motie voor om te besluiten er bij de regeering op aan te drin gen maatregelen te nemen, waardoor het voortbestaan van de school wordt verzekerd. Het raadslid Seegers noodigt B. en W. uit met de regcering in onderhandeling te treden voor het in gemeentelijk beheer overnemen van de instelling. BOOMKISTGRAF. Het eenige dagen geleden te Eext gevonden Saf in een steentijaheuvel, is door dr. Van iffen te Groningen onderzocht. Het betrof een latere bijzetting uit den bronstijd, een zoogenaamd boomkistgraf. De bijzetting was geschied met het voeteinde naar het Noorden. Het geheel teekende zich prachtig in den ondergrond af. EEN TRAP VAN EEN PAARD. Toen de boerenarbeider S. Smeding te Wommels bij zijn patroon een paard inspan de, sloeg het dier achteruit en trof hem in het onderlijf. In het ziekenhuis te Sneek is de man aan de bekomen inwendige kneuzingen overleden. DEN HAAO EEN DANKBAAR JACHTVELD VOOR RIJWIELDIEVEN. Bij de Haagsche politie is aangifte gedaan van diefstal van elf rijwielen en zes rijwiel- belastingmerken. Als verdacht van diefstal van een fiets ten nadeele van een bewoner van de Hildebrand- straat heeft de politie aangehouden een der tienjarige jongen. Ter zake van diefstal van riiwielbelastingmerken zijn aangehouden een 19-jarige en een 3S-jarige losse werkman, beiden afkomstig uit Amsterdam. Beide laatstgenoemden zijn in arrest gesteld. HET CONFLICT IN DE KOOPVAARDIJ. Een aanbod van de reeders? Naar verluidt, zijn er onderhandelingen gaande tusschen den Bond van Werkgevers in de koopvaardij en de contactcommissie, om te komen tot een beëindiging van het conflict in de koopvaardij. De werkgevers hebben aangeboden de status quo te verlengen met eenige maanden, met de. bedoeling om onder handelingen te voeren over de arbeidsvoor waarden en in overleg te kunnen treden met de regeering. Nog een schip in de Amsterdam sche haven, dat vooreerst zal blij ven. De Flandria van den Kon. Hol. Lloyd is te Amsterdam binnengekomen. Het personeel heeft besloten voor de volgende reis niet te monsteren. Te Hartin gen. Het onder Engelsche vlag gebrachte Ne derlandsche stoomschip Noordholland van de Scheepvaart- en Steenkolen-Mij. te Rotter dam, herdoopt in „Lowland", is uit Goole te Harlingen met steenkolen aangekomen. De bootwerkers aldaar hebben geweigerd het schip te lossen. Het motorschip Secunda, gecharterd door dezelfde maatschappij, is te Harlingen wel gelost, doch niet geiaden. De zeven opvarenden weigeren te varen, zij beweren te Goole te zijn afgemonsterd. De officieren, die niet in het bezit zijn van diploma's voor de groote vaart, hebben den dienst opgezegd. Men wil komen tot aan monstering van gediplomeerden der groote vaart. Het personeel vaart tegen lager gages dan op de stoomschepen. In een Maandag te Harlingen gehouden bijeenkomst van de bemanning van het s.s. Profesor Buys, van de reederij W. Müller en Co., welke boot vaart in geregelden week- dienst van Harlingen op Huil, is besloten niet te monsteren. De Prof. Buys ligt nu in de haven van Harlingen. Te IJmuiden. Het uitgaande Nederlandsche motorschip „Aldebaran" wordt in de Binnenhaven van IJmuiden in verband met het conflict opge houden, terwijl het stoomschip „Stad Dor drecht" nog steeds werkloos ligt in de hoog ovenhaven. In verband met de stakingsonge regeldheden met genoemd stoomschip heeft de reederij haar stoomschip „Stad Zaltbom- mel", dat met een ertslading van Bilbao voor de hoogovens onderweg was, naar Vlaardin- gen gedirigeerd, alwaar het reeds is aange komen. Naar aanleiding van berichten, dat er rechtstreeks onderhandelingen gevoerd zou den zijn met de vertegenwoordigers van de bonden van werkgevers en van werknemers ter koopvaardij, teneinde zoo spoedig moge lijk te geraken tot opheffing van de staking, deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat sedert eenige dagen onderhandelingen gaan de zijn tusschen den Bond van Werkgevers en de contactcommissie van werknemersor ganisaties ter koopvaardij over de voorwaar den, die tot een oplossing van het conflict zouden leiden. Deze onderhandelingen, waar bij zich verschillende moeilijke vraagstukken voordoen, zijn nog niet in het stadium dat over eenige resultaten mededeelingen kunnen worden gedaan. EEN WINDHOOS. Twee huizen vernield. Te Nieuwebrug bij Heerenveen heeft een windhoos het dak van de woning van W Hoen afgerukt en een deel der muren in puin veranderd. De woning is vrijwel onbewoon baar geworden. De vrouw, die met de kinde ren alleen thuis was, belei/de angstige oogenblikken, doch ze bleven ongedeerd. Te Tjalleberd is door den storm een onbe woond huis van H. van Molen ingestort. JACHTOPZIENER BEWUSTELOOS GESLAGEN. Een groot gedeelte van het gezicht met een nijptang verbrijzeld. In het Naaldenveld te Bloemendaal was Zaterdagmiddag omstreeks half drie een jachtopziener in de buurt van zijn woning op surveillance, meldt „Het Volk", toen hij iemand zag, die zich eenigszins zonderling gedroeg. De jachtopziener volgde den man en bemerkten even later, dat deze zich schul dig maakte aan openbare schennis der eer baarheid. Onmiddellijk liep de jachtopziener op den vreemde toe, ten einde hem te arres teeren. Deze verweerde zich echter krachtig en wist in de worsteling, die volgde, een nijptang uit zijn zak te halen en daarmede den jachtopziener recht in het gezicht te slaan. De opziener zakte bewusteloos in el kaar en de dader nam de vlucht. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDS ONDERWIJS MET VOORTGEZETTE KLASSEN TE ALKMAAR. De inschrijving vai: leerlingen zal plaats hebben van Maandag 12 toten met Zaterdag 17 September, des voorm. van 9—12, 's nam. van 2—4 en 's avonds van 65-49 uur in het gebouw der Ambachtsschool. De leerlingen moeten minstens 12 jaar oud zijn en voldoende lager onderwijs hebben genoten. Leerlingen die een dagschool bezoe ken worden niet toegelaten. Laatste rapportcijfers moeten voor nieuwe leerlingen worden medegebracht. Leerlingen met einddiploma Ambachts school kunnen tot de 5e klasse worden toege laten. Leerlingen met einddiploma Gem. Avondschool voor lager Nijverheidsonderwijs kunnen toegelaten worden tot de voortgezette klassen. De school duurt 5 jaar. De voortgezette klassen duren 2 jaar. Het schoolgeld, gere geld naar financiëele draagkracht der ouders en grootte van het gezin, is zeer laag ge- steld. De leermiddelen worden door de school verstrekt. De cursus vangt aan MAANDAG 3 Oe- tober, 's avonds 6M uur. Inlichtingen bij den directeur A. FLEDDERUS. Alle leerlingen moeten zich opnieuw laten inschrijven. MERKEN VAN VARKENS. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het binnenkort, ingevolge de Crisisvarkens- wet 1932, verboden zal zijn ongemerkte var kens te houden en te vervoeren. Teneinde moeilijkheden voor de varkens houders te voorkomen wordt hun bekend ge maakt, dat zij zich voor de afstempeling hunner varkens kunnen wenden tot den se cretaris der plaatselijke commissie, den heer W. Klaver, Heilooërdijk nr. 31, alhier. Alkmaar, 14 September 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Later op den middag kwam de gewonde weer bij. Hij bemerkte, dat hij alleen in he' bosch lag en trachtte door hulpgeroep, daai hij volkomen bewegingloos was, de aandacht van wandelaars in het Naaldenveld te trek ken. Dit gelukte inderdaad. Eenige voorbij gangers hoorden gekerm en gingen op het geluid af. Zij vonden den man hevig bloe dend. Hij klaagde over erge pijn en viel weer in staat van bewusteloosheid terug. Onmid dellijk waarschuwden de wandelaars de po litie van Bloemendaal, die spoedig ter plaat se was en den gewonde per ziekenauto naai zijn woning vervoerde. Bij onderzoek door den dokter bleek, dat een groot gedeelte van het gezicht van den jachtopziener geheel verbrijzeld was. Het is nog niet te zeggen, of dit weer in orde zal komen. In elk geval baart zijn toestand zorg. De politie van Bloemendaal is het nog niet mogen gelukken den dader aan te houden. De opziener kende hem niet en had hem nooit te voren gezien. CHRISTELIJKE WERKOEVERS VEREENIOINO. Jaarvergadering te Arnhem. Heden werd té Arnehm de jaarvergadering gehouden van de Vereeniging van Christelij ke Werkgevers en groothandelaren in Neder land. Na opening der vergadering las de voor zitter, ue heer F. L. van der Bom te Amster dam een gedeelte der Heilige Schrift en weer naar aanleiding hiervan op de taak van der Christen om te allen tijde, ook in dagen van tegenspoed en zorg den Heere te loven. Hij stond dan stil bij de beteekenis van het chris ten-werkgever te zijn. Spr. behandelde verschillende practische vragen, die de tijdsomstandigheden in het be drijfsleven den leider stellen, als ontslag van personeel, inkorting van den werktijd/ in krimping van zaken, om daarna aandacht te vragen voor het rapport-Welter. Hij wees er op, dat hier veel te aoen is, maar dat bij alle protesten geen weerlegging is gegeven van par. 5: „De economische toestand van Neder land". Inderdaad in dit rapport zijn aantastbare punten, doch aanmerkingen maken is geen kunst. Dat er zeer sterk Bezuinigd moet wor den en dit ook kan, staat vast, zoodat z.i. wie de middelen tot gezondmaking in dit rapport aangegeven, niet wil, andere wegen moet wijzen om in gelijke mate te bezuinigen, óf hij is gehouden aan te toonen, dat het eco nomisch leven in genoemde paragraaf onjuist is geschetst, wat naar spr.'s oordeel niemand aan zal durven. Niet genoeg kan er bij de regeering op worden aangedrongen om de lasten, die vol gens de Wet op het bedrijfsleven drukken te verminderen. Dit geldt zoowel de belastingen in ver schillenden vorm, als de sociale lasten. Wii willen niet tornen aan verplichtingen, die uit den aard van het bedrijfsleven voortvloeien, zei spr., maar wil men eieren hebben, dan moet men de kip in het leven houden. Als werkgevers is het onze taak om het ge heel te overzien en allereerst na te gaan, wat in eigen bedrijfskring tot weder-opleving der ondernemingen kan geschieden, maar ander zijds ook hebben wij wel toe te zien, dat de algemeene lasten niet worden vermeerderd; meer nog, wij moeten onvermoeid er naar streven om invloed te oefenen op de vermin dering er van. Resumeerende kwam spr. er toe, dat de christen-werkgever de roeping heeft om de plaats, hem in het bedrijfsleven gegeven, te handhaven en hij daarom met inachtneming van zijn verplichtingen èn tegenover het volksgeheel èn tegenover den werknemer als mensch tot mensch verplicht is. er in dezen tijd bijzonder naar te staan, dat het bedrijfs leven in stand blijft. Hij is daartoe geroepen het pleit bii de overheid te voeren tot vermin-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7