Aqmda Go adhead I -- Schap I £uchtuaact Jkovwciaal 7lieuws lüeecêeudlt SHucgedifke Stand Siad w Omgeving. burg kwam medo, dat hij de koffer met het geld kwijt was. Hij had een verkeerd valies bij zich Waar de verwisseling had plaats gehad, kon hij niet verkla ren De Haarlemsche ingenieur heeft de zaak bij de politie aangegeven. Deze heeft gisteren den man en ook diens vrouw in verzekerde bewaring geno men. De verwisselde koffer is in beslag genomen, de inhoud was twee overhem den en een scheerkwast. Het onderzoek van de politie en justitie wordt voortge zet naar de afkomst van de in beslag genomen koffer en den inhoud. De 34- arige bewoner van den Jan Luyken- straat en de 32-jarige vrouw zullen ter beschikking van de justitie worden ge steld, respectievelijk verdacht van ver duistering en heling. De man is al reeds eerder verdacht geweest van minder eerbare handelingen. DE OCEAANVLUCHT VAN DE AMERICAN NURSE. Van het vliegtuig nog geen bericht ontvangen. OTERLEEK. UITGEEST. HEILOO. TEXEL. Zondag a.s. 2 uur: 4e M. K.H.Y. B. Entrée f 0.30 Bioscopen. Alkmaarsch Bioscoop-Theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnum mer De kapitein van Köpenick (hist. rom hoofdrol Max Adelbert. Toegang voor perso nen van eiken leeftijd. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, tot en met woensdag eiken avond half 8, hoofdnummer De onder gang van Maradoe (rom.), hoofdrollen Rose riobard en Charles Bickford. Boven 14 jaar l» Zondagmiddag twee voorstellingen. Woensdagavond, in verband met de land- bouwfeesten, om 9.45 een tweede voorstel- êinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer Die Blumenfrau von Lindenau (rom.), hoofdrol Renate Müller; tweede hoofdnummer Groot moeders jongen (hum hoofdrol Haro. Lloyd. Toegang voor personen boven 14 j. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende V°Vktofia-Theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Peter Vos» de millioenendief (avonturen), hoofdrollen Willy Forst, Alice Treff. Toegang voor per sonen boven 14 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling. n Stedelijk Museum Br e e rt straat. Eiken dag tot en met Vrijdag ge opend van 9-12 en 1.30-3.30; Zaterdags van 9—1Zondags gesloten. Vrijdag 16 September. 9—12 en 1.30—3.30 uur, Stedelijk Mu seum Breedstraat. 8 uur, opening Floralia- en huisvlijtten- toonstelling te Schermerhorn. KORTE BERICHTEN. Te Kaatsheuvel is iemand in beschon ken toestand van een bedrag van 1150 be roofd. PAARD OP HOL GESLAGEN. Gistermorgen omstreeks 10 uur is te Bor- culo het paard van den melkboer Possem. uit Gelsenaar, op hol geslagen, tengevolge waar van de voerman van den wagen viel Een van de wielen ging hem over het hoofd. Hij was op slag dood. De man was gehuwd en vader van twee kinderen. EEN VREEMDE VISCH? Te Hoedekenskerke is tusschen de palen van een steiger een blijkbaar op de Wester- schelde verdwaald exemplaar van een onbe kende vischsoort aangedreven. Het dier weegt enkele honderden kilo's en is 4.2 M lang. Zoo mogelijk zal het cadaver vervoerd worden naar het natuurhistorische museum te Leiden. BEZUINIGING BIJ HET ACADEMISCHE ZIEKENHUIS TE LEIDEN. Aan negentig verpleegsters ontslag aangezegd. De directeur van het rijks-academisch zie kenhuis te Leiden heeft gisteren aan niet min der dan negentig verpleegsters, meest gedi plomeerden, bij het beëindigen van het con tract tegen 1 Januari ontslag aangezegd. In het algemeen wordt ongediplomeerd personeel in dienst gehouden. NACHTELIJKE ROOFOVERVAL. Bewusteloos geslagen en daarna beroofd. Een brutale nachtelijke roofoverval heeft hedennacht om kwart over twaalf plaats gehad te Weert op den rijksweg naar Eindhoven, onder het gehucht Hus hoven. De heer Th. Mieres keerde op dit uur huiswaarts en werd door twee per sonen aangevallen en met een zwaren steen op het hoofd bewusteloos gesla gen. Daarna beroofde men hem van zijn geld, ruim 200 aan bankpapier. De gemeente-politie wist twee ver dachte personen aan te houden, n.1. den pas uit de gevangenis ontslagen C. Faas en zekeren N. Jacobs, beiden uit Weert Van deze twee personen is laatstgenoem de door den heer Mieres pertinent als een der overvallers herkend. Beide ver dachten staan hij de politie ongunstig hekend. De verwondingen van M. zijn van dien aard dat hij in het ziekenhuis ■te Weert moest worden opgenomen. VERKEERSONGEVALLEN. Op den rijksstraatweg te Huis ter Heide is Ledenmorgen een Citroën-vrachtauto, die waar beladen was, doordat de bestuurder I. Hennekens uit Apeldoorn vermoedelijk in slaap is gevallen, tegen een boom gereden De bestuurder is bewusteloos in ernstigen toe stand naar het ziekenhuis te Zeist vervoerd De wagen en de inhoud ervan zijn geheel vernield. Auto tegen veewagen De zoon van den expediteur J. Zwiers te Assen reed met zijn zeswieligen veewagen tegen een auto, die van links kwam. Door het sterke remmen raakte hij het stuur kwijt waardoor de auto tegen een boom reed er kantelde. De heer B. Levie, die mede in den wagen zat, werd door de voorruit geworpen en liep verschillende verwondingen op. De auto is geheel vernield. Onder een auto geraakt en over leden. Woensdagavond omstreeks tien uur ge raakte de landbouwer Hofman bij het over steken van den straatweg tusschen Groenlo en Beltrum onder een auto. Het slachtoffer is des nachts aan de gevolgen van het ongeluk overleden Den chauffeur treft geen schuld VERDUISTERING IN HET SPEL? De verwiselde koffer Een ingenieur uit Haarlem had in Hamburg een bedrag van ongeveer 40 000 in effecten en baar geld liggen Om dit geld in zijn bezit te krijgen had hij een goeden kennis, een 34-jarigen jongeman, wonende in de Jan Luyken straat te Amsterdam, gevraagd het u-eo te nemen. De jongeman heeft effecten en geld in twee pakken in een handkof fer gedaan. Bij hun ontmoeting in Amersfoort deelde de man, die uit Ham DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Duif (uitreis) te Boedapest geland. De Oehoe (thuisrc s) is heden van Ruthba te Cairo aangekomen. De Ibis blijft wegens slechte weersomstan digheden te Rangoon. De Havik vertrok heden uit Batavia en landde te Medan. BIJZETTING VAN DEN VLIEGER ZWIRKO. Gister vond te Warschau onder groote be langstelling de bijzetting plaats van luite nant Zwirko, den winnaar van de Europa rondvlucht en van diens metgezel ingenieur Wigura, die Zondag j.1. bij een proefvlucht verongelukt zijn. Reeds de treinreis van de plaats des onneils naar Warschau vond on der de meest merkwaardige omstandigheden jlaats. Herhaaldelijk werd de trein dooi spontaan toegestroomde menschenmenigten tot stoppen gedwongen, waarna de bevolking den dooden de laatste eer bewees en de wa gon met het stoffelijk overschot der vliegers letterlijk met bloemen overdekte. Op andere plaatsen zag men langs de spoorlijn lange rijen knielende menschen bij net voorbijgaan van den trein. Bij de bijzetting waren naar schatting 200.000 menschen aanwezig. Op gemerkt werden vertegenwoordigers van het corps diplomatique en van de regeering, ter wijl vele volksdelegaties met omfloerste vaandels aan de bijzetting een imposant karakter verleenden. Verscheidene steden hebben straten naar de beide vliegers genoemd. Van het vliegtuig American Nurse, dat in het begin van de week uit New-York startte voor een non-stop vlucht naar Rome, is nog steeds geen nieuws ontvangen. Men maakt zich ten zeerste ongerust over het lot van de vliegers en de Italiaansche regeering heeft thans op dracht gegeven, dat het geheele berggebied van de Appenijnen zorgvuldig zal worden afge zocht, aangezien de mogelijkheid nog bestaat, dat de vliegers het land hebben bereikt, en zijn gedaald of verongelukt op een geïsoleerde plek in het gebergte. WATERBOUWWERKEN IN DE OMGEVING VAN SCHAGEN. Het prov. bestuur van Noordholland heeft te Haarlem aanbesteed het maken van zes vaste bruggen, zeven duikers, twee keer- schutten en boordvoorzieningen in gewapend beton en stampbeton, metselwerk, ijzer en hout, waarvan twee bruggen en drie duikers in de gemeente Schagen en vier bruggen, vier duikers en twee keerschutten met boord voorzieningen in de gemeente Barsinger- horn. Laagste inschrijvers de heeren J. Meyer en Joh. van Harskamp te Obdam en Oterleek, voor 84.000. Voorts heeft het prov. bestuur aanbesteed het maken van twee vaste betonnen bruggen bij den Keinsmerweg en in Lasschoten over het ontwateringskanaal van Schagen naar Kolhorn. Laagste inschrijver N.V. Th Smeulens te Rotterdam voor 46 870. in SALARISREGELfSlG PROVINCIAAL PERSONEEL. Een voorgenomen korting Noordholland van 6 Het georganiseerd overleg voor het pro vinciaal personeel in Nooranolland zal aeze week in behandeling nemen het voorstel van Ged. Staten om op de salarissen en loonen van het personeel, in dienst dezer provincie, een korting toe te passen van 6 De eerste f 1000 zullen buiten de korting vallen LANGENDIJK. Men deelde ons mee, dat het er met den kooloogst buitengewoon slecht voor staat. De laatste weken is de draaihartigheid en de vallersziekte in zoo ernstige mate opgetreden, dat tal van akkers voor een deel waardeloos zijn. Bij al de misère, die er al in het tuin bouwbedrijf heerscht, komt deze tegenslag al bijzonder ongelegen. Met den inmaak van boonen loopt het op een einde. De laatste weken was door de daaraan verbonden werkzaamheden, een flin ke werkverruiming ontstaan. Gelukkig is nu de zuurkoolinmaak begonnen, doch daar deze alleen fabrieksarbeid betreft, zullen de verdiensten in verschillende huisgezinnen weer heel wat kleiner worden. Van den Langendijk zullen tusschen de 300 en 400 personen deelnemen aan de de monstratie van den Neutralen Bond van Boe ren, Land en Tuinbouwers. In deze gemeente werd aan voorschotten ten behoeve van den groven tuinbouw, totaal uitgekeerd 1980, Gedurende de laatste weken w ordt de radio-ontvangst in onze gemeente meerdere malen verstoord en wet op een wijze dat het beluisteren van de uitzending geheel onmo gelijk is. Thans is aan het licht gekomen dat deze storingen optreden door het gebruik van toestellen met hoogfrequente uitstralin gen. In verband hiermede hebben B. en W. installatievoorschriften van het Gemeente lijk Electriciteitsbedriif aangevuld met een nieuw artikel luidenae: Het is verboden, om aan de electriache in stallatie toestellen aan te sluiten die hinder lijke hoogfrequente uitstralingen veroorza ken. Hoogfrequente uitstralingen worden als hinderlijk beschouwd wanneer zij de radio- ontvangst der omwonenden storend beïn vloeden. Voor het aansluiten der storende toe stellen kan, wanneer zij voor geneeskundige doeleinden dienen door B. en w. onder be paalde door hen vast te stellen voorwaarden, een uitzondering worden gemaakt. SCHAGERBRUO. De kermis is thans weer achter den rug^ En tot ons genoegen kunnen wij melden, dai zij over het algemeen druk bezocht is. Alleen de landbouwtentoonstelling Maan dag heeft minder publiek getrokken dan vo rige jaren. Ook het aantal inzendingen op die tentoonstelling was beneden peil. De ongun stige tijdsomstandigheden zijn hiervan zeer 7plrf*r HP OOr7/)flIf Zondag was het echter buitengewoon druk, evenals Dinsdag ter gelegenheid van de harddraverij. Ook de uitvoeringen in de diverse tooneel- zalen op Maandagavond waren flink be zocht. Tenslotte Woensdagavond een bal-masqué in de zaal van „Het Wapen van de Zijpe". Ook hiervoor bestond veel animo, zoowel van de zijde der deelnemers al van het publiek. Het geheel had een rustig verloop. De kinderen der bijzondere scholen hebben gister hun schoolfeest gehad. Met autobussen en per trein heeft men een bezoek gebracht aan Schoorl en Schiphol, terwijl den kinderen der bewaarschool een feestje in de school werd bereid. Door de Noord-Holl. Levensverzekering maatschappij te Alkmaar en de Begrafenis- vereeniging „Heiloo" is nu een contract af gesloten is tot agent-bode benoemd de heer Th. Wilms. Genoemde heer Wilms heeft vol macht tot het afsluiten van contracten. De heer Th. B. Brand is bij Ged. Staten j en de Kroon in beroep gegaan tegen het besluit van den raad om geen „Vergunning" te geven in zijn perceel aan den Runxputteweg. Adres sant voert aan dat de raad z. f. ten onrechte het geheele zuidelijke deel der gemeente uit sluit. -* Door de afd. Heiloo van den Nationalen Bond „Het Mobilisatiekruis" is een voorstel voor de Algemeene Vergadering op 29 October te Utrecht te houden, ingediend om een beroep te doen op alle Nederlanders om de oud-gemo- biliseerden te steunen. Voorts wordt een beroep op de dagbladpers gedaan orr aan die actie kracht bij te zetten. Woensdagmiddag zijn te Den Burg op 't weiland van den heer A. J. Keijser paar densportfeesten gehouden. Aanvankelijk be stond het voornemen ook 's morgens deze feesten te gehouden, doch de deelname was niet groot genoeg om den geheelen dag te vullen. Als eerste nummer werd concours gegeven van: Eenspan trekpaarden. De prijzen 20, 15, 10, 5 en 2.50 gulden werden gewonnen door de heeren: 1. Joh. Kikkert, 2. C. Boer- sen, 3 D. Vermeulen, 4. P. Bak en 5. W. Witte. Hierna volgde: Voorrijden met den hengst Obelus. Dit nummer werd met belangstelling gevolgd. Vervolgens gaf de Landelijke Rijvereeni ging Texel een schitterend geslaagde demon stratie. Dit nummer getuigde van flinke oefening onder uitstekende leiding. 't Volgend nummer was: Eenspan landb.- tuigpaarden. Prijzen 15, 10 en 5. 1 pr. C. Boersen, 2e pr. Joh. Kikkert en 3e pr D. Vermeulen. Springconcours Land. Rijvereeniging Prijzen 10, 7.50, 5 en 2.50. Ie pr G. Koorn, 2e pr. A. Wuis, 3e pr. K. Zuiae- wind en 4e pr. Jn. Witte. Tenslotte voor leden en niet-leden der L Rijv. Texel. Tally-Ho. Ie pr. leden J. Witte en 2e pr. K. Zuidewind. Niet-leden: le pr L. Eelman, 2e pr. P. Boersen en 3e pr. G KikkertEelman. De jury bestond uit de heeren E. Noordijk, A Eelman Dz., R. Kikkert, T. Koorn en Jn. Witte. Door 't bij uitstek mooie weer was de be langstelling zeer groot, 't Avonds werd een prachtig vutrrwerk ontstoken, dat door mooie weer uitstekend tot zijn recht kwam Woensdag is de oude heer Kok te Den Burg zoo ernstig door een hond gebeten, dat hij per ziekenauto naar den Helder vervoerd moest worden fer behandeling in een zieken huis aldaar. Zijn wonden waren vrij ernstig DE STREEK. Nu de minimumprijs door het veilings- bestuur is losgelaten komen de voorraden los: voorloopig 3 a 4000 baal per dag. De prijs bedraagt voor de Duc van 30 tot 4G cents; Schotten 30 tot 80 cent; Eigenheimers 70 tot 90 cents per baal. De prijs is treurig en dekt amper den prijs van het pootgoed. SPANBROEK. Wegens het vertrek van Zuster de Jong is tot tijdelijk wijkverpleegster benoemd zus ter M. L. Peters te Dedemsvaart. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Jacob Jonker en Maria Teensma Dirk Booij en Jacoba van Leeuwenstijn. Corne lis Abrahams en Jantje Mulder. Johan nes van Aggelen en Josina van Kooten Adriaan de Groot en Maria Gilles. Jacob Bellis en Lena Kootje. Cornelis van dei Mand en Johanna Molenaar. Samuel Meeuwse en Maria Janse. GEBOREN: Cornelis z. v. Gerrit Seijts en Adriana Dekker. OVERLEDEN: Johannes Roelof Martinus van der Meu- len 1 dag. NIEUWE NIEDORP (Aug.) Geboren: Antje Akke d. v. Th. Woud- wijk en G. Wit. Johannes Martinus z. v. Johannes Dol en C. Bleeker. Jan z. v. J. Kooij en Ja Smit. Overleden: Arie Bakker, 75 j., wed. van Elizabeth Rezelman. Geertruida Bruin, 74 j., echtg. van Gerrit Veldman. Cornelis Borst, 16 j. (overl. te Alkmaar). Reijer Rezelman, 75 j., echtg. tan Trijntje Zee. EEN ERNSTIGE AANRIJDING. De auto reed door. Op den Rijksweg in de richting Heemskerk, nog onder de gemeente Castricum, heeft Woensdagavond te 11 uur een zeer ernstige aanrijding plaats gehad. Op welke wijze de aanrijding plaats had, is nog niet komen vast te staan. De chauffeur van den laatsten busdienst op Alkmaar ontdekte langs den weg iemand, waarvan hij niet kon vaststellen of het iemand was die een ongeluk had .ge had of onder den bekenden invloed verkeer de. In efk geval deelde hij zijn bevinding mede aan de politie, die in het politiebureau nog aanwezig was, en was zoo bereidwillig met de bus te keeren en naar de plek te rij den. Hier bleek, dat een zekere G. uit- Heemskerk langs den weg lag met een ga pende wond aan zijn hoofd en een been fractuur. Een geneesheer werd door de poli tie gewaarschuwd en deze verleende met een zuster de eerste hulp. De dokter liet het slachtoffer terstond overbrengen naar het ziekenhuis in Alkmaar. Het slachtoffer kon omtrent het gebeurde yeen nadere inlichtingen geven, maar uit iet spoor op den weg was op te maken, dat een auto hem had aangereden, terwijl het slachtoffer op het rijwielpad reed. Zijn rij wiel was totaal vernield. Uit een nader on derzoek is gebleken, dat de aanrijding ver moedelijk moet gebeurd zijn door een auto, welke aan de voorzijde maar één licht voer de. Een tot laat in den nacht voortgezet on derzoek te Beverwijk, Velsen en IJmuiden had geen resultaat, omdat de politie elk ge geven omtrent den auto mist. Het is inderdaad te hopen, dat de automo bilist kan worden opgespoord. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.0 mM. te ïreslau. Laagste barometerstand 744 8 mM. t<> Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van 17 September: Zwakke tot matige Noordoostelijke tol Zuidoostelijke wind; licht tot half bewolkt: waarschijnlijk droog weer en weinig veran- dering in temperatuur. Overzicht. Het gebied van hooge luchtdruk heeft zich in het Oosten nog versterkt. Te.i Westen van de Britsche eilanden daalde d- barometer een weinig, doch ver weg op den Oceaan ver- toonde zich een nieuw gebied van hoogen druk. Over den Golf van Biscave en Spanje licht een zwak lage-druk-gebied. De depres- sie in het hooge Noorden heeft zich verder Oostwaarts verplaatst. Behalve in Zweden, Noorwegen en Finland, waar dit lage-druk- rebied nog storm en regen brengt is het in iet geheele waarnemingsgebied rustig en droog weer met zwakke wind en lichte och tendnevels. Het laat zich aanzien, dat het fraaie herfstweer het a.s. weekeinde nog zal aanhouden. nu dag WIERINGERWAARD. Onze plaatsgenoot de heer P. Ree, werk zaam ten kantore van notaris Koomen en se cretaris van den polder Wieringerwaard is benoemd tot directeur van de Bouw- en Cre- dietvereeniging te Leeuwarden. ONDERDIJK. Gedurende den laatsten kermisdag heeft hier nog een ernstige vechtpartij plaats ge had. Zekere Van der Heide werkzaam in de Wieringermeer en afkomstig uit Drenthe, werd met een mes ernstig in den rug gesto ken. Overbrenging naar het ziekenhuis werd noodzakelijk geacht. Het is de politie nog niet gelukt den dader te vinden. OOSTER-BLOKKER. Tot lid van het dag. bestuur der banae Oosterblokker werd gekozen de heer A. Ruij ter; tot hoofdingeland werd herbenoemd de heer A. Groot ONZE NIEUWE KENNEMER- STRAATWEG. Maandenlang zitten wij nu al in de sère. Maandenlang hebben wij eiken H kunnen genieten van het maken van loopgra ven, het leggen van kabels en buizen, het weer dichtwerpen van greppels, het rooien van boomen, het uitgraven van het wegdek, het inwalsen van drie, vier verschillende steenlagen, het maken van trottoirs en rij wielpaden, enz. enz. En eindelijk is het dan zoover gekomen, dat het wegdek gereed over een enorme lengte van ruim één Kilo meter, oftewel ruim 1000 Meter! Het tempo, waarmee men dit werk verricht heeft (en nog verricht) is akelig, is buitenge woon tergend langzaam. En tot en met het maken van het wegdek en rijwielpaden had den wij daar vrede mee, omdat wij ten eenen male geen verstand hebben van wegenbouw (ofschoon ons bekend is, dat ook dit wei vlugger had kunnen geschieden!) Maar nu het opruimingswerk. Langs den geheelen nieuwen weg liggen nog zandmas sa's, steenen, tegels, enz. En terwijl wij ver wacht hadden, dat deze restanten in een mi nimum van tijd verdwenen zouden zijn, blijkt ons thans meer en meer, dat wij een Sinter klaas-surprise mogen verwachten. Over den feheelen afstand waren bijvoorbeeld gisteren rie menschen bezig met het opruimen. Niet meer en niet minder. Wij vragen: hoe lang moet het nog duren, voordat alles nu werkelijk klaar is? Hoe lang moet de bewoners van den straatweg nog met al die rommel blijven zitten? Hoe lang moeten de bewoners van den straatweg ken van den rijweg, omdat het trottoir nu eenmaal óf niet bestaat, óf bedekt is met lagen zand en hobbelige steenen en keien Wij vragen: moeten wij nu beslist wachten tot Oudejaarsavond, voor en aleer wij kun- kfaa 2?gen: ^enn€mers*raatweg is Wij vragen: kan het tempo van het oprui mingswerk niet een heel, heel klein tikje ver sneld worden, zoodat het publiek in elk geval kan zien, dat men bezig is, om den Kenne- nierstraat weg klaar te krijgen? BEENDEREN EN SCHEDELS OPGEGRAVEN. Bij graafwerk voor de gemeente op het Kerk plein heeft men hedenmorgen weer eenige schedels en beenderen opgegraven, een bewijs, dat een vroeger kerkhof zich ook op deze plaats heeft bevonden. Merkwaardig is, dat de beenderen slechts met een dun laagje aarde bedekt zijn en niet, zooals verwacht mocht worden, op behoorlijke diepte liggen begraven. LANDBOUWTENTOONSTELLING. Niet alleen voor de Bacon-varkens zal door het tentoonstellingsbestuur gezorgd worden ar afzetgelegenheid, doch tevens heeft het er voor gezorgd dat ook schapenexporteurs op de tentoonstelling aanwezig zullen zijn, DE BETEEKENIS VAN DEN ARMENRAAD TE ALKMAAR. Onder dezen titel is een boekwerkje uitge geven, dat geschreven is door den heer Jac, Ponsen, secretaris van den Armenraad te dezer stede en dat een lezing weergeeft welke deze ambtenaar in verschillende gemeenten heeft gehouden. De uitgave is een gevolg van de openbare vergadering van 24 Februari van dit jaar door het bestuur van onzen Armenraad gehouden met vertegenwoordigers van gemeen tebesturen en van instellingen van weldadig heid uit gemeenten in het arrondissement Alk maar. Daar heeft zooals dr. Hofstee, de voorzitter van den Armenraad in een voor woord mededeelt de heer Ponsen een uit eenzetting gegeven van de wijze waarop de in stellingen van weldadigheid voordeel kunnen putten uit den dienst van den Alkmaarschen Armenraad, meer in het bijzonder de nakoming van den onderhoudsplicht, alsmede de toepas sing van het recht van verhaal inzake woeker bestrijding en andere aangelegenheden, het ge bied van de openbare liefdadigheid rakende. Door velen der afgevaardigden is toen be toogd, dat er op het platteland een groote be hoefte bestaat aan een administratief centrum voor zaken betreffende armenzorg en zij acht ten daartoe een Armenraad, als wettelijk inge steld instituut met een officieele positie, het aangewezen orgaan, temeer daar de aanslui ting voor de instellingen van weldadigheid hij dien Raad geenerlei kosten met zich brengt cn alleen de gemeentebesturen een klein bedrag berekend per inwoner in de kosten van den dienst hebben bij te dragen. Vandaar de uitgave van dit werkje, dat in beknopt bestek de beteekenis en werkwijze van den Armenraad uiteen zet en ook van een voorwoord van mr. Wendelaar is voorzien, die tot 1931 voorzitter van dit instituut is geweest. LICHTING 1933; DISTRICT ALKMAAR. V Van de lichting 1933 zullen uit het regiments district Alkmaar van de voorjaarsploeg 36ó man worden ingelijfd bij het 21e regiment i"»J fanterie, en van de najaarsploeg 104 man. EEN NIEUWE ZAAK. De firma Jo de Wit, tot voorheen leveran ciers van vele zaken in ons land, die zich be wegen op het gebied van woninginrichting en meubelkunst, opent morgen in het pand Zilverstraat 1 haar winkel. Reeds toen z'I twee jaar geleden haar toonkamers geduren de drie maanden in dit pand gevestigd had, was het succes overweldigend. Immers he<f" zij, zooals men ons mededeelde, door de tijd»* omstandigheden gedwongen, een gedeelte van haar engros bedrijf opgeheven en gaat zij daarom thans aan het publiek meubelen le veren voor prijzen, die tot heden slechts de handel betaalde. Verder zal men zich speciaal gaan toeleg gen op binnen-architectuur. Haar fabrte* aan den Achterdam 26 zal te allen tijde voor clientèle en publiek toegankelijk zijn, opda men zich zal kunnen overtuigen, dat aldaar werkelijk de door haar verkochte meu^!e„ worden gefabriceerd, hetgeen in deze tijd® van ver doorgevoerd massafabrikaat van ne- lang is.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2