Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. ning' weg te vinden om aan het verzoek tegemoet te komen zonder een precedent te scheppen? De heer K e ij s p e r geloofde dat het for meel niet goed mogelijk is anders te doen dan de bijlage aangeeft en hij zou zich gaar ne vereenigen met het idee van den heer Sietsma. De heer H o ij t i n k betoogde, dat amb tenaren van hun standing niet willen toetre den tot organisaties, waarin ook lagere amb tenaren zitten. Spr. kon zich volkomen ver eenigen met het voorstel van B. en W. De heer Van Drunen zei, dat nergens staat voorgeschreven, dat alle organisaties van ambtenaren moeten worden opgenomen in het georganiseerd overleg. Adressanten hebben gelegenheid genoeg zich te^orgam- seeren in bonden naar hunne gezindheid; zij zijn daar meerendeel lid van geweest, maar hebben die organisaties verlaten, omdat zij meenden hunne belangen beter anders te kun nen dienen. En wanneer de boel heter is ge regeld, willen zij dien in de war schoppen, want dat komt ervan als men hun verzoek inwilligt. Zij voelden zelf de moeilijkheid om ijl t ge organiseerd overleg te treden, want zij vroe gen immers voor zich een speciaal overleg. Spr. ontkende het wenschelijke hiervan, de salarissen moeten in hun geheel worden be zien en dat gaat niet als men voor een deel der ambtenaren een apart overleg voorstelt. Weth West er hof betoogde, dat de hoofdambtenaren vaak gevraagd worden om advies inzake loonen en salarissen. Daardoor zou botsing kunnen ontstaan met hun c'gei} belangen. Adressanten ontkennen nu wel dat zij een categorale bond zijn, maar spr. bleef erbij dat dit wel het geval is, want hun or ganisatie is alleen voor hoogere ambtenaren, terwijl b.v. bij den Bond van politie-ambtena- ren alle politiemannen kunnen worden aan gesloten. Spr. verklaarde, dat het college bereid is te voldoen aan het verzoek van den heer Siets ma, maar bleef bij het voorstel tot afwijzing van het verzoek. De voorzitter kwam er tegen op, dat de hoofdambtenaren uit de organisaties zou den zijn getreden omdat hun belangen niet zouden zijn behartigd. Dit was veeleer ge beurd, omdat de positie der hoofdambtena ren veelal een tweeslachtige was vanwege de verantwoordelijkheid voor hun personeelen. Door hun uittreding zouden zij buiten het georganiseerd overleg komen te staan en nu zien zij een weg daarin toch nog betrokken te worden, iets wat spr. volkomen kon goedkeu ren. Hij vereenigde zich dan ook geneel met de toezegging van wethouder Westerhof. De heer Sietsma ontkende dat de adres- seerende vereeniging een vereeniging van standing zou zijn. Spr. haalde aan wat de minister zei over uitsluiting van categorale bonden, waaronder ook gerekend werd de bond van gemeente-ambtenaren. Spr. was dankbaar voor de toezegging van weth. Wes terhof. De heer Van Drunen merkte op, dat de positie van de hoofdambtenaren twee slachtig werd zoodra hun salaris in het ge drang kwam. Dat zij alleen verantwoordelijkheid voor hun dienst gevoelen, ontkende spr. Elke an dere organisatie, die in het georganiseerd overleg wel is toegelaten ziet evenzeer het algemeen belang. De heer Geels betoogde, dat door toela ting van ambtenaren en werklieden reeds splitsing was gebracht in de ambtenaren. De leidende ambtenaren hebben nu een heel am dere positie dan de overigen. Spr. geloofde nu, dat het met goeden wil mogelijk zal zijn ook hen tot het georganiseerd overleg toe te laten. De heer Ke ij sper geloofde, dat de toe zegging van den wethouder overeenkomt met den geest van democratie. Weth. Westerhof constateerde een to tale verandering van standpunt bij den heer Geels in den tijd van een kwartier. Het G.O. bedoelt behartiging van het al gemeen belang van alle ambtenaren in de ge meente Alkmaar en dat kan men van een groeps-organisatie moeilijk verwachten. Als de wet niet ertoe verplichtte met art. 125, zou spr. zijn toezegging niet hebben gedaan. Het voorstel werd hierna zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. Aanvaarding van een legaat. Mej. M. C. var. der Wadding, overleden te Velp den 16en Juni J.I., heeft aan de gemeente Alkmaar gelegateerd een be drag van 250.—, onder den last om uit de rente van dat bedrag te onderhouden het graf, waarin haar moeder begraven is op de algemetne begraafplaats alhier. B. en W. stelden voor het legaat onder dien last te aanvaarden. Goedgekeurd. Het verkeer in de Popelmanslaan en de bestrating aldaar. Ten aanzien van een adres dd. 30 Juni j.1. van bewoners van de Popelmanslaan houdende verzoek het rijden met auto's in deze straat te verbieden en de bestra ting te verbeteren, merkten B. en W in hun prae-advies op dat de Pope'mans- laan inmiddels geheel is verstraat, welk werk niet eerder kon worden uitgevoerd, voordat de aanvoer van materialen voor den bouw van woningen door de R. K. Woningbouwvereeniging „Goed Wonen" aldaar was opgehouden. Het gedeelte van de Popelmanslaan nabij het Overdiepad is 2.60 M. breed, waardoor het niet mogelijk is, dat twee vierwielige motorrijtuigen elkaar daar passeeren. Aangezien een druk verkeer van auto's in deze straat niet is te ver wachten, achten B. en W. een algeheel verbod om de Popelmanslaan met mo torrijtuigen te berijden niet noodzake lijk. Naar hunne meening kan met het voorschrijven van éénrichtingsverkeer worden volstaan, waartoe B. en W. reeds een besluit hebben genomen. Door een en ander is aan de wenschen van adressanten tegemoet gekomen. B. en W. gaven den raad daarom in over weging hen te machtigen aan adressan ten mede te deelen. dat voor het nemen van verdere maatregelen voorshands geen aanleiding bestaat. Zondy hoofdelijke stemming goedgekeurd. Verloskundige hulp aan armlastigen. Den 17en Maart j.1. stelde de raad om bericht en raad in handen van B. en W een adres van mej. C. W. van der Weele- stadsvroedvrouw, inzake het verstrek ken van verloskundige hulp aan arm- laTe^voldoening aan die uitnoodiging deelde het college thans mede, dat bij Raadsbesluit van 16 April 1931 aan de afdeeling Alkmaar van „het Wit Gele Kruis", r. k. vereeniging voor volksge zondheid en ziekenverpleging, een sub sidie uit de gemeentekas werd toege kend o.a. onder de voorwaarde, dat de afdeeling hare diensten kosteloos mede ten goede doet komen aan de door het Burgerlijk Armbestuur (later: het be stuur der instelling voor Maatschappe lijk Hulpbetoon) aan te wijzen patiënten en kraamvrouwen. Sedert dien wordt bij elke aanvrage om kostelooze verloskundige hulp, die bij laatstbedoelde instelling inkomt, de vraag gesteld, door welke vroedvrouw men wenscht geholpen te worden. Te vens wordt daarbij door den betreffen- den ambtenaar er op gewezen, dat de hulp zoowel kan worden verleend door mej. van der Weele, de stads-vroed- vrouw, als door het „Wit Gele Kruis". Heeft de aanvrager geen voorkeur, dan wordt gewoonlijk gevraagd, of hij lid is van het „Wit Gele Kruis". In bevesti gend geval wordt dan de kaart afgege ven ten name van het „Wit Gele Kruis". Is de aanvrager met het bestaan van ge noemde afdeeling echter geheel onbe kend, dan volgt de aanwijzing van de stadsvroedvrouw. Mocht op dit punt misschien in het begin eenig misverstand zijn gerezen, thans staat vast, dat kostelooze hulp door het „Wit-Gele Kruis" alleen wordt verstrekt in de daartoe leidende geval len, waarbij de betrokken ambtenaar zich overtuigt van den wensch van de aanvraagster, terwijl in alle andere ge vallen de stadsvroedvrouw met de be handeling wordt belast en nimmer iemand aan het „Wit-Gele Kruis" wordt toegewezen, wanneer aan de stadsvroed vrouw de voorkeur wordt gegeven. Van do zijde van het Maatschappelijk Hulp betoon wordt op de keuze geenerlei in vloed uitgeoefend. Ten einde voortaan elk misverstand te dien aanzien te voorkomen ligt het in de bedoeling de personen, die verlos kundige hulp van gemeentewege aan vragen, een formulier te laten invullen en onderteekenen, waarin zij to dien aanzien hun verlangen kenbaar maken. B. en W. stelden vóór hun College te machtigen adressante dienovereenkom stig te berichten. Zonder hoofdelijke stemming; goedge keurd. Afwijking voorwaarden subsidieregeling bijzonder bewaarschoolonderwijs. In bijlage no. 136 stelden B. en W. voor tijdens den duur van de afwijking van de subsidieregeling voor het bijzonder bewaarschoolonderwijs aan de besturen van bijzondere bewaarscholen ten be hoeve van het onderwijs aan kinderen, die tot de scholen worden toegelaten boven het getal, waarvoor de gemeente subsidie verleent, te vergunnen desge- wenscht over te gaan tot aanstelling van onbevoegde leerkrachten en voor de boventallige leerkrachten af te wijken van de krachtens artikel 2, sub 10, der subsidie-verordening (Gemeenteblad nr. 1054) vastgestelde salarisregeling. Zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd Gemeentelijke avondschool voor lager nijverheidsonderwijs. De minister van onderwijs had ten aanzien van de op 31 Juni j.1. vastgestel de verordening een tweetal opmerkin gen gemaakt, strekkende om artikel 10 aan te vullen met de bepaling van het vierde lid van artikel 3 van het sedert gewijzigde Koninklijk besluit van 31 Mei 1926 (Staatsblad nr. 159), en om de be palingen omtrent directeur en leeraren uit de verordening te lichten en samen te voegen in een instructie voor het personeel. Het vierde lid van meergenoemd arti kel 3 houdt in, dat tot een school als de ze niet worden toegelaten zij, die een dagschool voor ambacht of handwerk of voor algemeen vormend onderwijs be zoeken. In verband hiermede stelden B. en W voor de uit en ander voortvloeiende be sluiten te nemen. Zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd Daarna sluiting. In de courant van gister is bij de behande ling der erfafscheidingen aan de Fontein Ver schuirstraat medegedeeld, dat de heer Van Slingerland mededeelde, dat hem bekend was, dat de schuttingen er al staan. Dat moet zijn, dat hem niet bekend was dat de schuttingen er al staan. lijk aandeel, kan worden gedekt, door het aangaan eener onderhandsche geldleening. Van het aanbod der provincie behoeft der halve geen gebruik te worden gemaakt. Het rentepercentage is bij deze leening 5 pCt., dus een half procent minder dan bij het pro vinciaal bestuur. Daarna stelde de voorzitter aan de orde iet vaststellen eener steunregeling voor werk- looze arbeiders alhier. In verband met de gevoerde besprekingen in de laatste vergadering van den raad heeft spreker zich voor de tweede maal tot het departement van binnenlandsche zaken ge wend, om een zoodanige regeling, met rijks subsidie tot stand te brengen. Het bezoek bij het hoofd der afd. steunverlening is volgens om goedkeuring en toezegging der vereischte rijkssubsidie te verkrijgen, is aan spreker dan ook toegezegd. Na deze inleiding achtte spreker het ech ter zijn plicht te wijzen op het feit, dat het uitvoeren van deze regeling, die noodzakelijk blijkt, een zeer zwaar offer der gemeente- financiën zal vragen. Zoowel persoonlijk, als het college van B. en W. wacht ons echter de taak de hulp te bieden, waar hulp van noode is, doch moest spreker op dit zeer zware of fer der gemeente wijzen. Spreker stelde namens B. en W. voor over te gaan tot vaststellen eener steunregeling, zooals het ontwerp thans werd voorgelezen. De heer Koppen bracht den voorzitter een bijzonder woord van dank voor het beharti gen der be'angen van de gemeentenaren bij het departement van binnenlandsche zaken. Ook de heer Jongkind en S. Heinis gaven te kennen den burgemeester voor zijn verde diging bij het departement een dank te moe ten betuigen. De voorzitter antwoordde deze heeren, gaarne dank te willen ontvangen, doch acht te het niet meer dan een plicht al datgene te doen. wat in het belang der inwoners van Graft is. Na eenige onderlinge discussie en beraad slagingen werd de voorgestelde steunregeling aangenomen met algemeene stemmen. Art. 6 dier regeling bepaalt: De steun be draagt voor fabrieksarbeiders en metaalbe werkers: uitgetrokkenen: a. voor gehuwde en ongehuwde kostwinners 10 per week plus 0.75 per gezinslid boven de twee personen tot 8 personen (maximum steun 16); kost gangers 6.50 per week. Georganiseerde arbeiders in het land bouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf (uitgetrok kenen) per week 9, plus 0.60 per week per gezinslid boven de twee personen tot 8 personen (maximum steun 13.80). Kostgangers 5.50 per week. Voor reglementair nog niet rechthebben den, dubbel uitgetrokkenen en ongeorgani seerden (fabrieksarbeiders en metaalbewer kers). Fabrieksarbeiders en metaalbewerkers per week 8.50, plus per gezinslid boven de twee 0.60 per week (maximum steun 13.30; kostgangers 5.50 per week. Arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf: gehuwde en kostwinners on georganiseerden per week 'f 7.50 plus 0.50 per gezinslid boven de twee personen en tot acht personen (maximum steun 11.50), kostgangers 4.50 per week. Verder is nog in deze regeling opgenomen, dat het bedrag aan steun nimmer meer mag bedragen dan voor uitgetrokkenen gehuwd, of kostwinner, 65 pCt., kostgangers 55 pCt. van het verdiende loon bij 48-urige werk week en voor de ongeorganiseerde nimmer meer dan 60 pCt. Geen uitkeering zal worden verstrekt bij een gezinsinkomsten van 18 bij een gezin van 2 personen; 21 bij een gezin van 3 of 4 personen 24 bij een gezin van 5 of 6 per sonen en 27 bij een gezin van 7 of meer personen. Personen boven den leeftijd van 60 jaren zijn uitgesloten van deze steunregeling en tevens de vrouwen. Ook zijn nog uitge sloten van deze regeling zij die op 15 Sept. 1932 nog geen drie maanden in de gemeente Graft woonachtig waren. Tevens werd door den raad ingesteld een commissie (steuncommissie) bestaande uit vijf personen. De leden dier commissie zijn de heeren W. Ton, S. Heinis en J. Koppen te West-Graftdijk, P. Brouwer te Oost-Graft- dijk en C. Jongkind te Graft, terwijl de ad ministratieve werkzaamheden zullen worden opgedragen aan den gemeente-secretaris, die zich daarvoor disponibel heeft gesteld. Ver der houdt de regeling nog een bepaling in, dat zij op 15 September a.s. van kracht zal zijn en voorloopig voor drie maanden zal gelden. Rondvraag: De heer Koppen informeerde naar de werkgelegenheid in de Kogerpolder, n.1. het maken van een weg. De voorzitter antwoordde, dat hij met den aannemer van den Kanaaldijk een en ander heeft besproken. Omtrent een en ander heeft spreker een conferentie gehad met zijn colle ga's der gemeenten Z.- en N.-Schermerhorn. De heer Ton informeerde nog naar het tee- ren van de Grafterbaan. De voorzitter antwoordde, dat een en an der de volei aandacht van het college van B. en W. heeft, doch in verband met de finan- cieele draagkracht der gemeente, is het col lege uiterst voorzichtig. Daarna dankte den heer Ton namens de fractie der S.D.A.P. den voorzitter voor het geen hij heeft gedaan voor het tot stand ko men van de vastgestelde regeling. Hierna sluiting. OUDKARSPEL. Woensdagavond vergaderde de Raad. Alle leden waren aanwezig De voorzitter deelde o.a. mede, dat: van den minister van binnenlandsche za ken de mededeeling is ontvangen dat hij de steunregeling voor de werklooze tuinbouw- arbeiders, alsmede voor de werklooze trans portarbeiders, tot en me. 10 September 1932 heeft verlengd; De vQorzitter merkte op, dat de Isatstver- melde steunregeling wederom in werking is getreden, 29 Augustu* j.1. en dat inmiddels van beide steunregelingen verlenging is aan gevraagd. dat zich uit de Westfriesche gemeente besturen een commissie heeft gevormd in ver band met den nood in den tuinbouw, om in het belang van gemeente en tuinbouwer werk zaam te zijn, welke commissiè ter bestrijding van de kosten een bijdrage uit de gemeente kas heeft verzocht van 1 cent per inwoner, aan welk verzoek B. en W. bereids gevolg hebben gegeven, vertrouwende, dat de Raad hiermede accoord zal gaan. De kosten voor onze gemeente zullen 18 bedragen. Dat op 25 Augustus j.1. als tweede rente loos voorschot aan noodlijdende tuinders is uitgekeerd 40.664.25, gedeelte van het Rijk 28464 97 en van de gemeente 12199.28. De voorzitter deelde alsnog mede dat hij uitgenoodigd is tot het bijwonen van een ver gadering te Hoorn van de 15 meest-getroffen gemeenten in Westfriesland, waaronder dus ook Oudkarspel wordt gerekend. De mededeelingen werden voor kennisge ving aangenomen. Ingekomen stukken De voorzitter deelde mede dat begin Oct. weer een nieuwe politiecursus wordt begon nen, waarvoor de medewerking van de ge meente wordt verzocht. Het cursusgeld zal 30 bedragen. B. en W. vroegen machtiging om den gemeenteveldwachter den cursus weer te laten volgen. De raad ging hiermee accoord. Adres van bewoners van den Laanweg, onder deze gemeente, houdende verzoek om uitbreiding der straatverlichting; het bran den van de lantaarns gedurende denzelfden tijd als in de kom der gemeente en uitbrei ding van den reinigingsdienst tot hun percee- len. B. en W. stelden -.oor dit adres in hun handen te stellen voor prae-advies Aldus besloten. Aanbieding gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1933. De begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1933. Nog is ingekomen een adres van de Tuin- bouwver. „De Eendracht" alhier, om bij de a.s. verhuringen het z.g. borgenstèlsel niet toe te passen. De voorzitter stelde voor dit te behandelen bij de besprekingen van de verhuring. Tevens verzocht de vereeniging om een subsidie van 60O tot dekking van het exploitatietekort van de poterbewaarplaats. De voorzitter stelde voor ook dit fn han den te stellen van B. en W. om prae-advies. De heer de Boer zeide dat het verzoek van de „Eendracht" wel wat laat is ingekomen. Maar er is haast bij. Zii wilden het graag spoedig weten. Wanneer het nu niet behan deld wordt, duurt het misschien weer een maand en dan is het wel wat te laat. De poters worden dan a! ingebracht. Wanneer wij het nu wisten kon hier rekening mee ge houden worden. Spr. zag gaarne dat het zoo mogelijk nu reeds behandeld werd. De voorzitter had er geen bezwaar tegen. Het is echter een zaak van ingrijpenden aard. De beide wethouders hebben nog geen kennis van het adres kunnen nemen. Een goede en degelijke behandeling zal zeker in net belang van „De Eendracht" zijn. Overeenkomstig het advies van den voor zitter werd besloten. Voorstellen van B. en W. betreffende: Voorloopige vaststelling van de gemeente rekening over 1931. De gewone dienst sluit met een batig saldo van 1194.46 De voorzitter deelde mede, dat aan huren nog ontvangen moet worden een bedrag van 2971.35. De kapitaaldienst sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 36000. Goedkeuring balans, winst- en verlies rekening, gasfabriek over 1931. Goedkeuring balans, winst- en verliesreke ning, electriciteitsbedrijf over 1931. Het winstsaldo van het gasbedrijf be draagt f 790.86 en van het electrisch bedrijf 11242.8314'. Goedkeuring rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1931. De ontvangsten be dragen 6926.85. De uitgaven 7598.81 Nadeelig-saldo 671.96. De rekeningen werden, volgens advies, vastgesteld. Intrekking raadsbesluit van 6 April 1932 GEHEELE FAMILIE LEED AAN INDIGESTIE. Maagpijn na eiken maaltijd. Een moedor van vier kinderen schrijft Ons: „Ik zelf en mijn vier kinderen hadden alle voortdurend last van rugpijn, maag zuur en andere gevolgen van eer slech te spijsvertering. Wat ik ook at, ik kreeg steeds maagpijn. Maar sinds we nu Kruschen Salts gebruiken (de afgeloo- pen dri? maanden) kunnen wij alles eten en hebben alle veel meer pleizier van ons voedsel. We hebben nu geen van allen een spoor van maagzuur of pijn meer. Ik vind het een schitterend middel, zon der eenige hinderlijke uitwerking, Wat wc ook zouden moeten missen, we zou den nooit meer buiten Kruschen willen.'' (Mevr.) M. K. Kruschen Salts neutraliseert spoedig het maagzuur, ontneemt het alle kwel lende eigenschappen en verwijdert het zachtjes en volkomen uit het lichaam. De dagelijkschè kleine dosis Kruschen is een zachte, natuurlijke aansporing voor maag, lever, nieren en ingewanden om weer naar behooren te functionnee- rön, en voorkomt daardoor dat het scha delijke maagzuur zich ooit weer kan op- hoopen. Dan zult U geen last meer heb ben na Uw maaltijden. Kruschen Salts maakt en houdt U inwendig rein. Ver- frischt en versterkt bloed, van alle on zuiverheden bevrijd, stroomt naar elk deel van Uw lichaam. Er zullen geen klachten meer zijn, geen pijnen meer. Maagzuur behoort dan tot het verleden en is slechts geworden tot een onaange name herinnering. U zult zich wonder lijk energiek en flink voelen; zoo gezond en opgewekt als U zich bij mogelijkheid maar voelen zult. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg, baar bij alle Apothekers en Drogisten 0.90 en 1.60 per flacon. tot vaststelling van een verordening, rege lende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van den gemeente-veldwachter en opnieuw vaststelling van deze verorde- Daar er -geen veranderingen van ingrijpen de aard in voorkomen, adviseerde de voor- zifter de verordening aldus vast te stellen. Goedgevonden. Vergoeding aan den gemeente-opzichter voor het dagelijksch toezicht op de werkver schaffing aan werkloozen. B. en W. stellen voor hiervoor een ver goeding te geven van 200. Dit is nog geen 15 per week. Aldus besloten. De voorzitter dankte den raad hartelijk voor de medewerking in deze, want als er één is die het verdiend heeft, dan is het de heer Kroon. Rondvraag. De heer De Boer: U heeft gezegd Donder dag naar een vergadering in Hoorn te moe ten, waarbij tegenwoordig zullen zijn de 15 meest getroffen gemeenten in West-Friesland. Het is nu weer de tijd dat de lasten van het Hoogheemraadschap betaald moeten worden. Het zal voor velen moeilijk, zoo niet on mogelijk zijn, hieraan te voldoen. Hetzelfde geldt voor de 'grondlasten. De grond brengt niets op en toch moet er voor betaald worden. Spr. zou de menschen hiervan willen vrijstellen en had gaarne dat de voorzitter dit op deze vergadering naaf voren wilde brengen. De voorzitter: Ik heb alleen een uitnoodi ging gehad om de vergadering bij te wonen. Wat er behandeld zal worden weet ik niet. Wel weet ik dat de regeeringsvertegenwoor- diger van de werkverschaffing aanwezig zal zijn. Als mij de gelegenheid gegeven wordt zal ik echter deze punten naar voren brengen. De heer Eecen herinnerde aan een besluit -van de vergadering om over een bepaald aan tal jaren een bedrag van f 600 'beschikbaar te stellen voor de Westfriesche kanaalplannen. Spr. had verschillende menschen, w.o. vrachtvaarders gesproken en had naar aan leiding hiervan de conclusie getrokken dat het aanleggen van kanalen door Westfries land niet noodzakelijk is. Spr. vroeg of het niet mogelijk is dit besluit in te trekken. De voorzitter zeide, dat dit wel kan. Dit raadsbesluit is echter wel degelijk uit voerig besproken en op goede gronden ge nomen. Wanneer echter een der raadsleden met een schriftelijk voorstel komt, om het besluit in te trekken, dan wordt dat be handeld. Hierna sluiting. KORTE BERICHTEN. De minister van Koloniën heeft heden in een der lokalen van zijn Departement de onlangs door hem, mede namens de mi nisters van Economische Zaken en Arbeid eii van Financiën, ingestelde commissie van Advies nopens bevordering der economische samenwerking tusschen Nederland en Neder- landsch-Indië geïnstalleerd. GRAFT. Dinsdagmiddag vergaderde de raad der gemeente Graft onder voorzitterschap van den heer C. A. van Staveren, burgemeester. Ingekomen stukken. Een schrijven van het emeentebestuur van Beemster inzake goed- euring der gemeenschappelijke regeling met die gemeente en Graft betreffende de toela ting van leerlingen op de U.L.O. te Beem ster; bericht van den minister van economische zaken d.d. 6 September 1932 waarbij aan de ze gemeente wordt toegekend een bedrag van £127.92, voor de tuinderscredieten (2e cre- diet). Dit bedrag is 1 pCt. lager dan het eer ste toegekende bedrag. B. en W. zijn voornemens binnen zeer kor ten tijd een en ander af te werken. Tevens deelde de voorzitter den raad me de, dat het bedrag betreffende het gemeente 157. Toen Tuimeltje en Kruimeltje een heel eind geloopen hadden, zagen ze in de verte een dikke boom, waartegen ze beschutting zouden zoeken. Maar toen ze er bijna waren, ont dekten ze een jager, die met een geweer onder zijn arm stond te wachten of er geen haas voorbij wilde komen. Ik weet waar we in kunnen schuilen, zei Tuimeltje blij en hii wenkte Krui meltje hem stilletjes te volgen. - - 158. Heel voorzichtig slopen de twee kaboutertjes naar de groote breede laarzen van den jager en kropen er in. Nu kon- '®"niinste verwarmen tegen de voeten van die if, 'a®»er' e ia2er begon zeker moe te worden van het iv ac en en ging naar huis, met de kaboutertjes bij zich in de t ï,ullen maar afwachten, waar we naar toe gaam gichelde Tuimeltje zacht.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6